2020-02-25   02:00:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber - Sydsjælland

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:04   
  Arrangør  Region Sydsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Strunge Nissen  2002    671          2:15.80   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:14.21                 
Marcus Skøtt Haslev  2002    637          2:18.20   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:22.19                 
Anders Skousen  2002    632          2:18.54   
  Hvidovre Svømme Klub  2:23.00                 
Mads Baltzer  2002    523          2:27.58   
  Greve Svømmeklub  2:35.15                 
Casper Koch  2002    491          2:30.70   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:32.01                 
Victor Lund  2002    473          2:32.57   
  Køge Svømmeklub  2:37.74                 
Oliver Skadhauge  2002    414          2:39.54   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:42.01                 
Mathias Simoni  2002    398          2:41.59   
  Albertslund IF  2:44.11                 
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Joshua P. Sidebotham  2003    560          2:24.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:30.05                 
Nickolas Kofoed Thestrup  2003    540          2:26.04   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:32.69                 
Carl Heyn Stage  2003    538          2:26.23   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:29.54                 
Marco Knudsen  2003    454          2:34.70   
  Greve Svømmeklub  2:35.88                 
Tobias Davidsen  2003    431          2:37.42   
  Vest-Brøndby  2:46.20                 
Lukas Majvig Andersen  2003    406          2:40.59   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:36.71                 
Matias Ersgaard Sandbirk  2003    392          2:42.45   
  Vordingborg Svømme Klub  2:44.10                 
Bertram Dalgas Frederikse  2003    377          2:44.50   
  Køge Svømmeklub  2:48.63                 
Jacob Meisner Hansen  2003    368          2:45.97   
  Næstved IF  2:47.20                 
Tobias Lindberg  2003              DSQ  Efb v 100 m. 
  Nakskov Svømme Klub  2:46.81                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Nakskov Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark