2021-03-01   00:00:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for FynRundt 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 2    Udskriftsdato  06 november 2016   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  13:14   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 november 2016         
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maja Johanne Pedersen  2005  Nyborg Svømmeklub    35.70        1:14.09   
Caroline R. Andersen  2004  Ringe Svømme Klub    36.20        1:15.08   
Alyssa Cao  2005  Frem Odense    1:20.32        1:20.32   
Kamille M. Hauber Ørsted  2003  Nyborg Svømmeklub    39.50        1:20.92   
Anna Rønn  2005  Ringe Svømme Klub    38.77        1:22.13   
Tenna Marie Nielsen  2004  Nyborg Svømmeklub    39.51        1:22.82   
Sarah Fagerlund Lunheim  2002  Nyborg Svømmeklub    39.75        1:23.85   
Josephine Larsen  2004  Frem Odense    38.30        1:24.11   
Nina Seirup  2005  Nyborg Svømmeklub    40.14        1:24.25   
10  Frida Karoline Dall  2004  Frem Odense    40.30        1:25.62   
11  Nicole Christiansen  2005  Nyborg Svømmeklub    43.28        1:28.01   
12  Andrea Knudsen  1999  Svømmeklubben Søløven    40.84        1:29.35   
13  Inge Madsen  2002  Svømmeklubben Søløven    40.26        1:32.82   
14  Louise Horne Levin  2006  Ringe Svømme Klub    43.72        1:35.11   
15  Frederikke M. Christensen  2006  Nyborg Svømmeklub    43.88        1:36.55   
16  Emmi Sørig  2004  Svendborg Svømme Klub    43.54        1:36.80   
17  Liv Kristensen  2003  Nyborg Svømmeklub    44.83        1:36.93   
18  Victoria Juul Larsen  2006  Frem Odense    45.51        1:37.97   
19  Alvina Vahala Hvass  2006  Svendborg Svømme Klub    45.49        1:39.57   
20  Emma Gunic  2005  Frem Odense    46.55        1:41.21   
21  Maja Løve Nielsen  2006  Ringe Svømme Klub    47.85        1:42.85   
22  Sofie Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub    51.51        1:47.16   
23  Lærke Rosen Lundsfryd  2006  Ringe Svømme Klub    1:47.25        1:47.25   
24  Ida Rasmussen  2006  Ringe Svømme Klub    48.69        1:47.83   
25  Freja Trasbo Vestergaard  2006  Nyborg Svømmeklub    52.67        1:49.57   
26  Natascha Maria K. Hansen  2001  Nyborg Svømmeklub    53.49        1:50.26   
27  Katrine Elholm Juliussen  2006  Nyborg Svømmeklub    52.52        1:51.97   
28  Dagmar Stahl  2007  Odense Svømme Klub    51.70        1:55.85   
29  Mathilde Hvidberg  2007  Ringe Svømme Klub    1:59.94        1:59.94   
30  Isabelle Kyhl  2006  Frem Odense    52.18        2:00.02   
31  Simone Mathiasen  2007  Frem Odense    2:02.27        2:02.27   
32  Sara Lund Larsen  2008  Ringe Svømme Klub    58.69        2:11.83   
Clara Lindstedt  2006  Nyborg Svømmeklub            DNS   
Christine Mols  2006  Ringe Svømme Klub            DNF   
Veronika Krogh  2004  Frem Odense            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  06 november 2016 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:14 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 2    Udskriftsdato  06 november 2016   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  13:39   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 november 2016         
 
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Landtved  2004  Ringe Svømme Klub    29.22        1:04.09   
Anders Mosbæk Johannessen  2005  Frem Odense    34.99        1:12.41   
Luca Hertzog  2005  Ringe Svømme Klub    35.68        1:14.74   
Lauritz Mogensen  2004  Ringe Svømme Klub    35.85        1:16.12   
Kasper Duch  2005  Frem Odense    38.87        1:21.11   
Julian Vitus Pedersen  2007  O.S.L.F.    38.46        1:21.97   
Teodor Thuelund  2005  Nyborg Svømmeklub    40.11        1:24.06   
Emil Brandt Bertelsen  2004  Svendborg Svømme Klub    38.47        1:24.72   
Oskar Mühring  2006  Nyborg Svømmeklub    40.26        1:24.95   
10  Mathias Lykke Sandison  2007  Nyborg Svømmeklub    41.82        1:26.01   
11  Asger Østergaard  2005  Svendborg Svømme Klub    39.92        1:27.57   
12  Magnus Villemoes  2005  Frem Odense    40.03        1:28.06   
13  Christoffer Mejdal  2005  Frem Odense    40.68        1:28.57   
14  Rasmus Ravn Jørgensen  2005  Svendborg Svømme Klub    43.35        1:30.57   
15  Jonathan Aagaard Hansen  2005  Frem Odense    42.03        1:31.05   
16  Victor Dolleris Schroll  2005  Odense Svømme Klub            1:31.29   
17  Jacob Løvbo  2003  Svendborg Svømme Klub            1:31.40   
18  Ludvig Kajhøj Sørensen  2005  Svendborg Svømme Klub    42.63        1:33.34   
19  Gustav Svendstrup  2003  Svendborg Svømme Klub    43.67        1:33.92   
20  Nicklas Bay Rasmussen  2007  O.S.L.F.    43.92        1:34.02   
21  Gustav Halle  2007  Odense Svømme Klub            1:35.50   
22  Jim Louis Thomsen  2005  Svendborg Svømme Klub            1:36.06   
23  Tobias Hansen  2005  Nyborg Svømmeklub    46.71        1:36.49   
24  Willas Kazhel  2006  Nyborg Svømmeklub    44.94        1:37.97   
25  Tobias Damsgaard  2006  Ringe Svømme Klub    1:40.96        1:40.96   
26  Nikolaj Kiel Johansen  2003  Ringe Svømme Klub    47.53        1:42.37   
27  Mads Kristensen  2005  Svendborg Svømme Klub    45.57        1:42.53   
28  Timmi Andkjær Kristensen  2007  Nyborg Svømmeklub    48.68        1:42.82   
29  Alexander R. S. Pedersen  2006  O.S.L.F.    50.81        1:45.13   
30  Christoffer Banke  2005  Odense Svømme Klub    1:45.23        1:45.23   
31  Peter Kristensen  2007  Ringe Svømme Klub    47.06        1:45.39   
32  Oliver Londero  2004  Frem Odense    50.55        1:46.65   
33  Kresten Soelmark  2004  Ringe Svømme Klub    1:48.89        1:48.89   
34  Mathias Gramstrup Madsen  2006  Nyborg Svømmeklub    49.92        1:49.68   
35  Ludvig L. Møller  2006  Odense Svømme Klub    51.72        1:49.86   
36  Johannes Erik Geisler  2006  Frem Odense    54.38        1:56.01   
37  Sebastian Thygesen Graff  2006  Frem Odense    1:58.51        1:58.51   
38  Nikolaj Kobbernagel  2007  Nyborg Svømmeklub            1:58.94   
39  Ahmed Tabesh  2003  Frem Odense            2:00.02   
40  Victor Plauborg  2006  Ringe Svømme Klub            2:08.51   
41  Vitus F P Sørensen  2007  O.S.L.F.            2:16.92   
Oskar E. Kristensen  2005  Odense Svømme Klub            DNS   
Laurits Hede Sørensen  2005  Frem Odense            DNF   
Christopher Nyby Killerup  2004  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
Fred Champhimai  2006  Ringe Svømme Klub            DSQ  Går på bunden v 27m 
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub            DSQ  Ej berøring v 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  06 november 2016 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:39 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 2    Udskriftsdato  06 november 2016   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:07   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 november 2016         
 
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline R. Andersen  2004  Ringe Svømme Klub    46.17        1:38.34   
Nikoline Kaae  2005  Frem Odense    47.09        1:38.40   
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005  Frem Odense    47.37        1:40.41   
Josephine Larsen  2004  Frem Odense    47.71        1:42.43   
Bianca Skjerning  2001  Svømmeklubben Søløven    51.62        1:43.39   
Mathilde Stilund  2005  Frem Odense    49.16        1:44.52   
Kamille M. Hauber Ørsted  2003  Nyborg Svømmeklub    51.37        1:46.11   
Sarah Fagerlund Lunheim  2002  Nyborg Svømmeklub    49.73        1:47.48   
Frida Karoline Dall  2004  Frem Odense    53.78        1:51.91   
10  Nikoline Kukulakis  2004  Svømmeklubben Søløven    54.15        1:51.92   
11  Melek Canpolat  2005  Frem Odense    54.15        1:51.97   
12  Olivia Hemmeløff  2006  Ringe Svømme Klub    54.00        1:53.13   
13  Christina Larsen  1998  Svendborg Svømme Klub    53.44        1:54.71   
14  Freja Johansen  2006  Ringe Svømme Klub    56.43        1:57.66   
15  Emmi Sørig  2004  Svendborg Svømme Klub    54.72        2:00.62   
16  Alvina Vahala Hvass  2006  Svendborg Svømme Klub    1:00.77        2:12.11   
17  Louise Horne Levin  2006  Ringe Svømme Klub    1:04.62        2:12.12   
18  Anna Eilby Heldt  2006  Nyborg Svømmeklub    1:04.63        2:16.28   
19  Dagmar Stahl  2007  Odense Svømme Klub    1:04.41        2:20.54   
20  Liv Rose Skaastrup  2007  Ringe Svømme Klub    1:06.53        2:25.40   
21  Natascha Maria K. Hansen  2001  Nyborg Svømmeklub    1:10.32        2:28.32   
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub            DNF   
Dicte S. Falkenstrøm  2008  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Crawlarmtag 
Frederikke M. Christensen  2006  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Ej to hænder v/vend 
Hannah Rønver  2002  Svømmeklubben Søløven            DSQ  Ej samtidig berøring 
Helena Bett Andersen  2007  Frem Odense            DSQ  Indadvendte fødder 
Kathrine Hvidberg  2004  Ringe Svømme Klub            DSQ  Ej adsk. hænder v50m 
Katrine Elholm Juliussen  2006  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Ej udadv. fødder 
Lærke Friis Waltersdorff  2007  Ringe Svømme Klub            DSQ  Flere flyspark v st 
Vigga Londero  2006  Frem Odense            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  06 november 2016 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:07 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 2    Udskriftsdato  06 november 2016   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:15   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 november 2016         
 
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Luca Hertzog  2005  Ringe Svømme Klub    47.01        1:39.17   
Willas Kazhel  2006  Nyborg Svømmeklub    51.75        1:48.66   
Lauritz Mogensen  2004  Ringe Svømme Klub    51.33        1:48.81   
Ludvig L. Møller  2006  Odense Svømme Klub    54.82        1:53.92   
Frederik Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub    55.82        1:55.93   
Mathias Lykke Sandison  2007  Nyborg Svømmeklub    55.68        1:56.41   
Jim Louis Thomsen  2005  Svendborg Svømme Klub    54.64        1:57.06   
Mikkel Bredal Larsen  2005  Nyborg Svømmeklub    55.97        1:57.64   
Mads Kristensen  2005  Svendborg Svømme Klub    57.72        2:01.92   
10  Gustav Halle  2007  Odense Svømme Klub    1:01.05        2:11.76   
11  Oskar Mühring  2006  Nyborg Svømmeklub            2:12.25   
12  Alexander R. S. Pedersen  2006  O.S.L.F.    1:06.52        2:17.15   
13  Julian Vitus Pedersen  2007  O.S.L.F.    1:03.59        2:17.92   
14  Nikolaj Kiel Johansen  2003  Ringe Svømme Klub    1:08.91        2:23.92   
15  Nicklas Bay Rasmussen  2007  O.S.L.F.    1:09.87        2:30.11   
16  Christoffer Rose Skaastru  2005  Ringe Svømme Klub    1:14.14        2:45.28   
Kasper Duch  2005  Frem Odense            DNS   
Oskar E. Kristensen  2005  Odense Svømme Klub            DNS   
Christoffer Banke  2005  Odense Svømme Klub            DSQ  Ej 2 hænder v 50m 
Christoffer Mejdal  2005  Frem Odense            DSQ  Tyvstart 
Christopher Nyby Killerup  2004  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Asynkrone ben v 25 m 
Julius Schier  2006  Ringe Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
Kresten Soelmark  2004  Ringe Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svømme Klub            DSQ  Asynkrone ben 
Magnus Villemoes  2005  Frem Odense            DSQ  Tyvstart 
Mathias Gramstrup Madsen  2006  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Ej 2 hænder v/vend 
Oliver Londero  2004  Frem Odense            DSQ  3 flybenspark ved 25 
Oliver Skjold Nørgaard  2005  Frem Odense            DSQ  Asykrone arme v 10m 
Sebastian Thygesen Graff  2006  Frem Odense            DSQ  Asynkrone ben 
Victor Dolleris Schroll  2005  Odense Svømme Klub            DSQ  Ej 2 hænder v/vend 
Vitus F P Sørensen  2007  O.S.L.F.            DSQ  Asynkrone ben 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  06 november 2016 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:15 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 2    Udskriftsdato  06 november 2016   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:50   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 november 2016         
 
 
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maja Johanne Pedersen  2005  Nyborg Svømmeklub    38.48        1:23.27   
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005  Frem Odense    38.32        1:24.89   
Nikoline Kaae  2005  Frem Odense    38.43        1:25.27   
Thilde Rosen Lundsfryd  2004  Ringe Svømme Klub    40.71        1:30.26   
Mathilde Stilund  2005  Frem Odense    42.73        1:34.38   
Tenna Marie Nielsen  2004  Nyborg Svømmeklub    43.61        1:34.64   
Josephine Larsen  2004  Frem Odense    45.08        1:37.45   
Veronika Krogh  2004  Frem Odense    47.13        1:38.40   
Nina Seirup  2005  Nyborg Svømmeklub    47.46        1:38.71   
10  Melek Canpolat  2005  Frem Odense    45.44        1:39.27   
11  Frida Karoline Dall  2004  Frem Odense    47.19        1:40.12   
12  Nicole Christiansen  2005  Nyborg Svømmeklub    47.25        1:49.20   
13  Christine Mols  2006  Ringe Svømme Klub    53.89        1:50.93   
14  Christina Larsen  1998  Svendborg Svømme Klub    58.96        1:54.83   
15  Freja Trasbo Vestergaard  2006  Nyborg Svømmeklub    59.12        1:59.47   
16  Olivia Hemmeløff  2006  Ringe Svømme Klub    1:00.78        2:00.57   
17  Victoria Juul Larsen  2006  Frem Odense    55.96        2:00.86   
18  Lærke Rosen Lundsfryd  2006  Ringe Svømme Klub    1:00.30        2:02.22   
19  Emilie Hemmeløff  2008  Ringe Svømme Klub    55.96        2:02.88   
20  Bennedikte Kaae  2006  Frem Odense    1:03.22        2:05.49   
21  Dicte S. Falkenstrøm  2008  Nyborg Svømmeklub    1:09.04        2:28.86   
Clara Lindstedt  2006  Nyborg Svømmeklub            DNS   
Maja Løve Nielsen  2006  Ringe Svømme Klub            DNF   
Alyssa Cao  2005  Frem Odense            DSQ  Asynk ben v/brystsv. 
Anna Eilby Heldt  2006  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
Klara Amalie Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Asynk arme v 60m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  06 november 2016 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:50 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 2    Udskriftsdato  06 november 2016   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:54   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 november 2016         
 
 
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Mosbæk Johannessen  2005  Frem Odense    40.58        1:29.11   
Mads Himmelstrup Andersen  2004  Ringe Svømme Klub    41.32        1:31.32   
Christoffer Mejdal  2005  Frem Odense    47.94        1:40.52   
Jonathan Aagaard Hansen  2005  Frem Odense    50.13        1:43.64   
Magnus Villemoes  2005  Frem Odense    54.18        1:43.77   
Asger Østergaard  2005  Svendborg Svømme Klub    48.89        1:46.37   
Mikkel Møller Nielsen  2006  Ringe Svømme Klub    47.08        1:47.60   
Ludvig Kajhøj Sørensen  2005  Svendborg Svømme Klub    51.59        1:49.44   
Tobias Hansen  2005  Nyborg Svømmeklub    57.52        1:52.87   
10  Peter Kristensen  2007  Ringe Svømme Klub    1:01.29        2:11.58   
Kasper Duch  2005  Frem Odense            DNS   
Laurits Hede Sørensen  2005  Frem Odense            DNS   
Adrian Vaarning  2007  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Asynk arme i fly 
Anders Hammam Saayda  2006  Frem Odense            DSQ  Asynk ben i bryst 
Emil B. Mortensen  2006  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Asynk ben i bryst 
Emil Brandt Bertelsen  2004  Svendborg Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
Gustav Svendstrup  2003  Svendborg Svømme Klub            DSQ  Ej 2 hænder v/vend 
Nikolaj Kobbernagel  2007  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Asynk ben i fly 
Rasmus Ravn Jørgensen  2005  Svendborg Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
Timmi Andkjær Kristensen  2007  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Ryg ej slut på ryg 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  06 november 2016 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:54 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 2    Udskriftsdato  06 november 2016   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:59   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 november 2016         
 
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005  Frem Odense    43.86        1:33.42   
Nikoline Kaae  2005  Frem Odense    44.63        1:38.88   
Mathilde Stilund  2005  Frem Odense    45.36        1:42.32   
Alyssa Cao  2005  Frem Odense    49.20        1:48.23   
Melek Canpolat  2005  Frem Odense    52.73        1:48.72   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  06 november 2016 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:59 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 2    Udskriftsdato  06 november 2016   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  14:58   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 november 2016         
 
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Landtved  2004  Ringe Svømme Klub    32.63        1:12.16   
Teodor Thuelund  2005  Nyborg Svømmeklub    43.80        1:33.97   
Anders Mosbæk Johannessen  2005  Frem Odense    44.03        1:39.43   
Mathias Lykke Sandison  2007  Nyborg Svømmeklub    48.77        1:47.86   
Oskar Mühring  2006  Nyborg Svømmeklub    51.73        1:59.55   
Frederik Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub    55.18        2:03.48   
Mikkel Bredal Larsen  2005  Nyborg Svømmeklub    58.65        2:10.79   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  06 november 2016 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:58 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 2    Udskriftsdato  07 november 2016   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  07:30   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 november 2016         
 
 
Løb 9, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maja Johanne Pedersen  2005  Nyborg Svømmeklub    1:24.81        1:24.81   
Thilde Rosen Lundsfryd  2004  Ringe Svømme Klub    43.02        1:26.87   
Anna Rønn  2005  Ringe Svømme Klub    1:28.81        1:28.81   
Kamille M. Hauber Ørsted  2003  Nyborg Svømmeklub    1:33.03        1:33.03   
Sarah Fagerlund Lunheim  2002  Nyborg Svømmeklub    47.22        1:34.07   
Tenna Marie Nielsen  2004  Nyborg Svømmeklub    48.68        1:36.20   
Nicole Christiansen  2005  Nyborg Svømmeklub    51.13        1:42.71   
Freja Johansen  2006  Ringe Svømme Klub    50.38        1:44.30   
Veronika Krogh  2004  Frem Odense    52.58        1:45.43   
10  Nina Seirup  2005  Nyborg Svømmeklub    51.07        1:46.51   
11  Liv Kristensen  2003  Nyborg Svømmeklub    50.83        1:46.99   
12  Frederikke M. Christensen  2006  Nyborg Svømmeklub    1:48.60        1:48.60   
13  Andrea Knudsen  1999  Svømmeklubben Søløven    1:49.06        1:49.06   
14  Emilie Hemmeløff  2008  Ringe Svømme Klub    54.60        1:52.90   
15  Freja Trasbo Vestergaard  2006  Nyborg Svømmeklub    1:00.11        1:59.10   
16  Christina Larsen  1998  Svendborg Svømme Klub    58.97        2:01.67   
17  Liv Rose Skaastrup  2007  Ringe Svømme Klub    58.00        2:02.63   
18  Dicte S. Falkenstrøm  2008  Nyborg Svømmeklub    1:05.94        2:08.84   
19  Emma Gunic  2005  Frem Odense    1:00.78        2:09.79   
20  Bennedikte Kaae  2006  Frem Odense    2:10.15        2:10.15   
21  Mathilde Hvidberg  2007  Ringe Svømme Klub    1:04.41        2:12.92   
22  Katrine Elholm Juliussen  2006  Nyborg Svømmeklub    1:03.70        2:13.25   
23  Lærke Friis Waltersdorff  2007  Ringe Svømme Klub    1:14.75        2:29.48   
24  Natascha Maria K. Hansen  2001  Nyborg Svømmeklub    2:31.56        2:31.56   
Clara Lindstedt  2006  Nyborg Svømmeklub            DNS   
Ida Rasmussen  2006  Ringe Svømme Klub            DNS   
Alvina Vahala Hvass  2006  Svendborg Svømme Klub            DSQ  Ej forts bevæg 25m 
Dagmar Stahl  2007  Odense Svømme Klub            DSQ  Ej forts bev. 75m 
Emmi Sørig  2004  Svendborg Svømme Klub            DSQ  Svøm på maven 25m 
Helena Bett Andersen  2007  Frem Odense            DSQ  Ej forts bev v 25m 
Isabelle Kyhl  2006  Frem Odense            DSQ  Ej forts. bev. 75m 
Kathrine Hvidberg  2004  Ringe Svømme Klub            DSQ  Ej forts. bev 50m 
Sara Lund Larsen  2008  Ringe Svømme Klub            DSQ  Ej forts bevæg 25m 
Simone Mathiasen  2007  Frem Odense            DSQ  Svøm på maven 25m 
Sofie Bolvig Christensen  2006  Svømmeklubben Søløven            DSQ  Ej forts bev v 50m 
Vigga Londero  2006  Frem Odense            DSQ  Svøm på maven 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  07 november 2016 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  07:30 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 2    Udskriftsdato  06 november 2016   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:52   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 november 2016         
 
 
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Himmelstrup Andersen  2004  Ringe Svømme Klub    43.93        1:30.28   
Frederik Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub    47.17        1:34.41   
Mikkel Bredal Larsen  2005  Nyborg Svømmeklub    50.61        1:39.04   
Rasmus Ravn Jørgensen  2005  Svendborg Svømme Klub    51.22        1:41.37   
Mikkel Møller Nielsen  2006  Ringe Svømme Klub    49.21        1:41.93   
Julius Schier  2006  Ringe Svømme Klub    50.82        1:44.42   
Christopher Nyby Killerup  2004  Nyborg Svømmeklub    50.82        1:46.64   
Gustav Halle  2007  Odense Svømme Klub    53.76        1:49.72   
Julian Vitus Pedersen  2007  O.S.L.F.    52.90        1:49.76   
10  Jonathan Aagaard Hansen  2005  Frem Odense    54.63        1:51.50   
11  Nicklas Bay Rasmussen  2007  O.S.L.F.    54.09        1:51.99   
12  Ludvig Kajhøj Sørensen  2005  Svendborg Svømme Klub    1:52.18        1:52.18   
13  Tobias Damsgaard  2006  Ringe Svømme Klub    53.25        1:52.73   
14  Willas Kazhel  2006  Nyborg Svømmeklub    55.80        1:54.36   
15  Gustav Svendstrup  2003  Svendborg Svømme Klub    57.31        1:55.16   
16  Alexander R. S. Pedersen  2006  O.S.L.F.    57.74        1:56.52   
17  Jim Louis Thomsen  2005  Svendborg Svømme Klub    1:57.41        1:57.41   
18  Emil Brandt Bertelsen  2004  Svendborg Svømme Klub    1:57.76        1:57.76   
19  Mads Kristensen  2005  Svendborg Svømme Klub    54.72        1:58.21   
20  Christoffer Banke  2005  Odense Svømme Klub    58.26        2:00.35   
21  Ludvig L. Møller  2006  Odense Svømme Klub    2:00.74        2:00.74   
22  Mathias Gramstrup Madsen  2006  Nyborg Svømmeklub    1:02.85        2:08.24   
23  Johannes Erik Geisler  2006  Frem Odense    1:00.16        2:09.81   
24  Emil B. Mortensen  2006  Nyborg Svømmeklub    1:06.75        2:14.24   
25  Oliver Skjold Nørgaard  2005  Frem Odense    1:06.00        2:19.32   
26  Adrian Vaarning  2007  Nyborg Svømmeklub    1:09.11        2:21.55   
27  Vitus F P Sørensen  2007  O.S.L.F.    1:16.54        2:35.11   
Oskar E. Kristensen  2005  Odense Svømme Klub            DNS   
Ahmed Tabesh  2003  Frem Odense            DSQ  Ej forts bev 25m 
Anders Hammam Saayda  2006  Frem Odense            DSQ  Ej forts bev 75m 
Asger Østergaard  2005  Svendborg Svømme Klub            DSQ  Ej forts bev 75m 
Christoffer Rose Skaastru  2005  Ringe Svømme Klub            DSQ  Ej forts bev 25m 
Fred Champhimai  2006  Ringe Svømme Klub            DSQ  Svøm på maven 65m 
Jacob Løvbo  2003  Svendborg Svømme Klub            DSQ  Svøm på maven 25m 
Teodor Thuelund  2005  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Træk i banetov v/26m 
Tobias Hansen  2005  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Ej forts bev 75m 
Victor Dolleris Schroll  2005  Odense Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
Victor Plauborg  2006  Ringe Svømme Klub            DSQ  Afslut på maven 100m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  06 november 2016 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:52 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 2    Udskriftsdato  06 november 2016   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:52   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 november 2016         
 
 
Løb 11, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frem Årgangs Piger 1  Frem Odense            2:24.88   
  Nikoline Kaae  2005      35.35        35.35   
  Mathilde Stilund  2005      37.18        1:12.53   
  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005      36.51        1:49.04   
  Alyssa Cao  2005      35.84        2:24.88   
                     
Nyborg Piger 1  Nyborg Svømmeklub            2:27.81   
  Maja Johanne Pedersen  2005      35.10        35.10   
  Kamille M. Hauber Ørsted  2003      37.73        1:12.83   
  Sarah Fagerlund Lunheim  2002      37.25        1:50.08   
  Nina Seirup  2005      37.73        2:27.81   
                     
K2 Piger 2  Ringe Svømme Klub            2:28.93   
  Caroline Raarup Rasmussen  2004      33.79        33.79   
  Anna Rønn  2005      38.21        1:12.00   
  Thilde Rosen Lundsfryd  2004      36.06        1:48.06   
  Freja Johansen  2006      40.87        2:28.93   
                     
Frem Årgangs Piger 2  Frem Odense            2:34.89   
  Josephine Larsen  2004      36.83        36.83   
  Melek Canpolat  2005      40.30        1:17.13   
  Frida Karoline Dall  2004      39.14        1:56.27   
  Veronika Krogh  2004      38.62        2:34.89   
                     
Søløven Svømmeklub  Svømmeklubben Søløven            2:37.70   
  Andrea Knudsen  1999      38.73        38.73   
  Bianca Skjerning  2001      43.07        1:21.80   
  Nikoline Kukulakis  2004      38.79        2:00.59   
  Inge Madsen  2002      37.11        2:37.70   
                     
Nyborg Piger 2  Nyborg Svømmeklub            2:51.59   
  Tenna Marie Nielsen  2004      37.87        37.87   
  Nicole Christiansen  2005      41.51        1:19.38   
  Frederikke M. Christensen  2006      43.14        2:02.52   
  Katrine Elholm Juliussen  2006      49.07        2:51.59   
                     
Rsk Piger  Ringe Svømme Klub            3:00.30   
  Louise Horne Levin  2006      43.18        43.18   
  Christine Mols  2006      43.50        1:26.68   
  Lærke Rosen Lundsfryd  2006      47.64        2:14.32   
  Maja Løve Nielsen  2006      45.98        3:00.30   
                     
Rsk Piger B  Ringe Svømme Klub            3:27.19   
  Liv Rose Skaastrup  2007      46.85        46.85   
  Sofie Dyrelund Rasmussen  2007      48.95        1:35.80   
  Mathilde Hvidberg  2007      53.39        2:29.19   
  Sara Lund Larsen  2008      58.00        3:27.19   
                     
Nyborg Piger 3  Nyborg Svømmeklub            3:34.71   
  Anna Eilby Heldt  2006      55.23        55.23   
  Klara Amalie Nielsen  2006      52.69        1:47.92   
  Freja Trasbo Vestergaard  2006      48.62        2:36.54   
  Dicte S. Falkenstrøm  2008      58.17        3:34.71   
                     
10  Rsk Piger A  Ringe Svømme Klub            3:40.18   
  Lærke Friis Waltersdorff  2007      1:09.38        1:09.38   
  Olivia Hemmeløff  2006      50.36        1:59.74   
  Kathrine Hvidberg  2004      1:40.44        3:40.18   
  Emilie Hemmeløff  2008              3:40.18   
                     
Frem Talent Piger 1  Frem Odense            DSQ  Tyvstart 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  06 november 2016 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:52 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  FynRundt 2    Udskriftsdato  06 november 2016   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  15:53   
  Arrangør  Ringe Svømme-Klub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 november 2016         
 
 
Løb 12, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nyborg Drenge 1  Nyborg Svømmeklub            2:38.69   
  Teodor Thuelund  2005      38.69        38.69   
  Oskar Mühring  2006      40.75        1:19.44   
  Mathias Lykke Sandison  2007      38.46        1:57.90   
  Mikkel Bredal Larsen  2005      40.79        2:38.69   
                     
K2 Drenge  Ringe Svømme Klub            2:50.96   
  Christian Landtved  2004      28.98        28.98   
  Mads Himmelstrup Andersen  2004      37.01        1:05.99   
  Luca Hertzog  2005      35.13        1:41.12   
  Lauritz Mogensen  2004      1:09.84        2:50.96   
                     
Nyborg Drenge 2  Nyborg Svømmeklub            2:56.59   
  Frederik Nielsen  2006      41.37        41.37   
  Willas Kazhel  2006      43.72        1:25.09   
  Mathias Gramstrup Madsen  2006      50.28        2:15.37   
  Christopher Nyby Killerup  2004      41.22        2:56.59   
                     
Frem Talent Drenge 1  Frem Odense            3:13.80   
  Oliver Londero  2004      47.45        47.45   
  Anders Hammam Saayda  2006      53.08        1:40.53   
  Ahmed Tabesh  2003      52.53        2:33.06   
  Magnus Villemoes  2005      40.74        3:13.80   
                     
Nyborg Drenge 3  Nyborg Svømmeklub            3:21.02   
  Tobias Hansen  2005      43.41        43.41   
  Adrian Vaarning  2007      55.35        1:38.76   
  Emil B. Mortensen  2006      52.27        2:31.03   
  Nikolaj Kobbernagel  2007      49.99        3:21.02   
                     
Rsk Drenge  Ringe Svømme Klub            3:27.21   
  Nikolaj Kiel Johansen  2003      47.15        47.15   
  Kresten Soelmark  2004      52.23        1:39.38   
  Christoffer Rose Skaastru  2005      52.57        2:31.95   
  Lucas Dyrelund Rasmussen  2007      55.26        3:27.21   
                     
Sto Minions2  1900  Swim Team Odense            3:27.47   
  Christoffer Banke  2005      53.72        53.72   
  Vitus F P Sørensen  2007      1:01.48        1:55.20   
  Nicklas Bay Rasmussen  2007      43.64        2:38.84   
  Alexander R. S. Pedersen  2006      48.63        3:27.47   
                     
Frem Talent Drenge 2  Frem Odense            3:37.58   
  Laurits Hede Sørensen  2005      51.36        51.36   
  Oliver Skjold Nørgaard  2005      54.37        1:45.73   
  Johannes Erik Geisler  2006      1:51.85        3:37.58   
  Sebastian Thygesen Graff  2006              3:37.58   
                     
Frem Årgangs Drenge  Frem Odense            DNS   
  Anders Mosbæk Johannessen  2005                 
  Christoffer Mejdal  2005                 
  Kasper Duch  2005                 
  Jonathan Aagaard Hansen  2005              DNS   
                     
Rsk Drenge A  Ringe Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
Sto Sharks  2005  Swim Team Odense            DSQ  Ej berøring 25m 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  06 november 2016 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner