2020-01-29   01:26:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Duvedoppet 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag den 8/1 Klockan 14.00 (Insim kl. 13.00)

Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Duvedoppet 2017    Utskriftsdatum  08 januari 2017   
  Tävlingsort  Katrineholm    Utskriftstid  15:22   
  Arrangör  Katrineholms Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 januari 2017         
 
 
Gren 22, 100m Frisim Herrar A-C, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    26.59        53.16   
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.13        55.62   
Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.03        1:00.92   
Joakim Sühl  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.01        1:08.32   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Herrar A-C, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    26.86        54.82   
John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap    26.94        55.80   
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap    27.38        56.17   
John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.11        58.16   
Filip Rautiainen  2001  Katrineholms Simsällskap    29.20        1:01.74   
Anders Malmberg  2002  Katrineholms Simsällskap    32.23        1:07.35   
Hemming Gong  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.78        1:07.78   
Mark Csontos  2001  Katrineholms Simsällskap    33.60        1:09.93   
William Wallin  2002  Oxelösunds Simsällskap    33.49        1:10.09   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Herrar A-C, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap    28.58        59.75   
Erik Aldrin  2003  Katrineholms Simsällskap    31.25        1:05.84   
Nikola Petrovic  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.55        1:08.26   
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap    32.40        1:08.55   
Anton Rautiainen  2003  Katrineholms Simsällskap    33.62        1:10.91   
Aldin Mandzo  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.03        1:12.44   
David Malm  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.84        1:13.25   
Dominik Stefanovic  2003  Finspångs Simklubb    35.45        1:14.35   
Amadeus Ahlman  2003  Katrineholms Simsällskap    36.73        1:16.25   
10  Lucas Wendborg  2004  Nyköpings Simsällskap    37.99        1:19.43   
11  Jonathan Grotheus  2004  Katrineholms Simsällskap    37.89        1:21.10   
12  Axel Engström  2004  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.49        1:26.78   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  08 januari 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  15:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner