2020-01-19   13:05:07
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Saltis-Cup 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Saltis Cup 2016    Utskriftsdatum  06 november 2016   
  Tävlingsort  Saltsjöbaden    Utskriftstid  11:44   
  Arrangör  Saltsjöbadens IF Simning         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 november 2016         
 
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vida Haesert  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            47.61   
Elvira Flores  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            47.81   
Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04            48.39   
Clara Teljstedt  2006  Södertälje Simsällskap            48.97   
Thilde Roshag  2006  Strängnäs Simklubb            50.62   
Moa Berg  2006  Södertälje Simsällskap            51.17   
Laura Midby  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            51.79   
Hanna Lanner  2006  Gustavsbergs Simsällskap            52.30   
Klara Broms  2006  Turebergs Simklubb            52.58   
10  Anna Kristiansson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            53.76   
11  Wilma Söderlind  2007  Tyresö Simsällskap            54.09   
12  Ebba Näsvall  2006  Turebergs Simklubb            54.90   
13  Thea Lundgren  2006  Strängnäs Simklubb            55.13   
14  Emma Molin  2006  Turebergs Simklubb            56.06   
15  Cecilia Adielsson  2006  Södertälje Simsällskap            56.11   
16  Anna Maria Olympia Rosenqvist  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            56.20   
17  Alva Leira Hagberg  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            57.04   
18  Maria Klingenstierna  2006  Turebergs Simklubb            57.73   
19  Cornelia Svenarud  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            57.92   
20  Isabell Andersson  2007  Turebergs Simklubb            58.73   
21  Elisia Berg  2006  Skuru Idrottsklubb            1:00.43   
22  Lova Svensson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:02.75   
23  Agnes Wiman  2006  Turebergs Simklubb            1:02.99   
24  Tilde Furingsten  2008  Skuru Idrottsklubb            1:03.81   
25  Ella Omazic  2007  Turebergs Simklubb            1:03.98   
26  Tea Hermelin  2008  Turebergs Simklubb            1:08.81   
27  Linnea Björkholm  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:10.34   
28  Sophie Löwenthal  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:16.11   
Cecilia Adielsson  2006  Södertälje Simsällskap            DNS   
Agnes Salmi  2006  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Matilda Holmerin  2007  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb            40.38   
Emelie Sveding  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            41.17   
Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb            42.38   
Sofia Tossavainen  2005  Södertälje Simsällskap            42.50   
Jennifer Mardo  2005  Södertälje Simsällskap            43.63   
Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb            43.92   
Lina Ahlström  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            44.35   
Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb            44.39   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04            44.43   
10  Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            44.53   
11  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04            44.68   
12  Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb            45.08   
13  Emma Björkman  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            45.36   
14  Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            45.90   
15  Filippa Neuman  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            46.99   
16  Julia Zwinkels  2004  Solna Sundbyberg SS 04            47.26   
17  Johanna Klingenstierna  2005  Turebergs Simklubb            47.67   
18  Elsa Kärvestedt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            47.93   
19  Ester Pettersson  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            48.41   
19  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            48.41   
21  Alice Englund  2005  Södertälje Simsällskap            48.56   
22  Emilia Teglöf  2005  Södertälje Simsällskap            49.25   
23  Linnea Trennevik  2004  Gustavsbergs Simsällskap            49.28   
24  Moa Karlsson  2005  Hellas Simklubb            49.50   
25  Alicia Söderlind  2005  Tyresö Simsällskap            49.56   
26  Alva Jacobsson  2005  Tyresö Simsällskap            49.67   
27  Amalia Johnson  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            49.99   
28  Linn Emanuelsson  2004  Solna Sundbyberg SS 04            50.09   
29  Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb            50.39   
30  Julia Liu  2004  Turebergs Simklubb            50.40   
31  Freya Ebert Westerberg  2005  Tyresö Simsällskap            50.46   
32  Torun Fritioff  2004  Solna Sundbyberg SS 04            50.79   
33  Cheyenne Bäckstrand  2005  Södertälje Simsällskap            50.84   
34  Lova Orre  2005  Gustavsbergs Simsällskap            51.12   
35  Emilia Karlsson Bertoli  2005  Tyresö Simsällskap            51.46   
36  Britta Palmborg  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            51.61   
37  Matilda Arvidsson  2004  Tyresö Simsällskap            51.72   
38  Alice Belic  2005  Skuru Idrottsklubb            52.09   
39  Matilda Bergström  2005  Skuru Idrottsklubb            52.35   
40  Elin Björklund  2005  Älvsjö AIK Fritid            52.47   
41  Josefine Gylling  2004  Gustavsbergs Simsällskap            52.86   
42  Alva Herlitz  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            53.03   
43  Alva Karén  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            53.68   
44  Felicia Rydsheim  2005  Solna Sundbyberg SS 04            53.70   
45  Ebba Carlsson  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            53.81   
46  Amanda Bäck  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            54.40   
47  Philippa Ledo Antunes  2004  Tyresö Simsällskap            54.66   
48  Selin Sahin  2005  Turebergs Simklubb            55.28   
49  Tilde Bergvall  2004  Tyresö Simsällskap            56.23   
50  Emma Söderberg  2005  Älvsjö AIK Fritid            56.66   
51  Angelina Zander  2005  Södertälje Simsällskap            56.99   
52  Jade Hansson  2005  Turebergs Simklubb            57.29   
53  Alexandra Nordgren  2004  Skuru Idrottsklubb            57.90   
54  Tilda Olofsson  2004  Gustavsbergs Simsällskap            58.88   
55  Klara Högfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            59.61   
56  Johanna Espeland  2005  Gustavsbergs Simsällskap            59.81   
57  Linnea Pantzar  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:01.59   
58  Elina Abler  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:02.18   
Matilda Sandquist  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DNS   
Sara Djerf  2005  Gustavsbergs Simsällskap            DNS   
Emelie Araya Pimentel  2005  Turebergs Simklubb            DSQ   
Matilda Tiselius  2005  Turebergs Simklubb            DSQ   
Milla Krigsman  2004  Tyresö Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 november 2016 
Licensierad till: Saltsjöbadens Idrottsförening  Utskriftstid  11:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner