2019-11-19   02:29:27
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nääsuinnit UiTa

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nääs-uinnit    Tulostuspäivämäärä  22 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:34   
  Järjestäjä  Uinti Tampere ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  22 lokakuu 2016         
 
 
Laji 12, 50m PU N, T13, 10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tiinu Tamminen  2006    248          38.79   
  Lahden Uimaseura  39.36                 
Tinka Tamminen  2006    200          41.65   
  Lahden Uimaseura  42.28                 
Aino Välimaa  2006    157          45.16   
  Uinti Tampere  46.78                 
Ippi Ranta  2006    153          45.53   
  Uinti Tampere  53.52                 
Olivia Talvitie  2006    148          46.04   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  50.61                 
Nella Kortteinen  2007    126          48.52   
  Uinti Tampere  47.77                 
Rilla Backman  2006    124          48.89   
  Lahden Uimaseura  52.72                 
Lila Niskala  2006    119          49.49   
  Uinti Tampere                   
Josefina Uitto  2006    112          50.51   
  Uinti Tampere  48.81                 
10  Ines Pälviranta  2007    102          52.04   
  Uinti Tampere                   
11  Elli Raitalaakso  2006    86          55.21   
  Uinti Tampere                   
12  Emilia Tähkänen  2007    83          55.70   
  Uinti-Vakka  55.90                 
Julia Rauhala  2006              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  44.36                 
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
Milana Virtanen  2006              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Piia Lahtinen  2006              DSQ   
  Uinti Tampere  58.04                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Veera Nurmikolu  2007              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
 
Laji 12, 50m PU N, T13, 10, Loppukilpailut 11 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Julia Sairanen  2003    494          30.82   
  Lahden Uimaseura  33.04                 
Liinu Louhikoski  2004    467          31.42   
  Vanders  31.57                 
Eveliina Koivula  2003    448          31.86   
  Uinti Tampere  31.32                 
Aada Rissanen  2004    402          33.03   
  Vanders  33.28                 
Ronja Myllykallio  2003    360          34.27   
  Nokian Pyry  34.23                 
Silja Rossi  2004    341          34.87   
  Uinti Tampere  38.89                 
Emma Hämäläinen  2003    341          34.88   
  Vieskan Uimarit  34.02                 
Siiri Reinonen  2004    316          35.76   
  Hämeenlinnan Uimaseura  38.28                 
Janna Salminen  2003    311          35.97   
  Lahden Uimaseura  35.65                 
10  Julia Romo  2003    310          35.99   
  Lahden Uimaseura  36.51                 
11  Noora Kylmämetsä  2004    307          36.11   
  Uinti Tampere  40.16                 
12  Veera Skinnari  2003    291          36.77   
  Lahden Uimaseura  36.03                 
13  Julie Nikkilä  2003    287          36.94   
  Vanders  38.49                 
14  Ida Töyrylä  2004    270          37.69   
  Uinti Tampere  41.06                 
15  Annika Heikkilä  2003    255          38.42   
  Lahden Uimaseura  38.50                 
16  Silja Villanen  2005    254          38.47   
  Salon Uimarit  37.92                 
17  Moona Korpikoski  2005    254          38.48   
  Nokian Pyry  40.64                 
18  Noora Pätiälä  2004    249          38.72   
  Uinti Tampere  40.26                 
19  Milla Salminen  2003    235          39.46   
  Hämeenlinnan Uimaseura  38.92                 
20  Sivi Juvakka  2005    214          40.71   
  Nokian Pyry  46.68                 
21  Wilma Lassila  2004    210          41.00   
  TaTu Tampere  40.12                 
22  Heidi Helenius  2005    206          41.25   
  Uinti Tampere  42.64                 
23  Enni Halttunen  2005    187          42.58   
  Uinti Tampere  41.96                 
24  Melissa Virtanen  2004    168          44.13   
  Uinti Tampere  47.52                 
25  Aino Suominen  2004    160          44.90   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  51.31                 
26  Jemina Vainio  2004    156          45.27   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
27  Ella Happonen  2003    155          45.29   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
28  Henni Halme  2005    151          45.70   
  Uinti Tampere  49.29                 
29  Aada Lehtoniemi  2005    151          45.71   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  52.61                 
30  Hilda Mäkelä  2005    149          45.95   
  Hämeenlinnan Uimaseura  46.05                 
31  Charlotta Koivisto  2004    145          46.37   
  Uinti-Vakka  53.37                 
32  Ella Vilenius  2004    140          46.95   
  Vanders  50.96                 
33  Enna Eho  2004    135          47.43   
  Uinti Tampere                   
34  Saara Kiuru  2004    127          48.46   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  48.44                 
35  Jenna Luoma  2005    106          51.39   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
36  Olivia Romo  2005    80          56.37   
  Lahden Uimaseura  1:02.26                 
Liisa Siikala  2003              DNS   
  Uinti Tampere  36.75                 
Iida Kontkanen  2003              DSQ   
  Uinti Tampere  45.79                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Kaisu Leinonen  2005              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 12, 50m PU N, T13, 10, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Puomila  1992    594          28.99   
  TaTu Tampere  28.14                 
Hanna Hammar  1998    589          29.07   
  Uinti Tampere  28.17                 
Sonja Pentti  1999    571          29.37   
  Swimming Jyväskylä  29.06                 
Nina Haltia  1999    565          29.49   
  Vanders  28.23                 
Fanny Grönvall  2000    557          29.63   
  Uinti Tampere  29.28                 
Heidi Savioja  1988    553          29.69   
  Kampuksen Plaani  28.78                 
Elina Karinkanta  2000    543          29.87   
  TaTu Tampere  29.91                 
Ina Pollari  2002    543          29.88   
  Uinti Tampere  29.12                 
Tea Österlund  1998    527          30.17   
  Kampuksen Plaani  32.00                 
10  Anniina Murto  2001    517          30.37   
  Porin Uimaseura  30.73                 
11  Ronja Mehtonen  1999    515          30.40   
  Salon Uimarit  29.83                 
12  Nea Virta  1996    513          30.44   
  Uinti Tampere  29.64                 
13  Jenna Ranki  1997    490          30.91   
  Salon Uimarit  30.91                 
14  Nea Hyvärinen  1997    474          31.26   
  Hämeenlinnan Uimaseura  31.68                 
15  Sofia Nieminen  2002    468          31.39   
  Hämeenlinnan Uimaseura  30.23                 
16  Ada Alajääskö  1998    456          31.66   
  TaTu Tampere  31.56                 
16  Suvi Kurth  2001    456          31.66   
  Uinti Tampere  31.90                 
18  Henna Kainulainen  1998    454          31.71   
  Helsingfors Simsällskap  30.19                 
19  Tiina Soukka  1996    452          31.75   
  TaTu Tampere  30.00                 
20  Mari Kausiala  1997    451          31.78   
  TaTu Tampere  31.05                 
21  Vanessa Pönnighaus  1999    419          32.58   
  Hämeenlinnan Uimaseura  31.73                 
22  Julia Sottinen  2000    412          32.74   
  Porin Uimaseura  31.38                 
23  Sini Tuominen  2000    386          33.48   
  Uinti Tampere  31.95                 
24  Heta Järvenpää  2001    364          34.12   
  Haapajärven Kiilat  33.54                 
25  Siiri Toiva  2002    292          36.71   
  Nokian Pyry  38.74                 
26  Noona Rantanen  2002    262          38.09   
  Vanders  37.09                 
27  Kaisa Siukonen  2001    245          38.96   
  Uinti Tampere  38.27                 
28  Nelli Vartiainen  2002    233          39.57   
  Hämeenlinnan Uimaseura  39.10                 
29  Suvi Tuominen  2000    223          40.15   
  Uinti-Vakka  37.12                 
30  Jenna Rajahalme  2002    203          41.43   
  Nokian Pyry  45.75                 
31  Noomi Auervuolle  2001    160          44.88   
  Uinti Tampere                   
Daria Marishina  2001              DSQ   
  Uinti Tampere  41.22                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Melissa Talvio  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura  37.29                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  22 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  14:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner