Results for Saltis-Cup 2016
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 09:21 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.85 | 1:09.78 | |||||
2 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.72 | 1:11.86 | |||||
3 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.42 | 1:12.98 | |||||
4 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.36 | 1:18.36 | |||||
5 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 39.17 | 1:19.97 | |||||
6 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.11 | 1:20.05 | |||||
7 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.74 | 1:20.09 | |||||
8 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 40.04 | 1:20.88 | |||||
9 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.20 | 1:22.17 | |||||
10 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.56 | 1:22.41 | |||||
11 | Astrid Palmborg | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.53 | 1:22.45 | |||||
12 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.94 | 1:22.59 | |||||
13 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.87 | 1:22.65 | |||||
14 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.99 | 1:23.28 | |||||
15 | Agnes Nyberg | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.38 | 1:26.84 | |||||
16 | Louise Haglund | 2003 | Strängnäs Simklubb | 42.05 | 1:26.98 | |||||
17 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.66 | 1:28.95 | |||||
18 | Lovis Westman | 2003 | Strängnäs Simklubb | 43.55 | 1:30.02 | |||||
19 | Maja Berngrim | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.85 | 1:30.27 | |||||
20 | Ronja Engström | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.45 | 1:31.83 | |||||
21 | Adéla Darvish | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.80 | 1:32.47 | |||||
22 | Sofia Preste | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.88 | 1:32.97 | |||||
23 | Ebba Hedman | 2003 | Tyresö Simsällskap | 45.14 | 1:34.81 | |||||
24 | Gabriella Klang Fornehed | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.37 | 1:35.68 | |||||
25 | Amna Hojlas | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 49.69 | 1:44.22 | |||||
26 | Deborah Araya | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 51.65 | 1:47.88 | |||||
- | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.71 | 1:14.43 | |||||
2 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 37.19 | 1:17.30 | |||||
3 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 38.24 | 1:19.43 | |||||
4 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 38.81 | 1:19.51 | |||||
5 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 38.04 | 1:19.74 | |||||
6 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.94 | 1:24.86 | |||||
7 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 44.85 | 1:34.29 | |||||
8 | Rebecka Rosengart | 2001 | Hellas Simklubb | 47.23 | 1:37.63 | |||||
9 | Stella Mörfelt | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 49.89 | 1:40.89 | |||||
- | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Andersson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 41.25 | 1:23.24 | |||||
2 | Josefina Agrest | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 45.81 | 1:35.46 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 09:21 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 09:33 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.90 | 1:08.27 | |||||
2 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.86 | 1:08.38 | |||||
3 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.80 | 1:11.36 | |||||
4 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.50 | 1:12.44 | |||||
5 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 35.22 | 1:13.34 | |||||
6 | Per Levander | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.34 | 1:13.89 | |||||
7 | Elias Säfström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 36.33 | 1:14.80 | |||||
8 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.39 | 1:15.05 | |||||
9 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.01 | 1:19.13 | |||||
10 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.38 | 1:20.88 | |||||
11 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 39.96 | 1:22.64 | |||||
12 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.57 | 1:22.71 | |||||
13 | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.62 | 1:24.76 | |||||
14 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.85 | 1:24.94 | |||||
15 | Gustav Dahlberg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.44 | 1:25.22 | |||||
16 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Fritid | 43.21 | 1:26.89 | |||||
17 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 42.08 | 1:28.39 | |||||
18 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 42.83 | 1:29.14 | |||||
19 | Oskar Sundqvist | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 46.50 | 1:35.58 | |||||
20 | Axel Poldahl | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 48.02 | 1:37.98 | |||||
21 | Calle Samuelsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 48.42 | 1:38.96 | |||||
22 | Fredrik Etsare | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 52.49 | 1:43.75 | |||||
- | Elliot Höft | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Samuel Ekström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 34.62 | 1:10.29 | |||||
2 | Gustav Andersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 36.49 | 1:13.09 | |||||
3 | Tobias Eknor | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.24 | 1:14.33 | |||||
4 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 36.96 | 1:15.73 | |||||
5 | Ludvig Grape Glennhage | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 37.27 | 1:16.52 | |||||
6 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 38.45 | 1:18.46 | |||||
7 | David Wahlin | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 40.41 | 1:21.94 | |||||
8 | Linus Berggren | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 45.60 | 1:35.41 | |||||
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.77 | 1:07.74 | |||||
2 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 32.85 | 1:08.22 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 09:33 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 10:00 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Berg | 2006 | Södertälje Simsällskap | 39.81 | ||||||
2 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.59 | ||||||
3 | Anna Kristiansson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.88 | ||||||
4 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 46.59 | ||||||
5 | Alva Leira Hagberg | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 47.18 | ||||||
6 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.28 | ||||||
7 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.38 | ||||||
8 | Cecilia Adielsson | 2006 | Södertälje Simsällskap | 47.47 | ||||||
9 | Thilde Roshag | 2006 | Strängnäs Simklubb | 47.83 | ||||||
10 | Ebba Näsvall | 2006 | Turebergs Simklubb | 48.10 | ||||||
11 | Wilma Söderlind | 2007 | Tyresö Simsällskap | 48.35 | ||||||
12 | Elisia Berg | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 51.10 | ||||||
13 | Emma Molin | 2006 | Turebergs Simklubb | 51.13 | ||||||
14 | Thea Lundgren | 2006 | Strängnäs Simklubb | 51.15 | ||||||
15 | Laura Midby | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.94 | ||||||
16 | Agnes Salmi | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 52.17 | ||||||
17 | Hanna Lanner | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 53.99 | ||||||
18 | Tea Hermelin | 2008 | Turebergs Simklubb | 54.31 | ||||||
19 | Maria Klingenstierna | 2006 | Turebergs Simklubb | 56.86 | ||||||
20 | Agnes Wiman | 2006 | Turebergs Simklubb | 58.54 | ||||||
21 | Ella Omazic | 2007 | Turebergs Simklubb | 59.48 | ||||||
22 | Matilda Holmerin | 2007 | Södertälje Simsällskap | 1:02.46 | ||||||
- | Alice Blomqvist | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Isabell Andersson | 2007 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Klara Broms | 2006 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Lilian Holfve | 2007 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Linnea Björkholm | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Lova Svensson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Sophie Löwenthal | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.29 | ||||||
2 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.76 | ||||||
3 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 37.26 | ||||||
4 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.86 | ||||||
5 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.00 | ||||||
6 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 39.05 | ||||||
7 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 39.26 | ||||||
8 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 39.45 | ||||||
9 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 39.98 | ||||||
10 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 40.00 | ||||||
11 | Ester Pettersson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.04 | ||||||
12 | Tuva Mattsson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 40.08 | ||||||
13 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.61 | ||||||
14 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 40.65 | ||||||
15 | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.80 | ||||||
16 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.74 | ||||||
17 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 41.83 | ||||||
18 | Cornelia Dahlén | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.00 | ||||||
19 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 42.43 | ||||||
20 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.57 | ||||||
21 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 42.88 | ||||||
22 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.98 | ||||||
23 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 43.17 | ||||||
24 | Emma Söderberg | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 43.23 | ||||||
25 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.29 | ||||||
26 | Julia Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | 43.34 | ||||||
27 | Hanna Rybring | 2004 | Tyresö Simsällskap | 43.40 | ||||||
28 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 44.17 | ||||||
29 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 44.35 | ||||||
30 | Jade Hansson | 2005 | Turebergs Simklubb | 45.01 | ||||||
31 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 45.12 | ||||||
32 | Alexandra Nordgren | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 45.19 | ||||||
33 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 45.20 | ||||||
34 | Ebba Carlsson | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.84 | ||||||
35 | Britta Palmborg | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.96 | ||||||
36 | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | 47.33 | ||||||
37 | Alva Karén | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 47.81 | ||||||
38 | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.85 | ||||||
39 | Lova Orre | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 48.30 | ||||||
40 | Freya Ebert Westerberg | 2005 | Tyresö Simsällskap | 48.87 | ||||||
41 | Josefine Gylling | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 49.05 | ||||||
42 | Linn Emanuelsson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.56 | ||||||
43 | Tilda Olofsson | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 50.47 | ||||||
44 | Sara Djerf | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 51.14 | ||||||
45 | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 51.88 | ||||||
46 | Felicia Rydsheim | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.24 | ||||||
47 | Philippa Ledo Antunes | 2004 | Tyresö Simsällskap | 53.21 | ||||||
48 | Mimmi Jaksetic | 2005 | Tyresö Simsällskap | 53.75 | ||||||
49 | Moa Karlsson | 2005 | Hellas Simklubb | 53.81 | ||||||
50 | Emelie Araya Pimentel | 2005 | Turebergs Simklubb | 55.54 | ||||||
51 | Matilda Tiselius | 2005 | Turebergs Simklubb | 1:02.43 | ||||||
- | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Alva Herlitz | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Elina Abler | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Selin Sahin | 2005 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 10:00 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 10:05 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 39.80 | ||||||
2 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 41.76 | ||||||
3 | Teodor Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.23 | ||||||
4 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 56.10 | ||||||
5 | Oliver Timm | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:02.14 | ||||||
- | Daniel Wu | 2007 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Ivan Hvenmark | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simklubb | 36.30 | ||||||
2 | Carl Mattson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.94 | ||||||
3 | Morten Brattgård | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.97 | ||||||
4 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.34 | ||||||
5 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.71 | ||||||
6 | Love Lundwall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 43.79 | ||||||
7 | Lukas Wiman | 2004 | Turebergs Simklubb | 46.05 | ||||||
8 | Jimmy Helmersson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.20 | ||||||
9 | Adrian Ekström | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 46.40 | ||||||
10 | Arvid Engqvist | 2005 | Södertälje Simsällskap | 46.69 | ||||||
11 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.30 | ||||||
12 | Max Ringbom | 2005 | Tyresö Simsällskap | 49.60 | ||||||
13 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.09 | ||||||
14 | Elias Arvidsson | 2005 | Strängnäs Simklubb | 51.34 | ||||||
15 | Joakim Johansson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 55.04 | ||||||
16 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 57.40 | ||||||
- | Axel Hallenborg | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Sebastian Frisch | 2004 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 10:05 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.88 | 1:20.07 | |||||
2 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.68 | 1:21.42 | |||||
3 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.94 | 1:23.30 | |||||
4 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.59 | 1:24.75 | |||||
5 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 40.36 | 1:25.66 | |||||
6 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 41.34 | 1:27.95 | |||||
7 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.56 | 1:28.18 | |||||
8 | Julia Gunneriusson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.17 | 1:28.57 | |||||
9 | Louise Haglund | 2003 | Strängnäs Simklubb | 42.70 | 1:29.70 | |||||
10 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.55 | 1:29.92 | |||||
11 | Bonnie Ingemarson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 42.15 | 1:29.97 | |||||
12 | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.21 | 1:30.50 | |||||
13 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 44.45 | 1:33.59 | |||||
14 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.11 | 1:34.09 | |||||
15 | Lovis Westman | 2003 | Strängnäs Simklubb | 44.72 | 1:34.15 | |||||
16 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 44.03 | 1:34.86 | |||||
17 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.05 | 1:35.90 | |||||
18 | Astrid Palmborg | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.22 | 1:36.41 | |||||
19 | Ronja Engström | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.18 | 1:38.49 | |||||
20 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.89 | 1:38.89 | |||||
21 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 46.22 | 1:38.93 | |||||
22 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.38 | 1:39.14 | |||||
23 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 47.05 | 1:39.96 | |||||
24 | Jocelyn Sepp | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 46.47 | 1:40.56 | |||||
25 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 46.76 | 1:40.77 | |||||
26 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 48.13 | 1:41.36 | |||||
27 | Maryam Forghani | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.84 | 1:42.43 | |||||
28 | Mathilda Malmström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 48.15 | 1:42.93 | |||||
29 | Emma Wendt | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 49.46 | 1:45.11 | |||||
30 | Amna Hojlas | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 47.82 | 1:46.54 | |||||
31 | Alma Söderqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 51.81 | 1:50.89 | |||||
32 | Gabriella Klang Fornehed | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 53.66 | 1:55.72 | |||||
33 | Deborah Araya | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 55.90 | 1:58.41 | |||||
- | Jennifer Andersson | 2003 | Hellas Simklubb | DSQ | ||||||
- | Maja Berngrim | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andrea Belin | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 38.69 | 1:23.65 | |||||
2 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 40.36 | 1:25.96 | |||||
3 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.60 | 1:27.63 | |||||
4 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.61 | 1:27.72 | |||||
5 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 42.57 | 1:31.00 | |||||
6 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 44.02 | 1:33.67 | |||||
7 | Emma Eriksson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 46.55 | 1:42.59 | |||||
8 | Rebecka Rosengart | 2001 | Hellas Simklubb | 50.10 | 1:45.53 | |||||
9 | Eleonor Rosengart | 2000 | Hellas Simklubb | 50.92 | 1:46.14 | |||||
10 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 50.03 | 1:47.55 | |||||
11 | Stella Mörfelt | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 53.47 | 1:53.26 | |||||
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Andersson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 48.90 | 1:44.00 | |||||
- | Josefina Agrest | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 10:40 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 10:53 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.63 | 1:15.29 | |||||
2 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.81 | 1:18.36 | |||||
3 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.72 | 1:20.45 | |||||
4 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 39.29 | 1:22.76 | |||||
5 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.03 | 1:23.87 | |||||
6 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 38.85 | 1:25.54 | |||||
7 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.68 | 1:25.78 | |||||
8 | Elias Säfström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 40.57 | 1:26.04 | |||||
9 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 40.56 | 1:27.95 | |||||
10 | Samuel Ekström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.13 | 1:29.61 | |||||
11 | Elliot Höft | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.27 | 1:31.40 | |||||
12 | Per Levander | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.76 | 1:31.48 | |||||
13 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.40 | 1:31.53 | |||||
14 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Fritid | 44.31 | 1:31.71 | |||||
15 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.67 | 1:33.15 | |||||
16 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.04 | 1:33.57 | |||||
17 | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.57 | 1:35.69 | |||||
18 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 45.07 | 1:35.92 | |||||
19 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.59 | 1:36.17 | |||||
20 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 44.72 | 1:36.41 | |||||
21 | Oskar Sundqvist | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 51.22 | 1:48.46 | |||||
22 | Calle Samuelsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 53.17 | 1:48.92 | |||||
23 | William Edenberg | 2003 | Tyresö Simsällskap | 50.75 | 1:50.82 | |||||
- | Axel Poldahl | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 34.43 | 1:13.18 | |||||
2 | Gustav Andersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 39.12 | 1:22.03 | |||||
3 | Tobias Eknor | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.00 | 1:22.66 | |||||
4 | Gustav Sjöqvist | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.44 | 1:28.39 | |||||
5 | Ludvig Grape Glennhage | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 43.45 | 1:28.52 | |||||
6 | Sahel Moshref | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.20 | 1:39.17 | |||||
7 | Linus Berggren | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 48.00 | 1:44.44 | |||||
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.02 | 1:19.93 | |||||
2 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 38.40 | 1:23.56 | |||||
3 | Petter Nors | 1999 | Hellas Simklubb | 45.59 | 1:35.89 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 10:53 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 11:44 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.61 | ||||||
2 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.81 | ||||||
3 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.39 | ||||||
4 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 48.97 | ||||||
5 | Thilde Roshag | 2006 | Strängnäs Simklubb | 50.62 | ||||||
6 | Moa Berg | 2006 | Södertälje Simsällskap | 51.17 | ||||||
7 | Laura Midby | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.79 | ||||||
8 | Hanna Lanner | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 52.30 | ||||||
9 | Klara Broms | 2006 | Turebergs Simklubb | 52.58 | ||||||
10 | Anna Kristiansson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 53.76 | ||||||
11 | Wilma Söderlind | 2007 | Tyresö Simsällskap | 54.09 | ||||||
12 | Ebba Näsvall | 2006 | Turebergs Simklubb | 54.90 | ||||||
13 | Thea Lundgren | 2006 | Strängnäs Simklubb | 55.13 | ||||||
14 | Emma Molin | 2006 | Turebergs Simklubb | 56.06 | ||||||
15 | Cecilia Adielsson | 2006 | Södertälje Simsällskap | 56.11 | ||||||
16 | Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 56.20 | ||||||
17 | Alva Leira Hagberg | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 57.04 | ||||||
18 | Maria Klingenstierna | 2006 | Turebergs Simklubb | 57.73 | ||||||
19 | Cornelia Svenarud | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 57.92 | ||||||
20 | Isabell Andersson | 2007 | Turebergs Simklubb | 58.73 | ||||||
21 | Elisia Berg | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 1:00.43 | ||||||
22 | Lova Svensson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:02.75 | ||||||
23 | Agnes Wiman | 2006 | Turebergs Simklubb | 1:02.99 | ||||||
24 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 1:03.81 | ||||||
25 | Ella Omazic | 2007 | Turebergs Simklubb | 1:03.98 | ||||||
26 | Tea Hermelin | 2008 | Turebergs Simklubb | 1:08.81 | ||||||
27 | Linnea Björkholm | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:10.34 | ||||||
28 | Sophie Löwenthal | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:16.11 | ||||||
- | Cecilia Adielsson | 2006 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Agnes Salmi | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Matilda Holmerin | 2007 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 40.38 | ||||||
2 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.17 | ||||||
3 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.38 | ||||||
4 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 42.50 | ||||||
5 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 43.63 | ||||||
6 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 43.92 | ||||||
7 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.35 | ||||||
8 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 44.39 | ||||||
9 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.43 | ||||||
10 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.53 | ||||||
11 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.68 | ||||||
12 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 45.08 | ||||||
13 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.36 | ||||||
14 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 45.90 | ||||||
15 | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.99 | ||||||
16 | Julia Zwinkels | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.26 | ||||||
17 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 47.67 | ||||||
18 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.93 | ||||||
19 | Ester Pettersson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.41 | ||||||
19 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 48.41 | ||||||
21 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 48.56 | ||||||
22 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 49.25 | ||||||
23 | Linnea Trennevik | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 49.28 | ||||||
24 | Moa Karlsson | 2005 | Hellas Simklubb | 49.50 | ||||||
25 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 49.56 | ||||||
26 | Alva Jacobsson | 2005 | Tyresö Simsällskap | 49.67 | ||||||
27 | Amalia Johnson | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 49.99 | ||||||
28 | Linn Emanuelsson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.09 | ||||||
29 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 50.39 | ||||||
30 | Julia Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | 50.40 | ||||||
31 | Freya Ebert Westerberg | 2005 | Tyresö Simsällskap | 50.46 | ||||||
32 | Torun Fritioff | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.79 | ||||||
33 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 50.84 | ||||||
34 | Lova Orre | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 51.12 | ||||||
35 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 51.46 | ||||||
36 | Britta Palmborg | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.61 | ||||||
37 | Matilda Arvidsson | 2004 | Tyresö Simsällskap | 51.72 | ||||||
38 | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 52.09 | ||||||
39 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 52.35 | ||||||
40 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 52.47 | ||||||
41 | Josefine Gylling | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 52.86 | ||||||
42 | Alva Herlitz | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.03 | ||||||
43 | Alva Karén | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 53.68 | ||||||
44 | Felicia Rydsheim | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 53.70 | ||||||
45 | Ebba Carlsson | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 53.81 | ||||||
46 | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 54.40 | ||||||
47 | Philippa Ledo Antunes | 2004 | Tyresö Simsällskap | 54.66 | ||||||
48 | Selin Sahin | 2005 | Turebergs Simklubb | 55.28 | ||||||
49 | Tilde Bergvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 56.23 | ||||||
50 | Emma Söderberg | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 56.66 | ||||||
51 | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | 56.99 | ||||||
52 | Jade Hansson | 2005 | Turebergs Simklubb | 57.29 | ||||||
53 | Alexandra Nordgren | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 57.90 | ||||||
54 | Tilda Olofsson | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 58.88 | ||||||
55 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 59.61 | ||||||
56 | Johanna Espeland | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 59.81 | ||||||
57 | Linnea Pantzar | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:01.59 | ||||||
58 | Elina Abler | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:02.18 | ||||||
- | Matilda Sandquist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Sara Djerf | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emelie Araya Pimentel | 2005 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Matilda Tiselius | 2005 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Milla Krigsman | 2004 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 11:44 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 11:28 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 43.77 | ||||||
2 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 50.02 | ||||||
3 | Teodor Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 55.75 | ||||||
4 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 1:03.46 | ||||||
5 | Vasilis Maximilian Rosenqvist | 2009 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:08.79 | ||||||
- | Oliver Timm | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simklubb | 42.83 | ||||||
2 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.77 | ||||||
3 | Morten Brattgård | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 46.61 | ||||||
4 | Carl Mattson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.62 | ||||||
5 | Joakim Johansson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 51.59 | ||||||
6 | Adrian Ekström | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 51.89 | ||||||
7 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.72 | ||||||
8 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.86 | ||||||
9 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.19 | ||||||
10 | Arvid Engqvist | 2005 | Södertälje Simsällskap | 53.23 | ||||||
11 | Lukas Wiman | 2004 | Turebergs Simklubb | 54.28 | ||||||
12 | Love Lundwall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 56.27 | ||||||
13 | Max Ringbom | 2005 | Tyresö Simsällskap | 57.32 | ||||||
14 | Axel Hallenborg | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 58.54 | ||||||
15 | Jimmy Helmersson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 58.62 | ||||||
16 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:04.56 | ||||||
17 | Frans Willquist | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:06.95 | ||||||
- | Elias Arvidsson | 2005 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Ricardo Daniel Kosiec-Gomez | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 11:28 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 12:12 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.66 | 1:16.48 | 2:03.72 | 2:37.92 | |||
2 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.91 | 1:16.00 | 2:02.91 | 2:38.48 | |||
3 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.39 | 1:16.56 | 2:03.63 | 2:39.74 | |||
4 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.77 | 1:14.60 | 2:04.15 | 2:41.88 | |||
5 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.32 | 1:15.39 | 2:07.62 | 2:47.48 | |||
6 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.23 | 1:20.26 | 2:08.60 | 2:47.49 | |||
7 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 34.97 | 1:19.51 | 2:10.36 | 2:48.00 | |||
8 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.68 | 1:23.46 | 2:11.64 | 2:48.65 | |||
9 | Julia Gunneriusson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.28 | 1:23.94 | 2:12.95 | 2:55.30 | |||
10 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.31 | 1:23.53 | 2:16.66 | 2:56.28 | |||
11 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.72 | 1:24.84 | 2:16.61 | 2:56.44 | |||
12 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.79 | 1:26.44 | 2:20.22 | 2:58.66 | |||
13 | Bonnie Ingemarson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 39.11 | 1:26.64 | 2:17.15 | 2:58.68 | |||
14 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.84 | 1:24.83 | 2:16.69 | 3:00.27 | |||
15 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.52 | 1:30.14 | 2:17.99 | 3:00.46 | |||
16 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.23 | 1:22.39 | 2:20.91 | 3:00.76 | |||
17 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 41.49 | 1:27.81 | 2:22.69 | 3:01.81 | |||
18 | Sofia Voigt | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.17 | 1:26.88 | 2:22.10 | 3:02.28 | |||
19 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.11 | 1:29.55 | 2:21.92 | 3:03.35 | |||
20 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 39.20 | 1:29.36 | 2:22.61 | 3:05.29 | |||
21 | Lovis Westman | 2003 | Strängnäs Simklubb | 44.02 | 1:33.07 | 2:24.50 | 3:08.70 | |||
22 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.57 | 1:36.10 | 2:28.30 | 3:11.93 | |||
23 | Agnes Nyberg | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.54 | 1:33.10 | 2:29.41 | 3:13.38 | |||
24 | Jocelyn Sepp | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 47.01 | 1:38.91 | 2:37.38 | 3:23.13 | |||
25 | Maryam Forghani | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.83 | 1:41.99 | 2:39.91 | 3:26.27 | |||
26 | Ebba Hedman | 2003 | Tyresö Simsällskap | 52.39 | 1:45.10 | 2:42.26 | 3:33.42 | |||
- | Emma Wendt | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.25 | 1:16.65 | 2:10.35 | 2:46.90 | |||
2 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 37.31 | 1:22.51 | 2:10.31 | 2:49.13 | |||
3 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 36.50 | 1:20.16 | 2:10.62 | 2:49.16 | |||
4 | Andrea Belin | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 35.17 | 1:19.43 | 2:12.59 | 2:53.54 | |||
5 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 38.35 | 1:25.11 | 2:16.69 | 2:58.41 | |||
6 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.56 | 1:27.67 | 2:19.13 | 3:00.55 | |||
7 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 38.46 | 1:27.04 | 2:25.09 | 3:10.63 | |||
8 | Stella Mörfelt | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 49.10 | 1:46.28 | 2:49.48 | 3:32.86 | |||
9 | Eleonor Rosengart | 2000 | Hellas Simklubb | 46.14 | 1:44.89 | 2:45.00 | 3:36.42 | |||
- | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linn Andersson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 39.99 | 1:26.20 | 2:24.06 | 3:07.71 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 12:12 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 12:36 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.09 | 1:12.63 | 1:58.32 | 2:33.39 | |||
2 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.96 | 1:13.23 | 1:59.91 | 2:35.67 | |||
3 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.42 | 1:13.79 | 2:01.39 | 2:36.42 | |||
4 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 33.79 | 1:15.54 | 2:01.49 | 2:37.60 | |||
5 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.60 | 1:17.75 | 2:04.10 | 2:38.32 | |||
6 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.93 | 1:15.61 | 2:06.05 | 2:41.65 | |||
7 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.65 | 1:19.56 | 2:07.24 | 2:44.92 | |||
8 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.11 | 1:15.18 | 2:05.05 | 2:46.29 | |||
9 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.66 | 1:18.18 | 2:08.31 | 2:47.27 | |||
10 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.36 | 1:24.73 | 2:14.02 | 2:51.75 | |||
11 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Fritid | 39.46 | 1:26.97 | 2:16.00 | 2:56.83 | |||
12 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.64 | 1:25.36 | 2:15.40 | 2:57.52 | |||
13 | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.00 | 1:25.28 | 2:17.02 | 2:57.77 | |||
14 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 38.70 | 1:26.03 | 2:17.60 | 2:59.11 | |||
15 | Samuel Ekström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.61 | 1:27.70 | 2:20.70 | 2:59.12 | |||
16 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.24 | 1:24.90 | 2:21.03 | 3:02.69 | |||
17 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 41.77 | 1:29.41 | 2:23.87 | 3:06.95 | |||
18 | Axel Poldahl | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 45.55 | 1:41.86 | 2:41.93 | 3:28.98 | |||
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 30.51 | 1:09.54 | 1:52.18 | 2:24.69 | |||
2 | Gustav Andersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 33.36 | 1:12.72 | 1:57.27 | 2:31.83 | |||
3 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 33.04 | 1:14.64 | 2:02.01 | 2:33.84 | |||
4 | Tobias Eknor | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.21 | 1:16.57 | 2:04.51 | 2:46.22 | |||
5 | Ludvig Grape Glennhage | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 36.21 | 1:19.05 | 2:10.86 | 2:47.52 | |||
6 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 35.22 | 1:19.27 | 2:09.01 | 2:49.51 | |||
7 | Sacke Jantunen | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.91 | 1:27.23 | 2:21.52 | 3:03.32 | |||
8 | David Wahlin | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 37.38 | 1:28.47 | 2:22.10 | 3:04.68 | |||
9 | Sahel Moshref | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.46 | 1:26.23 | 2:24.06 | 3:09.14 | |||
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.19 | 1:11.77 | 1:57.39 | 2:30.45 | |||
2 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 33.43 | 1:14.15 | 2:01.97 | 2:39.07 | |||
3 | Petter Nors | 1999 | Hellas Simklubb | 40.81 | 1:32.39 | 2:28.73 | 3:16.26 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 12:36 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 15:29 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 16, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Berg | 2006 | Södertälje Simsällskap | 35.41 | ||||||
2 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.43 | ||||||
3 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 38.65 | ||||||
4 | Elina Tshibanda | 2007 | Strängnäs Simklubb | 38.82 | ||||||
5 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.51 | ||||||
6 | Isabelle Sandström | 2007 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.86 | ||||||
7 | Emilia Buchgeister | 2006 | Turebergs Simklubb | 40.94 | ||||||
8 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.10 | ||||||
9 | Wilma Söderlind | 2007 | Tyresö Simsällskap | 41.25 | ||||||
10 | Anna Kristiansson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.31 | ||||||
11 | Cecilia Adielsson | 2006 | Södertälje Simsällskap | 42.37 | ||||||
12 | Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.49 | ||||||
13 | Ebba Näsvall | 2006 | Turebergs Simklubb | 43.46 | ||||||
14 | Laura Midby | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.99 | ||||||
15 | Emma Molin | 2006 | Turebergs Simklubb | 44.74 | ||||||
16 | Tea Hermelin | 2008 | Turebergs Simklubb | 44.94 | ||||||
17 | Lilian Holfve | 2007 | Turebergs Simklubb | 45.28 | ||||||
18 | Alva Leira Hagberg | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.10 | ||||||
19 | Maria Klingenstierna | 2006 | Turebergs Simklubb | 46.55 | ||||||
20 | Cornelia Svenarud | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.61 | ||||||
21 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 48.66 | ||||||
22 | Lova Svensson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.74 | ||||||
23 | Elisia Berg | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 48.78 | ||||||
24 | Isabell Andersson | 2007 | Turebergs Simklubb | 48.99 | ||||||
25 | Emma Mattson | 2006 | Tyresö Simsällskap | 50.68 | ||||||
26 | Alice Blomqvist | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 51.42 | ||||||
27 | Kajsa Elmqvist | 2007 | Turebergs Simklubb | 53.08 | ||||||
28 | Ella Omazic | 2007 | Turebergs Simklubb | 53.45 | ||||||
29 | Helena Cunningham | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 55.74 | ||||||
30 | Linnea Björkholm | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 57.37 | ||||||
31 | Matilda Holmerin | 2007 | Södertälje Simsällskap | 59.21 | ||||||
- | Cecilia Adielsson | 2006 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Agnes Salmi | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 31.25 | ||||||
2 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.67 | ||||||
3 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.98 | ||||||
4 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 32.14 | ||||||
5 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 32.24 | ||||||
6 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 32.93 | ||||||
7 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.03 | ||||||
8 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.04 | ||||||
9 | Emilia Tshibanda | 2004 | Strängnäs Simklubb | 33.18 | ||||||
10 | Ester Pettersson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.25 | ||||||
11 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 33.38 | ||||||
12 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 33.69 | ||||||
13 | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.85 | ||||||
14 | Tuva Mattsson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 34.02 | ||||||
15 | Ella Bolmstrand | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.08 | ||||||
16 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 34.84 | ||||||
17 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.12 | ||||||
18 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 35.32 | ||||||
19 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 35.44 | ||||||
20 | Gabriella Gilbert | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.45 | ||||||
21 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.62 | ||||||
22 | Frida Wallman | 2005 | Tyresö Simsällskap | 35.82 | ||||||
23 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.01 | ||||||
24 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.08 | ||||||
25 | Julia Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | 36.39 | ||||||
26 | Emma Söderberg | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 36.56 | ||||||
27 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 36.69 | ||||||
28 | Hanna Fürst | 2004 | Tyresö Simsällskap | 36.85 | ||||||
28 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 36.85 | ||||||
30 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 36.87 | ||||||
31 | Hanna Rybring | 2004 | Tyresö Simsällskap | 36.92 | ||||||
32 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.98 | ||||||
33 | Cornelia Dahlén | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.09 | ||||||
34 | Ella Frantzich | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.56 | ||||||
35 | Saskia Cousins Clarhäll | 2005 | Tyresö Simsällskap | 37.88 | ||||||
36 | Julia Zwinkels | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.01 | ||||||
37 | Linnea Trennevik | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.12 | ||||||
38 | Filippa Jonsson | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.68 | ||||||
39 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 38.90 | ||||||
40 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 38.93 | ||||||
41 | Alva Herlitz | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.94 | ||||||
42 | Jade Hansson | 2005 | Turebergs Simklubb | 38.95 | ||||||
43 | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | 39.02 | ||||||
44 | Freya Ebert Westerberg | 2005 | Tyresö Simsällskap | 39.06 | ||||||
45 | Britta Palmborg | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.26 | ||||||
45 | Ebba Carlsson | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.26 | ||||||
47 | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.45 | ||||||
48 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 39.49 | ||||||
49 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 39.56 | ||||||
50 | Alva Jacobsson | 2005 | Tyresö Simsällskap | 39.78 | ||||||
51 | Isabel Solomon | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.97 | ||||||
52 | Melissa Muhic | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.10 | ||||||
53 | Tilda Olofsson | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.34 | ||||||
54 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.53 | ||||||
55 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 41.02 | ||||||
56 | Amalia Johnson | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.17 | ||||||
57 | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 41.37 | ||||||
58 | Elma Ridhagen | 2004 | Tyresö Simsällskap | 41.48 | ||||||
59 | Sara Djerf | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.21 | ||||||
60 | Linn Emanuelsson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.04 | ||||||
61 | Isabelle Lundwall Lager | 2004 | Turebergs Simklubb | 43.11 | ||||||
62 | Mimmi Jaksetic | 2005 | Tyresö Simsällskap | 43.27 | ||||||
63 | Philippa Ledo Antunes | 2004 | Tyresö Simsällskap | 43.50 | ||||||
64 | Josefine Gylling | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.73 | ||||||
65 | Alva Karén | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.77 | ||||||
66 | Lova Orre | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.83 | ||||||
67 | Nicole Wahlström | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.32 | ||||||
68 | Moa Karlsson | 2005 | Hellas Simklubb | 44.88 | ||||||
69 | Johanna Espeland | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 47.69 | ||||||
70 | Felicia Rydsheim | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.31 | ||||||
71 | Ingrid Nathorst-Böös | 2005 | Hellas Simklubb | 49.91 | ||||||
72 | Elina Abler | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 52.73 | ||||||
73 | Matilda Tiselius | 2005 | Turebergs Simklubb | 55.64 | ||||||
- | Linnea Pantzar | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 15:29 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 15:36 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 17, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 34.72 | ||||||
2 | Henrik Larsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 37.91 | ||||||
3 | Teodor Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.86 | ||||||
4 | Oskar Trygg | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.87 | ||||||
5 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 48.34 | ||||||
6 | Samuel Falk | 2007 | Tyresö Simsällskap | 49.91 | ||||||
7 | Ivan Hvenmark | 2006 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.10 | ||||||
8 | Emil Svanström | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 51.16 | ||||||
9 | Daniel Wu | 2007 | Turebergs Simklubb | 51.64 | ||||||
Gren 17, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simklubb | 31.76 | ||||||
2 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 31.88 | ||||||
3 | Morten Brattgård | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.73 | ||||||
4 | Carl Mattson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.96 | ||||||
5 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.25 | ||||||
6 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.45 | ||||||
7 | Axel Hallenborg | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.14 | ||||||
8 | Adrian Ekström | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.59 | ||||||
9 | Sebastian Frisch | 2004 | Södertälje Simsällskap | 38.82 | ||||||
10 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.93 | ||||||
11 | Jimmy Helmersson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.15 | ||||||
12 | Elias Arvidsson | 2005 | Strängnäs Simklubb | 41.21 | ||||||
13 | Max Ringbom | 2005 | Tyresö Simsällskap | 41.80 | ||||||
14 | Love Lundwall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 42.39 | ||||||
15 | Arvid Engqvist | 2005 | Södertälje Simsällskap | 44.12 | ||||||
16 | Linus Wohrne | 2005 | Turebergs Simklubb | 45.14 | ||||||
17 | Joakim Johansson | 2005 | Södertälje Simsällskap | 45.23 | ||||||
18 | Ricardo Daniel Kosiec-Gomez | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.50 | ||||||
19 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.52 | ||||||
20 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.59 | ||||||
21 | Frans Willquist | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 47.14 | ||||||
22 | Gabriel Lekander | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 53.42 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 15:36 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 15:51 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 18, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.70 | 1:03.61 | |||||
2 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.06 | 1:05.36 | |||||
3 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.09 | 1:05.43 | |||||
4 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.10 | 1:05.47 | |||||
5 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.84 | 1:05.52 | |||||
6 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 32.13 | 1:06.31 | |||||
7 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.78 | 1:09.21 | |||||
8 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 34.13 | 1:09.36 | |||||
9 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.33 | 1:09.86 | |||||
10 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.25 | 1:10.05 | |||||
11 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.07 | 1:10.42 | |||||
12 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.69 | 1:10.54 | |||||
13 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.08 | 1:11.27 | |||||
14 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 35.25 | 1:11.34 | |||||
15 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.79 | 1:12.58 | |||||
16 | Bonnie Ingemarson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 35.09 | 1:13.77 | |||||
17 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 36.49 | 1:15.16 | |||||
18 | Kajsa Iwarsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 35.90 | 1:15.95 | |||||
19 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.54 | 1:16.29 | |||||
20 | Mathilda Malmström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 37.42 | 1:18.76 | |||||
21 | Maja Berngrim | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.47 | 1:19.35 | |||||
22 | Maryam Forghani | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.24 | 1:20.09 | |||||
23 | Ella Faleij | 2003 | Turebergs Simklubb | 38.96 | 1:21.01 | |||||
24 | Agnes Nyberg | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.99 | 1:21.80 | |||||
25 | Sofia Preste | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.61 | 1:22.51 | |||||
26 | Jocelyn Sepp | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.98 | 1:23.67 | |||||
27 | Adéla Darvish | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.94 | 1:23.73 | |||||
28 | Ronja Engström | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.08 | 1:24.55 | |||||
29 | Amna Hojlas | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 40.70 | 1:25.54 | |||||
30 | Emma Wendt | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.45 | 1:27.62 | |||||
31 | Alma Söderqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 41.98 | 1:29.29 | |||||
32 | Jennifer Andersson | 2003 | Hellas Simklubb | 43.95 | 1:30.35 | |||||
33 | Deborah Araya | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 43.25 | 1:30.64 | |||||
Gren 18, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andrea Belin | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 31.23 | 1:04.55 | |||||
2 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.88 | 1:06.21 | |||||
3 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 32.49 | 1:07.70 | |||||
4 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 33.01 | 1:08.17 | |||||
5 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 33.83 | 1:09.64 | |||||
6 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 34.01 | 1:10.40 | |||||
7 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 34.09 | 1:10.48 | |||||
8 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.19 | 1:10.62 | |||||
9 | Mimmi Busck | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.48 | 1:11.47 | |||||
10 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 35.31 | 1:13.08 | |||||
11 | Stella Mörfelt | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.72 | 1:23.60 | |||||
12 | Rebecka Rosengart | 2001 | Hellas Simklubb | 39.76 | 1:23.70 | |||||
13 | Emma Eriksson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 39.71 | 1:24.58 | |||||
14 | Thea Asp | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.03 | 1:28.80 | |||||
15 | Eleonor Rosengart | 2000 | Hellas Simklubb | 43.03 | 1:31.07 | |||||
Gren 18, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Andersson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 36.03 | 1:16.68 | |||||
2 | Josefina Agrest | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 37.86 | 1:20.74 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 15:51 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 16:09 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 28.71 | 59.51 | |||||
2 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 28.69 | 59.68 | |||||
3 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 29.21 | 1:01.11 | |||||
4 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 29.84 | 1:01.59 | |||||
5 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 30.52 | 1:03.15 | |||||
6 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.42 | 1:03.81 | |||||
7 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 30.52 | 1:04.16 | |||||
8 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.54 | 1:06.26 | |||||
9 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.43 | 1:06.43 | |||||
10 | Elias Säfström | 2002 | Norrtälje Simklubb | 32.07 | 1:07.24 | |||||
11 | Per Levander | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.09 | 1:07.37 | |||||
12 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.22 | 1:07.83 | |||||
13 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.32 | 1:08.81 | |||||
14 | Elliot Höft | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.28 | 1:09.02 | |||||
15 | Samuel Ekström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.22 | 1:10.47 | |||||
16 | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.44 | 1:10.59 | |||||
17 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 33.13 | 1:10.84 | |||||
18 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Fritid | 35.09 | 1:11.52 | |||||
19 | Erik Pettersson | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.47 | 1:12.24 | |||||
20 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.33 | 1:12.67 | |||||
21 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 34.42 | 1:12.82 | |||||
22 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.51 | 1:12.96 | |||||
23 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.41 | 1:13.89 | |||||
24 | Baris Can Köymen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.56 | 1:13.96 | |||||
25 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.46 | 1:16.13 | |||||
26 | Gustav Dahlberg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.80 | 1:17.94 | |||||
27 | Axel Poldahl | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 38.30 | 1:19.50 | |||||
28 | Calle Samuelsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.39 | 1:19.89 | |||||
29 | Gustaf Lindewald | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.55 | 1:22.40 | |||||
30 | Oskar Sundqvist | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.53 | 1:22.74 | |||||
31 | Helmer Lönnkvist | 2002 | Tyresö Simsällskap | 42.82 | 1:32.13 | |||||
32 | Fredrik Etsare | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 44.77 | 1:33.96 | |||||
33 | Melvin Svensson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 44.65 | 1:37.07 | |||||
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 28.66 | 57.67 | |||||
2 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 28.46 | 57.85 | |||||
3 | Ludvig Grape Glennhage | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 28.66 | 1:00.29 | |||||
4 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.12 | 1:00.87 | |||||
5 | Gustav Andersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 30.78 | 1:02.64 | |||||
6 | Gustav Sjöqvist | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.31 | 1:03.25 | |||||
7 | David Wahlin | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 32.89 | 1:07.79 | |||||
8 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 32.87 | 1:07.96 | |||||
9 | Sahel Moshref | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.22 | 1:09.57 | |||||
10 | Timur Ziganshin | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.50 | 1:11.48 | |||||
11 | Sacke Jantunen | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.55 | 1:12.18 | |||||
12 | Linus Berggren | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 36.55 | 1:19.08 | |||||
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 25.01 | 53.20 | |||||
2 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 28.15 | 58.77 | |||||
3 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 30.15 | 1:03.30 | |||||
4 | Petter Nors | 1999 | Hellas Simklubb | 35.84 | 1:14.72 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 16:09 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 16:38 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 20, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.63 | ||||||
2 | Moa Berg | 2006 | Södertälje Simsällskap | 42.42 | ||||||
3 | Anna Kristiansson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.17 | ||||||
4 | Hanna Lanner | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 47.96 | ||||||
5 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 47.97 | ||||||
6 | Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.52 | ||||||
7 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.00 | ||||||
8 | Elina Tshibanda | 2007 | Strängnäs Simklubb | 49.66 | ||||||
- | Ebba Näsvall | 2006 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Emma Molin | 2006 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Isabelle Sandström | 2007 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 32.94 | ||||||
2 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 35.28 | ||||||
3 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.69 | ||||||
4 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.91 | ||||||
5 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.04 | ||||||
6 | Tuva Mattsson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 37.41 | ||||||
7 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.46 | ||||||
8 | Ester Pettersson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.82 | ||||||
9 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 38.24 | ||||||
10 | Emilia Tshibanda | 2004 | Strängnäs Simklubb | 38.50 | ||||||
11 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.02 | ||||||
12 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.37 | ||||||
13 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 39.55 | ||||||
14 | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.80 | ||||||
15 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.96 | ||||||
16 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 40.33 | ||||||
17 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 41.34 | ||||||
18 | Gabriella Gilbert | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.46 | ||||||
19 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 41.74 | ||||||
20 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 41.75 | ||||||
21 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.65 | ||||||
22 | Filippa Jonsson | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.77 | ||||||
23 | Emma Söderberg | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 42.95 | ||||||
24 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.03 | ||||||
25 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 44.68 | ||||||
26 | Frida Wallman | 2005 | Tyresö Simsällskap | 44.75 | ||||||
26 | Hanna Fürst | 2004 | Tyresö Simsällskap | 44.75 | ||||||
28 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.79 | ||||||
29 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 44.92 | ||||||
30 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 45.07 | ||||||
31 | Britta Palmborg | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.76 | ||||||
32 | Isabelle Lundwall Lager | 2004 | Turebergs Simklubb | 46.04 | ||||||
33 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 46.27 | ||||||
34 | Jade Hansson | 2005 | Turebergs Simklubb | 48.71 | ||||||
35 | Cornelia Dahlén | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 49.25 | ||||||
36 | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | 50.61 | ||||||
36 | Linnea Trennevik | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 50.61 | ||||||
38 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 50.75 | ||||||
39 | Ebba Carlsson | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 52.58 | ||||||
40 | Alva Herlitz | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.05 | ||||||
41 | Tilda Olofsson | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 53.28 | ||||||
42 | Josefine Gylling | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 56.94 | ||||||
- | Julia Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
- | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Melissa Muhic | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Nicole Wahlström | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 16:38 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 16:45 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | Södertälje Simsällskap | 40.70 | ||||||
- | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simklubb | 34.45 | ||||||
2 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 35.14 | ||||||
3 | Carl Mattson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.85 | ||||||
4 | Axel Hallenborg | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.69 | ||||||
5 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.63 | ||||||
6 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.78 | ||||||
7 | Morten Brattgård | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.27 | ||||||
8 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.13 | ||||||
9 | Adrian Ekström | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 47.83 | ||||||
9 | Max Ringbom | 2005 | Tyresö Simsällskap | 47.83 | ||||||
11 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 53.33 | ||||||
12 | Elias Arvidsson | 2005 | Strängnäs Simklubb | 57.08 | ||||||
13 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:09.58 | ||||||
- | Jimmy Helmersson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Love Lundwall | 2004 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 16:45 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 16:51 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.90 | 1:13.74 | |||||
2 | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | 35.53 | 1:15.78 | |||||
3 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.13 | 1:15.88 | |||||
4 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.26 | 1:19.36 | |||||
5 | Linnéa Teljstedt | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.93 | 1:20.60 | |||||
6 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.66 | 1:20.86 | |||||
7 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.76 | 1:23.09 | |||||
8 | Kajsa Iwarsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 37.68 | 1:23.32 | |||||
9 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.56 | 1:24.98 | |||||
10 | Alexandra Reiman | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.10 | 1:25.78 | |||||
11 | Klara Hjalt | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 40.25 | 1:25.83 | |||||
12 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.37 | 1:27.81 | |||||
13 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.10 | 1:29.96 | |||||
14 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 42.95 | 1:33.04 | |||||
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andrea Belin | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 36.00 | 1:18.57 | |||||
2 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 37.08 | 1:23.17 | |||||
3 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 37.45 | 1:23.24 | |||||
4 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 38.34 | 1:24.06 | |||||
5 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 38.78 | 1:24.34 | |||||
6 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 37.93 | 1:25.59 | |||||
7 | Ella Langell Högblom | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 39.09 | 1:32.20 | |||||
8 | Stella Mörfelt | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 48.92 | 1:45.73 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 16:51 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 17:06 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 23, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 31.46 | 1:08.13 | |||||
2 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 31.99 | 1:10.18 | |||||
3 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.23 | 1:10.44 | |||||
4 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.38 | 1:14.87 | |||||
5 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.10 | 1:15.66 | |||||
6 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.71 | 1:16.66 | |||||
7 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.93 | 1:20.37 | |||||
8 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Fritid | 39.32 | 1:21.83 | |||||
9 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.55 | 1:22.01 | |||||
10 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.13 | 1:23.60 | |||||
11 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 39.71 | 1:26.79 | |||||
12 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.07 | 1:29.49 | |||||
13 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.87 | 1:29.77 | |||||
14 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.69 | 1:30.08 | |||||
15 | Samuel Ekström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.88 | 1:30.30 | |||||
16 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 42.01 | 1:31.75 | |||||
17 | Baris Can Köymen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.84 | 1:32.24 | |||||
Gren 23, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 30.82 | 1:04.79 | |||||
2 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 32.77 | 1:08.89 | |||||
3 | Gustav Andersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 33.39 | 1:12.28 | |||||
4 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 36.09 | 1:16.35 | |||||
5 | Timur Ziganshin | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.04 | 1:22.24 | |||||
6 | Ludvig Grape Glennhage | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 37.96 | 1:25.00 | |||||
7 | Sahel Moshref | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.88 | 1:27.87 | |||||
Gren 23, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 33.10 | 1:13.86 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 17:06 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Saltis Cup 2016 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 | |||
Tävlingsort | Saltsjöbaden | Utskriftstid | 17:39 | |||
Arrangör | Saltsjöbadens IF Simning | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 november 2016 |
Gren 24, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.15 | 1:31.36 | |||||
2 | Moa Berg | 2006 | Södertälje Simsällskap | 43.94 | 1:35.57 | |||||
3 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 46.91 | 1:38.07 | |||||
4 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.35 | 1:39.30 | |||||
5 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.49 | 1:41.45 | |||||
6 | Anna Maria Olympia Rosenqvist | 2008 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 47.83 | 1:43.91 | |||||
7 | Cecilia Adielsson | 2006 | Södertälje Simsällskap | 48.47 | 1:45.36 | |||||
8 | Hanna Lanner | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 49.54 | 1:49.03 | |||||
9 | Emma Molin | 2006 | Turebergs Simklubb | 54.76 | 1:55.57 | |||||
10 | Elisia Berg | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 51.75 | 1:56.83 | |||||
- | Anna Kristiansson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Elina Tshibanda | 2007 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Isabelle Sandström | 2007 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lova Svensson | 2007 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.85 | 1:18.16 | |||||
2 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.05 | 1:20.16 | |||||
3 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.38 | 1:20.87 | |||||
4 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 38.31 | 1:23.32 | |||||
5 | Emilia Tshibanda | 2004 | Strängnäs Simklubb | 38.25 | 1:23.34 | |||||
6 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.67 | 1:24.07 | |||||
6 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 39.02 | 1:24.07 | |||||
8 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 40.20 | 1:24.69 | |||||
9 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.77 | 1:25.08 | |||||
10 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.62 | 1:25.60 | |||||
11 | Ester Pettersson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.06 | 1:26.21 | |||||
12 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 40.65 | 1:26.50 | |||||
13 | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.03 | 1:28.81 | |||||
14 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.54 | 1:28.86 | |||||
15 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.97 | 1:29.19 | |||||
16 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 41.25 | 1:29.57 | |||||
17 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.05 | 1:29.67 | |||||
18 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 41.37 | 1:31.85 | |||||
19 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 44.15 | 1:32.72 | |||||
20 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.28 | 1:33.18 | |||||
21 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.78 | 1:33.26 | |||||
22 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.15 | 1:33.30 | |||||
23 | Gabriella Gilbert | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.80 | 1:33.63 | |||||
24 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 42.94 | 1:33.70 | |||||
25 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 44.30 | 1:35.07 | |||||
26 | Ella Bolmstrand | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.93 | 1:35.62 | |||||
27 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 44.48 | 1:36.43 | |||||
28 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 45.34 | 1:36.90 | |||||
29 | Hanna Rybring | 2004 | Tyresö Simsällskap | 44.51 | 1:36.99 | |||||
30 | Frida Wallman | 2005 | Tyresö Simsällskap | 47.32 | 1:37.46 | |||||
31 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 47.56 | 1:37.54 | |||||
32 | Emma Söderberg | 2005 | Älvsjö AIK Fritid | 44.98 | 1:37.82 | |||||
33 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 47.39 | 1:38.41 | |||||
34 | Alva Jacobsson | 2005 | Tyresö Simsällskap | 48.23 | 1:38.52 | |||||
35 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 45.85 | 1:39.20 | |||||
36 | Freya Ebert Westerberg | 2005 | Tyresö Simsällskap | 46.71 | 1:39.81 | |||||
37 | Linnea Trennevik | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 48.33 | 1:40.92 | |||||
38 | Cornelia Dahlén | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 47.02 | 1:41.01 | |||||
39 | Britta Palmborg | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.73 | 1:41.36 | |||||
40 | Jade Hansson | 2005 | Turebergs Simklubb | 47.62 | 1:42.16 | |||||
41 | Ebba Carlsson | 2005 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 49.06 | 1:42.33 | |||||
42 | Saskia Cousins Clarhäll | 2005 | Tyresö Simsällskap | 47.10 | 1:42.65 | |||||
43 | Linn Emanuelsson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.21 | 1:42.72 | |||||
44 | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | 50.02 | 1:44.27 | |||||
45 | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.04 | 1:44.68 | |||||
46 | Alva Herlitz | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.82 | 1:45.01 | |||||
47 | Isabel Solomon | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.83 | 1:48.51 | |||||
48 | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 52.46 | 1:49.44 | |||||
49 | Melissa Muhic | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 53.11 | 1:49.47 | |||||
50 | Tilda Olofsson | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 52.70 | 1:51.43 | |||||
- | Josefine Gylling | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 06 november 2016 |
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening | Utskriftstid | 17:39 |