2020-04-08   05:15:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landsdelsmesterskaber 2017    Udskriftsdato  07 januar 2017   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  11:04   
  Arrangør  AAIF Svømning & DGI Nordjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 januar 2017         
 
 
Løb 1, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Pingvinen Gr3 #1  2005              2:26.52   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:30.00                 
  Valentin Thordal  2005      34.98        34.98   
  Jeppe Moeslund Lausen  2006      34.58        1:09.56   
  Hannah Vixø Momme  2005      38.88        1:48.44   
  Linea Lodberg Klein  2005      38.08        2:26.52   
                     
S68-3  2005              2:27.70   
  Svømmeklubben S 68  2:28.00                 
  Anna Munk Fuglsang  2005      32.46        32.46   
  Mie Asmussen  2005      34.89        1:07.35   
  Sebastian Dalgaard  2005      39.72        1:47.07   
  Jacob Bundgaard  2007      40.63        2:27.70   
                     
Pingvinen Gr3 #2  2005              2:47.91   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:40.00                 
  William Elliot Lumholtz  2006      39.09        39.09   
  Johan Damsgaard Bossen  2005      42.74        1:21.83   
  Marie Albæk  2005      45.94        2:07.77   
  Clara Hejndorff Bøgsted  2006      40.14        2:47.91   
                     
Rødspætten  2005              3:00.53   
  Frederikshavn Svømmeklub  2:56.39                 
  Mikkel Laulund  2006      48.13        48.13   
  Ida Jensen  2006      46.78        1:34.91   
  Sara Kokholm  2005      41.83        2:16.74   
  Magnus Skiveren  2007      43.79        3:00.53   
                     
S68-4  2005              3:08.65   
  Svømmeklubben S 68  5:00.00                 
  Frederik Jørgensen  2006      44.52        44.52   
  Malthe Melgaard Jensen  2005      47.82        1:32.34   
  Sofia Jørgensen  2006      43.48        2:15.82   
  Mathilde Christiansen  2007      52.83        3:08.65   
                     
 
Løb 1, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2001-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
S68 - 1  2001              1:55.43   
  Svømmeklubben S 68  1:55.00                 
  Hjalte Lillevik Frost  2001      27.98        27.98   
  Elias Hanghøj Jonsson  2002      27.20        55.18   
  Cecilie V Jensen  2002      30.89        1:26.07   
  Maiken Kjærsgaard  2002      29.36        1:55.43   
                     
Pingvinen Gr2 #1  2001              1:57.57   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:58.00                 
  Cecilie Tommerup Sørensen  2001      30.24        30.24   
  Joachim Hedegaard Nielsen  2002      28.80        59.04   
  Lars Riisgaard-Jensen  2004      28.13        1:27.17   
  Mathilde Wisborg Fog  2003      30.40        1:57.57   
                     
S68-2  2003              1:58.58   
  Svømmeklubben S 68  2:02.00                 
  Kristian B. Rasmussen  2003      28.11        28.11   
  Niklas Højbjerg  2003      28.06        56.17   
  Lærke Asmussen  2003      30.98        1:27.15   
  Sara Bundgaard  2003      31.43        1:58.58   
                     
Aabybro Bacon Bombers  2001              2:02.86   
  Aabybro Idrætsforening  2:00.00                 
  Victor Borgen Elvensø  2001      30.55        30.55   
  Emma Viborg Larsen  2001      29.93        1:00.48   
  Anders Mikkelsen  2001      31.10        1:31.58   
  Cathrine Boe Andersen  2001      31.28        2:02.86   
                     
Pingvinen Gr2 #2  2003              2:02.92   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:04.00                 
  Jens Riisgaard-Jensen  2003      30.62        30.62   
  Oscar Pedersen  2004      30.96        1:01.58   
  Freja Friborg  2004      30.51        1:32.09   
  Nicoline Dyrman  2004      30.83        2:02.92   
                     
Speedmachine Aars  2002              2:06.48   
  Aars Svømmeklub  2:06.00                 
  Christoffer B. Lauridsen  2002      28.49        28.49   
  Sara Falch  2002      32.41        1:00.90   
  Linea Sørensen  2004      37.25        1:38.15   
  Matias Kjær  2002      28.33        2:06.48   
                     
Aabybro Attackers  2003              2:07.07   
  Aabybro Idrætsforening  2:10.00                 
  Magnus Østergaard Barslev  2003      29.85        29.85   
  Victoria Bjerre  2003      33.24        1:03.09   
  Ida Troldborg  2003      33.95        1:37.04   
  Rasmus Rank Nørgaard  2003      30.03        2:07.07   
                     
Pingvinen Gr2 #3  2002              2:07.14   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:08.00                 
  Malik Lodberg Klein  2003      31.31        31.31   
  David Tuan V. Valbjørn  2002      30.01        1:01.32   
  Amalie Juul Jakobsen  2003      33.42        1:34.74   
  Josefine Weiergang  2002      32.40        2:07.14   
                     
Aalborg Mix K3  2003              2:09.98   
  Aalborg Svømmeklub  2:10.00                 
  Oliver Pedersen  2003      30.68        30.68   
  Anna Christine Pedersen  2003      33.12        1:03.80   
  Frederik P Justesen  2003      33.87        1:37.67   
  Maja M S Sørensen  2004      32.31        2:09.98   
                     
10  Søhesten Dreamteam 1  2001              2:14.06   
  Svømmeklubben Søhesten  2:10.36                 
  Sofie M. Christensen  2002      37.51        37.51   
  David Johansen  2001      29.48        1:06.99   
  Mathias Jelle Thomsen  2002                 
  Nadia Burholt  2002      2:14.06        2:14.06   
                     
11  Aabybro Monkies  2003              2:24.97   
  Aabybro Idrætsforening  2:23.00                 
  Jacob Toft  2003      33.82        33.82   
  Sille Lindberg  2003      36.06        1:09.88   
  Jonas Abildgaard  2003      36.05        1:45.93   
  Ida Rønnow  2006      39.04        2:24.97   
                     
12  Søhesten Dreamteam 3  2002              2:29.48   
  Svømmeklubben Søhesten  2:36.02                 
  Mille Fischer Hovalt  2004      35.84        35.84   
  Kristian Jensen  2004      41.45        1:17.29   
  Jens Mejdahl Christensen  2003      37.60        1:54.89   
  Karen Pedersen  2002      34.59        2:29.48   
                     
13  Snedsted1  2003              2:37.17   
  Snedsted Svømmeklub                   
  Mathias Madsen  2004                 
  Emma Bojesen  2004      1:18.34        1:18.34   
  Magnus Horsbøll  2005                 
  Mathilde Julius  2003      2:37.17        2:37.17   
                     
14  Aabybro Champs  2003              2:43.18   
  Aabybro Idrætsforening  2:46.00                 
  Victor Haunstrup  2003      35.84        35.84   
  Ophelia Kronborg Jensen  2005      39.38        1:15.22   
  Jeppe Borgen Elvensø  2003      41.59        1:56.81   
  Asta Lindgaard Nielsen  2006      46.37        2:43.18   
                     
 
Løb 1, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Speedteam Aars  1998              1:49.07   
  Aars Svømmeklub  1:48.00                 
  Mathias Maarbjerg Toft  1998      26.34        26.34   
  Kathrin B. Poulsen  2000      30.16        56.50   
  Anne G. Nielsen  1999      27.77        1:24.27   
  Magnus Lerche  1999      24.80        1:49.07   
                     
Aalborg Mix K1  1995              1:49.67   
  Aalborg Svømmeklub  1:59.00                 
  Niklas T. Kristiansen  2000      27.76        27.76   
  Ghita Kobbelgaard  1995      27.66        55.42   
  Scott Stegenborg  2000      25.80        1:21.22   
  Maria M. Porsmose  2000      28.45        1:49.67   
                     
Aalborg Mix 2  1993              1:50.03   
  Aalborg Svømmeklub  1:58.08                 
  Søren Larsen  1993      25.53        25.53   
  Signe B. Thomasen  1996      29.70        55.23   
  Lenette Nielsen  1997      28.66        1:23.89   
  Anders Kjær Pedersen  1995      26.14        1:50.03   
                     
Pingvinen Gr1 #1  2000              1:55.97   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:58.00                 
  Hugin Juliansson  2000      28.55        28.55   
  Emil Viltoft Andersen  2000      27.01        55.56   
  Lærke Juul Nielsen  2000      30.79        1:26.35   
  Camilla Outzen  2000      29.62        1:55.97   
                     
Aalborg Mix K2  2000              1:59.61   
  Aalborg Svømmeklub  2:02.00                 
  Jonathan L Kristensen  2000      27.75        27.75   
  Nete Lund Madsen  2001      28.76        56.51   
  Nicklas Pedersen  2001      28.33        1:24.84   
  Louise Høeg  2003      34.77        1:59.61   
                     
Team Aaby-"brow"  2000              2:00.44   
  Aabybro Idrætsforening  1:58.00                 
  Simon Andersen  2000      27.54        27.54   
  Emma Rose Treney  2002      32.45        59.99   
  Julie Heby Kanstrup  2002      32.65        1:32.64   
  Rasmus Abildgaard  2000      27.80        2:00.44   
                     
Smut Mix  1999              2:07.16   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  2:40.22                 
  Sofie Kielgast Lauritsen  2005      35.54        35.54   
  Andreas Strøm Hansen  2002      32.64        1:08.18   
  Nikolai Sander  2003      28.67        1:36.85   
  Caroline Christensen  1999      30.31        2:07.16   
                     
Søhesten Dreamteam 2  2000              2:22.07   
  Svømmeklubben Søhesten  2:20.15                 
  Emma Steen  2000      35.01        35.01   
  Tobias Lyngholm Skovlyk  2004      37.39        1:12.40   
  Andreas Christensen  2003      36.96        1:49.36   
  Sofie Aastrup  2002      32.71        2:22.07   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  07 januar 2017 
Licens til Aabybro Idrætsforening  Udskriftstidspunkt  11:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark