2020-01-25   07:38:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Hillerød Cup 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag kl. 9.30

Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Hillerød Cup 2016    Udskriftsdato  30 oktober 2016   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  12:01   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2016         
 
 
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hannah Strunge Nissen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.45        1:04.47   
Mia Wennecke  1999  Helsingør Svømmeklub    32.15        1:06.94   
Emilie Trolle Pedersen  1999  Hillerød Svømmeklub    36.69        1:16.06   
                     
 
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.79        1:02.27   
Sara Sylvest  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.94        1:02.44   
Alberte Kjærsgaard  2001  Hillerød Svømmeklub    33.33        1:09.40   
Johanna Juul Bay-Smidt  2002  Helsingør Svømmeklub    34.87        1:12.60   
Iben Jeppesen  2000  Helsinge Svømmeklub    36.11        1:15.43   
Amanda Grønbæk Jensen  2001  Orient Svømning    41.79        1:26.18   
Asta Fuglsang Andersen  2001  Hovedstadens Svømmeklub    40.78        1:27.51   
Clara Hollenbeck  2002  Hovedstadens Svømmeklub    49.88        1:44.24   
Nina Skou Clausen  2001  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Ej berør. v. 50 m 
                     
 
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Amalie Nielsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.42        1:10.81   
Alma Heyn Stage  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.31        1:13.64   
Freja Gjerløv  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.20        1:14.36   
Sarah Sirek Hansen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.20        1:15.36   
Johanne Baes Aaholst  2004  Hillerød Svømmeklub    37.65        1:16.58   
Martha Hjuler Britze  2004  Hørsholm Svømmeforening    37.58        1:17.63   
Marie Meyer Have  2003  Hovedstadens Svømmeklub    38.93        1:20.71   
Elisabeth Roskær  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.10        1:21.34   
Luna Trojlsgaard  2004  Frederiksværk Svømmeklub    40.74        1:24.28   
10  Laura Kristensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.59        1:24.77   
11  Ida Oest  2003  Herlev Svømning    41.48        1:25.93   
12  Gry Therkelsen  2004  Helsinge Svømmeklub    42.42        1:25.98   
13  Signe Astrup Taul  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.91        1:26.09   
14  Josephine Gribsvad  2003  Hillerød Svømmeklub    41.13        1:26.24   
15  Ida Lund Järund  2003  Frederiksværk Svømmeklub    44.29        1:28.40   
16  Maja Hallberg Langkilde  2004  Frederiksværk Svømmeklub    44.32        1:28.91   
17  Alva Møller Darré  2003  Hovedstadens Svømmeklub    43.60        1:29.25   
18  Signe Thornberg Bech  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    45.60        1:31.21   
19  Freja Madsen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.67        1:31.46   
20  Signe Grøndahl  2003  Orient Svømning    44.28        1:31.69   
21  Sara-Louise Andersen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    46.65        1:34.66   
Ronja Jensen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Afslutn.på mave 100m 
                     
 
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.49        1:19.48   
Caroline Salskov Jensen  2005  Hørsholm Svømmeforening    39.42        1:19.69   
Emma Karoline Guldberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.67        1:19.74   
Victoria W. Stahl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.88        1:21.85   
Sofia Wickmann Elkjær  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.05        1:24.20   
Caroline Koch  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.42        1:24.30   
Caroline Henning  2005  Hillerød Svømmeklub    44.56        1:31.89   
Fillippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    46.44        1:34.15   
Alba Vendelboe-Schack  2005  Hørsholm Svømmeforening    47.04        1:34.50   
10  Olivia Cruse  2005  Hillerød Svømmeklub    46.92        1:35.23   
11  Alma Rosenkrantz Green  2006  Hørsholm Svømmeforening    50.03        1:42.66   
12  Emma Mølholm  2005  Hillerød Svømmeklub    49.99        1:42.76   
13  Alberte Enggard Hvolby  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    50.19        1:44.04   
14  Sophia Drauschke  2005  Hovedstadens Svømmeklub    50.41        1:44.20   
15  Emma Philip  2005  Hørsholm Svømmeforening    51.27        1:44.94   
16  Liv Panduro  2006  Hørsholm Svømmeforening    51.71        1:46.44   
17  Ella Nikoline Borg  2005  Hørsholm Svømmeforening    53.19        1:46.60   
18  Anna Olivia Kichhhoff  2005  Hillerød Svømmeklub    52.54        1:48.56   
19  Freja Mathilde Kaas  2006  Hørsholm Svømmeforening    51.38        1:52.74   
20  Anine Munch Kofoed  2005  Frederiksværk Svømmeklub    55.06        1:54.88   
21  Laura Kirsten Sørensen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    59.05        1:59.49   
22  Amina Jones  2006  Hovedstadens Svømmeklub    1:01.00        2:09.36   
23  Clara Katharina Sederholm  2006  Hørsholm Svømmeforening    1:04.38        2:11.08   
24  Sophia Jones  2006  Hovedstadens Svømmeklub    58.99        2:11.33   
Louise Byrn  2006  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  Ej forts. bev. v.50m 
                     
 
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frida Gram Peters  2007  Helsinge Svømmeklub    47.72        1:40.27   
Natasja Boesgaard  2007  Frederiksværk Svømmeklub    55.20        1:54.73   
Anna Bruun-Møller  2007  Hørsholm Svømmeforening    1:00.13        2:03.43   
Melani Jesse  2008  Frederiksværk Svømmeklub    1:03.56        2:08.32   
Isolde B. W. Christensen  2007  Hovedstadens Svømmeklub    1:03.24        2:11.44   
Carla T.a. Clausdatter  2008  Hørsholm Svømmeforening    1:00.29        2:12.23   
Filippa T. Landschultz  2007  Hovedstadens Svømmeklub    1:12.67        2:25.75   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  30 oktober 2016 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark