Results for UGP 4 2016, Jakobsberg
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Pass 1 Lördag 22okt
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP4 - 2016 | Utskriftsdatum | 22 oktober 2016 | |||
Tävlingsort | Jakobsberg | Utskriftstid | 09:47 | |||
Arrangör | Järfälla S & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 oktober 2016 |
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Simklubben Neptun | 27.66 | 59.58 | |||||
2 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.47 | 59.95 | |||||
3 | Wiggo Frohde | 2000 | Simklubben Neptun | 28.17 | 1:00.52 | |||||
4 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 28.49 | 1:00.63 | |||||
5 | Carl Käll Jönsson | 1999 | Simklubben Neptun | 29.16 | 1:03.49 | |||||
6 | Mattias Huss | 1999 | Simklubben Neptun | 30.59 | 1:05.15 | |||||
7 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Simklubben Neptun | 30.70 | 1:05.98 | |||||
8 | Nikolaus Siotis | 2000 | Järfälla Simsällskap | 30.45 | 1:06.85 | |||||
9 | Oliver Soneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 31.81 | 1:13.36 | |||||
- | Ali Jafaar | 1998 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 26.40 | 57.58 | |||||
2 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.42 | 1:04.45 | |||||
3 | Anton Adelöw | 2001 | Järfälla Simsällskap | 31.80 | 1:09.18 | |||||
4 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 33.07 | 1:10.43 | |||||
5 | Adrian Brinnen | 2001 | Simklubben Neptun | 39.41 | 1:26.65 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.93 | 1:03.56 | |||||
2 | Tor Selander | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.17 | 1:04.11 | |||||
3 | Leo Jakobsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.58 | 1:06.52 | |||||
4 | Erik Almvret | 2002 | Järfälla Simsällskap | 30.26 | 1:06.98 | |||||
5 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 31.38 | 1:09.04 | |||||
6 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.16 | 1:11.41 | |||||
7 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.61 | 1:13.66 | |||||
8 | Karl Palmqvist | 2002 | Simklubben Neptun | 34.42 | 1:16.18 | |||||
9 | Arian Parsa | 2002 | Järfälla Simsällskap | 35.79 | 1:18.55 | |||||
10 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.32 | 1:19.34 | |||||
11 | Alex Rappoccio | 2002 | Simklubben Neptun | 40.75 | 1:31.76 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.40 | 1:11.15 | |||||
2 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 33.43 | 1:14.54 | |||||
3 | Gustavs Cerps | 2004 | Simklubben Neptun | 34.96 | 1:15.89 | |||||
4 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Simklubben Neptun | 34.46 | 1:18.15 | |||||
5 | Nils Malmberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 36.11 | 1:19.25 | |||||
6 | Sid Lundgren | 2003 | Järfälla Simsällskap | 38.27 | 1:21.89 | |||||
7 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 38.15 | 1:22.57 | |||||
8 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 38.68 | 1:26.77 | |||||
9 | Pontus Gunnarsson Jonsson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 40.47 | 1:29.35 | |||||
10 | Carl Mattsson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.42 | 1:30.42 | |||||
11 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.34 | 1:31.76 | |||||
12 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.13 | 1:32.48 | |||||
13 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 40.35 | 1:33.95 | |||||
14 | John Zetterqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 44.90 | 1:41.86 | |||||
- | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 22 oktober 2016 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap | Utskriftstid | 09:47 |