2021-12-08   03:53:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 4 2016, Jakobsberg

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tvlingsort  Jakobsberg    Utskriftstid  09:36   
  Arrangr  Jrflla S & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Sdersten  2000  Jrflla Simsllskap    31.05  1:04.13  1:37.60    2:10.53   
Linna Sandh  2000  Jrflla Simsllskap    31.56  1:05.63  1:39.36    2:11.83   
Linnea Gyllberg  2000  Simklubben Neptun    30.41  1:04.65  1:39.85    2:14.56   
Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    30.95  1:05.12  1:39.94    2:15.43   
Hanna Reithner  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    32.72  1:07.86  1:42.53    2:16.39   
Saga Skarin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    31.46  1:06.22  1:42.65    2:18.60   
Ella Ericson  2000  Simklubben Neptun    33.26  1:10.10  1:48.55    2:26.31   
Matilda Hgberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb    34.05  1:13.45  1:54.98    2:32.71   
Eleonor Rosengart  2000  Hellas Simklubb    42.99  1:33.82  2:27.56    3:20.46   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    31.31  1:04.96  1:39.02    2:12.48   
Smilla Lnnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    31.58  1:04.93  1:38.89    2:12.59   
Sandra Bergerstam  2001  Jrflla Simsllskap    31.80  1:05.66  1:40.21    2:14.99   
Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    31.93  1:06.48  1:42.73    2:18.43   
Linnea Wall  2001  Jrflla Simsllskap    33.90  1:10.57  1:48.58    2:25.72   
Clara Bohman  2001  Simklubben Neptun    36.16  1:18.59  2:03.75    2:47.50   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Edbom  2002  Jrflla Simsllskap    30.44  1:03.77  1:38.30    2:12.23   
Emma Hansson  2002  Jrflla Simsllskap    31.62  1:05.90  1:41.64    2:16.95   
Lilly Lundgren  2002  Jrflla Simsllskap    31.12  1:07.03  1:43.21    2:17.99   
Klara Eklf  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    31.85  1:06.81  1:43.26    2:18.92   
Dimitra Tsirona  2002  Jrflla Simsllskap    31.62  1:06.88  1:43.35    2:19.34   
Amanda Lindqvist  2002  Jrflla Simsllskap    31.70  1:07.01  1:43.85    2:20.61   
Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    32.35  1:08.61  1:45.93    2:22.61   
Klara Alte  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    33.81  1:10.48  1:47.72    2:22.83   
Sara Strand  2002  Jrflla Simsllskap    31.17  1:06.36  1:44.21    2:23.33   
10  Victoria Danielsson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    32.72  1:08.73  1:46.53    2:23.99   
11  Elma Starrost  2002  Simklubben Neptun    32.83  1:09.02  1:47.04    2:24.71   
12  Liv Tibblin Wahnberg  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    32.92  1:09.71  1:47.58    2:24.86   
13  Louise Larsson  2002  Jrflla Simsllskap    32.36  1:08.93  1:47.21    2:25.34   
14  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb    33.71  1:12.56  1:53.38    2:32.48   
15  Andrea Mitrovic  2002  Solna Sundbyberg SS 04    34.90  1:14.33  1:55.75    2:35.59   
16  Sofia Karls  2002  Solna Sundbyberg SS 04    33.39  1:13.15  1:55.53    2:36.96   
17  Marie-Chantal Ballnus  2002  Simklubben Neptun    36.24  1:16.82  1:58.44    2:39.18   
18  Felicia Granberg  2002  Jrflla Simsllskap    34.72  1:14.23  1:56.66    2:39.31   
19  Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04    36.28  1:17.81  1:59.86    2:40.20   
20  Agnes Nyberg  2002  Solna Sundbyberg SS 04    37.61  1:19.87  2:03.02    2:45.22   
21  Sofija Lajsic  2002  Simklubben Neptun    38.77  1:23.26  2:08.80    2:52.20   
22  Jelena Lajsic  2002  Simklubben Neptun    39.68  1:24.24  2:08.52    2:54.67   
23  Evelina Berg  2002  Simklubben Neptun    39.42  1:25.18  2:12.06    2:55.43   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    31.44  1:07.31  1:42.94    2:17.75   
Vendela Hillstrm  2003  Simklubben Neptun    32.75  1:09.08  1:46.42    2:23.02   
Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun    32.75  1:09.47  1:47.56    2:24.16   
Lovisa Edman  2003  Simklubben Neptun    32.56  1:09.92  1:48.14    2:25.39   
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    32.55  1:08.71  1:47.67    2:25.49   
Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun    34.39  1:11.19  1:49.29    2:25.67   
Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    32.31  1:09.74  1:49.10    2:27.21   
Alva Hagstrm  2003  Simklubben Neptun    32.98  1:10.55  1:49.92    2:27.38   
Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun    34.08  1:11.45  1:49.72    2:27.61   
10  Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb    33.21  1:11.13  1:50.70    2:29.56   
11  Elin Grhs  2004  Simklubben Neptun    33.97  1:11.20  1:50.07    2:29.57   
12  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    33.94  1:11.96  1:52.28    2:31.12   
13  Louise Hertegren  2004  Jrflla Simsllskap    33.36  1:11.17  1:51.75    2:31.60   
14  Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun    36.28  1:16.44  1:56.69    2:34.76   
15  Olivia stlund  2003  Skuru Idrottsklubb    35.75  1:16.04  1:57.64    2:35.69   
16  Ioanna Tsirona  2004  Jrflla Simsllskap    33.87  1:14.16  1:55.43    2:36.03   
17  Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    34.48  1:14.32  1:55.70    2:36.35   
18  Elina Lejonqvist  2004  Jrflla Simsllskap    35.06  1:14.85  1:55.42    2:36.44   
19  Maja Gunnarson  2003  Simklubben Neptun    34.83  1:15.44  1:57.11    2:37.24   
20  Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun    36.39  1:16.85  1:57.87    2:37.90   
21  Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    35.81  1:16.83  1:58.21    2:38.63   
22  Emma Bjrkman  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    36.68  1:18.06  2:00.02    2:41.02   
23  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun    37.83  1:20.68  2:04.17    2:42.84   
24  Anna Werme  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    36.83  1:18.28  2:01.06    2:42.91   
25  Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun    37.05  1:20.34  2:03.76    2:43.94   
26  Benedicte Lumby Jessen  2003  Solna Sundbyberg SS 04    36.58  1:18.11  2:01.44    2:44.55   
27  Ebba de Besche  2003  Jrflla Simsllskap    37.19  1:18.65  2:02.28    2:45.39   
28  Sofia Hansen  2004  Jrflla Simsllskap    36.53  1:19.06  2:03.02    2:46.07   
29  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun    37.51  1:20.92  2:05.65    2:47.55   
30  Emma Orrung  2003  Skuru Idrottsklubb    36.39  1:17.95  2:02.98    2:48.51   
31  Elisa Sundberg  2005  Simklubben Neptun    38.35  1:21.72  2:06.66    2:49.52   
32  Felicia Gthberg  2004  Jrflla Simsllskap    37.64  1:21.59  2:05.92    2:49.62   
33  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04    38.36  1:21.98  2:07.22    2:50.26   
34  Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb    37.58  1:20.78  2:06.62    2:50.66   
35  Annie Dovhammar  2003  Simklubben Neptun    37.24  1:21.46  2:07.30    2:51.87   
36  Elsa Lvquist  2004  Simklubben Neptun    39.49  1:23.22  2:08.87    2:52.75   
37  Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    38.51  1:23.78  2:09.94    2:53.69   
38  Penny Pettersdotter Wenster  2004  Simklubben Neptun    38.46  1:23.10  2:10.57    2:53.86   
39  Alice Litterfeldt  2003  Simklubben Neptun    38.37  1:21.59  2:08.13    2:55.23   
40  Emilia Cullfors  2003  Simklubben Neptun    38.72  1:24.81  2:12.74    2:56.13   
41  Tilde Varnestig  2003  Skuru Idrottsklubb    38.99  1:24.08  2:10.61    2:56.91   
42  Lovisa Niska Sderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    40.47  1:26.68  2:14.02    2:57.78   
43  Maja Berngrim  2003  Solna Sundbyberg SS 04    40.77  1:26.29  2:13.37    2:57.85   
44  Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    37.99  1:24.50  2:12.97    3:01.28   
45  Elin Homnr  2003  Simklubben Neptun    40.74  1:28.34  2:17.85    3:05.23   
46  Lina Ahlstrm  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    42.87  1:32.73  2:25.79    3:14.24   
Alva Herlitz  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Sofia Lvqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: Jrflla Simsllskap  Utskriftstid  09:36 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tvlingsort  Jakobsberg    Utskriftstid  09:47   
  Arrangr  Jrflla S & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 2, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Karl Gustav Grnyi  1999  Simklubben Neptun    27.66        59.58   
Lukas Peterson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    27.47        59.95   
Wiggo Frohde  2000  Simklubben Neptun    28.17        1:00.52   
Simon Blom  1999  Simklubben Neptun    28.49        1:00.63   
Carl Kll Jnsson  1999  Simklubben Neptun    29.16        1:03.49   
Mattias Huss  1999  Simklubben Neptun    30.59        1:05.15   
Walter Forsberg Meinhart  1999  Simklubben Neptun    30.70        1:05.98   
Nikolaus Siotis  2000  Jrflla Simsllskap    30.45        1:06.85   
Oliver Soneborg  2000  Skuru Idrottsklubb    31.81        1:13.36   
Ali Jafaar  1998  Simklubben Neptun            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Jrflla Simsllskap    26.40        57.58   
Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    29.42        1:04.45   
Anton Adelw  2001  Jrflla Simsllskap    31.80        1:09.18   
Linus Nykvist  2001  Jrflla Simsllskap    33.07        1:10.43   
Adrian Brinnen  2001  Simklubben Neptun    39.41        1:26.65   
                     
 
Gren 2, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    28.93        1:03.56   
Tor Selander  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    30.17        1:04.11   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    30.58        1:06.52   
Erik Almvret  2002  Jrflla Simsllskap    30.26        1:06.98   
Felix Andersson  2002  Simklubben Neptun    31.38        1:09.04   
Douglas Reuterskild  2002  Solna Sundbyberg SS 04    33.16        1:11.41   
Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb    33.61        1:13.66   
Karl Palmqvist  2002  Simklubben Neptun    34.42        1:16.18   
Arian Parsa  2002  Jrflla Simsllskap    35.79        1:18.55   
10  Isac Bschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04    35.32        1:19.34   
11  Alex Rappoccio  2002  Simklubben Neptun    40.75        1:31.76   
                     
 
Gren 2, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Hanson  2003  Jrflla Simsllskap    33.40        1:11.15   
Lukas Malmstrm  2003  Skuru Idrottsklubb    33.43        1:14.54   
Gustavs Cerps  2004  Simklubben Neptun    34.96        1:15.89   
Isak Wallstrm-Blomgren  2003  Simklubben Neptun    34.46        1:18.15   
Nils Malmberg  2004  Jrflla Simsllskap    36.11        1:19.25   
Sid Lundgren  2003  Jrflla Simsllskap    38.27        1:21.89   
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun    38.15        1:22.57   
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun    38.68        1:26.77   
Pontus Gunnarsson Jonsson  2003  Jrflla Simsllskap    40.47        1:29.35   
10  Carl Mattsson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    40.42        1:30.42   
11  Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    42.34        1:31.76   
12  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    41.13        1:32.48   
13  Morris Martin  2004  Simklubben Neptun    40.35        1:33.95   
14  John Zetterqvist  2004  Jrflla Simsllskap    44.90        1:41.86   
Hjalmar Mueller  2004  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: Jrflla Simsllskap  Utskriftstid  09:47 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tvlingsort  Jakobsberg    Utskriftstid  10:14   
  Arrangr  Jrflla S & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 3, 100m Brstsim Damer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    37.00        1:18.82   
Frida Berndtson  2000  Solna Sundbyberg SS 04    40.74        1:28.99   
Matilda Hgberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb    42.54        1:31.74   
Eleonor Rosengart  2000  Hellas Simklubb    51.37        1:47.30   
                     
 
Gren 3, 100m Brstsim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Wall  2001  Jrflla Simsllskap    39.30        1:23.29   
Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    41.70        1:27.26   
Malin Marques  2001  Solna Sundbyberg SS 04    42.39        1:32.20   
Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    44.14        1:33.58   
Clara Bohman  2001  Simklubben Neptun    47.47        1:39.64   
Michelle Silberstein-Kantor  2001  Hellas Simklubb    49.26        1:42.30   
                     
 
Gren 3, 100m Brstsim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ella Arrhn Andersson  2002  Jrflla Simsllskap    37.34        1:18.43   
Emma Hansson  2002  Jrflla Simsllskap    38.13        1:20.24   
Nora Segerstrm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    37.79        1:20.43   
Elma Starrost  2002  Simklubben Neptun    38.25        1:21.08   
Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun    38.37        1:22.06   
Victoria Danielsson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    40.23        1:25.94   
Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    44.02        1:31.53   
Agnes Nyberg  2002  Solna Sundbyberg SS 04    47.17        1:39.86   
Alice Svensson  2002  Simklubben Neptun    48.11        1:41.95   
10  Evelina Berg  2002  Simklubben Neptun    46.73        1:42.10   
Jelena Lajsic  2002  Simklubben Neptun            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Brstsim Damer, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Alva Hagstrm  2003  Simklubben Neptun    37.61        1:19.79   
Josefine Iwarson  2003  Jrflla Simsllskap    37.66        1:20.26   
Cecilia Viberg  2003  Liding Simklubb    37.12        1:20.29   
Moa Arvehed  2003  Jrflla Simsllskap    39.10        1:21.44   
Elin Lindqvist  2004  Jrflla Simsllskap    38.86        1:23.09   
Rebecca Policastro  2003  Jrflla Simsllskap    38.40        1:24.01   
Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04    39.95        1:24.47   
Hilma Brunnberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    40.12        1:24.96   
Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun    40.49        1:25.83   
10  Ioanna Tsirona  2004  Jrflla Simsllskap    41.16        1:27.70   
11  Amanda Andersson  2003  Liding Simklubb    41.93        1:28.53   
12  Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb    41.77        1:29.22   
13  Linnea Zetterlund  2003  Jrflla Simsllskap    41.70        1:29.47   
14  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    41.68        1:29.54   
15  Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04    41.90        1:30.04   
16  Josefin Andersson  2003  Jrflla Simsllskap    42.59        1:30.31   
17  Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun    43.34        1:30.59   
18  Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun    43.41        1:32.83   
19  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    43.89        1:33.87   
20  Elsa Bckstrm  2004  Skuru Idrottsklubb    44.47        1:34.07   
21  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun    44.86        1:34.36   
22  Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    43.99        1:34.63   
23  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04    45.27        1:34.77   
24  Tilda Selling  2003  Solna Sundbyberg SS 04    45.46        1:35.86   
25  Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    45.05        1:36.61   
26  Elsa Krvestedt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    45.82        1:37.04   
27  Anna Werme  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    46.25        1:37.92   
28  Sara Krvestedt  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    46.28        1:38.08   
29  Felicia Gthberg  2004  Jrflla Simsllskap    45.63        1:38.09   
30  Elisa Sundberg  2005  Simklubben Neptun    46.95        1:38.14   
31  Emilia Cullfors  2003  Simklubben Neptun    46.03        1:38.20   
32  Annie Dovhammar  2003  Simklubben Neptun    46.35        1:39.45   
33  Lina Ahlstrm  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    47.82        1:39.60   
34  Sofia Hansen  2004  Jrflla Simsllskap    47.75        1:40.29   
35  Penny Pettersdotter Wenster  2004  Simklubben Neptun    47.63        1:40.35   
36  Elsa Lvquist  2004  Simklubben Neptun    47.54        1:40.72   
37  Elin Homnr  2003  Simklubben Neptun    48.75        1:43.15   
38  Emma Bjrkman  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    47.90        1:43.19   
39  Ebba Eneroth  2003  Simklubben Neptun    48.35        1:43.54   
40  Emma Orrung  2003  Skuru Idrottsklubb    49.14        1:45.24   
41  Linnea Andreasson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    49.73        1:45.39   
42  Maja Berngrim  2003  Solna Sundbyberg SS 04    50.26        1:46.29   
43  Tilde Varnestig  2003  Skuru Idrottsklubb    50.26        1:46.98   
44  Klara Svenheim  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    51.98        1:49.75   
45  Jennifer Andersson  2003  Hellas Simklubb    49.09        1:51.22   
46  Hedvig Yllmark  2003  Simklubben Neptun    52.22        1:51.98   
47  Amanda Bck  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    53.03        1:52.44   
48  Alice Litterfeldt  2003  Simklubben Neptun    53.84        1:56.84   
Lovisa Niska Sderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Lovisa Ramsten  2005  Simklubben Neptun            DSQ   
Vida Haesert  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: Jrflla Simsllskap  Utskriftstid  10:14 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tvlingsort  Jakobsberg    Utskriftstid  10:27   
  Arrangr  Jrflla S & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 4, 200m Brstsim Herrar, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pontus Westberg  2000  Jrflla Simsllskap    37.14  1:19.10  2:02.06    2:45.40   
Oscar Johansson  2000  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Brstsim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    33.67  1:12.95  1:53.09    2:33.29   
Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun    34.67  1:14.02  1:54.08    2:33.52   
Nils Bergman  2001  Skuru Idrottsklubb    41.54  1:30.01  2:21.19    3:12.57   
Adrian Brinnen  2001  Simklubben Neptun    45.14  1:39.32  2:33.80    3:28.15   
                     
 
Gren 4, 200m Brstsim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    34.09  1:13.92  1:58.63    2:41.71   
Douglas Reuterskild  2002  Solna Sundbyberg SS 04    38.63  1:22.91  2:07.20    2:51.37   
Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb    37.59  1:21.10  2:06.40    2:52.57   
Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    37.70  1:23.14  2:09.33    2:56.20   
Isac Bschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04    41.53  1:31.38  2:22.59    3:08.99   
Arian Parsa  2002  Jrflla Simsllskap    41.99  1:31.93  2:23.73    3:12.97   
Erik Aglert  2002  Solna Sundbyberg SS 04    47.02  1:41.54  2:37.83    3:32.52   
                     
 
Gren 4, 200m Brstsim Herrar, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    39.59  1:23.92  2:09.55    2:55.69   
Viktor Jonson  2003  Simklubben Neptun    40.64  1:28.58  2:18.97    3:06.31   
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun    42.11  1:31.96  2:23.23    3:12.23   
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun    45.04  1:36.61  2:28.32    3:18.63   
Ferdinand Bang  2005  Simklubben Neptun    44.16  1:35.34  2:28.36    3:19.52   
Malte Haargaard  2003  Simklubben Neptun    43.72  1:35.03  2:28.31    3:19.79   
Pontus Gunnarsson Jonsson  2003  Jrflla Simsllskap    46.33  1:39.21  2:33.73    3:26.20   
Gustav sbrink  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    50.84  1:48.61  2:49.70    3:50.11   
Simon Alveskr Lundfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    56.09  1:57.57  3:00.88    4:02.51   
Hampus Bengtsson  2005  Simklubben Neptun            DSQ   
Hjalmar Mueller  2004  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: Jrflla Simsllskap  Utskriftstid  10:27 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tvlingsort  Jakobsberg    Utskriftstid  10:55   
  Arrangr  Jrflla S & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elin Sdersten  2000  Jrflla Simsllskap    1:15.66  2:34.34  4:02.77    5:12.51   
Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    1:13.37  2:37.74  4:13.91    5:32.76   
Ella Ericson  2000  Simklubben Neptun    1:27.14  3:05.06  4:49.39    6:09.42   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    1:13.95  2:38.54  4:07.89    5:20.53   
Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    1:21.78  2:48.78  4:25.46    5:38.87   
Sandra Bergerstam  2001  Jrflla Simsllskap    1:18.60  2:46.72  4:31.37    5:45.84   
Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    1:16.93  2:46.89  4:30.78    5:52.34   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ella Arrhn Andersson  2002  Jrflla Simsllskap    1:18.48  2:41.57  4:12.52    5:23.36   
Ebba Edbom  2002  Jrflla Simsllskap    1:14.27  2:42.41  4:15.31    5:26.90   
Lilly Lundgren  2002  Jrflla Simsllskap    1:16.96  2:39.52  4:17.10    5:32.08   
Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    1:20.18  2:44.59  4:22.43    5:37.69   
Louise Larsson  2002  Jrflla Simsllskap    1:17.80  2:47.71  4:22.36    5:41.76   
Elma Starrost  2002  Simklubben Neptun    1:21.55  2:50.57  4:23.91    5:42.98   
Amanda Lindqvist  2002  Jrflla Simsllskap    1:19.54  2:51.57  4:30.52    5:45.64   
Sara Strand  2002  Jrflla Simsllskap    1:19.74  2:50.88  4:30.25    5:48.81   
Alexandra Reiman  2002  Solna Sundbyberg SS 04    1:27.90  2:59.94  4:49.19    6:22.65   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    1:16.82  2:42.03  4:14.74    5:29.81   
Vendela Hillstrm  2003  Simklubben Neptun    1:19.30  2:46.43  4:27.04    5:42.90   
Lovisa Edman  2003  Simklubben Neptun    1:25.02  2:55.00  4:32.34    5:47.62   
Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun    1:22.31  2:52.55  4:31.90    5:49.15   
Alva Hagstrm  2003  Simklubben Neptun    1:21.76  2:59.45  4:33.49    5:53.18   
Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun    1:26.13  2:58.02  4:39.59    5:57.68   
Ella Engelgren  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    1:29.11  3:01.64  4:48.74    6:08.97   
Elsa Krvestedt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    1:31.19  3:09.51  4:58.70    6:25.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: Jrflla Simsllskap  Utskriftstid  10:55 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tvlingsort  Jakobsberg    Utskriftstid  11:20   
  Arrangr  Jrflla S & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Karl Gustav Grnyi  1999  Simklubben Neptun    58.78  2:02.37  3:05.76  4:09.27  15:53.12   
          5:12.94  6:16.66  7:20.93  8:24.54     
          9:28.87  10:33.29  11:37.05  12:41.31     
          13:45.98  14:50.23         
Aaro Thtivuori  1998  Simklubben Neptun    1:02.67  2:09.57  3:16.48  4:23.42  16:33.19   
          5:29.88  6:36.50  7:42.84  8:49.41     
          9:55.99  11:02.46  12:09.38  13:15.77     
          14:22.40  15:28.56         
Pontus Westberg  2000  Jrflla Simsllskap    1:08.49  2:22.39  3:36.08  4:51.16  18:32.62   
          6:05.34  7:20.53  8:34.74  9:48.89     
          11:03.70  12:18.45  13:33.51  14:49.31     
          16:04.19  17:19.21         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Anton Adelw  2001  Jrflla Simsllskap    1:08.71  2:23.84  3:40.65  4:58.74  19:10.96   
          6:16.86  7:33.81  8:52.00  10:10.33     
          11:28.23  12:46.33  14:03.72  15:21.73     
          16:39.31  17:56.12         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Linus Thrn  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:06.80  2:18.90  3:31.68  4:45.13  18:10.50   
          5:58.63  7:11.94  8:25.19  9:38.70     
          10:51.81  12:05.23  13:18.60  14:32.12     
          15:45.65  16:59.15         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Rasmus Hanson  2003  Jrflla Simsllskap    1:11.80  2:30.59  3:49.44  5:10.11  19:44.43   
          6:30.13  7:51.49  9:10.69  10:29.32     
          11:49.86  13:11.04  14:32.58  15:53.47     
          17:12.81  18:30.69         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: Jrflla Simsllskap  Utskriftstid  11:20 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tvlingsort  Jakobsberg    Utskriftstid  11:49   
  Arrangr  Jrflla S & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Nikolaus Siotis  2000  Jrflla Simsllskap    1:07.18  2:22.31  3:39.19  4:56.09  10:08.11   
          6:14.28  7:33.02  8:51.37       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Robin Hanson  2001  Jrflla Simsllskap    59.41  2:02.67  3:06.53  4:09.67  8:21.19   
          5:12.54  6:16.27  7:20.47       
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun    1:02.37  2:08.66  3:14.70  4:20.95  8:45.30   
          5:26.64  6:33.46  7:40.06       
Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    1:05.98  2:16.35  3:26.93  4:38.83  9:18.09   
          5:49.03  7:00.03  8:11.44       
Linus Nykvist  2001  Jrflla Simsllskap    1:05.32  2:15.71  3:26.38  4:38.04  9:19.83   
          5:49.52  7:01.89  8:12.21       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    1:04.67  2:15.88  3:27.97  4:40.22  9:25.12   
          5:52.44  7:05.57  8:16.86       
Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    1:06.97  2:20.57  3:36.32  4:52.38  9:49.49   
          6:09.06  7:22.30  8:37.07       
Karl Palmqvist  2002  Simklubben Neptun    1:09.66  2:25.71  3:42.31  4:58.94  10:00.12   
          6:13.94  7:30.45  8:47.43       
Edvin Eskilsson  2002  Skuru Idrottsklubb    1:07.70  2:22.83  3:39.66  4:56.82  10:11.20   
          6:15.54  7:34.25  8:53.66       
Douglas Reuterskild  2002  Solna Sundbyberg SS 04    1:11.37  2:29.37  3:48.01  5:07.19  10:13.96   
          6:24.85  7:42.71  8:59.23       
Arian Parsa  2002  Jrflla Simsllskap    1:12.00  2:31.32  3:53.48  5:15.65  10:38.93   
          6:37.89  7:59.04  9:20.74       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    1:09.31  2:23.66  3:38.39  4:54.01  9:57.94   
          6:09.38  7:26.22  8:43.29       
Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    1:16.23  2:38.24  4:01.59  5:25.99  10:57.75   
          6:50.08  8:13.87  9:37.07       
Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb    1:19.66  2:46.21  4:12.37  5:38.57  11:18.33   
          7:05.33  8:32.54  9:57.54       
Gustav sbrink  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    1:31.65  3:14.33  4:59.56  6:46.17  13:36.65   
          8:32.59  10:16.35  11:58.67       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: Jrflla Simsllskap  Utskriftstid  11:49 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tvlingsort  Jakobsberg    Utskriftstid  15:06   
  Arrangr  Jrflla S & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 8, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun    32.65  1:09.51  1:47.16    2:25.41   
Linna Sandh  2000  Jrflla Simsllskap    33.24  1:12.34  1:52.91    2:34.02   
Elin Sdersten  2000  Jrflla Simsllskap    35.71  1:15.59  1:56.15    2:37.56   
Cassandra Larsson  2000  Jrflla Simsllskap    35.98  1:19.80  2:08.09    2:56.55   
Matilda Hgberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb    37.96  1:25.34  2:17.00    3:04.90   
                     
 
Gren 8, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    36.28  1:17.62  1:59.78    2:42.29   
Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    38.52  1:22.39  2:07.95    2:53.67   
                     
 
Gren 8, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Dimitra Tsirona  2002  Jrflla Simsllskap    32.73  1:11.09  1:50.90    2:31.92   
                     
 
Gren 8, 200m Fjrilsim Damer, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    35.17  1:17.44  2:00.73    2:43.05   
Vendela Hillstrm  2003  Simklubben Neptun    36.35  1:18.37  2:04.48    2:49.73   
Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    37.31  1:23.12  2:13.86    3:05.20   
Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    39.61  1:30.49  2:26.96    3:22.19   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: Jrflla Simsllskap  Utskriftstid  15:06 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tvlingsort  Jakobsberg    Utskriftstid  15:27   
  Arrangr  Jrflla S & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Karl Gustav Grnyi  1999  Simklubben Neptun    28.38  1:02.15  1:41.55    2:11.63   
Wiggo Frohde  2000  Simklubben Neptun    28.79  1:05.10  1:44.93    2:14.90   
Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    30.09  1:07.82  1:47.93    2:21.32   
Mattias Huss  1999  Simklubben Neptun    30.77  1:08.70  1:49.53    2:22.48   
Oscar Johansson  2000  Simklubben Neptun    30.41  1:09.22  1:53.05    2:27.97   
Pontus Westberg  2000  Jrflla Simsllskap    30.98  1:11.10  1:55.79    2:29.97   
Emil Gunneriusson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    30.50  1:11.96  1:56.22    2:31.38   
Nikolaus Siotis  2000  Jrflla Simsllskap    31.24  1:12.44  1:57.37    2:32.17   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Jrflla Simsllskap    27.63  1:01.07  1:40.05    2:09.40   
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun    28.49  1:03.10  1:45.87    2:16.50   
Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun    31.35  1:07.84  1:49.80    2:23.65   
Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    31.10  1:10.90  1:51.75    2:25.24   
Anton Adelw  2001  Jrflla Simsllskap    31.63  1:12.38  1:56.68    2:32.69   
Adrian Brinnen  2001  Simklubben Neptun    39.89  1:27.41  2:20.97    3:03.44   
Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb    33.18  1:12.08  1:56.93    2:31.43   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    32.67  1:11.80  2:00.11    2:34.26   
Felix Andersson  2002  Simklubben Neptun    32.17  1:13.05  2:00.88    2:35.60   
Douglas Reuterskild  2002  Solna Sundbyberg SS 04    33.39  1:16.61  2:00.64    2:36.66   
Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    36.10  1:15.17  2:01.71    2:37.70   
Markus Sandh  2002  Jrflla Simsllskap    31.27  1:10.85  2:02.01    2:39.48   
Philip Granado Persson  2002  Simklubben Neptun    37.17  1:20.69  2:13.42    2:52.68   
Nicholas Weis Shore  2002  Solna Sundbyberg SS 04    37.64  1:24.22  2:18.72    3:01.10   
Alex Rappoccio  2002  Simklubben Neptun    41.52  1:26.88  2:22.65    3:04.99   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Simon Frde  2003  Jrflla Simsllskap    29.69  1:03.03  1:43.96    2:15.94   
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun    31.66  1:11.99  1:56.99    2:31.56   
Lukas Malmstrm  2003  Skuru Idrottsklubb    33.68  1:17.31  2:03.99    2:38.75   
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    36.40  1:18.13  2:04.22    2:39.91   
Isak Wallstrm-Blomgren  2003  Simklubben Neptun    34.93  1:19.53  2:07.00    2:42.31   
Nils Malmberg  2004  Jrflla Simsllskap    36.03  1:19.61  2:05.43    2:43.63   
Viktor Jonson  2003  Simklubben Neptun    36.40  1:22.30  2:10.04    2:45.63   
Gustavs Cerps  2004  Simklubben Neptun    35.84  1:19.48  2:10.47    2:45.89   
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun    38.49  1:23.13  2:12.63    2:50.50   
10  Hjalmar Mueller  2004  Simklubben Neptun    39.08  1:23.87  2:11.95    2:50.64   
11  Malte Haargaard  2003  Simklubben Neptun    37.43  1:24.26  2:16.40    2:53.73   
12  Morris Martin  2004  Simklubben Neptun    39.52  1:25.85  2:16.81    2:54.73   
13  Sid Lundgren  2003  Jrflla Simsllskap    38.61  1:22.69  2:20.86    2:57.07   
14  Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun    39.23  1:27.15  2:18.70    2:57.48   
15  Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    43.91  1:29.58  2:20.54    2:59.04   
16  Pontus Gunnarsson Jonsson  2003  Jrflla Simsllskap    40.20  1:26.39  2:18.67    2:59.46   
17  Ferdinand Bang  2005  Simklubben Neptun    41.22  1:28.65  2:21.40    3:00.65   
18  Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb    40.43  1:27.80  2:21.35    3:01.88   
19  Hampus Bengtsson  2005  Simklubben Neptun    44.49  1:35.27  2:30.24    3:10.48   
20  John Zetterqvist  2004  Jrflla Simsllskap    44.16  1:31.37  2:29.95    3:11.76   
21  Carl Mattsson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    40.80  1:29.23  2:27.82    3:12.13   
22  Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    43.92  1:33.73  2:30.50    3:16.56   
Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Viggo Wierup  2005  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: Jrflla Simsllskap  Utskriftstid  15:27 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tvlingsort  Jakobsberg    Utskriftstid  16:26   
  Arrangr  Jrflla S & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ella Ericson  2000  Simklubben Neptun    1:11.67  2:30.25  3:49.41    5:06.96   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    1:07.15  2:17.43  3:26.51    4:34.22   
Sandra Bergerstam  2001  Jrflla Simsllskap    1:06.68  2:17.66  3:29.08    4:39.63   
Smilla Lnnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    1:08.03  2:19.61  3:33.11    4:47.58   
Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    1:09.13  2:23.72  3:38.68    4:52.81   
Linnea Wall  2001  Jrflla Simsllskap    1:11.35  2:30.38  3:49.77    5:07.83   
Ella Langell Hgblom  2001  Skuru Idrottsklubb    1:13.57  2:37.32  4:03.77    5:29.23   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ebba Edbom  2002  Jrflla Simsllskap    1:06.11  2:16.26  3:26.62    4:36.01   
Lilly Lundgren  2002  Jrflla Simsllskap    1:08.57  2:20.53  3:34.02    4:46.80   
Felicia stlund  2002  Skuru Idrottsklubb    1:07.62  2:20.76  3:34.63    4:48.06   
Amanda Lindqvist  2002  Jrflla Simsllskap    1:09.33  2:23.66  3:39.21    4:52.88   
Emma Hansson  2002  Jrflla Simsllskap    1:07.83  2:20.96  3:37.91    4:56.69   
Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    1:11.05  2:27.19  3:42.56    4:56.75   
Victoria Danielsson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:11.70  2:27.35  3:43.81    4:57.62   
Klara Alte  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:12.80  2:29.54  3:45.91    5:00.07   
Liv Tibblin Wahnberg  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:12.03  2:29.68  3:48.28    5:04.60   
10  Marie-Chantal Ballnus  2002  Simklubben Neptun    1:22.28  2:51.65  4:18.09    5:41.49   
11  Sofija Lajsic  2002  Simklubben Neptun    1:24.47  2:57.62  4:31.92    6:03.33   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    1:10.59  2:25.22  3:40.91    4:54.01   
Vendela Hillstrm  2003  Simklubben Neptun    1:10.04  2:25.52  3:41.37    4:54.26   
Lovisa Edman  2003  Simklubben Neptun    1:09.29  2:25.56  3:42.41    4:56.79   
Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun    1:10.74  2:26.00  3:42.39    4:57.75   
Linnea Zetterlund  2003  Jrflla Simsllskap    1:09.07  2:27.21  3:46.94    5:03.08   
Josefine Iwarson  2003  Jrflla Simsllskap    1:08.55  2:25.36  3:43.92    5:03.49   
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    1:12.12  2:30.14  3:48.52    5:04.43   
Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun    1:11.80  2:29.61  3:47.19    5:04.96   
Moa Arvehed  2003  Jrflla Simsllskap    1:10.69  2:28.27  3:46.90    5:07.88   
10  Elin Lindqvist  2004  Jrflla Simsllskap    1:12.43  2:30.92  3:50.46    5:08.77   
11  Josefin Andersson  2003  Jrflla Simsllskap    1:13.72  2:34.03  3:54.36    5:12.71   
12  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    1:15.62  2:37.40  3:57.44    5:14.78   
13  Rebecca Policastro  2003  Jrflla Simsllskap    1:14.09  2:34.16  3:55.32    5:14.99   
14  Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun    1:14.58  2:35.71  3:56.92    5:15.30   
15  Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb    1:12.85  2:33.24  3:55.50    5:15.34   
16  Elin Grhs  2004  Simklubben Neptun    1:14.49  2:35.82  3:57.15    5:18.63   
17  Louise Hertegren  2004  Jrflla Simsllskap    1:14.63  2:36.40  3:59.71    5:19.78   
18  Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun    1:17.78  2:40.36  4:02.03    5:23.09   
19  Olivia stlund  2003  Skuru Idrottsklubb    1:16.77  2:38.94  4:03.81    5:23.56   
20  Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04    1:16.66  2:41.08  4:07.77    5:27.99   
21  Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun    1:20.01  2:44.76  4:10.00    5:30.51   
22  Maja Gunnarson  2003  Simklubben Neptun    1:18.29  2:42.90  4:07.81    5:32.51   
23  Ioanna Tsirona  2004  Jrflla Simsllskap    1:13.46  2:40.55  4:10.41    5:34.26   
24  Elina Lejonqvist  2004  Jrflla Simsllskap    1:18.56  2:45.15  4:12.64    5:34.83   
25  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun    1:20.41  2:47.82  4:15.60    5:38.57   
26  Anna Werme  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    1:19.52  2:46.86  4:14.25    5:38.78   
27  Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    1:18.73  2:46.67  4:14.86    5:40.73   
28  Emma Bjrkman  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    1:21.28  2:48.02  4:15.11    5:41.84   
29  Elsa Bckstrm  2004  Skuru Idrottsklubb    1:19.61  2:47.71  4:15.78    5:42.36   
30  Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun    1:21.76  2:50.89  4:20.98    5:47.63   
31  Ebba de Besche  2003  Jrflla Simsllskap    1:20.74  2:50.39  4:21.80    5:51.98   
32  Sofia Hansen  2004  Jrflla Simsllskap    1:21.32  2:53.31  4:24.34    5:53.06   
33  Elisa Sundberg  2005  Simklubben Neptun    1:24.98  2:56.13  4:27.24    5:53.28   
34  Felicia Gthberg  2004  Jrflla Simsllskap    1:26.29  2:59.53  4:32.58    6:01.25   
35  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun    1:26.38  2:59.83  4:33.97    6:03.48   
36  Elsa Lvquist  2004  Simklubben Neptun    1:26.15  2:58.81  4:33.62    6:04.70   
37  Penny Pettersdotter Wenster  2004  Simklubben Neptun    1:27.34  3:02.13  4:37.60    6:10.48   
38  Lovisa Niska Sderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    1:28.60  3:05.79  4:43.17    6:18.56   
39  Alice Litterfeldt  2003  Simklubben Neptun    1:26.27  3:03.04  4:42.61    6:20.30   
40  Elin Homnr  2003  Simklubben Neptun    1:28.81  3:08.74  4:49.78    6:26.96   
Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: Jrflla Simsllskap  Utskriftstid  16:26 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tvlingsort  Jakobsberg    Utskriftstid  16:39   
  Arrangr  Jrflla S & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Karl Gustav Grnyi  1999  Simklubben Neptun    29.75        1:00.62   
Simon Blom  1999  Simklubben Neptun    32.49        1:07.01   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Jrflla Simsllskap    28.96        59.55   
Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04    32.40        1:06.46   
Linus Nykvist  2001  Jrflla Simsllskap    32.66        1:06.79   
Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun    33.28        1:08.25   
Adam Sjborg  2001  Skuru Idrottsklubb    38.27        1:18.79   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    32.40        1:07.05   
Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    33.72        1:11.10   
Edvin Eskilsson  2002  Skuru Idrottsklubb    35.34        1:13.12   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    34.16        1:13.45   
Per Levander  2002  Solna Sundbyberg SS 04    36.23        1:13.45   
Philip Granado Persson  2002  Simklubben Neptun    37.63        1:18.52   
Tiger Khan  2002  Solna Sundbyberg SS 04    41.50        1:22.69   
Nicholas Weis Shore  2002  Solna Sundbyberg SS 04    40.31        1:24.38   
Alex Rappoccio  2002  Simklubben Neptun    42.61        1:27.23   
10  Erik Aglert  2002  Solna Sundbyberg SS 04    45.67        1:34.10   
Elliot Hft  2002  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Otto Reithner  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    34.57        1:10.18   
Rasmus Hanson  2003  Jrflla Simsllskap    35.71        1:14.56   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    36.32        1:16.41   
Sid Lundgren  2003  Jrflla Simsllskap    37.29        1:17.02   
Gustavs Cerps  2004  Simklubben Neptun    39.05        1:18.70   
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun    39.69        1:20.22   
Viktor Jonson  2003  Simklubben Neptun    39.77        1:20.63   
Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun    39.79        1:20.71   
Nils Malmberg  2004  Jrflla Simsllskap    39.52        1:22.11   
10  Isak Wallstrm-Blomgren  2003  Simklubben Neptun    39.49        1:22.64   
11  Malte Haargaard  2003  Simklubben Neptun    41.23        1:22.65   
12  Philip Palmqvist  2005  Simklubben Neptun    40.25        1:23.72   
13  Carl Mattsson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    41.52        1:25.44   
14  Morris Martin  2004  Simklubben Neptun    41.99        1:26.31   
15  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    41.52        1:26.47   
16  Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun    42.01        1:27.03   
17  Pontus Gunnarsson Jonsson  2003  Jrflla Simsllskap    43.03        1:27.92   
18  Hjalmar Mueller  2004  Simklubben Neptun    42.65        1:27.98   
19  Hampus Bengtsson  2005  Simklubben Neptun    44.27        1:28.17   
20  Ferdinand Bang  2005  Simklubben Neptun    43.97        1:28.30   
21  John Zetterqvist  2004  Jrflla Simsllskap    43.84        1:28.81   
22  Jonas Harju  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    46.23        1:33.52   
23  Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    46.15        1:34.30   
24  Jimmy Helmersson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    46.24        1:38.12   
25  Leo Trolin  2003  Hellas Simklubb    49.55        1:43.86   
26  Hugo Jonsson  2005  Simklubben Neptun    52.90        1:52.77   
Alexander Thulin  2003  Simklubben Neptun            DSQ   
Jonathan Hrberg  2004  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: Jrflla Simsllskap  Utskriftstid  16:39 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tvlingsort  Jakobsberg    Utskriftstid  17:10   
  Arrangr  Jrflla S & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hanna Reithner  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    35.51  1:13.22  1:50.99    2:28.09   
Linnea Gyllberg  2000  Simklubben Neptun    34.73  1:14.68  1:56.30    2:37.76   
Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    36.04  1:15.98  1:56.97    2:38.00   
Matilda Hgberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb    39.44  1:23.41  2:08.77    2:50.99   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ella Arrhn Andersson  2002  Jrflla Simsllskap    35.47  1:13.85  1:51.86    2:29.11   
Lilly Lundgren  2002  Jrflla Simsllskap    35.52  1:14.34  1:53.57    2:31.69   
Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    35.88  1:14.43  1:54.57    2:35.15   
Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    36.35  1:15.82  1:56.64    2:36.29   
Dimitra Tsirona  2002  Jrflla Simsllskap    35.67  1:16.34  1:57.73    2:37.54   
Victoria Danielsson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    37.45  1:18.19  1:58.73    2:38.41   
Hanna sbrink  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    38.00  1:18.43  2:00.17    2:41.08   
Ebba Edbom  2002  Jrflla Simsllskap    37.21  1:18.72  2:01.08    2:42.17   
Felicia stlund  2002  Skuru Idrottsklubb    38.29  1:19.50  2:01.53    2:43.20   
10  Sofia Karls  2002  Solna Sundbyberg SS 04    35.59  1:16.48  2:00.20    2:44.30   
11  Amanda Lindqvist  2002  Jrflla Simsllskap    38.02  1:19.45  2:02.28    2:44.44   
12  Louise Larsson  2002  Jrflla Simsllskap    39.31  1:21.01  2:03.51    2:45.68   
13  Emma Hansson  2002  Jrflla Simsllskap    38.57  1:19.62  2:02.24    2:45.76   
14  Sara Strand  2002  Jrflla Simsllskap    39.08  1:20.67  2:04.31    2:47.27   
15  Alexandra Reiman  2002  Solna Sundbyberg SS 04    39.84  1:22.84  2:06.88    2:50.13   
16  Felicia Granberg  2002  Jrflla Simsllskap    40.64  1:24.45  2:09.49    2:53.32   
17  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb    39.73  1:23.77  2:09.49    2:54.15   
18  Jessica Edlundh  2002  Solna Sundbyberg SS 04    40.13  1:23.97  2:09.70    2:55.45   
19  Agnes Nyberg  2002  Solna Sundbyberg SS 04    43.14  1:29.25  2:14.77    2:59.28   
20  Jelena Lajsic  2002  Simklubben Neptun    46.54  1:36.84  2:28.91    3:18.19   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    35.82  1:15.11  1:55.94    2:36.12   
Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    36.62  1:17.42  1:59.11    2:40.11   
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    37.84  1:18.78  1:59.97    2:40.55   
Lovisa Edman  2003  Simklubben Neptun    37.07  1:19.60  2:03.03    2:43.64   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    39.17  1:21.68  2:04.85    2:45.14   
Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun    40.31  1:23.14  2:05.88    2:47.09   
Olivia stlund  2003  Skuru Idrottsklubb    40.15  1:23.51  2:07.75    2:48.57   
Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun    39.71  1:22.96  2:06.56    2:48.80   
Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    40.24  1:24.16  2:10.98    2:53.33   
10  Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun    41.46  1:25.27  2:12.89    2:53.67   
11  Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun    41.76  1:26.45  2:12.17    2:57.65   
12  Elin Grhs  2004  Simklubben Neptun    42.03  1:26.44  2:12.79    3:00.54   
13  Sofia Hansen  2004  Jrflla Simsllskap    42.50  1:28.32  2:15.03    3:00.73   
14  Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun    40.81  1:28.36  2:16.56    3:01.58   
15  Emma Bjrkman  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    43.10  1:29.59  2:17.83    3:04.45   
16  Ebba de Besche  2003  Jrflla Simsllskap    44.39  1:32.82  2:21.84    3:08.90   
17  Elina Lejonqvist  2004  Jrflla Simsllskap    44.49  1:33.09  2:21.50    3:09.07   
18  Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    44.81  1:35.41  2:27.63    3:18.31   
19  Klara Svenheim  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    46.15  1:40.45  2:34.52    3:28.48   
Alva Herlitz  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: Jrflla Simsllskap  Utskriftstid  17:10 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  22 oktober 2016   
  Tvlingsort  Jakobsberg    Utskriftstid  17:27   
  Arrangr  Jrflla S & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Karl Gustav Grnyi  1999  Simklubben Neptun    25.39        52.73   
Carl Kll Jnsson  1999  Simklubben Neptun    26.45        54.47   
Wiggo Frohde  2000  Simklubben Neptun    26.71        55.46   
Aaro Thtivuori  1998  Simklubben Neptun    27.00        56.56   
Walter Forsberg Meinhart  1999  Simklubben Neptun    27.70        58.01   
Oscar Johansson  2000  Simklubben Neptun    28.46        59.07   
Pontus Westberg  2000  Jrflla Simsllskap    28.64        59.60   
Mattias Huss  1999  Simklubben Neptun    28.78        59.88   
Nikolaus Siotis  2000  Jrflla Simsllskap    28.51        1:00.33   
10  Oliver Soneborg  2000  Skuru Idrottsklubb    29.35        1:01.21   
11  Petter Nors  1999  Hellas Simklubb    35.86        1:17.02   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun    26.10        54.31   
Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun    28.68        59.17   
Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    28.64        59.40   
Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04    28.65        59.60   
Hugo Malmberg  2001  Jrflla Simsllskap    28.22        59.99   
Anton Adelw  2001  Jrflla Simsllskap    29.65        1:02.36   
Noah Sjborg  2001  Skuru Idrottsklubb    30.22        1:03.29   
Adam Sjborg  2001  Skuru Idrottsklubb    31.30        1:04.40   
Linus Nykvist  2001  Jrflla Simsllskap    30.64        1:05.68   
10  Adrian Brinnen  2001  Simklubben Neptun    33.92        1:10.86   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Tor Selander  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    27.60        57.24   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    27.90        59.24   
Erik Almvret  2002  Jrflla Simsllskap    28.66        59.61   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    28.88        59.83   
Felix Andersson  2002  Simklubben Neptun    28.31        59.87   
Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb    28.56        1:00.57   
Edvin Eskilsson  2002  Skuru Idrottsklubb    29.97        1:02.78   
Karl Palmqvist  2002  Simklubben Neptun    29.90        1:03.02   
Douglas Reuterskild  2002  Solna Sundbyberg SS 04    30.35        1:03.41   
10  Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb    31.20        1:05.28   
11  Per Levander  2002  Solna Sundbyberg SS 04    32.83        1:07.88   
12  Elliot Hft  2002  Solna Sundbyberg SS 04    31.66        1:09.64   
13  Philip Granado Persson  2002  Simklubben Neptun    32.19        1:10.47   
14  Tiger Khan  2002  Solna Sundbyberg SS 04    33.87        1:10.68   
15  Nicholas Weis Shore  2002  Solna Sundbyberg SS 04    34.31        1:12.49   
16  Alex Rappoccio  2002  Simklubben Neptun    35.60        1:14.82   
17  Erik Aglert  2002  Solna Sundbyberg SS 04    39.68        1:24.10   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Simon Frde  2003  Jrflla Simsllskap    27.58        57.09   
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun    27.10        57.36   
Lukas Malmstrm  2003  Skuru Idrottsklubb    28.78        1:00.55   
Rasmus Hanson  2003  Jrflla Simsllskap    30.09        1:02.56   
Viktor Jonson  2003  Simklubben Neptun    30.37        1:03.38   
Otto Reithner  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    30.45        1:03.43   
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    31.33        1:03.96   
Isak Wallstrm-Blomgren  2003  Simklubben Neptun    30.38        1:04.12   
Nils Malmberg  2004  Jrflla Simsllskap    31.22        1:05.70   
10  Gustavs Cerps  2004  Simklubben Neptun    31.89        1:06.28   
11  Sid Lundgren  2003  Jrflla Simsllskap    32.03        1:06.29   
12  Malte Haargaard  2003  Simklubben Neptun    32.70        1:09.39   
13  Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb    33.42        1:10.53   
14  Morris Martin  2004  Simklubben Neptun    33.59        1:10.57   
15  Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    33.88        1:10.64   
16  Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun    34.05        1:10.75   
17  Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun    34.06        1:11.22   
18  Hjalmar Mueller  2004  Simklubben Neptun    35.28        1:13.20   
19  Pontus Gunnarsson Jonsson  2003  Jrflla Simsllskap    35.29        1:13.85   
20  Ferdinand Bang  2005  Simklubben Neptun    35.78        1:14.42   
21  Hampus Bengtsson  2005  Simklubben Neptun    35.38        1:14.46   
22  Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun    35.66        1:14.88   
23  John Zetterqvist  2004  Jrflla Simsllskap    36.41        1:14.89   
24  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    35.70        1:15.65   
25  Philip Palmqvist  2005  Simklubben Neptun    35.67        1:16.09   
26  Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    36.45        1:19.33   
27  Alexander Thulin  2003  Simklubben Neptun    39.06        1:21.39   
28  Gustav sbrink  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    38.27        1:22.23   
29  Jonas Harju  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    40.46        1:24.85   
30  Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    39.91        1:24.89   
31  Jonathan Hrberg  2004  Simklubben Neptun    42.13        1:25.32   
32  Leo Trolin  2003  Hellas Simklubb    41.43        1:28.77   
33  Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    42.08        1:31.49   
34  David Berggren  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    43.40        1:31.76   
35  Jimmy Helmersson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    44.05        1:33.53   
36  Simon Alveskr Lundfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    45.85        1:37.72   
37  Viggo Wierup  2005  Simklubben Neptun    46.07        1:39.57   
38  Hugo Jonsson  2005  Simklubben Neptun    45.27        1:41.19   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2016 
Licensierad till: Jrflla Simsllskap  Utskriftstid  17:27 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tvlingsort  Jakobsberg    Utskriftstid  09:24   
  Arrangr  Jrflla S & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Karl Gustav Grnyi  1999  Simklubben Neptun    26.13  55.51  1:25.96    1:55.53   
Wiggo Frohde  2000  Simklubben Neptun    28.28  58.09  1:29.22    2:00.17   
Simon Blom  1999  Simklubben Neptun    29.25  1:01.74  1:34.96    2:07.28   
Walter Forsberg Meinhart  1999  Simklubben Neptun    29.30  1:01.36  1:34.22    2:07.56   
Mattias Huss  1999  Simklubben Neptun    29.40  1:02.71  1:36.71    2:08.78   
Pontus Westberg  2000  Jrflla Simsllskap    29.73  1:02.29  1:37.11    2:11.85   
Oliver Soneborg  2000  Skuru Idrottsklubb    31.19  1:06.60  1:43.78    2:20.01   
Petter Nors  1999  Hellas Simklubb    36.15  1:17.68  2:02.99    2:48.93   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Jrflla Simsllskap    26.24  55.27  1:24.84    1:53.49   
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun    26.97  55.53  1:25.39    1:55.58   
Linus Nykvist  2001  Jrflla Simsllskap    30.56  1:04.02  1:37.68    2:10.64   
Anton Adelw  2001  Jrflla Simsllskap    30.96  1:04.96  1:41.32    2:16.91   
Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun            DNS   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Carl Wennerholm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    29.34  1:00.57  1:33.74    2:06.10   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    29.29  1:02.69  1:37.13    2:09.09   
Tor Selander  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    29.53  1:03.29  1:37.61    2:10.64   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    29.26  1:01.25  1:35.07    2:11.37   
Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb    31.56  1:07.38  1:42.68    2:16.04   
Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    30.88  1:05.93  1:40.94    2:16.07   
Felix Andersson  2002  Simklubben Neptun    29.96  1:03.90  1:40.39    2:16.59   
Markus Sandh  2002  Jrflla Simsllskap    29.81  1:04.19  1:40.13    2:16.95   
Karl Palmqvist  2002  Simklubben Neptun    30.69  1:05.08  1:41.35    2:17.58   
10  Edvin Eskilsson  2002  Skuru Idrottsklubb    31.06  1:06.04  1:42.40    2:18.03   
11  Douglas Reuterskild  2002  Solna Sundbyberg SS 04    31.87  1:07.04  1:42.61    2:18.33   
12  Arian Parsa  2002  Jrflla Simsllskap    31.93  1:08.06  1:46.77    2:25.35   
13  Isac Bschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04    32.35  1:10.77  1:51.49    2:31.80   
14  Johannes Fllgren  2002  Liding Simklubb    33.57  1:12.79  1:54.04    2:32.38   
15  Tiger Khan  2002  Solna Sundbyberg SS 04    34.71  1:14.84  1:57.31    2:40.26   
16  Nicholas Weis Shore  2002  Solna Sundbyberg SS 04    35.95  1:17.50  2:00.81    2:42.08   
17  Elliot Hft  2002  Solna Sundbyberg SS 04    35.96  1:19.65  2:04.84    2:48.97   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Simon Frde  2003  Jrflla Simsllskap    28.83  1:00.42  1:33.25    2:05.74   
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun    28.68  1:01.64  1:35.82    2:08.69   
Rasmus Hanson  2003  Jrflla Simsllskap    30.42  1:03.96  1:38.40    2:13.38   
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    31.97  1:06.66  1:41.81    2:16.62   
Isak Wallstrm-Blomgren  2003  Simklubben Neptun    30.86  1:06.20  1:43.27    2:18.95   
Marcus Nykvist  2004  Jrflla Simsllskap    31.68  1:06.98  1:43.91    2:20.85   
Viktor Jonson  2003  Simklubben Neptun    32.12  1:08.58  1:46.91    2:23.44   
Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb    33.15  1:10.61  1:49.84    2:26.74   
Nils Malmberg  2004  Jrflla Simsllskap    32.41  1:09.85  1:50.15    2:27.86   
10  Gustavs Cerps  2004  Simklubben Neptun    33.25  1:11.68  1:51.15    2:27.90   
11  Malte Haargaard  2003  Simklubben Neptun    33.94  1:12.84  1:51.67    2:29.28   
12  Hjalmar Mueller  2004  Simklubben Neptun    34.98  1:13.86  1:53.83    2:32.16   
13  Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    34.56  1:14.29  1:54.83    2:32.51   
14  Morris Martin  2004  Simklubben Neptun    34.69  1:14.41  1:55.11    2:32.66   
15  Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun    34.74  1:14.80  1:56.21    2:33.95   
16  Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun    34.16  1:13.67  1:54.95    2:34.47   
17  Jan Salentin  2004  Simklubben Neptun    35.92  1:16.39  1:56.61    2:36.64   
18  Hampus Bengtsson  2005  Simklubben Neptun    36.45  1:17.39  1:59.07    2:38.96   
19  John Zetterqvist  2004  Jrflla Simsllskap    35.01  1:15.23  1:57.88    2:39.19   
20  Ferdinand Bang  2005  Simklubben Neptun    36.11  1:16.74  1:58.88    2:40.40   
21  Pontus Gunnarsson Jonsson  2003  Jrflla Simsllskap    35.95  1:17.31  1:59.62    2:40.51   
22  Philip Palmqvist  2005  Simklubben Neptun    36.50  1:19.58  2:03.00    2:43.07   
23  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    35.09  1:16.27  1:59.80    2:43.49   
24  Carl Mattsson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    38.19  1:22.77  2:08.76    2:51.46   
25  Jonathan Hrberg  2004  Simklubben Neptun    42.01  1:29.52  2:17.98    3:02.96   
26  Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    43.13  1:29.82  2:18.47    3:04.85   
27  Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    40.64  1:28.38  2:18.01    3:05.22   
28  Jonas Harju  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    41.84  1:30.47  2:20.47    3:09.34   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: Jrflla Simsllskap  Utskriftstid  09:24 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tvlingsort  Jakobsberg    Utskriftstid  09:38   
  Arrangr  Jrflla S & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 15, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Siri Selander  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    31.83        1:06.62   
Isabelle Wrejde  1999  Simklubben Neptun    31.51        1:06.88   
Linna Sandh  2000  Jrflla Simsllskap    31.19        1:07.30   
Sara Andersson  2000  Simklubben Neptun    31.69        1:10.33   
Cassandra Larsson  2000  Jrflla Simsllskap    35.43        1:16.79   
Matilda Hgberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb    37.72        1:24.04   
                     
 
Gren 15, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Smilla Lnnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    31.48        1:08.52   
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    33.25        1:12.49   
Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    34.14        1:13.93   
Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    34.94        1:14.69   
Sandra Bergerstam  2001  Jrflla Simsllskap    35.06        1:16.70   
                     
 
Gren 15, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ella Arrhn Andersson  2002  Jrflla Simsllskap    33.30        1:10.78   
Ebba Edbom  2002  Jrflla Simsllskap    32.55        1:10.90   
Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    33.22        1:13.28   
Lilly Lundgren  2002  Jrflla Simsllskap    34.52        1:14.26   
Victoria Danielsson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    34.17        1:14.72   
Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    35.15        1:14.87   
Amanda Lindqvist  2002  Jrflla Simsllskap    34.14        1:15.36   
Emma Hansson  2002  Jrflla Simsllskap    35.14        1:16.11   
Sara Strand  2002  Jrflla Simsllskap    34.66        1:16.17   
10  Louise Larsson  2002  Jrflla Simsllskap    35.67        1:16.37   
11  Liv Tibblin Wahnberg  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    34.78        1:16.52   
12  Hanna sbrink  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    36.37        1:17.17   
13  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb    36.33        1:23.01   
14  Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04    43.17        1:28.88   
Dimitra Tsirona  2002  Jrflla Simsllskap            DNS   
Evelina Berg  2002  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    31.64        1:08.98   
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    32.93        1:11.32   
Rebecca Policastro  2003  Jrflla Simsllskap    34.63        1:14.10   
Lovisa Edman  2003  Simklubben Neptun    35.38        1:16.63   
Rebecca Gustafsson  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    35.35        1:17.20   
Elin Grhs  2004  Simklubben Neptun    35.68        1:17.55   
Vendela Hillstrm  2003  Simklubben Neptun    35.95        1:17.75   
Ioanna Tsirona  2004  Jrflla Simsllskap    35.39        1:18.61   
Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    35.47        1:18.83   
10  Josefine Iwarson  2003  Jrflla Simsllskap    34.89        1:18.89   
11  Elin Lindqvist  2004  Jrflla Simsllskap    35.08        1:19.29   
12  Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun    37.18        1:19.50   
13  Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun    37.08        1:19.82   
14  Louise Hertegren  2004  Jrflla Simsllskap    35.56        1:20.01   
15  Moa Arvehed  2003  Jrflla Simsllskap    35.45        1:20.03   
16  Maja Gunnarson  2003  Simklubben Neptun    37.08        1:22.92   
17  Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun    39.12        1:23.27   
18  Ella Engelgren  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    38.87        1:23.81   
19  Josefin Andersson  2003  Jrflla Simsllskap    38.34        1:23.91   
20  Elsa Krvestedt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    40.33        1:27.47   
21  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    39.54        1:27.80   
22  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun    41.33        1:28.26   
23  Ebba de Besche  2003  Jrflla Simsllskap    39.97        1:28.68   
24  Emma Bjrkman  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    40.47        1:29.62   
25  Elina Lejonqvist  2004  Jrflla Simsllskap    39.53        1:30.29   
26  Benedicte Lumby Jessen  2003  Solna Sundbyberg SS 04    42.20        1:30.49   
27  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun    42.51        1:30.93   
28  Linnea Zetterlund  2003  Jrflla Simsllskap    39.98        1:31.35   
29  Felicia Gthberg  2004  Jrflla Simsllskap    40.09        1:32.51   
30  Elsa Bckstrm  2004  Skuru Idrottsklubb    41.07        1:33.42   
31  Annie Dovhammar  2003  Simklubben Neptun    42.46        1:33.77   
32  Sofia Hansen  2004  Jrflla Simsllskap    43.43        1:35.62   
33  Emma Orrung  2003  Skuru Idrottsklubb    42.37        1:35.65   
34  Lovisa Niska Sderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    43.82        1:36.38   
35  Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    43.06        1:39.94   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: Jrflla Simsllskap  Utskriftstid  09:38 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tvlingsort  Jakobsberg    Utskriftstid  10:00   
  Arrangr  Jrflla S & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 16, 100m Brstsim Herrar, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Karl Gustav Grnyi  1999  Simklubben Neptun    32.35        1:09.12   
Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    32.82        1:10.59   
Mattias Huss  1999  Simklubben Neptun    35.45        1:14.41   
Oscar Johansson  2000  Simklubben Neptun    35.58        1:16.85   
Petter Nors  1999  Hellas Simklubb    45.03        1:34.35   
                     
 
Gren 16, 100m Brstsim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    32.55        1:08.99   
Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun    33.67        1:11.69   
Anton Adelw  2001  Jrflla Simsllskap    35.38        1:16.37   
Nils Bergman  2001  Skuru Idrottsklubb    40.37        1:27.89   
Noah Sjborg  2001  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Brstsim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    34.35        1:14.78   
Erik Almvret  2002  Jrflla Simsllskap    35.87        1:16.38   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    41.08        1:27.97   
Nicholas Weis Shore  2002  Solna Sundbyberg SS 04    44.61        1:34.02   
Tiger Khan  2002  Solna Sundbyberg SS 04    45.29        1:35.44   
Alex Rappoccio  2002  Simklubben Neptun            DSQ   
Elliot Hft  2002  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Brstsim Herrar, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Malmstrm  2003  Skuru Idrottsklubb    37.99        1:20.18   
Marcus Nykvist  2004  Jrflla Simsllskap    38.17        1:20.91   
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    38.84        1:21.88   
Isak Wallstrm-Blomgren  2003  Simklubben Neptun    39.96        1:25.19   
Viktor Jonson  2003  Simklubben Neptun    41.25        1:26.88   
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun    41.93        1:27.99   
Hjalmar Mueller  2004  Simklubben Neptun    40.80        1:28.22   
Nils Malmberg  2004  Jrflla Simsllskap    41.94        1:29.51   
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun    42.44        1:29.62   
10  Gustavs Cerps  2004  Simklubben Neptun    44.48        1:33.07   
11  Morris Martin  2004  Simklubben Neptun    44.15        1:33.38   
12  Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb    43.46        1:34.53   
13  Ferdinand Bang  2005  Simklubben Neptun    45.17        1:35.73   
14  Malte Haargaard  2003  Simklubben Neptun    45.41        1:36.82   
15  Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    47.12        1:42.36   
16  John Zetterqvist  2004  Jrflla Simsllskap    47.54        1:42.82   
17  Gustav sbrink  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    48.43        1:42.95   
18  Alexander Thulin  2003  Simklubben Neptun    48.59        1:43.46   
19  Hampus Bengtsson  2005  Simklubben Neptun    48.97        1:45.01   
20  Jonas Harju  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    50.63        1:45.80   
21  Carl Mattsson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    50.48        1:48.34   
22  Jonathan Hrberg  2004  Simklubben Neptun    52.45        1:50.40   
23  Sid Lundgren  2003  Jrflla Simsllskap    51.00        1:50.84   
24  Simon Alveskr Lundfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    55.54        1:54.65   
25  Philip Palmqvist  2005  Simklubben Neptun    58.17        2:04.69   
Hugo Jonsson  2005  Simklubben Neptun            DSQ   
Pontus Gunnarsson Jonsson  2003  Jrflla Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: Jrflla Simsllskap  Utskriftstid  10:00 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tvlingsort  Jakobsberg    Utskriftstid  10:20   
  Arrangr  Jrflla S & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 17, 200m Brstsim Damer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Sdersten  2000  Jrflla Simsllskap    38.73  1:21.70  2:05.14    2:47.30   
Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    37.30  1:19.17  2:02.55    2:47.32   
Eleonor Rosengart  2000  Hellas Simklubb    50.50  1:46.02  2:42.72    3:40.53   
                     
 
Gren 17, 200m Brstsim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnea Wall  2001  Jrflla Simsllskap    40.43  1:26.12  2:13.42    3:01.26   
Rebecka Rosengart  2001  Hellas Simklubb    48.99  1:44.71  2:43.50    3:41.86   
                     
 
Gren 17, 200m Brstsim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Hansson  2002  Jrflla Simsllskap    38.43  1:20.76  2:05.16    2:50.96   
Elma Starrost  2002  Simklubben Neptun    38.11  1:22.41  2:08.00    2:53.76   
Louise Larsson  2002  Jrflla Simsllskap    39.01  1:23.20  2:08.75    2:54.98   
Nora Segerstrm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    39.22  1:24.24  2:10.30    2:56.06   
Sara Strand  2002  Jrflla Simsllskap    40.55  1:26.63  2:13.53    3:00.31   
Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun    39.45  1:25.43  2:14.61    3:02.25   
Sofia Karls  2002  Solna Sundbyberg SS 04    39.19  1:25.04  2:13.02    3:02.56   
Hanna sbrink  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    43.70  1:33.93  2:24.98    3:14.87   
Felicia Granberg  2002  Jrflla Simsllskap    43.82  1:33.92  2:26.62    3:19.96   
10  Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04    46.69  1:39.24  2:33.33    3:26.10   
11  Alice Svensson  2002  Simklubben Neptun    49.33  1:46.53  2:44.79    3:41.63   
                     
 
Gren 17, 200m Brstsim Damer, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alva Hagstrm  2003  Simklubben Neptun    38.74  1:23.84  2:08.43    2:52.22   
Cecilia Viberg  2003  Liding Simklubb    38.76  1:23.91  2:10.08    2:55.41   
Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun    40.23  1:26.80  2:14.25    3:01.05   
Hilma Brunnberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    41.56  1:28.69  2:16.73    3:02.49   
Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    41.29  1:28.72  2:17.07    3:04.90   
Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04    41.02  1:28.01  2:19.24    3:08.61   
Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun    43.70  1:32.43  2:21.81    3:11.29   
Ioanna Tsirona  2004  Jrflla Simsllskap    42.92  1:32.17  2:22.84    3:12.91   
Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun    44.27  1:34.68  2:25.82    3:14.42   
10  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04    44.61  1:35.30  2:26.21    3:17.75   
11  Felicia Gthberg  2004  Jrflla Simsllskap    46.77  1:38.35  2:31.90    3:24.17   
12  Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    45.32  1:39.25  2:34.32    3:26.01   
13  Penny Pettersdotter Wenster  2004  Simklubben Neptun    46.32  1:39.75  2:33.99    3:27.00   
14  Elsa Lvquist  2004  Simklubben Neptun    47.99  1:41.67  2:35.29    3:29.04   
15  Lina Ahlstrm  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    50.34  1:44.04  2:38.76    3:31.61   
16  Annie Dovhammar  2003  Simklubben Neptun    47.67  1:42.35  2:38.72    3:34.20   
17  Elin Homnr  2003  Simklubben Neptun    48.08  1:44.39  2:40.78    3:35.83   
18  Emilia Cullfors  2003  Simklubben Neptun    48.98  1:45.15  2:42.10    3:38.75   
19  Ebba Eneroth  2003  Simklubben Neptun    51.25  1:49.59  2:49.66    3:46.50   
20  Klara Svenheim  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    50.98  1:50.23  2:50.68    3:48.19   
21  Alice Litterfeldt  2003  Simklubben Neptun    52.63  1:54.85  2:57.72    3:58.58   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: Jrflla Simsllskap  Utskriftstid  10:20 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tvlingsort  Jakobsberg    Utskriftstid  10:47   
  Arrangr  Jrflla S & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Karl Gustav Grnyi  1999  Simklubben Neptun    1:07.52  2:20.06  3:41.91    4:48.37   
Simon Blom  1999  Simklubben Neptun    1:04.79  2:20.89  3:45.47    4:53.04   
Mattias Huss  1999  Simklubben Neptun    1:09.76  2:31.09  3:55.92    5:06.70   
Pontus Westberg  2000  Jrflla Simsllskap    1:10.38  2:33.60  4:04.98    5:19.86   
Walter Forsberg Meinhart  1999  Simklubben Neptun    1:10.29  2:37.69  4:13.58    5:22.30   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Jrflla Simsllskap    1:03.34  2:13.44  3:32.58    4:34.02   
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun    1:07.04  2:21.27  3:49.09    4:51.14   
Linus Nykvist  2001  Jrflla Simsllskap    1:14.18  2:29.01  3:56.23    5:05.47   
Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    1:09.54  2:34.51  3:58.35    5:07.78   
Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun    1:12.07  2:29.87  3:58.13    5:11.03   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    1:11.95  2:34.58  4:09.80    5:19.59   
Linus Thrn  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:13.47  2:39.90  4:11.66    5:24.59   
Douglas Reuterskild  2002  Solna Sundbyberg SS 04    1:17.74  2:47.40  4:17.54    5:30.45   
Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    1:26.22  2:46.23  4:21.19    5:35.13   
Markus Sandh  2002  Jrflla Simsllskap    1:13.33  2:40.31  4:20.95    5:36.06   
Arian Parsa  2002  Jrflla Simsllskap    1:20.46  2:56.53  4:46.37    6:08.08   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun    1:14.44  2:45.32  4:21.28    5:33.77   
Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    1:34.91  3:08.24  4:51.61    6:12.74   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: Jrflla Simsllskap  Utskriftstid  10:47 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tvlingsort  Jakobsberg    Utskriftstid  11:15   
  Arrangr  Jrflla S & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Sandra Bergerstam  2001  Jrflla Simsllskap    1:07.45  2:21.80  3:36.50  4:50.91  18:31.65   
          6:05.09  7:19.44  8:33.97  9:47.84     
          11:02.22  12:17.46  13:32.13  14:47.19     
          16:02.62  17:18.03         
Ella Langell Hgblom  2001  Skuru Idrottsklubb    1:15.68  2:43.93  4:12.77  5:44.70  22:48.14   
          7:18.94  8:53.24  10:18.99  11:53.97     
          13:29.37  15:09.56  16:44.40  18:11.80     
          19:46.24  21:17.03         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Klara Alte  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:12.87  2:31.36  3:50.15  5:09.11  19:45.27   
          6:28.16  7:47.40  9:07.49  10:27.23     
          11:47.73  13:08.06  14:28.54  15:49.36     
          17:09.61  18:29.00         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun    1:12.62  2:31.10  3:49.60  5:08.52  19:41.26   
          6:27.40  7:46.72  9:06.76  10:26.45     
          11:45.43  13:04.23  14:23.77  15:43.04     
          17:02.71  18:22.52         
Elsa Krvestedt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    1:21.67  2:51.43  4:20.66  5:51.81  22:24.35   
          7:21.22  8:51.58  10:23.21  11:52.94     
          13:22.80  14:54.50  16:26.41  17:57.90     
          19:27.92  20:59.46         
Emma Bjrkman  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    1:21.62  2:52.53  4:23.74  5:56.88  23:07.11   
          7:27.94  9:00.99  10:33.83  12:07.29     
          13:41.65  15:17.07  16:52.56  18:27.63     
          20:02.79  21:35.96         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: Jrflla Simsllskap  Utskriftstid  11:15 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tvlingsort  Jakobsberg    Utskriftstid  11:56   
  Arrangr  Jrflla S & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Elin Sdersten  2000  Jrflla Simsllskap    1:09.26  2:21.04  3:32.79  4:44.58  9:33.12   
          5:56.62  7:09.13  8:22.00       
Siri Selander  1999  Stockholms Kappsimningsklubb    1:11.59  2:29.22  3:46.98  5:05.36  10:21.31   
          6:24.66  7:44.46  9:04.11       
Cassandra Larsson  2000  Jrflla Simsllskap    1:12.58  2:33.71  3:59.25  5:25.29  10:59.82   
          6:52.14  8:15.78  9:39.10       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Linnea Wall  2001  Jrflla Simsllskap    1:13.88  2:34.40  3:56.29  5:19.38  10:49.62   
          6:43.40  8:06.70  9:30.50       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Ebba Edbom  2002  Jrflla Simsllskap    1:07.26  2:19.72  3:33.00  4:47.77  9:43.18   
          6:03.10  7:18.10  8:31.93       
Ella Arrhn Andersson  2002  Jrflla Simsllskap    1:11.86  2:27.86  3:42.72  4:56.74  9:50.96   
          6:10.66  7:23.64  8:37.32       
Klara Eklf  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:09.70  2:22.96  3:38.00  4:53.46  9:56.64   
          6:09.90  7:26.10  8:42.16       
Amanda Lindqvist  2002  Jrflla Simsllskap    1:11.21  2:27.03  3:42.41  4:56.97  9:58.11   
          6:12.01  7:27.36  8:43.56       
Lilly Lundgren  2002  Jrflla Simsllskap    1:10.86  2:26.84  3:42.60  4:58.37  10:04.72   
          6:14.98  7:31.82  8:49.45       
Emma Hansson  2002  Jrflla Simsllskap    1:10.15  2:24.34  3:40.26  4:59.25  10:23.23   
          6:19.28  7:40.45  9:02.57       
Victoria Danielsson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:12.71  2:30.23  3:49.44  5:10.19  10:27.70   
          6:30.41  7:50.77  9:11.16       
Louise Larsson  2002  Jrflla Simsllskap    1:13.36  2:31.54  3:50.62  5:10.59  10:32.60   
          6:31.35  7:52.88  9:13.59       
Sara Strand  2002  Jrflla Simsllskap    1:13.59  2:33.54  3:53.89  5:15.32  10:44.69   
          6:36.42  7:58.53  9:19.74       
10  Felicia Granberg  2002  Jrflla Simsllskap    1:17.37  2:45.57  4:17.17  5:48.87  11:47.36   
          7:19.36  8:49.34  10:19.68       
11  Jessica Edlundh  2002  Solna Sundbyberg SS 04    1:16.59  2:43.19  4:13.42  5:44.23  11:48.38   
          7:17.28  8:50.98  10:20.88       
12  Evelina Berg  2002  Simklubben Neptun    1:27.85  3:08.53  4:49.36  6:31.42  13:07.07   
          8:13.01  9:54.11  11:33.40       
Dimitra Tsirona  2002  Jrflla Simsllskap            DNS   
                     
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Alva Hagstrm  2003  Simklubben Neptun    1:14.09  2:35.06  3:56.97  5:19.92  10:44.96   
          6:41.48  8:04.66  9:26.30       
Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb    1:14.65  2:35.80  3:58.12  5:21.01  10:51.68   
          6:42.50  8:06.19  9:30.13       
Elsa Bckstrm  2004  Skuru Idrottsklubb    1:19.13  2:50.37  4:21.06  5:52.74  11:50.28   
          7:23.99  8:52.97  10:23.42       
Lovisa Niska Sderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    1:30.88  3:10.91  4:54.57  6:39.08  13:26.66   
          8:23.45  10:06.13  11:48.61       
Olivia stlund  2003  Skuru Idrottsklubb            DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: Jrflla Simsllskap  Utskriftstid  11:56 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tvlingsort  Jakobsberg    Utskriftstid  15:02   
  Arrangr  Jrflla S & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 21, 200m Fjrilsim Herrar, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Simon Blom  1999  Simklubben Neptun    29.03  1:01.36  1:34.42    2:07.67   
Karl Gustav Grnyi  1999  Simklubben Neptun    28.97  1:03.11  1:37.29    2:11.67   
Walter Forsberg Meinhart  1999  Simklubben Neptun    32.61  1:10.66  1:50.22    2:29.52   
Mattias Huss  1999  Simklubben Neptun    31.21  1:09.84  1:50.83    2:32.16   
                     
 
Gren 21, 200m Fjrilsim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    31.27  1:08.55  1:48.35    2:27.02   
                     
 
Gren 21, 200m Fjrilsim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tor Selander  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    32.83  1:11.36  1:51.09    2:30.34   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    34.06  1:13.49  1:53.91    2:32.92   
Linus Thrn  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    33.39  1:12.97  1:54.67    2:36.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: Jrflla Simsllskap  Utskriftstid  15:02 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tvlingsort  Jakobsberg    Utskriftstid  15:41   
  Arrangr  Jrflla S & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linna Sandh  2000  Jrflla Simsllskap    30.39  1:08.53  1:58.84    2:32.35   
Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    33.57  1:14.86  2:01.84    2:39.60   
Saga Skarin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    33.88  1:15.40  2:05.79    2:42.79   
Ella Ericson  2000  Simklubben Neptun    35.79  1:20.94  2:11.35    2:50.18   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    33.01  1:13.69  1:56.09    2:30.95   
Smilla Lnnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    32.26  1:13.27  1:57.47    2:31.63   
Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    35.76  1:17.31  2:04.92    2:39.88   
Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    34.49  1:17.25  2:08.26    2:45.43   
Linnea Wall  2001  Jrflla Simsllskap    35.64  1:21.78  2:09.40    2:47.35   
Clara Bohman  2001  Simklubben Neptun    39.81  1:30.99  2:25.94    3:10.12   
Ella Langell Hgblom  2001  Skuru Idrottsklubb    39.99  1:31.23  2:31.60    3:14.23   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Edbom  2002  Jrflla Simsllskap    32.79  1:11.21  1:55.14    2:28.66   
Emma Hansson  2002  Jrflla Simsllskap    34.77  1:14.12  1:57.01    2:33.28   
Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    35.82  1:15.02  2:04.21    2:39.51   
Amanda Lindqvist  2002  Jrflla Simsllskap    34.63  1:16.62  2:04.32    2:39.93   
Elma Starrost  2002  Simklubben Neptun    36.32  1:19.08  2:04.49    2:40.49   
Victoria Danielsson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    33.93  1:15.93  2:03.51    2:40.92   
Louise Larsson  2002  Jrflla Simsllskap    36.17  1:19.03  2:04.48    2:41.63   
Sara Strand  2002  Jrflla Simsllskap    34.86  1:18.06  2:05.05    2:41.72   
Klara Alte  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    35.32  1:18.92  2:07.81    2:43.14   
10  Nora Segerstrm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    35.99  1:19.70  2:05.40    2:43.25   
11  Liv Tibblin Wahnberg  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    35.09  1:18.53  2:07.79    2:44.75   
12  Hanna sbrink  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    35.75  1:17.76  2:08.31    2:46.91   
13  Sofia Karls  2002  Solna Sundbyberg SS 04    34.26  1:16.59  2:05.45    2:47.00   
14  Felicia Granberg  2002  Jrflla Simsllskap    38.49  1:24.28  2:14.77    2:57.92   
15  Alexandra Reiman  2002  Solna Sundbyberg SS 04    39.12  1:23.11  2:15.83    2:58.39   
16  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb    36.35  1:20.73  2:17.61    2:58.70   
17  Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04    40.79  1:27.72  2:20.04    2:59.07   
18  Agnes Nyberg  2002  Solna Sundbyberg SS 04    43.32  1:28.49  2:22.24    3:07.39   
19  Alice Svensson  2002  Simklubben Neptun    40.86  1:33.28  2:34.11    3:16.54   
20  Jelena Lajsic  2002  Simklubben Neptun    43.21  1:34.69  2:36.85    3:22.45   
Dimitra Tsirona  2002  Jrflla Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    33.10  1:11.61  1:55.51    2:29.87   
Josefine Iwarson  2003  Jrflla Simsllskap    35.15  1:17.23  2:02.35    2:38.77   
Elin Lindqvist  2004  Jrflla Simsllskap    35.15  1:17.55  2:03.21    2:40.78   
Lovisa Edman  2003  Simklubben Neptun    35.88  1:17.19  2:04.60    2:41.66   
Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    35.34  1:16.12  2:04.86    2:41.84   
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    33.50  1:13.65  2:04.90    2:42.62   
Rebecca Policastro  2003  Jrflla Simsllskap    34.65  1:16.11  2:04.46    2:42.94   
Vendela Hillstrm  2003  Simklubben Neptun    35.51  1:17.50  2:07.21    2:43.89   
Elin Grhs  2004  Simklubben Neptun    35.82  1:18.77  2:06.81    2:44.37   
10  Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun    36.94  1:20.88  2:09.31    2:44.54   
11  Moa Arvehed  2003  Jrflla Simsllskap    36.59  1:23.09  2:07.86    2:45.11   
12  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    34.92  1:17.61  2:07.31    2:45.60   
13  Cecilia Viberg  2003  Liding Simklubb    36.41  1:19.28  2:06.29    2:45.66   
14  Alva Hagstrm  2003  Simklubben Neptun    35.18  1:22.41  2:09.19    2:45.74   
15  Linnea Zetterlund  2003  Jrflla Simsllskap    39.88  1:24.76  2:12.52    2:46.95   
16  Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun    38.56  1:20.74  2:09.85    2:47.92   
17  Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun    37.05  1:20.86  2:10.55    2:47.99   
18  Josefin Andersson  2003  Jrflla Simsllskap    38.33  1:20.27  2:10.71    2:48.44   
19  Ella Engelgren  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    38.52  1:22.18  2:13.62    2:51.19   
20  Ioanna Tsirona  2004  Jrflla Simsllskap    36.15  1:21.71  2:12.30    2:52.02   
21  Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb    39.03  1:23.36  2:13.50    2:52.20   
22  Hilma Brunnberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    39.57  1:26.52  2:13.38    2:53.17   
23  Maja Gunnarson  2003  Simklubben Neptun    36.30  1:23.16  2:15.74    2:53.76   
24  Louise Hertegren  2004  Jrflla Simsllskap    34.96  1:18.72  2:15.23    2:54.31   
25  Lova Gottberg  2003  Simklubben Neptun    40.50  1:24.84  2:16.44    2:55.08   
26  Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    36.53  1:23.81  2:15.59    2:56.69   
27  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun    40.98  1:25.84  2:15.82    2:56.79   
28  Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun    41.54  1:27.67  2:17.77    2:56.83   
29  Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun    40.06  1:26.10  2:16.18    2:58.67   
30  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    40.45  1:29.10  2:19.97    3:00.15   
31  Elsa Krvestedt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    40.62  1:27.90  2:21.03    3:01.73   
32  Elina Lejonqvist  2004  Jrflla Simsllskap    40.10  1:25.92  2:21.90    3:01.83   
33  Felicia Gthberg  2004  Jrflla Simsllskap    40.84  1:29.00  2:20.85    3:02.02   
34  Elsa Bckstrm  2004  Skuru Idrottsklubb    39.99  1:29.07  2:22.30    3:03.02   
35  Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04    41.74  1:27.59  2:18.96    3:03.77   
36  Sofia Hansen  2004  Jrflla Simsllskap    41.87  1:27.62  2:22.01    3:04.15   
37  Elsa Lvquist  2004  Simklubben Neptun    39.61  1:29.84  2:21.87    3:06.37   
38  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04    41.46  1:30.37  2:22.89    3:07.22   
39  Benedicte Lumby Jessen  2003  Solna Sundbyberg SS 04    42.89  1:33.14  2:26.64    3:08.03   
40  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun    42.12  1:30.82  2:24.86    3:08.42   
41  Penny Pettersdotter Wenster  2004  Simklubben Neptun    43.19  1:31.22  2:25.94    3:09.37   
42  Annie Dovhammar  2003  Simklubben Neptun    43.42  1:34.96  2:30.46    3:12.74   
43  Alice Dombos  2004  Liding Simklubb    44.82  1:32.00  2:29.32    3:13.31   
44  Ebba de Besche  2003  Jrflla Simsllskap    40.65  1:28.18  2:29.54    3:13.84   
45  Vilma Dombos  2004  Liding Simklubb    42.85  1:34.11  2:33.42    3:16.35   
46  Emma Orrung  2003  Skuru Idrottsklubb    43.50  1:32.28  2:32.67    3:16.89   
47  Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    45.38  1:37.21  2:36.38    3:21.05   
48  Lina Ahlstrm  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    47.02  1:40.16  2:36.10    3:21.13   
49  Emilia Cullfors  2003  Simklubben Neptun    44.42  1:39.94  2:40.03    3:23.64   
50  Elin Homnr  2003  Simklubben Neptun    49.46  1:47.16  2:44.28    3:30.19   
51  Amanda Bck  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    50.81  1:48.30  2:50.93    3:39.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: Jrflla Simsllskap  Utskriftstid  15:41 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tvlingsort  Jakobsberg    Utskriftstid  16:18   
  Arrangr  Jrflla S & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Karl Gustav Grnyi  1999  Simklubben Neptun    59.09  2:03.35  3:05.08    4:06.09   
Aaro Thtivuori  1998  Simklubben Neptun    58.60  2:01.49  3:04.95    4:09.06   
Pontus Westberg  2000  Jrflla Simsllskap    1:05.66  2:16.78  3:27.53    4:37.40   
Oliver Soneborg  2000  Skuru Idrottsklubb    1:09.35  2:27.86  3:47.48    5:11.60   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Jrflla Simsllskap    57.65  1:58.13  2:59.86    4:00.30   
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun    58.76  2:00.70  3:04.77    4:08.07   
Linus Nykvist  2001  Jrflla Simsllskap    1:06.35  2:17.94  3:29.00    4:37.13   
Isak Gustafsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    1:03.65  2:14.52  3:27.49    4:37.39   
Hugo Malmberg  2001  Jrflla Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    1:02.96  2:11.34  3:21.23    4:28.78   
Karl Palmqvist  2002  Simklubben Neptun    1:09.05  2:24.34  3:41.69    4:52.81   
Edvin Eskilsson  2002  Skuru Idrottsklubb    1:07.93  2:24.44  3:40.82    4:54.63   
Per Levander  2002  Solna Sundbyberg SS 04    1:15.55  2:38.41  3:59.74    5:20.11   
Alex Rappoccio  2002  Simklubben Neptun    1:19.99  2:52.99  4:23.97    5:51.51   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Simon Frde  2003  Jrflla Simsllskap    1:00.00  2:05.77  3:12.82    4:19.58   
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun    1:04.82  2:16.14  3:28.81    4:39.24   
Rasmus Hanson  2003  Jrflla Simsllskap    1:05.43  2:17.48  3:29.88    4:41.22   
Otto Reithner  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    1:07.05  2:19.22  3:32.03    4:43.62   
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    1:07.66  2:21.20  3:35.96    4:49.46   
Marcus Nykvist  2004  Jrflla Simsllskap    1:08.08  2:22.53  3:38.84    4:54.59   
Lukas Malmstrm  2003  Skuru Idrottsklubb    1:07.14  2:21.73  3:38.53    4:54.84   
Isak Wallstrm-Blomgren  2003  Simklubben Neptun    1:10.09  2:27.95  3:44.90    5:00.17   
Viktor Jonson  2003  Simklubben Neptun    1:11.66  2:30.15  3:50.12    5:07.24   
10  Gustavs Cerps  2004  Simklubben Neptun    1:13.64  2:33.81  3:51.97    5:09.98   
11  Sid Lundgren  2003  Jrflla Simsllskap    1:12.12  2:32.30  3:54.26    5:13.23   
12  Hjalmar Mueller  2004  Simklubben Neptun    1:15.43  2:36.92  3:56.98    5:14.77   
13  Nils Malmberg  2004  Jrflla Simsllskap    1:13.46  2:34.58  3:56.31    5:18.36   
14  Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun    1:16.17  2:37.82  3:59.86    5:18.46   
15  Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    1:16.10  2:38.19  4:00.02    5:18.86   
16  Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb    1:14.27  2:36.56  3:58.95    5:19.23   
17  Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun    1:16.80  2:40.15  4:03.28    5:21.91   
18  Morris Martin  2004  Simklubben Neptun    1:17.06  2:40.46  4:04.39    5:24.01   
19  John Zetterqvist  2004  Jrflla Simsllskap    1:16.07  2:42.00  4:09.23    5:34.31   
20  Ferdinand Bang  2005  Simklubben Neptun    1:17.66  2:43.68  4:11.38    5:38.92   
21  Pontus Gunnarsson Jonsson  2003  Jrflla Simsllskap    1:20.95  2:52.62  4:20.54    5:47.30   
22  Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    1:27.46  3:03.82  4:41.65    6:14.01   
23  Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb    1:33.90  3:16.13  4:57.58    6:47.31   
Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 oktober 2016 
Licensierad till: Jrflla Simsllskap  Utskriftstid  16:18 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  UGP4 - 2016    Utskriftsdatum  23 oktober 2016   
  Tvlingsort  Jakobsberg    Utskriftstid  16:39   
  Arrangr  Jrflla S & Stockholms simfrbund         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  22 oktober 2016         
 
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Reithner  2000  Stockholms Kappsimningsklubb    33.36        1:08.21   
Sara Andersson  2000  Simklubben Neptun    34.29        1:11.32   
Linnea Gyllberg  2000  Simklubben Neptun    34.33        1:12.96   
Michaela Mattsson  1999  Simklubben Neptun    35.93        1:17.31   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Sandra Bergerstam  2001  Jrflla Simsllskap    35.30        1:12.64   
Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    38.36        1:18.70   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Ella Arrhn Andersson  2002  Jrflla Simsllskap    33.53        1:08.52   
Lilly Lundgren  2002  Jrflla Simsllskap    34.13        1:10.05   
Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    34.77        1:12.16   
Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    35.13        1:12.52   
Victoria Danielsson  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    36.01        1:14.52   
Hanna sbrink  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    37.32        1:15.73   
Jessica Edlundh  2002  Solna Sundbyberg SS 04    39.06        1:21.28   
Emma Hansson  2002  Jrflla Simsllskap    39.88        1:21.96   
Agnes Nyberg  2002  Solna Sundbyberg SS 04    42.57        1:26.93   
10  Alice Svensson  2002  Simklubben Neptun    48.59        1:39.82   
Dimitra Tsirona  2002  Jrflla Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Rebecca Sandstrm  2003  Liding Simklubb    34.05        1:10.09   
Isa Lundgren Sonnergren  2004