2020-04-08   21:12:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danmarksmesterskaber på Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17.00

Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM kortbane    Udskriftsdato  18 november 2016   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  19:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 november 2016         
 
 
Løb 23, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: VAT CPH (1900) 3:15.42 2011-11-24 
Dansk Rekord Junior: Esbjerg drenge (1900) 3:20.74 2016-04-19 
Europarekord Senior: Frankrig (1900) 3:03.78 2014-12-03 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Farum Guns  1990    829          3:15.10  Dansk Rekord - Senior 
  Farum Svømmeklub  3:17.89                 
  Frederik Siem Pedersen  1991      22.67  48.01      48.01   
  Kevin Witt Christensen  1995      23.32  48.54      1:36.55   
  Magnus Jákupsson  1994      23.22  48.79      2:25.34   
  Philip Greve  1998      23.86  49.76      3:15.10   
                     
Kvik Herrer 1  1994    778          3:19.24   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:21.41                 
  Marcus Krøyer Svendsen  1997      24.15  50.51      50.51   
  Sebastian Ovesen  1994      23.52  48.93      1:39.44   
  Johannes E. Mariegaard  1997      23.40  50.13      2:29.57   
  Johan Bragason  1999      23.59  49.67      3:19.24   
                     
Aalborg Herrer 1    765          3:20.37   
  Aalborg Svømmeklub  3:22.00                 
  Jens Bach  1997      23.78  49.83      49.83   
  Nicolas Blanch  1997      23.74  50.10      1:39.93   
  Viktor B. Bromer  1993      23.79  49.32      2:29.25   
  Søren Villumsen  1998      24.09  51.12      3:20.37   
                     
Agf Herrer 1  1993    720          3:24.49   
  Agfs Svømmeafdeling  3:25.63                 
  Magnus Fallesen  1998      24.33  51.27      51.27   
  Tobias B. Bjerg  1998      23.50  50.62      1:41.89   
  Kasper Schultz  1995      24.12  50.92      2:32.81   
  Emil Kamuk Frederiksen  1995      24.24  51.68      3:24.49   
                     
Sigma Herrer B  1977    714          3:25.08   
  Sigma Swim  3:32.30                 
  Frederik Dalhøj Paulsen  1998      24.12  50.93      50.93   
  Claus Lerche Iversen  1977      23.75  50.37      1:41.30   
  Andreas Mårtensson  1997      24.75  51.85      2:33.15   
  Niklas Broch Thielemann  1994      24.61  51.93      3:25.08   
                     
Herrer Esbjerg  1990    712          3:25.20   
  Esbjerg Svømmeklub  3:22.63                 
  Simon Vingolf Larsen  1998      24.25  50.90      50.90   
  Jonas Bruun Sleiman  1998      24.40  50.83      1:41.73   
  Mikkel Rathschau Sørensen  1996      24.48  51.89      2:33.62   
  Martin Terp Olesen  1994      24.15  51.58      3:25.20   
                     
Triton Herrer    701          3:26.26   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  3:29.79                 
  Tobias Andersen  1998      25.27  52.53      52.53   
  Frans Johannessen  1992      23.55  48.88      1:41.41   
  Lukas Gustafson  1999      25.02  52.33      2:33.74   
  Mads Rishøj  1999      25.02  52.52      3:26.26   
                     
Kvik Herrer 2  1994    701          3:26.29   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:33.26                 
  Oliver Marcus Meng  1997      24.85  51.36      51.36   
  Marc Bach Nielsen  1994      24.67  52.11      1:43.47   
  Frederik Galving  1998      24.20  52.02      2:35.49   
  Jacob M. Jørgensen  1997      24.13  50.80      3:26.29   
                     
Lyngby Herrer    679          3:28.48   
  Lyngby Svømmeklub  3:23.06                 
  Jonas Nervil Kistorp  1997      23.98  49.98      49.98   
  Markus Joensen  1996      25.48  55.33      1:45.31   
  Anders Blume  1990      24.60  52.23      2:37.54   
  Jakob Klint Axelsen  1996      24.46  50.94      3:28.48   
                     
10  Helsinge Herrer 1  1997    678          3:28.55   
  Helsinge Svømmeklub  3:30.40                 
  Mads Steen Petersen  1997      24.76  51.93      51.93   
  Niels Breum Hansen  1994      25.13  53.22      1:45.15   
  Lars Breum Hansen  1997      25.59  53.36      2:38.51   
  Lasse Lykke Nielsen  1995      23.75  50.04      3:28.55   
                     
11  Holbæk Herrer    677          3:28.71   
  Holbæk Svømme Klub  3:28.10                 
  Joakim Brønnum  1997      25.64  53.84      53.84   
  Mathias Zander Rysgaard  1998      23.72  49.90      1:43.74   
  Markus Bøjsen  1999      25.19  52.95      2:36.69   
  Niels Ottosen  1998      24.54  52.02      3:28.71   
                     
12  Helsingør Herrer    641          3:32.59   
  Helsingør Svømmeklub  3:41.82                 
  Ömer Faruk Benli  1993      24.81  51.45      51.45   
  Julius Munk  2000      25.62  53.31      1:44.76   
  William Houen  2001      25.89  54.52      2:39.28   
  Mads Ejdrup Hansen  1999      25.48  53.31      3:32.59   
                     
13  Agf Herrer 2  1993    626          3:34.19   
  Agfs Svømmeafdeling  3:32.63                 
  Jonas B. Jørgensen  1998      26.74  55.03      55.03   
  Johannes Kjærgaard  1998      25.51  53.78      1:48.81   
  Jesper Stilling Julius  1993      23.89  51.50      2:40.31   
  Ralf Dalby  1995      25.25  53.88      3:34.19   
                     
14  Hvidovre Herrer    620          3:34.87   
  Hvidovre Svømme Klub  3:37.65                 
  Mikkel Samsøe Borch  1997      25.60  54.29      54.29   
  Mikkel Ulrich  1998      26.11  55.06      1:49.35   
  Marcus Rappenborg  1999      24.87  53.36      2:42.71   
  Oliver Jacobsen  1997      24.52  52.16      3:34.87   
                     
15  Kalundborg Herrer  1993    593          3:38.15   
  Kalundborg SK  3:40.00                 
  Jakob H. Andersen  1993      26.32  54.77      54.77   
  Sebastian H. Andersen  1997      25.02  53.17      1:47.94   
  Oliver H. Andersen  1999      25.26  53.88      2:41.82   
  Mads Witthøft  2000      26.27  56.33      3:38.15   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 november 2016 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark