2020-01-29   04:32:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Junior Kortbane 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

torsdag 09.30

Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DMJ Kortbane    Udskriftsdato  10 november 2016   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  14:03   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2016         
 
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Europarekord Senior: Arkady Vyatchanin (1984) 1:46.11 2009-11-15 
Nordisk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 
Dansk Rekord Senior: Anders Jensen (1987) 1:52.33 2009-12-19 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 1:55.80 2009-04-19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Kaas Elmgreen  1999    719  28.81  58.48  1:28.64    1:58.44   
  Lyngby Svømmeklub  1:59.75                 
                     
Lukas Gustafson  1999    654  28.42  59.22  1:30.41    2:02.20   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:04.42                 
                     
Rasmus Nørfjand  2000    632  29.20  1:00.38  1:32.09    2:03.59   
  Holstebro Svømme Club  2:05.49                 
                     
Marcus Mantzius Mosegaard  2001    628  28.97  59.75  1:31.47    2:03.86   
  Slagelse Svømmeklub  2:05.72                 
                     
Gustav Westerlin Larsen  1999    614  29.76  1:01.75  1:33.68    2:04.82   
  O.S.L.F.  2:09.24                 
                     
Mikkel Henriksen  1999    599  29.31  1:00.83  1:33.10    2:05.87   
  Holbæk Svømme Klub  2:06.78                 
                     
Alfred August Grubert  2001    595  30.93  1:03.06  1:34.33    2:06.12   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:11.72                 
                     
Sebastian Bidstrup Lantz  1999    588  29.65  1:01.72  1:34.22    2:06.62   
  Vest-Brøndby  2:08.08                 
                     
Jakob Schmidt  1999    575  29.79  1:01.99  1:34.33    2:07.56   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:07.40                 
                     
10  Linus Koefoed Weiss  1999    573  30.00  1:01.89  1:34.36    2:07.71   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:09.12                 
                     
11  Frederik Riedel Lentz  2001    569  30.10  1:02.15  1:35.49    2:07.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:09.80                 
                     
12  Nikolai Hougaard  1999    568          2:08.08   
  Swim Team Taastrup  2:18.31                 
                     
13  Anton Borg Hjort  2000    561  30.35  1:03.84  1:37.34    2:08.63   
  Lyseng IF  2:11.50                 
                     
14  Lars Lyhne  1999    560  30.70  1:02.81  1:35.76    2:08.71   
  Aalborg Svømmeklub  2:08.79                 
                     
15  Frederik Oxenvad  1999    555  30.61  1:03.21  1:36.08    2:09.09   
  Haderslev Svømme Klub  2:09.79                 
                     
16  Mads Witthøft  2000    551  29.86  1:01.73  1:35.38    2:09.43   
  Kalundborg SK  2:08.51                 
                     
17  Thor Nilsson Pedersen  2000    551  30.92  1:04.35  1:37.19    2:09.43   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:14.34                 
                     
18  Mads Ejdrup Hansen  1999    547  30.01  1:02.08  1:35.85    2:09.73   
  Helsingør Svømmeklub  2:08.97                 
                     
19  Lucas Bruun Strøbek  2001    541  30.27  1:03.47  1:37.19    2:10.21  Deltager ikke i finalen 
  Gentofte Svømme Klub  2:11.30                 
                     
20  Filip Bækgaard  2000    533  30.38  1:03.37  1:36.85    2:10.84   
  Herlufsholm Svømmeklub  2:13.36                 
                     
21  Nicolaj Løth Andersen  2001    522  30.72  1:03.48  1:37.49    2:11.71   
  Horsens Svømmeklub  2:12.63                 
                     
22  Daniel Berg Wenk  2000    519          2:12.01   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:16.32                 
                     
23  Luccas Dam Brenner  2001    518  31.31  1:05.39  1:39.35    2:12.10   
  Glostrup Svømmeklub  2:15.29                 
                     
24  Casper Davidsen  1999    512  31.77  1:04.62  1:39.11    2:12.63   
  Vest-Brøndby  2:14.50                 
                     
25  Kristoffer Desmareth  2000    508          2:12.98   
  Ringe Svømme Klub  2:15.86                 
                     
26  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    507  31.88  1:05.60  1:39.67    2:13.04   
  Vejle Svømmeklub  2:13.37                 
                     
27  Lucas Alexander Meng  2000    502  30.73  1:04.77  1:39.24    2:13.44   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:14.39                 
                     
28  Jacob Funch Jørgensen  1999    502  31.02  1:04.64  1:39.06    2:13.47   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:14.10                 
                     
29  Jakob Bjerre Eriksen  2000    492  30.80  1:05.23  1:40.10    2:14.41   
  Hillerød Svømmeklub  2:13.90                 
                     
30  Thomas Frederiksen  2000    491  31.11  1:04.99  1:39.97    2:14.49   
  Odder Svømmeklub  2:13.84                 
                     
31  Ulrik Blach Petersen  2001    486          2:14.94   
  Sigma Swim Birkerød  2:17.29                 
                     
32  Simon Juul Henriksen  2001    481  32.49  1:07.28  1:41.37    2:15.34   
  Odense Svømme Klub  2:19.40                 
                     
33  David Hjort  2000    480  30.03  1:04.25  1:39.77    2:15.47   
  Agfs Svømmeafdeling  2:14.87                 
                     
34  Thomas Schiby  2001    475  32.28  1:06.40  1:41.43    2:15.96   
  Aalborg Svømmeklub  2:15.64                 
                     
35  Rasmus Skare Hald  2001    468  32.00  1:06.70  1:41.42    2:16.62   
  Kolding SK  2:14.00                 
                     
36  Anders Rasmussen  2001    462  30.92  1:05.35  1:41.09    2:17.19   
  Vejle Svømmeklub  2:14.81                 
                     
37  Frederik Bornemann  2001    461  32.78  1:07.75  1:43.02    2:17.31   
  Sigma Swim Allerød  2:22.63                 
                     
38  Johan Theis Møller  2000    457  32.12  1:06.66  1:42.48    2:17.68   
  Roskilde Svømning  2:22.20                 
                     
39  Marius Nørgaard  2001    454          2:18.01   
  Aalborg Svømmeklub  2:16.74                 
                     
40  Mads Emil Christensen  1999    453  32.47  1:07.94  1:43.59    2:18.09   
  Køge Svømmeklub  2:19.74                 
                     
41  Magnus Bækgaard Andersen  2001    453  30.91  1:05.69  1:41.98    2:18.14   
  Hørsholm Svømmeforening  2:23.52                 
                     
42  Oliver Widemann Bache  2001    452  31.99  1:06.32  1:42.09    2:18.20   
  Viborg Svømme Klub  2:15.60                 
                     
43  Magnus Funder  2001    445          2:18.90   
  Vejle Svømmeklub  2:15.75                 
                     
44  Victor Bendix Beiter  2001    442          2:19.24   
  Herlev Svømning  2:15.93                 
                     
45  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001    434  33.86  1:09.84  1:44.73    2:20.10   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:23.13                 
                     
46  Tobias Daniel Larsen  2001    434  33.20  1:08.85  1:44.70    2:20.11   
  Slagelse Svømmeklub  2:18.67                 
                     
47  August Becktor  2001    433  31.76  1:07.22  1:43.78    2:20.15   
  Gentofte Svømme Klub  2:21.39                 
                     
48  Rasmus Nielsen  2001    431  32.44  1:07.42  1:44.19    2:20.43   
  Sigma Swim Allerød  2:23.20                 
                     
49  Lauge Bastian Maar  2001    428  32.64  1:08.07  1:44.93    2:20.73   
  Næstved IF  2:19.82                 
                     
50  Lukas Jeppesen  2001    420  33.68  1:10.02  1:46.80    2:21.60   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:22.75                 
                     
51  Oliver Mølby  2001    417  33.07  1:09.62  1:46.46    2:22.02   
  Esbjerg Svømmeklub  2:21.63                 
                     
52  Malthe Letting  2001    414          2:22.36   
  Farum Svømmeklub  2:17.74                 
                     
53  Oliver Kjærgaard  2001    413  33.21  1:09.47  1:46.09    2:22.38   
  Esbjerg Svømmeklub  2:21.83                 
                     
54  Villads Bomholt Larsen  2001    408  33.07  1:09.16  1:46.38    2:23.03   
  Helsingør Svømmeklub  2:21.14                 
                     
55  Anders Nielsen  2001    398  33.32  1:09.60  1:46.86    2:24.20   
  Ringsted Svømme Klub  2:22.50                 
                     
56  Mert Kaya  2001    397  34.08  1:10.74  1:48.10    2:24.26   
  Køge Svømmeklub  2:22.13                 
                     
57  Valdemar Solok  2001    394  34.77  1:10.41  1:47.75    2:24.62   
  Søllerød Svømmeklub  2:23.49                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 november 2016 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark