Tulokset Joulu-uinnit 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Joulu-uinnit 2016 |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 joulukuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Raisio |
|
Tulostusaika |
14:34 |
|
|
Järjestäjä |
Raision Urheilijat ry./Uintijaosto |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 joulukuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m PU T11, T13, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sonila Selimi |
2005 |
|
341 |
36.31 |
|
|
|
1:18.78 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:18.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Louna Kasvio |
2006 |
|
289 |
38.27 |
|
|
|
1:23.23 |
|
|
Cetus Espoo |
1:27.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tuuli Pippuri |
2005 |
|
277 |
40.56 |
|
|
|
1:24.42 |
|
|
Cetus Espoo |
1:28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Fiona Laakso |
2005 |
|
269 |
38.19 |
|
|
|
1:25.25 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kukka Kangas |
2005 |
|
252 |
40.60 |
|
|
|
1:27.15 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
|
224 |
41.78 |
|
|
|
1:30.63 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Siri Kaskeala |
2005 |
|
223 |
43.62 |
|
|
|
1:30.68 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ellen Kaituri |
2006 |
|
220 |
39.93 |
|
|
|
1:31.10 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Minttu Kiili |
2005 |
|
207 |
41.87 |
|
|
|
1:32.93 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nelli Laaksonen |
2005 |
|
178 |
43.75 |
|
|
|
1:37.70 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:40.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kukka Peill |
2005 |
|
153 |
46.36 |
|
|
|
1:42.82 |
|
|
Cetus Espoo |
1:46.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Vilja Pusa |
2005 |
|
97 |
53.14 |
|
|
|
1:59.58 |
|
|
Swimming Team Rauma |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m PU T11, T13, N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
475 |
33.13 |
|
|
|
1:10.52 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oona Sirkiä |
2004 |
|
428 |
33.42 |
|
|
|
1:13.04 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
420 |
33.47 |
|
|
|
1:13.50 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Senni Mattila |
2003 |
|
378 |
34.37 |
|
|
|
1:16.09 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matilda Laitinen |
2004 |
|
344 |
37.90 |
|
|
|
1:18.55 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Iisa Karpela |
2004 |
|
270 |
37.98 |
|
|
|
1:25.11 |
|
|
Cetus Espoo |
1:26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Greta Kandolin |
2003 |
|
225 |
40.02 |
|
|
|
1:30.41 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Viola Penttilä |
2004 |
|
213 |
40.60 |
|
|
|
1:32.09 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:42.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Odelia Oinas |
2003 |
|
191 |
44.73 |
|
|
|
1:35.51 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laura Helena Müürsepp |
2004 |
|
164 |
44.92 |
|
|
|
1:40.52 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:44.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sanni Jouppi |
2004 |
|
162 |
46.51 |
|
|
|
1:40.79 |
|
|
Swimming Team Rauma |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m PU T11, T13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Nordström |
2001 |
|
550 |
31.38 |
|
|
|
1:07.17 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:05.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jessica Lindholm |
2001 |
|
530 |
32.82 |
|
|
|
1:07.99 |
|
|
Ålands Simförening |
1:06.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Siri Selander |
1999 |
|
524 |
32.27 |
|
|
|
1:08.24 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:06.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vilhelmiina Pusa |
2001 |
|
352 |
35.21 |
|
|
|
1:17.96 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Victoria Danielsson |
2002 |
|
350 |
35.55 |
|
|
|
1:18.05 |
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
1:12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Venla Pesu |
2002 |
|
345 |
34.17 |
|
|
|
1:18.48 |
|
|
TaTu Tampere |
1:16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Stella Donning |
2002 |
|
336 |
37.40 |
|
|
|
1:19.18 |
|
|
Ålands Simförening |
1:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lotta Linnea Partanen |
2001 |
|
312 |
37.41 |
|
|
|
1:21.15 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Amanda Mankinen |
2001 |
|
268 |
39.23 |
|
|
|
1:25.32 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:46.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aino Haarala |
2001 |
|
233 |
42.74 |
|
|
|
1:29.34 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Martta Haarala |
2001 |
|
231 |
42.50 |
|
|
|
1:29.61 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Siiri Haanpää |
2001 |
|
185 |
46.08 |
|
|
|
1:36.53 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
17 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: Raision Urheilijat |
Tulostusaika |
14:34 |
|