2021-04-16   11:12:55
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nokian Marrasuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Marrasuinnit    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  15:22   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 12, P-10, M 50 m SU, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Lev Vlasov  2007    180          39.34   
  TaTu Tampere  42.77                 
Kalle Heinonen  2006    123          44.63   
  TaTu Tampere  44.22                 
Aaro Imppola  2006    114          45.70   
  Hyvinkään Uimaseura  46.24                 
Väinö Hinkka  2007    111          46.10   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  49.95                 
Aapo Nurminen  2006    109          46.41   
  Raision Urheilijat  47.11                 
Hermanni Siurola  2007    98          48.14   
  TaTu Tampere  51.21                 
Niklas Töyrylä  2006    96          48.48   
  Uinti Tampere  50.03                 
Ahti Halttunen  2006    92          49.21   
  Hyvinkään Uimaseura  49.70                 
Ville Suojasto  2006    90          49.56   
  Raision Urheilijat  51.87                 
10  Jone Strandberg  2007    88          49.95   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
11  Eetu Nieminen  2006    85          50.35   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  49.35                 
12  Sean Salli  2007    85          50.48   
  Uinti Tampere  53.06                 
13  Iiro Räty  2006    85          50.50   
  Nokian Pyry  46.65                 
14  Valtteri Pellinen  2007    81          51.33   
  Uinti Tampere  52.45                 
15  Veeti Heittokangas  2006    80          51.47   
  Uinti Tampere  51.29                 
16  Luca Ruusila  2006    79          51.60   
  Uinti Tampere  48.26                 
17  Marius Koivisto  2006    77          52.17   
  Uinti-Vakka                   
18  Tobias Syrjä  2006    73          52.99   
  Uinti Tampere                   
19  Saku Pietilä  2006    72          53.29   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  51.15                 
20  Juho Rosenström  2007    71          53.52   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  50.63                 
21  Aaro Törnström  2006    70          53.85   
  Raision Urheilijat  55.00                 
22  Roope Käär  2007    68          54.41   
  Raision Urheilijat  56.27                 
23  Timi Pajunen  2007    67          54.67   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  51.50                 
24  Tatu Yli-Houhala  2007    62          55.87   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  58.58                 
25  Rasmus Ruotoistenmäki  2006    62          55.99   
  Uinti Tampere  57.66                 
26  Anton Ylikoski  2007    60          56.55   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:01.89                 
27  Eemeli Salo  2007    54          58.46   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  56.62                 
28  Simo Myllyniemi  2006    54          58.53   
  Nokian Pyry  53.02                 
29  Georg Aspholm  2008    53          59.00   
  Uinti Tampere                   
30  Miska Moisio  2007    53          59.03   
  TaTu Tampere  1:01.67                 
31  Jasu Strandberg  2006    42          1:03.58   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
32  Tobias Lydén  2008    41          1:03.97   
  Uinti Tampere  59.87                 
33  Kostja Tatarinov  2007    40          1:04.78   
  TaTu Tampere  1:11.06                 
Casper Kvist  2006              DSQ   
  Nokian Pyry  56.09                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Elias Salo  2007              DSQ   
  Vesihelmen Uimaseura  1:00.36                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Ferdinand Backman  2006              DSQ   
  TaTu Tampere  1:01.42                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Joona Jakoaho  2006              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura  57.46                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Joona Korpikoski  2007              DSQ   
  Nokian Pyry  56.58                 
  SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
Leevi Saarinen  2006              DSQ   
  Uinti-Vakka  48.26                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Roope Koskela  2007              DSQ   
  Raision Urheilijat  55.22                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Sebastian Sojolin  2006              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  45.59                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Thomas Failer  2007              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Tuukka Niemeläinen  2008              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Vladimir Tsvetkov  2006              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura  52.77                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 12, P-10, M 50 m SU, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika                 











 
Onni Tamminiemi  1999    303          33.05   
  Uinti Tampere  32.32                 
Eemil Pynnönen  2001    296          33.34   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  35.37                 
Sami Peltonen  2001    281          33.92   
  Uinti Tampere                   
Tatu Korhonen  2000    278          34.03   
  Uinti Tampere  34.26                 
Lauri Löyttyniemi  1999    213          37.15   
  Uinti Tampere                   
Joona Saloniemi  2004    178          39.47   
  TaTu Tampere  39.73                 
Topi Salminen  2004    107          46.71   
  Nokian Pyry  47.72                 
Tomi Louhiniitty  2004    93          48.89   
  Uinti Tampere  48.98                 
Samuel Rooke  2004    87          50.11   
  Hyvinkään Uimaseura                   
10  Iliad Sioofy Khojine  2004    67          54.47   
  Uinti Tampere  53.47                 
11  Leevi Luoma  2005    59          56.95   
  Uinti Tampere  58.08                 
12  Alex Lehtola  2005    57          57.45   
  Uinti Tampere                   
Timo Marttinen  2001              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura  39.79                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  15:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner