Results for UGP 4 2016, KARLSKOGA (SYDVÄST)
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 4 Karlskoga 2016 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
11:03 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Intersport |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Kinell |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
31.63 |
1:07.70 |
1:45.42 |
|
2:20.79 |
|
2 |
Emma Hjort |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
32.65 |
1:09.69 |
1:48.16 |
|
2:25.90 |
|
3 |
Tilde Eklind |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.45 |
1:11.17 |
1:49.52 |
|
2:26.85 |
|
4 |
Ylva Rehnholm |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.29 |
1:14.77 |
1:54.50 |
|
2:33.61 |
|
5 |
Emilia Eerola |
1999 |
Karlskoga Simförening |
|
36.47 |
1:15.89 |
1:56.17 |
|
2:36.16 |
|
6 |
Michelle Cen |
2000 |
Örebro Simallians |
|
34.71 |
1:14.04 |
1:56.31 |
|
2:38.05 |
|
7 |
Mikaela Juhler |
2000 |
Örebro Simallians |
|
38.34 |
1:18.75 |
1:59.84 |
|
2:39.16 |
|
8 |
Terese Engström |
1999 |
Örebro Simallians |
|
37.75 |
1:19.98 |
2:03.52 |
|
2:46.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Intersport |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna Lekberg |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
31.78 |
1:07.17 |
1:45.09 |
|
2:21.19 |
|
2 |
Frida Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.26 |
1:08.69 |
1:46.53 |
|
2:23.72 |
|
3 |
Salma Gabot |
2001 |
Örebro Simallians |
|
32.19 |
1:08.33 |
1:46.90 |
|
2:24.16 |
|
4 |
Elin Nilsson |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
33.60 |
1:09.83 |
1:47.43 |
|
2:24.81 |
|
5 |
Jennie Lundgren |
2001 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
33.50 |
1:10.40 |
1:48.26 |
|
2:25.30 |
|
6 |
Walda Jonsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.95 |
1:11.49 |
1:49.78 |
|
2:27.32 |
|
7 |
Maja Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.14 |
1:12.42 |
1:51.33 |
|
2:30.90 |
|
8 |
Cecilia Ahnlund |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.60 |
1:12.76 |
1:52.11 |
|
2:31.55 |
|
9 |
Linn Granlund |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
35.24 |
1:14.73 |
1:55.33 |
|
2:35.09 |
|
10 |
Filippa Thyrman |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
35.74 |
1:15.72 |
1:56.46 |
|
2:35.24 |
|
11 |
Matilda Kristiansson |
2001 |
Arvika Simsällskap |
|
34.96 |
1:13.95 |
1:55.43 |
|
2:35.26 |
|
12 |
Emmy Hedin |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.03 |
1:15.25 |
1:57.59 |
|
2:38.28 |
|
13 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.44 |
1:18.22 |
1:59.20 |
|
2:39.95 |
|
14 |
Victoria Lundqvist |
2001 |
Filipstads Simklubb |
|
34.94 |
1:16.86 |
2:02.39 |
|
2:46.96 |
|
15 |
Alma Kransholm |
2001 |
Örebro Simallians |
|
46.97 |
1:43.44 |
2:43.76 |
|
3:42.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Intersport |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Jansson |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
33.05 |
1:09.61 |
1:47.21 |
|
2:23.73 |
|
2 |
Agnes Rydh-Dufva |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
33.08 |
1:09.68 |
1:48.76 |
|
2:26.65 |
|
3 |
Josefine Åhlund |
2002 |
Örebro Simallians |
|
34.47 |
1:11.68 |
1:50.26 |
|
2:28.31 |
|
4 |
Emma Sebelius |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
34.60 |
1:13.10 |
1:52.68 |
|
2:31.02 |
|
5 |
Stina Andersson |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
34.80 |
1:13.86 |
1:53.73 |
|
2:33.22 |
|
6 |
Matilda Ek |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
35.88 |
1:15.70 |
1:55.50 |
|
2:33.78 |
|
7 |
Jennifer Titus |
2002 |
Örebro Simallians |
|
35.10 |
1:15.17 |
1:56.78 |
|
2:37.86 |
|
8 |
Maja Ehlin |
2002 |
Köpings Simsällskap |
|
36.71 |
1:18.44 |
2:01.34 |
|
2:40.57 |
|
9 |
Elsa Bergsten |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
37.22 |
1:18.78 |
2:01.59 |
|
2:42.63 |
|
10 |
Izabella Kullman |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.17 |
1:20.20 |
2:02.50 |
|
2:43.83 |
|
- |
Elin Sand |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Intersport |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Lithner |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
32.63 |
1:09.37 |
1:47.12 |
|
2:22.80 |
|
2 |
Clara Gustavson |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
34.78 |
1:14.25 |
1:53.43 |
|
2:31.18 |
|
3 |
Joline Bakken |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.21 |
1:14.69 |
1:55.67 |
|
2:35.27 |
|
4 |
Josefin Fundberg |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.76 |
1:15.12 |
1:58.03 |
|
2:39.41 |
|
5 |
Moa Hammarbäck |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
35.94 |
1:17.16 |
1:59.80 |
|
2:39.62 |
|
6 |
Madeleine Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.51 |
1:19.07 |
2:00.64 |
|
2:40.46 |
|
7 |
Frida Medeskog |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
36.16 |
1:16.92 |
2:00.12 |
|
2:41.24 |
|
8 |
Anna Busacca Hjärtquist |
2005 |
Grums Simsällskap |
|
37.76 |
1:18.70 |
2:01.17 |
|
2:44.42 |
|
9 |
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
|
37.56 |
1:20.55 |
2:04.03 |
|
2:45.62 |
|
10 |
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
39.33 |
1:22.72 |
2:08.61 |
|
2:50.91 |
|
11 |
Wilma Pettersson |
2004 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
40.14 |
1:25.81 |
2:11.29 |
|
2:52.51 |
|
12 |
Ella Sjöbom |
2005 |
Grums Simsällskap |
|
38.07 |
1:22.45 |
2:08.83 |
|
2:53.46 |
|
13 |
Isabelle Persson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.04 |
1:22.04 |
2:07.95 |
|
2:53.48 |
|
14 |
Maja Nyberg |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
40.45 |
1:24.70 |
2:10.89 |
|
2:55.44 |
|
15 |
Maja Brattberg |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.72 |
1:26.63 |
2:13.09 |
|
2:56.18 |
|
16 |
Nova Johansson |
2004 |
Filipstads Simklubb |
|
38.77 |
1:23.88 |
2:10.80 |
|
2:56.38 |
|
17 |
Alina Umbaeva |
2005 |
Örebro Simallians |
|
38.72 |
1:24.34 |
2:11.83 |
|
2:57.17 |
|
18 |
Ella Hagelvik |
2004 |
Örebro Simallians |
|
39.66 |
1:25.19 |
2:12.90 |
|
2:58.09 |
|
19 |
Smilla Holgersson Eliasson |
2003 |
Örebro Simallians |
|
40.25 |
1:25.76 |
2:14.11 |
|
2:59.26 |
|
20 |
Anna Kumm |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
39.83 |
1:26.54 |
2:15.67 |
|
3:00.36 |
|
21 |
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
41.79 |
1:28.33 |
2:16.87 |
|
3:05.32 |
|
22 |
Maja Pettersson |
2004 |
Köpings Simsällskap |
|
41.88 |
1:30.86 |
2:21.98 |
|
3:08.95 |
|
23 |
Johanna Pettersson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.75 |
1:24.39 |
2:15.86 |
|
3:09.70 |
|
24 |
Sally Wetterskog |
2005 |
Filipstads Simklubb |
|
46.07 |
1:37.08 |
2:28.94 |
|
3:12.33 |
|
25 |
Smilla Löthgren |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
43.30 |
1:33.16 |
2:24.75 |
|
3:13.09 |
|
26 |
Anastasia Kamarova |
2003 |
Örebro Simallians |
|
44.18 |
1:35.01 |
2:26.78 |
|
3:13.13 |
|
27 |
Frida Karlsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
44.09 |
1:34.64 |
2:25.78 |
|
3:13.76 |
|
28 |
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
43.05 |
1:33.39 |
2:25.32 |
|
3:16.19 |
|
29 |
Greta Larsson |
2006 |
Filipstads Simklubb |
|
43.42 |
1:33.04 |
2:25.00 |
|
3:16.52 |
|
30 |
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
43.12 |
1:33.49 |
2:27.06 |
|
3:17.32 |
|
31 |
Tyra Jacobsson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
47.16 |
1:40.58 |
2:34.06 |
|
3:22.77 |
|
32 |
Sigrid Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
45.05 |
1:39.64 |
2:35.19 |
|
3:25.77 |
|
- |
Granaz Harandi |
2004 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
11:03 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 4 Karlskoga 2016 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
10:50 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: HG Store |
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: HG Store |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
John Aldrin |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
30.05 |
|
|
|
1:05.67 |
|
2 |
Axel Rönnquist |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.44 |
|
|
|
1:18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: HG Store |
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: HG Store |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
10:50 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 4 Karlskoga 2016 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
11:18 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Etab Data |
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Etab Data |
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Etab Data |
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Etab Data |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
11:18 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 4 Karlskoga 2016 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
11:33 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Rönnquist |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
38.22 |
1:22.61 |
2:08.49 |
|
2:52.36 |
|
2 |
Filip Myringby |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
41.24 |
1:27.91 |
2:15.77 |
|
3:02.69 |
|
3 |
Alexander Hörnquist |
2001 |
Filipstads Simklubb |
|
45.77 |
1:38.28 |
2:32.10 |
|
3:25.74 |
|
- |
Anton Sjörud |
2001 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
|
38.26 |
1:21.72 |
2:06.75 |
|
2:51.03 |
|
2 |
Anders Malmberg |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
39.88 |
1:27.05 |
2:12.71 |
|
2:54.27 |
|
3 |
Anton Svennberg |
2002 |
Örebro Simallians |
|
42.76 |
1:31.14 |
2:20.25 |
|
3:08.77 |
|
4 |
Noel Hodberg |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
44.96 |
1:33.27 |
2:22.58 |
|
3:10.70 |
|
5 |
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
47.04 |
1:40.09 |
2:34.14 |
|
3:26.41 |
|
- |
Samuel Vestin |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
37.83 |
1:21.95 |
2:07.04 |
|
2:50.29 |
|
2 |
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.50 |
1:22.50 |
2:08.59 |
|
2:54.81 |
|
3 |
Alex Ly |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.50 |
1:25.86 |
2:14.89 |
|
3:02.72 |
|
4 |
Henrik Tran |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
43.83 |
1:34.00 |
2:25.17 |
|
3:15.14 |
|
5 |
Edvin Axelsson |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
44.90 |
1:37.16 |
2:32.25 |
|
3:27.34 |
|
6 |
David Eriksson |
2004 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
49.71 |
1:44.92 |
2:40.04 |
|
3:31.39 |
|
7 |
Oskar Högqvist |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
49.94 |
1:45.45 |
2:41.05 |
|
3:35.56 |
|
8 |
Emil Wåhlén |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
47.18 |
1:45.03 |
2:42.86 |
|
3:39.12 |
|
9 |
Liam Fahlin |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
49.27 |
1:46.15 |
2:44.21 |
|
3:40.23 |
|
10 |
Emil Axelsson |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
48.97 |
1:45.00 |
2:43.72 |
|
3:41.10 |
|
11 |
Viktor Hellberg |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
54.08 |
1:55.67 |
2:58.22 |
|
4:00.86 |
|
- |
Kevin Cao |
2003 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
11:33 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 4 Karlskoga 2016 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
12:09 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Intersport |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lovisa Grubb |
2000 |
Grums Simsällskap |
|
1:30.59 |
3:08.94 |
4:55.22 |
|
6:19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Intersport |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saga Grandelius |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
1:20.27 |
2:47.45 |
4:21.17 |
|
5:39.03 |
|
2 |
Frida Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:16.99 |
2:46.18 |
4:28.20 |
|
5:48.04 |
|
3 |
Jennie Lundgren |
2001 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:23.07 |
2:52.26 |
4:33.80 |
|
5:50.00 |
|
4 |
Walda Jonsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:22.47 |
2:52.21 |
4:32.15 |
|
5:53.04 |
|
5 |
Cecilia Rudqvist |
2001 |
Deje Simsällskap |
|
1:27.19 |
2:59.93 |
4:45.62 |
|
6:12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Intersport |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stina Andersson |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
1:23.99 |
2:58.19 |
4:43.74 |
|
6:04.50 |
|
2 |
Matilda Ek |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
1:23.77 |
2:55.46 |
4:41.36 |
|
6:04.65 |
|
3 |
Emma Sebelius |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:32.02 |
3:04.93 |
4:51.05 |
|
6:14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Intersport |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:33.74 |
3:06.71 |
4:43.58 |
|
6:07.30 |
|
2 |
Amanda Johansson |
2005 |
Deje Simsällskap |
|
1:28.75 |
3:04.47 |
4:45.09 |
|
6:12.03 |
|
3 |
Joline Bakken |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:28.04 |
2:59.90 |
4:52.33 |
|
6:18.77 |
|
4 |
Anna Busacca Hjärtquist |
2005 |
Grums Simsällskap |
|
1:38.22 |
4:14.88 |
5:55.63 |
|
6:37.24 |
|
5 |
Ella Sjöbom |
2005 |
Grums Simsällskap |
|
1:38.51 |
3:26.46 |
5:15.95 |
|
6:49.25 |
|
6 |
Amanda Blom |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
1:48.70 |
3:39.59 |
5:32.82 |
|
7:07.62 |
|
- |
Pauline Grubb |
2003 |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
12:09 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 4 Karlskoga 2016 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
12:56 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: HG Store |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Wallin |
2000 |
Örebro Simallians |
|
1:10.80 |
2:27.14 |
3:44.56 |
5:02.71 |
19:13.12 |
|
|
|
|
|
|
6:19.99 |
7:37.06 |
8:54.85 |
10:12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
11:30.42 |
12:48.64 |
14:05.89 |
15:23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
16:40.84 |
17:57.59 |
|
|
|
|
2 |
Carl Bidebo |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:16.95 |
2:36.46 |
3:56.87 |
5:17.73 |
19:55.96 |
|
|
|
|
|
|
6:38.86 |
7:58.61 |
9:19.25 |
10:40.17 |
|
|
|
|
|
|
|
12:00.53 |
13:20.63 |
14:39.32 |
15:59.11 |
|
|
|
|
|
|
|
17:18.53 |
18:38.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: HG Store |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Rautiainen |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:05.15 |
2:18.20 |
3:32.48 |
4:48.60 |
18:37.99 |
|
|
|
|
|
|
6:04.40 |
7:20.38 |
8:37.26 |
9:52.98 |
|
|
|
|
|
|
|
11:09.06 |
12:24.96 |
13:41.56 |
14:56.75 |
|
|
|
|
|
|
|
16:12.45 |
17:27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: HG Store |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:11.76 |
2:28.67 |
3:46.81 |
5:05.48 |
19:28.64 |
|
|
|
|
|
|
6:23.90 |
7:42.62 |
9:40.48 |
10:58.37 |
|
|
|
|
|
|
|
12:17.40 |
13:36.05 |
14:54.77 |
16:13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
17:32.17 |
18:50.57 |
|
|
|
|
2 |
Evert Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:22.56 |
2:49.08 |
4:17.18 |
5:44.55 |
21:44.75 |
|
|
|
|
|
|
7:12.47 |
8:40.68 |
10:08.57 |
11:37.09 |
|
|
|
|
|
|
|
13:05.90 |
14:34.01 |
16:03.08 |
17:30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
18:56.25 |
20:22.33 |
|
|
|
|
3 |
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:18.59 |
2:44.27 |
4:12.73 |
5:41.71 |
21:57.71 |
|
|
|
|
|
|
7:10.46 |
8:39.84 |
10:08.52 |
11:37.61 |
|
|
|
|
|
|
|
13:07.45 |
14:37.23 |
16:07.69 |
17:36.53 |
|
|
|
|
|
|
|
19:05.45 |
20:32.88 |
|
|
|
|
4 |
Edvin Heikinniemi |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:23.17 |
2:52.24 |
4:22.40 |
5:53.34 |
22:35.31 |
|
|
|
|
|
|
7:22.83 |
8:54.42 |
10:25.39 |
11:55.80 |
|
|
|
|
|
|
|
13:24.79 |
14:57.75 |
16:30.95 |
18:02.33 |
|
|
|
|
|
|
|
19:36.17 |
21:06.61 |
|
|
|
|
5 |
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:26.54 |
3:00.13 |
4:34.46 |
6:09.11 |
23:06.19 |
|
|
|
|
|
|
7:45.01 |
9:19.43 |
10:54.08 |
12:26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
14:00.96 |
15:35.17 |
17:07.52 |
18:38.71 |
|
|
|
|
|
|
|
20:09.24 |
21:39.33 |
|
|
|
|
6 |
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
|
1:27.54 |
3:02.35 |
4:40.28 |
6:14.96 |
23:42.34 |
|
|
|
|
|
|
7:49.57 |
9:26.19 |
11:01.68 |
13:26.75 |
|
|
|
|
|
|
|
15:01.49 |
16:39.93 |
18:18.65 |
19:52.62 |
|
|
|
|
|
|
|
21:27.90 |
23:01.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
12:56 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 4 Karlskoga 2016 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
14:27 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Etab Data |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Lindberg |
1999 |
Örebro Simallians |
|
1:06.03 |
2:20.25 |
3:37.34 |
4:55.04 |
10:18.67 |
|
|
|
|
|
|
6:15.86 |
7:36.78 |
8:59.18 |
|
|
|
2 |
Elias Paulson |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:15.77 |
2:36.60 |
3:55.26 |
5:14.60 |
10:28.20 |
|
|
|
|
|
|
6:33.02 |
7:51.57 |
9:10.67 |
|
|
|
3 |
Sam Thai |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:11.57 |
2:28.54 |
3:46.63 |
5:04.97 |
10:28.42 |
|
|
|
|
|
|
6:23.71 |
7:45.85 |
9:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Etab Data |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Rönnquist |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:10.55 |
2:28.11 |
3:46.20 |
5:04.49 |
10:10.99 |
|
|
|
|
|
|
6:21.78 |
7:40.06 |
8:57.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Etab Data |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:11.09 |
2:25.41 |
3:39.94 |
4:53.62 |
9:48.09 |
|
|
|
|
|
|
6:08.14 |
7:22.75 |
8:37.03 |
|
|
|
2 |
Samuel Vestin |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:10.65 |
2:26.68 |
3:42.39 |
4:58.35 |
9:57.95 |
|
|
|
|
|
|
6:14.34 |
7:30.16 |
8:45.44 |
|
|
|
3 |
Josef Faraj |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:17.91 |
2:45.36 |
4:13.62 |
5:41.82 |
11:24.00 |
|
|
|
|
|
|
7:09.43 |
8:36.86 |
10:04.32 |
|
|
|
4 |
Anton Svennberg |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:25.71 |
2:58.11 |
4:33.40 |
6:06.83 |
12:12.01 |
|
|
|
|
|
|
7:41.51 |
9:13.53 |
10:44.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Etab Data |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:10.55 |
2:27.51 |
3:44.56 |
5:01.48 |
10:05.87 |
|
|
|
|
|
|
6:19.24 |
7:35.93 |
8:52.71 |
|
|
|
2 |
Philip Löfbom |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
1:10.49 |
2:28.26 |
3:48.24 |
5:09.13 |
10:27.95 |
|
|
|
|
|
|
6:30.37 |
7:49.96 |
9:10.10 |
|
|
|
3 |
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:23.09 |
2:51.64 |
4:20.23 |
5:48.43 |
11:31.74 |
|
|
|
|
|
|
7:16.63 |
8:44.48 |
10:09.68 |
|
|
|
4 |
Jesper Andersson |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
1:22.66 |
2:49.11 |
4:17.47 |
5:47.00 |
11:47.33 |
|
|
|
|
|
|
7:17.38 |
8:48.31 |
10:18.02 |
|
|
|
5 |
Maximilian Holm |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:22.16 |
2:53.75 |
4:26.63 |
5:59.82 |
12:00.52 |
|
|
|
|
|
|
7:32.76 |
9:02.78 |
10:35.65 |
|
|
|
6 |
Henrik Tran |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:22.02 |
2:54.67 |
4:29.15 |
6:04.04 |
12:13.99 |
|
|
|
|
|
|
7:40.10 |
9:15.16 |
10:47.81 |
|
|
|
7 |
Emil Wåhlén |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
1:23.61 |
2:55.13 |
4:29.61 |
6:06.57 |
12:30.27 |
|
|
|
|
|
|
7:43.21 |
9:20.67 |
10:57.49 |
|
|
|
8 |
Eric Åhlén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:31.66 |
3:13.06 |
4:56.12 |
6:38.04 |
13:18.58 |
|
|
|
|
|
|
8:18.66 |
10:00.72 |
11:42.25 |
|
|
|
9 |
Daniel Kördel |
2004 |
Örebro Simallians |
|
1:32.31 |
3:16.70 |
5:02.96 |
6:49.86 |
13:49.24 |
|
|
|
|
|
|
8:38.49 |
10:23.88 |
12:08.35 |
|
|
|
10 |
Emil Axelsson |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
1:34.12 |
3:20.10 |
5:06.61 |
6:55.01 |
14:00.97 |
|
|
|
|
|
|
8:44.26 |
10:33.99 |
12:19.66 |
|
|
|
11 |
Sigge Verner |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:35.50 |
3:22.54 |
5:10.41 |
7:00.45 |
14:11.09 |
|
|
|
|
|
|
8:51.85 |
10:42.33 |
12:30.75 |
|
|
|
12 |
Edvin Axelsson |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
1:35.87 |
3:24.30 |
5:21.21 |
7:14.77 |
14:47.24 |
|
|
|
|
|
|
9:08.17 |
11:01.50 |
12:56.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
14:27 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 4 Karlskoga 2016 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
16:11 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Kinell |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
34.90 |
1:17.89 |
2:03.88 |
|
2:49.92 |
|
2 |
Emilia Eerola |
1999 |
Karlskoga Simförening |
|
37.51 |
1:20.89 |
2:05.74 |
|
2:49.94 |
|
3 |
Lovisa Grubb |
2000 |
Grums Simsällskap |
|
38.32 |
1:30.11 |
2:25.22 |
|
3:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.45 |
1:18.24 |
2:00.85 |
|
2:44.59 |
|
2 |
Cecilia Ahnlund |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.99 |
1:21.28 |
2:05.44 |
|
2:50.82 |
|
3 |
Maja Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.02 |
1:20.36 |
2:05.80 |
|
2:52.10 |
|
4 |
Linn Granlund |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
37.76 |
1:23.03 |
2:11.76 |
|
2:59.73 |
|
5 |
Walda Jonsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
41.36 |
1:27.66 |
2:15.58 |
|
3:02.32 |
|
6 |
Cecilia Rudqvist |
2001 |
Deje Simsällskap |
|
39.70 |
1:28.16 |
2:18.85 |
|
3:09.10 |
|
7 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
42.82 |
1:35.39 |
2:30.34 |
|
3:22.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilda Ek |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
38.50 |
1:23.62 |
2:10.46 |
|
2:55.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
16:11 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 4 Karlskoga 2016 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
16:32 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Intersport |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ivo Kuijpers |
1999 |
Säffle Simsällskap |
|
29.05 |
1:04.28 |
1:48.90 |
|
2:20.15 |
|
2 |
Vilmer Jansson |
2000 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
30.67 |
1:14.18 |
1:57.41 |
|
2:30.72 |
|
3 |
Sam Thai |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.09 |
1:13.21 |
1:55.86 |
|
2:31.72 |
|
4 |
Elias Landström |
2000 |
Örebro Simallians |
|
30.19 |
1:10.45 |
1:56.20 |
|
2:32.72 |
|
5 |
Anton Wallin |
2000 |
Örebro Simallians |
|
35.29 |
1:15.57 |
2:03.86 |
|
2:40.21 |
|
6 |
Elias Paulson |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.56 |
1:22.39 |
2:06.18 |
|
2:46.72 |
|
7 |
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
|
37.55 |
1:20.26 |
2:12.26 |
|
2:51.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Intersport |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
John Aldrin |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
29.38 |
1:06.42 |
1:51.02 |
|
2:23.74 |
|
2 |
Filip Rautiainen |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
33.40 |
1:14.64 |
2:04.46 |
|
2:38.51 |
|
3 |
Axel Rönnquist |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
36.53 |
1:19.87 |
2:03.67 |
|
2:39.90 |
|
- |
Anton Sjörud |
2001 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Intersport |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Kernen |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
31.72 |
1:05.91 |
1:48.33 |
|
2:20.57 |
|
2 |
Samuel Vestin |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
36.55 |
1:19.48 |
2:06.99 |
|
2:42.05 |
|
3 |
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
|
38.26 |
1:22.90 |
2:09.15 |
|
2:47.01 |
|
4 |
Noel Hodberg |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
38.90 |
1:25.50 |
2:15.50 |
|
2:53.71 |
|
5 |
Anders Malmberg |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
40.01 |
1:29.26 |
2:16.37 |
|
2:56.23 |
|
6 |
Anton Svennberg |
2002 |
Örebro Simallians |
|
42.50 |
1:27.90 |
2:17.03 |
|
2:58.10 |
|
7 |
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
44.69 |
1:37.11 |
2:29.15 |
|
3:10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Intersport |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
37.99 |
1:20.98 |
2:04.68 |
|
2:40.09 |
|
2 |
Alex Ly |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.04 |
1:18.80 |
2:04.83 |
|
2:41.89 |
|
3 |
Evert Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.58 |
1:25.50 |
2:13.42 |
|
2:51.56 |
|
4 |
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.04 |
1:23.81 |
2:14.11 |
|
2:51.87 |
|
5 |
Edvin Heikinniemi |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.43 |
1:25.94 |
2:19.53 |
|
3:01.07 |
|
6 |
Oskar Högqvist |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
43.70 |
1:33.23 |
2:29.86 |
|
3:14.16 |
|
7 |
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
|
43.50 |
1:31.32 |
2:31.17 |
|
3:14.65 |
|
8 |
Jesper Andersson |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
48.13 |
1:35.75 |
2:34.41 |
|
3:19.03 |
|
9 |
Axel Hedberg |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
|
43.41 |
1:37.91 |
2:36.27 |
|
3:20.10 |
|
10 |
Edvin Axelsson |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
47.21 |
1:40.36 |
2:34.50 |
|
3:23.48 |
|
11 |
Emil Axelsson |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
49.05 |
1:45.48 |
2:43.74 |
|
3:31.73 |
|
12 |
Sigge Verner |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
50.04 |
1:39.09 |
2:45.81 |
|
3:35.38 |
|
- |
Adam Cullberg |
2003 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Emil Wåhlén |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Kevin Cao |
2003 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Liam Fahlin |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
16:32 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 4 Karlskoga 2016 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
17:31 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: HG Store |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Hjort |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:10.64 |
2:27.46 |
3:44.62 |
|
4:59.52 |
|
2 |
Michaela Thyberg |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:11.48 |
2:28.49 |
3:45.44 |
|
5:01.30 |
|
3 |
Tilde Eklind |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:12.91 |
2:30.79 |
3:49.30 |
|
5:08.45 |
|
4 |
Ylva Rehnholm |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:15.16 |
2:37.18 |
3:59.38 |
|
5:20.72 |
|
5 |
Mikaela Juhler |
2000 |
Örebro Simallians |
|
1:20.61 |
2:45.99 |
4:11.47 |
|
5:34.70 |
|
6 |
Michelle Cen |
2000 |
Örebro Simallians |
|
1:18.58 |
2:45.72 |
4:14.66 |
|
5:39.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: HG Store |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saga Grandelius |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
1:10.55 |
2:26.94 |
3:43.80 |
|
4:58.50 |
|
2 |
Jennie Lundgren |
2001 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:11.47 |
2:28.93 |
3:47.55 |
|
5:02.41 |
|
3 |
Sanna Lekberg |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
1:10.94 |
2:29.12 |
3:47.86 |
|
5:02.77 |
|
4 |
Salma Gabot |
2001 |
Örebro Simallians |
|
1:11.89 |
2:30.23 |
3:48.96 |
|
5:04.86 |
|
5 |
Frida Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:12.95 |
2:31.59 |
3:49.52 |
|
5:06.14 |
|
6 |
Filippa Thyrman |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
1:17.35 |
2:41.76 |
4:06.50 |
|
5:27.74 |
|
7 |
Matilda Kristiansson |
2001 |
Arvika Simsällskap |
|
1:17.87 |
2:41.88 |
4:06.81 |
|
5:28.57 |
|
8 |
Emmy Hedin |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:16.96 |
2:41.60 |
4:09.36 |
|
5:33.75 |
|
- |
Cecilia Ahnlund |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: HG Store |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Åhlund |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:16.73 |
2:37.78 |
3:59.25 |
|
5:17.53 |
|
2 |
Emma Sebelius |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:16.91 |
2:38.28 |
3:58.85 |
|
5:18.68 |
|
3 |
Stina Andersson |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
1:14.65 |
2:36.81 |
3:59.51 |
|
5:20.03 |
|
4 |
Jennifer Titus |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:18.70 |
2:43.79 |
4:08.79 |
|
5:31.31 |
|
5 |
Izabella Kullman |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:23.48 |
2:52.20 |
4:19.55 |
|
5:43.68 |
|
6 |
Elin Sand |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:22.49 |
2:52.64 |
4:20.12 |
|
5:44.43 |
|
7 |
Elsa Bergsten |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:22.70 |
2:50.92 |
4:19.21 |
|
5:47.95 |
|
8 |
Maja Ehlin |
2002 |
Köpings Simsällskap |
|
1:23.32 |
2:53.80 |
4:25.10 |
|
5:53.26 |
|
9 |
Elsa Bylin |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:26.18 |
3:05.28 |
4:44.79 |
|
6:18.30 |
|
10 |
Anesa Gacic |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:33.90 |
3:17.06 |
|
|
6:43.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: HG Store |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ingrid Hellgren |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:13.72 |
2:32.07 |
3:49.89 |
|
5:07.32 |
|
2 |
Clara Gustavson |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:14.58 |
2:34.59 |
3:55.20 |
|
5:11.88 |
|
3 |
Joline Bakken |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:15.46 |
2:38.70 |
4:02.52 |
|
5:25.18 |
|
4 |
Josefin Fundberg |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:19.19 |
2:44.48 |
4:10.95 |
|
5:31.27 |
|
5 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:20.30 |
2:46.55 |
4:10.44 |
|
5:36.07 |
|
6 |
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
|
1:20.68 |
2:50.42 |
4:22.98 |
|
5:51.86 |
|
7 |
Moa Hammarbäck |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
1:23.50 |
2:56.04 |
4:28.76 |
|
5:54.72 |
|
8 |
Ella Sjöbom |
2005 |
Grums Simsällskap |
|
1:23.88 |
2:56.92 |
4:30.58 |
|
5:58.15 |
|
9 |
Sanna Axelsson |
2004 |
Arvika Simsällskap |
|
1:27.55 |
3:03.25 |
4:37.21 |
|
6:05.62 |
|
10 |
Wilma Pettersson |
2004 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:29.95 |
3:05.40 |
4:38.70 |
|
6:05.94 |
|
11 |
Filippa Karlsson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:24.27 |
2:58.66 |
4:36.15 |
|
6:06.28 |
|
12 |
Filippa Sjöholm Sundström |
2003 |
Örebro Simallians |
|
1:25.47 |
3:01.48 |
4:37.60 |
|
6:06.64 |
|
13 |
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
1:27.46 |
3:04.05 |
|
|
6:11.16 |
|
14 |
Emilia Larsson |
2004 |
Köpings Simsällskap |
|
1:30.76 |
3:07.26 |
|
|
6:14.53 |
|
15 |
Alina Umbaeva |
2005 |
Örebro Simallians |
|
1:28.61 |
3:06.42 |
4:43.80 |
|
6:17.45 |
|
16 |
Isabelle Persson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:28.62 |
3:05.43 |
4:43.14 |
|
6:17.72 |
|
17 |
Linnéa Fredriksson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:28.26 |
3:08.01 |
4:46.74 |
|
6:23.62 |
|
18 |
Nova Johansson |
2004 |
Filipstads Simklubb |
|
1:27.42 |
3:06.08 |
4:46.94 |
|
6:23.94 |
|
19 |
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:31.68 |
3:10.91 |
4:49.74 |
|
6:26.55 |
|
20 |
Anna Kumm |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
1:29.51 |
3:12.83 |
4:55.66 |
|
6:31.57 |
|
21 |
Amanda Blom |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
1:33.02 |
3:18.37 |
5:00.86 |
|
6:34.96 |
|
22 |
Maja Pettersson |
2004 |
Köpings Simsällskap |
|
1:34.41 |
3:17.15 |
5:01.15 |
|
6:37.02 |
|
23 |
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:34.94 |
3:15.53 |
4:58.28 |
|
6:40.54 |
|
24 |
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:35.15 |
3:22.21 |
5:08.97 |
|
6:52.96 |
|
25 |
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:39.72 |
3:29.45 |
5:18.41 |
|
7:03.40 |
|
- |
Granaz Harandi |
2004 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
17:31 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 4 Karlskoga 2016 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
17:54 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Etab Data |
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Etab Data |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Myringby |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.99 |
|
|
|
1:14.60 |
|
2 |
Anton Sjörud |
2001 |
Örebro Simallians |
|
43.93 |
|
|
|
1:31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Etab Data |
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Etab Data |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
17:54 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 4 Karlskoga 2016 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
18:25 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michaela Thyberg |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
37.15 |
1:17.27 |
1:57.88 |
|
2:36.54 |
|
2 |
Emma Hjort |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
38.99 |
1:20.92 |
2:03.65 |
|
2:44.00 |
|
3 |
Ylva Rehnholm |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.98 |
1:22.35 |
2:05.25 |
|
2:47.80 |
|
4 |
Terese Engström |
1999 |
Örebro Simallians |
|
41.79 |
1:25.69 |
2:09.40 |
|
2:52.53 |
|
5 |
Tilde Eklind |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
42.20 |
1:26.79 |
2:11.95 |
|
2:56.12 |
|
6 |
Lovisa Grubb |
2000 |
Grums Simsällskap |
|
40.48 |
1:27.24 |
2:14.88 |
|
3:01.49 |
|
7 |
Mikaela Juhler |
2000 |
Örebro Simallians |
|
43.97 |
1:30.32 |
2:17.67 |
|
3:04.64 |
|
8 |
Michelle Cen |
2000 |
Örebro Simallians |
|
43.73 |
1:31.42 |
2:21.22 |
|
3:09.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Nilsson |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
36.41 |
1:15.37 |
1:55.71 |
|
2:35.07 |
|
2 |
Salma Gabot |
2001 |
Örebro Simallians |
|
37.24 |
1:17.96 |
1:59.21 |
|
2:39.13 |
|
3 |
Cecilia Rudqvist |
2001 |
Deje Simsällskap |
|
37.00 |
1:17.81 |
2:00.63 |
|
2:42.25 |
|
4 |
Walda Jonsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.77 |
1:22.27 |
2:04.39 |
|
2:45.72 |
|
5 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
42.51 |
1:29.33 |
2:15.96 |
|
3:02.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Åhlund |
2002 |
Örebro Simallians |
|
38.16 |
1:18.49 |
1:59.33 |
|
2:40.29 |
|
2 |
Elsa Jansson |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
36.69 |
1:17.81 |
2:01.69 |
|
2:45.89 |
|
3 |
Agnes Rydh-Dufva |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
38.26 |
1:20.22 |
2:04.11 |
|
2:47.79 |
|
4 |
Elin Sand |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
41.81 |
1:27.63 |
2:13.53 |
|
2:57.39 |
|
5 |
Izabella Kullman |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
43.09 |
1:28.76 |
2:14.66 |
|
2:58.53 |
|
6 |
Emma Sebelius |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
41.82 |
1:28.11 |
2:15.11 |
|
3:00.30 |
|
7 |
Jennifer Titus |
2002 |
Örebro Simallians |
|
41.01 |
1:27.11 |
2:14.50 |
|
3:00.93 |
|
8 |
Elsa Bergsten |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
44.30 |
1:30.42 |
2:17.32 |
|
3:02.74 |
|
9 |
Anesa Gacic |
2002 |
Örebro Simallians |
|
42.42 |
1:29.95 |
2:19.44 |
|
3:06.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
18:25 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 4 Karlskoga 2016 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
18:41 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Intersport |
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Intersport |
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Intersport |
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Intersport |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
18:41 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 4 Karlskoga 2016 |
|
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
09:24 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 19 år |
Sponsor: HG Store |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ivo Kuijpers |
1999 |
Säffle Simsällskap |
|
28.41 |
59.50 |
1:31.54 |
|
2:03.46 |
|
2 |
Igor Blagojevic |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
29.38 |
1:01.44 |
1:34.22 |
|
2:07.19 |
|
3 |
Sam Thai |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
32.67 |
1:08.22 |
1:42.71 |
|
2:16.02 |
|
4 |
Carl Bidebo |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
30.98 |
1:06.00 |
1:42.29 |
|
2:17.69 |
|
5 |
Anton Wallin |
2000 |
Örebro Simallians |
|
31.83 |
1:07.86 |
1:44.30 |
|
2:20.52 |
|
6 |
Adam Fröjdfeldt |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.88 |
1:12.13 |
1:52.35 |
|
2:30.95 |
|
7 |
Elias Paulson |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.70 |
1:13.17 |
1:52.71 |
|
2:32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: HG Store |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
John Aldrin |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
28.83 |
1:00.46 |
1:33.00 |
|
2:04.74 |
|
2 |
Filip Rautiainen |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
30.76 |
1:04.84 |
1:40.85 |
|
2:15.58 |
|
3 |
Filip Myringby |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
31.96 |
1:07.73 |
1:45.13 |
|
2:21.18 |
|
4 |
Axel Rönnquist |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
32.47 |
1:09.54 |
1:46.62 |
|
2:22.16 |
|
5 |
Anton Sjörud |
2001 |
Örebro Simallians |
|
37.68 |
1:22.47 |
2:11.37 |
|
3:00.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: HG Store |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Kernen |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
28.91 |
1:00.67 |
1:33.22 |
|
2:05.45 |
|
2 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
30.38 |
1:04.53 |
1:39.37 |
|
2:14.09 |
|
3 |
Samuel Vestin |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
31.77 |
1:07.53 |
1:44.50 |
|
2:19.74 |
|
4 |
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
|
33.60 |
1:11.77 |
1:51.84 |
|
2:29.10 |
|
5 |
Noel Hodberg |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
35.12 |
1:14.98 |
1:55.19 |
|
2:32.92 |
|
6 |
William Forsström |
2002 |
Örebro Simallians |
|
35.66 |
1:15.50 |
1:56.85 |
|
2:36.21 |
|
7 |
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
36.37 |
1:17.27 |
2:00.99 |
|
2:44.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: HG Store |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
32.32 |
1:07.50 |
1:44.93 |
|
2:19.77 |
|
2 |
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.86 |
1:10.70 |
1:48.78 |
|
2:25.64 |
|
3 |
Evert Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.36 |
1:14.12 |
1:52.22 |
|
2:28.16 |
|
4 |
Anton Rautiainen |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
32.69 |
1:09.38 |
1:48.72 |
|
2:28.35 |
|
5 |
Erik Aldrin |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
33.77 |
1:12.00 |
1:52.53 |
|
2:30.59 |
|
6 |
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.09 |
1:14.86 |
1:55.33 |
|
2:35.21 |
|
7 |
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
35.76 |
1:15.49 |
1:56.61 |
|
2:35.62 |
|
8 |
Edvin Heikinniemi |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.88 |
1:14.88 |
1:55.24 |
|
2:36.30 |
|
9 |
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
37.10 |
1:18.20 |
1:59.53 |
|
2:40.93 |
|
10 |
Jesper Andersson |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
39.61 |
1:22.27 |
2:03.44 |
|
2:44.95 |
|
11 |
Maximilian Holm |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.35 |
1:18.44 |
2:02.65 |
|
2:45.00 |
|
12 |
David Eriksson |
2004 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
37.72 |
1:20.65 |
2:04.91 |
|
2:45.42 |
|
13 |
Emil Wåhlén |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
38.41 |
1:21.86 |
2:06.61 |
|
2:48.07 |
|
14 |
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
|
38.54 |
1:22.06 |
2:06.03 |
|
2:48.40 |
|
15 |
Kevin Cao |
2003 |
Örebro Simallians |
|
37.64 |
1:20.86 |
2:06.10 |
|
2:50.83 |
|
16 |
Liam Fahlin |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
39.90 |
1:25.98 |
2:13.82 |
|
2:59.56 |
|
17 |
Amadeus Ahlman |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
40.84 |
1:29.84 |
2:20.14 |
|
3:04.69 |
|
18 |
Emil Axelsson |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
41.50 |
1:29.68 |
2:21.06 |
|
3:09.74 |
|
19 |
Edvin Axelsson |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
40.22 |
1:29.18 |
2:21.93 |
|
3:12.74 |
|
20 |
Adam Cullberg |
2003 |
Örebro Simallians |
|
41.32 |
1:30.62 |
2:22.67 |
|
3:14.91 |
|
21 |
Sigge Verner |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
41.67 |
1:30.60 |
2:23.38 |
|
3:15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
09:24 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 4 Karlskoga 2016 |
|
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
09:33 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Etab Data |
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Etab Data |
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Etab Data |
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Etab Data |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
09:33 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 4 Karlskoga 2016 |
|
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
09:47 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Igor Blagojevic |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
35.27 |
|
|
|
1:14.79 |
|
2 |
Elias Paulson |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.61 |
|
|
|
1:15.29 |
|
3 |
Sam Thai |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.35 |
|
|
|
1:17.16 |
|
4 |
Vilmer Jansson |
2000 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
37.59 |
|
|
|
1:19.41 |
|
5 |
Oscar Mejsten |
2000 |
Örebro Simallians |
|
41.53 |
|
|
|
1:27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Axel Rönnquist |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
38.02 |
|
|
|
1:19.79 |
|
2 |
Filip Myringby |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
41.79 |
|
|
|
1:28.05 |
|
3 |
Anton Sjörud |
2001 |
Örebro Simallians |
|
44.34 |
|
|
|
1:33.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
09:47 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 4 Karlskoga 2016 |
|
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
10:16 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Intersport |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michaela Thyberg |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
37.89 |
1:20.77 |
2:05.14 |
|
2:50.09 |
|
2 |
Alexandra Kinell |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
41.48 |
1:28.00 |
2:14.52 |
|
3:01.53 |
|
3 |
Ylva Rehnholm |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
42.02 |
1:28.28 |
2:16.03 |
|
3:04.25 |
|
4 |
Lovisa Grubb |
2000 |
Grums Simsällskap |
|
40.48 |
1:28.84 |
2:19.51 |
|
3:10.04 |
|
5 |
Emma Waara |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
42.42 |
1:29.91 |
2:20.03 |
|
3:12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Intersport |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saga Grandelius |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
41.90 |
1:28.33 |
2:15.99 |
|
3:03.69 |
|
2 |
Cecilia Rudqvist |
2001 |
Deje Simsällskap |
|
43.35 |
1:32.96 |
2:24.20 |
|
3:13.67 |
|
3 |
Emmy Hedin |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
42.94 |
1:33.04 |
2:26.10 |
|
3:17.81 |
|
4 |
Filippa Thyrman |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
43.50 |
1:33.91 |
2:26.25 |
|
3:18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Intersport |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Agnes Rydh-Dufva |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
42.55 |
1:30.98 |
2:20.74 |
|
3:10.66 |
|
2 |
Jennifer Titus |
2002 |
Örebro Simallians |
|
42.43 |
1:31.88 |
2:22.54 |
|
3:13.01 |
|
3 |
Josefine Åhlund |
2002 |
Örebro Simallians |
|
44.40 |
1:34.07 |
2:25.35 |
|
3:16.20 |
|
4 |
Maja Ehlin |
2002 |
Köpings Simsällskap |
|
44.63 |
1:35.73 |
2:28.37 |
|
3:18.64 |
|
5 |
Elsa Bylin |
2002 |
Örebro Simallians |
|
46.15 |
1:37.53 |
2:30.78 |
|
3:22.44 |
|
6 |
Matilda Ek |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
47.11 |
1:39.57 |
2:32.89 |
|
3:25.50 |
|
7 |
Anesa Gacic |
2002 |
Örebro Simallians |
|
48.30 |
1:43.44 |
2:40.07 |
|
3:36.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Intersport |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
42.21 |
1:28.29 |
2:15.57 |
|
3:03.08 |
|
2 |
Amanda Johansson |
2005 |
Deje Simsällskap |
|
42.65 |
1:29.68 |
2:18.05 |
|
3:06.16 |
|
3 |
Pauline Grubb |
2003 |
Grums Simsällskap |
|
45.31 |
1:37.93 |
2:30.21 |
|
3:22.37 |
|
4 |
Amanda Blom |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
46.66 |
1:39.35 |
2:31.98 |
|
3:22.43 |
|
5 |
Alina Umbaeva |
2005 |
Örebro Simallians |
|
47.18 |
1:40.61 |
2:33.84 |
|
3:24.93 |
|
6 |
Ella Sjöbom |
2005 |
Grums Simsällskap |
|
46.46 |
1:39.93 |
2:33.91 |
|
3:28.17 |
|
7 |
Anna Kumm |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
46.74 |
1:40.60 |
2:36.40 |
|
3:29.50 |
|
8 |
Sanna Axelsson |
2004 |
Arvika Simsällskap |
|
51.21 |
1:46.22 |
2:42.51 |
|
3:34.40 |
|
9 |
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
49.27 |
1:44.92 |
2:41.29 |
|
3:35.33 |
|
10 |
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
51.72 |
1:48.65 |
2:44.85 |
|
3:39.81 |
|
11 |
Maja Pettersson |
2004 |
Köpings Simsällskap |
|
48.78 |
1:45.45 |
2:43.67 |
|
3:40.18 |
|
12 |
Erika Svennberg |
2005 |
Örebro Simallians |
|
49.34 |
1:45.13 |
2:42.64 |
|
3:40.59 |
|
13 |
Linnéa Fredriksson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
49.64 |
1:45.37 |
2:43.18 |
|
3:40.83 |
|
14 |
Filippa Karlsson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
49.11 |
1:46.36 |
2:40.70 |
|
3:41.50 |
|
15 |
Maja Nyberg |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
52.21 |
1:49.84 |
2:47.54 |
|
3:43.09 |
|
16 |
Emilia Larsson |
2004 |
Köpings Simsällskap |
|
51.89 |
1:49.72 |
2:48.68 |
|
3:45.18 |
|
17 |
Frida Karlsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
53.22 |
1:52.77 |
2:54.05 |
|
3:52.59 |
|
18 |
Sigrid Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
54.72 |
1:55.10 |
2:54.55 |
|
3:53.31 |
|
19 |
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
56.61 |
1:55.68 |
2:56.69 |
|
3:57.40 |
|
20 |
Felicia Larsson |
2006 |
Köpings Simsällskap |
|
56.56 |
1:59.64 |
3:02.78 |
|
4:02.60 |
|
21 |
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
55.62 |
1:58.14 |
3:01.83 |
|
4:03.19 |
|
22 |
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
55.91 |
1:58.73 |
3:02.64 |
|
4:05.75 |
|
- |
Alma Forsman |
2007 |
Köpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Smilla Löthgren |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
10:16 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 4 Karlskoga 2016 |
|
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
10:29 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: HG Store |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilmer Jansson |
2000 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:13.58 |
2:46.56 |
4:17.46 |
|
5:25.67 |
|
2 |
Anton Wallin |
2000 |
Örebro Simallians |
|
1:16.50 |
2:37.94 |
4:15.90 |
|
5:25.72 |
|
3 |
Carl Bidebo |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:17.28 |
2:45.31 |
4:39.77 |
|
5:51.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: HG Store |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:31.43 |
3:02.61 |
4:41.13 |
|
5:59.10 |
|
2 |
William Forsström |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:33.21 |
3:11.75 |
4:58.75 |
|
6:22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: HG Store |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alex Ly |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:23.22 |
2:49.35 |
4:27.64 |
|
5:50.86 |
|
2 |
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:25.98 |
2:57.97 |
4:41.07 |
|
6:00.90 |
|
3 |
Evert Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:27.15 |
3:05.41 |
4:44.18 |
|
6:02.88 |
|
4 |
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:37.37 |
3:08.46 |
4:43.06 |
|
6:13.11 |
|
5 |
Jesper Andersson |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
1:42.47 |
3:17.47 |
5:12.75 |
|
6:34.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
10:29 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 4 Karlskoga 2016 |
|
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
11:29 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Etab Data |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tilde Eklind |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:15.93 |
2:38.86 |
4:02.12 |
5:26.46 |
20:49.14 |
|
|
|
|
|
|
6:51.66 |
8:16.20 |
9:41.26 |
11:06.19 |
|
|
|
|
|
|
|
12:30.24 |
13:53.66 |
15:15.55 |
16:38.98 |
|
|
|
|
|
|
|
18:03.62 |
19:26.85 |
|
|
|
|
2 |
Ylva Rehnholm |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:19.72 |
2:44.95 |
4:11.01 |
5:36.16 |
21:26.23 |
|
|
|
|
|
|
7:02.45 |
8:28.12 |
9:53.90 |
11:21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
12:48.35 |
14:15.87 |
15:42.51 |
17:09.31 |
|
|
|
|
|
|
|
18:34.83 |
20:01.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Etab Data |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Salma Gabot |
2001 |
Örebro Simallians |
|
1:14.00 |
2:35.42 |
3:56.36 |
5:18.18 |
20:18.10 |
|
|
|
|
|
|
6:40.05 |
8:01.91 |
9:23.98 |
10:46.29 |
|
|
|
|
|
|
|
12:09.13 |
13:30.83 |
14:52.68 |
16:15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
17:37.40 |
18:58.84 |
|
|
|
|
2 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:19.30 |
2:43.24 |
4:07.75 |
5:32.16 |
21:01.49 |
|
|
|
|
|
|
6:56.73 |
8:21.08 |
9:45.93 |
11:11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
12:35.70 |
14:01.42 |
15:27.70 |
16:52.26 |
|
|
|
|
|
|
|
18:16.61 |
19:40.65 |
|
|
|
|
3 |
Walda Jonsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:17.15 |
2:41.19 |
4:05.94 |
5:30.88 |
21:02.56 |
|
|
|
|
|
|
6:56.26 |
8:22.01 |
9:47.08 |
11:12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
12:35.66 |
13:59.36 |
15:23.88 |
16:50.70 |
|
|
|
|
|
|
|
18:16.96 |
19:42.02 |
|
|
|
|
4 |
Cecilia Ahnlund |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:18.37 |
2:44.49 |
4:12.01 |
5:39.77 |
21:48.72 |
|
|
|
|
|
|
7:06.60 |
8:33.76 |
10:01.06 |
11:29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
12:56.31 |
14:25.05 |
15:53.66 |
17:23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
18:52.79 |
20:22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Etab Data |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Johansson |
2005 |
Deje Simsällskap |
|
1:22.31 |
2:52.26 |
4:22.78 |
5:53.65 |
22:10.36 |
|
|
|
|
|
|
7:24.58 |
8:54.63 |
10:25.02 |
11:55.15 |
|
|
|
|
|
|
|
13:24.32 |
14:53.85 |
16:22.89 |
17:52.86 |
|
|
|
|
|
|
|
19:21.29 |
20:47.69 |
|
|
|
|
2 |
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
|
1:23.83 |
2:54.95 |
4:28.45 |
6:00.85 |
22:53.30 |
|
|
|
|
|
|
7:34.32 |
9:06.49 |
10:38.98 |
12:12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
13:45.23 |
15:18.19 |
16:50.70 |
18:24.18 |
|
|
|
|
|
|
|
19:56.45 |
21:28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
11:29 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 4 Karlskoga 2016 |
|
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
12:22 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Hjort |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:14.44 |
2:34.18 |
3:53.76 |
5:12.91 |
10:23.70 |
|
|
|
|
|
|
6:31.60 |
7:49.89 |
9:08.63 |
|
|
|
2 |
Lovisa Grubb |
2000 |
Grums Simsällskap |
|
1:14.57 |
2:38.38 |
4:04.03 |
5:30.92 |
11:11.97 |
|
|
|
|
|
|
6:58.28 |
8:26.22 |
9:51.39 |
|
|
|
- |
Emilia Eerola |
1999 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Nilsson |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
1:13.83 |
2:34.02 |
3:53.53 |
5:13.44 |
10:26.33 |
|
|
|
|
|
|
6:33.41 |
7:53.60 |
9:12.83 |
|
|
|
2 |
Jennie Lundgren |
2001 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:13.73 |
2:33.52 |
3:53.30 |
5:13.11 |
10:27.60 |
|
|
|
|
|
|
6:33.49 |
7:53.52 |
9:12.60 |
|
|
|
3 |
Sanna Lekberg |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
1:13.64 |
2:33.45 |
3:53.30 |
5:13.19 |
10:27.61 |
|
|
|
|
|
|
6:33.77 |
7:53.82 |
9:12.92 |
|
|
|
4 |
Frida Gustafsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:13.97 |
2:34.35 |
3:54.75 |
5:14.29 |
10:33.90 |
|
|
|
|
|
|
6:34.45 |
7:53.80 |
9:13.67 |
|
|
|
5 |
Cecilia Rudqvist |
2001 |
Deje Simsällskap |
|
1:14.06 |
2:34.61 |
3:57.92 |
5:22.89 |
11:00.65 |
|
|
|
|
|
|
6:48.55 |
8:14.76 |
9:39.46 |
|
|
|
6 |
Matilda Kristiansson |
2001 |
Arvika Simsällskap |
|
1:19.10 |
2:43.23 |
4:07.76 |
5:32.32 |
11:11.64 |
|
|
|
|
|
|
6:58.14 |
8:24.33 |
9:49.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Sebelius |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:17.21 |
2:40.38 |
4:04.36 |
5:29.02 |
11:05.76 |
|
|
|
|
|
|
6:53.88 |
8:18.36 |
9:43.73 |
|
|
|
2 |
Izabella Kullman |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:23.89 |
2:53.76 |
4:23.47 |
5:52.58 |
11:43.18 |
|
|
|
|
|
|
7:22.32 |
8:50.93 |
10:18.75 |
|
|
|
3 |
Elin Sand |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:25.89 |
2:57.39 |
4:28.85 |
6:00.43 |
11:59.93 |
|
|
|
|
|
|
7:31.53 |
9:03.30 |
10:31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ingrid Hellgren |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:18.20 |
2:41.83 |
4:04.02 |
5:26.99 |
10:51.15 |
|
|
|
|
|
|
6:50.03 |
8:12.02 |
9:32.28 |
|
|
|
2 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:19.80 |
2:47.47 |
4:14.61 |
5:43.50 |
11:28.99 |
|
|
|
|
|
|
7:10.15 |
8:38.13 |
10:04.72 |
|
|
|
3 |
Josefin Fundberg |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:20.45 |
2:48.11 |
4:16.31 |
5:44.62 |
11:40.89 |
|
|
|
|
|
|
7:14.67 |
8:47.64 |
10:17.77 |
|
|
|
4 |
Ella Sjöbom |
2005 |
Grums Simsällskap |
|
1:22.56 |
2:54.86 |
4:26.87 |
5:58.26 |
12:09.47 |
|
|
|
|
|
|
7:31.67 |
9:06.21 |
10:39.92 |
|
|
|
5 |
Alina Umbaeva |
2005 |
Örebro Simallians |
|
1:24.56 |
2:55.78 |
4:31.60 |
6:08.53 |
12:25.91 |
|
|
|
|
|
|
7:44.48 |
9:19.19 |
10:54.16 |
|
|
|
6 |
Pauline Grubb |
2003 |
Grums Simsällskap |
|
1:27.27 |
3:02.74 |
4:41.17 |
6:21.05 |
12:59.02 |
|
|
|
|
|
|
8:02.04 |
9:41.58 |
11:21.87 |
|
|
|
7 |
Maja Brattberg |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:32.64 |
3:14.48 |
4:56.95 |
6:40.03 |
13:20.84 |
|
|
|
|
|
|
8:23.92 |
10:05.67 |
11:47.31 |
|
|
|
8 |
Smilla Holgersson Eliasson |
2003 |
Örebro Simallians |
|
1:31.41 |
3:13.93 |
4:58.13 |
6:43.08 |
13:27.98 |
|
|
|
|
|
|
8:26.04 |
10:09.60 |
11:51.19 |
|
|
|
9 |
Anna Kumm |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
1:30.91 |
3:12.96 |
4:56.87 |
6:42.10 |
13:29.43 |
|
|
|
|
|
|
8:28.33 |
10:11.77 |
11:52.75 |
|
|
|
10 |
Frida Karlsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:34.73 |
3:19.31 |
5:06.72 |
6:54.99 |
14:00.12 |
|
|
|
|
|
|
8:43.13 |
10:30.09 |
12:15.70 |
|
|
|
11 |
Sigrid Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:40.91 |
3:29.79 |
5:22.45 |
7:12.66 |
14:22.09 |
|
|
|
|
|
|
9:00.04 |
10:48.63 |
12:36.75 |
|
|
|
- |
Amanda Blom |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.06 |
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
12:22 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 4 Karlskoga 2016 |
|
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
15:02 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Intersport |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sam Thai |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.47 |
1:16.49 |
1:58.60 |
|
2:41.47 |
|
2 |
Vilmer Jansson |
2000 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
33.18 |
1:16.11 |
2:00.72 |
|
2:44.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Intersport |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Malmberg |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
35.50 |
1:19.79 |
2:06.79 |
|
2:53.01 |
|
2 |
William Forsström |
2002 |
Örebro Simallians |
|
45.30 |
1:38.76 |
2:33.10 |
|
3:24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Intersport |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Philip Löfbom |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
36.54 |
1:21.91 |
2:08.87 |
|
2:52.51 |
|
2 |
Alex Ly |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.81 |
1:24.74 |
2:13.00 |
|
3:00.13 |
|
3 |
Evert Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
43.92 |
1:31.74 |
2:19.90 |
|
3:07.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
15:02 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 4 Karlskoga 2016 |
|
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
15:35 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: HG Store |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michaela Thyberg |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
33.92 |
1:14.67 |
1:58.45 |
|
2:36.69 |
|
2 |
Emma Hjort |
2000 |
Karlstads Simsällskap |
|
37.85 |
1:21.47 |
2:10.12 |
|
2:46.82 |
|
3 |
Ylva Rehnholm |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.69 |
1:21.57 |
2:09.22 |
|
2:47.35 |
|
4 |
Lovisa Grubb |
2000 |
Grums Simsällskap |
|
37.20 |
1:22.37 |
2:13.33 |
|
2:51.57 |
|
5 |
Tilde Eklind |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
39.84 |
1:24.39 |
2:18.30 |
|
2:56.09 |
|
6 |
Mikaela Juhler |
2000 |
Örebro Simallians |
|
35.76 |
1:23.63 |
2:16.15 |
|
2:59.69 |
|
7 |
Michelle Cen |
2000 |
Örebro Simallians |
|
38.65 |
1:27.03 |
2:23.88 |
|
3:05.00 |
|
8 |
Terese Engström |
1999 |
Örebro Simallians |
|
42.38 |
1:26.03 |
2:23.55 |
|
3:05.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: HG Store |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saga Grandelius |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
34.50 |
1:15.82 |
2:01.04 |
|
2:39.34 |
|
2 |
Elin Nilsson |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
35.03 |
1:15.58 |
2:03.80 |
|
2:40.87 |
|
3 |
Walda Jonsson |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.42 |
1:18.24 |
2:06.94 |
|
2:45.36 |
|
4 |
Cecilia Ahnlund |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
34.74 |
1:19.77 |
2:12.67 |
|
2:51.20 |
|
5 |
Sanna Lekberg |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
35.41 |
1:21.64 |
2:11.19 |
|
2:52.26 |
|
6 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
41.69 |
1:26.23 |
2:19.88 |
|
3:01.61 |
|
7 |
Alma Kransholm |
2001 |
Örebro Simallians |
|
50.46 |
1:48.31 |
2:51.20 |
|
3:51.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: HG Store |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Åhlund |
2002 |
Örebro Simallians |
|
35.32 |
1:18.96 |
2:09.60 |
|
2:49.68 |
|
2 |
Jennifer Titus |
2002 |
Örebro Simallians |
|
36.52 |
1:22.28 |
2:10.44 |
|
2:50.91 |
|
3 |
Matilda Ek |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
37.62 |
1:22.22 |
2:13.24 |
|
2:52.20 |
|
4 |
Maja Ehlin |
2002 |
Köpings Simsällskap |
|
41.38 |
1:28.36 |
2:19.13 |
|
2:59.30 |
|
5 |
Emma Sebelius |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
41.56 |
1:27.74 |
2:20.49 |
|
3:00.10 |
|
6 |
Elin Sand |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
42.46 |
1:27.86 |
2:22.79 |
|
3:03.08 |
|
7 |
Izabella Kullman |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
45.24 |
1:29.63 |
2:31.84 |
|
3:12.79 |
|
8 |
Elsa Bylin |
2002 |
Örebro Simallians |
|
44.28 |
1:37.34 |
2:31.68 |
|
3:16.74 |
|
9 |
Anesa Gacic |
2002 |
Örebro Simallians |
|
47.12 |
1:36.44 |
2:35.94 |
|
3:24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: HG Store |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Gustavson |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
36.37 |
1:18.01 |
2:11.72 |
|
2:50.81 |
|
2 |
Ingrid Hellgren |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
36.17 |
1:24.23 |
2:14.86 |
|
2:53.42 |
|
3 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
41.33 |
1:26.73 |
2:15.83 |
|
2:55.88 |
|
4 |
Joline Bakken |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
|
39.06 |
1:23.45 |
2:17.32 |
|
2:56.96 |
|
5 |
Pauline Grubb |
2003 |
Grums Simsällskap |
|
39.31 |
1:26.49 |
2:20.45 |
|
3:00.23 |
|
6 |
Madeleine Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.05 |
1:25.14 |
2:22.70 |
|
3:03.09 |
|
7 |
Frida Medeskog |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
40.23 |
1:27.92 |
2:24.61 |
|
3:03.27 |
|
8 |
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
|
42.55 |
1:31.38 |
2:25.65 |
|
3:07.25 |
|
9 |
Alvida Forsman |
2004 |
Köpings Simsällskap |
|
42.12 |
1:31.55 |
2:24.48 |
|
3:08.20 |
|
10 |
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
43.86 |
1:34.22 |
2:29.50 |
|
3:11.73 |
|
11 |
Ella Sjöbom |
2005 |
Grums Simsällskap |
|
41.29 |
1:32.80 |
2:27.73 |
|
3:12.87 |
|
12 |
Filippa Karlsson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
45.90 |
1:33.88 |
2:33.84 |
|
3:13.48 |
|
13 |
Wilma Pettersson |
2004 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
43.14 |
1:30.36 |
2:31.41 |
|
3:14.40 |
|
14 |
Maja Brattberg |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
45.17 |
1:35.39 |
2:30.72 |
|
3:15.52 |
|
15 |
Maja Nyberg |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
44.01 |
1:35.99 |
2:33.21 |
|
3:16.34 |
|
16 |
Amanda Blom |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
45.76 |
1:37.95 |
2:31.32 |
|
3:17.56 |
|
17 |
Anna Kumm |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
46.92 |
1:40.32 |
2:35.81 |
|
3:22.38 |
|
18 |
Ella Hagelvik |
2004 |
Örebro Simallians |
|
43.77 |
1:35.00 |
2:35.74 |
|
3:22.94 |
|
19 |
Isabelle Persson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
47.91 |
1:39.12 |
2:40.00 |
|
3:23.09 |
|
20 |
Emilia Larsson |
2004 |
Köpings Simsällskap |
|
49.87 |
1:43.45 |
2:40.52 |
|
3:23.77 |
|
21 |
Anastasia Kamarova |
2003 |
Örebro Simallians |
|
46.16 |
1:36.80 |
2:37.92 |
|
3:24.03 |
|
22 |
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
|
48.24 |
1:40.53 |
2:44.39 |
|
3:32.61 |
|
23 |
Smilla Holgersson Eliasson |
2003 |
Örebro Simallians |
|
51.65 |
1:43.33 |
2:45.47 |
|
3:35.10 |
|
24 |
Tyra Jacobsson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
48.30 |
1:43.97 |
2:46.77 |
|
3:39.49 |
|
25 |
Frida Karlsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
55.42 |
1:51.76 |
2:53.58 |
|
3:42.79 |
|
26 |
Sigrid Bengtsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
54.48 |
1:51.54 |
2:52.65 |
|
3:43.64 |
|
- |
Moa Hammarbäck |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Alina Umbaeva |
2005 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
15:35 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 4 Karlskoga 2016 |
|
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
16:06 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Etab Data |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ivo Kuijpers |
1999 |
Säffle Simsällskap |
|
1:03.09 |
2:10.89 |
3:18.82 |
|
4:26.17 |
|
2 |
Vilmer Jansson |
2000 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:03.90 |
2:15.73 |
3:29.61 |
|
4:39.57 |
|
3 |
Anton Wallin |
2000 |
Örebro Simallians |
|
1:08.57 |
2:24.04 |
3:39.51 |
|
4:54.91 |
|
4 |
Carl Bidebo |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:10.75 |
2:27.90 |
3:44.92 |
|
4:59.90 |
|
5 |
Elias Paulson |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:15.43 |
2:37.02 |
3:56.77 |
|
5:15.38 |
|
6 |
Adam Fröjdfeldt |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:12.50 |
2:34.04 |
3:57.71 |
|
5:18.54 |
|
- |
Oscar Mejsten |
2000 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Etab Data |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
John Aldrin |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:02.54 |
2:11.46 |
3:21.10 |
|
4:29.91 |
|
2 |
Filip Rautiainen |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:05.92 |
2:18.75 |
3:33.22 |
|
4:46.83 |
|
3 |
Axel Rönnquist |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:09.16 |
2:25.50 |
3:42.93 |
|
4:58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Etab Data |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Vestin |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:10.35 |
2:24.10 |
3:38.90 |
|
4:51.64 |
|
2 |
Noel Hodberg |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
1:11.77 |
2:33.46 |
3:55.38 |
|
5:15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Etab Data |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:10.89 |
2:27.57 |
3:45.10 |
|
5:01.78 |
|
2 |
Anton Rautiainen |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:11.10 |
2:29.66 |
3:50.60 |
|
5:09.05 |
|
3 |
Olle Pettersson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:16.40 |
2:38.88 |
4:02.57 |
|
5:22.57 |
|
4 |
Erik Aldrin |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:15.76 |
2:41.34 |
4:07.63 |
|
5:28.82 |
|
5 |
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:20.58 |
2:47.71 |
4:12.37 |
|
5:35.56 |
|
6 |
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:21.46 |
2:49.80 |
4:18.00 |
|
5:43.15 |
|
7 |
Maximilian Holm |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:22.60 |
2:52.41 |
4:23.44 |
|
5:53.15 |
|
8 |
Emil Wåhlén |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
1:23.28 |
2:54.06 |
4:26.89 |
|
5:56.27 |
|
9 |
Henrik Tran |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:22.36 |
2:55.92 |
4:29.07 |
|
5:57.37 |
|
10 |
Amadeus Ahlman |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
|
1:32.12 |
3:13.68 |
4:56.52 |
|
6:30.92 |
|
11 |
Daniel Kördel |
2004 |
Örebro Simallians |
|
1:28.95 |
3:10.91 |
4:55.74 |
|
6:33.64 |
|
12 |
Emil Axelsson |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
1:30.59 |
3:15.79 |
5:03.13 |
|
6:44.04 |
|
13 |
Edvin Axelsson |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
1:31.91 |
3:18.07 |
5:08.89 |
|
6:55.31 |
|
- |
Edvin Heikinniemi |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
16:06 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 4 Karlskoga 2016 |
|
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
16:34 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Happy Homes |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
16:34 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 4 Karlskoga 2016 |
|
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
16:52 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Intersport |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Igor Blagojevic |
2000 |
Karlskoga Simförening |
|
32.38 |
1:07.17 |
1:42.78 |
|
2:19.08 |
|
2 |
Sam Thai |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.20 |
1:14.83 |
1:54.86 |
|
2:34.17 |
|
3 |
Carl Bidebo |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.49 |
1:19.24 |
2:00.61 |
|
2:40.70 |
|
- |
Oscar Mejsten |
2000 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Intersport |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Myringby |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
36.29 |
1:16.58 |
1:57.79 |
|
2:37.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Intersport |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Kernen |
2002 |
Katrineholms Simsällskap |
|
33.19 |
1:08.44 |
1:44.01 |
|
2:19.38 |
|
2 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
Örebro Simallians |
|
36.68 |
1:14.74 |
1:53.72 |
|
2:32.46 |
|
3 |
Samuel Vestin |
2002 |
Karlstads Simsällskap |
|
38.57 |
1:20.76 |
2:03.76 |
|
2:42.98 |
|
4 |
Anton Svennberg |
2002 |
Örebro Simallians |
|
41.69 |
1:26.25 |
2:09.43 |
|
2:51.44 |
|
5 |
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
44.84 |
1:33.59 |
2:23.90 |
|
3:12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Intersport |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Philip Löfbom |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
36.02 |
1:15.13 |
1:55.74 |
|
2:34.30 |
|
2 |
Alex Ly |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.60 |
1:17.88 |
1:59.14 |
|
2:39.18 |
|
3 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
|
38.75 |
1:20.37 |
2:01.60 |
|
2:41.36 |
|
4 |
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
40.15 |
1:23.89 |
2:06.29 |
|
2:48.65 |
|
5 |
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
42.46 |
1:26.84 |
2:09.60 |
|
2:51.13 |
|
6 |
Maximilian Holm |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
42.55 |
1:28.75 |
2:14.57 |
|
2:57.98 |
|
7 |
Evert Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
43.29 |
1:29.34 |
2:15.07 |
|
3:00.12 |
|
8 |
David Eriksson |
2004 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
42.97 |
1:29.92 |
2:17.74 |
|
3:02.12 |
|
9 |
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
|
45.43 |
1:33.48 |
2:19.21 |
|
3:04.84 |
|
10 |
Jesper Andersson |
2004 |
Säffle Simsällskap |
|
42.67 |
1:30.40 |
2:19.13 |
|
3:05.55 |
|
11 |
Kevin Cao |
2003 |
Örebro Simallians |
|
45.33 |
1:33.90 |
2:22.48 |
|
3:10.01 |
|
12 |
Oskar Högqvist |
2003 |
Karlskoga Simförening |
|
45.60 |
1:36.21 |
2:26.55 |
|
3:14.67 |
|
13 |
Sigge Verner |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
|
45.47 |
1:36.71 |
2:28.60 |
|
3:18.53 |
|
14 |
Emil Wåhlén |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
47.65 |
1:40.34 |
2:34.22 |
|
3:25.97 |
|
15 |
Edvin Axelsson |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
49.70 |
1:44.53 |
2:40.89 |
|
3:35.38 |
|
16 |
Emil Axelsson |
2004 |
Grums Simsällskap |
|
51.87 |
1:48.02 |
2:44.81 |
|
3:40.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
16:52 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 4 Karlskoga 2016 |
|
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
17:16 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: HG Store |
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: HG Store |
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: HG Store |
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: HG Store |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
23 oktober 2016 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund |
Utskriftstid |
17:16 |
|