Results for Efterårsstævne
Below are all results from the competition shown by session.
Dag 1
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2016 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:35 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2016 |
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Veggerby | 2003 | VAT Copenhagen | 31.90 | 1:07.44 | 1:43.93 | 2:19.94 | |||
2 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | VAT Copenhagen | 33.71 | 1:10.46 | 1:47.92 | 2:23.71 | |||
3 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 32.73 | 1:09.86 | 1:47.60 | 2:25.51 | |||
4 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | VAT Copenhagen | 33.28 | 1:10.51 | 1:47.92 | 2:25.97 | |||
5 | Volena Dimitrova | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 33.90 | 1:12.81 | 1:52.19 | 2:29.98 | |||
6 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.85 | 1:16.19 | 1:57.77 | 2:36.97 | |||
7 | Norah Szczepanski | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.72 | 1:15.49 | 1:56.81 | 2:37.56 | |||
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura L. Hørning | 2004 | VAT Copenhagen | 34.34 | 1:12.02 | 1:50.68 | 2:27.02 | |||
2 | Anna Maria Madsen | 2004 | VAT Copenhagen | 35.32 | 1:14.00 | 1:54.40 | 2:33.14 | |||
3 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.59 | 1:15.18 | 1:55.69 | 2:34.21 | |||
4 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 36.69 | 1:17.49 | 1:59.20 | 2:36.97 | |||
5 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 37.37 | 1:18.36 | 1:59.80 | 2:39.07 | |||
6 | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 38.92 | 1:23.75 | 2:09.03 | 2:50.64 | |||
7 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.01 | 1:25.74 | 2:10.80 | 2:54.79 | |||
8 | Emma S. Kristensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 41.01 | 1:27.56 | 2:13.55 | 2:57.26 | |||
9 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 41.44 | 1:28.52 | 2:15.76 | 3:02.38 | |||
10 | Lilya Oregan | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.73 | 1:32.14 | 2:22.46 | 3:08.14 | |||
11 | Emilia Clara Lindberg | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 41.54 | 1:31.38 | 2:21.75 | 3:08.21 | |||
12 | Laila Elliks | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.52 | 1:34.25 | 2:25.22 | 3:13.89 | |||
13 | Line Pedersen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 47.95 | 1:43.83 | 2:38.21 | 3:29.67 | |||
14 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.52 | 1:42.56 | 2:38.50 | 3:29.80 | |||
15 | Sofie Riis | 2005 | Albertslund IF | 47.14 | 1:42.45 | 2:39.14 | 3:32.24 | |||
- | Thea Møller Larsen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 29 oktober 2016 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 17:35 |