Results for Efterårsstævne
Below are all results from the competition shown by session.
Dag 1
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:57 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 41.89 | ||||||
2 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 42.66 | ||||||
3 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.83 | ||||||
4 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 46.49 | ||||||
5 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 47.03 | ||||||
6 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 48.24 | ||||||
7 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 48.80 | ||||||
8 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 48.87 | ||||||
9 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 49.03 | ||||||
10 | August Arup Neergaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 49.45 | ||||||
11 | Louie Hansen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 52.65 | ||||||
12 | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | 53.43 | ||||||
13 | Laurits Boserup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 53.50 | ||||||
14 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 54.41 | ||||||
15 | Tore Krogh | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 54.96 | ||||||
16 | Peter Lind-Ellefsen | 2006 | Kalundborg SK | 1:00.68 | ||||||
17 | Benjamin Salib | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 1:05.09 | ||||||
18 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.73 | ||||||
19 | Noah Ibrahim | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 1:07.12 | ||||||
20 | Daniel Poulsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:08.19 | ||||||
21 | Kalle Hannibal Nielsen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.26 | ||||||
- | Lukas Toubro Skjødt | 2005 | Solrød Svømmeklub | DSQ | ej samtidig ber v50 | |||||
- | Oliver Lycik | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | flere flyben i start | |||||
- | Tobias Reimer Christensen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | asynkrone ben v 35m | |||||
- | Victor Henrik Ritnagel | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | flere flyben v start | |||||
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.62 | ||||||
2 | Sofus Rasmussen | 2008 | Kalundborg SK | 1:00.40 | ||||||
3 | Jonas Hayatzaki | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:00.59 | ||||||
4 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:02.15 | ||||||
5 | Louie Bruhn Nielsen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:06.32 | ||||||
6 | Lau Gerner Knudsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:27.92 | ||||||
- | Toke Hjalholdt | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 16:57 |