Tulokset DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 13:11 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 29, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob Bundgaard | 2007 | 101 | 47.72 | 1:36.24 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Magnus Skiveren | 2007 | DSQ | Går på bunden | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:45.50 | |||||||||
Løb 29, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 205 | 36.98 | 1:16.17 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:13.25 | |||||||||
2 | Elmer Oosterhof | 2005 | 170 | 37.31 | 1:21.10 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:28.13 | |||||||||
3 | Philip Bendtsen | 2005 | 151 | 40.16 | 1:24.21 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:37.52 | |||||||||
4 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 150 | 39.36 | 1:24.43 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:22.90 | |||||||||
5 | Eigil Midboe Skou | 2006 | 126 | 40.44 | 1:29.61 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:38.27 | |||||||||
6 | Asbjørn Vandkjær | 2006 | 126 | 42.76 | 1:29.64 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:50.03 | |||||||||
7 | Sebastian Dalgaard | 2005 | 112 | 43.39 | 1:33.04 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:46.79 | |||||||||
8 | Mathias Johansen | 2005 | 107 | 42.05 | 1:34.62 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:35.93 | |||||||||
9 | Johan Damsgaard Bossen | 2005 | 99 | 44.72 | 1:37.03 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
10 | Magnus Horsbøll | 2005 | 94 | 44.25 | 1:38.55 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:41.50 | |||||||||
11 | Jakob Thomsen | 2006 | 94 | 44.72 | 1:38.63 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:31.93 | |||||||||
12 | Mikkel Laulund | 2006 | 92 | 46.61 | 1:39.33 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:54.23 | |||||||||
13 | Frederik Jørgensen | 2006 | 92 | 46.43 | 1:39.36 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:54.50 | |||||||||
14 | Claes Stenger | 2005 | 76 | 48.65 | 1:45.95 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
15 | Malthe Kobber Nielsen | 2005 | 64 | 50.30 | 1:52.22 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 2:02.10 | |||||||||
16 | Malthe Melgaard Jensen | 2005 | 63 | 52.47 | 1:52.89 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:48.26 | |||||||||
Løb 29, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 334 | 31.45 | 1:04.73 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:07.32 | |||||||||
2 | Niklas Højbjerg | 2003 | 334 | 31.48 | 1:04.75 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:05.87 | |||||||||
3 | Nikolai Sander | 2003 | 328 | 30.36 | 1:05.15 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:03.64 | |||||||||
4 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | 308 | 31.13 | 1:06.53 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:21.26 | |||||||||
5 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | 288 | 33.02 | 1:08.03 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:07.93 | |||||||||
6 | Oliver Pedersen | 2003 | 268 | 34.21 | 1:09.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.75 | |||||||||
7 | Jeppe Egholm | 2003 | 230 | 35.80 | 1:13.26 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:25.87 | |||||||||
8 | Frederik P Justesen | 2003 | 204 | 36.36 | 1:16.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.96 | |||||||||
9 | Victor Haunstrup | 2003 | 185 | 36.48 | 1:18.73 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:19.22 | |||||||||
10 | Nikolaj Jensen | 2004 | 167 | 38.35 | 1:21.48 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:23.77 | |||||||||
11 | Jens Mejdahl Christensen | 2003 | 160 | 39.59 | 1:22.64 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:38.67 | |||||||||
12 | Mathias Madsen | 2004 | 146 | 39.81 | 1:25.27 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:30.50 | |||||||||
13 | Tobias B. Lauridsen | 2004 | 144 | 41.64 | 1:25.55 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:25.05 | |||||||||
14 | Mark Pørtner Christensen | 2003 | 138 | 41.07 | 1:26.90 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:24.56 | |||||||||
15 | Alexander Gislund | 2003 | 134 | 41.54 | 1:27.74 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:34.95 | |||||||||
16 | Tobias Lyngholm Skovlyk | 2004 | 126 | 41.81 | 1:29.48 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:34.72 | |||||||||
17 | Kristian Jensen | 2004 | 123 | 44.03 | 1:30.25 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:45.69 | |||||||||
18 | Sebastian Jacobsen | 2003 | 98 | 46.69 | 1:37.27 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:56.48 | |||||||||
19 | August Herman Wisholm | 2004 | 71 | 47.82 | 1:48.40 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:39.24 | |||||||||
- | Jeppe Borgen Elvensø | 2003 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:34.15 | |||||||||
Løb 29, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 422 | 29.17 | 59.89 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 59.75 | |||||||||
2 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 416 | 28.96 | 1:00.19 | |||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:02.91 | |||||||||
3 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 354 | 30.23 | 1:03.52 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:03.04 | |||||||||
4 | Nicklas Pedersen | 2001 | 352 | 30.42 | 1:03.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.69 | |||||||||
5 | Nicklas M Jensen | 2001 | 330 | 31.00 | 1:04.97 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:05.93 | |||||||||
6 | Jens Kristian Jensen | 2001 | 324 | 31.77 | 1:05.42 | |||||
Svømmeklubben Rask | 1:08.94 | |||||||||
7 | Victor Doré Hansen | 2001 | 323 | 30.88 | 1:05.44 | |||||
Hadsund Svømmeklub | 1:11.71 | |||||||||
8 | Magnus Anderson | 2002 | 306 | 31.64 | 1:06.62 | |||||
Svømmeklubben Rask | 1:15.79 | |||||||||
9 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | 298 | 32.10 | 1:07.26 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:05.30 | |||||||||
10 | Mads B Jensen | 2002 | 279 | 32.77 | 1:08.75 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:15.51 | |||||||||
11 | Matias Kjær | 2002 | 269 | 32.64 | 1:09.54 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:07.14 | |||||||||
12 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | 230 | 35.82 | 1:13.32 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:16.41 | |||||||||
13 | Jonas D. Nielsen | 2002 | 225 | 35.23 | 1:13.80 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:19.13 | |||||||||
13 | Tim Groen | 2001 | 225 | 34.80 | 1:13.80 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:11.75 | |||||||||
15 | Andreas Strøm Hansen | 2002 | 219 | 36.13 | 1:14.52 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:14.15 | |||||||||
16 | Mathias Graven | 2001 | 174 | 35.97 | 1:20.45 | |||||
Sindal Svømmeforening | 1:20.60 | |||||||||
17 | Nikolaj Thuesen | 2001 | 169 | 37.10 | 1:21.15 | |||||
Svømmeklubben Rask | 1:33.97 | |||||||||
18 | Asger Krage Dreier | 2002 | 130 | 40.48 | 1:28.64 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:35.50 | |||||||||
Løb 29, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Lerche | 1999 | 556 | 26.60 | 54.62 | |||||
Aars Svømmeklub | 54.19 | |||||||||
2 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | 460 | 27.65 | 58.19 | |||||
Aars Svømmeklub | 56.74 | |||||||||
3 | Anders Kjær Pedersen | 1995 | 436 | 28.26 | 59.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.07 | |||||||||
4 | Scott Stegenborg | 2000 | 419 | 28.21 | 1:00.03 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.61 | |||||||||
5 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 399 | 29.41 | 1:01.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.63 | |||||||||
6 | Jonathan L Kristensen | 2000 | 397 | 29.86 | 1:01.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.32 | |||||||||
7 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 397 | 29.10 | 1:01.14 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:00.50 | |||||||||
8 | Simon Andersen | 2000 | 330 | 30.92 | 1:04.97 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 59.25 | |||||||||
9 | Mikkel Bloch | 1996 | 145 | 38.87 | 1:25.51 | |||||
Svømmeklubben Rask | 1:17.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 13:11 |