2019-12-12   18:35:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arne Borgs minne & TYR sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag Pass1

Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  25 september 2016   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:21   
  Arrangör  SKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 september 2016         
 
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Caroline Wallenborg  2000  Stockholmspolisens IF SF            29.23   
Tuva Glimmerud-Gullbjörk  2000  Stockholmspolisens IF SF            29.85   
Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            29.87   
Elsa Nordström  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            30.32   
Sara Andersson  2000  Simklubben Neptun            30.61   
Smilla Lönnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            31.11   
Lea Granert  2001  Stockholmspolisens IF SF            31.31   
Rebecka Ehn  2000  Simklubben Neptun            31.50   
Hermella Alem  2000  Stockholmspolisens IF SF            31.56   
10  Matilda Hägesten  2000  Älvsjö AIK Fritid            31.69   
11  Astrid Hammar  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening            31.71   
12  Linnea Gyllberg  2000  Simklubben Neptun            31.95   
13  Saga Skarin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            32.08   
14  Andrea Belin  2000  Skuru Idrottsklubb            32.11   
14  Ljuba Berg  2000  Stockholmspolisens IF SF            32.11   
16  Hannah Zaalouk  2001  Solna Sundbyberg SS 04            32.13   
17  Andrea Grill  2000  Stockholmspolisens IF SF            32.27   
18  Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun            32.89   
19  Alice Albinzon  2000  Stockholmspolisens IF SF            33.06   
20  Alexandra Lindén  2001  Stockholmspolisens IF SF            33.16   
21  Sophie Dellmark  2001  Älvsjö AIK Fritid            33.27   
22  Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun            33.32   
23  Hanna Reithner  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            33.40   
24  Rebecka Dagberg  2000  Solna Sundbyberg SS 04            33.61   
25  Viktoria Nylund  2001  Täby Sim            34.01   
26  Gunnel Sköld  2000  Täby Sim            34.35   
27  Smilla Hedlund  2001  Täby Sim            34.46   
28  Matilda Högberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb            35.16   
29  Ella Ericson  2000  Simklubben Neptun            35.41   
30  Anna Ladis  2001  Täby Sim            35.83   
31  Lisa Schubert  2001  Täby Sim            35.96   
32  Esther Rydbeck Nordén  2001  Täby Sim            36.05   
33  Ida Rudin  2001  Solna Sundbyberg SS 04            36.48   
34  Hjördis Köhler  2001  Stockholmspolisens IF SF            37.43   
35  Tilda Kjeldsen  2001  Täby Sim            37.56   
36  Maria Tavemark  2001  Täby Sim            37.71   
37  Pernilla Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            37.79   
38  Emilia Bengtsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            38.24   
39  Ella Langell Högblom  2001  Skuru Idrottsklubb            39.24   
Emma Hellsten  2001  Gustavsbergs Simsällskap            DNS   
Malin Sangfelt  2001  Täby Sim            DNS   
Therese Baltzarsson  2001  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 september 2016 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  12:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner