2020-02-27   03:49:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danmarksmesterskaber på Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17.00

Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM kortbane    Udskriftsdato  18 november 2016   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  17:18   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2016         
 
 
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:04.98 2009-11-15 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:09.12 2016-11-11 
Europarekord Senior: Mireia Belmonte Garcia (1990) 1:59.61 2014-12-03 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katrine Bukh Villesen  2000    755  29.29  1:02.18  1:35.93    2:11.33   
  Aalborg Svømmeklub  2:12.88                 
                     
Marina Heller Hansen  1994    752  29.60  1:03.18  1:37.16    2:11.51   
  Sigma Swim Allerød  2:13.65                 
                     
Maj Howardsen  1997    723  30.65  1:04.08  1:38.36    2:13.26   
  Sigma Swim Allerød  2:14.34                 
                     
Caroline Erichsen  1998    717  29.84  1:03.48  1:37.85    2:13.60   
  Sigma Swim Birkerød  2:13.22                 
                     
Regitze Gaard  2001    700  30.72  1:05.19  1:39.85    2:14.65   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:15.73                 
                     
Amalie Mikkelsen  1997    672  30.18  1:04.36  1:39.77    2:16.51   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:17.14                 
                     
Camilla Dufour  1996    637  30.98  1:06.37  1:42.15    2:18.95   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:18.22                 
                     
Lisa Schøn  1999    652  31.02  1:05.93  1:41.51    2:17.89   
  Aalborg Svømmeklub  2:19.29                 
                     
Cecilie F. Jensen  1998    625  31.07  1:06.21  1:42.33    2:19.89   
  Herlev Svømning  2:16.16                 
                     
10  Kristine Barrett  1998    597  31.44  1:07.49  1:43.98    2:22.05   
  Greve Svømmeklub  2:22.40                 
                     
11  Laura Holm Junge  1998    588  31.98  1:08.25  1:45.01    2:22.71   
  Kalundborg SK  2:23.73                 
                     
12  Marie Uglebjerg  2002    586  32.70  1:09.24  1:45.64    2:22.88   
  Kalundborg SK  2:26.11                 
                     
13  Thea Lund Petersen  1998    562  31.57  1:07.30  1:44.68    2:24.94   
  Nyborg Svømmeklub  2:20.39                 
                     
14  Thea Laurberg Simonsen  1997    552  31.93  1:09.14  1:46.88    2:25.76   
  Lyngby Svømmeklub  2:25.85                 
                     
Victoria Rung  1992      30.80  1:05.51  1:41.00    2:19.18  EXTRA 
  Bergensvømmerne  2:15.56                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 november 2016 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark