2021-03-06   06:06:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Ållebergsdoppet 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ållebergsdoppet 2016    Utskriftsdatum  06 november 2016   
  Tävlingsort  Falköping    Utskriftstid  14:26   
  Arrangör  Falköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 november 2016         
 
 
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar C-D, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Dahlqvist  2005  Simklubben Elfsborg            43.61   
Jasper Schimmel  2006  Billingens Simklubb            45.15   
Alvin Silow  2005  Mariestads Simsällskap            45.28   
Hannes Bergnell  2006  Simklubben Elfsborg            48.60   
Leon Larsson  2005  Simklubben 1970            49.02   
Pontus Grönlund  2005  Simklubben Vänersborg            49.31   
Filip Hoff  2005  Simklubben Elfsborg            51.72   
Elias Törnqvist  2005  Karlsborgs Simklubb            52.30   
Daniel Lönnquist  2005  Mariestads Simsällskap            52.46   
10  Olle Eriksson  2005  Mariestads Simsällskap            52.75   
11  Max Askengren Stråhle  2006  Simklubben Elfsborg            53.06   
12  Jacob Haggård  2005  Mariestads Simsällskap            54.67   
13  Axel Blom  2005  Mariestads Simsällskap            54.86   
14  Victor Jonsson  2006  Falköpings Simsällskap            54.91   
15  Joar Kivistö  2005  Simklubben 1970            55.30   
16  Elias Berglund  2006  Falköpings Simsällskap            1:05.94   
17  Martin von Knorring  2005  Mariestads Simsällskap            1:08.54   
Tommy Lundberg  2005  Simklubben Vänersborg            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar C-D, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Martinsson  2003  Karlsborgs Simklubb            42.43   
Jibbe Schimmel  2004  Billingens Simklubb            43.36   
Christoffer Good  2004  Simklubben Elfsborg            44.62   
Victor Ståhlberg  2004  Mariestads Simsällskap            45.36   
Gabriel Ljus  2004  Falköpings Simsällskap            46.27   
Gabriel Bozinovski  2003  Simklubben 1970            47.53   
Tintin Carlbohm Öhrström  2004  Åsundens Simsällskap            48.47   
Filip Ryefalk  2004  Skövde Simsällskap            49.21   
William Blixt  2004  Karlsborgs Simklubb            52.45   
10  Alex Karlsson  2004  Falköpings Simsällskap            57.46   
Jesper Figas  2003  Simklubben Elfsborg            DNS   
Niklas Palmqvist  2004  Skövde Simsällskap            DNS   
Daniel Falkman  2004  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 november 2016 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  14:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner