2019-12-12   13:19:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Ullbergstrofén 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Försök fredag

Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ullbergstrofén 2017    Utskriftsdatum  28 april 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  16:27   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  28 april 2017         
 
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Försök 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Land  50m        Tid  Status 











 
Robin Andréasson  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap    24.63        51.30   
Daniel Kertes  1999  Ängelholms Simsällskap    25.53        52.44   
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    25.89        53.36   
Johan Hildesson  1992  Kungälvs Simsällskap    26.80        54.29   
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    26.43        54.31   
Miro Torola  1995  Göteborg Sim    26.56        54.55   
Mika Persson  1998  Höganäs Simsällskap    26.05        55.32   
Pierre Høgenhaug  1999  Søllerød Svømmeklub  DEN  26.74        55.33   
Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap    26.61        55.56   
10  Oscar Sjöblad  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    26.65        55.62   
11  Mikael Sydow Haugen  1999  Sandefjord Svømmeklubb  NOR  27.00        55.73   
12  Gustav Frödeberg  1997  Väsby Simsällskap    26.92        55.81   
13  Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    26.97        56.01   
13  Sindre Gonsholt Molteberg  1999  Ski Svømmeklubb  NOR  27.03        56.01   
15  Fredrik Emanuelsson  1999  Kungälvs Simsällskap    26.95        56.31   
16  Jakob Clemedtson  1996  Karlskrona Simsällskap    26.95        56.42   
17  Mathias Petrusson  1993  Kungälvs Simsällskap    27.06        56.56   
18  Rickard Berglund  1987  Göteborg Sim    27.58        56.64   
19  Dag Johan Fjelde  1999  Ski Svømmeklubb  NOR  27.71        57.03   
19  Oskar Hanstål  1999  Ängelholms Simsällskap    27.51        57.03   
21  Sixten Almén  1999  Linköpings Allmänna SS    28.03        57.09   
22  Ivo Kuijpers  1999  Säffle Simsällskap    28.05        57.70   
23  Christian Andersen  1999  Søllerød Svømmeklub  DEN  27.89        57.87   
24  Tobias Josefsson  1997  Kungälvs Simsällskap    27.63        57.92   
25  Johan Ekstedt  1993  Göteborg Sim    27.61        58.13   
26  Jakob Sundén  1995  Varberg Sim    27.78        58.23   
27  Gustav Vallbo  1999  Karlskrona Simsällskap    28.17        58.34   
28  Mattias Grynning  1999  Linköpings Allmänna SS    28.51        58.35   
29  Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    26.94        58.53   
30  Simon Kärrsjö  1998  Göteborg Sim    27.48        58.67   
31  Johan Killman  1999  Höganäs Simsällskap    28.20        58.84   
32  Jesper Lundqvist  1999  Höganäs Simsällskap    28.58        59.14   
33  Lars Hogne Oseth  1999  Ski Svømmeklubb  NOR  28.57        59.25   
34  Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap    28.63        59.68   
35  Adam Hansen  1998  Søllerød Svømmeklub  DEN  28.92        59.81   
36  Jacob Alexandersson  1995  S77 Stenungsund    28.82        1:00.10   
37  Måns Tangvald  1995  Göteborg Sim    28.79        1:00.11   
38  Gustav Henell  1999  Linköpings Allmänna SS    28.18        1:00.17   
39  Fredrick Castillo Karlsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.18        1:00.32   
40  Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap    28.91        1:00.55   
41  Hjalmar Löfvenborg  1999  Varberg Sim    29.08        1:00.62   
41  Jesper Holmdahl  1999  S77 Stenungsund    29.13        1:00.62   
43  Joel Eliasson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.46        1:00.91   
44  Philip Bergstedt  1998  Simklubben S 02    28.90        1:00.96   
45  Harald Madebrink  1998  Kalmar Simsällskap    29.92        1:01.67   
46  Tobias Aarum Halås  1999  Ski Svømmeklubb  NOR  29.50        1:02.10   
47  Erik Ahlstrand  1999  Göteborg Sim    30.02        1:02.88   
48  Martin Isaksson  1998  Kungälvs Simsällskap    30.51        1:04.08   
Torsten Bohlin  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Försök 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Land  50m        Tid  Status 











 
Tobias Åberg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    26.76        55.50   
Christer Melberg  2001  Haldens Svømmeklub  NOR  26.80        55.65   
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    26.55        56.09   
Alexander Aslak Nørgaard  2000  Søllerød Svømmeklub  DEN  27.62        56.50   
Simon Brandt  2000  Väsby Simsällskap    27.31        56.74   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.37        56.79   
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    27.71        57.16   
Gustav Vallin  2001  Göteborg Sim    27.19        57.28   
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim    27.54        57.31   
10  David Timmer Endal  2000  Ski Svømmeklubb  NOR  27.11        57.71   
11  Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    27.95        57.76   
12  Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    28.19        58.84   
13  Herman Harbo  2001  Haldens Svømmeklub  NOR  28.43        59.17   
14  Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    28.35        59.31   
15  Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen    28.89        59.73   
16  Mirza Dzafic  2000  Växjö Simsällskap    28.25        1:00.00   
17  Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap    28.42        1:00.15   
17  Victor Garcia Blombäck  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.69        1:00.15   
19  Jacob Engström  2000  Höganäs Simsällskap    29.03        1:00.23   
20  Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap    28.55        1:00.24   
21  Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    29.73        1:00.31   
22  Naevid Kiasat  2001  Linköpings Allmänna SS    29.42        1:00.46   
23  Gustav Nislander  2001  Göteborg Sim    28.31        1:00.78   
24  Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.40        1:00.93   
25  Sam Taheri  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.31        1:01.13   
25  Viktor Carlsson  2000  Karlskrona Simsällskap    28.52        1:01.13   
27  Max Feng  2001  Göteborg Sim    29.97        1:01.29   
28  Alexander Olafsson  2000  Sandefjord Svømmeklubb  NOR  29.60        1:01.42   
29  Albert Oscarsson  2001  Linköpings Allmänna SS    29.51        1:01.48   
30  Mathias Nørskov  2001  Søllerød Svømmeklub  DEN  29.70        1:01.66   
31  August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    29.55        1:01.82   
32  Karl Hallström  2000  Simklubben S 02    29.63        1:01.90   
33  Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap    29.58        1:01.98   
33  William Segerdahl  2001  Göteborg Sim    29.45        1:01.98   
35  Karl Bohlin  2001  Göteborg Sim    29.93        1:02.19   
36  Kevin Norlin  2000  Kungsbacka Simsällskap    29.86        1:02.28   
37  Alexander Fredholm  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.57        1:02.29   
38  Ludwig Bjärudd  2001  Simklubben Laxen    29.06        1:02.35   
39  Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap    29.85        1:02.81   
40  Albin Staaf  2000  Linköpings Allmänna SS    30.07        1:02.95   
41  Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap    29.52        1:03.00   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Försök 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Land  50m        Tid  Status 











 
Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen    28.17        57.02   
Malte Lundgren  2002  Lidköpings Gymnastik o SS    27.34        57.17   
Tor Selander  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    27.93        57.30   
Christoffer H. Andersen  2002  Søllerød Svømmeklub  DEN  27.69        57.42   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.51        57.54   
Carl Wennerholm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    27.51        57.66   
Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    27.61        57.81   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    27.99        58.60   
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsällskap    28.28        58.88   
10  Eric Hansson  2002  Väsby Simsällskap    28.80        59.81   
11  Philip Turkowitch  2003  Kalmar Simsällskap    28.96        59.84   
12  Nicola Lundqvist  2002  Linköpings Allmänna SS    28.23        1:00.03   
13  Marcus Barkrot  2002  Karlskrona Simsällskap    29.06        1:00.06   
14  Janus Rosholm  2002  Søllerød Svømmeklub  DEN  28.96        1:00.34   
15  Lukas Fredholm  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.38        1:00.41   
16  Sebastian Nilsson  2002  Linköpings Allmänna SS    29.31        1:00.50   
17  Walter Hero  2002  Simklubben Laxen    29.68        1:01.02   
18  Linus Hagedorn  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.44        1:01.04   
19  Noa Carlenius  2002  Varberg Sim    29.60        1:01.29   
20  Eric Lundström Silke  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.96        1:01.55   
21  Elias Axelsson  2002  Linköpings Allmänna SS    29.73        1:01.62   
22  Christopher Lindholm  2002  Väsby Simsällskap    29.16        1:01.64   
23  Felix Wrakén  2003  Simklubben S 02    29.44        1:01.95   
24  Hugo Vaide  2003  Ängelholms Simsällskap    29.72        1:01.99   
25  Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    29.39        1:02.56   
26  Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    29.10        1:02.70   
27  Ruben Staaf  2002  Linköpings Allmänna SS    29.77        1:02.71   
28  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    28.92        1:02.80   
29  Anton Swedblom  2002  Simklubben Laxen    29.03        1:02.81   
30  Karl Gustav B. Toft  2002  Søllerød Svømmeklub  DEN  30.59        1:02.85   
31  Elias Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    29.17        1:02.86   
32  Edward Björkman  2002  Simklubben Laxen    30.30        1:02.87   
33  Richard Ekholm  2002  Kungsbacka Simsällskap    30.28        1:02.88   
34  Karl Skogsberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.52        1:03.00   
34  William Svensson  2003  Karlskrona Simsällskap    29.75        1:03.00   
36  Albin Hedlund  2003  Sundsvalls Simsällskap    30.21        1:03.06   
37  Ludvig Hallum  2003  Växjö Simsällskap    30.14        1:03.22   
38  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    30.92        1:03.86   
39  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    31.03        1:04.82   
40  Finn Gaudenz  2002  Simklubben Laxen    30.83        1:06.76   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Försök 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Land  50m        Tid  Status 











 
Alvin Välkki  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.33        1:02.44   
Gustav Edlund  2004  Linköpings Allmänna SS    29.98        1:02.52   
Linus Areblad  2004  Väsby Simsällskap    30.84        1:03.67   
Noah Malmgren  2004  S71    30.59        1:03.89   
Teo Mravac  2004  Varberg Sim    29.84        1:04.64   
Max Swegmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.44        1:04.81   
Hannes Wrenne  2004  Karlskrona Simsällskap    31.17        1:05.65   
Arvid Kvorning  2005  Varberg Sim    31.79        1:06.11   
Axel Vaide  2005  Ängelholms Simsällskap    31.15        1:06.47   
10  Malte Almqvist  2004  Varberg Sim    32.02        1:06.93   
11  Simon Swedblom  2004  Simklubben Laxen    32.38        1:07.07   
12  Albin Ekstrand  2004  Simklubben Laxen    32.65        1:07.35   
13  Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap    32.63        1:07.83   
14  Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    33.38        1:08.11   
15  Julian Birch  2004  Søllerød Svømmeklub  DEN  32.79        1:08.28   
15  Vincent Hua  2004  Hörby Simklubb    32.56        1:08.28   
17  Hampus Klebom  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.00        1:08.46   
18  David Axelsson  2004  Linköpings Allmänna SS    32.71        1:08.50   
19  Anthon Huasson  2004  Hörby Simklubb    32.43        1:08.52   
20  Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.56        1:08.94   
21  Julius Andersson  2005  Varberg Sim    32.73        1:10.39   
22  Karsten Hernaess  2004  Sandefjord Svømmeklubb  NOR  34.16        1:10.51   
23  Noel Ahlbin  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    32.86        1:10.60   
24  Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.15        1:10.67   
25  Jason Walterstad  2004  Sundsvalls Simsällskap    33.44        1:10.98   
26  Marius Lundsteen Brøndum  2005  Søllerød Svømmeklub  DEN  33.16        1:11.14   
27  Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap    33.97        1:11.85   
28  Felix Kinnander  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.82        1:12.00   
29  Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap    34.22        1:12.64   
30  Filip Klefsjö  2004  Trollhättans Simsällskap    36.00        1:15.08   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  28 april 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  16:27 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner