Resultater for Concordia Forsikring Cup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Concordia Forsikring Cup 2016 | Udskriftsdato | 01 oktober 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 11:17 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2016 |
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2017 |
Victor B. Bromer, 0.24.28, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ole Einar Ueland | 2003 | 387 | 29.89 | ||||||
SK Team Sør / Ksa | 29.55 | |||||||||
2 | Nikolai Sander | 2003 | 364 | 30.51 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 30.91 | |||||||||
3 | Mathias Knudsen | 2003 | 352 | 30.86 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 30.38 | |||||||||
4 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 328 | 31.58 | ||||||
A6 | 31.76 | |||||||||
5 | Christian Kornum | 2003 | 324 | 31.71 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 32.16 | |||||||||
6 | William Sloth | 2003 | 299 | 32.57 | ||||||
Aarhus Swim | 32.11 | |||||||||
7 | Kasper Johnsen | 2003 | 292 | 32.85 | ||||||
Odder Svømmeklub | 33.00 | |||||||||
8 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 285 | 33.09 | ||||||
Odder Svømmeklub | 33.73 | |||||||||
9 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 261 | 34.07 | ||||||
A6 | 32.53 | |||||||||
10 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 255 | 34.35 | ||||||
Aars Svømmeklub | 35.78 | |||||||||
11 | Christopher Z. Christense | 2003 | 251 | 34.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.05 | |||||||||
12 | Jonas Oudalstøl | 2004 | 247 | 34.74 | ||||||
Vågsbygd SLK | 38.14 | |||||||||
13 | Jacob Toft | 2003 | 244 | 34.84 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 38.47 | |||||||||
14 | Nicklas Bager | 2003 | 227 | 35.70 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 35.55 | |||||||||
15 | Mikkel Stilling | 2003 | 224 | 35.89 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 38.46 | |||||||||
16 | Victor Toftehøj | 2003 | 219 | 36.13 | ||||||
A6 | 36.41 | |||||||||
17 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 219 | 36.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.87 | |||||||||
18 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 213 | 36.45 | ||||||
Odder Svømmeklub | 36.41 | |||||||||
19 | Oskar Erklev | 2005 | 213 | 36.46 | ||||||
Vågsbygd SLK | 37.37 | |||||||||
20 | Elias Hammer | 2004 | 208 | 36.78 | ||||||
Vågsbygd SLK | 36.50 | |||||||||
21 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 190 | 37.88 | ||||||
A6 | 36.68 | |||||||||
22 | Oskar Farkas | 2005 | 189 | 37.93 | ||||||
Ullensakersvømmerne | 36.36 | |||||||||
23 | Anton Poulsen | 2004 | 187 | 38.08 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 40.26 | |||||||||
24 | Gustav Hoxer | 2005 | 182 | 38.44 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 38.75 | |||||||||
25 | Sebastian B Lehmann | 2004 | 179 | 38.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 40.88 | |||||||||
26 | Lucas Rosenborg | 2004 | 174 | 38.98 | ||||||
Aarhus Swim | 40.58 | |||||||||
27 | Kristian Kjær | 2005 | 165 | 39.68 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 37.51 | |||||||||
28 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 162 | 39.97 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
29 | Alexander Johnsen | 2003 | 156 | 40.48 | ||||||
Odder Svømmeklub | 40.81 | |||||||||
30 | Markus Vang Kleist | 2003 | 155 | 40.54 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 41.48 | |||||||||
31 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 153 | 40.68 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 42.02 | |||||||||
32 | Tobias Nielsen | 2004 | 150 | 40.96 | ||||||
Odder Svømmeklub | 40.90 | |||||||||
33 | Gustav Hansen | 2004 | 144 | 41.51 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 41.32 | |||||||||
34 | Johan Roderick | 2003 | 123 | 43.72 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 42.89 | |||||||||
35 | Mikkel Pedersen | 2004 | 118 | 44.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 41.66 | |||||||||
36 | Máni Snær Gunnlaugsson | 2004 | 116 | 44.60 | ||||||
Aarhus Swim | 44.51 | |||||||||
37 | Victor Haunstrup | 2003 | 114 | 44.93 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 44.36 | |||||||||
38 | Søren Winther Hald | 2005 | 108 | 45.67 | ||||||
Struer Svømmeklub | 56.55 | |||||||||
39 | Aleksander Hille | 2004 | 102 | 46.55 | ||||||
Vågsbygd SLK | 50.24 | |||||||||
40 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | 100 | 46.93 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 48.42 | |||||||||
41 | William Hansen | 2006 | 95 | 47.64 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 59.38 | |||||||||
42 | Frederik Harbo | 2005 | 40 | 1:03.62 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:03.86 | |||||||||
- | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | DNS | |||||||
Aars Svømmeklub | 31.67 | |||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Victor B. Bromer, 0.24.28, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 486 | 27.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.15 | |||||||||
2 | Titus Philipson | 2002 | 448 | 28.49 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | 29.26 | |||||||||
3 | Frederik Bojesen | 2002 | 447 | 28.50 | ||||||
A6 | 28.29 | |||||||||
4 | Markus Bjørnestad | 2002 | 399 | 29.59 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 28.84 | |||||||||
5 | Joachim Hjertmann | 2002 | 394 | 29.73 | ||||||
Aarhus Swim | 29.43 | |||||||||
6 | Simon Perzynski | 2002 | 381 | 30.06 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 29.91 | |||||||||
7 | Andreas Håbesland Klausen | 2002 | 381 | 30.07 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | 30.15 | |||||||||
8 | Daniel Gallacher | 2002 | 356 | 30.75 | ||||||
Aarhus Swim | 30.47 | |||||||||
9 | Tomas Valentinas | 2002 | 346 | 31.03 | ||||||
Ullensakersvømmerne | 32.35 | |||||||||
10 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 323 | 31.75 | ||||||
Odder Svømmeklub | 31.31 | |||||||||
11 | Magnus Alexandersen | 2002 | 307 | 32.30 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 33.35 | |||||||||
12 | Mikkel Juul Pedersen | 2002 | 300 | 32.53 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 32.04 | |||||||||
13 | Emil Frydenholm | 2002 | 289 | 32.94 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.79 | |||||||||
14 | Christoffer Hammer | 2002 | 288 | 32.98 | ||||||
Ullensakersvømmerne | 33.97 | |||||||||
15 | Christian Jørgensen | 2002 | 245 | 34.82 | ||||||
Struer Svømmeklub | 37.42 | |||||||||
16 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 240 | 35.04 | ||||||
Odder Svømmeklub | 34.89 | |||||||||
17 | Jonas L. Werther | 2002 | 216 | 36.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.18 | |||||||||
18 | Jeppe Dall | 2002 | 209 | 36.72 | ||||||
Odder Svømmeklub | 36.51 | |||||||||
19 | Lau Kæseler Nielsen | 2002 | 200 | 37.24 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 35.30 | |||||||||
20 | Andreas Strøm Hansen | 2002 | 125 | 43.56 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 45.25 | |||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Victor B. Bromer, 0.24.28, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martin H. Abel | 2001 | 497 | 27.51 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.19 | |||||||||
2 | Ole Marius Rist Jensen | 2001 | 477 | 27.89 | ||||||
SK Team Sør / Ksa | 27.28 | |||||||||
3 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 471 | 28.00 | ||||||
Aarhus Swim | 27.37 | |||||||||
4 | Marius Nørgaard | 2001 | 434 | 28.79 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.02 | |||||||||
5 | Magnus A H Christensen | 2001 | 428 | 28.92 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 29.25 | |||||||||
6 | Christoffer Lohne | 2001 | 415 | 29.22 | ||||||
SK Team Sør / Ksa | 28.73 | |||||||||
7 | Luis Velasquez | 2001 | 359 | 30.65 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.86 | |||||||||
8 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 355 | 30.78 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 31.30 | |||||||||
9 | Rick Sol | 2001 | 335 | 31.37 | ||||||
Elverum Svømming | 32.92 | |||||||||
10 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 333 | 31.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.57 | |||||||||
11 | Anders Eenberg | 2001 | 321 | 31.83 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.71 | |||||||||
12 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 313 | 32.09 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 33.16 | |||||||||
13 | Eliezer Toro Arcega | 2001 | 281 | 33.26 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 59.02 | |||||||||
14 | André Iversen | 2001 | 278 | 33.37 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 34.49 | |||||||||
15 | Sigurd Huuse | 2001 | 266 | 33.89 | ||||||
Ullensakersvømmerne | 37.18 | |||||||||
16 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | 233 | 35.39 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 38.18 | |||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Victor B. Bromer, 0.24.28, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 590 | 25.99 | ||||||
A6 | 25.78 | |||||||||
2 | Markus Kjeldsen | 2000 | 503 | 27.40 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.17 | |||||||||
3 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 487 | 27.70 | ||||||
Struer Svømmeklub | 27.28 | |||||||||
4 | Rune Nørgaard | 2000 | 470 | 28.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.14 | |||||||||
5 | Oliver Christensen | 2000 | 449 | 28.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.44 | |||||||||
6 | Simon Andersen | 2000 | 423 | 29.02 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 29.15 | |||||||||
7 | Jakob Mose | 2000 | 403 | 29.49 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.89 | |||||||||
8 | William Skjærum | 2000 | 395 | 29.70 | ||||||
SK Poseidon Porsgrunn | 30.32 | |||||||||
9 | Rasmus Abildgaard | 2000 | 372 | 30.29 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 30.64 | |||||||||
10 | Roberts Rostoks | 2000 | 347 | 31.01 | ||||||
Elverum Svømming | 32.88 | |||||||||
11 | Jens Fredrik Holberg | 2000 | 343 | 31.13 | ||||||
Elverum Svømming | 31.00 | |||||||||
12 | Daniel Vang Kleist | 2000 | 310 | 32.21 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 32.89 | |||||||||
13 | Miki Hagos | 2000 | 179 | 38.67 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 41.62 | |||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Victor B. Bromer, 0.24.28, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 577 | 26.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.69 | |||||||||
2 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 553 | 26.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.86 | |||||||||
3 | Johannes Hope | 1999 | 545 | 26.68 | ||||||
SK Team Sør / Ksa | 26.76 | |||||||||
4 | Casper Eickhardt | 1999 | 514 | 27.20 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.35 | |||||||||
5 | Fredrik Frantzen | 1999 | 490 | 27.65 | ||||||
SK Poseidon Porsgrunn | 28.10 | |||||||||
6 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 471 | 28.01 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.27 | |||||||||
7 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | 459 | 28.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.76 | |||||||||
8 | Fredrik H. Klausen | 1999 | 458 | 28.28 | ||||||
SK Team Sør / Ksa | 28.33 | |||||||||
9 | Kristian Berthelsen | 1999 | 383 | 30.01 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 28.73 | |||||||||
- | Christian Holm Jørgensen | 1999 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.48 | |||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Victor B. Bromer, 0.24.28, Aalborg, 2014 |
Løbssponsor: Concordia Forsikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | 671 | 24.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 24.21 | |||||||||
2 | Nicolas Blanch | 1997 | 600 | 25.84 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 25.07 | |||||||||
3 | Oliver Degn | 1996 | 572 | 26.25 | ||||||
Odder Svømmeklub | 26.43 | |||||||||
4 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 570 | 26.28 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.14 | |||||||||
5 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 535 | 26.85 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.29 | |||||||||
6 | Peter Birk | 1996 | 517 | 27.15 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 26.77 | |||||||||
7 | Janus Meinert | 1995 | 485 | 27.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.50 | |||||||||
8 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 429 | 28.89 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 27.77 | |||||||||
9 | Martin Lønstrup | 1993 | 290 | 32.91 | ||||||
Struer Svømmeklub | 33.26 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 01 oktober 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:17 |