2019-11-18   03:27:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Årgang Kortbane (B)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.30

Resultat Løb 51 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 51 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  DM årgang Kortbane (B)    Udskriftsdato  03 februar 2017   
  Stævne by  Ringe    Udskriftstidspunkt  18:55   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  03 februar 2017         
 
 
Løb 51, 4X50m Medley Mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Aarhus Swim 1  2004  Aarhus Swim            2:07.39   
  Mille Kjær Jensen  2004      32.73        32.73   
  Mads Mikkelsen  2004      35.39        1:08.12   
  Frederik Lindholm  2004      30.27        1:38.39   
  Martha Bjerg  2004      29.00        2:07.39   
                     
Gti  2004  GTI            2:07.54   
  Emil Søby  2004      33.07        33.07   
  Alexander Marcus Englev  2004      33.88        1:06.95   
  Josefine Arbo Sørensen  2004      32.11        1:39.06   
  Sidse M. Ø. Engsbro  2004      28.48        2:07.54   
                     
Hovedstadens Mix 1  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:07.76   
  Jasmin Egeskov Andersen  2005      34.34        34.34   
  Troels Fode  2004      36.09        1:10.43   
  Jasmin Philip  2004      31.91        1:42.34   
  Jet Li Fuhrmann  2004      25.42        2:07.76   
                     
Gsc Mix 1  2004  Gladsaxe Svømmeklub            2:08.20   
  Emma Hansen  2004      31.55        31.55   
  Sara Damkjær Bartels  2004      33.78        1:05.33   
  Andreas Ivang Ladefoged  2004      32.73        1:38.06   
  Niels Krogh-Olsen  2004      30.14        2:08.20   
                     
Esbjerg Mix  2004  Esbjerg Svømmeklub            2:09.88   
  Christina M. Glargaard  2004      33.21        33.21   
  Elias Marius Elsgaard  2004      34.74        1:07.95   
  Amalie Staghøj Andersen  2004      31.60        1:39.55   
  Anders Mose  2004      30.33        2:09.88   
                     
Sigma Swim 1  Sigma Swim            2:10.56   
  Alexander Vergereau  2004      33.30        33.30   
  Emma Stoltz  2004      35.80        1:09.10   
  Kajsa G. Christensen  2004      31.55        1:40.65   
  William Ølshøj  2004      29.91        2:10.56   
                     
Kvik 1  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:12.64   
  Rasmus Warberg  2004      31.63        31.63   
  Mille Maxwell Berthou  2005      37.70        1:09.33   
  Mathias Christensen  2004      32.32        1:41.65   
  Emma Karoline Guldberg  2005      30.99        2:12.64   
                     
Hovedstadens Mix 2  2004  Hovedstadens Svømmeklub            2:13.20   
  Malou Soelberg  2004      35.05        35.05   
  Mathilde Hagihara  2004      37.03        1:12.08   
  Tobias Gammelvind  2004      32.94        1:45.02   
  Sebastian Greisen  2004      28.18        2:13.20   
                     
A6 Mix  2004  A6            2:13.53   
  Emil Witzner Hansen  2004      35.72        35.72   
  Anders K. Kortegaard  2004      34.61        1:10.33   
  Clara Sass Husum  2004      33.76        1:44.09   
  Mathilda Hyldal Jung  2004      29.44        2:13.53   
                     
10  Aalborg Mix 1  Aalborg Svømmeklub            2:14.74   
  Sebastian Jacobsen  2004      34.41        34.41   
  Joost Rijkhoff  2004      38.74        1:13.15   
  Anna Toft Petersen  2004      31.76        1:44.91   
  Emma Kutsko Jensen  2004      29.83        2:14.74   
                     
11  Viborg Mix  Viborg Svømme Klub            2:15.19   
  Anna Varming  2005      36.02        36.02   
  Maria Østergaard Nielsen  2004      39.62        1:15.64   
  Mads Peter Hansen  2004      29.75        1:45.39   
  Lukas Hedegaard  2004      29.80        2:15.19   
                     
12  Esv Awesome  Vejle Svømmeklub            2:16.20   
  Cecilie Hingebjerg  2004      35.00        35.00   
  Mads Iversen  2004      37.21        1:12.21   
  Svava Kj. Gregersen  2004      32.51        1:44.72   
  Peter Kvorning Mikkelsen  2004      31.48        2:16.20   
                     
13  Lsk Lyngby Mix 1  2004  Lyngby Svømmeklub            2:16.85   
  Lærke Vinneck Hansen  2004      33.97        33.97   
  Phillip Niemann Madsen  2004      39.70        1:13.67   
  Oliver Sperling  2004      33.73        1:47.40   
  Laura Borre Jacobsen  2004      29.45        2:16.85   
                     
14  Vest Brøndby  2004  Vest-Brøndby            2:17.47   
  Daniel Bornhøft Nielsen  2004      35.68        35.68   
  Caroline Wiuff Jensen  2004      37.81        1:13.49   
  Anne Sofie Devantier  2004      33.25        1:46.74   
  Esben Rasmussen  2004      30.73        2:17.47   
                     
15  Sigma Swim 2  Sigma Swim            2:17.93   
  Katrine Bonefeld  2004      36.77        36.77   
  Mads Liechti  2004      36.75        1:13.52   
  Signe Krag Andersen  2004      32.72        1:46.24   
  Jonathan Beck  2004      31.69        2:17.93   
                     
16  Kalundborg Mix Kalundborg  Kalundborg SK            2:18.30   
  Frederik Scheby Petersen  2004      33.95        33.95   
  Caroline Holm  2004      37.53        1:11.48   
  Anna Larsen  2004      35.58        1:47.06   
  Joachim Mårtensen  2004      31.24        2:18.30   
                     
17  Vat Mix 1  VAT Copenhagen            2:18.32   
  Jeppe Kjær  2004      36.55        36.55   
  Schastine Skifter Tabor  2005      38.29        1:14.84   
  Andreas Stampe Dalgaard  2004      33.90        1:48.74   
  Laura L. Hørning  2004      29.58        2:18.32   
                     
18  Aarhus Swim 2  2004  Aarhus Swim            2:18.77   
  Clara Skrydstrup  2004      36.51        36.51   
  Eva Hjort  2004      38.45        1:14.96   
  Viktor Lei Lamberg  2004      32.47        1:47.43   
  Lucas Rosenborg  2004      31.34        2:18.77   
                     
19  Vat Mix 2  VAT Copenhagen            2:19.34   
  Emma Zambrano Thorsen  2004      34.54        34.54   
  Nønne Christensen  2004      39.39        1:13.93   
  Anton Skov Grell  2004      34.91        1:48.84   
  Lauritz Johansen  2004      30.50        2:19.34   
                     
20  Gsc Mix 2  2004  Gladsaxe Svømmeklub            2:20.39   
  Sophia Bøttger  2004      35.37        35.37   
  Luna Christensen  2005      38.35        1:13.72   
  Nikolaj Fallenkamp  2004      35.70        1:49.42   
  Carl Krabbe Heldgaard  2004      30.97        2:20.39   
                     
21  Herlev 1  Herlev Svømning            2:20.47   
  Anja Xin Andersen  2004      37.36        37.36   
  Josephine Thomsen  2005      40.24        1:17.60   
  Mathias Lindgaard  2004      33.50        1:51.10   
  Gabriel Elmedyb  2004      29.37        2:20.47   
                     
22  Horsens B  2004  Horsens Svømmeklub            2:21.65   
  Caroline Madsen  2004      35.56        35.56   
  Theis Dalgaard  2004      41.94        1:17.50   
  Mathias H. Johannesen  2004      34.40        1:51.90   
  Feline Flytkjær Broersma  2004      29.75        2:21.65   
                     
23  Roskilde Skjoldunger  Roskilde Svømning            2:30.70   
  Juliane Bo Andersen  2005      39.15        39.15   
  Bertram Nyegaard  2004      43.98        1:23.13   
  Sofie Lykke Petersen  2005      36.79        1:59.92   
  Pelle Colmorten  2004      30.78        2:30.70   
                     
24  K2 Mix  Ringe Svømme Klub            2:34.97   
  Thilde Rosen Lundsfryd  2004      38.53        38.53   
  Caroline R. Andersen  2004      42.98        1:21.51   
  Mads Himmelstrup Andersen  2004      40.37        2:01.88   
  Lauritz Mogensen  2004      33.09        2:34.97   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 februar 2017 
Licens til Ringe Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark