Resultat för Arne Borgs minne & TYR sprint
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Söndag Pass2
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 25 september 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:28 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 september 2016 |
Gren 39, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 25.39 | ||||||
2 | Wiggo Frohde | 2000 | Simklubben Neptun | 25.52 | ||||||
3 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 25.55 | ||||||
4 | Elias Hysing | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 25.56 | ||||||
5 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 25.61 | ||||||
6 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 26.05 | ||||||
7 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.23 | ||||||
8 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 26.31 | ||||||
9 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.39 | ||||||
10 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 26.46 | ||||||
11 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 26.62 | ||||||
12 | Daniel Redelius | 2000 | Tyresö Simsällskap | 26.72 | ||||||
13 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 26.85 | ||||||
14 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 27.05 | ||||||
15 | Dmitrij Denisenko | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 27.10 | ||||||
16 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 27.15 | ||||||
17 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.17 | ||||||
18 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 27.18 | ||||||
19 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.20 | ||||||
20 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 27.42 | ||||||
21 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 27.46 | ||||||
22 | Adam Söderqvist | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 28.19 | ||||||
23 | Oliver Soneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 28.22 | ||||||
24 | Niklas Steinholtz | 2000 | Tyresö Simsällskap | 28.35 | ||||||
25 | Noah Stenström | 2000 | Lidingö Simklubb | 28.36 | ||||||
26 | Noah Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 29.01 | ||||||
27 | Oliver Beiming | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 29.18 | ||||||
28 | Erik Agnorelli | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 29.21 | ||||||
29 | Fredrik Hasselberg | 2001 | Lidingö Simklubb | 29.40 | ||||||
30 | Raul Apaza Cutile | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 29.41 | ||||||
31 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 29.44 | ||||||
32 | Adam Sjöborg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 29.46 | ||||||
33 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 29.62 | ||||||
34 | David Wahlin | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 29.87 | ||||||
35 | Niklas Rydkvist | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 30.74 | ||||||
36 | Rasmus Hedman Björnsson | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 31.42 | ||||||
- | Andreas Haddad | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DNS | ||||||
- | Lucas Johnsson | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 september 2016 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 18:28 |