2019-12-09   15:28:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Aquarapid Knattesim 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  SS04 Aquarapid Knattesim    Utskriftsdatum  15 oktober 2016   
  Tävlingsort  Sundbyberg    Utskriftstid  17:23   
  Arrangör  SS04         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  15 oktober 2016         
 
 
Gren 33, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Väsby SS  2004  Väsby Simsällskap            2:16.95   
  Amanda Takala  2004      31.96        31.96   
  Felicia Brännbäck  2006      35.75        1:07.71   
  Elsa Brandt  2006      35.86        1:43.57   
  Alice Lindgren  2005      33.38        2:16.95   
                     
SS04 Damer [2006]  2006  Solna Sundbyberg SS 04            2:18.19   
  Emma Montelius  2005      33.98        33.98   
  Elvira Montes  2004      33.18        1:07.16   
  Alice Velden  2005      35.22        1:42.38   
  Emilia Long  2004      35.81        2:18.19   
                     
Wisby Tjejer Äldre Lag 1  2004  Wisby Simsällskap            2:28.33   
  Nella Silfwergård  2004      36.46        36.46   
  Ella Ekepil  2005      35.03        1:11.49   
  Mia Samuelsson  2005      38.88        1:50.37   
  Beata Brunius  2004      37.96        2:28.33   
                     
SS04 Damer Lag 2 [2006]  2006  Solna Sundbyberg SS 04            2:33.10   
  Sigrid Svanberg  2004      36.86        36.86   
  Nea Armelius  2006      38.91        1:15.77   
  Agnes Lundmark  2006      38.31        1:54.08   
  Isidora Mitrovic  2005      39.02        2:33.10   
                     
Väsby SS 2  2004  Väsby Simsällskap            2:37.24   
  Frida Steen  2005      35.70        35.70   
  Hanna Sköld  2005      39.80        1:15.50   
  Lovisa Jardelid  2005      37.06        1:52.56   
  Milla Wahlund  2006      44.68        2:37.24   
                     
Danderyd Damer [2006]  2006  Danderyds Sim            2:41.20   
  Felicia Malkan-Juvelin  2005      38.17        38.17   
  Julia Anttila  2006      41.99        1:20.16   
  Rebecka Barkvall  2007      41.69        2:01.85   
  Ebba Rosander  2005      39.35        2:41.20   
                     
SS04 Damer Lag 3 [2006]  2006  Solna Sundbyberg SS 04            2:44.89   
  Klara Pettersson  2004      40.08        40.08   
  Leah Ishaq  2006      41.02        1:21.10   
  Cornelia Utgren  2007      40.84        2:01.94   
  Thea Bergström  2007      42.95        2:44.89   
                     
Väsby SS 3  2006  Väsby Simsällskap            2:45.73   
  Wilma Danielsson  2006      42.23        42.23   
  Maj Unevik  2006      40.39        1:22.62   
  Rebecka Javehed  2006      41.31        2:03.93   
  Elsa Svahn  2007      41.80        2:45.73   
                     
SS04 Damer Lag 4  2004  Solna Sundbyberg SS 04            2:53.75   
  Isabel Solomon  2004      42.79        42.79   
  Julia Zwinkels  2004      38.92        1:21.71   
  Linn Emanuelsson  2004      42.40        2:04.11   
  Felicia Rydsheim  2005      49.64        2:53.75   
                     
10  Väsby SS 6  2006  Väsby Simsällskap            2:55.79   
  Alexandra Ward  2005      41.64        41.64   
  Elin Burman  2004      42.52        1:24.16   
  Elise Klingh  2005      46.90        2:11.06   
  My Sundberg  2005      44.73        2:55.79   
                     
11  Väsby SS 5  2006  Väsby Simsällskap            2:58.43   
  Ida Johansson  2006      42.68        42.68   
  Cecilia Eklund  2005      46.23        1:28.91   
  Ella Renholm  2006      41.94        2:10.85   
  Emma van de Beek  2006      47.58        2:58.43   
                     
12  Väsby SS 4  2006  Väsby Simsällskap            3:01.02   
  Elin Höök  2005      44.92        44.92   
  Clara Sundgren  2005      45.15        1:30.07   
  Niyousha Rahimi  2005      42.26        2:12.33   
  Ebba Björkén  2007      48.69        3:01.02   
                     
13  Bålsta SK  2007  Bålsta Simklubb            3:06.29   
  Elin Finne  2007      45.35        45.35   
  Melinda Boisard  2007      54.12        1:39.47   
  Molly Brinck  2007      45.02        2:24.49   
  Sofia Saranen  2006      41.80        3:06.29   
                     
14  Wisby Tjejer Yngre Lag 1  2006  Wisby Simsällskap            3:09.67   
  Emma Persson  2006      42.09        42.09   
  Beatrice Olsson  2006      46.16        1:28.25   
  Ella Adman  2006      48.35        2:16.60   
  Elin Palmqvist  2006      53.07        3:09.67   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  15 oktober 2016 
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04  Utskriftstid  17:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner