2021-01-24   19:43:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP4 2016, Norrtälje

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  09:56   
  Arrangör  Norrtälje SK & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Stille  2000  Turebergs Simklubb    30.62  1:03.84  1:38.35    2:13.68   
Matilda Flood  1999  Spårvägen Simförening    32.39  1:07.58  1:42.20    2:15.40   
Nina Bring  1999  Spårvägen Simförening    31.76  1:05.78  1:40.15    2:15.42   
Fanny Odin  2000  Spårvägen Simförening    32.41  1:07.39  1:42.23    2:16.66   
Anna Viinapuu  2000  Bålsta Simklubb    30.93  1:05.59  1:41.66    2:18.63   
Fanny Ek  1999  IFK Simning Åland    33.55  1:10.09  1:47.53    2:23.17   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    32.72  1:09.90  1:47.36    2:23.80   
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim    33.31  1:09.78  1:47.15    2:24.87   
Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägen Simförening    33.07  1:11.23  1:50.37    2:27.44   
10  Wilma Ekwall  1999  Spårvägen Simförening    34.17  1:11.64  1:51.85    2:31.85   
11  Maike Kuhlins  2000  Spårvägen Simförening    34.75  1:14.05  1:55.78    2:35.90   
12  Linda Svensson  2000  Spårvägen Simförening    35.78  1:16.04  1:57.62    2:37.57   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb    30.71  1:04.01  1:37.46    2:11.04   
Zafira Vaamonde  2001  Spårvägen Simförening    31.96  1:07.28  1:43.67    2:20.16   
Jessica Lindholm  2001  IFK Simning Åland    32.42  1:07.66  1:44.45    2:20.90   
Kristina Isacson  2001  Täby Sim    32.67  1:08.97  1:45.86    2:21.64   
Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    33.19  1:10.38  1:49.11    2:26.06   
Linnea Lindqvist  2001  Spårvägen Simförening    34.01  1:11.42  1:49.44    2:26.53   
Alicia Kjerrman  2001  Spårvägen Simförening    32.12  1:08.55  1:47.94    2:28.02   
Malin Sangfelt  2001  Täby Sim    32.43  1:09.77  1:49.06    2:28.32   
Anna Ladis  2001  Täby Sim    34.11  1:11.59  1:50.42    2:28.42   
10  Smilla Hedlund  2001  Täby Sim    34.83  1:13.26  1:52.32    2:30.48   
11  Ellen Woivalin  2001  IFK Simning Åland    33.38  1:11.63  1:52.17    2:31.69   
12  Lisa Schubert  2001  Täby Sim    35.01  1:13.18  1:52.97    2:31.99   
13  Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb    35.02  1:14.93  1:57.89    2:37.22   
14  Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    36.29  1:17.64  2:00.71    2:41.87   
15  Maria Tavemark  2001  Täby Sim    37.62  1:19.00  2:00.83    2:42.08   
16  Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap    37.38  1:19.13  2:03.02    2:44.24   
17  Moa Nyberg  2001  Åkersberga Simsällskap    37.69  1:23.71  2:12.63    3:01.97   
Esther Rydbeck Nordén  2001  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    29.54  1:03.20  1:38.92    2:13.66   
Olivia Weuro  2002  IFK Simning Åland    31.27  1:05.43  1:40.32    2:14.79   
Ellen Banestig  2002  Täby Sim    31.71  1:06.15  1:41.17    2:15.70   
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    31.52  1:06.34  1:41.77    2:17.54   
Josephine Junehed  2002  Täby Sim    31.79  1:06.75  1:42.55    2:18.08   
Embla Börjesson  2002  Täby Sim    31.70  1:06.92  1:42.85    2:18.14   
Lovisa Malm  2002  Spårvägen Simförening    33.37  1:09.33  1:45.95    2:22.43   
Sofia Holmberg  2002  Spårvägen Simförening    32.90  1:10.05  1:47.61    2:25.55   
Stella Donning  2002  IFK Simning Åland    33.26  1:10.80  1:49.07    2:27.19   
10  Ioana Danes  2002  Spårvägen Simförening    34.67  1:12.76  1:51.98    2:31.49   
11  Ida Svensson  2002  Täby Sim    35.10  1:14.31  1:56.00    2:37.41   
12  Emmy Barmark Jardelid  2002  Väsby Simsällskap    35.83  1:15.29  1:56.35    2:38.86   
13  Linnea Jonsson  2002  Norrtälje Simklubb    34.60  1:14.90  1:58.73    2:40.79   
14  Therese Taflin Jäghult  2002  Väsby Simsällskap    35.10  1:15.40  1:58.11    2:41.21   
15  Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening    36.46  1:17.26  1:59.55    2:41.23   
16  Bonnie Ingemarson  2002  Norrtälje Simklubb    34.95  1:15.82  1:59.72    2:42.27   
17  Tova Lindbom  2002  Danderyds Sim    35.65  1:17.31  2:01.70    2:44.27   
18  Johanna Granhällen  2002  Spårvägen Simförening    37.55  1:19.00  2:02.03    2:44.54   
19  Lina Carlsson  2002  Norrtälje Simklubb    35.97  1:18.85  2:04.70    2:49.50   
20  Jennie Wensmark  2002  Spårvägen Simförening    38.00  1:22.76  2:10.40    2:56.14   
21  Tove Hägerdal  2002  Spårvägen Simförening    39.33  1:23.67  2:11.15    2:58.83   
22  Ebba Stromberg  2002  Väsby Simsällskap    43.71  1:30.88  2:19.93    3:07.49   
23  Oline Rehnström  2002  Väsby Simsällskap    39.27  1:28.19  2:19.72    3:12.38   
24  Dorota Krause  2002  Väsby Simsällskap    41.60  1:30.05  2:23.04    3:16.66   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim    33.57  1:09.93  1:47.21    2:22.74   
Yasemin Uzum  2003  Turebergs Simklubb    33.45  1:10.36  1:47.93    2:24.03   
Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb    33.61  1:11.27  1:48.63    2:24.51   
Thilda Ström  2003  Täby Sim    33.00  1:10.56  1:49.64    2:27.83   
Felicia Larsered  2003  Turebergs Simklubb    34.13  1:12.93  1:53.18    2:29.64   
Astrid Nilsson  2003  Turebergs Simklubb    33.06  1:11.72  1:51.73    2:30.51   
Sara Torstensson  2004  Spårvägen Simförening    34.14  1:13.27  1:53.35    2:30.73   
Cornelia Ericsson  2003  Turebergs Simklubb    33.92  1:12.47  1:52.30    2:31.10   
Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap    34.56  1:12.90  1:52.83    2:31.88   
10  Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap    32.97  1:11.87  1:54.08    2:33.56   
11  Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap    33.52  1:12.21  1:53.88    2:34.29   
12  Wilma Stendrake  2003  Åkersberga Simsällskap    34.72  1:14.50  1:56.37    2:34.73   
13  Isabella Galway  2003  Åkersberga Simsällskap    34.01  1:12.91  1:54.35    2:35.14   
14  Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb    36.25  1:16.46  1:57.32    2:36.36   
15  Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    35.19  1:15.88  1:57.12    2:37.78   
16  Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim    36.04  1:16.53  1:57.79    2:38.16   
17  Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    34.49  1:14.76  1:57.77    2:39.57   
18  Yasmine Jezzini  2003  Turebergs Simklubb    37.84  1:18.70  2:00.49    2:39.62   
19  Emilia Forsberg  2003  Täby Sim    36.63  1:17.11  2:00.17    2:41.50   
20  Olivia Larsered  2003  Turebergs Simklubb    37.72  1:20.33  2:03.76    2:43.88   
21  Sofia Montan  2004  Danderyds Sim    36.53  1:17.60  2:01.52    2:45.12   
22  Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb    37.49  1:20.81  2:06.58    2:48.81   
23  Kajsa Iwarsson  2003  Turebergs Simklubb    37.46  1:20.18  2:05.29    2:50.09   
24  Jessika Mudyna  2004  Väsby Simsällskap    38.28  1:22.51  2:10.70    2:52.02   
25  Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening    36.49  1:21.07  2:08.63    2:53.56   
26  Elina Bergenstein Fransson  2004  Danderyds Sim    39.86  1:25.56  2:12.68    2:55.82   
27  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap    40.10  1:25.64  1:25.70    2:58.21   
28  Rebecca Duns  2003  IFK Simning Åland    40.08  1:25.46  2:13.75    3:01.70   
29  Olivia Svensson  2003  Väsby Simsällskap    37.64  1:24.76  2:15.38    3:01.95   
30  Nora Lundberg  2003  Åkersberga Simsällskap    38.88  1:24.79  2:14.03    3:02.33   
31  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb    39.37  1:27.48  2:17.48    3:04.57   
32  Anna Safaei  2004  Väsby Simsällskap    41.03  1:27.79  2:17.20    3:05.31   
33  Klara Isaksson  2003  Åkersberga Simsällskap    43.25  1:32.77  2:22.86    3:09.18   
34  Lovisa Sjöberg-Svedborg  2003  Spårvägen Simförening    40.54  1:30.42  2:22.43    3:10.55   
35  Clara Flatow  2003  Åkersberga Simsällskap    40.18  1:30.03  2:24.50    3:15.70   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  09:56 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  09:57   
  Arrangör  Norrtälje SK & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Iwarsson  2000  Turebergs Simklubb    27.72        58.17   
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb    27.42        58.23   
Erik Ottosson  1999  Spårvägen Simförening    27.92        59.74   
Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb    29.52        1:03.27   
Victor Simic  2000  Täby Sim    29.87        1:06.80   
Rudolfs Stupans  1999  Spårvägen Simförening    32.26        1:11.27   
Mathias Göransson  2000  Spårvägen Simförening    32.64        1:13.49   
Max Roman  2000  IFK Simning Åland    33.76        1:13.87   
Simon Elg  2000  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonas Malmring  2001  Spårvägen Simförening    27.99        1:01.21   
Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim    31.19        1:06.24   
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    33.47        1:10.36   
Martin Hallbäck  2001  Spårvägen Simförening    33.46        1:11.77   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Christopher Lindholm  2002  Väsby Simsällskap    29.57        1:03.76   
Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    30.73        1:05.08   
Herman Nilsson  2002  Spårvägen Simförening    31.81        1:07.34   
Gustav Henriksen  2002  Spårvägen Simförening    30.74        1:07.60   
Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    31.42        1:07.73   
William Bernhardsson  2002  Spårvägen Simförening    31.66        1:10.62   
Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap    31.30        1:11.69   
Ivar Simonsson  2002  Väsby Simsällskap    33.27        1:13.31   
Aaron O´Malley  2002  Spårvägen Simförening    34.44        1:14.66   
10  Nils Backlund  2002  Spårvägen Simförening    36.97        1:19.84   
11  Alexander Bergström  2002  Täby Sim    38.38        1:22.02   
12  Sebastian Hosokawa  2002  Åkersberga Simsällskap    42.70        1:41.27   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kevin Rathnasiri  2003  Väsby Simsällskap    33.13        1:12.69   
Isac Rune  2003  Täby Sim    34.67        1:13.84   
Simon Lörinc  2003  Täby Sim    34.13        1:13.88   
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb    35.70        1:14.71   
Hugo Westholm  2004  Täby Sim    36.26        1:16.93   
William Malmborg  2003  Väsby Simsällskap    35.55        1:17.05   
David Alonso  2003  Täby Sim    34.62        1:17.70   
Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening    35.85        1:19.99   
Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    36.46        1:20.21   
10  Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    37.96        1:22.22   
11  Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb    38.34        1:23.32   
12  Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim    36.79        1:25.39   
13  Oliver Erneholm  2003  Spårvägen Simförening    39.23        1:28.08   
14  Samuel Nilsson  2003  Täby Sim    41.06        1:29.64   
15  Jannis Siotis  2003  Spårvägen Simförening    40.74        1:30.43   
16  Jousef Hanna  2003  Täby Sim    41.31        1:31.58   
17  Alexander Mattsson  2003  IFK Simning Åland    42.07        1:34.30   
18  Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    44.38        1:39.77   
19  Rasmus Kalvik  2004  IFK Simning Åland    46.87        1:42.62   
David Neuhardt  2003  Spårvägen Simförening            DSQ   
Liam Gabrielsson  2003  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  09:57 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  10:39   
  Arrangör  Norrtälje SK & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Fährlin  1998  Spårvägen Simförening    35.98        1:17.22   
Jenny Ek  1999  IFK Simning Åland    38.73        1:22.49   
Linda Svensson  2000  Spårvägen Simförening    42.68        1:31.82   
Wilma Ekwall  1999  Spårvägen Simförening    44.10        1:32.14   
Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägen Simförening    44.74        1:35.95   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Swerlander  2001  Turebergs Simklubb    36.07        1:16.30   
Smilla Hedlund  2001  Täby Sim    36.93        1:18.64   
Johanna Persson  2001  Täby Sim    37.42        1:19.46   
Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb    38.33        1:20.01   
Kristina Isacson  2001  Täby Sim    39.36        1:22.42   
Alicia Kjerrman  2001  Spårvägen Simförening    39.76        1:23.52   
Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    39.77        1:23.83   
Maria Tavemark  2001  Täby Sim    39.89        1:24.85   
Zafira Vaamonde  2001  Spårvägen Simförening    41.59        1:28.80   
10  Linnea Lindqvist  2001  Spårvägen Simförening    43.29        1:31.10   
11  Noémi Andras  2001  Spårvägen Simförening    44.35        1:31.65   
12  Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb    43.79        1:35.90   
13  Moa Nyberg  2001  Åkersberga Simsällskap    44.91        1:37.98   
14  Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    45.57        1:38.35   
15  Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap    47.95        1:43.47   
16  Elisa Roeland  2001  Väsby Simsällskap    50.09        1:46.84   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ioana Danes  2002  Spårvägen Simförening    38.99        1:22.48   
Ellen Banestig  2002  Täby Sim    39.62        1:23.70   
Maja Karlsson Karlström  2002  Spårvägen Simförening    39.52        1:23.97   
Stella Alin  2002  Täby Sim    41.00        1:27.29   
Therese Taflin Jäghult  2002  Väsby Simsällskap    42.49        1:30.35   
Bonnie Ingemarson  2002  Norrtälje Simklubb    42.29        1:30.85   
Emmy Barmark Jardelid  2002  Väsby Simsällskap    42.79        1:31.09   
Sofia Holmberg  2002  Spårvägen Simförening    43.89        1:31.44   
Jennie Wensmark  2002  Spårvägen Simförening    43.40        1:32.32   
10  Johanna Granhällen  2002  Spårvägen Simförening    43.54        1:32.58   
11  Ida Svensson  2002  Täby Sim    44.48        1:33.37   
12  Lina Carlsson  2002  Norrtälje Simklubb    43.44        1:35.07   
13  Ebba Stromberg  2002  Väsby Simsällskap    44.71        1:35.38   
14  Dorota Krause  2002  Väsby Simsällskap    52.17        1:50.60   
Julia Barzelatto  2002  Väsby Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Michelle Wissinger  2004  Väsby Simsällskap    38.17        1:20.90   
Izabelle Lindberg  2003  Täby Sim    39.10        1:22.51   
Felicia Larsered  2003  Turebergs Simklubb    40.87        1:26.11   
Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap    41.43        1:26.70   
Sara Torstensson  2004  Spårvägen Simförening    41.67        1:26.94   
Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    41.23        1:27.84   
Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    41.31        1:28.49   
Astrid Nilsson  2003  Turebergs Simklubb    42.31        1:28.88   
Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap    41.15        1:29.08   
10  Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap    42.16        1:30.21   
11  Cornelia Ericsson  2003  Turebergs Simklubb    42.68        1:30.88   
12  Emelie Bergvall  2003  Täby Sim    43.25        1:32.08   
13  Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap    44.09        1:34.10   
14  Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening    44.73        1:36.29   
15  Olivia Larsered  2003  Turebergs Simklubb    45.96        1:37.28   
16  Kore Danaë Plunkett  2003  Täby Sim    45.45        1:38.10   
17  Clara Flatow  2003  Åkersberga Simsällskap    46.24        1:38.38   
18  Jessika Mudyna  2004  Väsby Simsällskap    47.24        1:39.36   
19  Olivia Svensson  2003  Väsby Simsällskap    46.83        1:40.11   
20  Yasmine Jezzini  2003  Turebergs Simklubb    48.20        1:40.98   
21  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap    47.84        1:41.98   
22  Embla Stendrake  2005  Åkersberga Simsällskap    47.51        1:42.02   
23  Lorena Guzman  2004  Turebergs Simklubb    48.50        1:42.62   
24  Nora Lundberg  2003  Åkersberga Simsällskap    47.72        1:44.27   
25  Nathalie Galway  2005  Åkersberga Simsällskap    50.48        1:44.64   
26  Nora Rönnbro  2004  Åkersberga Simsällskap    49.87        1:44.72   
27  Emelie Måtar  2004  IFK Simning Åland    51.16        1:46.73   
28  Elina Bergenstein Fransson  2004  Danderyds Sim    49.87        1:46.92   
29  Mimmi Krekula  2003  Väsby Simsällskap    50.19        1:47.13   
30  Klara Isaksson  2003  Åkersberga Simsällskap    50.04        1:47.19   
31  Diana Azarian  2003  Väsby Simsällskap    51.93        1:49.79   
32  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb    51.41        1:49.91   
33  Lovisa Sjöberg-Svedborg  2003  Spårvägen Simförening    51.54        1:52.43   
34  Stella Garbrant  2004  Väsby Simsällskap    52.65        1:54.14   
Kristina Chiuarzzo Åström  2004  Spårvägen Simförening            DNS   
Melissa Pourtorab  2004  Väsby Simsällskap            DNS   
Anna Safaei  2004  Väsby Simsällskap            DSQ   
Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  10:39 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  10:48   
  Arrangör  Norrtälje SK & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Victor Simic  2000  Täby Sim    34.18  1:12.49  1:52.72    2:33.10   
Eddie Eriksson  1999  IFK Simning Åland    38.56  1:23.35  2:08.69    2:53.44   
Frej-Oskar Wikström  1999  IFK Simning Åland    44.87  1:36.10  2:28.19    3:20.02   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Nordén  2001  Täby Sim    35.81  1:15.88  1:57.43    2:39.48   
Jonas Malmring  2001  Spårvägen Simförening    35.58  1:17.89  2:00.71    2:41.44   
Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim    37.39  1:19.12  2:00.91    2:42.97   
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    39.49  1:24.94  2:09.90    2:55.08   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Michael Stille  2002  Turebergs Simklubb    39.22  1:22.15  2:06.25    2:50.64   
Alexander Bergström  2002  Täby Sim    41.38  1:27.37  2:14.29    2:59.78   
Alexander Lehtonen Hebert  2002  Spårvägen Simförening    40.28  1:26.86  2:14.28    3:02.19   
Lukas Roosmark  2002  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    38.04  1:21.65  2:06.62    2:51.53   
Tor Stein  2003  Täby Sim    39.93  1:25.02  2:11.79    2:58.01   
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    40.27  1:26.60  2:13.60    3:01.93   
Simon Seel  2003  Täby Sim    42.42  1:29.97  2:18.67    3:06.17   
Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb    44.12  1:33.28  2:23.04    3:11.30   
Jannis Siotis  2003  Spårvägen Simförening    43.96  1:33.81  2:25.24    3:15.73   
Oliver Erneholm  2003  Spårvägen Simförening    43.11  1:33.44  2:26.07    3:17.20   
Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    48.44  1:43.98  2:40.72    3:33.91   
Isak Widstrand  2004  Åkersberga Simsällskap    49.79  1:45.19  2:43.16    3:40.00   
10  Ragnar Simonsson  2004  Väsby Simsällskap    51.25  1:50.85  2:50.66    3:48.81   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  10:48 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  11:10   
  Arrangör  Norrtälje SK & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Fanny Ek  1999  IFK Simning Åland    1:20.68  2:46.80  4:21.34    5:36.50   
Sigrid Loid  1999  Täby Sim    1:16.97  2:44.38  4:25.95    5:47.22   
Maike Kuhlins  2000  Spårvägen Simförening    1:32.85  3:08.01  4:53.28    6:19.40   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    1:14.10  2:36.66  4:06.53    5:18.02   
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    1:12.82  2:37.74  4:09.53    5:25.88   
Lovisa Malm  2002  Spårvägen Simförening    1:15.94  2:40.62  4:15.49    5:32.05   
Maja Karlsson Karlström  2002  Spårvägen Simförening    1:24.40  2:54.23  4:33.33    5:58.15   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    1:28.04  2:57.38  4:36.44    5:54.74   
Michelle Wissinger  2004  Väsby Simsällskap    1:29.93  2:59.88  4:40.28    6:00.94   
Isabella Galway  2003  Åkersberga Simsällskap    1:29.88  3:05.72  4:48.00    6:15.27   
Ingrid Franks  2003  Täby Sim    1:23.38  3:00.78  4:40.96    6:16.77   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb    1:30.14  3:12.66  4:58.47    6:21.79   
Elin Andersson  2003  Täby Sim    1:27.17  3:04.50  5:05.16    6:36.61   
Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening    1:26.58  3:09.47  5:03.14    6:40.46   
Wilma Stendrake  2003  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  11:10 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  11:37   
  Arrangör  Norrtälje SK & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Daniel Sjöblom Ahlström  1998  Spårvägen Simförening    1:01.97  2:11.45  3:22.36  4:33.23  17:34.72   
          5:44.24  6:56.05  8:07.92  9:19.59     
          10:31.02  11:42.91  12:53.67  14:04.93     
          15:16.30  16:26.43         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Martin Hallbäck  2001  Spårvägen Simförening    1:11.60  2:31.63  3:50.85  5:10.54  19:57.40   
          6:32.38  7:53.31  9:14.47  10:36.24     
          11:55.17  13:14.91  14:34.52  15:56.84     
          17:18.36  18:39.81         
Anton Olsson  2001  Väsby Simsällskap    1:13.23  2:35.08  3:57.83  5:21.60  20:42.86   
          6:46.07  8:10.11  9:34.11  10:57.73     
          12:22.84  13:45.73  15:08.67  16:32.18     
          17:56.97  19:21.53         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Ludvig Jansson  2002  Spårvägen Simförening    1:10.70  2:27.47  3:45.65  5:03.57  19:32.91   
          6:22.21  7:40.07  8:59.43  10:19.09     
          11:39.15  12:58.68  14:19.96  15:40.34     
          17:00.05  18:17.95         
Karl Lingham  2002  Täby Sim    1:14.07  2:36.37  3:57.88  5:19.16  20:30.11   
          6:41.78  8:04.61  9:27.63  10:50.47     
          12:14.19  13:37.24  15:00.93  16:24.68     
          17:48.64  19:10.80         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim    1:10.15  2:27.73  3:45.31  5:03.68  19:37.38   
          6:23.03  7:42.71  9:02.46  10:22.17     
          11:42.37  13:02.51  14:24.37  15:44.05     
          17:04.24  18:23.01         
David Alonso  2003  Täby Sim    1:14.67  2:38.57  4:02.24  5:26.68  20:56.59   
          6:51.95  8:17.29  9:41.48  11:06.31     
          12:31.63  13:58.12  15:24.64  16:50.04     
          18:15.16  19:37.79         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  11:37 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  12:19   
  Arrangör  Norrtälje SK & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    1:14.36  2:36.65  3:59.53  5:23.25  11:06.39   
          6:48.76  8:15.90  9:42.91       
Rasmus Hedman Björnsson  2001  Åkersberga Simsällskap    1:17.46  2:46.76  4:19.27  5:54.18  12:16.11   
          7:30.06  9:06.33  10:43.12       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    1:09.23  2:21.95  3:34.22  4:47.24  9:31.55   
          5:59.38  7:10.96  8:22.32       
Ivar Simonsson  2002  Väsby Simsällskap    1:06.24  2:18.23  3:31.60  4:45.36  9:37.61   
          5:58.48  7:11.48  8:24.85       
Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    1:11.82  2:26.74  3:41.04  4:55.34  9:55.75   
          6:10.35  7:25.42  8:41.51       
Aaron O´Malley  2002  Spårvägen Simförening    1:11.31  2:27.50  3:44.83  5:01.21  10:04.52   
          6:17.70  7:34.49  8:50.37       
Matyas Török  2002  Spårvägen Simförening    1:11.61  2:28.57  3:46.63  5:05.67  10:18.46   
          6:25.14  7:43.79  9:01.74       
Herman Nilsson  2002  Spårvägen Simförening    1:10.29  2:28.17  3:46.01  5:05.02  10:19.36   
          6:24.56  7:43.25  9:02.38       
Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap    1:09.69  2:27.64  3:48.04  5:09.13  10:31.07   
          6:31.18  7:54.06  9:16.62       
Ludvig Ahlström  2002  Väsby Simsällskap    1:13.31  2:32.94  3:54.51  5:17.18  10:46.59   
          6:40.46  8:03.10  9:26.57       
Oskar Arvidsson  2002  Danderyds Sim    1:16.75  2:39.77  4:02.47  5:26.40  10:59.09   
          6:49.77  8:14.10  9:38.01       
10  Alexander Lehtonen Hebert  2002  Spårvägen Simförening    1:20.66  2:47.65  4:16.26  5:45.35  11:31.58   
          7:13.83  8:41.51  10:08.01       
11  Sebastian Hosokawa  2002  Åkersberga Simsällskap    1:21.41  2:51.63  4:23.13  5:54.21  11:57.60   
          7:25.98  8:56.27  10:28.50       
12  Nils Backlund  2002  Spårvägen Simförening    1:18.10  2:47.16  4:20.61  5:56.58  11:59.95   
          7:30.09  9:03.09  10:34.47       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Tor Stein  2003  Täby Sim    1:10.40  2:27.76  3:45.98  5:04.28  10:11.45   
          6:23.10  7:40.79  8:58.94       
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    1:10.41  2:28.42  3:48.36  5:09.07  10:31.31   
          6:30.44  7:52.34  9:14.15       
Linus Areblad  2004  Väsby Simsällskap    1:13.50  2:36.82  3:59.36  5:22.42  10:49.81   
          6:46.15  8:08.72  9:29.90       
Hugo Westholm  2004  Täby Sim    1:15.91  2:38.80  4:02.08  5:26.32  10:53.85   
          6:49.86  8:13.81  9:35.80       
Erik Bergman  2004  Väsby Simsällskap    1:16.41  2:41.64  4:07.39  5:32.72  11:07.00   
          6:58.46  8:23.06  9:47.77       
Liam Gabrielsson  2003  Täby Sim    1:19.02  2:46.96  4:14.85  5:43.30  11:26.69   
          7:12.34  8:40.64  10:07.09       
Fredrick Grundin  2003  Täby Sim    1:23.00  2:55.04  4:28.55  6:01.17  11:52.40   
          7:32.43  9:02.26  10:31.40       
Simon Seel  2003  Täby Sim    1:25.95  3:00.54  4:37.64  6:15.42  12:24.75   
          7:52.88  9:27.95  11:01.70       
Samuel Nilsson  2003  Täby Sim    1:25.40  2:59.32  4:34.60  6:11.68  12:27.19   
          7:48.73  9:25.68  11:00.39       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  12:19 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  15:06   
  Arrangör  Norrtälje SK & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Matilda Flood  1999  Spårvägen Simförening    32.89  1:10.76  1:49.51    2:27.12   
Fanny Odin  2000  Spårvägen Simförening    33.63  1:12.70  1:54.64    2:39.95   
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim    35.04  1:15.58  1:59.01    2:44.05   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Noémi Andras  2001  Spårvägen Simförening    38.72  1:23.85  2:12.32    3:01.49   
Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    40.05  1:28.48  2:18.86    3:08.08   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    32.90  1:10.86  1:50.52    2:30.96   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim    35.91  1:19.00  2:05.34    2:49.06   
Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap    38.00  1:21.44  2:08.02    2:55.05   
Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    39.86  1:28.11  2:17.20    3:03.26   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  15:06 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  15:30   
  Arrangör  Norrtälje SK & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Victor Simic  2000  Täby Sim    31.36  1:07.79  1:47.72    2:19.65   
Daniel Coleman  2000  Täby Sim    30.68  1:10.42  1:52.93    2:25.30   
Rudolfs Stupans  1999  Spårvägen Simförening    33.21  1:13.45  1:57.95    2:33.09   
Eddie Eriksson  1999  IFK Simning Åland    34.11  1:16.61  2:01.98    2:38.83   
Mathias Göransson  2000  Spårvägen Simförening    32.29  1:15.53  2:01.76    2:39.90   
Frej-Oskar Wikström  1999  IFK Simning Åland    36.81  1:22.41  2:13.97    2:55.39   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonas Malmring  2001  Spårvägen Simförening    28.22  1:03.83  1:46.49    2:17.54   
Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim    31.33  1:08.60  1:51.16    2:24.85   
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    32.61  1:11.66  1:55.74    2:29.89   
Dag Unevik  2001  Täby Sim    34.52  1:14.03  1:56.23    2:32.24   
Axel Nordén  2001  Täby Sim    34.21  1:16.23  1:57.25    2:32.81   
Martin Hallbäck  2001  Spårvägen Simförening    32.74  1:11.71  1:57.72    2:34.09   
Anton Forsberg  2001  Täby Sim    35.65  1:13.19  2:00.20    2:34.51   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Henriksen  2002  Spårvägen Simförening    31.29  1:05.99  1:49.77    2:23.04   
Arvid Styrman  2002  Spårvägen Simförening    31.60  1:09.46  1:51.21    2:25.39   
Christopher Lindholm  2002  Väsby Simsällskap    30.37  1:08.99  1:52.70    2:26.56   
Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    32.45  1:10.40  1:56.35    2:30.59   
Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    32.29  1:12.93  1:58.82    2:31.41   
Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap    32.96  1:12.56  1:58.24    2:33.08   
Aaron O´Malley  2002  Spårvägen Simförening    34.45  1:16.46  1:59.53    2:34.73   
Ivar Simonsson  2002  Väsby Simsällskap    33.91  1:16.71  2:04.79    2:40.94   
Michael Stille  2002  Turebergs Simklubb    36.21  1:20.83  2:07.03    2:44.31   
10  Alexander Bergström  2002  Täby Sim    37.40  1:21.57  2:08.19    2:44.96   
11  Herman Nilsson  2002  Spårvägen Simförening    32.74  1:17.18  2:06.50    2:45.07   
12  Johan Sundström Curstedt  2002  Danderyds Sim    39.50  1:24.69  2:15.38    2:51.81   
13  Ludvig Ahlström  2002  Väsby Simsällskap    39.19  1:23.67  2:13.47    2:53.35   
14  Nils Backlund  2002  Spårvägen Simförening    37.95  1:23.63  2:16.22    2:54.53   
15  Oskar Käll  2002  Spårvägen Simförening    38.06  1:22.72  2:15.43    2:58.26   
16  Sebastian Hosokawa  2002  Åkersberga Simsällskap    43.98  1:34.53  2:30.45    3:13.77   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Åstrand  2003  Täby Sim    33.13  1:09.21  1:56.47    2:30.25   
Simon Lörinc  2003  Täby Sim    34.85  1:16.12  2:00.66    2:37.62   
Isac Rune  2003  Täby Sim    34.63  1:16.20  2:02.35    2:37.98   
Hugo Westholm  2004  Täby Sim    35.93  1:20.23  2:01.85    2:39.00   
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb    34.56  1:16.39  2:03.67    2:41.20   
Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    36.36  1:19.67  2:04.56    2:41.46   
David Neuhardt  2003  Spårvägen Simförening    34.96  1:18.35  2:03.82    2:44.06   
Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim    37.19  1:15.37  2:07.65    2:44.61   
Linus Areblad  2004  Väsby Simsällskap    35.92  1:16.23  2:07.34    2:44.67   
10  Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    36.54  1:24.38  2:09.98    2:49.77   
11  David Alonso  2003  Täby Sim    34.80  1:22.35  2:11.35    2:51.03   
12  Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    38.62  1:23.83  2:14.96    2:51.42   
13  Oliver Erneholm  2003  Spårvägen Simförening    38.38  1:23.82  2:17.50    2:54.10   
14  Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening    39.40  1:23.92  2:17.89    2:54.19   
15  Erik Bergman  2004  Väsby Simsällskap    37.34  1:24.53  2:16.87    2:55.99   
16  Linus Wickström  2003  Danderyds Sim    38.49  1:21.29  2:16.08    2:56.54   
17  Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb    38.76  1:24.87  2:15.02    2:56.68   
18  Jannis Siotis  2003  Spårvägen Simförening    38.04  1:24.86  2:18.18    2:57.48   
19  Daniel Parsa  2003  Järfälla Simsällskap    39.11  1:23.76  2:17.01    2:58.68   
20  Liam Gabrielsson  2003  Täby Sim    39.53  1:23.98  2:18.22    2:59.13   
21  Fredrick Grundin  2003  Täby Sim    42.80  1:28.35  2:21.18    3:00.46   
22  Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    44.13  1:30.01  2:23.31    3:08.62   
Kevin Rathnasiri  2003  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  15:30 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  16:28   
  Arrangör  Norrtälje SK & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Nina Bring  1999  Spårvägen Simförening    1:09.21  2:22.49  3:35.50    4:49.39   
Fanny Odin  2000  Spårvägen Simförening    1:10.68  2:25.93  3:42.84    4:57.91   
Anna Viinapuu  2000  Bålsta Simklubb    1:10.47  2:27.77  3:46.86    5:04.25   
Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägen Simförening    1:13.87  2:36.02  3:58.91    5:16.80   
Wilma Ekwall  1999  Spårvägen Simförening    1:13.31  2:33.01  3:54.90    5:17.01   
Linda Svensson  2000  Spårvägen Simförening    1:59.48  3:23.30  4:47.06    5:27.98   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Esther Rydbeck Nordén  2001  Täby Sim    1:09.31  2:22.14  3:35.39    4:44.78   
Jessica Lindholm  2001  IFK Simning Åland    1:12.19  2:30.66  4:21.71    5:02.81   
Lisa Schubert  2001  Täby Sim    1:16.39  2:37.79  3:59.77    5:20.07   
Linnea Lindqvist  2001  Spårvägen Simförening    1:14.86  2:37.35  4:00.40    5:21.42   
Tilda Kjeldsen  2001  Täby Sim    1:15.32  2:36.26  4:00.34    5:22.29   
Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Olivia Weuro  2002  IFK Simning Åland    1:08.52  2:21.79  3:35.18    4:43.91   
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    1:08.35  2:21.35  3:35.07    4:44.57   
Josephine Junehed  2002  Täby Sim    1:08.89  2:21.96  3:34.92    4:46.63   
Embla Börjesson  2002  Täby Sim    1:11.49  2:27.59  3:42.27    4:53.76   
Stella Donning  2002  IFK Simning Åland    1:13.62  2:32.00  3:50.14    5:08.31   
Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening    1:19.34  2:45.37  4:13.07    5:38.82   
Linnea Jonsson  2002  Norrtälje Simklubb    1:19.14  2:46.52  4:15.61    5:41.32   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Thilda Ström  2003  Täby Sim    1:09.88  2:25.59  3:42.12    4:57.29   
Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    1:18.30  2:39.58  4:00.45    5:16.80   
Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap    1:17.68  2:41.25  4:03.29    5:24.41   
Wilma Stendrake  2003  Åkersberga Simsällskap    1:19.69  2:43.94  4:07.56    5:25.79   
Isabella Galway  2003  Åkersberga Simsällskap    1:15.55  2:41.15  4:08.39    5:30.80   
Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim    1:20.33  2:46.71  4:13.98    5:38.21   
Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    1:20.13  2:46.32  4:13.97    5:39.22   
Emelie Bergvall  2003  Täby Sim    1:19.85  2:48.40  4:16.23    5:41.76   
Sofia Montan  2004  Danderyds Sim    1:21.31  2:51.18  4:21.70    5:50.47   
10  Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb    1:24.28  2:56.71  4:28.37    5:54.14   
11  Jessika Mudyna  2004  Väsby Simsällskap    1:25.62  3:00.49  4:37.22    6:12.02   
12  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap    1:27.53  3:03.85  4:42.11    6:14.75   
13  Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening    1:28.18  3:07.18  4:47.88    6:24.49   
14  Nora Lundberg  2003  Åkersberga Simsällskap    1:25.14  3:04.13  4:46.15    6:25.68   
Anna Safaei  2004  Väsby Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  16:28 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  16:22   
  Arrangör  Norrtälje SK & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Iwarsson  2000  Turebergs Simklubb    29.88        1:00.60   
Daniel Sjöblom Ahlström  1998  Spårvägen Simförening    29.62        1:00.92   
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb    29.93        1:01.46   
Victor Simic  2000  Täby Sim    30.73        1:03.07   
Erik Ottosson  1999  Spårvägen Simförening    30.35        1:03.32   
Mathias Göransson  2000  Spårvägen Simförening    38.48        1:18.14   
Hussain Bostani  2000  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Forsberg  2001  Täby Sim    34.61        1:10.32   
Dag Unevik  2001  Täby Sim    35.86        1:13.30   
Martin Hallbäck  2001  Spårvägen Simförening    36.62        1:15.37   
Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    38.73        1:20.06   
Anton Olsson  2001  Väsby Simsällskap    38.75        1:20.83   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Henriksen  2002  Spårvägen Simförening    31.07        1:03.65   
Arvid Styrman  2002  Spårvägen Simförening    34.34        1:10.99   
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb    35.72        1:14.13   
Karl Lingham  2002  Täby Sim    38.85        1:21.04   
Alexander Bergström  2002  Täby Sim    40.53        1:22.32   
Oskar Käll  2002  Spårvägen Simförening    40.83        1:23.19   
Alexander Lehtonen Hebert  2002  Spårvägen Simförening    40.67        1:23.35   
Nils Backlund  2002  Spårvägen Simförening    40.64        1:23.95   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim    33.65        1:11.04   
Linus Areblad  2004  Väsby Simsällskap    36.37        1:14.10   
William Malmborg  2003  Väsby Simsällskap    37.28        1:15.89   
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb    37.29        1:16.79   
Isac Rune  2003  Täby Sim    38.28        1:17.82   
Simon Lörinc  2003  Täby Sim    38.50        1:18.35   
Oliver Sundgren  2003  Väsby Simsällskap    39.24        1:19.19   
Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening    38.83        1:19.21   
David Neuhardt  2003  Spårvägen Simförening    38.24        1:20.36   
10  Liam Gabrielsson  2003  Täby Sim    39.12        1:21.00   
11  Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    40.45        1:21.92   
12  Daniel Parsa  2003  Järfälla Simsällskap    40.31        1:22.63   
13  Jannis Siotis  2003  Spårvägen Simförening    41.01        1:24.34   
14  Oliver Erneholm  2003  Spårvägen Simförening    41.76        1:24.74   
15  Albin Kappling  2003  Täby Sim    41.44        1:25.04   
16  Johannes Barkarö  2004  Åkersberga Simsällskap    40.99        1:26.65   
17  Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb    42.68        1:27.41   
18  Erik Bergman  2004  Väsby Simsällskap    42.80        1:27.47   
19  Isak Widstrand  2004  Åkersberga Simsällskap    44.24        1:29.27   
20  Alexander Mattsson  2003  IFK Simning Åland    42.90        1:29.66   
21  Henrik Larsson  2006  Turebergs Simklubb    43.65        1:30.35   
22  Alexander Arnö  2005  Turebergs Simklubb    43.80        1:30.80   
23  Ivar Lövefors  2003  Väsby Simsällskap    1:31.03        1:31.03   
24  Simon Seel  2003  Täby Sim    45.60        1:32.62   
25  Rasmus Kalvik  2004  IFK Simning Åland    45.96        1:33.64   
26  John Ström  2004  Spårvägen Simförening    52.12        1:48.59   
Dimitris Ladis  2003  Täby Sim            DSQ   
Samuel Nilsson  2003  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  16:22 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  16:50   
  Arrangör  Norrtälje SK & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Stille  2000  Turebergs Simklubb    34.45  1:10.95  1:48.22    2:26.36   
Jenny Ek  1999  IFK Simning Åland    35.57  1:15.01  1:56.28    2:37.52   
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim    37.91  1:17.27  1:57.99    2:37.56   
Fanny Ek  1999  IFK Simning Åland    38.89  1:19.44  2:00.33    2:39.97   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kristina Isacson  2001  Täby Sim    35.31  1:12.46  1:50.16    2:27.20   
Zafira Vaamonde  2001  Spårvägen Simförening    34.13  1:11.17  1:49.81    2:28.55   
Johanna Persson  2001  Täby Sim    36.33  1:14.41  1:53.71    2:32.83   
Malin Sangfelt  2001  Täby Sim    34.82  1:13.03  1:53.08    2:33.08   
Esther Rydbeck Nordén  2001  Täby Sim    37.71  1:17.61  1:58.40    2:37.84   
Linnea Lindqvist  2001  Spårvägen Simförening    38.12  1:20.69  2:03.50    2:43.15   
Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    38.99  1:20.49  2:03.20    2:45.48   
Anna Ladis  2001  Täby Sim    38.88  1:21.47  2:05.58    2:49.13   
Tilda Kjeldsen  2001  Täby Sim    39.87  1:23.50  2:07.16    2:49.57   
10  Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb    38.74  1:22.27  2:07.17    2:51.05   
11  Vanessa Hübinette  2001  Väsby Simsällskap    39.37  1:22.54  2:08.13    2:53.54   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    35.05  1:12.88  1:50.35    2:27.97   
Josephine Junehed  2002  Täby Sim    35.05  1:12.84  1:51.54    2:29.36   
Ellen Banestig  2002  Täby Sim    35.05  1:13.55  1:53.05    2:31.44   
Embla Börjesson  2002  Täby Sim    37.44  1:18.35  1:59.98    2:40.92   
Ida Svensson  2002  Täby Sim    40.10  1:22.88  2:07.00    2:51.45   
Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening    40.95  1:23.87  2:07.88    2:51.77   
Johanna Granhällen  2002  Spårvägen Simförening    45.45  1:33.77  2:22.69    3:11.83   
Linnea Jonsson  2002  Norrtälje Simklubb    43.46  1:32.83  2:23.37    3:12.73   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Yasemin Uzum  2003  Turebergs Simklubb    36.36  1:15.48  1:56.03    2:34.73   
Michelle Wissinger  2004  Väsby Simsällskap    38.00  1:19.20  2:01.64    2:42.59   
Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap    36.39  1:18.09  2:01.23    2:43.68   
Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap    38.38  1:20.36  2:02.74    2:45.23   
Izabelle Lindberg  2003  Täby Sim    38.05  1:19.22  2:03.85    2:45.45   
Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim    39.54  1:21.87  2:05.60    2:47.88   
Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap    38.20  1:20.93  2:04.89    2:47.94   
Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening    39.94  1:24.82  2:08.85    2:51.87   
Elin Andersson  2003  Täby Sim    39.67  1:23.73  2:08.58    2:53.26   
10  Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap    41.14  1:27.13  2:13.44    2:59.27   
11  Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb    44.44  1:32.84  2:21.06    3:05.70   
12  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap    45.81  1:33.93  2:22.58    3:09.59   
13  Kajsa Iwarsson  2003  Turebergs Simklubb    46.46  1:37.54  2:28.94    3:17.20   
14  Rebecca Duns  2003  IFK Simning Åland    47.70  1:42.15  2:37.16    3:32.30   
15  Emelie Måtar  2004  IFK Simning Åland    55.26  1:52.43  2:49.52    3:45.00   
Wilma Stendrake  2003  Åkersberga Simsällskap            DNF   
Yasmine Jezzini  2003  Turebergs Simklubb            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  16:50 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  17:08   
  Arrangör  Norrtälje SK & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb    26.16        54.30   
Daniel Sjöblom Ahlström  1998  Spårvägen Simförening    26.90        54.44   
Oskar Iwarsson  2000  Turebergs Simklubb    27.26        55.35   
Erik Ottosson  1999  Spårvägen Simförening    26.48        56.19   
Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb    28.23        57.50   
Daniel Coleman  2000  Täby Sim    28.20        59.80   
Eddie Eriksson  1999  IFK Simning Åland    28.87        1:00.34   
Rudolfs Stupans  1999  Spårvägen Simförening    29.05        1:00.44   
Adam Söderqvist  2000  Åkersberga Simsällskap    30.48        1:03.29   
10  Mathias Göransson  2000  Spårvägen Simförening    30.42        1:03.77   
11  Max Roman  2000  IFK Simning Åland    31.41        1:05.35   
12  Frej-Oskar Wikström  1999  IFK Simning Åland    33.68        1:11.08   
13  Simon Elg  2000  Åkersberga Simsällskap    38.63        1:19.10   
14  Hussain Bostani  2000  Åkersberga Simsällskap    36.75        1:22.30   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonas Malmring  2001  Spårvägen Simförening    26.70        55.39   
Axel Nordén  2001  Täby Sim    30.30        1:01.79   
Anton Forsberg  2001  Täby Sim    30.90        1:02.49   
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    30.75        1:02.86   
Anton Olsson  2001  Väsby Simsällskap    32.88        1:09.08   
Rasmus Hedman Björnsson  2001  Åkersberga Simsällskap    33.59        1:11.13   
Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    34.21        1:12.90   
Mohammad Ahmade  2001  Åkersberga Simsällskap    43.02        1:34.22   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Christopher Lindholm  2002  Väsby Simsällskap    28.53        1:00.07   
Herman Nilsson  2002  Spårvägen Simförening    28.96        1:00.33   
Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap    29.19        1:00.83   
Aaron O´Malley  2002  Spårvägen Simförening    30.16        1:02.08   
Matyas Török  2002  Spårvägen Simförening    30.41        1:04.59   
Ivar Simonsson  2002  Väsby Simsällskap    31.26        1:05.11   
Michael Stille  2002  Turebergs Simklubb    31.38        1:05.78   
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb    32.02        1:07.87   
Oskar Arvidsson  2002  Danderyds Sim    33.15        1:08.55   
10  Johan Sundström Curstedt  2002  Danderyds Sim    33.13        1:09.63   
11  Ludvig Ahlström  2002  Väsby Simsällskap    34.63        1:11.72   
12  Alexander Lehtonen Hebert  2002  Spårvägen Simförening    35.09        1:13.66   
13  Sebastian Hosokawa  2002  Åkersberga Simsällskap    35.67        1:14.87   
14  Oskar Käll  2002  Spårvägen Simförening    36.20        1:15.31   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Åstrand  2003  Täby Sim    30.14        1:02.81   
Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim    30.23        1:03.42   
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb    31.19        1:04.51   
Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägen Simförening    31.30        1:04.71   
Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim    31.15        1:06.02   
Kevin Rathnasiri  2003  Väsby Simsällskap    31.56        1:06.09   
Hugo Westholm  2004  Täby Sim    32.16        1:06.69   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    31.65        1:07.05   
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    32.18        1:08.01   
10  Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening    32.39        1:08.19   
11  David Alonso  2003  Täby Sim    32.38        1:08.41   
12  Linus Areblad  2004  Väsby Simsällskap    32.71        1:08.64   
13  William Malmborg  2003  Väsby Simsällskap    32.99        1:08.67   
14  Linus Wickström  2003  Danderyds Sim    32.74        1:09.02   
15  Isac Rune  2003  Täby Sim    33.16        1:09.36   
16  Oliver Sundgren  2003  Väsby Simsällskap    33.65        1:10.00   
17  Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening    34.05        1:10.86   
18  Dimitris Ladis  2003  Täby Sim    33.32        1:11.12   
19  Fredrick Grundin  2003  Täby Sim    34.93        1:11.71   
20  Oliver Erneholm  2003  Spårvägen Simförening    34.91        1:12.04   
21  Liam Gabrielsson  2003  Täby Sim    34.50        1:12.24   
22  Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb    33.76        1:12.31   
23  Jannis Siotis  2003  Spårvägen Simförening    34.43        1:12.38   
24  Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    35.09        1:12.42   
25  Simon Seel  2003  Täby Sim    35.49        1:13.18   
26  Erik Bergman  2004  Väsby Simsällskap    35.31        1:13.71   
27  Johannes Barkarö  2004  Åkersberga Simsällskap    34.86        1:13.91   
28  Albin Kappling  2003  Täby Sim    36.11        1:15.23   
29  Jousef Hanna  2003  Täby Sim    35.28        1:16.79   
30  Alexander Arnö  2005  Turebergs Simklubb    35.93        1:19.96   
31  Ivar Lövefors  2003  Väsby Simsällskap    39.03        1:20.52   
32  Isak Widstrand  2004  Åkersberga Simsällskap    39.77        1:22.76   
33  Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    39.07        1:23.30   
34  Dennis de Oliveira  2003  Åkersberga Simsällskap    39.42        1:23.80   
35  Ragnar Simonsson  2004  Väsby Simsällskap    39.18        1:24.68   
36  Henrik Larsson  2006  Turebergs Simklubb    39.57        1:26.47   
37  John Ström  2004  Spårvägen Simförening    46.56        1:39.50   
Samuel Nilsson  2003  Täby Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  17:08 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  09:19   
  Arrangör  Norrtälje SK & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Ottosson  1999  Spårvägen Simförening    28.32  59.50  1:31.52    2:03.29   
Daniel Coleman  2000  Täby Sim    28.49  1:00.22  1:32.97    2:03.93   
Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb    29.05  1:02.03  1:37.01    2:10.12   
Victor Simic  2000  Täby Sim    28.98  1:01.28  1:35.79    2:11.20   
Frej-Oskar Wikström  1999  IFK Simning Åland    34.57  1:14.68  1:55.90    2:36.84   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim    29.91  1:02.59  1:36.12    2:09.98   
Anton Forsberg  2001  Täby Sim    31.03  1:05.07  1:38.98    2:12.14   
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    31.26  1:06.80  1:42.39    2:16.20   
Anton Olsson  2001  Väsby Simsällskap    32.65  1:11.54  1:50.78    2:29.85   
Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    34.38  1:13.91  1:55.25    2:35.47   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Henriksen  2002  Spårvägen Simförening    30.31  1:03.82  1:37.96    2:10.58   
Christopher Lindholm  2002  Väsby Simsällskap    29.62  1:02.52  1:37.23    2:10.64   
Herman Nilsson  2002  Spårvägen Simförening    28.82  1:01.65  1:37.02    2:12.02   
Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    30.15  1:03.96  1:38.92    2:12.12   
Ludvig Jansson  2002  Spårvägen Simförening    31.24  1:05.84  1:40.75    2:14.21   
Aaron O´Malley  2002  Spårvägen Simförening    30.65  1:04.85  1:40.25    2:15.47   
Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    32.02  1:05.93  1:40.56    2:15.76   
Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap    30.50  1:05.66  1:42.18    2:17.59   
Ivar Simonsson  2002  Väsby Simsällskap    31.11  1:06.03  1:42.33    2:18.31   
10  Matyas Török  2002  Spårvägen Simförening    32.64  1:07.84  1:44.13    2:21.40   
11  Michael Stille  2002  Turebergs Simklubb    33.00  1:09.00  1:45.88    2:22.40   
12  Alexander Bergström  2002  Täby Sim    33.66  1:10.86  1:49.18    2:25.91   
13  Ludvig Ahlström  2002  Väsby Simsällskap    33.20  1:10.33  1:49.23    2:27.07   
14  Karl Lingham  2002  Täby Sim    33.10  1:11.94  1:51.90    2:30.93   
15  Nils Backlund  2002  Spårvägen Simförening    35.76  1:15.89  1:58.45    2:36.88   
16  Johan Sundström Curstedt  2002  Danderyds Sim    35.46  1:15.72  1:57.60    2:37.01   
17  Sebastian Hosokawa  2002  Åkersberga Simsällskap    36.26  1:19.65  2:03.56    2:42.99   
18  Oskar Käll  2002  Spårvägen Simförening    35.88  1:17.81  2:02.60    2:43.88   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim    31.01  1:06.19  1:43.41    2:19.75   
Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägen Simförening    31.97  1:07.79  1:44.83    2:20.54   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    31.71  1:07.65  1:45.87    2:23.68   
Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening    33.61  1:10.90  1:49.55    2:26.91   
Hugo Westholm  2004  Täby Sim    33.34  1:11.08  1:50.11    2:27.27   
Linus Areblad  2004  Väsby Simsällskap    32.94  1:10.45  1:49.45    2:27.31   
William Malmborg  2003  Väsby Simsällskap    33.47  1:11.97  1:52.31    2:31.19   
Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    35.20  1:13.84  1:54.64    2:32.59   
Linus Wickström  2003  Danderyds Sim    33.16  1:12.06  1:52.03    2:32.87   
10  Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening    35.57  1:14.45  1:55.06    2:34.58   
11  Daniel Parsa  2003  Järfälla Simsällskap    34.73  1:14.11  1:55.42    2:36.99   
12  Oliver Sundgren  2003  Väsby Simsällskap    34.36  1:14.10  1:57.29    2:38.93   
13  Samuel Nilsson  2003  Täby Sim    37.07  1:19.58  2:02.54    2:43.00   
14  Edward Tarish  2003  Täby Sim    38.11  1:18.87  2:01.28    2:46.14   
15  Johannes Barkarö  2004  Åkersberga Simsällskap    35.18  1:17.36  2:03.22    2:46.33   
16  Jousef Hanna  2003  Täby Sim    37.78  1:21.64  2:06.45    2:50.74   
17  Ivar Lövefors  2003  Väsby Simsällskap    38.84  1:23.03  2:10.20    2:54.56   
18  Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    37.28  1:24.11  2:10.59    2:55.54   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  09:19 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  09:35   
  Arrangör  Norrtälje SK & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Flood  1999  Spårvägen Simförening    31.06        1:05.08   
Olivia Stille  2000  Turebergs Simklubb    31.57        1:08.78   
Jenny Ek  1999  IFK Simning Åland    31.83        1:09.50   
Fanny Odin  2000  Spårvägen Simförening    32.75        1:10.52   
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim    33.40        1:12.19   
Anna Viinapuu  2000  Bålsta Simklubb    34.36        1:14.36   
Gunnel Sköld  2000  Täby Sim    35.57        1:21.98   
Linda Svensson  2000  Spårvägen Simförening    37.31        1:23.86   
Maike Kuhlins  2000  Spårvägen Simförening    38.35        1:25.19   
Wilma Ekwall  1999  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jessica Lindholm  2001  IFK Simning Åland    32.89        1:08.20   
Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb    32.88        1:10.06   
Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    34.14        1:13.45   
Kristin Jansson  2001  Spårvägen Simförening    34.19        1:13.77   
Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    35.08        1:19.00   
Smilla Hedlund  2001  Täby Sim    35.89        1:19.33   
Noémi Andras  2001  Spårvägen Simförening    36.39        1:20.09   
Alicia Kjerrman  2001  Spårvägen Simförening    35.52        1:20.52   
Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    38.11        1:22.32   
10  Malin Sangfelt  2001  Täby Sim    36.68        1:23.24   
11  Anna Ladis  2001  Täby Sim    38.94        1:25.21   
12  Vanessa Hübinette  2001  Väsby Simsällskap    37.57        1:26.23   
13  Maria Tavemark  2001  Täby Sim    40.03        1:26.39   
14  Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb    39.49        1:27.27   
15  Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap    40.84        1:31.97   
16  Moa Nyberg  2001  Åkersberga Simsällskap    41.72        1:35.77   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    31.45        1:07.93   
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    31.67        1:08.59   
Olivia Weuro  2002  IFK Simning Åland    32.77        1:08.62   
Ellen Banestig  2002  Täby Sim    33.80        1:11.79   
Lovisa Malm  2002  Spårvägen Simförening    33.50        1:12.27   
Maja Karlsson Karlström  2002  Spårvägen Simförening    34.04        1:15.68   
Lovisa Liljeblad  2002  Åkersberga Simsällskap    34.65        1:19.66   
Ioana Danes  2002  Spårvägen Simförening    36.88        1:20.95   
Maja Sköld  2002  Täby Sim    39.66        1:27.19   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim    34.05        1:12.46   
Julia Häglund  2003  Turebergs Simklubb    35.91        1:17.33   
Thilda Ström  2003  Täby Sim    36.01        1:18.87   
Wilma Stendrake  2003  Åkersberga Simsällskap    35.97        1:19.63   
Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap    36.21        1:19.64   
Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb    36.55        1:20.87   
Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    37.03        1:21.47   
Kajsa Iwarsson  2003  Turebergs Simklubb    38.09        1:21.50   
Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    37.63        1:22.01   
10  Ingrid Franks  2003  Täby Sim    37.26        1:22.58   
11  Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening    38.29        1:23.54   
12  Elin Andersson  2003  Täby Sim    37.34        1:23.60   
13  Olivia Larsered  2003  Turebergs Simklubb    37.77        1:24.81   
14  Isabella Galway  2003  Åkersberga Simsällskap    38.30        1:28.38   
15  Emilia Forsberg  2003  Täby Sim    39.91        1:31.46   
16  Rebecca Duns  2003  IFK Simning Åland    43.69        1:37.60   
17  Nathalie Galway  2005  Åkersberga Simsällskap    45.54        1:45.46   
18  Saga Thyrberg  2003  Åkersberga Simsällskap    53.94        1:56.94   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  09:35 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  10:02   
  Arrangör  Norrtälje SK & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb    31.96        1:07.67   
Victor Simic  2000  Täby Sim    32.62        1:09.89   
Eddie Eriksson  1999  IFK Simning Åland    35.49        1:16.45   
Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb    35.76        1:16.56   
Frej-Oskar Wikström  1999  IFK Simning Åland    44.29        1:33.96   
Adam Söderqvist  2000  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Hussain Bostani  2000  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonas Malmring  2001  Spårvägen Simförening    32.84        1:11.94   
Axel Nordén  2001  Täby Sim    34.69        1:13.06   
Dag Unevik  2001  Täby Sim    35.07        1:13.90   
Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim    35.86        1:15.70   
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    38.72        1:22.32   
Rasmus Hedman Björnsson  2001  Åkersberga Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arvid Styrman  2002  Spårvägen Simförening    34.38        1:13.19   
Aaron O´Malley  2002  Spårvägen Simförening    37.65        1:18.89   
Michael Stille  2002  Turebergs Simklubb    38.45        1:20.28   
Herman Nilsson  2002  Spårvägen Simförening    38.78        1:22.76   
Alexander Bergström  2002  Täby Sim    39.35        1:23.45   
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb    41.78        1:27.06   
Ivar Simonsson  2002  Väsby Simsällskap    41.93        1:27.67   
Ludvig Ahlström  2002  Väsby Simsällskap    41.83        1:28.12   
Johan Sundström Curstedt  2002  Danderyds Sim    43.78        1:33.09   
10  Oskar Käll  2002  Spårvägen Simförening    44.85        1:34.47   
11  Karl Lingham  2002  Täby Sim    45.08        1:37.95   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Neuhardt  2003  Spårvägen Simförening    35.33        1:15.10   
Hugo Westholm  2004  Täby Sim    36.36        1:16.61   
Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    36.22        1:16.96   
Tor Stein  2003  Täby Sim    40.08        1:23.59   
Erik Åstrand  2003  Täby Sim    39.53        1:23.64   
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    40.38        1:25.73   
Simon Lörinc  2003  Täby Sim    40.74        1:25.82   
Isac Rune  2003  Täby Sim    40.78        1:25.95   
Simon Seel  2003  Täby Sim    42.16        1:26.36   
10  Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim    43.27        1:31.44   
11  Albin Kappling  2003  Täby Sim    43.08        1:31.73   
12  Liam Gabrielsson  2003  Täby Sim    44.09        1:31.76   
13  Daniel Parsa  2003  Järfälla Simsällskap    42.80        1:32.32   
14  Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    43.60        1:32.55   
15  William Malmborg  2003  Väsby Simsällskap    44.37        1:33.75   
16  Erik Bergman  2004  Väsby Simsällskap    44.39        1:33.98   
17  Isak Widstrand  2004  Åkersberga Simsällskap    47.93        1:40.39   
18  Dimitris Ladis  2003  Täby Sim    46.96        1:41.68   
19  Ragnar Simonsson  2004  Väsby Simsällskap    47.61        1:44.17   
20  Samuel Nilsson  2003  Täby Sim    51.62        1:48.11   
21  Johannes Barkarö  2004  Åkersberga Simsällskap    51.69        1:49.32   
22  John Ström  2004  Spårvägen Simförening    55.27        2:01.54   
Dennis de Oliveira  2003  Åkersberga Simsällskap            DNS   
Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägen Simförening            DSQ   
Rasmus Kalvik  2004  IFK Simning Åland            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  10:02 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  10:23   
  Arrangör  Norrtälje SK & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fanny Ek  1999  IFK Simning Åland    41.94  1:28.32  2:15.46    3:02.43   
Maike Kuhlins  2000  Spårvägen Simförening    42.12  1:30.20  2:20.92    3:10.58   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johanna Persson  2001  Täby Sim    38.15  1:20.20  2:03.46    2:47.87   
Smilla Hedlund  2001  Täby Sim    39.70  1:23.47  2:09.28    2:55.35   
Kristina Isacson  2001  Täby Sim    40.52  1:25.39  2:10.89    2:56.82   
Ellen Woivalin  2001  IFK Simning Åland    40.59  1:26.59  2:14.43    3:00.31   
Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    41.69  1:28.24  2:14.74    3:01.54   
Maria Tavemark  2001  Täby Sim    40.51  1:25.91  2:13.10    3:02.01   
Noémi Andras  2001  Spårvägen Simförening    44.98  1:34.65  2:26.20    3:17.18   
Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap    49.21  1:46.24  2:44.10    3:40.01   
Moa Nyberg  2001  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    37.24  1:20.13  2:02.70    2:45.87   
Ellen Banestig  2002  Täby Sim    40.49  1:27.05  2:14.58    3:00.38   
Maja Karlsson Karlström  2002  Spårvägen Simförening    40.78  1:27.43  2:15.01    3:03.30   
Stella Donning  2002  IFK Simning Åland    43.76  1:32.28  2:22.90    3:12.83   
Stella Alin  2002  Täby Sim    43.68  1:32.50  2:23.55    3:13.08   
Therese Taflin Jäghult  2002  Väsby Simsällskap    43.21  1:32.45  2:23.56    3:15.47   
Bonnie Ingemarson  2002  Norrtälje Simklubb    42.70  1:33.01  2:24.57    3:15.95   
Jennie Wensmark  2002  Spårvägen Simförening    45.47  1:37.95  2:31.85    3:25.56   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Izabelle Lindberg  2003  Täby Sim    39.99  1:26.37  2:13.54    2:58.39   
Ingrid Franks  2003  Täby Sim    38.95  1:23.89  2:10.63    2:58.75   
Michelle Wissinger  2004  Väsby Simsällskap    39.18  1:24.24  2:12.53    2:59.84   
Felicia Larsered  2003  Turebergs Simklubb    40.90  1:27.73  2:16.30    3:03.53   
Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap    42.64  1:30.35  2:18.63    3:06.63   
Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    40.08  1:27.72  2:16.80    3:06.89   
Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb    45.59  1:35.81  2:26.07    3:13.67   
Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap    43.84  1:36.04  2:29.70    3:23.36   
Clara Flatow  2003  Åkersberga Simsällskap    46.12  1:39.45  2:34.26    3:27.14   
10  Jessika Mudyna  2004  Väsby Simsällskap    46.77  1:39.35  2:34.46    3:27.46   
11  Olivia Larsered  2003  Turebergs Simklubb    50.45  1:45.47  2:40.51    3:32.66   
12  Kore Danaë Plunkett  2003  Täby Sim    47.18  1:43.65  2:38.65    3:33.02   
13  Embla Stendrake  2005  Åkersberga Simsällskap    49.47  1:45.19  2:42.75    3:37.65   
14  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap    47.80  1:43.65  2:41.90    3:38.60   
15  Emelie Måtar  2004  IFK Simning Åland    52.48  1:52.22  2:53.54    3:52.05   
Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening            DSQ   
Saga Thyrberg  2003  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  10:23 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  10:55   
  Arrangör  Norrtälje SK & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Max Roman  2000  IFK Simning Åland    1:19.34  2:55.20  4:46.00    6:09.02   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jonas Malmring  2001  Spårvägen Simförening    1:08.04  2:25.99  3:54.44    5:00.49   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Christopher Lindholm  2002  Väsby Simsällskap    1:07.16  2:30.57  4:00.24    5:11.77   
Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    1:12.91  2:30.97  4:04.78    5:14.45   
Gustav Henriksen  2002  Spårvägen Simförening    1:12.60  2:27.84  4:02.99    5:16.49   
Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    1:15.46  2:39.97  4:11.18    5:21.27   
Ludvig Jansson  2002  Spårvägen Simförening    1:11.73  2:34.73  4:08.43    5:22.32   
Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap    1:18.86  2:46.30  4:19.69    5:37.36   
Nils Backlund  2002  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erik Åstrand  2003  Täby Sim    1:14.89  2:31.09  4:06.31    5:17.70   
Simon Lörinc  2003  Täby Sim    1:16.76  2:45.68  4:18.31    5:38.38   
Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    1:25.12  2:58.06  4:31.10    5:53.08   
Kevin Rathnasiri  2003  Väsby Simsällskap    1:18.72  2:52.74  4:35.44    5:54.40   
Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening    1:24.68  2:56.69  4:39.10    5:59.30   
David Alonso  2003  Täby Sim    1:19.93  2:57.77  4:36.67    6:00.43   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    1:29.62  3:04.03  4:49.76    6:07.15   
Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening    1:30.81  3:03.63  4:53.97    6:16.16   
Alexander Mattsson  2003  IFK Simning Åland    1:39.62  3:21.99  5:19.16    6:50.93   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  10:55 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  11:22   
  Arrangör  Norrtälje SK & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    1:15.59  2:38.01  3:59.85  5:23.16  20:23.74   
          6:45.47  8:08.35  9:30.55  10:53.48     
          12:14.97  13:38.50  15:00.56  16:22.54     
          17:43.26  19:05.06         
Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap    1:16.14  2:38.98  4:04.12  5:30.91  21:26.52   
          6:57.41  8:24.07  9:52.06  11:19.70     
          12:47.96  14:15.85  15:43.71  17:10.84     
          18:37.01  20:05.17         
Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    1:19.00  2:46.95  4:15.26  5:44.06  22:19.87   
          7:14.02  8:43.56  10:13.45  11:44.47     
          13:15.68  14:47.23  16:18.34  17:49.20     
          19:21.02  20:51.96         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  11:22 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  11:52   
  Arrangör  Norrtälje SK & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Esther Rydbeck Nordén  2001  Täby Sim    1:09.84  2:23.28  3:37.26  4:51.78  9:50.20   
          6:06.72  7:21.92  8:37.15       
Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    1:10.59  2:25.39  3:40.52  4:58.33  10:03.04   
          6:15.75  7:33.07  8:48.94       
Kristin Jansson  2001  Spårvägen Simförening    1:09.73  2:26.46  3:44.67  5:03.31  10:19.46   
          6:23.50  7:43.29  9:02.83       
Alicia Kjerrman  2001  Spårvägen Simförening    1:13.95  2:38.09  4:05.92  5:33.96  11:22.78   
          7:03.02  8:31.27  10:00.21       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    1:07.70  2:21.47  3:35.75  4:49.57  9:40.96   
          6:03.86  7:17.92  8:30.80       
Embla Börjesson  2002  Täby Sim    1:13.65  2:29.59  3:45.30  5:01.32  10:04.62   
          6:18.49  7:35.10  8:50.39       
Lovisa Malm  2002  Spårvägen Simförening    1:10.99  2:27.72  3:45.67  5:03.49  10:14.88   
          6:21.80  7:40.28  8:58.41       
Emmy Barmark Jardelid  2002  Väsby Simsällskap    1:16.75  2:40.60  4:06.29  5:31.59  11:10.13   
          6:56.64  8:21.12  9:46.63       
Ida Svensson  2002  Täby Sim    1:17.59  2:43.87  4:12.97  5:41.71  11:33.98   
          7:11.02  8:40.10  10:08.67       
Lovisa Liljeblad  2002  Åkersberga Simsällskap    1:14.15  2:41.61  4:12.98  5:46.98  12:03.41   
          7:21.78  8:57.46  10:31.23       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Thilda Ström  2003  Täby Sim    1:11.12  2:26.72  3:43.78  5:01.50  10:04.45   
          6:18.05  7:34.37  8:50.17       
Wilma Stendrake  2003  Åkersberga Simsällskap    1:22.57  2:50.16  4:14.55  5:39.48  11:13.36   
          7:04.21  8:29.09  9:53.91       
Isabella Galway  2003  Åkersberga Simsällskap    1:20.52  2:48.36  4:14.98  5:43.05  11:32.18   
          7:11.51  8:39.81  10:08.01       
Emelie Bergvall  2003  Täby Sim    1:20.99  2:47.88  4:14.17  5:41.84  11:32.67   
          7:10.37  8:38.63  10:06.64       
Denise Frejd  2003  Åkersberga Simsällskap    1:30.97  3:16.13  5:03.46  6:52.80  13:54.42   
          8:40.48  10:29.74  12:14.06       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  11:52 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  15:04   
  Arrangör  Norrtälje SK & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Iwarsson  2000  Turebergs Simklubb    29.12  1:02.00  1:36.04    2:10.47   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Martin Hallbäck  2001  Spårvägen Simförening    34.03  1:13.60  1:56.03    2:40.90   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ludvig Jansson  2002  Spårvägen Simförening    33.73  1:13.07  1:54.52    2:35.36   
Ivar Simonsson  2002  Väsby Simsällskap    33.54  1:14.93  1:57.62    2:40.74   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kevin Rathnasiri  2003  Väsby Simsällskap    35.10  1:17.75  2:04.53    2:52.41   
David Alonso  2003  Täby Sim    36.43  1:20.96  2:10.92    2:58.40   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  15:04 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  15:57   
  Arrangör  Norrtälje SK & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jenny Ek  1999  IFK Simning Åland    32.17  1:11.81  1:58.34    2:33.98   
Fanny Odin  2000  Spårvägen Simförening    32.25  1:12.37  1:57.78    2:34.45   
Fanny Ek  1999  IFK Simning Åland    35.89  1:16.81  2:03.70    2:40.83   
Anna Viinapuu  2000  Bålsta Simklubb    33.97  1:16.92  2:04.18    2:41.02   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    35.43  1:17.85  2:08.82    2:47.82   
Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägen Simförening    35.94  1:18.21  2:11.05    2:49.82   
Maike Kuhlins  2000  Spårvägen Simförening    37.47  1:20.96  2:11.19    2:51.35   
Wilma Ekwall  1999  Spårvägen Simförening    37.79  1:22.51  2:14.31    2:51.58   
Linda Svensson  2000  Spårvägen Simförening    36.54  1:25.53  2:18.58    3:00.32   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb    32.81  1:11.51  1:55.70    2:29.29   
Kristina Isacson  2001  Täby Sim    34.49  1:13.06  1:58.50    2:35.33   
Johanna Persson  2001  Täby Sim    34.32  1:13.98  1:59.02    2:36.11   
Esther Rydbeck Nordén  2001  Täby Sim    37.55  1:17.89  2:06.13    2:41.12   
Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    34.52  1:17.40  2:03.59    2:42.07   
Ellen Woivalin  2001  IFK Simning Åland    37.24  1:19.72  2:06.56    2:45.62   
Alicia Kjerrman  2001  Spårvägen Simförening    34.32  1:17.34  2:05.99    2:46.09   
Anna Ladis  2001  Täby Sim    38.28  1:20.97  2:10.79    2:48.59   
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb    37.37  1:22.45  2:14.05    2:53.58   
10  Vanessa Hübinette  2001  Väsby Simsällskap    37.11  1:21.48  2:13.21    2:53.71   
11  Maria Tavemark  2001  Täby Sim    39.63  1:26.43  2:14.24    2:55.98   
12  Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    38.44  1:27.38  2:18.13    2:58.09   
13  Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap    40.52  1:28.41  2:24.65    3:07.69   
Alexandra Jensen  2001  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    31.41  1:10.65  1:53.70    2:28.31   
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    32.97  1:13.53  1:57.40    2:32.64   
Olivia Weuro  2002  IFK Simning Åland    33.53  1:13.63  1:59.63    2:33.82   
Josephine Junehed  2002  Täby Sim    34.41  1:13.02  2:00.12    2:36.34   
Lovisa Malm  2002  Spårvägen Simförening    33.56  1:14.61  2:01.26    2:38.35   
Embla Börjesson  2002  Täby Sim    35.79  1:18.90  2:03.71    2:41.62   
Maja Karlsson Karlström  2002  Spårvägen Simförening    34.86  1:17.37  2:04.48    2:44.29   
Ioana Danes  2002  Spårvägen Simförening    36.91  1:21.19  2:07.68    2:46.27   
Stella Donning  2002  IFK Simning Åland    35.97  1:18.66  2:08.92    2:47.38   
10  Stella Alin  2002  Täby Sim    36.68  1:21.55  2:12.85    2:52.32   
11  Emmy Barmark Jardelid  2002  Väsby Simsällskap    38.60  1:23.40  2:13.56    2:53.33   
12  Therese Taflin Jäghult  2002  Väsby Simsällskap    37.40  1:23.17  2:14.94    2:56.52   
13  Bonnie Ingemarson  2002  Norrtälje Simklubb    38.40  1:25.83  2:17.04    2:58.46   
14  Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening    41.31  1:23.11  2:18.16    2:59.23   
15  Maja Sköld  2002  Täby Sim    39.51  1:28.57  2:21.23    3:06.29   
16  Johanna Granhällen  2002  Spårvägen Simförening    43.34  1:32.11  2:25.08    3:07.03   
17  Jennie Wensmark  2002  Spårvägen Simförening    42.20  1:32.43  2:26.51    3:09.54   
18  Oline Rehnström  2002  Väsby Simsällskap    44.05  1:39.76  2:40.35    3:31.55   
19  Dorota Krause  2002  Väsby Simsällskap    50.13  1:47.21  2:49.54    3:42.29   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim    33.97  1:14.98  2:03.81    2:39.38   
Izabelle Lindberg  2003  Täby Sim    36.23  1:19.15  2:05.07    2:44.35   
Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap    36.00  1:18.48  2:06.90    2:44.98   
Michelle Wissinger  2004  Väsby Simsällskap    35.83  1:17.84  2:05.71    2:45.31   
Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb    35.70  1:16.91  2:08.90    2:46.49   
Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap    36.24  1:20.32  2:10.58    2:48.15   
Sara Torstensson  2004  Spårvägen Simförening    37.37  1:22.06  2:10.79    2:48.26   
Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    38.26  1:22.50  2:11.23    2:48.33   
Astrid Nilsson  2003  Turebergs Simklubb    37.68  1:21.66  2:09.60    2:48.70   
10  Isabella Galway  2003  Åkersberga Simsällskap    36.67  1:21.32  2:09.98    2:48.78   
11  Felicia Larsered  2003  Turebergs Simklubb    39.04  1:22.75  2:10.93    2:48.79   
12  Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    37.41  1:21.47  2:10.25    2:49.25   
13  Ingrid Franks  2003  Täby Sim    35.33  1:19.30  2:08.19    2:49.52   
14  Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb    37.27  1:23.60  2:12.66    2:51.19   
15  Wilma Stendrake  2003  Åkersberga Simsällskap    37.38  1:22.42  2:11.98    2:52.37   
16  Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    38.56  1:24.33  2:12.81    2:55.05   
17  Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb    37.41  1:23.19  2:15.70    2:55.16   
18  Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening    38.24  1:22.62  2:14.45    2:55.37   
19  Cornelia Ericsson  2003  Turebergs Simklubb    36.76  1:21.22  2:15.39    2:55.46   
20  Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening    37.81  1:23.26  2:14.11    2:55.84   
21  Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening    39.68  1:24.89  2:20.18    3:03.23   
22  Emelie Bergvall  2003  Täby Sim    41.03  1:31.32  2:21.29    3:03.77   
23  Stella Fochsen Karlsson  2003  Spårvägen Simförening    36.75  1:23.83  2:19.45    3:04.36   
24  Olivia Larsered  2003  Turebergs Simklubb    37.98  1:26.70  2:23.79    3:06.62   
25  Jessika Mudyna  2004  Väsby Simsällskap    42.33  1:35.27  2:32.54    3:13.97   
26  Kore Danaë Plunkett  2003  Täby Sim    44.57  1:36.23  2:32.22    3:16.51   
27  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap    45.90  1:34.46  2:31.72    3:18.55   
28  Nathalie Galway  2005  Åkersberga Simsällskap    47.29  1:40.61  2:40.66    3:23.76   
29  Anna Safaei  2004  Väsby Simsällskap    44.38  1:35.06  2:38.93    3:27.82   
30  Denise Frejd  2003  Åkersberga Simsällskap    50.63  1:45.58  2:49.36    3:37.15   
Julia Häglund  2003  Turebergs Simklubb            DSQ   
Saga Thyrberg  2003  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  15:57 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  16:30   
  Arrangör  Norrtälje SK & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb    1:00.16  2:04.70  2:36.59    4:12.83   
Erik Ottosson  1999  Spårvägen Simförening    1:36.85  2:44.36  3:50.05    4:23.03   
Daniel Coleman  2000  Täby Sim    1:03.52  2:11.22  3:18.53    4:24.68   
Victor Simic  2000  Täby Sim    1:04.18  2:12.39  3:22.08    4:32.78   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Axel Nordén  2001  Täby Sim    1:09.78  2:24.21  3:37.29    4:47.07   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ludvig Jansson  2002  Spårvägen Simförening    1:07.24  2:20.69  3:34.57    4:45.24   
Aaron O´Malley  2002  Spårvägen Simförening    1:07.55  2:21.19  3:34.38    4:45.86   
Matyas Török  2002  Spårvägen Simförening    1:09.20  2:25.44  3:40.82    4:56.02   
Michael Stille  2002  Turebergs Simklubb    1:11.48  2:26.56  3:43.00    4:57.70   
Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap    1:10.11  2:29.67  3:49.27    5:04.02   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erik Åstrand  2003  Täby Sim    1:07.14  2:21.30  3:37.12    4:50.37   
Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim    1:07.46  2:23.28  3:39.90    4:54.26   
Tor Stein  2003  Täby Sim    1:09.38  2:26.71  3:44.70    5:01.04   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    1:09.11  2:26.12  3:44.92    5:01.71   
Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägen Simförening    1:10.78  2:28.61  3:46.48    5:01.90   
Isac Rune  2003  Täby Sim    1:12.53  2:31.65  3:51.11    5:08.36   
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb    1:12.47  2:31.01  3:50.69    5:09.85   
David Alonso  2003  Täby Sim    1:15.13  2:36.49  3:58.39    5:15.66   
Erik Bergman  2004  Väsby Simsällskap    1:15.12  2:37.26  4:00.24    5:19.91   
10  Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    1:12.05  2:34.80  3:59.89    5:23.64   
11  Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening    1:17.76  2:43.69  4:07.47    5:29.80   
12  Fredrick Grundin  2003  Täby Sim    1:18.10  2:43.72  4:10.25    5:31.06   
13  Daniel Parsa  2003  Järfälla Simsällskap    1:17.01  2:44.52  4:11.54    5:36.58   
14  Rasmus Kalvik  2004  IFK Simning Åland    1:20.17  2:45.79  4:13.39    5:37.50   
15  Samuel Nilsson  2003  Täby Sim    1:22.53  2:51.80  4:21.54    5:46.58   
16  Simon Seel  2003  Täby Sim    1:22.83  2:54.28  4:26.93    5:51.69   
17  Albin Kappling  2003  Täby Sim    1:22.40  2:53.67  4:27.76    5:55.57   
18  Edward Tarish  2003  Täby Sim    1:22.95  2:54.85  4:25.82    5:57.56   
19  Jousef Hanna  2003  Täby Sim    1:23.55  2:55.16  4:28.57    6:02.13   
20  Dimitris Ladis  2003  Täby Sim    1:26.71  3:07.32  4:49.80    6:28.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  16:30 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  16:40   
  Arrangör  Norrtälje SK & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Stille  2000  Turebergs Simklubb    32.87        1:08.32   
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim    34.76        1:11.31   
Jenny Ek  1999  IFK Simning Åland    36.45        1:16.50   
Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägen Simförening            DSQ   
Linn Andersson  1999  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Zafira Vaamonde  2001  Spårvägen Simförening    33.45        1:08.45   
Kristina Isacson  2001  Täby Sim    34.66        1:09.63   
Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb    35.22        1:11.50   
Linnea Lindqvist  2001  Spårvägen Simförening    35.19        1:11.65   
Malin Sangfelt  2001  Täby Sim    35.41        1:12.64   
Jessica Lindholm  2001  IFK Simning Åland    35.54        1:12.87   
Johanna Persson  2001  Täby Sim    35.91        1:13.78   
Kristin Jansson  2001  Spårvägen Simförening    36.81        1:14.87   
Ellen Woivalin  2001  IFK Simning Åland    36.98        1:16.22   
10  Smilla Hedlund  2001  Täby Sim    37.65        1:17.40   
11  Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb    37.12        1:17.58   
12  Tilda Kjeldsen  2001  Täby Sim    37.36        1:17.81   
13  Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    39.29        1:19.92   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    34.41        1:10.40   
Josephine Junehed  2002  Täby Sim    34.70        1:11.55   
Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening    39.32        1:19.83   
Stella Alin  2002  Täby Sim    38.80        1:22.18   
Ioana Danes  2002  Spårvägen Simförening    40.37        1:22.61   
Emmy Barmark Jardelid  2002  Väsby Simsällskap    40.51        1:23.48   
Therese Taflin Jäghult  2002  Väsby Simsällskap    40.26        1:24.11   
Lina Carlsson  2002  Norrtälje Simklubb    40.24        1:24.89   
Tove Hägerdal  2002  Spårvägen Simförening    41.70        1:26.68   
10  Johanna Granhällen  2002  Spårvägen Simförening    44.97        1:32.61   
11  Jennie Wensmark  2002  Spårvägen Simförening    45.62        1:34.38   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikaela Hedström  2003  Spårvägen Simförening    35.77        1:11.68   
Yasemin Uzum  2003  Turebergs Simklubb    35.64        1:12.45   
Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim    38.23        1:16.66   
Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb    38.00        1:17.41   
Julia Häglund  2003  Turebergs Simklubb    37.83        1:17.61   
Thilda Ström  2003  Täby Sim    38.30        1:19.00   
Izabelle Lindberg  2003  Täby Sim    38.61        1:19.23   
Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap    38.18        1:19.24   
Cornelia Ericsson  2003  Turebergs Simklubb    38.47        1:19.56   
10  Yasmine Jezzini  2003  Turebergs Simklubb    39.75        1:19.83   
11  Ingrid Franks  2003  Täby Sim    38.28        1:20.35   
12  Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening    38.79        1:21.37   
13  Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening    39.64        1:21.91   
14  Emilia Forsberg  2003  Täby Sim    40.16        1:21.95   
15  Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening    39.70        1:22.52   
16  Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    40.48        1:22.73   
17  Elin Andersson  2003  Täby Sim    39.80        1:22.74   
18  Astrid Nilsson  2003  Turebergs Simklubb    39.61        1:22.83   
19  Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap    40.44        1:23.80   
20  Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb    42.36        1:25.09   
21  Stella Fochsen Karlsson  2003  Spårvägen Simförening    42.13        1:25.49   
22  Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb    42.19        1:25.60   
23  Tuva Mattsson  2004  Norrtälje Simklubb    41.20        1:25.73   
24  Olivia Larsered  2003  Turebergs Simklubb    42.51        1:27.75   
25  Kajsa Iwarsson  2003  Turebergs Simklubb    42.92        1:28.68   
26  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap    43.70        1:29.03   
27  Johanna Klingenstierna  2005  Turebergs Simklubb    43.91        1:29.48   
28  Anna Safaei  2004  Väsby Simsällskap    43.86        1:30.20   
29  Emelie Bergvall  2003  Täby Sim    44.34        1:31.08   
30  Klara Isaksson  2003  Åkersberga Simsällskap    46.19        1:32.83   
31  Ella Faleij  2003  Turebergs Simklubb    46.65        1:34.74   
32  Stella Garbrant  2004  Väsby Simsällskap    47.51        1:37.77   
33  Ebbalisa Lidgren  2005  Turebergs Simklubb    48.44        1:37.79   
34  Mimmi Krekula  2003  Väsby Simsällskap    48.18        1:39.04   
35  Nora Lundberg  2003  Åkersberga Simsällskap    46.66        1:39.09   
36  Clara Flatow  2003  Åkersberga Simsällskap    47.98        1:39.69   
37  Nora Rönnbro  2004  Åkersberga Simsällskap    51.70        1:40.58   
Lorena Guzman  2004  Turebergs Simklubb            DSQ   
Nathalie Galway  2005  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  16:40 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  17:03   
  Arrangör  Norrtälje SK & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Iwarsson  2000  Turebergs Simklubb    31.96  1:07.14  1:42.10    2:15.21   
Victor Simic  2000  Täby Sim    31.90  1:06.87  1:42.44    2:16.25   
Rudolfs Stupans  1999  Spårvägen Simförening    36.36  1:16.33  1:56.04    2:33.13   
Eddie Eriksson  1999  IFK Simning Åland    36.18  1:18.21  2:00.88    2:41.51   
Max Roman  2000  IFK Simning Åland    39.01  1:21.70  2:04.95    2:44.82   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim    33.92  1:09.96  1:46.80    2:22.98   
Anton Forsberg  2001  Täby Sim    35.84  1:13.86  1:51.46    2:29.01   
Dag Unevik  2001  Täby Sim    35.90  1:13.98  1:52.07    2:30.50   
Martin Hallbäck  2001  Spårvägen Simförening    35.70  1:15.14  1:56.42    2:36.17   
Anton Olsson  2001  Väsby Simsällskap    39.52  1:23.12  2:08.80    2:52.40   
Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    40.75  1:25.51  2:12.51    2:56.58   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Henriksen  2002  Spårvägen Simförening    32.10  1:07.07  1:43.07    2:18.04   
Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    35.61  1:13.93  1:51.78    2:28.39   
Arvid Styrman  2002  Spårvägen Simförening    35.30  1:14.39  1:54.21    2:33.47   
Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    36.18  1:15.21  1:55.96    2:34.43   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Simon Lörinc  2003  Täby Sim    39.89  1:20.60  2:01.18    2:41.36   
William Malmborg  2003  Väsby Simsällskap    38.41  1:20.18  2:03.43    2:44.69   
Tor Stein  2003  Täby Sim    39.09  1:21.18  2:47.06    2:47.06   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    41.36  1:26.77  2:10.08    2:54.22   
Oliver Sundgren  2003  Väsby Simsällskap    40.39  1:26.23  2:12.42    2:55.87   
Fredrick Grundin  2003  Täby Sim    42.29  1:27.51  2:13.31    2:56.48   
Daniel Parsa  2003  Järfälla Simsällskap    41.43  1:29.07  2:20.14    3:08.61   
Alexander Mattsson  2003  IFK Simning Åland    47.18  1:37.00  2:28.87    3:18.50   
Linus Areblad  2004  Väsby Simsällskap            DSQ