2019-12-15   05:10:40
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Vaasa-uinnit 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  VAASA UINNIT    Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  VAASA    Tulostusaika  13:44   
  Järjestäjä  Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  24 syyskuu 2016         
 
 
Laji 2, 100m SKU P11, 13, 15, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lucas Lydman  2005    234  38.10        1:22.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.19                 
                     
Adrian Kaslin  2005    137  44.26        1:38.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:49.49                 
                     
Adam Björkstrand  2005    128  45.80        1:40.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:43.44                 
                     
Lauri Korpi  2006    123  48.04        1:41.73   
  Ilmajoen Kisailijat  1:47.59                 
                     
Arttu Syrjä  2005    66  1:00.76        2:05.11   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
Laji 2, 100m SKU P11, 13, 15, M, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Kalliokoski  2003    296  36.06        1:15.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.03                 
                     
Tuukka Harju  2003    287  36.76        1:16.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.62                 
                     
Teemu Oksakari  2003    258  38.36        1:19.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.89                 
                     
Teppo Jestoi  2003    253  37.76        1:20.05   
  Kokkolan Uimaseura  1:28.09                 
                     
Onni Haikonen  2003    231  38.98        1:22.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:25.33                 
                     
Emil Saha  2003    225  39.53        1:23.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.73                 
                     
Elmeri Aho  2004    193  40.65        1:27.52   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:29.16                 
                     
Arttu Niemi  2003    181  40.99        1:29.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:33.36                 
                     
Eeli Hanka  2003    169  43.80        1:31.46   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:35.86                 
                     
10  Eero Reinikka  2003    165  44.19        1:32.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Simo Kangasmaa  2003    164  42.87        1:32.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:33.22                 
                     
12  Linus Vuollet  2004    161  44.70        1:33.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:37.35                 
                     
13  Roope Oijennus  2003    152  43.35        1:34.87   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:41.56                 
                     
14  Jere Keski-Hannula  2004    109  49.17        1:45.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:45.56                 
                     
15  Johannes Laihorinne  2003    103  52.72        1:47.75   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Iisakki Laihorinne  2003              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
Nuutti Nissilä  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 2, 100m SKU P11, 13, 15, M, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Claes Fjellström  2001    459  29.86        1:05.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.03                 
                     
Juho Porkkala  2001    389  31.25        1:09.36   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:12.21                 
                     
Kirill Helsing  2002    339  34.70        1:12.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.86                 
                     
Ali Khalili  2001    338  34.39        1:12.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.68                 
                     
Juuso Syrjälä  2001    335  34.82        1:12.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:14.51                 
                     
Nader Khalili  2001    334  33.50        1:12.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:17.72                 
                     
Valdemar Peltonen  2002    277  36.38        1:17.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:25.87                 
                     
Joonas Järvi  2002    270  36.82        1:18.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.78                 
                     
Johan Gustafsson  2001    268  37.41        1:18.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.25                 
                     
10  Oskari Ketonen  2002    246  38.08        1:20.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.38                 
                     
11  Ahti Alavillamo  2002    239  39.43        1:21.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
12  Elias Vainio  2001    232  39.50        1:22.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:31.32                 
                     
13  Miro Nurmela  2002    231  38.10        1:22.53   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:39.68                 
                     
14  Antti Ahola  2001    230  38.28        1:22.63   
  Lapuan Virkiä  1:30.55                 
                     
15  Casper Loo  2002    211  39.16        1:24.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.53                 
                     
16  Eero Hirvilammi  2002    198  39.84        1:26.82   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
17  Joni Kontu  2002    172  42.12        1:31.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:35.91                 
                     
Nico Neder  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.18                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 2, 100m SKU P11, 13, 15, M, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaj Smeds  1998    573  27.46        1:00.96   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  59.91                 
                     
Hermanni Taimisto  2000    512  28.89        1:03.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:04.18                 
                     
Tuomas Ylipelkonen  2000    503  28.92        1:03.69   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:06.19                 
                     
Jimi Kallio  1993    499  29.85        1:03.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Jere Kekola  2000    499  29.72        1:03.87   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:05.75                 
                     
Viktor Thodin  2000    459  29.99        1:05.67   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:06.56                 
                     
Emil Perkkiö  2000    409  31.56        1:08.21   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:09.10                 
                     
Elmeri Ekström  2000    337  32.26        1:12.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.46                 
                     
Martin Jylhä  2000    255  36.91        1:19.88   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:21.04                 
                     
Aaron Joki  1999              DNS   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:05.84                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  24 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  Tulostusaika  13:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner