Results for Efterårsstævne
Below are all results from the competition shown by session.
Dag 1
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:33 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | VAT Copenhagen | 39.76 | 1:23.34 | |||||
2 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.66 | 1:26.87 | |||||
3 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 41.02 | 1:26.92 | |||||
4 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.36 | 1:27.00 | |||||
5 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 41.16 | 1:27.15 | |||||
6 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 43.74 | 1:32.14 | |||||
7 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 46.91 | 1:37.98 | |||||
8 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 48.04 | 1:40.09 | |||||
9 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 49.20 | 1:43.44 | |||||
10 | Julie Gerner Knudsen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 50.18 | 1:47.14 | |||||
11 | Silje Juhl Nielsen | 2003 | Solrød Svømmeklub | 50.98 | 1:47.23 | |||||
12 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 52.14 | 1:52.76 | |||||
Løb 25, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | VAT Copenhagen | 39.80 | 1:25.54 | |||||
2 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 42.32 | 1:28.88 | |||||
3 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.23 | 1:30.07 | |||||
4 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 46.84 | 1:37.02 | |||||
5 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 48.23 | 1:37.19 | |||||
6 | Mathilde Mathiesen | 2004 | VAT Copenhagen | 45.57 | 1:37.32 | |||||
7 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 47.25 | 1:38.85 | |||||
8 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 47.47 | 1:39.53 | |||||
9 | Laura Thomadsen | 2004 | VAT Copenhagen | 46.98 | 1:40.26 | |||||
10 | Mille Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 48.05 | 1:40.38 | |||||
11 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 48.49 | 1:41.75 | |||||
12 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 50.25 | 1:44.41 | |||||
13 | Sille Møller | 2004 | Kalundborg SK | 50.54 | 1:45.63 | |||||
14 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 50.71 | 1:46.04 | |||||
15 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.76 | 1:48.19 | |||||
16 | Anna Østerby | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 51.12 | 1:49.22 | |||||
17 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 52.17 | 1:51.48 | |||||
18 | Safira Vestergaard | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 52.04 | 1:51.53 | |||||
19 | Sofie Riis | 2005 | Albertslund IF | 53.85 | 1:52.70 | |||||
20 | Caroline Lego Berg | 2004 | Værløse Svømmeklub | 52.49 | 1:52.79 | |||||
21 | Sofie Korczak | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 54.97 | 1:58.99 | |||||
- | Amalie-Victoria Kaae | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Vilja Meinert Jacobsen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 17:33 |