2020-04-04   08:31:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI Landsdelsmesterskaber 2017    Udskriftsdato  07 januar 2017   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  13:53   
  Arrangør  AAIF Svømning & DGI Nordjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 januar 2017         
 
 
Løb 11, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jacob Bundgaard  2007    115  49.31        1:43.97   
  Svømmeklubben S 68  1:49.85                 
                     
Magnus Skiveren  2007    85  57.39        1:54.92   
  Frederikshavn Svømmeklub  2:01.45                 
                     
 
Løb 11, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jeppe Moeslund Lausen  2006    156  43.85        1:33.97   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:32.59                 
                     
Philip Bendtsen  2005    134  48.45        1:38.85   
  Svømmeklubben S 68  1:48.88                 
                     
William Elliot Lumholtz  2006    132  48.97        1:39.31   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:47.78                 
                     
Eigil Midboe Skou  2006    128  47.30        1:40.35   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:00.35                 
                     
Magnus Horsbøll  2005    102  54.58        1:48.24   
  Snedsted Svømmeklub  1:44.00                 
                     
Johan Damsgaard Bossen  2005    92  55.31        1:52.12   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Jakob Thomsen  2006    87  53.23        1:53.90   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:56.02                 
                     
Frederik Jørgensen  2006    83  55.72        1:55.96   
  Svømmeklubben S 68  1:56.36                 
                     
Malthe Kobber Nielsen  2005    74  59.82        2:00.50   
  Svømmeklubben Nejst  1:59.44                 
                     
Sebastian Dalgaard  2005              DNS   
  Svømmeklubben S 68  1:57.62                 
                     
Asbjørn Vandkjær  2006              DSQ  Crawlben 0-25m 
  Svømmeklubben Nejst  2:04.57                 
                     
Malthe Melgaard Jensen  2005              DSQ  Asynkron ben 0-25m 
  Svømmeklubben S 68  2:02.51                 
                     
 
Løb 11, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Kornum  2003    387  32.74        1:09.49   
  Svømmeklubben Nord  1:09.56                 
                     
Nikolai Sander  2003    328  33.58        1:13.40   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:13.16                 
                     
Magnus Østergaard Barslev  2003    306  36.54        1:15.17   
  Aabybro Idrætsforening  1:19.17                 
                     
Niklas Højbjerg  2003    281  34.14        1:17.33   
  Svømmeklubben S 68  1:15.69                 
                     
Malik Lodberg Klein  2003    272  38.20        1:18.18   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:17.08                 
                     
Frederik P. Michaelsen  2003    264  35.55        1:18.92   
  Svømmeklubben Nejst  1:42.55                 
                     
Oliver Pedersen  2003    234  39.94        1:22.20   
  Aalborg Svømmeklub  1:21.73                 
                     
Jacob Toft  2003    233  38.84        1:22.30   
  Aabybro Idrætsforening  1:20.50                 
                     
Tobias Vestby Jensen  2003    227  40.33        1:23.03   
  Aars Svømmeklub  1:33.72                 
                     
10  Rasmus Rank Nørgaard  2003    226  39.66        1:23.16   
  Aabybro Idrætsforening  1:23.84                 
                     
11  Jeppe Egholm  2003    205  40.51        1:25.85   
  Svømmeklubben Nejst  1:42.65                 
                     
12  Victor Haunstrup  2003    153  46.88        1:34.55   
  Aabybro Idrætsforening  1:37.84                 
                     
13  Frederik Gislund  2003    151  48.22        1:35.07   
  Svømmeklubben Nejst  2:08.84                 
                     
14  Mathias Madsen  2004    135  45.86        1:38.59   
  Snedsted Svømmeklub  1:39.90                 
                     
15  Alexander Gislund  2003    117  51.92        1:43.49   
  Svømmeklubben Nejst  2:10.20                 
                     
16  August Herman Wisholm  2004    99  51.53        1:49.23   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:51.79                 
                     
17  Jeppe Borgen Elvensø  2003    78  54.96        1:58.24   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
Frederik P Justesen  2003              DSQ  Ej berøring 50m 
  Aalborg Svømmeklub  1:30.25                 
                     
 
Løb 11, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hjalte Lillevik Frost  2001    383  32.53        1:09.74   
  Svømmeklubben S 68  1:10.08                 
                     
Elias Hanghøj Jonsson  2002    375  32.02        1:10.22   
  Svømmeklubben S 68  1:07.32                 
                     
Morten Kolbe Thomsen  2001    337  33.75        1:12.75   
  Frederikshavn Svømmeklub  1:15.27                 
                     
Joachim Hedegaard Nielsen  2002    310  33.26        1:14.78   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:13.74                 
                     
Christoffer B. Lauridsen  2002    305  36.02        1:15.22   
  Aars Svømmeklub  1:16.44                 
                     
Mads B Jensen  2002    288  35.17        1:16.71   
  Brønderslev SK08  1:18.74                 
                     
Jens Kristian Jensen  2001    280  35.48        1:17.43   
  Svømmeklubben Rask  1:20.58                 
                     
Anders Mikkelsen  2001    278  38.21        1:17.56   
  Aabybro Idrætsforening  1:20.53                 
                     
Rasmus Konnerup  2001    251  37.42        1:20.29   
  Hadsund Svømmeklub  1:27.70                 
                     
10  Victor Doré Hansen  2001    249  37.80        1:20.49   
  Hadsund Svømmeklub  1:27.44                 
                     
11  Magnus Hald  2002    240  38.46        1:21.47   
  Aars Svømmeklub  1:17.81                 
                     
12  Tim Groen  2001    174  45.41        1:30.65   
  Aars Svømmeklub  1:32.87                 
                     
13  Magnus Anderson  2002    174  40.54        1:30.66   
  Svømmeklubben Rask                   
                     
14  Asger Krage Dreier  2002    138  45.58        1:37.80   
  Aabybro Idrætsforening  1:41.97                 
                     
Jonas D. Nielsen  2002              DSQ  Afslut på mave 50m 
  Aars Svømmeklub  1:26.90                 
                     
 
Løb 11, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Lerche  1999    519  28.43        1:03.00   
  Aars Svømmeklub  1:02.82                 
                     
Anders Kjær Pedersen  1995    454  30.02        1:05.90   
  Aalborg Svømmeklub  1:06.73                 
                     
Mathias Maarbjerg Toft  1998    398  31.82        1:08.84   
  Aars Svømmeklub  1:06.52                 
                     
Emil Viltoft Andersen  2000    359  30.62        1:11.24   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
Simon Andersen  2000    357  32.99        1:11.35   
  Aabybro Idrætsforening  1:08.62                 
                     
Kristian Berthelsen  1999    335  32.63        1:12.94   
  Aabybro Idrætsforening  1:09.48                 
                     
Rasmus Grøn  1999    191  40.74        1:27.91   
  Aabybro Idrætsforening  1:28.93                 
                     
Mikkel Bloch  1996    128  42.11        1:40.31   
  Svømmeklubben Rask                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  07 januar 2017 
Licens til Aabybro Idrætsforening  Udskriftstidspunkt  13:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark