2019-12-08   15:47:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SUM-SIM Regionsfinal 2, Eskilstuna

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördagen 12/11 2016 kl. 16.00 (Insim kl. 15.00)

Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 2    Utskriftsdatum  12 november 2016   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  18:39   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 november 2016         
 
 
Gren 27, 4X100m Frisim F 14 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Västerås SS  2002  Västerås Simsällskap            4:03.17   
  Filippa Sterling  2002      29.10  1:00.61      1:00.61   
  Elvira Mörtstrand  2003      28.76  59.95      2:00.56   
  Edith Jernstedt  2002      28.45  59.50      3:00.06   
  Julia Holmberg  2002      30.45  1:03.11      4:03.17   
                     
Karlstads SS  2003  Karlstads Simsällskap            4:10.27   
  Isabelle Rydahl  2003      29.40  1:01.92      1:01.92   
  Michelle Träff  2002      29.29  1:02.94      2:04.86   
  Linnéa Englund  2003      28.32  59.25      3:04.11   
  Clara Gustavson  2003      31.13  1:06.16      4:10.27   
                     
Örebro Sa  2003  Örebro Simallians            4:15.45   
  Emma Cullberg  2002      28.99  1:02.10      1:02.10   
  Magdalena Hagsten Skarda  2003      31.55  1:05.61      2:07.71   
  Cornelia Johansson  2003      30.31  1:04.14      3:11.85   
  Josefine Åhlund  2002      30.59  1:03.60      4:15.45   
                     
Söderhamns SS  2002  Söderhamns Simsällskap            4:17.84   
  Victoria Flyman  2003      30.92  1:05.81      1:05.81   
  Filippa Eklund  2004      31.73  1:06.55      2:12.36   
  Elsa Bergh  2002      28.70  1:00.29      3:12.65   
  Clara Bergh  2004      30.99  1:05.19      4:17.84   
                     
SK Ena  2002  Simklubben Ena            4:20.20   
  Adelina Walldén  2002      31.91  1:06.70      1:06.70   
  Emilia Boberg  2002      29.45  1:03.98      2:10.68   
  Sara Randerstedt  2004      30.10  1:06.37      3:17.05   
  Tova Magnusson  2002      29.31  1:03.15      4:20.20   
                     
Västerås SS Lag 2  2002  Västerås Simsällskap            4:25.46   
  Felicia Rogell  2003      31.72  1:07.19      1:07.19   
  Edith Engström  2002      29.76  1:03.53      2:10.72   
  Hanna Degerlund  2004      32.35  1:08.29      3:19.01   
  Sofia Båvenäs  2002      31.53  1:06.45      4:25.46   
                     
Falu SS  2002  Falu Simsällskap            4:27.26   
  Amanda Jobs  2003      31.50  1:07.20      1:07.20   
  Nelly Antlöv  2002      32.47  1:07.62      2:14.82   
  Hilda Sander  2002      30.58  1:03.99      3:18.81   
  Julia Lindgren  2004      32.20  1:08.45      4:27.26   
                     
Upsala S  2003  Upsala Simsällskap            4:29.80   
  Geshin Zarei  2003      33.27  1:10.00      1:10.00   
  Amanda Viksten  2004      33.62  1:11.04      2:21.04   
  Jonna Löding  2002      31.05  1:05.55      3:26.59   
  Stina Byström  2002      30.02  1:03.21      4:29.80   
                     
Gävle SS  2002  Gävle Simsällskap            4:32.13   
  Clara Florén  2002      30.06  1:02.57      1:02.57   
  Helmi Swanson  2004      30.88  1:05.74      2:08.31   
  Frida Florén  2004      33.87  1:12.27      3:20.58   
  Maja Nilsson  2003      33.99  1:11.55      4:32.13   
                     
10  Sala SS  2003  Sala Simsällskap            4:34.79   
  Elvira Dalin  2003      31.56  1:05.86      1:05.86   
  Cassandra Sjösten  2003      32.34  1:07.93      2:13.79   
  Lisa Nystrand  2006      33.24  1:11.74      3:25.53   
  Ida Dalin  2005      31.88  1:09.26      4:34.79   
                     
11  SK Ena Lag 2  2004  Simklubben Ena            4:46.21   
  Tara Klarbo Egan  2005      33.10  1:09.48      1:09.48   
  Alicia Budden  2004      34.13  1:11.70      2:21.18   
  Malvina Walldén  2005      35.93  1:17.65      3:38.83   
  Matilda Olausson  2004      31.83  1:07.38      4:46.21   
                     
12  Eskilstuna SK  2002  Eskilstuna Simklubb            4:49.72   
  Josefin Fundberg  2004      32.42  1:07.58      1:07.58   
  Rebecka Jungstedt  2003      34.31  1:13.56      2:21.14   
  Elin Sand  2002      33.24  1:10.48      3:31.62   
  Isabelle Persson  2003      36.48  1:18.10      4:49.72   
                     
13  Västerås SS Lag 3  2002  Västerås Simsällskap            4:56.88   
  Lina Rehnman  2002      33.16  1:09.54      1:09.54   
  Ebba Wolfbrandt  2003      35.42  1:14.93      2:24.47   
  Sofi Holmberg  2003      37.41  1:21.82      3:46.29   
  Amalia Mowafy  2005      32.90  1:10.59      4:56.88   
                     
14  Sandvikens SOHK  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb            5:06.41   
  Anna Jönsson  2003      34.26  1:13.94      1:13.94   
  Moa Kvarnlöf  2004      37.46  1:21.32      2:35.26   
  Maja Wikström  2002      35.55  1:14.60      3:49.86   
  Saga Boråker  2004      35.71  1:16.55      5:06.41   
                     
15  Bålsta SK  2003  Bålsta Simklubb            5:09.30   
  Alma Norgren  2004      33.56  1:11.10      1:11.10   
  Emily Sandberg  2004      37.53  1:19.76      2:30.86   
  Sofia Ingemansson  2004      39.58  1:23.41      3:54.27   
  Amy Smit  2003      36.57  1:15.03      5:09.30   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  12 november 2016 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  18:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner