2019-12-14   18:20:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Ullbergstrofén 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Försök fredag

Resultat Gren 7 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ullbergstrofén 2017    Utskriftsdatum  28 april 2017   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  17:47   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  28 april 2017         
 
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Försök 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Land  50m        Tid  Status 











 
Matilda Klintberg  1999  Vellinge-Näsets Simklubb    30.98        1:05.21   
Louise Halldén  1998  Väsby Simsällskap    31.27        1:06.98   
Christin Heina  1996  Linköpings Allmänna SS    30.96        1:07.45   
Anna Miram  1999  Väsby Simsällskap    31.29        1:07.53   
Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.78        1:08.78   
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    32.15        1:08.79   
Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    32.02        1:09.96   
Elise Gidlöf  1999  Linköpings Allmänna SS    32.79        1:10.61   
Hanne Melin Romstad  1999  Väsby Simsällskap    32.64        1:10.89   
10  Alice Lindhé  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.72        1:11.57   
11  Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    32.30        1:12.52   
12  Adina Eriksson  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.79        1:12.58   
13  Sanna Westerberg  1998  Karlskrona Simsällskap    32.71        1:17.55   
14  Johanna Gunnarsson  1999  Linköpings Allmänna SS    35.83        1:19.70   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Försök 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Land  50m        Tid  Status 











 
Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.87        1:05.35   
Felicia Huynh  2000  S71    31.04        1:07.62   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    31.34        1:07.65   
Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap    31.94        1:09.07   
Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    31.70        1:09.47   
Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.12        1:09.65   
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    32.22        1:09.95   
Elsa Nordström  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    32.10        1:09.98   
Cornelia Eklund  2000  Väsby Simsällskap    32.46        1:10.12   
10  Lina Nederman  2000  Örebro Simallians    33.25        1:10.81   
11  Helene Samuelsen  2001  Sandefjord Svømmeklubb  NOR  32.59        1:10.90   
12  Smilla Lönnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    33.50        1:11.13   
13  Matilda Savén  2000  Linköpings Allmänna SS    33.15        1:12.15   
14  Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap    33.17        1:12.42   
15  Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    33.34        1:12.99   
16  Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    34.06        1:13.20   
17  Therese Pålsson  2001  Simklubben Laxen    33.21        1:13.23   
18  Felicia Smedbäck  2000  Linköpings Allmänna SS    34.24        1:13.66   
19  Petronella Johansson  2000  Simklubben Laxen    33.63        1:13.73   
20  Agnes Svantesson  2001  Simklubben S 02    34.03        1:13.95   
21  Frederikke Petri  2001  Søllerød Svømmeklub  DEN  33.82        1:14.39   
22  Elin Norrman  2001  Simklubben Laxen    33.54        1:14.83   
23  Hilda Linné  2000  Linköpings Allmänna SS    34.63        1:15.45   
24  Ebba Andersson  2001  Väsby Simsällskap    34.35        1:15.57   
25  Alice Almén  2001  Linköpings Allmänna SS    34.57        1:16.24   
26  Emma Ljungcrantz  2001  Karlskrona Simsällskap    36.23        1:16.27   
27  Alice Thörnros  2001  Linköpings Allmänna SS    35.90        1:16.33   
28  Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    34.14        1:16.81   
29  Melina Robertson  2001  Trollhättans Simsällskap    35.15        1:18.07   
30  Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    34.96        1:18.18   
31  Pia Haavik  2001  Sandefjord Svømmeklubb  NOR  35.64        1:19.66   
32  Clara Balslev  2001  Varberg Sim    33.14        1:20.37   
Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            DNS   
Lovisa Gröndahl  2000  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Försök 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Land  50m        Tid  Status 











 
Linn Rosenius  2002  Karlskrona Simsällskap    31.01        1:07.24   
Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians    32.10        1:07.39   
Elin Gunnarsson  2002  Linköpings Allmänna SS    32.49        1:09.43   
Aleksandra Liveröd  2002  Sandefjord Svømmeklubb  NOR  32.39        1:09.59   
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap    32.29        1:09.77   
Vera Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    31.55        1:09.96   
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    31.98        1:10.44   
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians    31.38        1:10.79   
Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen    33.49        1:10.98   
10  Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    32.77        1:11.09   
11  Selma Avdic  2003  Simklubben S 02    32.06        1:11.67   
12  Thyra Haugland Halvorsen  2002  Haldens Svømmeklub  NOR  34.06        1:11.72   
13  Felicia Järvikari  2002  Linköpings Allmänna SS    34.05        1:11.88   
14  Sara Nyqvist  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.60        1:11.96   
15  Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    34.05        1:12.08   
16  Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap    33.35        1:13.03   
17  Thea Aksmo Svendsby  2003  Haldens Svømmeklub  NOR  34.22        1:13.16   
18  Ellie Geigel  2003  Varberg Sim    33.58        1:13.57   
19  Fannie Gronowitz  2003  Göteborg Sim    34.26        1:13.63   
20  Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.29        1:13.84   
21  Amayah Bergman  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.99        1:13.89   
22  Anna-Luisa Permarker  2002  S71    34.15        1:14.04   
23  Klara Eklöf  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    33.55        1:14.21   
24  Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    34.17        1:14.23   
25  Klara Rödin  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    34.32        1:14.40   
26  Emma Abrahamsson  2003  Simklubben S 02    34.27        1:14.55   
27  Karin Widerberg  2003  Simklubben Laxen    34.30        1:14.87   
28  Klara Gårdman  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.59        1:14.97   
29  Clara Sjöstedt  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.51        1:14.98   
30  Lena Årebo  2002  Linköpings Allmänna SS    33.91        1:15.45   
31  Hannah Hemberg  2002  Göteborg Sim    34.37        1:15.58   
32  Ebba Hellzén  2003  Ängelholms Simsällskap    34.34        1:15.71   
33  Ella Simonsson  2002  Göteborg Sim    34.88        1:16.38   
34  Martina Karlsson  2003  Linköpings Allmänna SS    34.87        1:16.55   
35  Saga Janzén  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.78        1:17.20   
36  Elsa Wahlbeck  2002  Simklubben Laxen    36.24        1:18.08   
37  Matilda Eni  2002  Mariestads Simsällskap    35.78        1:18.24   
38  Julia Wollentz  2002  Simklubben Laxen    34.99        1:18.49   
39  Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen    35.03        1:18.83   
40  Emilia Hedman  2003  Simklubben Laxen    35.92        1:20.13   
41  Oliwia Wierzbowska  2003  Göteborg Sim    35.72        1:21.31   
Amanda Fjellstad  2003  Haldens Svømmeklub  NOR          DNS   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Försök 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Land  50m        Tid  Status 











 
Boiana Gradinarska  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.92        1:09.96   
Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    32.40        1:12.29   
Thilde Smedbäck  2004  Linköpings Allmänna SS    33.13        1:12.35   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    33.35        1:12.74   
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin    33.39        1:13.33   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    34.72        1:14.42   
Emma Ragnarsson  2004  Simsällskapet Delfin    34.34        1:14.44   
Nelly Hansson  2004  Ängelholms Simsällskap    34.93        1:15.93   
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    34.27        1:16.93   
10  Anna Nørskov  2004  Søllerød Svømmeklub  DEN  36.10        1:18.77   
11  Johanna Edgren  2004  Göteborg Sim    36.62        1:20.24   
12  Tindra D´aubigné  2004  Hörby Simklubb    37.10        1:20.96   
13  Tuva Gustavsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.85        1:21.54   
14  Maya Wallström  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    37.96        1:22.05   
15  Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap    36.54        1:22.41   
16  Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap    38.27        1:23.28   
17  Märta Högfeldt  2005  Linköpings Allmänna SS    39.69        1:23.30   
18  Michelle Wissinger  2004  Väsby Simsällskap    37.70        1:23.34   
19  Nikki Berggren  2005  Varberg Sim    38.74        1:23.46   
20  Alice Fransson  2004  Linköpings Allmänna SS    39.15        1:23.74   
21  Sara Hopmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.49        1:24.88   
22  Astrid Virén  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.36        1:25.09   
23  Kajsa Söderholm  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    37.69        1:25.51   
24  Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    39.13        1:26.52   
25  Erica Persson  2005  Ängelholms Simsällskap    38.68        1:27.18   
26  Ida Marie Platzer  2005  Søllerød Svømmeklub  DEN  40.58        1:27.96   
27  Ebba Holgersson  2005  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.78        1:28.01   
28  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap    41.56        1:30.40   
Siri Lindén  2005  Karlskrona Simsällskap            DNS   
Elin Kronkvist  2004  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  28 april 2017 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  17:47 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner