2019-12-07   06:27:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Alm. Brand Bank Cup Frederiksberg 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Alm. Brand Bank Cup 2016    Udskriftsdato  18 september 2016   
  Stævne by  Frederiksberg    Udskriftstidspunkt  09:46   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 september 2016         
 
 
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gro Grinda Rasmussen  2003    491  1:13.84  2:38.34  4:13.23    5:29.23   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:20.36                 
                     
Olivia Callesen  2004    421  1:22.69  2:53.02  4:28.53    5:46.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  6:14.47                 
                     
Jasmin Philip  2004    415  1:24.61  2:52.35  4:31.66    5:48.36   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:59.82                 
                     
Mathilde Hagihara  2004    394  1:26.20  2:55.33  4:32.61    5:54.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  6:08.42                 
                     
Thea Pedersen  2003    394  1:32.37  2:58.26  4:36.31    5:54.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  6:24.09                 
                     
Rebecca Hoeck  2004    385  1:22.76  2:51.49  4:41.60    5:57.15   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:54.24                 
                     
Malou Soelberg  2004    375  1:24.65  2:53.61  4:40.87    6:00.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  6:05.77                 
                     
Laura Vangkilde  2004    372  1:26.79  3:00.85  4:40.22    6:01.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  6:12.52                 
                     
Nikoline Marie Lange  2005    282  1:28.04  3:10.85  5:03.57    6:35.85   
  Gladsaxe Svømmeklub  6:57.82                 
                     
 
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Luna Donde Feilberg  2000    529  1:13.14  2:38.82  4:09.91    5:21.11   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:10.60                 
                     
Josefine Strand Nielsen  2000    508  1:17.20  2:44.78  4:14.26    5:25.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:12.53                 
                     
Signe Fich Hansen  2002    466  1:17.90  3:34.86  4:59.25    5:35.15   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:13.33                 
                     
 
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1967-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maria Grandt  1998    631  1:08.33  2:27.41  3:51.90    5:02.83   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:55.88                 
                     
Amalie H. Falck-Schmith  1989    547  1:14.87  2:40.02  4:05.70    5:17.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:18.80                 
                     
Tenna Jensen  1998    530  1:17.03  2:43.35  4:10.13    5:21.10   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:27.48                 
                     
Emma Maagøe  1999    522  1:11.61  2:31.19  4:09.75    5:22.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:24.37                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  18 september 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark