2021-04-10   21:07:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arne Borgs minne & TYR sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag Pass2

Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  25 september 2016   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  17:17   
  Arrangör  SKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 september 2016         
 
 
Gren 31, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            32.25   
Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun            32.50   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04            32.53   
Elias Hysing  2000  Stockholmspolisens IF SF            32.77   
Wiggo Frohde  2000  Simklubben Neptun            32.88   
Thomas Östervall  2000  Åkersberga Simsällskap            33.36   
Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun            33.46   
Tyrone Nilsson-Deya  2001  Stockholmspolisens IF SF            33.53   
Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            34.43   
10  Noah Stenström  2000  Lidingö Simklubb            34.62   
11  Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun            34.72   
12  Oscar Johansson  2000  Simklubben Neptun            34.86   
13  Emil Gunneriusson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            34.94   
14  Isak Gustafsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            35.20   
15  Svante Linnér  2000  Motala Simsällskap            35.64   
16  Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            36.19   
17  Zain Mardeni  2001  Ösmo Simsällskap            37.08   
18  Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            37.10   
19  Oliver Soneborg  2000  Skuru Idrottsklubb            37.68   
20  Oliver Beiming  2001  Åkersberga Simsällskap            37.74   
21  Adam Söderqvist  2000  Åkersberga Simsällskap            37.98   
22  Fredrik Hasselberg  2001  Lidingö Simklubb            39.21   
23  Raul Apaza Cutile  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            39.68   
24  Noah Sjöborg  2001  Skuru Idrottsklubb            39.86   
25  Erik Agnorelli  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            40.34   
26  Nicolas Jernberg  2001  Älvsjö AIK Fritid            40.70   
27  David Wahlin  2001  Älvsjö AIK Fritid            40.82   
28  Lucas Johnsson  2001  Gustavsbergs Simsällskap            40.85   
29  Adam Sjöborg  2001  Skuru Idrottsklubb            42.49   
30  Rasmus Hedman Björnsson  2001  Åkersberga Simsällskap            42.91   
31  Sacke Jantunen  2001  Solna Sundbyberg SS 04            45.58   
Andreas Haddad  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DNS   
Linus Berggren  2001  Älvsjö AIK Fritid            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 september 2016 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner