2019-12-14   07:08:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för HöstSimiaden 2016, Piteå

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  HöstSimiaden2016    Utskriftsdatum  26 november 2016   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  11:15   
  Arrangör  PiteåSim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 november 2016         
 
 
Gren 5, 200m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Klara Lindqvist  2005  Luleå Simsällskap    35.69  1:17.92  2:01.60    2:41.42   
Randi Arnesen  2005  Luleå Simsällskap    38.86  1:23.52  2:08.77    2:49.33   
Victoria Niska  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    38.89  1:23.55  2:09.36    2:53.97   
Olivia Lundberg  2005  Skellefte Simsällskap 34    42.69  1:31.16  2:21.60    3:11.50   
Sandra Trigell  2005  Umeå Simsällskap    46.36  1:40.74  2:34.52    3:25.23   
Lilly Happonen  2005  Haparanda Sportklubb Taktik    44.31  1:39.28  2:35.76    3:29.44   
                     
 
Gren 5, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emily Cwirzen  2004  Luleå Simsällskap    36.15  1:16.79  2:00.60    2:42.72   
Tilde Nordholm  2004  Luleå Simsällskap    43.88  1:35.96  2:29.86    3:21.61   
Disa Eriksson  2004  Haparanda Sportklubb Taktik    2:02.22        3:27.64   
                     
 
Gren 5, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alva Gonzalez-Glanberg  2002  Luleå Simsällskap    30.73  1:05.68  1:42.20    2:18.56   
Tuva Larsson  2002  Luleå Simsällskap    31.61  1:08.49  1:47.14    2:25.16   
Emmy Johanssen  1999  Skellefte Simsällskap 34    33.89  1:11.29  1:49.26    2:26.16   
Tina Ylipää  2002  Luleå Simsällskap    33.74  1:12.10  1:51.23    2:30.08   
Märta Lindström  2002  Skellefte Simsällskap 34    33.67  1:12.89  1:54.01    2:33.76   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap    35.30  1:16.13  1:58.40    2:38.72   
Elida Hansson  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    35.00  1:15.89  1:58.46    2:39.00   
Sanna Hedebäck  2001  Bureå Simsällskap    36.62  1:17.97  2:01.98    2:44.30   
Eliza Happonen  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    37.72  1:20.75  2:05.94    2:51.06   
10  Tove Öhrling  2003  Luleå Simsällskap    39.94  1:25.04  2:33.59    2:53.71   
11  Alva Lundmark  2001  Bureå Simsällskap    2:36.64        2:58.06   
12  Ruth Risberg  2002  Skellefte Simsällskap 34    39.16  1:24.77  2:13.46    2:58.94   
13  Inga-Maarit Viitanen  2001  Haparanda Sportklubb Taktik    37.71  1:24.15  2:14.27    3:02.72   
14  Moa Seppälä-Innala  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    39.55  1:27.46  2:17.50    3:05.98   
15  Maria Brännmark  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    40.90  1:31.02  2:25.41    3:16.25   
16  Elin Häggström  2002  Luleå Simsällskap    43.90  1:35.62  2:30.27    3:19.06   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  26 november 2016 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  11:15 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner