2020-01-19   12:53:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Saltis-Cup 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Saltis Cup 2016    Utskriftsdatum  06 november 2016   
  Tävlingsort  Saltsjöbaden    Utskriftstid  10:53   
  Arrangör  Saltsjöbadens IF Simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 november 2016         
 
 
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Åkerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    34.63        1:15.29   
Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb    36.81        1:18.36   
Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    37.72        1:20.45   
Lukas Malmström  2003  Skuru Idrottsklubb    39.29        1:22.76   
Otto Lundberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    40.03        1:23.87   
Axel Flykt-Rosén  2002  Skuru Idrottsklubb    38.85        1:25.54   
Arvid Hallenborg  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    40.68        1:25.78   
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb    40.57        1:26.04   
Edvin Eskilsson  2002  Skuru Idrottsklubb    40.56        1:27.95   
10  Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap    42.13        1:29.61   
11  Elliot Höft  2002  Solna Sundbyberg SS 04    42.27        1:31.40   
12  Per Levander  2002  Solna Sundbyberg SS 04    43.76        1:31.48   
13  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04    42.40        1:31.53   
14  Pijus Guvenius  2003  Älvsjö AIK Fritid    44.31        1:31.71   
15  Rasmus Neuman  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    42.67        1:33.15   
16  Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    45.04        1:33.57   
17  Tiger Khan  2002  Solna Sundbyberg SS 04    45.57        1:35.69   
18  Victor Bäckström  2003  Skuru Idrottsklubb    45.07        1:35.92   
19  Nicholas Weis Shore  2002  Solna Sundbyberg SS 04    45.59        1:36.17   
20  Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb    44.72        1:36.41   
21  Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap    51.22        1:48.46   
22  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    53.17        1:48.92   
23  William Edenberg  2003  Tyresö Simsällskap    50.75        1:50.82   
Axel Poldahl  2003  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb    34.43        1:13.18   
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    39.12        1:22.03   
Tobias Eknor  2000  Solna Sundbyberg SS 04    39.00        1:22.66   
Gustav Sjöqvist  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    41.44        1:28.39   
Ludvig Grape Glennhage  2001  Skuru Idrottsklubb    43.45        1:28.52   
Sahel Moshref  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    46.20        1:39.17   
Linus Berggren  2001  Älvsjö AIK Fritid    48.00        1:44.44   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Gipperth  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    37.02        1:19.93   
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb    38.40        1:23.56   
Petter Nors  1999  Hellas Simklubb    45.59        1:35.89   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 november 2016 
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening  Utskriftstid  10:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner