2019-11-13   09:37:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskab Nordsjælland Årgang

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaberne 2016    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  10:37   
  Arrangør  Gladsaxe         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 1, 4X50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gsc Piger 1  2003              1:59.30   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:02.36                 
  Gro Grinda Rasmussen  2003      28.99        28.99   
  Frederikke Marie Hansen  2003      28.65        57.64   
  Terese Kjøller Rudbeck  2003      31.09        1:28.73   
  Esther Else Grubert  2003      30.57        1:59.30   
                     
Gentofte Piger 1  2003              2:03.95   
  Gentofte Svømme Klub  2:03.67                 
  Mia Rindshøj  2003      29.63        29.63   
  Asta Poulsen Dolan  2004      30.78        1:00.41   
  Frederikke Falk-List  2004      31.98        1:32.39   
  Clara Rybak-Andersen  2003      31.56        2:03.95   
                     
Sigma Piger 1  2003              2:05.10   
  Sigma Swim  2:08.00                 
  Therese Sand Frederiksen  2003      30.27        30.27   
  Mille Pedersen  2003      31.14        1:01.41   
  Maria Lund  2003      32.53        1:33.94   
  Julie K Rose  2003      31.16        2:05.10   
                     
A6 Piger 1  2003              2:05.33   
  A6  2:14.44                 
  Luna Emilie Olsen  2003      31.12        31.12   
  Lærke Schelde-Mollerup  2003      30.99        1:02.11   
  Pernille Elm Jensen  2003      30.68        1:32.79   
  Christine Henriksen  2003      32.54        2:05.33   
                     
Lyngby Piger 1  2003              2:09.12   
  Lyngby Svømmeklub  2:14.64                 
  Annika Lundin Brockdorff  2003      32.33        32.33   
  Ella Stenholt  2003      33.26        1:05.59   
  Lærke Vinneck Hansen  2004      31.40        1:36.99   
  Maria Hagen  2003      32.13        2:09.12   
                     
Helsingør Damer 1  2003              2:09.48   
  Helsingør Svømmeklub  2:15.00                 
  Mathilde Maria Thorsen  2004      30.83        30.83   
  Freja Stenbækgård  2003      31.93        1:02.76   
  Linnea Hietala  2004      32.75        1:35.51   
  Fiona Burmester  2003      33.97        2:09.48   
                     
Gsc Piger 2  2003              2:10.24   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:12.29                 
  Sara Damkjær Bartels  2004      31.54        31.54   
  Sophia Bøttger  2004      32.05        1:03.59   
  Viktoria Freja Sørensen  2004      34.64        1:38.23   
  Emma Hansen  2004      32.01        2:10.24   
                     
Sigma Piger 2  2003              2:14.54   
  Sigma Swim  2:16.00                 
  Esther Marie Heunicke  2003      33.28        33.28   
  Laura Boutrup  2003      34.07        1:07.35   
  Kajsa G. Christensen  2004      34.48        1:41.83   
  Ingrid Lindemann  2003      32.71        2:14.54   
                     
Triton Ballerup - 1  2003              2:15.67   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:18.00                 
  Liva Stjernholm  2004      32.10        32.10   
  Mikala Ravn Borch  2003      33.11        1:05.21   
  Olivia Mammen  2003      34.55        1:39.76   
  Ida-Marie Frydenlund  2003      35.91        2:15.67   
                     
10  Lyngby Piger 2  2003              2:15.82   
  Lyngby Svømmeklub  2:20.66                 
  Cathrine Toftelund Larsen  2003      33.23        33.23   
  Sofia Norre Bendt  2003      33.83        1:07.06   
  Anastasia Smirnov  2004      35.52        1:42.58   
  Anna Myhre Rottensten  2003      33.24        2:15.82   
                     
11  Herlev Piger 1  2003              2:16.10   
  Herlev Svømning  2:12.79                 
  Thea F. Johansen  2003      31.04        31.04   
  Amanda Da Silva B. Madsen  2005      36.63        1:07.67   
  Josephine Thomsen  2005      34.43        1:42.10   
  Helene Jensen  2003      34.00        2:16.10   
                     
12  Hs Piger  2004              2:16.24   
  Hørsholm Svømmeforening  2:09.99                 
  Elena Westmark Holm  2003      33.07        33.07   
  Caroline Salskov Jensen  2005      34.94        1:08.01   
  Astrid Thimmer  2003      32.92        1:40.93   
  Martha Hjuler Britze  2004      35.31        2:16.24   
                     
13  A6 Piger 2  2003              2:19.14   
  A6  2:24.98                 
  Clara Sass Husum  2004      34.45        34.45   
  Louise Dahl  2003      34.16        1:08.61   
  Mathilda Hyldal Jung  2004      34.23        1:42.84   
  Maya Hauerberg Terp  2005      36.30        2:19.14   
                     
14  Helsingør Damer 2  2003              2:21.56   
  Helsingør Svømmeklub  2:30.00                 
  Pil Sylvander  2003      35.07        35.07   
  Mia Mørk Kuramoto  2003      33.97        1:09.04   
  Ellen A. Skov  2003      35.25        1:44.29   
  Ulrikke Juul Søeborg  2003      37.27        2:21.56   
                     
15  A6 Piger 3  2003              2:22.06   
  A6  2:29.27                 
  Liva Buchholt Johansen  2003      32.89        32.89   
  Emma Ekman  2004      36.13        1:09.02   
  Isabel Lillebæk  2004      36.85        1:45.87   
  Freja Møller  2004      36.19        2:22.06   
                     
16  Søllerød Girls  2003              2:22.64   
  Søllerød Svømmeklub  2:28.00                 
  Emilie Nepper-Christensen  2003      36.07        36.07   
  Rebecca Sangild  2003      37.89        1:13.96   
  Carla Lyhne Weiner  2003      35.15        1:49.11   
  Anna Nørskov  2004      33.53        2:22.64   
                     
17  Gsc Piger 3  2003              2:25.32   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:26.84                 
  Nikoline Marie Lange  2005      35.84        35.84   
  Amalie Schou  2003      33.98        1:09.82   
  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005      39.27        1:49.09   
  Alma Gotfredsen  2005      36.23        2:25.32   
                     
18  Helsingør Piger  2003              2:26.59   
  Helsingør Svømmeklub                   
  Johanne Weber  2005      40.28        40.28   
  Caroline Trøjgaard  2005      35.79        1:16.07   
  Emmely Östman Pedersen  2005      34.66        1:50.73   
  Caroline Villum Færch  2005      35.86        2:26.59   
                     
19  Helsingør Damer 3  2003              2:29.47   
  Helsingør Svømmeklub  2:44.50                 
  Cornelia Vámosi  2004      37.11        37.11   
  Amalie Kolstrup-Timm  2003      36.14        1:13.25   
  Emma F. Rouse  2004      41.17        1:54.42   
  Olivia Ida Madsen  2003      35.05        2:29.47   
                     
20  Gentofte Piger 3  2003              2:29.94   
  Gentofte Svømme Klub  2:28.01                 
  Kristine Nilsson Norby  2005      36.73        36.73   
  Astrid Permin  2003      36.93        1:13.66   
  Alberte Kreiser-Petersen  2005      37.95        1:51.61   
  Norah Szczepanski  2003      38.33        2:29.94   
                     
21  A6 Piger 4  2003              2:32.51   
  A6  2:40.23                 
  Matilda Colley  2003      37.18        37.18   
  Isabella Larsen  2005      37.20        1:14.38   
  Silja Brage  2005      37.37        1:51.75   
  Julie Larsen  2005      40.76        2:32.51   
                     
22  Sigma Piger 3  2005              2:32.83   
  Sigma Swim  2:46.67                 
  Signe Krag Andersen  2004      34.95        34.95   
  Sophie Simmonds  2005      38.65        1:13.60   
  Caroline Sofie Aagaard  2005      38.41        1:52.01   
  Caroline Bach Mindested  2005      40.82        2:32.83   
                     
23  Gentofte Piger 4  2003              2:34.11   
  Gentofte Svømme Klub  2:42.49                 
  Cecilie C. Helmark  2005      37.78        37.78   
  Anna R. Strøbek  2005      39.44        1:17.22   
  Rebecca Chur Fischer  2005      38.65        1:55.87   
  Viola Demuth Andersen  2003      38.24        2:34.11   
                     
23  Triton Ballerup - 2  2003              2:34.11   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:30.00                 
  Anna Leopold Brandt  2004      36.46        36.46   
  Liv Salhauge  2005      37.20        1:13.66   
  Sophie Lærke Sandell  2005      37.68        1:51.34   
  Esther Haudrum Larsen  2005      42.77        2:34.11   
                     
25  Metters Tøser1  2004              2:34.33   
  Hørsholm Svømmeforening  2:14.99                 
  Kaya Vennick Haugbølle  2004      37.20        37.20   
  Clara Secher Termansen  2005      39.82        1:17.02   
  Josephine Lysdahl  2004      39.26        1:56.28   
  Mathilde Edele Borg  2004      38.05        2:34.33   
                     
26  Søllerød Girls 1  2003              2:35.39   
  Søllerød Svømmeklub  2:45.00                 
  Ida Marie Platzer  2005      38.99        38.99   
  Dicte Eriksen  2004      1:18.21        1:57.20   
  Alba Lyhne Weiner  2004      38.19        2:35.39   
  Pauline Drucker  2004              2:35.39   
                     
27  Roskilde  2003              2:38.26   
  Roskilde Svømning  2:38.00                 
  Sofie Lykke Petersen  2005      38.05        38.05   
  Silke Larsen  2003      37.11        1:15.16   
  Juliane Bo Andersen  2005      41.47        1:56.63   
  Asta Palmund  2005      41.63        2:38.26   
                     
28  Sigma Piger 4  2005              2:49.72   
  Sigma Swim  2:57.32                 
  Mathilde Friis Autzen  2005      42.92        42.92   
  Catrine Porsdal  2005      1:22.30        2:05.22   
  Nikoline R. Amstrup  2005      44.50        2:49.72   
  Camilla Porsdal  2005              2:49.72   
                     
Gentofte Piger 2  2003              DSQ  Tyvstart 
  Gentofte Svømme Klub  2:13.75                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:37 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaberne 2016    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  10:42   
  Arrangør  Gladsaxe         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 2, 4X50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gsc Drenge 1  2002              1:53.11   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:56.62                 
  Jakob Alexander Jensen  2002      28.70        28.70   
  Oliver Steenberg  2002      28.33        57.03   
  Emil Steenberg  2002      28.60        1:25.63   
  Jeroen Grimmelikhuijzen  2002      27.48        1:53.11   
                     
Lyngby Drenge 1  2002              1:53.69   
  Lyngby Svømmeklub  2:02.42                 
  Emil Kayerød-Rasmussen  2002      27.23        27.23   
  Gustav Fabiansen  2002      28.57        55.80   
  Alfred Højberg  2002      27.54        1:23.34   
  Mikkel Quaade  2003      30.35        1:53.69   
                     
Gentofte Drenge 1  2002              1:54.19   
  Gentofte Svømme Klub  1:58.38                 
  Christopher G. Trandum  2003      29.35        29.35   
  Carl-Emil Lønborg  2002      28.15        57.50   
  Marcus Dessau  2002      29.88        1:27.38   
  Leo Badaker  2002      26.81        1:54.19   
                     
Triton Ballerup - 1  2002              1:56.14   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:01.00                 
  Kasper Bonnichsen  2002      27.55        27.55   
  Lasse Darlem Brandt  2003      30.21        57.76   
  Gustav Klit Stjernholm  2002      27.86        1:25.62   
  Mikkel Hjelm  2003      30.52        1:56.14   
                     
Sigma Drenge 1  2002              1:57.28   
  Sigma Swim  2:00.00                 
  Frederik Eg Ibsen  2002      27.96        27.96   
  Niels Skovbye Brandt  2002      30.10        58.06   
  Lucas Emil Christensen  2003      30.02        1:28.08   
  Mikkel Eg Ibsen  2002      29.20        1:57.28   
                     
A6 Drenge 1  2002              1:58.79   
  A6  2:08.37                 
  Frederik Bojesen  2002      28.46        28.46   
  Morten Østergaard  2002      29.09        57.55   
  Nicolai Therkelsen  2003      29.80        1:27.35   
  Rasmus Skarby Madsen  2003      31.44        1:58.79   
                     
Herlev Drenge 1  2002              2:00.45   
  Herlev Svømning  2:04.79                 
  Nicklas Östman Pedersen  2002      26.81        26.81   
  Erik Li  2003      34.30        1:01.11   
  Nicolai Wiuff  2002      28.46        1:29.57   
  Peter Eskjær-Køppen  2002      30.88        2:00.45   
                     
Hs Drenge  2004              2:01.63   
  Hørsholm Svømmeforening  1:59.99                 
  Malte Egholm Brøns  2003      30.71        30.71   
  Asger Væver Hartvig  2002      28.29        59.00   
  Filip Bruhn  2003      31.06        1:30.06   
  Christoffer Hove  2002      31.57        2:01.63   
                     
Holbæk  2002              2:02.24   
  Holbæk Svømme Klub  2:02.00                 
  Christopher H. Brown  2002      30.01        30.01   
  David Arneskov  2002      28.80        58.81   
  Sebastian Bonde  2002      31.36        1:30.17   
  Jacob Ellekær  2002      32.07        2:02.24   
                     
10  Sigma Drenge 2  2002              2:03.99   
  Sigma Swim  2:10.00                 
  Christoffer Rekling  2003      31.34        31.34   
  Alexander Tullberg  2003      30.71        1:02.05   
  Daniel Garne Larsen  2003      30.38        1:32.43   
  Andreas Hoffmann  2003      31.56        2:03.99   
                     
11  Helsingør Herrer  2003              2:05.38   
  Helsingør Svømmeklub  2:15.00                 
  Johan Heeno Rasmussen  2002      30.45        30.45   
  Mattias Houen  2002      31.01        1:01.46   
  Lucas Burmester  2002      30.36        1:31.82   
  Eigil Sigfusson  2004      33.56        2:05.38   
                     
12  Gsc Drenge 2  2002              2:08.77   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:12.39                 
  Marcus Hiort  2003      32.12        32.12   
  Magnus Christensen  2002      31.72        1:03.84   
  Mark Brandt  2002      32.16        1:36.00   
  Noah Bred  2003      32.77        2:08.77   
                     
13  Søllerød Boys  2002              2:09.79   
  Søllerød Svømmeklub  2:11.00                 
  Christoffer H. Andersen  2002      33.20        33.20   
  William Kristensen  2003      32.27        1:05.47   
  Janus Rosholm  2002      32.83        1:38.30   
  Karl Gustav B. Toft  2002      31.49        2:09.79   
                     
14  Lyngby Drenge 2  2003              2:10.36   
  Lyngby Svømmeklub  2:14.23                 
  Bror Textor-Broch  2003      32.81        32.81   
  Lucas Reüter  2002      33.03        1:05.84   
  Kasper Aagaard Jeppesen  2003      32.27        1:38.11   
  Christoffer W Frederiksen  2003      32.25        2:10.36   
                     
15  Roskilde  2002              2:10.75   
  Roskilde Svømning  2:12.00                 
  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002      31.92        31.92   
  Affou Adlouni  2002      31.72        1:03.64   
  Oliver Breuner  2002      33.01        1:36.65   
  Pelle Colmorten  2004      34.10        2:10.75   
                     
16  Gentofte Drenge 2  2002              2:17.59   
  Gentofte Svømme Klub  2:17.55                 
  Christoffer Skinhøj  2003      35.05        35.05   
  Karl August B. Balle  2003      33.57        1:08.62   
  Anders Hvidt  2002      33.74        1:42.36   
  Leonard Steen Jensen  2003      35.23        2:17.59   
                     
17  Sigma Drenge 3  2004              2:19.29   
  Sigma Swim  2:38.45                 
  Frederik Bach Mindested  2003      32.64        32.64   
  Alexander Vergereau  2004      35.12        1:07.76   
  William Ølshøj  2004      35.13        1:42.89   
  Jonathan Beck  2004      36.40        2:19.29   
                     
18  A6 Drenge 2  2002              2:21.09   
  A6  2:29.35                 
  Victor Toftehøj  2003      34.42        34.42   
  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003      34.63        1:09.05   
  Anders Kousgard Kortegaar  2004      35.96        1:45.01   
  Emil Witzner Hansen  2004      36.08        2:21.09   
                     
19  Gsc Drenge 3  2002              2:21.88   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:24.54                 
  Nikolaj Fallenkamp  2004      35.44        35.44   
  Niels Krogh-Olsen  2004      34.64        1:10.08   
  Jonas Reimer Christensen  2003      38.04        1:48.12   
  Andreas Ivang Ladefoged  2004      33.76        2:21.88   
                     
20  Søllerød Boys 1  2002              2:25.75   
  Søllerød Svømmeklub  2:26.00                 
  Mathias Ehlers  2003      35.23        35.23   
  Julian Birch  2004      36.78        1:12.01   
  Ludvig Montag  2003      39.58        1:51.59   
  Asger Hugo Juul  2003      34.16        2:25.75   
                     
21  Gsc Drenge 4  2002              2:35.29   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:39.93                 
  Oliver Zeeberg Iversen  2004      38.11        38.11   
  Silas Fessel  2004      39.53        1:17.64   
  William Leth  2004      39.51        1:57.15   
  Carl Krabbe Heldgaard  2004      38.14        2:35.29   
                     
22  Sigma Drenge 4  2004              2:36.26   
  Sigma Swim  2:48.32                 
  Jakob Legaard  2003      36.33        36.33   
  Mads Liechti  2004      36.83        1:13.16   
  Oscar Boyer  2004      42.66        1:55.82   
  Mads Naver  2004      40.44        2:36.26   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:42 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaberne 2016    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  10:54   
  Arrangør  Gladsaxe         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lærke Schelde-Mollerup  2003    662  30.57  1:04.95  1:39.73    2:14.03   
  Svømmeklubben Laksen  2:10.03                 
                     
Louise Dahl  2003    579  32.11  1:07.53  1:44.35    2:20.10   
  JGI Svømning  2:22.06                 
                     
Julie K Rose  2003    567  32.02  1:08.32  1:45.12    2:21.08   
  Sigma Swim Allerød  2:31.71                 
                     
Elena Westmark Holm  2003    555  31.48  1:06.98  1:44.94    2:22.13   
  Hørsholm Svømmeforening  2:21.63                 
                     
Esther Marie Heunicke  2003    528  32.75  1:09.42  1:47.14    2:24.53   
  Sigma Swim Birkerød  2:28.91                 
                     
Cathrine Toftelund Larsen  2003    510  33.13  1:09.10  1:47.68    2:26.22   
  Lyngby Svømmeklub  2:34.72                 
                     
Mikala Ravn Borch  2003    480  34.49  1:12.44  1:51.16    2:29.18   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:30.76                 
                     
Ida Hebeltoft  2003    459  35.45  1:13.96  1:53.45    2:31.39   
  Herlev Svømning  2:31.64                 
                     
Victoria Husted Volden  2003    457  35.00  1:14.91  1:54.79    2:31.64   
  Hørsholm Svømmeforening  2:38.82                 
                     
10  Astrid Permin  2003    443  34.62  1:13.35  1:54.28    2:33.24   
  Gentofte Svømme Klub  2:33.53                 
                     
11  Laura Rytz Jørgensen  2003    438  34.80  1:13.01  1:52.78    2:33.78   
  Frederikssund Svømmeklub  2:31.64                 
                     
12  Helene Jensen  2003    435  35.47  1:14.81  1:55.63    2:34.12   
  Herlev Svømning  2:32.78                 
                     
13  Rebecca Sangild  2003    421  34.63  1:13.54  1:56.13    2:35.78   
  Søllerød Svømmeklub  2:31.03                 
                     
14  Sille Andersen  2003    421  35.69  1:15.64  1:56.74    2:35.81   
  Frederikssund Svømmeklub  2:37.76                 
                     
15  Norah Szczepanski  2003    419  34.77  1:14.70  1:55.69    2:36.09   
  Gentofte Svømme Klub  2:36.81                 
                     
16  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003    410  35.53  1:17.12  1:58.56    2:37.23   
  Helsingør Svømmeklub  2:39.81                 
                     
17  Camille Hvid Ravnholt  2003    392  34.52  1:15.55  1:58.13    2:39.51   
  Frederikssund Svømmeklub  2:37.39                 
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Liva Stjernholm  2004    645  31.67  1:06.20  1:40.93    2:15.18   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:17.00                 
                     
Sophia Bøttger  2004    542  32.36  1:08.24  1:46.20    2:23.27   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:24.01                 
                     
Johanne Baes Aaholst  2004    516  33.35  1:10.79  1:48.66    2:25.60   
  Hillerød Svømmeklub  2:29.43                 
                     
Anne Sofie Evald  2004    509  33.04  1:10.63  1:49.38    2:26.24   
  Gentofte Svømme Klub  2:28.74                 
                     
Martha Hjuler Britze  2004    492  32.11  1:09.79  1:49.29    2:27.96   
  Hørsholm Svømmeforening  2:29.84                 
                     
Laura Borre Jacobsen  2004    487  32.93  1:10.43  1:49.64    2:28.44   
  Lyngby Svømmeklub  2:32.14                 
                     
Mathilda Hyldal Jung  2004    479  32.91  1:10.83  1:50.34    2:29.28   
  Slangerup Svømmeklub  2:32.20                 
                     
Fiona Andrea Have  2004    445  35.05  1:14.45  1:54.63    2:32.95   
  Lyngby Svømmeklub  2:36.39                 
                     
Cornelia Vámosi  2004    439  34.92  1:14.52  1:54.34    2:33.62   
  Helsingør Svømmeklub  2:36.89                 
                     
10  Emma Ekman  2004    439  35.73  1:15.24  1:54.54    2:33.69   
  Svømmeklubben Laksen  2:39.20                 
                     
11  Mathilde Edele Borg  2004    412  35.48  1:15.61  1:57.11    2:36.90   
  Hørsholm Svømmeforening  2:35.21                 
                     
12  Mathilde Busch Erhardi  2004    410  34.90  1:14.41  1:56.38    2:37.25   
  Hørsholm Svømmeforening  2:45.81                 
                     
13  Signe Krag Andersen  2004    407  35.66  1:17.60  2:00.17    2:37.57   
  Sigma Swim Allerød  2:40.73                 
                     
14  Anna Leopold Brandt  2004    407  38.03  1:19.48  2:00.32    2:37.63   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:39.95                 
                     
15  Kaya Vennick Haugbølle  2004    396  36.57  1:17.47  1:59.13    2:39.00   
  Hørsholm Svømmeforening  2:34.20                 
                     
16  Isabel Lillebæk  2004    391  36.04  1:17.13  1:59.30    2:39.76   
  JGI Svømning  2:36.77                 
                     
17  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004    389  36.99  1:18.60  1:59.72    2:40.00   
  Gentofte Svømme Klub  2:41.23                 
                     
18  Alba Lyhne Weiner  2004    380  36.95  1:18.76  2:01.68    2:41.23   
  Søllerød Svømmeklub  2:48.14                 
                     
19  Luna Trojlsgaard  2004    377  35.89  1:16.54  1:59.01    2:41.59   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:42.42                 
                     
20  Josephine Lysdahl  2004    347  37.18  1:18.80  2:02.37    2:46.14   
  Hørsholm Svømmeforening  2:42.58                 
                     
21  Emily Maack  2004    342  35.85  1:18.30  2:03.36    2:47.01   
  Lyngby Svømmeklub  2:38.99                 
                     
Julie Danfred Jørgensen  2004                akut syg 
  Lyngby Svømmeklub  2:32.62                 
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristine Nilsson Norby  2005    477  34.12  1:12.86  1:52.54    2:29.45   
  Gentofte Svømme Klub  2:37.50                 
                     
Josephine Thomsen  2005    476  34.07  1:12.38  1:52.76    2:29.60   
  Herlev Svømning  2:33.86                 
                     
Caroline Trøjgaard  2005    444  34.33  1:14.00  1:55.20    2:33.04   
  Helsingør Svømmeklub  2:39.21                 
                     
Caroline Sofie Aagaard  2005    421  35.02  1:14.53  1:55.52    2:35.81   
  Sigma Swim Birkerød  2:46.51                 
                     
Caroline Bach Mindested  2005    395  36.19  1:17.30  1:59.29    2:39.17   
  Sigma Swim Allerød  2:51.16                 
                     
Amanda Da Silva B. Madsen  2005    386  37.40  1:18.80  2:00.67    2:40.39   
  Herlev Svømning  2:40.38                 
                     
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005    363  38.53  1:20.42  2:02.62    2:43.65   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:50.14                 
                     
Asta Palmund  2005    360  37.62  1:20.56  2:03.48    2:44.16   
  Roskilde Svømning  2:48.53                 
                     
Emmely Östman Pedersen  2005    357  38.27  1:19.66  2:02.51    2:44.59   
  Helsingør Svømmeklub  2:46.43                 
                     
10  Signe Eie  2005    354  37.64  1:20.24  2:04.22    2:45.06   
  Herlev Svømning  2:57.80                 
                     
11  Anna R. Strøbek  2005    346  37.18  1:19.97  2:03.40    2:46.40   
  Gentofte Svømme Klub  2:51.72                 
                     
12  Josefine Staudt  2005    332  37.56  1:20.98  2:05.32    2:48.57   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:58.13                 
                     
13  Nikoline R. Amstrup  2005    328  37.91  1:20.78  2:05.93    2:49.33   
  Sigma Swim Birkerød  2:56.55                 
                     
14  Camilla Porsdal  2005    301  40.21  1:24.94  2:10.41    2:54.18   
  Sigma Swim Birkerød  2:56.77                 
                     
15  Emma S. Kristensen  2005    295  40.31  1:24.75  2:10.58    2:55.41   
  Gentofte Svømme Klub  2:57.80                 
                     
16  Emily Schile Nilsson  2005    295  38.36  1:21.97  2:08.87    2:55.43   
  Slangerup Svømmeklub  2:58.46                 
                     
17  Alma Gotfredsen  2005    293  40.54  1:23.95  2:10.11    2:55.89   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:56.56                 
                     
18  Mathilde Friis Autzen  2005    292  39.58  1:24.92  2:11.31    2:55.95   
  Sigma Swim Allerød  2:53.68                 
                     
19  Esther Haudrum Larsen  2005    290  40.56  1:26.22  2:11.70    2:56.44   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:54.53                 
                     
20  Emma Philip  2005    277  39.66  1:23.77  2:10.94    2:59.19   
  Hørsholm Svømmeforening  2:58.23                 
                     
Thea Møller Larsen  2005                akut syg 
  Gentofte Svømme Klub  2:54.74                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:54 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaberne 2016    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  11:15   
  Arrangør  Gladsaxe         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer H. Andersen  2002    738  27.16  56.84  1:27.81    1:59.16   
  Søllerød Svømmeklub  2:01.33                 
                     
David Arneskov  2002    671  28.66  59.60  1:31.19    2:03.00   
  Holbæk Svømme Klub  2:04.81                 
                     
Frederik Eg Ibsen  2002    663  28.07  59.12  1:31.02    2:03.52   
  Sigma Swim Birkerød  2:02.42                 
                     
Jakob Alexander Jensen  2002    637  28.78  59.95  1:32.70    2:05.13   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:07.03                 
                     
Mikkel Eg Ibsen  2002    603  29.27  1:01.33  1:34.17    2:07.48   
  Sigma Swim Birkerød  2:11.52                 
                     
Christopher H. Brown  2002    586  30.31  1:03.21  1:36.61    2:08.67   
  Holbæk Svømme Klub  2:12.52                 
                     
Nicolai Wiuff  2002    569  29.89  1:02.74  1:36.38    2:09.99   
  Herlev Svømning  2:09.10                 
                     
Emil Steenberg  2002    552  29.93  1:02.71  1:36.88    2:11.25   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:12.55                 
                     
Sebastian Bonde  2002    551  31.45  1:05.51  1:39.35    2:11.38   
  Holbæk Svømme Klub  2:14.47                 
                     
10  Mattias Houen  2002    544  30.63  1:04.02  1:38.29    2:11.93   
  Helsingør Svømmeklub  2:16.36                 
                     
11  Frederik Pedersen  2002    541  31.50  1:05.61  1:39.83    2:12.12   
  Holbæk Svømme Klub  2:14.21                 
                     
12  Silas Bøjsen  2002    504  30.03  1:04.37  1:40.08    2:15.29   
  Holbæk Svømme Klub  2:16.29                 
                     
13  Christoffer Hove  2002    480  31.83  1:06.69  1:42.07    2:17.53   
  Hørsholm Svømmeforening  2:15.91                 
                     
14  Simon Blidarevic  2002    472  28.70  1:03.02  1:40.51    2:18.29   
  Hillerød Svømmeklub  2:23.78                 
                     
15  Mark Brandt  2002    469  31.43  1:06.48  1:42.58    2:18.57   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:21.85                 
                     
16  Magnus Christensen  2002    467  31.76  1:07.35  1:44.21    2:18.84   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:24.49                 
                     
17  Oscar Lykke Fischer  2002    459  30.91  1:06.08  1:43.13    2:19.63   
  Hillerød Svømmeklub  2:19.96                 
                     
18  Nicklas Taylor  2002    458  31.36  1:07.40  1:44.00    2:19.71   
  Sigma Swim Allerød  2:25.41                 
                     
19  Carl Adelsten Kirchhoff  2002    450  31.57  1:07.17  1:44.14    2:20.48   
  Hillerød Svømmeklub  2:24.01                 
                     
20  Thor Gudmand-Høyer  2002    439  33.27  1:10.23  1:47.06    2:21.73   
  Gentofte Svømme Klub  2:25.92                 
                     
21  Lucas Reüter  2002    438  33.07  1:10.89  1:47.00    2:21.77   
  Lyngby Svømmeklub  2:27.39                 
                     
22  Oliver Breuner  2002    427  32.24  1:08.54  1:45.91    2:23.00   
  Roskilde Svømning  2:23.41                 
                     
23  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002    410  31.93  1:08.73  1:47.07    2:24.92   
  Roskilde Svømning  2:24.27                 
                     
24  Jacob Ellekær  2002    390  33.72  1:12.08  1:50.40    2:27.36   
  Holbæk Svømme Klub  2:26.81                 
                     
 
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Hjelm  2003    517  30.11  1:04.16  1:39.16    2:14.20   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:12.55                 
                     
Gustav Bendix Beiter  2003    433  31.87  1:08.43  1:45.62    2:22.33   
  Herlev Svømning  2:26.19                 
                     
Kasper Francke Johannesen  2003    409  33.42  1:11.66  1:49.60    2:25.07   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:24.52                 
                     
Ludvig Montag  2003    404  32.87  1:10.00  1:48.83    2:25.63   
  Søllerød Svømmeklub  2:29.81                 
                     
Mikkel Bjellekjær Jensen  2003    375  32.57  1:10.29  1:50.11    2:29.36   
  JGI Svømning  2:31.03                 
                     
Carl-Johan Bødtker  2003    374  34.92  1:13.47  1:52.85    2:29.48   
  Hørsholm Svømmeforening  2:30.50                 
                     
Marcus Elkjær Samson  2003    372  34.90  1:13.26  1:52.04    2:29.73   
  Hørsholm Svømmeforening  2:32.36                 
                     
Harald Riisager  2003    368  35.60  1:14.51  1:53.54    2:30.20   
  Gentofte Svømme Klub  2:28.11                 
                     
 
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gabriel Elmedyb  2004    474  31.08  1:06.83  1:42.81    2:18.10   
  Herlev Svømning  2:20.74                 
                     
Sebastian Hviid Larsen  2004    425  32.04  1:07.91  1:45.31    2:23.18   
  Hørsholm Svømmeforening  2:23.04                 
                     
Julian Birch  2004    399  32.96  1:09.65  1:48.10    2:26.26   
  Søllerød Svømmeklub  2:31.83                 
                     
Oliver Sperling  2004    386  32.94  1:10.97  1:49.61    2:27.86   
  Lyngby Svømmeklub  2:30.71                 
                     
Jonathan Beck  2004    381  34.88  1:12.99  1:51.17    2:28.53   
  Sigma Swim Birkerød  2:37.28                 
                     
Oskar Luckow Larsen  2004    380  33.14  1:11.72  1:51.21    2:28.71   
  Gentofte Svømme Klub  2:34.43                 
                     
Alexander Vergereau  2004    379  33.98  1:13.51  1:51.92    2:28.72   
  Sigma Swim Birkerød  2:43.26                 
                     
Carl Krabbe Heldgaard  2004    376  35.56  1:14.44  1:52.51    2:29.14   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:38.54                 
                     
Victor Dyrhauge  2004    338  34.56  1:15.03  1:55.63    2:34.55   
  Frederikssund Svømmeklub  2:38.46                 
                     
10  Bertram Nyegaard  2004    338  35.45  1:15.80  1:56.02    2:34.64   
  Roskilde Svømning  2:39.85                 
                     
11  Andreas Ivang Ladefoged  2004    327  35.06  1:15.72  1:57.85    2:36.35   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:37.10                 
                     
12  Frederik Rink Larsen  2004    310  36.33  1:16.87  1:58.35    2:39.16   
  Hørsholm Svømmeforening  2:38.07                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:15 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaberne 2016    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  11:45   
  Arrangør  Gladsaxe         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gro Grinda Rasmussen  2003    743  30.65        1:04.74   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:06.13                 
                     
Mia Rindshøj  2003    692  30.81        1:06.30   
  Gentofte Svømme Klub  1:06.54                 
                     
Therese Sand Frederiksen  2003    677  31.74        1:06.78   
  Sigma Swim Allerød  1:09.41                 
                     
Pernille Elm Jensen  2003    589  32.41        1:09.97   
  JGI Svømning  1:12.24                 
                     
Terese Kjøller Rudbeck  2003    588  32.67        1:09.98   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:09.62                 
                     
Alberte V. Bisgaard  2003    565  32.55        1:10.93   
  Gentofte Svømme Klub  1:13.51                 
                     
Frederikke Marie Hansen  2003    563  32.85        1:11.00   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:15.25                 
                     
Esther Else Grubert  2003    552  32.73        1:11.47   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:10.66                 
                     
Clara Rybak-Andersen  2003    537  34.03        1:12.14   
  Gentofte Svømme Klub  1:16.15                 
                     
10  Luna Emilie Olsen  2003    536  32.80        1:12.19   
  Slangerup Svømmeklub  1:14.94                 
                     
10  Thea F. Johansen  2003    536  33.36        1:12.19   
  Herlev Svømning  1:15.19                 
                     
12  Mille Pedersen  2003    511  34.19        1:13.34   
  Sigma Swim Allerød  1:19.46                 
                     
13  Ingrid Lindemann  2003    508  33.94        1:13.51   
  Sigma Swim Birkerød  1:14.95                 
                     
14  Ella Stenholt  2003    495  34.03        1:14.12   
  Lyngby Svømmeklub  1:16.98                 
                     
15  Julie K Rose  2003    472  33.88        1:15.32   
  Sigma Swim Allerød  1:16.70                 
                     
16  Christine Henriksen  2003    466  34.79        1:15.64   
  JGI Svømning  1:17.49                 
                     
17  Sofia Norre Bendt  2003    455  35.75        1:16.23   
  Lyngby Svømmeklub  1:19.93                 
                     
18  Elena Westmark Holm  2003    454  33.79        1:16.29   
  Hørsholm Svømmeforening  1:18.41                 
                     
19  Cassandra G. Nygaard  2003    450  35.50        1:16.50   
  Sigma Swim Allerød  1:17.27                 
                     
20  Liva Buchholt Johansen  2003    449  34.74        1:16.59   
  Slangerup Svømmeklub  1:20.01                 
                     
21  Amalie Schou  2003    446  34.95        1:16.73   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:17.09                 
                     
22  Maria Hagen  2003    445  36.21        1:16.83   
  Lyngby Svømmeklub  1:20.78                 
                     
23  Maria Lund  2003    436  35.43        1:17.35   
  Sigma Swim Birkerød  1:19.83                 
                     
24  Caroline Buhl Schrøder  2003    431  36.36        1:17.63   
  Sigma Swim Allerød  1:22.74                 
                     
25  Esther Marie Heunicke  2003    429  35.89        1:17.77   
  Sigma Swim Birkerød  1:19.25                 
                     
26  Laura Boutrup  2003    426  37.21        1:17.91   
  Sigma Swim Birkerød  1:15.76                 
                     
27  Fiona Burmester  2003    424  36.09        1:18.08   
  Helsingør Svømmeklub  1:22.37                 
                     
28  Cornelia Bergqvist  2003    422  36.41        1:18.16   
  Sigma Swim Birkerød  1:16.85                 
                     
29  Emilie Nepper-Christensen  2003    419  36.25        1:18.39   
  Søllerød Svømmeklub  1:18.91                 
                     
30  Olivia Mammen  2003    415  35.92        1:18.63   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:17.23                 
                     
31  Annika Lundin Brockdorff  2003    405  34.94        1:19.25   
  Lyngby Svømmeklub  1:18.32                 
                     
32  Pil Sylvander  2003    388  35.74        1:20.41   
  Helsingør Svømmeklub  1:46.57                 
                     
33  Freja Stenbækgård  2003    369  34.12        1:21.72   
  Helsingør Svømmeklub  1:45.56                 
                     
34  Ellen A. Skov  2003    368  37.79        1:21.79   
  Helsingør Svømmeklub  1:36.47                 
                     
35  Anna Myhre Rottensten  2003    354  35.88        1:22.85   
  Lyngby Svømmeklub  1:25.28                 
                     
36  Victoria Husted Volden  2003    354  38.40        1:22.86   
  Hørsholm Svømmeforening  1:24.24                 
                     
37  Louise Dahl  2003    337  37.44        1:24.26   
  JGI Svømning  1:23.86                 
                     
38  Matilda Colley  2003    323  38.44        1:25.47   
  Slangerup Svømmeklub  1:28.27                 
                     
39  Ulrikke Juul Søeborg  2003    239  41.62        1:34.45   
  Helsingør Svømmeklub  1:40.76                 
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asta Poulsen Dolan  2004    584  32.47        1:10.15   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.42                 
                     
Liva Stjernholm  2004    567  33.72        1:10.86   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:12.34                 
                     
Mathilde Maria Thorsen  2004    547  32.84        1:11.70   
  Helsingør Svømmeklub  1:13.98                 
                     
Sara Damkjær Bartels  2004    495  35.17        1:14.13   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:17.50                 
                     
Frederikke Falk-List  2004    458  35.08        1:16.06   
  Gentofte Svømme Klub  1:18.31                 
                     
Emma Hansen  2004    434  34.77        1:17.42   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:18.36                 
                     
Lærke Vinneck Hansen  2004    433  35.17        1:17.51   
  Lyngby Svømmeklub  1:18.31                 
                     
Kajsa G. Christensen  2004    433  35.47        1:17.53   
  Sigma Swim Birkerød  1:17.62                 
                     
Anna Nørskov  2004    429  35.62        1:17.72   
  Søllerød Svømmeklub  1:20.68                 
                     
10  Astrid M. Østergaard  2004    409  35.75        1:19.00   
  Gentofte Svømme Klub  1:21.46                 
                     
11  Viktoria Freja Sørensen  2004    399  35.60        1:19.65   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:14.65                 
                     
12  Anna Leopold Brandt  2004    388  37.88        1:20.42   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:21.51                 
                     
13  Sophia Bøttger  2004    386  35.69        1:20.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:19.00                 
                     
14  Anne Sofie Evald  2004    386  36.85        1:20.54   
  Gentofte Svømme Klub  1:20.23                 
                     
15  Katrine Bonefeld  2004    358  39.14        1:22.60   
  Sigma Swim Birkerød  1:27.18                 
                     
16  Freja Møller  2004    347  38.32        1:23.47   
  Slangerup Svømmeklub  1:26.14                 
                     
17  Emma Stoltz  2004    326  39.97        1:25.23   
  Sigma Swim Allerød  1:27.84                 
                     
18  Isabel Lillebæk  2004    300  39.93        1:27.58   
  JGI Svømning  1:27.90                 
                     
19  Camille Nørby  2004    293  39.92        1:28.31   
  Sigma Swim Birkerød  1:28.28                 
                     
20  Sarah Waltenburg  2004    289  42.30        1:28.64   
  Frederikssund Svømmeklub  1:30.26                 
                     
21  Fiona Andrea Have  2004    287  40.49        1:28.86   
  Lyngby Svømmeklub  1:24.33                 
                     
22  Emilie Pyndt Hansen  2004    281  42.12        1:29.54   
  Frederikssund Svømmeklub  1:31.55                 
                     
23  Anastasia Smirnov  2004    256  39.92        1:32.34   
  Lyngby Svømmeklub  1:28.91                 
                     
24  Maja Buck  2004    221  44.94        1:37.02   
  Holbæk Svømme Klub  1:40.64                 
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Salskov Jensen  2005    426  35.46        1:17.96   
  Hørsholm Svømmeforening  1:23.09                 
                     
Liv Salhauge  2005    370  38.18        1:21.65   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:26.64                 
                     
Maya Hauerberg Terp  2005    331  37.86        1:24.74   
  JGI Svømning  1:27.05                 
                     
Silja Brage  2005    331  39.95        1:24.75   
  JGI Svømning  1:32.05                 
                     
Cecilie C. Helmark  2005    309  38.88        1:26.68   
  Gentofte Svømme Klub  1:32.79                 
                     
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005    294  40.65        1:28.15   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:29.77                 
                     
Clara Secher Termansen  2005    279  42.10        1:29.70   
  Hørsholm Svømmeforening  1:27.80                 
                     
Sophie Simmonds  2005    245  41.61        1:33.68   
  Sigma Swim Birkerød  1:34.63                 
                     
Sofie Lykke Petersen  2005    232  43.49        1:35.38   
  Roskilde Svømning  1:44.57                 
                     
10  Alberte Kreiser-Petersen  2005    218  42.90        1:37.44   
  Gentofte Svømme Klub  1:36.22                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:45 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaberne 2016    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  12:06   
  Arrangør  Gladsaxe         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicklas Östman Pedersen  2002    714  27.68        58.97   
  Herlev Svømning  57.99                 
                     
Kasper Bonnichsen  2002    674  28.29        1:00.11   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:00.97                 
                     
Leo Badaker  2002    635  28.36        1:01.30   
  Gentofte Svømme Klub  1:03.49                 
                     
Frederik Eg Ibsen  2002    612  28.94        1:02.08   
  Sigma Swim Birkerød  1:01.84                 
                     
Emil Kayerød-Rasmussen  2002    591  29.26        1:02.78   
  Lyngby Svømmeklub  1:03.72                 
                     
Alfred Højberg  2002    587  29.22        1:02.92   
  Lyngby Svømmeklub  1:09.41                 
                     
Carl-Emil Lønborg  2002    571  29.50        1:03.51   
  Gentofte Svømme Klub  1:06.50                 
                     
Jeroen Grimmelikhuijzen  2002    568  29.33        1:03.64   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:04.19                 
                     
Gustav Klit Stjernholm  2002    558  29.54        1:04.02   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:07.43                 
                     
10  Frederik Bojesen  2002    557  29.48        1:04.06   
  JGI Svømning  1:03.85                 
                     
11  David Arneskov  2002    556  30.64        1:04.07   
  Holbæk Svømme Klub  1:06.34                 
                     
12  Jakob Alexander Jensen  2002    528  29.91        1:05.18   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:08.09                 
                     
13  Gustav Fabiansen  2002    524  30.64        1:05.35   
  Lyngby Svømmeklub  1:04.96                 
                     
14  Morten Østergaard  2002    524  30.18        1:05.38   
  Svømmeklubben Laksen  1:07.13                 
                     
15  Nicolai Wiuff  2002    517  29.89        1:05.65   
  Herlev Svømning  1:04.36                 
                     
16  Christoffer H. Andersen  2002    511  30.86        1:05.92   
  Søllerød Svømmeklub  1:08.58                 
                     
17  Oliver Steenberg  2002    494  30.60        1:06.65   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:06.15                 
                     
18  Emil Steenberg  2002    493  30.93        1:06.72   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:06.87                 
                     
19  Christopher H. Brown  2002    487  31.82        1:06.96   
  Holbæk Svømme Klub  1:09.90                 
                     
20  Mikkel Eg Ibsen  2002    475  31.51        1:07.51   
  Sigma Swim Birkerød  1:07.19                 
                     
21  Johan Heeno Rasmussen  2002    474  31.31        1:07.56   
  Helsingør Svømmeklub  1:07.11                 
                     
22  Asger Væver Hartvig  2002    467  30.98        1:07.91   
  Hørsholm Svømmeforening  1:11.86                 
                     
23  Lucas Burmester  2002    426  31.97        1:10.03   
  Helsingør Svømmeklub  1:11.58                 
                     
24  Niels Skovbye Brandt  2002    418  32.72        1:10.45   
  Sigma Swim Allerød  1:09.61                 
                     
25  Peter Eskjær-Køppen  2002    398  32.57        1:11.62   
  Herlev Svømning  1:13.47                 
                     
26  Janus Rosholm  2002    381  33.05        1:12.65   
  Søllerød Svømmeklub  1:16.21                 
                     
27  Marcus Dessau  2002    377  31.78        1:12.94   
  Gentofte Svømme Klub  1:12.19                 
                     
28  Jacob Ellekær  2002    373  34.45        1:13.19   
  Holbæk Svømme Klub  1:13.21                 
                     
29  Sebastian Bonde  2002    371  34.73        1:13.30   
  Holbæk Svømme Klub  1:11.25                 
                     
30  Mark Brandt  2002    355  32.70        1:14.41   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:14.26                 
                     
31  Silas Bøjsen  2002    352  33.79        1:14.63   
  Holbæk Svømme Klub  1:15.23                 
                     
32  Carl Adelsten Kirchhoff  2002    346  34.17        1:15.05   
  Hillerød Svømmeklub  1:17.66                 
                     
33  Affou Adlouni  2002    342  34.17        1:15.31   
  Roskilde Svømning  1:16.54                 
                     
34  Alexander E. Pedersen  2002    304  36.06        1:18.36   
  Holbæk Svømme Klub  1:18.59                 
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christopher G. Trandum  2003    508  31.75        1:06.05   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.38                 
                     
Nicolai Therkelsen  2003    471  31.88        1:07.73   
  Svømmeklubben Laksen  1:10.13                 
                     
Lucas Emil Christensen  2003    466  31.91        1:07.98   
  Sigma Swim Allerød  1:10.76                 
                     
Malte Egholm Brøns  2003    459  31.90        1:08.29   
  Hørsholm Svømmeforening  1:09.08                 
                     
Lasse Darlem Brandt  2003    458  31.82        1:08.37   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:10.40                 
                     
Christoffer Rekling  2003    435  32.52        1:09.52   
  Sigma Swim Birkerød  1:13.76                 
                     
Daniel Garne Larsen  2003    417  32.25        1:10.52   
  Sigma Swim Allerød  1:15.55                 
                     
Mikkel Hjelm  2003    406  32.49        1:11.13   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:11.31                 
                     
Alexander Tullberg  2003    403  33.07        1:11.35   
  Sigma Swim Birkerød  1:16.01                 
                     
10  Filip Bruhn  2003    396  32.38        1:11.75   
  Hørsholm Svømmeforening  1:18.32                 
                     
11  Andreas Hoffmann  2003    367  34.63        1:13.62   
  Sigma Swim Birkerød  1:15.96                 
                     
12  William Kristensen  2003    363  33.92        1:13.86   
  Søllerød Svømmeklub  1:15.26                 
                     
13  Bror Textor-Broch  2003    363  33.17        1:13.89   
  Lyngby Svømmeklub  1:16.09                 
                     
14  Marcus Hiort  2003    340  34.47        1:15.48   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:17.05                 
                     
15  Asger Hugo Juul  2003    331  34.62        1:16.19   
  Søllerød Svømmeklub  1:19.53                 
                     
16  Karl August B. Balle  2003    327  35.77        1:16.44   
  Gentofte Svømme Klub  1:21.59                 
                     
17  Kasper Francke Johannesen  2003    309  35.03        1:17.95   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:18.88                 
                     
18  Erik Li  2003    305  35.86        1:18.30   
  Herlev Svømning  1:20.08                 
                     
19  Noah Bred  2003    301  37.36        1:18.59   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:22.51                 
                     
20  Mikkel Quaade  2003    299  33.94        1:18.82   
  Lyngby Svømmeklub  1:22.20                 
                     
21  Christoffer Skinhøj  2003    291  35.94        1:19.50   
  Gentofte Svømme Klub  1:22.01                 
                     
22  Frederik Bach Mindested  2003    269  36.82        1:21.57   
  Sigma Swim Allerød  1:20.54                 
                     
23  Oliver Brixner  2003    265  37.01        1:22.05   
  Holbæk Svømme Klub  1:32.40                 
                     
24  Marcus Elkjær Samson  2003    224  38.32        1:26.72   
  Hørsholm Svømmeforening  1:20.24                 
                     
25  Simon Rytter Eliasen  2003    208  40.86        1:28.94   
  Holbæk Svømme Klub  1:21.31                 
                     
26  Jonas Reimer Christensen  2003    206  42.87        1:29.14   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:31.30                 
                     
Villads Kruse  2003              DSQ  S.W 4.4/Tyvstart 
  Hillerød Svømmeklub  1:15.95                 
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Lindgaard  2004    334  35.48        1:15.93   
  Herlev Svømning  1:19.64                 
                     
William Ølshøj  2004    307  36.09        1:18.06   
  Sigma Swim Birkerød  1:22.20                 
                     
Oliver Sperling  2004    291  36.55        1:19.50   
  Lyngby Svømmeklub  1:24.54                 
                     
Pelle Colmorten  2004    287  36.89        1:19.90   
  Roskilde Svømning  1:27.27                 
                     
Niels Krogh-Olsen  2004    259  37.17        1:22.61   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:25.67                 
                     
Victor Dyrhauge  2004    252  37.41        1:23.39   
  Frederikssund Svømmeklub  1:25.91                 
                     
Emil Witzner Hansen  2004    239  37.77        1:24.83   
  Svømmeklubben Laksen  1:25.69                 
                     
Nikolaj Fallenkamp  2004    221  40.08        1:27.13   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:30.27                 
                     
Andreas Ivang Ladefoged  2004    213  41.53        1:28.24   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:28.60                 
                     
Lucas Nielsen  2004                akut syg 
  Frederikssund Svømmeklub  1:23.38                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:06 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaberne 2016    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  12:29   
  Arrangør  Gladsaxe         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gro Grinda Rasmussen  2003    724  34.19  1:11.00  1:49.14    2:25.23   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:27.06                 
                     
Frederikke Marie Hansen  2003    653  36.14  1:14.86  1:54.01    2:30.29   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:33.96                 
                     
Thea F. Johansen  2003    625  35.90  1:14.57  1:53.41    2:32.52   
  Herlev Svømning  2:32.00                 
                     
Cornelia Bergqvist  2003    590  37.67  1:17.70  1:57.01    2:35.47   
  Sigma Swim Birkerød  2:39.23                 
                     
Cassandra G. Nygaard  2003    572  37.53  1:17.59  1:57.61    2:37.12   
  Sigma Swim Allerød  2:42.01                 
                     
Ingrid Lindemann  2003    564  37.37  1:17.70  1:58.19    2:37.79   
  Sigma Swim Birkerød  2:40.27                 
                     
Sille Andersen  2003    524  38.78  1:20.00  2:01.77    2:41.72   
  Frederikssund Svømmeklub  2:47.66                 
                     
Christine Henriksen  2003    518  38.42  1:20.17  2:01.50    2:42.32   
  JGI Svømning  2:52.42                 
                     
Cathrine Toftelund Larsen  2003    513  39.03  1:20.54  2:01.97    2:42.89   
  Lyngby Svømmeklub  2:50.94                 
                     
10  Mikala Ravn Borch  2003    511  39.06  1:21.16  2:03.04    2:43.06   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:45.21                 
                     
11  Olivia Ida Madsen  2003    503  38.57  1:19.71  2:03.32    2:43.97   
  Helsingør Svømmeklub  2:51.98                 
                     
12  Ida Hebeltoft  2003    488  39.98  1:22.04  2:04.55    2:45.65   
  Herlev Svømning  2:50.73                 
                     
13  Viola Demuth Andersen  2003    480  39.18  1:21.55  2:04.96    2:46.51   
  Gentofte Svømme Klub  2:50.88                 
                     
14  Sarah Balling Kristiansen  2003    471  38.91  1:21.07  2:04.81    2:47.59   
  Frederikssund Svømmeklub  2:48.90                 
                     
15  Camille Hvid Ravnholt  2003    413  39.74  1:24.52  2:10.96    2:55.08   
  Frederikssund Svømmeklub  2:47.18                 
                     
 
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Hansen  2004    643  34.13  1:12.04  1:52.16    2:31.07   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:35.49                 
                     
Linnea Hietala  2004    580  37.74  1:18.79  1:58.23    2:36.37   
  Helsingør Svømmeklub  2:40.70                 
                     
Clara Sass Husum  2004    557  37.67  1:17.27  1:58.23    2:38.50   
  Slangerup Svømmeklub  2:43.23                 
                     
Katrine Bonefeld  2004    494  39.61  1:21.45  2:03.64    2:44.92   
  Sigma Swim Birkerød  2:53.97                 
                     
Sara Damkjær Bartels  2004    461  39.35  1:22.24  2:05.87    2:48.79   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:49.19                 
                     
Emily Maack  2004    432  40.23  1:23.86  2:08.55    2:52.46   
  Lyngby Svømmeklub  2:57.91                 
                     
Cornelia Vámosi  2004    421  39.76  1:24.43  2:09.67    2:53.95   
  Helsingør Svømmeklub  2:53.40                 
                     
Anna Nørskov  2004    409  42.59  1:27.13  2:12.29    2:55.62   
  Søllerød Svømmeklub  2:59.16                 
                     
Luna Trojlsgaard  2004    385  42.18  1:27.33  2:12.95    2:59.23   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:53.69                 
                     
10  Emilie Pyndt Hansen  2004    356  44.40  1:31.84  2:18.37    3:04.01   
  Frederikssund Svømmeklub  3:07.00                 
                     
11  Simone Hoppe  2004    329  43.89  1:31.95  2:21.75    3:08.92   
  Holbæk Svømme Klub  3:07.56                 
                     
Anastasia Smirnov  2004              DSQ  Ej f..bev.150m SW6.5 
  Lyngby Svømmeklub  3:01.30                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:29 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaberne 2016    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  12:43   
  Arrangør  Gladsaxe         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicklas Östman Pedersen  2002    771  30.37  1:03.31  1:36.66    2:09.67   
  Herlev Svømning  2:09.29                 
                     
David Arneskov  2002    635  32.79  1:07.65  1:43.29    2:18.35   
  Holbæk Svømme Klub  2:22.28                 
                     
Johan Heeno Rasmussen  2002    598  33.32  1:08.85  1:45.21    2:21.17   
  Helsingør Svømmeklub  2:29.74                 
                     
Peter Eskjær-Køppen  2002    549  34.38  1:11.37  1:48.47    2:25.23   
  Herlev Svømning  2:27.82                 
                     
Frederik Pedersen  2002    522  35.19  1:12.73  1:51.09    2:27.69   
  Holbæk Svømme Klub  2:29.14                 
                     
Janus Rosholm  2002    520  35.08  1:12.53  1:50.25    2:27.84   
  Søllerød Svømmeklub  2:29.54                 
                     
Emil Kildahl Døssing  2002    517  34.35  1:11.60  1:49.84    2:28.12   
  Sigma Swim Birkerød  2:25.43                 
                     
Christopher H. Brown  2002    475  38.06  1:16.30  1:55.21    2:32.40   
  Holbæk Svømme Klub  2:39.51                 
                     
Nicklas Taylor  2002    442  36.94  1:16.75  1:57.12    2:36.12   
  Sigma Swim Allerød  2:42.69                 
                     
10  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002    414  36.73  1:17.25  1:58.60    2:39.52   
  Roskilde Svømning  2:41.03                 
                     
11  Oliver Breuner  2002    387  38.02  1:19.06  2:01.50    2:43.10   
  Roskilde Svømning  2:44.68                 
                     
12  Alexander E. Pedersen  2002    375  39.99  1:21.76  2:02.95    2:44.84   
  Holbæk Svømme Klub  2:42.24                 
                     
 
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Tullberg  2003    472  36.90  1:15.78  1:55.07    2:32.72   
  Sigma Swim Birkerød  2:43.24                 
                     
Andreas Hoffmann  2003    467  36.61  1:15.93  1:55.31    2:33.20   
  Sigma Swim Birkerød  2:40.76                 
                     
Rasmus Skarby Madsen  2003    465  37.04  1:15.76  1:55.60    2:33.51   
  Slangerup Svømmeklub  2:39.46                 
                     
Villads Kruse  2003    457  35.84  1:14.84  1:54.84    2:34.39   
  Hillerød Svømmeklub  2:40.26                 
                     
Kasper Aagaard Jeppesen  2003    450  36.43  1:16.19  1:56.34    2:35.10   
  Lyngby Svømmeklub  2:40.51                 
                     
Leonard Steen Jensen  2003    441  36.64  1:16.29  1:56.33    2:36.24   
  Gentofte Svømme Klub  2:39.10                 
                     
Jakob Legaard  2003    421  37.59  1:18.21  1:58.98    2:38.59   
  Sigma Swim Allerød  2:40.68                 
                     
Gustav Bendix Beiter  2003    414  38.15  1:19.12  2:00.00    2:39.46   
  Herlev Svømning  2:39.85                 
                     
Kasper Francke Johannesen  2003    410  38.75  1:19.75  2:00.83    2:39.98   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:38.05                 
                     
10  Anders Lundin Brockdorff  2003    400  37.50  1:18.94  2:00.41    2:41.30   
  Lyngby Svømmeklub  2:49.90                 
                     
11  William Kristensen  2003    362  40.02  1:22.25  2:05.39    2:46.75   
  Søllerød Svømmeklub  2:50.29                 
                     
12  Mathias Ehlers  2003    349  40.24  1:23.12  2:06.86    2:48.78   
  Søllerød Svømmeklub  2:53.41                 
                     
13  Erik Li  2003    324  41.33  1:24.95  2:09.68    2:53.11   
  Herlev Svømning  2:53.26                 
                     
14  Simon Rytter Eliasen  2003    317  41.36  1:26.25  2:11.29    2:54.26   
  Holbæk Svømme Klub  2:53.50                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:43 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaberne 2016    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  12:56   
  Arrangør  Gladsaxe         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josephine Thomsen  2005    510          35.01   
  Herlev Svømning  36.01                 
Nikoline Marie Lange  2005    501          35.21   
  Gladsaxe Svømmeklub  37.59                 
Emmely Östman Pedersen  2005    466          36.07   
  Helsingør Svømmeklub  36.89                 
Caroline Trøjgaard  2005    446          36.60   
  Helsingør Svømmeklub  37.12                 
Josefine Staudt  2005    433          36.96   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.01                 
Kristine Nilsson Norby  2005    427          37.13   
  Gentofte Svømme Klub  38.12                 
Sophie Lærke Sandell  2005    411          37.61   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  39.91                 
Maya Hauerberg Terp  2005    398          38.03   
  JGI Svømning  38.35                 
Luna Christensen  2005    361          39.26   
  Gladsaxe Svømmeklub  40.98                 
10  Asta Højberg  2005    359          39.34   
  Lyngby Svømmeklub  42.17                 
11  Signe Eie  2005    344          39.92   
  Herlev Svømning  40.52                 
12  Mikkeline Rud Wiberg  2005    343          39.96   
  Helsingør Svømmeklub  40.85                 
13  Alma Olivarius  2005    341          40.03   
  Lyngby Svømmeklub  38.98                 
14  Emily Schile Nilsson  2005    337          40.18   
  Slangerup Svømmeklub  41.54                 
15  Ida-Marie Nørgaard  2005    337          40.19   
  Frederiksværk Svømmeklub  40.87                 
16  Juliane Bo Andersen  2005    327          40.59   
  Roskilde Svømning  43.03                 
17  Rebecca Maria Bagger  2005    326          40.65   
  Helsingør Svømmeklub  42.41                 
18  Cecilie G. Mortensen  2005    322          40.78   
  Gentofte Svømme Klub  43.73                 
18  Isabella Larsen  2005    322          40.78   
  JGI Svømning  41.25                 
20  Anna Mundt Karup  2005    314          41.13   
  Holbæk Svømme Klub  40.71                 
21  Catrine Porsdal  2005    310          41.34   
  Sigma Swim Birkerød  43.34                 
22  Mathilde Friis Autzen  2005    308          41.40   
  Sigma Swim Allerød  41.97                 
23  Julie Larsen  2005    302          41.66   
  JGI Svømning  43.47                 
24  Filippa Martinsen  2005    299          41.81   
  Helsingør Svømmeklub  42.70                 
25  Mille Vester-Christensen  2005    298          41.87   
  Søllerød Svømmeklub  42.69                 
26  Camilla Porsdal  2005    295          41.99   
  Sigma Swim Birkerød  43.68                 
27  Caroline Henning  2005    295          42.01   
  Hillerød Svømmeklub  44.25                 
28  Emilia Clara Lindberg  2005    294          42.07   
  Gentofte Svømme Klub  43.67                 
29  Esther Haudrum Larsen  2005    279          42.81   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  44.03                 
30  Alma Gotfredsen  2005    271          43.19   
  Gladsaxe Svømmeklub  43.05                 
31  Josefine Nielsen  2005    268          43.35   
  Frederiksværk Svømmeklub  44.20                 
32  Kaja Waag Kallesøe  2005    268          43.39   
  Herlev Svømning  44.33                 
33  Alba Vendelboe-Schack  2005    266          43.49   
  Hørsholm Svømmeforening  45.71                 
34  Rebecca Chur Fischer  2005    250          44.36   
  Gentofte Svømme Klub  43.05                 
35  Ronja Jørgensen  2005    248          44.53   
  Slangerup Svømmeklub  49.50                 
36  Emma Philip  2005    198          48.00   
  Hørsholm Svømmeforening  49.01                 
Thea Møller Larsen  2005                akut syg 
  Gentofte Svømme Klub  40.45                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:56 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaberne 2016    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  13:01   
  Arrangør  Gladsaxe         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Eigil Sigfusson  2004    371          35.32   
  Helsingør Svømmeklub  35.86                 
Emil Witzner Hansen  2004    364          35.54   
  Svømmeklubben Laksen  36.37                 
Oskar Luckow Larsen  2004    347          36.11   
  Gentofte Svømme Klub  36.39                 
Carl Krabbe Heldgaard  2004    339          36.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  36.82                 
Sebastian Hviid Larsen  2004    338          36.40   
  Hørsholm Svømmeforening  36.77                 
Bertram Nyegaard  2004    300          37.89   
  Roskilde Svømning  38.17                 
Phillip Niemann Madsen  2004    300          37.91   
  Lyngby Svømmeklub  39.60                 
Michael Halck  2004    293          38.18   
  Lyngby Svømmeklub  39.45                 
Aleksander Grøn Skovgaard  2004    288          38.43   
  Roskilde Svømning  39.31                 
10  Nikolaj Fallenkamp  2004    285          38.53   
  Gladsaxe Svømmeklub  39.40                 
11  Frederik Rink Larsen  2004    278          38.86   
  Hørsholm Svømmeforening  41.75                 
12  Noah Tranum  2004    274          39.07   
  JGI Svømning  40.96                 
13  Julius Rix Melchiorsen  2004    271          39.21   
  Hørsholm Svømmeforening  42.19                 
14  Mikkel Nielsen  2004    261          39.70   
  Holbæk Svømme Klub  40.96                 
15  Oliver Zeeberg Iversen  2004    228          41.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  40.89                 
16  Alexander Griffin  2004    223          41.82   
  Gentofte Svømme Klub  44.63                 
17  Pelle Colmorten  2004    223          41.84   
  Roskilde Svømning  40.42                 
Frederik Taubert Løgager  2004              DSQ  Tyvstart/S.W.4.4 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  40.94                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:01 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaberne 2016    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  13:25   
  Arrangør  Gladsaxe         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Boutrup  2003    595  1:10.38  2:25.95  3:41.49    4:53.97   
  Sigma Swim Birkerød  5:13.30                 
                     
Amalie Schou  2003    591  1:09.44  2:24.44  3:40.26    4:54.68   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:05.50                 
                     
Emilie Nepper-Christensen  2003    530  1:12.76  2:30.89  3:49.18    5:05.65   
  Søllerød Svømmeklub  5:32.51                 
                     
Astrid Permin  2003    470  1:15.11  2:37.21  3:59.11    5:18.12   
  Gentofte Svømme Klub  5:21.35                 
                     
Rebecca Sangild  2003    444  1:15.95  2:39.69  4:04.79    5:24.14   
  Søllerød Svømmeklub  5:36.13                 
                     
Norah Szczepanski  2003    432  1:15.54  2:39.95  4:04.18    5:27.16   
  Gentofte Svømme Klub  5:30.28                 
                     
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johanne Baes Aaholst  2004    514  1:13.40  2:33.07  3:53.05    5:08.69   
  Hillerød Svømmeklub  5:12.43                 
                     
Kajsa G. Christensen  2004    513  1:13.51  2:33.15  3:53.69    5:08.87   
  Sigma Swim Birkerød  5:07.28                 
                     
Viktoria Freja Sørensen  2004    504  1:13.76  2:33.81  3:54.40    5:10.83   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:17.49                 
                     
Fiona Andrea Have  2004    467  1:17.27  2:39.24  4:01.75    5:18.66   
  Lyngby Svømmeklub  5:29.00                 
                     
Kaya Vennick Haugbølle  2004    464  1:15.87  2:38.48  4:01.08    5:19.43   
  Hørsholm Svømmeforening  5:33.06                 
                     
Amalie Brammer Kærgaard  2004    436  1:19.45  2:44.24  4:06.78    5:26.19   
  Gladsaxe Svømmeklub  5:49.21                 
                     
Freja Møller  2004    435  1:17.44  2:40.48  4:04.83    5:26.42   
  Slangerup Svømmeklub  5:42.87                 
                     
Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004    395  1:20.54  2:47.66  4:13.60    5:37.10   
  Gentofte Svømme Klub  5:47.38                 
                     
Luna Trojlsgaard  2004    378  1:21.27  2:49.42  4:15.92    5:42.05   
  Frederiksværk Svømmeklub  5:46.45                 
                     
10  Maja Hallberg Langkilde  2004    367  1:21.10  2:49.72  4:19.11    5:45.22   
  Frederiksværk Svømmeklub  5:48.60                 
                     
Julie Danfred Jørgensen  2004                akut syg 
  Lyngby Svømmeklub  5:31.96                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:25 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaberne 2016    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  13:49   
  Arrangør  Gladsaxe         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer H. Andersen  2002    706  1:01.15  2:06.53  3:12.41    4:17.63   
  Søllerød Svømmeklub  4:19.05                 
                     
David Arneskov  2002    690  1:02.86  2:09.31  3:15.09    4:19.61   
  Holbæk Svømme Klub  4:32.00                 
                     
Asger Væver Hartvig  2002    614  1:04.27  2:13.18  3:22.72    4:29.90   
  Hørsholm Svømmeforening  4:35.04                 
                     
Nicolai Wiuff  2002    606  1:05.05  2:14.57  3:24.47    4:31.13   
  Herlev Svømning  4:35.14                 
                     
Christopher H. Brown  2002    578  1:07.15  2:18.72  3:30.08    4:35.50   
  Holbæk Svømme Klub  4:55.73                 
                     
Sebastian Bonde  2002    539  1:07.55  2:19.37  3:31.26    4:41.96   
  Holbæk Svømme Klub  4:47.83                 
                     
Mattias Houen  2002    529  1:05.85  2:17.92  3:30.82    4:43.68   
  Helsingør Svømmeklub  4:45.17                 
                     
Nicklas Taylor  2002    505  1:06.32  2:19.42  3:34.08    4:48.19   
  Sigma Swim Allerød  4:51.46                 
                     
Silas Bøjsen  2002    499  1:08.26  2:23.25  3:37.98    4:49.22   
  Holbæk Svømme Klub  5:06.53                 
                     
10  Christoffer Hove  2002    498  1:09.66  2:23.72  3:38.86    4:49.52   
  Hørsholm Svømmeforening  4:55.77                 
                     
11  Mark Brandt  2002    482  1:10.18  2:25.16  3:40.02    4:52.67   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:59.15                 
                     
12  Oscar Lykke Fischer  2002    468  1:08.82  2:24.93  3:42.10    4:55.44   
  Hillerød Svømmeklub  4:57.18                 
                     
13  Frederik Pedersen  2002    441  1:10.78  2:28.17  3:45.49    5:01.38   
  Holbæk Svømme Klub  4:53.21                 
                     
14  Karl Gustav B. Toft  2002    435  1:11.14  2:27.64  3:43.57    5:02.82   
  Søllerød Svømmeklub  5:12.95                 
                     
15  Anders Hvidt  2002    419  1:13.35  2:32.16  3:51.02    5:06.52   
  Gentofte Svømme Klub  5:05.75                 
                     
16  Thor Gudmand-Høyer  2002    417  1:13.09  2:32.40  3:51.71    5:06.96   
  Gentofte Svømme Klub  5:10.95                 
                     
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lucas Emil Christensen  2003    544  1:06.73  2:17.92  3:30.32    4:41.04   
  Sigma Swim Allerød  4:58.04                 
                     
Malte Egholm Brøns  2003    543  1:08.13  2:20.85  3:32.18    4:41.16   
  Hørsholm Svømmeforening  4:59.47                 
                     
Filip Bruhn  2003    515  1:07.44  2:21.15  3:34.22    4:46.21   
  Hørsholm Svømmeforening  4:52.46                 
                     
Rasmus Skarby Madsen  2003    469  1:09.20  2:25.06  3:40.48    4:55.27   
  Slangerup Svømmeklub  5:07.15                 
                     
Asger Hugo Juul  2003    436  1:11.93  2:29.46  3:47.02    5:02.47   
  Søllerød Svømmeklub  5:12.84                 
                     
Harald Riisager  2003    394  1:15.19  2:35.82  3:55.41    5:12.88   
  Gentofte Svømme Klub  5:09.03                 
                     
Ludvig Montag  2003    386  1:15.73  2:36.88  3:58.01    5:15.17   
  Søllerød Svømmeklub  5:14.01                 
                     
Carl-Johan Bødtker  2003    378  1:14.67  2:36.48  3:58.50    5:17.24   
  Hørsholm Svømmeforening  5:23.24                 
                     
Jakob Legaard  2003    368  1:16.24  2:38.20  3:59.36    5:20.00   
  Sigma Swim Allerød  5:23.74                 
                     
Zilas Aarestrup  2003                akut syg 
  Gladsaxe Svømmeklub  5:22.87                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:49 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaberne 2016    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  13:59   
  Arrangør  Gladsaxe         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nikoline Marie Lange  2005    486          31.62   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.07                 
Caroline Bach Mindested  2005    477          31.82   
  Sigma Swim Allerød  33.80                 
Caroline Trøjgaard  2005    462          32.16   
  Helsingør Svømmeklub  33.34                 
Isabella Larsen  2005    454          32.35   
  JGI Svømning  32.58                 
Caroline Sofie Aagaard  2005    425          33.07   
  Sigma Swim Birkerød  34.79                 
Sophie Lærke Sandell  2005    417          33.27   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  33.03                 
Emmely Östman Pedersen  2005    415          33.34   
  Helsingør Svømmeklub  35.55                 
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005    395          33.89   
  Gladsaxe Svømmeklub  33.59                 
Caroline Villum Færch  2005    391          34.00   
  Helsingør Svømmeklub  34.38                 
10  Signe Eie  2005    383          34.23   
  Herlev Svømning  34.75                 
11  Nikoline R. Amstrup  2005    380          34.33   
  Sigma Swim Birkerød  35.83                 
12  Anna R. Strøbek  2005    377          34.42   
  Gentofte Svømme Klub  35.08                 
13  Bolette Nimskov  2005    374          34.49   
  Lyngby Svømmeklub  35.75                 
14  Ida Marie Platzer  2005    373          34.53   
  Søllerød Svømmeklub  35.92                 
15  Alma Olivarius  2005    369          34.66   
  Lyngby Svømmeklub  34.71                 
16  Liv Salhauge  2005    368          34.68   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  35.16                 
17  Alma Gotfredsen  2005    362          34.87   
  Gladsaxe Svømmeklub  34.95                 
18  Mikkeline Rud Wiberg  2005    357          35.05   
  Helsingør Svømmeklub  34.80                 
19  Emilia Clara Lindberg  2005    356          35.07   
  Gentofte Svømme Klub  37.88                 
20  Emily Schile Nilsson  2005    352          35.22   
  Slangerup Svømmeklub  36.09                 
21  Filippa Martinsen  2005    345          35.43   
  Helsingør Svømmeklub  38.25                 
22  Rebecca Maria Bagger  2005    344          35.46   
  Helsingør Svømmeklub  41.45                 
23  Julie Larsen  2005    341          35.57   
  JGI Svømning  35.29                 
24  Asta Højberg  2005    340          35.60   
  Lyngby Svømmeklub  36.28                 
25  Esther Haudrum Larsen  2005    339          35.66   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  35.69                 
26  Asta Palmund  2005    335          35.78   
  Roskilde Svømning  34.69                 
27  Anna Mundt Karup  2005    333          35.87   
  Holbæk Svømme Klub  35.61                 
28  Mathilde Friis Autzen  2005    321          36.30   
  Sigma Swim Allerød  36.31                 
29  Emma S. Kristensen  2005    320          36.34   
  Gentofte Svømme Klub  35.99                 
30  Clara Secher Termansen  2005    320          36.35   
  Hørsholm Svømmeforening  36.64                 
31  Juliane Bo Andersen  2005    305          36.93   
  Roskilde Svømning  35.50                 
32  Marie Søegaard  2005    300          37.13   
  Holbæk Svømme Klub  39.62                 
33  Alba Vendelboe-Schack  2005    292          37.47   
  Hørsholm Svømmeforening  35.95                 
34  Eva Hlynsdottir  2005    290          37.55   
  Svømmeklubben Laksen  38.26                 
35  Emma Philip  2005    277          38.13   
  Hørsholm Svømmeforening  36.25                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:59 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaberne 2016    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  14:03   
  Arrangør  Gladsaxe         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gabriel Elmedyb  2004    434          29.21   
  Herlev Svømning  29.82                 
Andreas Ivang Ladefoged  2004    393          30.18   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.63                 
Alexander Vergereau  2004    372          30.74   
  Sigma Swim Birkerød  33.41                 
Julian Birch  2004    360          31.07   
  Søllerød Svømmeklub  32.11                 
Niels Krogh-Olsen  2004    353          31.28   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.48                 
Emil Witzner Hansen  2004    349          31.41   
  Svømmeklubben Laksen  31.72                 
Eigil Sigfusson  2004    344          31.55   
  Helsingør Svømmeklub  32.99                 
Michael Halck  2004    344          31.56   
  Lyngby Svømmeklub  32.26                 
Phillip Niemann Madsen  2004    334          31.85   
  Lyngby Svømmeklub  32.99                 
10  Jonathan Beck  2004    333          31.90   
  Sigma Swim Birkerød  31.91                 
11  Victor Dyrhauge  2004    317          32.41   
  Frederikssund Svømmeklub  32.74                 
12  Anders Kousgard Kortegaar  2004    316          32.45   
  JGI Svømning  32.00                 
13  Julius Rix Melchiorsen  2004    314          32.53   
  Hørsholm Svømmeforening  33.60                 
14  Thor Majvig Mogensen  2004    313          32.55   
  Helsingør Svømmeklub  33.49                 
15  Oliver Zeeberg Iversen  2004    313          32.57   
  Gladsaxe Svømmeklub  33.57                 
16  Carl Krabbe Heldgaard  2004    312          32.60   
  Gladsaxe Svømmeklub  33.00                 
17  Pelle Colmorten  2004    296          33.16   
  Roskilde Svømning  33.33                 
18  Silas Fessel  2004    277          33.93   
  Gladsaxe Svømmeklub  33.30                 
19  Aleksander Grøn Skovgaard  2004    269          34.24   
  Roskilde Svømning  33.65                 
20  William Leth  2004    255          34.86   
  Gladsaxe Svømmeklub  34.48                 
21  Frederik Rink Larsen  2004    244          35.36   
  Hørsholm Svømmeforening  34.53                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 november 2016 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:03 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaberne 2016    Udskriftsdato  05 november 2016   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  14:39   
  Arrangør  Gladsaxe         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 november 2016         
 
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
<
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Clara Rybak-Andersen  2003    792  35.20        1:13.29   
  Gentofte Svømme Klub  1:15.18                 
                     
Liva Buchholt Johansen  2003    731  34.96        1:15.28   
  Slangerup Svømmeklub  1:16.54                 
                     
Julie K Rose  2003    714  36.27        1:15.86   
  Sigma Swim Allerød  1:14.75                 
                     
Mia Rindshøj  2003    707  36.12        1:16.12   
  Gentofte Svømme Klub  1:16.90                 
                     
Pernille Elm Jensen  2003    688  37.06        1:16.79   
  JGI Svømning  1:18.11                 
                     
Lærke Schelde-Mollerup  2003    625  37.08        1:19.32   
  Svømmeklubben Laksen  1:20.09                 
                     
Gro Grinda Rasmussen  2003    614  37.23        1:19.77   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:18.95                 
                     
Esther Marie Heunicke  2003    589  38.47        1:20.88   
  Sigma Swim Birkerød  1:22.73                 
                     
Astrid Thimmer  2003    570  39.02        1:21.77   
  Hørsholm Svømmeforening  1:22.87                 
                     
10  Esther Else Grubert  2003    568  38.48        1:21.89   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:21.98                 
                     
11  Mia Mørk Kuramoto  2003    561  39.23        1:22.22   
  Helsingør Svømmeklub  1:25.21                 
                     
12  Ida-Marie Frydenlund  2003    560  39.07        1:22.27   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:21.00                 
                     
13  Silke Larsen  2003    557  39.27        1:22.40   
  Roskilde Svømning  1:27.44                 
                     
14  Sofia Norre Bendt  2003    554  39.51        1:22.56   
  Lyngby Svømmeklub  1:27.33                 
                     
15  Christine Henriksen  2003    535  39.58        1:23.50   
  JGI Svømning  1:25.72                 
                     
16  Ella Stenholt  2003    532  39.70        1:23.68   
  Lyngby Svømmeklub  1:27.93                 
                     
17  Maria Lund  2003    532  38.94        1:23.69   
  Sigma Swim Birkerød  1:28.41                 
                     
18  Ingrid Lindemann  2003    529  39.20        1:23.85   
  Sigma Swim Birkerød  1:29.05                 
                     
19  Amalie Schou  2003    521  39.63        1:24.24   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:25.78                 
                     
20  Cornelia Bergqvist  2003    521  39.66        1:24.28   
  Sigma Swim Birkerød  1:23.65                 
                     
21  Viola Demuth Andersen  2003    513  39.46        1:24.70   
  Gentofte Svømme Klub  1:24.89                 
                     
22  Frederikke Marie Hansen  2003    507  40.26        1:25.04   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:26.84                 
                     
23  Caroline Buhl Schrøder  2003    505  40.82        1:25.13   
  Sigma Swim Allerød  1:28.50                 
                     
24  Mille Pedersen  2003    491  42.18        1:25.92   
  Sigma Swim Allerød  1:32.79                 
                     
25  Frida Uldall  2003    490  40.78        1:25.97   
  Hillerød Svømmeklub  1:27.19                 
                     
26  Luna Emilie Olsen  2003    489  40.71        1:26.05   
  Slangerup Svømmeklub  1:26.52