2021-04-14   03:11:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arne Borgs minne & TYR sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag Pass2

Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  25 september 2016   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  16:53   
  Arrangör  SKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 september 2016         
 
 
Gren 28, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap            34.74   
Embla Börjesson  2002  Täby Sim            35.06   
Ingrid Franks  2003  Täby Sim            36.48   
Tora Hansson  2002  Skuru Idrottsklubb            36.69   
Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb            36.75   
Nora Segerström  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            36.78   
Cecilia Viberg  2003  Lidingö Simklubb            36.81   
Lovisa Liljeblad  2002  Åkersberga Simsällskap            37.16   
Hilma Brunnberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            37.89   
Saga Grindberg  2003  Täby Sim            37.89   
11  Izabelle Lindberg  2003  Täby Sim            38.17   
12  Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun            38.58   
13  Victoria Danielsson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            39.09   
14  Josefine Torell  2002  Lidingö Simklubb            39.10   
15  Isabella Galway  2003  Åkersberga Simsällskap            39.26   
16  Amanda Andersson  2003  Lidingö Simklubb            39.88   
17  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun            39.98   
18  Thilda Ström  2003  Täby Sim            40.15   
19  Lovisa Edman  2003  Simklubben Neptun            40.16   
20  Julia Gunneriusson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            40.19   
21  Rebecca Sandström  2003  Lidingö Simklubb            40.20   
22  Stella Alin  2002  Täby Sim            40.53   
23  Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun            40.67   
24  Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04            40.99   
25  Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim            41.05   
26  Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun            41.09   
27  Sofia Björkman  2002  Tyresö Simsällskap            41.15   
28  Klara Eklöf  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            41.43   
29  Klara Alte  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            41.59   
30  Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun            41.68   
31  Liv Tibblin Wahnberg  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            41.95   
32  Heidi Saluveer  2003  Stockholmspolisens IF SF            42.08   
33  Hanna Åsbrink  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            42.24   
34  Nina Takolander  2003  Täby Sim            42.31   
35  Clara Flatow  2003  Åkersberga Simsällskap            42.42   
36  Hanna Mehari  2003  Stockholmspolisens IF SF            42.43   
37  Emma Stråhle  2002  Tyresö Simsällskap            42.48   
38  Embla Wihk  2002  Simklubben Neptun            42.79   
38  Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun            42.79   
40  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            42.96   
41  Anna Jonsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04            43.02   
42  Tuva Walnum  2003  Lidingö Simklubb            43.48   
43  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            43.70   
44  Klara Hjalt  2003  Skuru Idrottsklubb            44.03   
45  Alexandra Reiman  2002  Solna Sundbyberg SS 04            44.04   
46  Kore Danaë Plunkett  2003  Täby Sim            44.09   
47  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap            44.17   
48  Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04            44.36   
49  Ida Svensson  2002  Täby Sim            44.53   
50  Julia Grill  2002  Stockholmspolisens IF SF            44.55   
51  Isadora Rosén  2002  Motala Simsällskap            44.62   
52  Ronja Engström  2002  Solna Sundbyberg SS 04            44.77   
53  Daniella Berglund  2002  Lidingö Simklubb            44.98   
54  Maja Sköld  2002  Täby Sim            45.07   
55  Emelie Karlsson  2002  Gustavsbergs Simsällskap            45.17   
56  Elin Andersson  2003  Täby Sim            45.27   
57  Klara Isaksson  2003  Åkersberga Simsällskap            45.53   
58  Jocelyn Sepp  2002  Skuru Idrottsklubb            45.99   
59  Nora Lundberg  2003  Åkersberga Simsällskap            46.00   
60  Emelie Lindholm  2003  Tyresö Simsällskap            46.04   
61  Maja Wallering  2002  Älvsjö AIK Fritid            46.17   
62  Filippa Tottie-Håkansson  2003  Tyresö Simsällskap            46.19   
63  Matilda Lesse  2002  Skuru Idrottsklubb            46.33   
64  Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun            46.62   
65  Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb            46.74   
66  Anna Werme  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            46.95   
66  Sara Kärvestedt  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            46.95   
68  Agnes Nyberg  2002  Solna Sundbyberg SS 04            47.58   
69  Maja Gunnarson  2003  Simklubben Neptun            48.56   
Beata Liljeberg  2003  Lidingö Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 september 2016 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner