2021-04-10   13:54:02
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Jätkänkynttiläuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  10:02   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 1, 25m VU T-8,10, Loppukilpailut 9 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit            16.98   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit            17.70   
Sofia Palojärvi  2007  Swimming Club Rovaniemi            18.50   
Pinja Perälä  2006  Kemijärven Kaiku            18.93   
Sofia Korepanova  2007  APATITY            21.54   
Ella Nyström  2007  Kajaanin Uimaseura            22.14   
Heta Hirvonen  2007  Kajaanin Uimaseura            22.89   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  10:02 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  10:05   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 2, 25m VU P-8,10, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Lassi Kuulasmaa  2008  Swimming Club Rovaniemi            18.42   
                     
 
Laji 2, 25m VU P-8,10, Loppukilpailut 9 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Nooa Kaunisto  2007  Kemin Uimaseura            16.55   
Otso Jylkkä  2006  Rovaniemen Uimaseura            17.65   
Elmeri Kaihua  2006  Swimming Club Rovaniemi            18.30   
Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit            18.42   
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit            21.74   
Anton Sulasalmi  2007  Kemijärven Kaiku            22.33   
Eliel Kelloniemi  2007  Kemijärven Kaiku            23.38   
Aleksey Tahmanov  2007  APATITY            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  10:05 
 
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  10:46   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 3, 50m VU T-10,12,14,16,N, Alkuerät 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aleksandra Sverchkova  2006  APATITY            35.90   
Anna Kortesalmi  2006  Rovaniemen Uimaseura            36.31   
Evelyna Voytishina  2006  APATITY            36.43   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit            37.03   
Alisa Harlanova  2006  APATITY            38.46   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit            39.92   
Inka Tolonen  2006  Oulun Lohet            41.61   
Pinja Perälä  2006  Kemijärven Kaiku            43.44   
Ella Nyström  2007  Kajaanin Uimaseura            50.84   
10  Heta Hirvonen  2007  Kajaanin Uimaseura            52.03   
                     
 
Laji 3, 50m VU T-10,12,14,16,N, Alkuerät 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Inka Lytz  2004  Swimming Club Rovaniemi            31.78   
Hanna-maria Korpilähde  2004  Rovaniemen Uimaseura            33.43   
Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi            34.06   
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi            34.17   
Julia Minttu-maria Tiensuu  2005  Kemin Uimaseura            34.92   
Wenla Niemi  2004  Swimming Club Rovaniemi            35.20   
Emilia Juutilainen  2004  Rovaniemen Uimaseura            35.53   
Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi            35.57   
Saana Lauhava  2005  Swimming Club Rovaniemi            35.58   
10  Emilia Kivijärvi  2004  Rovaniemen Uimaseura            35.60   
11  Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit            36.72   
12  Tuuli Maaria Leinonen  2004  Swimming Club Rovaniemi            37.10   
13  Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit            37.47   
14  Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti            37.52   
15  Eveliina Vakkuri  2005  Kemin Työväen Uimarit            38.04   
16  Sani Nätynki  2005  Swimming Club Rovaniemi            38.21   
17  Mandi Vuoristo  2005  Oulun Lohet            38.29   
18  Maria Kaarlejärvi  2004  Swimming Club Rovaniemi            38.33   
19  Emilia Jylkkä  2005  Rovaniemen Uimaseura            38.45   
20  Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku            41.67   
21  Emma Kumpu  2005  Swimming Club Rovaniemi            42.92   
22  Erika Ruotsalainen  2005  Kajaanin Uimaseura            43.14   
23  Hilla Järvinen  2005  Swimming Club Rovaniemi            43.93   
24  Milena Autti  2005  Swimming Club Rovaniemi            44.03   
25  Anastasia Avramenko  2005  APATITY            46.03   
26  Sofia Kangas  2005  Kemin Työväen Uimarit            50.65   
Mikaela Laaksola  2004  Swimming Club Vuokatti            DNS   
Noora Aikio  2004  Kemin Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 3, 50m VU T-10,12,14,16,N, Alkuerät 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Maria Chernyatina  2002  KARELIA            28.79   
Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi            29.27   
Anna Riaboshapka  2003  Kovdor            29.87   
Katariina Kuulasmaa  2003  Swimming Club Rovaniemi            31.64   
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi            32.45   
Emma Laatikainen  2003  Swimming Club Vuokatti            32.50   
Anastasia Dmitrieva  2003  APATITY            32.79   
Ida Karjalainen  2002  Swimming Club Rovaniemi            32.94   
Liina Rajaniemi  2003  Rovaniemen Uimaseura            33.07   
10  Siiri Keisu  2003  Haukiputaan Heitto            33.80   
11  Lotta Vedenjuoksu  2003  Rovaniemen Uimaseura            34.04   
12  Iida Saraniemi  2003  Rovaniemen Uimaseura            35.04   
13  Ada Holm  2002  Oulun Lohet            35.10   
14  Aada Tapio  2003  Rovaniemen Uimaseura            35.48   
15  Unna Teppo  2003  Rovaniemen Uimaseura            35.99   
                     
 
Laji 3, 50m VU T-10,12,14,16,N, Alkuerät 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kaisa Pulkkinen  2000  Oulun Lohet            28.92   
Noora Siltari  2000  Kemin Uimaseura            29.13   
Polina Asanovich  2001  APATITY            29.70   
Sofia Saukko  2001  Swimming Club Rovaniemi            30.32   
Bigga Guttorm  2000  Swimming Club Rovaniemi            31.38   
Senni Keisu  2001  Oulun Lohet            31.49   
Olga Filaretova  2001  APATITY            32.06   
Kristiina Ruotsalainen  2001  Rovaniemen Uimaseura            32.74   
Almiina Ketola  2001  Rovaniemen Uimaseura            32.96   
10  Viveca Meriläinen  2001  Kemijärven Kaiku            33.44   
11  Netta Kolistaja  2001  Rovaniemen Uimaseura            33.67   
12  Hanna Sarala  2001  Rovaniemen Uimaseura            34.31   
                     
 
Laji 3, 50m VU T-10,12,14,16,N, Alkuerät 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anastasia Klochkova  1997  APATITY            28.20   
Karita Juntunen  1999  Rovaniemen Uimaseura            32.58   
Jenni Niskanen  1999  Rovaniemen Uimaseura            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  10:46 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ilman väliaikoja
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ilman väliaikoja 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  20 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  08:51   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 3, 50m VU T-10,12,14,16,N, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anastasia Klochkova  1997  APATITY            29.12   
Maria Chernyatina  2002  KARELIA            29.60   
Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi            29.74   
Kaisa Pulkkinen  2000  Oulun Lohet            30.09   
Polina Asanovich  2001  APATITY            30.19   
Noora Siltari  2000  Kemin Uimaseura            30.46   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  20 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  08:51 
 
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  10:44   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 4, 50m VU P-10,12,14,16,M, Alkuerät 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ivan Lobanov  2006  APATITY            33.65   
Konsta Rantasuo  2006  Oulun Lohet            33.83   
Ilia Uss  2006  APATITY            34.73   
Weeti Niemi  2006  Swimming Club Rovaniemi            35.91   
Miko Saukkonen  2006  Kemin Uimaseura            36.11   
Nooa Kaunisto  2007  Kemin Uimaseura            36.29   
Ilia Yablonovskiy  2006  APATITY            36.53   
Otso Jylkkä  2006  Rovaniemen Uimaseura            37.39   
Kirill Gorbovskih  2006  APATITY            37.91   
10  Artem Kolokoltsov  2006  APATITY            39.28   
11  Elmeri Kaihua  2006  Swimming Club Rovaniemi            39.47   
12  Aleksey Filatov  2006  APATITY            41.18   
13  Lassi Kuulasmaa  2008  Swimming Club Rovaniemi            41.27   
14  Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit            42.13   
15  Arttu Ranta-Valkama  2006  Swimming Club Rovaniemi            49.47   
16  Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit            54.70   
17  Eliel Kelloniemi  2007  Kemijärven Kaiku            55.11   
18  Anton Sulasalmi  2007  Kemijärven Kaiku            55.22   
                     
 
Laji 4, 50m VU P-10,12,14,16,M, Alkuerät 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Daniil Ivanov  2004  Kovdor            29.10   
Daniil Kutsev  2005  APATITY            34.41   
Alex Kortesalmi  2004  Rovaniemen Uimaseura            34.64   
Topi Fordell  2005  Swimming Club Vuokatti            35.86   
Onni Kelloniemi  2004  Kemijärven Kaiku            37.97   
Eliel Ketola  2005  Rovaniemen Uimaseura            38.96   
Ilia Kozuhov  2005  APATITY            40.94   
Elmeri Kuulasmaa  2004  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 4, 50m VU P-10,12,14,16,M, Alkuerät 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi            28.11   
Kasper Lytz  2003  Swimming Club Rovaniemi            28.86   
Eemeli Kauppila  2002  Oulun Lohet            29.92   
Zahar Deriugin  2003  APATITY            30.16   
Oliver Kela  2002  Swimming Club Rovaniemi            30.29   
Viktor Kumpan  2002  APATITY            30.43   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti            31.42   
Tudor Ratiu  2003  Swimming Club Rovaniemi            31.55   
Valtteri Setälä  2002  Swimming Club Rovaniemi            33.19   
Maxim Avramenko  2002  APATITY            DNS   
                     
 
Laji 4, 50m VU P-10,12,14,16,M, Alkuerät 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kirill Volisov  2001  APATITY            25.58   
Egor Abalymov  2001  Kovdor            26.01   
Timofei Osokin  2000  APATITY            28.03   
Kirill Olshanikov  2001  APATITY            28.52   
Juuso Mikael Tiensuu  2001  Kemin Uimaseura            31.46   
Aleksanteri Angelva  2001  Rovaniemen Uimaseura            32.65   
                     
 
Laji 4, 50m VU P-10,12,14,16,M, Alkuerät 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Antti Latikka  1990  Cetus Espoo            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  10:44 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ilman väliaikoja
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ilman väliaikoja 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  20 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  08:48   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 4, 50m VU P-10,12,14,16,M, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kirill Volisov  2001  APATITY            25.48   
Egor Abalymov  2001  Kovdor            25.99   
Kirill Olshanikov  2001  APATITY            28.63   
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi            29.14   
Timofei Osokin  2000  APATITY            29.41   
Kasper Lytz  2003  Swimming Club Rovaniemi            29.67   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  20 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  08:48 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  11:17   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 5, 200 SKU T-12,14,16,N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Karina Sverchkova  2004  APATITY    35.59  1:20.52  2:12.22    2:49.96   
Noora Aikio  2004  Kemin Uimaseura    38.88  1:25.19  2:22.53    3:03.41   
Julia Minttu-maria Tiensuu  2005  Kemin Uimaseura    45.01  1:33.66  2:28.10    3:08.71   
Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi    39.89  1:28.65  2:28.98    3:09.18   
Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti    47.36  1:36.74  2:33.02    3:17.11   
Sani Nätynki  2005  Swimming Club Rovaniemi    49.72  1:45.45  2:43.60    3:30.11   
Saana Lauhava  2005  Swimming Club Rovaniemi    47.54  1:43.00  2:47.11    3:36.32   
                     
 
Laji 5, 200 SKU T-12,14,16,N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Maria Chernyatina  2002  KARELIA    33.11  1:13.77  2:00.09    2:37.26   
Kseniia Kazachkova  2002  Kovdor    34.28  1:15.65  2:03.29    2:39.88   
Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi    35.36  1:19.72  2:07.37    2:45.59   
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi    38.81  1:28.98  2:20.76    2:59.25   
Anna Aleksanova  2003  APATITY    40.22  1:29.73  2:24.00    3:06.29   
Katariina Kuulasmaa  2003  Swimming Club Rovaniemi    40.83  1:29.24  2:25.79    3:06.52   
Ida Karjalainen  2002  Swimming Club Rovaniemi    43.84  1:32.46  2:33.42    3:16.09   
                     
 
Laji 5, 200 SKU T-12,14,16,N, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Kaisa Pulkkinen  2000  Oulun Lohet    32.69  1:14.10  2:01.46    2:37.71   
Sofia Saukko  2001  Swimming Club Rovaniemi    36.65  1:18.26  2:11.11    2:48.97   
Emma Pajuluoma  2001  Oulun Lohet    38.86  1:25.34  2:18.29    2:56.44   
                     
 
Laji 5, 200 SKU T-12,14,16,N, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Riikka Korpi  1998  Oulun Lohet    35.92  1:18.60  2:04.15    2:40.21   
Inna Pajuluoma  1999  Oulun Lohet    33.71  1:16.24  2:04.17    2:42.45   
Milla Henriksson  1999  Oulun Lohet    37.86  1:20.77  2:14.82    2:56.84   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  11:17 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  11:25   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 6, 200 SKU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Daniil Kutsev  2005  APATITY    37.44  1:25.54  2:17.10    2:57.83   
Elmeri Kuulasmaa  2004  Swimming Club Rovaniemi    42.55  1:35.83  2:26.95    3:07.62   
Miko Saukkonen  2006  Kemin Uimaseura    49.69  1:41.89  2:47.24    3:33.20   
                     
 
Laji 6, 200 SKU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Nikita Chirkunov  2003  APATITY    33.02  1:12.77  2:03.86    2:38.85   
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi    33.22  1:15.52  2:06.38    2:40.41   
Kasper Lytz  2003  Swimming Club Rovaniemi    33.61  1:15.38  2:07.02    2:43.32   
Oliver Kela  2002  Swimming Club Rovaniemi    35.56  1:17.61  2:08.96    2:47.05   
Valtteri Setälä  2002  Swimming Club Rovaniemi    39.12  1:22.74  2:12.97    2:52.84   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    43.09  1:28.68  2:20.20    2:59.54   
Tudor Ratiu  2003  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 6, 200 SKU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Nikita Kramarenko  2000  APATITY    29.04  1:05.06  1:44.58    2:17.01   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  11:25 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  11:36   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 7, 50m SU T-10,12,14,16,N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aleksandra Sverchkova  2006  APATITY            42.81   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit            43.50   
Evelyna Voytishina  2006  APATITY            43.81   
Alisa Harlanova  2006  APATITY            44.06   
Anna Kortesalmi  2006  Rovaniemen Uimaseura            44.62   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit            45.22   
Sofia Palojärvi  2007  Swimming Club Rovaniemi            47.76   
Pinja Perälä  2006  Kemijärven Kaiku            53.05   
Sofia Korepanova  2007  APATITY            53.61   
                     
 
Laji 7, 50m SU T-10,12,14,16,N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Inka Lytz  2004  Swimming Club Rovaniemi            37.59   
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi            39.60   
Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi            41.84   
Hanna-maria Korpilähde  2004  Rovaniemen Uimaseura            41.90   
Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit            42.32   
Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi            44.18   
Saana Lauhava  2005  Swimming Club Rovaniemi            44.53   
Erika Ruotsalainen  2005  Kajaanin Uimaseura            49.69   
Eveliina Vakkuri  2005  Kemin Työväen Uimarit            50.36   
10  Emma Kumpu  2005  Swimming Club Rovaniemi            51.55   
11  Hilla Järvinen  2005  Swimming Club Rovaniemi            52.19   
12  Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku            57.20   
Maria Kaarlejärvi  2004  Swimming Club Rovaniemi            DNS   
Sofia Kangas  2005  Kemin Työväen Uimarit            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 7, 50m SU T-10,12,14,16,N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Maria Chernyatina  2002  KARELIA            33.38   
Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi            37.56   
Katariina Kuulasmaa  2003  Swimming Club Rovaniemi            38.32   
Siiri Keisu  2003  Haukiputaan Heitto            39.24   
Ida Karjalainen  2002  Swimming Club Rovaniemi            40.26   
Néa Brosseau  2003  Swimming Club Rovaniemi            41.52   
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi            42.87   
Unna Teppo  2003  Rovaniemen Uimaseura            43.44   
                     
 
Laji 7, 50m SU T-10,12,14,16,N, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Noora Siltari  2000  Kemin Uimaseura            32.57   
Sofia Saukko  2001  Swimming Club Rovaniemi            35.79   
Polina Asanovich  2001  APATITY            36.62   
Bigga Guttorm  2000  Swimming Club Rovaniemi            38.74   
Kristiina Ruotsalainen  2001  Rovaniemen Uimaseura            39.05   
Viveca Meriläinen  2001  Kemijärven Kaiku            39.60   
                     
 
Laji 7, 50m SU T-10,12,14,16,N, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anastasia Klochkova  1997  APATITY            34.53   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  11:36 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  11:49   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 8, 50m SU P-10,12,14,16,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Konsta Rantasuo  2006  Oulun Lohet            39.03   
Ivan Lobanov  2006  APATITY            40.22   
Kirill Gorbovskih  2006  APATITY            42.61   
Arsenii Belialov  2006  Kovdor            42.83   
Nooa Kaunisto  2007  Kemin Uimaseura            44.17   
Ilia Yablonovskiy  2006  APATITY            45.26   
Weeti Niemi  2006  Swimming Club Rovaniemi            45.53   
Aleksey Tahmanov  2007  APATITY            46.83   
Miko Saukkonen  2006  Kemin Uimaseura            46.96   
10  Aleksey Filatov  2006  APATITY            50.04   
11  Lassi Kuulasmaa  2008  Swimming Club Rovaniemi            52.29   
12  Arttu Ranta-Valkama  2006  Swimming Club Rovaniemi            52.54   
13  Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit            59.06   
Ilia Uss  2006  APATITY            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 8, 50m SU P-10,12,14,16,M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Topi Fordell  2005  Swimming Club Vuokatti            44.27   
Elmeri Kauppila  2004  Oulun Lohet            44.63   
Onni Kelloniemi  2004  Kemijärven Kaiku            46.32   
Ilia Kozuhov  2005  APATITY            51.77   
Konstantin Pahomov  2004  Kovdor            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 8, 50m SU P-10,12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kasper Lytz  2003  Swimming Club Rovaniemi            33.85   
Nikita Chirkunov  2003  APATITY            35.32   
Oliver Kela  2002  Swimming Club Rovaniemi            35.54   
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi            35.91   
Eemeli Kauppila  2002  Oulun Lohet            36.20   
Dima Hlivenko  2003  Kovdor            37.82   
Tudor Ratiu  2003  Swimming Club Rovaniemi            40.68   
Vetlugin Semen  2003  Kovdor            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 8, 50m SU P-10,12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kirill Volisov  2001  APATITY            30.08   
Juuso Mikael Tiensuu  2001  Kemin Uimaseura            37.04   
Egor Abalymov  2001  Kovdor            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 8, 50m SU P-10,12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Antti Latikka  1990  Cetus Espoo            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  11:49 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  12:22   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 9, 200m RU T-14,16,N, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi    41.45  1:27.22  2:13.65    2:58.39   
Emma Laatikainen  2003  Swimming Club Vuokatti    41.49  1:29.04  2:16.43    3:02.70   
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi    43.65  1:34.86  2:26.32    3:16.47   
Inka Lytz  2004  Swimming Club Rovaniemi    45.89  1:39.30  2:33.53    3:25.92   
Aada Tapio  2003  Rovaniemen Uimaseura    47.02  1:39.58  2:33.36    3:26.14   
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi    48.30  1:43.20  2:38.97    3:30.71   
Iida Saraniemi  2003  Rovaniemen Uimaseura    49.19  1:44.01  2:39.06    3:30.91   
Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit    48.14  1:41.40  2:36.24    3:31.34   
Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti    49.55  1:45.63  2:41.65    3:38.09   
10  Milena Autti  2005  Swimming Club Rovaniemi    49.38  1:46.56  2:47.32    3:47.06   
                     
 
Laji 9, 200m RU T-14,16,N, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Olga Filaretova  2001  APATITY    40.99  1:26.76  2:13.23    2:59.44   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  12:22 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  12:35   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 10, 200m RU P-14,16,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Viktor Kumpan  2002  APATITY    37.19  1:19.62  2:03.67    2:48.45   
Maxim Avramenko  2002  APATITY    39.51  1:24.78  2:11.48    2:57.59   
Nikita Rybalko  2003  Kovdor    38.67  1:23.85  2:11.51    3:00.78   
Kasper Lytz  2003  Swimming Club Rovaniemi    42.47  1:32.43  2:22.73    3:10.89   
Valtteri Setälä  2002  Swimming Club Rovaniemi    46.39  1:37.11  2:29.18    3:19.84   
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi    45.13  1:38.99  2:30.94    3:20.80   
Elmeri Kuulasmaa  2004  Swimming Club Rovaniemi    47.83  1:39.59  2:31.88    3:22.58   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    45.95  1:38.41  2:31.29    3:23.47   
Weeti Niemi  2006  Swimming Club Rovaniemi    49.63  1:43.37  2:37.03    3:28.41   
10  Topi Fordell  2005  Swimming Club Vuokatti    57.35  2:00.47  3:04.32    4:06.41   
Tudor Ratiu  2003  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 10, 200m RU P-14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Nikita Kramarenko  2000  APATITY    35.23  1:15.97  1:57.20    2:37.68   
Juuso Mikael Tiensuu  2001  Kemin Uimaseura    41.99  1:30.01  2:21.80    3:12.05   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  12:35 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  12:48   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 11, 100m PU T-12,14,16,N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Karina Sverchkova  2004  APATITY    36.13        1:19.21   
Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi    40.04        1:25.56   
Noora Aikio  2004  Kemin Uimaseura    38.81        1:25.72   
Inka Lytz  2004  Swimming Club Rovaniemi    40.39        1:28.62   
Emilia Juutilainen  2004  Rovaniemen Uimaseura    41.56        1:31.16   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit    45.28        1:37.32   
Emilia Kivijärvi  2004  Rovaniemen Uimaseura    42.12        1:37.68   
Hanna-maria Korpilähde  2004  Rovaniemen Uimaseura    44.63        1:39.96   
Julia Minttu-maria Tiensuu  2005  Kemin Uimaseura    44.45        1:40.40   
10  Eveliina Vakkuri  2005  Kemin Työväen Uimarit    49.80        1:47.94   
11  Anna Kortesalmi  2006  Rovaniemen Uimaseura    48.59        1:51.87   
12  Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    52.73        1:52.07   
13  Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit    51.22        1:53.69   
Saana Lauhava  2005  Swimming Club Rovaniemi            DNF   
                     
 
Laji 11, 100m PU T-12,14,16,N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Emma Laatikainen  2003  Swimming Club Vuokatti    38.55        1:21.48   
Katariina Kuulasmaa  2003  Swimming Club Rovaniemi    38.88        1:27.30   
Liina Rajaniemi  2003  Rovaniemen Uimaseura    39.49        1:27.41   
Lotta Vedenjuoksu  2003  Rovaniemen Uimaseura    42.43        1:30.40   
                     
 
Laji 11, 100m PU T-12,14,16,N, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Noora Siltari  2000  Kemin Uimaseura    35.22        1:17.32   
Sofia Saukko  2001  Swimming Club Rovaniemi    35.68        1:21.92   
Senni Keisu  2001  Oulun Lohet    36.15        1:25.18   
Bigga Guttorm  2000  Swimming Club Rovaniemi    40.69        1:30.14   
                     
 
Laji 11, 100m PU T-12,14,16,N, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Riikka Korpi  1998  Oulun Lohet    35.74        1:18.40   
Milla Henriksson  1999  Oulun Lohet    37.10        1:26.19   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  12:48 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  12:54   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 12, 100m PU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Daniil Ivanov  2004  Kovdor    32.42        1:11.32   
Ilia Yablonovskiy  2006  APATITY    45.79        1:40.89   
Alex Kortesalmi  2004  Rovaniemen Uimaseura            DSQ   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Konstantin Pahomov  2004  Kovdor            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 12, 100m PU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi    31.79        1:10.42   
Zahar Deriugin  2003  APATITY    32.33        1:10.87   
Oliver Kela  2002  Swimming Club Rovaniemi    36.70        1:21.13   
Dima Hlivenko  2003  Kovdor    42.20        1:34.85   
                     
 
Laji 12, 100m PU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aleksanteri Angelva  2001  Rovaniemen Uimaseura    39.32        1:28.75   
                     
 
Laji 12, 100m PU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Antti Latikka  1990  Cetus Espoo            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  12:54 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  13:05   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 13, 8X50m VUV Joulupukkiviest, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
APATITY MIX  2000  APATITY            3:58.29   
  Karina Sverchkova  2004                 
  Ivan Lobanov  2006                 
  Anastasia Dmitrieva  2003                 
  Nikita Chirkunov  2003                 
  Polina Asanovich  2001                 
  Kirill Volisov  2001                 
  Olga Filaretova  2001                 
  Nikita Kramarenko  2000      3:58.29        3:58.29   
                     
SCR porot  2000  Swimming Club Rovaniemi            4:10.50   
  Ronja Nätynki  2002                 
  Oliver Kela  2002                 
  Sini Lassila  2003                 
  Valtteri Setälä  2002                 
  Katariina Kuulasmaa  2003                 
  Ville Korpilähde  2002                 
  Inka Lytz  2004                 
  Weeti Niemi  2006      4:10.50        4:10.50   
                     
SCR tontut  2000  Swimming Club Rovaniemi            4:22.69   
  Sofia Saukko  2001                 
  Lassi Kuulasmaa  2008                 
  Ida Karjalainen  2002                 
  Tudor Ratiu  2003                 
  Anni Ranta-Valkama  2004                 
  Kasper Lytz  2003                 
  Saana Lauhava  2005                 
  Elmeri Kuulasmaa  2004      4:22.69        4:22.69   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  13:05 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  17:04   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 14, 4X50m SKU P12/T11, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
SCR seka [2004]  2004  Swimming Club Rovaniemi            2:42.10   
  Maiju Huttunen  2005      41.20        41.20   
  Weeti Niemi  2006      43.90        1:25.10   
  Sani Nätynki  2005      43.98        2:09.08   
  Elmeri Kuulasmaa  2004      33.02        2:42.10   
                     
APATITY JUNIOR 1  2004  APATITY            2:49.27   
  Alisa Harlanova  2006      44.62        44.62   
  Ilia Uss  2006      46.08        1:30.70   
  Aleksandra Sverchkova  2006      43.32        2:14.02   
  Ivan Lobanov  2006      35.25        2:49.27   
                     
APATITY JUNIOR 2  2004  APATITY            3:03.34   
  Kirill Gorbovskih  2006      44.50        44.50   
  Anastasia Avramenko  2005      49.58        1:34.08   
  Sofia Korepanova  2007      55.67        2:29.75   
  Daniil Kutsev  2005      33.59        3:03.34   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  17:04 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  17:11   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 15, 4X50m SKU P16/T15, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
APATITY 1  2000  APATITY            2:06.75   
  Kirill Volisov  2001      31.17        31.17   
  Olga Filaretova  2001      37.08        1:08.25   
  Nikita Kramarenko  2000      28.71        1:36.96   
  Polina Asanovich  2001      29.79        2:06.75   
                     
KOVDOR MIX  2000  Kovdor            2:09.23   
  Anna Riaboshapka  2003      35.19        35.19   
  Kseniia Kazachkova  2002      37.18        1:12.37   
  Daniil Ivanov  2004      30.77        1:43.14   
  Egor Abalymov  2001      26.09        2:09.23   
                     
APATITY 2  2000  APATITY            2:17.73   
  Denis Emelyanov  2002      33.98        33.98   
  Anastasia Dmitrieva  2003      40.51        1:14.49   
  Nikita Chirkunov  2003      32.62        1:47.11   
  Karina Sverchkova  2004      30.62        2:17.73   
                     
SCR seka [2000]  2000  Swimming Club Rovaniemi            2:23.25   
  Oliver Kela  2002      36.49        36.49   
  Sini Lassila  2003      41.72        1:18.21   
  Kasper Lytz  2003      32.21        1:50.42   
  Katariina Kuulasmaa  2003      32.83        2:23.25   
                     
RoiUS seka [2000]  2000  Rovaniemen Uimaseura            2:30.86   
  Emilia Juutilainen  2004      36.93        36.93   
  Iida Saraniemi  2003      42.45        1:19.38   
  Aleksanteri Angelva  2001      36.51        1:55.89   
  Alex Kortesalmi  2004      34.97        2:30.86   
                     
SCR seka 2 [2000]  2000  Swimming Club Rovaniemi            2:31.05   
  Ville Korpilähde  2002      34.86        34.86   
  Anni Ranta-Valkama  2004      45.84        1:20.70   
  Inka Lytz  2004      38.46        1:59.16   
  Valtteri Setälä  2002      31.89        2:31.05   
                     
SCV  2003  Swimming Club Vuokatti            2:42.07   
  Benjamin Evans  2003      38.90        38.90   
  Emma Laatikainen  2003      39.54        1:18.44   
  Lidia Evans  2005      49.84        2:08.28   
  Topi Fordell  2005      33.79        2:42.07   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  17:11 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  17:13   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 16, 25m SU T-8,10, Loppukilpailut 9 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit            19.87   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit            21.23   
Sofia Palojärvi  2007  Swimming Club Rovaniemi            21.48   
Pinja Perälä  2006  Kemijärven Kaiku            23.19   
Sofia Korepanova  2007  APATITY            24.22   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  17:13 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  17:15   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 17, 25m SU P-8,10, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Lassi Kuulasmaa  2008  Swimming Club Rovaniemi            21.89   
                     
 
Laji 17, 25m SU P-8,10, Loppukilpailut 9 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Arsenii Belialov  2006  Kovdor            19.89   
Nooa Kaunisto  2007  Kemin Uimaseura            20.85   
Aleksey Tahmanov  2007  APATITY            21.12   
Artem Kolokoltsov  2006  APATITY            21.76   
Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit            23.09   
Anton Sulasalmi  2007  Kemijärven Kaiku            26.29   
Eliel Kelloniemi  2007  Kemijärven Kaiku            26.61   
Elmeri Kaihua  2006  Swimming Club Rovaniemi            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  17:15 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  17:31   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 18, 200m VU T-14,16,N, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi    32.40  1:08.42  1:45.27    2:20.72   
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi    34.00  1:12.69  1:53.21    2:31.31   
Anastasia Dmitrieva  2003  APATITY    36.05  1:15.31  1:55.12    2:34.20   
Noora Aikio  2004  Kemin Uimaseura    33.75  1:54.81  2:35.15    2:35.15   
Inka Lytz  2004  Swimming Club Rovaniemi    35.34  1:16.42  1:58.70    2:36.40   
Kia Leinonen  2003  Oulun Lohet    36.28  1:18.22  2:01.47    2:42.07   
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi    36.60  1:18.46  2:01.73    2:43.46   
Aada Tapio  2003  Rovaniemen Uimaseura    38.12  1:20.57  2:05.50    2:50.37   
Iida Saraniemi  2003  Rovaniemen Uimaseura    37.62  1:21.79  2:07.45    2:51.03   
10  Julia Minttu-maria Tiensuu  2005  Kemin Uimaseura    39.91  1:26.53  2:14.39    2:57.02   
11  Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi    40.36  1:27.10  2:14.63    2:57.54   
12  Wenla Niemi  2004  Swimming Club Rovaniemi    40.37  1:25.70  2:14.11    2:59.35   
13  Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit    42.73  1:32.16  2:20.56    3:06.89   
14  Eveliina Vakkuri  2005  Kemin Työväen Uimarit    44.02  1:34.06  2:22.68    3:14.96   
15  Inka Tolonen  2006  Oulun Lohet    50.25  1:46.37  2:44.04    3:39.00   
                     
 
Laji 18, 200m VU T-14,16,N, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Senni Keisu  2001  Oulun Lohet    32.60  1:09.12  1:47.51    2:26.81   
Viveca Meriläinen  2001  Kemijärven Kaiku    37.04  1:17.11  1:58.41    2:36.28   
Bigga Guttorm  2000  Swimming Club Rovaniemi    34.27  1:12.28  1:54.88    2:37.44   
                     
 
Laji 18, 200m VU T-14,16,N, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Riikka Korpi  1998  Oulun Lohet    33.28  1:11.01  1:49.67    2:25.95   
Milla Henriksson  1999  Oulun Lohet    35.13  1:13.99  1:55.04    2:33.22   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  17:31 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  17:42   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 19, 200m VU P-14,16,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Denis Emelyanov  2002  APATITY    30.40  1:04.03  1:38.58    2:12.38   
Nikita Chirkunov  2003  APATITY    32.06  1:06.74  1:42.32    2:17.93   
Kasper Lytz  2003  Swimming Club Rovaniemi    33.75  1:11.96  1:51.05    2:26.06   
Nikita Rybalko  2003  Kovdor    34.69  1:12.74  1:52.06    2:27.49   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    35.85  1:15.33  1:55.45    2:33.38   
Elmeri Kuulasmaa  2004  Swimming Club Rovaniemi    37.91  1:19.15  1:59.60    2:39.93   
Valtteri Setälä  2002  Swimming Club Rovaniemi    35.84  1:17.46  2:01.84    2:45.20   
Topi Fordell  2005  Swimming Club Vuokatti    1:25.64  2:10.07  2:51.62    2:51.62   
Alex Kortesalmi  2004  Rovaniemen Uimaseura    1:27.15  2:15.61  3:01.38    3:01.38   
Onni Kelloniemi  2004  Kemijärven Kaiku            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 19, 200m VU P-14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Kirill Volisov  2001  APATITY    27.73  58.73  1:31.57    2:04.75   
Nikita Kramarenko  2000  APATITY    29.60  1:02.88  1:37.23    2:09.22   
Kirill Olshanikov  2001  APATITY    30.02  1:03.18  1:38.10    2:13.14   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  17:42 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  18:22   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 20, 50m PU T-10,12,14,16,N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anna Kortesalmi  2006  Rovaniemen Uimaseura            44.01   
Alisa Harlanova  2006  APATITY            DNS   
                     
 
Laji 20, 50m PU T-10,12,14,16,N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emilia Juutilainen  2004  Rovaniemen Uimaseura            36.79   
Noora Aikio  2004  Kemin Uimaseura            38.39   
Inka Lytz  2004  Swimming Club Rovaniemi            38.63   
Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi            39.21   
Hanna-maria Korpilähde  2004  Rovaniemen Uimaseura            39.53   
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi            39.71   
Emilia Kivijärvi  2004  Rovaniemen Uimaseura            40.06   
Alexia Tahkola  2005  Oulun Lohet            40.32   
Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi            43.00   
10  Sani Nätynki  2005  Swimming Club Rovaniemi            44.65   
11  Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti            45.71   
12  Saana Lauhava  2005  Swimming Club Rovaniemi            49.61   
13  Mandi Vuoristo  2005  Oulun Lohet            50.77   
14  Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku            54.60   
15  Hilla Järvinen  2005  Swimming Club Rovaniemi            1:05.32   
                     
 
Laji 20, 50m PU T-10,12,14,16,N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Maria Chernyatina  2002  KARELIA            31.56   
Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi            33.21   
Emma Laatikainen  2003  Swimming Club Vuokatti            35.82   
Siiri Keisu  2003  Haukiputaan Heitto            37.18   
Katariina Kuulasmaa  2003  Swimming Club Rovaniemi            37.46   
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi            37.58   
Liina Rajaniemi  2003  Rovaniemen Uimaseura            37.73   
Kia Leinonen  2003  Oulun Lohet            38.08   
Lotta Vedenjuoksu  2003  Rovaniemen Uimaseura            38.51   
10  Anna Aleksanova  2003  APATITY            39.34   
                     
 
Laji 20, 50m PU T-10,12,14,16,N, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ada Niskala  2000  Rovaniemen Uimaseura            32.21   
Polina Asanovich  2001  APATITY            34.07   
Noora Siltari  2000  Kemin Uimaseura            34.24   
Iida Kunnari  2000  Rovaniemen Uimaseura            34.90   
Emma Pajuluoma  2001  Oulun Lohet            34.92   
Sofia Saukko  2001  Swimming Club Rovaniemi            35.10   
Hanna Sarala  2001  Rovaniemen Uimaseura            36.46   
Almiina Ketola  2001  Rovaniemen Uimaseura            38.50   
Viveca Meriläinen  2001  Kemijärven Kaiku            38.61   
10  Bigga Guttorm  2000  Swimming Club Rovaniemi            38.62   
11  Kristiina Ruotsalainen  2001  Rovaniemen Uimaseura            39.67   
                     
 
Laji 20, 50m PU T-10,12,14,16,N, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anastasia Klochkova  1997  APATITY            30.86   
Inna Pajuluoma  1999  Oulun Lohet            32.01   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  18:22 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  18:28   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 21, 50m PU P-10,12,14,16,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Konsta Rantasuo  2006  Oulun Lohet            36.69   
Ivan Lobanov  2006  APATITY            41.74   
Weeti Niemi  2006  Swimming Club Rovaniemi            42.79   
Lassi Kuulasmaa  2008  Swimming Club Rovaniemi            48.43   
Miko Saukkonen  2006  Kemin Uimaseura            49.66   
                     
 
Laji 21, 50m PU P-10,12,14,16,M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Daniil Ivanov  2004  Kovdor            31.69   
Daniil Kutsev  2005  APATITY            37.50   
Vili Rantasuo  2004  Oulun Lohet            38.94   
Aatu Kunnari  2004  Rovaniemen Uimaseura            DNS   
                     
 
Laji 21, 50m PU P-10,12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kasper Lytz  2003  Swimming Club Rovaniemi            30.71   
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi            31.43   
Zahar Deriugin  2003  APATITY            32.58   
Oliver Kela  2002  Swimming Club Rovaniemi            35.50   
Tudor Ratiu  2003  Swimming Club Rovaniemi            36.70   
                     
 
Laji 21, 50m PU P-10,12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kirill Volisov  2001  APATITY            28.38   
Egor Abalymov  2001  Kovdor            29.06   
Timofei Osokin  2000  APATITY            30.57   
Aleksanteri Angelva  2001  Rovaniemen Uimaseura            36.73   
Juuso Mikael Tiensuu  2001  Kemin Uimaseura            37.26   
                     
 
Laji 21, 50m PU P-10,12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Antti Latikka  1990  Cetus Espoo            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  18:28 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  18:38   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 22, 100m SU T-12,14,16,N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Inka Lytz  2004  Swimming Club Rovaniemi    40.21        1:22.45   
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi    40.30        1:23.73   
Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit    42.19        1:29.07   
Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi    44.05        1:30.25   
Julia Minttu-maria Tiensuu  2005  Kemin Uimaseura    43.73        1:30.47   
Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit    44.62        1:30.78   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit    45.72        1:33.47   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    46.37        1:34.62   
Saana Lauhava  2005  Swimming Club Rovaniemi    46.88        1:35.61   
10  Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti    47.73        1:37.06   
11  Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi    47.97        1:37.14   
12  Sani Nätynki  2005  Swimming Club Rovaniemi    50.49        1:40.52   
13  Tuuli Maaria Leinonen  2004  Swimming Club Rovaniemi    52.89        1:48.84   
14  Pinja Perälä  2006  Kemijärven Kaiku    53.81        1:51.09   
                     
 
Laji 22, 100m SU T-12,14,16,N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Anna Riaboshapka  2003  Kovdor    38.25        1:17.31   
Emma Laatikainen  2003  Swimming Club Vuokatti    38.93        1:18.83   
Katariina Kuulasmaa  2003  Swimming Club Rovaniemi    41.61        1:26.35   
Ida Karjalainen  2002  Swimming Club Rovaniemi    41.74        1:27.24   
Unna Teppo  2003  Rovaniemen Uimaseura    47.67        1:40.09   
                     
 
Laji 22, 100m SU T-12,14,16,N, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Sofia Saukko  2001  Swimming Club Rovaniemi    38.14        1:18.04   
Bigga Guttorm  2000  Swimming Club Rovaniemi    41.45        1:26.78   
                     
 
Laji 22, 100m SU T-12,14,16,N, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Milla Henriksson  1999  Oulun Lohet    37.45        1:17.91   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  18:38 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  18:44   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 23, 100m SU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Konstantin Pahomov  2004  Kovdor    37.52        1:18.70   
Topi Fordell  2005  Swimming Club Vuokatti    46.33        1:33.13   
Kirill Gorbovskih  2006  APATITY    47.08        1:36.11   
Arttu Ranta-Valkama  2006  Swimming Club Rovaniemi    58.95        1:58.18   
                     
 
Laji 23, 100m SU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Oliver Kela  2002  Swimming Club Rovaniemi    36.57        1:14.62   
Vetlugin Semen  2003  Kovdor    36.11        1:14.62   
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi    38.43        1:19.72   
Dima Hlivenko  2003  Kovdor    39.76        1:22.56   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    41.99        1:25.33   
                     
 
Laji 23, 100m SU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Antti Latikka  1990  Cetus Espoo            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  18:44 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  19:03   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 24, 100m SKU T-12,14,16,N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Karina Sverchkova  2004  APATITY    35.93        1:18.03   
Noora Aikio  2004  Kemin Uimaseura    38.40        1:24.15   
Alexia Tahkola  2005  Oulun Lohet    40.07        1:26.52   
Emilia Juutilainen  2004  Rovaniemen Uimaseura    39.97        1:26.61   
Emilia Kivijärvi  2004  Rovaniemen Uimaseura    42.33        1:31.25   
Hanna-maria Korpilähde  2004  Rovaniemen Uimaseura    42.22        1:31.90   
Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi    44.90        1:34.90   
Maria Kaarlejärvi  2004  Swimming Club Rovaniemi    46.50        1:38.00   
Tuuli Maaria Leinonen  2004  Swimming Club Rovaniemi    47.43        1:38.07   
10  Anna Kortesalmi  2006  Rovaniemen Uimaseura    44.95        1:39.14   
11  Eveliina Vakkuri  2005  Kemin Työväen Uimarit    49.18        1:40.67   
12  Milena Autti  2005  Swimming Club Rovaniemi    51.07        1:46.95   
13  Sofia Palojärvi  2007  Swimming Club Rovaniemi    51.75        1:47.75   
14  Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku    53.83        1:50.72   
15  Anastasia Avramenko  2005  APATITY    56.77        1:53.29   
16  Hilla Järvinen  2005  Swimming Club Rovaniemi    57.72        2:01.71   
Aleksandra Sverchkova  2006  APATITY            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 24, 100m SKU T-12,14,16,N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Maria Chernyatina  2002  KARELIA    32.74        1:11.36   
Kseniia Kazachkova  2002  Kovdor    34.38        1:14.00   
Anna Riaboshapka  2003  Kovdor    35.40        1:15.09   
Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi    35.28        1:15.57   
Emma Laatikainen  2003  Swimming Club Vuokatti    38.36        1:18.54   
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi    39.95        1:22.97   
Liina Rajaniemi  2003  Rovaniemen Uimaseura    39.05        1:23.80   
Kia Leinonen  2003  Oulun Lohet    40.53        1:25.22   
Katariina Kuulasmaa  2003  Swimming Club Rovaniemi    39.95        1:25.57   
10  Lotta Vedenjuoksu  2003  Rovaniemen Uimaseura    39.44        1:25.71   
11  Anna Aleksanova  2003  APATITY    40.52        1:26.04   
12  Siiri Keisu  2003  Haukiputaan Heitto    38.29        1:26.05   
13  Ida Karjalainen  2002  Swimming Club Rovaniemi    40.90        1:26.16   
14  Iida Saraniemi  2003  Rovaniemen Uimaseura    41.42        1:27.58   
15  Néa Brosseau  2003  Swimming Club Rovaniemi    40.16        1:30.79   
Aada Tapio  2003  Rovaniemen Uimaseura            DNF   
                     
 
Laji 24, 100m SKU T-12,14,16,N, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kaisa Pulkkinen  2000  Oulun Lohet    32.55        1:11.42   
Noora Siltari  2000  Kemin Uimaseura    33.56        1:14.78   
Olga Filaretova  2001  APATITY    36.81        1:17.65   
Ada Niskala  2000  Rovaniemen Uimaseura    35.93        1:17.89   
Sofia Saukko  2001  Swimming Club Rovaniemi    35.00        1:18.25   
Iida Kunnari  2000  Rovaniemen Uimaseura    36.79        1:18.57   
Emma Pajuluoma  2001  Oulun Lohet    36.92        1:18.78   
Viveca Meriläinen  2001  Kemijärven Kaiku    39.34        1:25.09   
Kristiina Ruotsalainen  2001  Rovaniemen Uimaseura    39.47        1:25.97   
10  Bigga Guttorm  2000  Swimming Club Rovaniemi    39.70        1:28.35   
                     
 
Laji 24, 100m SKU T-12,14,16,N, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Inna Pajuluoma  1999  Oulun Lohet    35.11        1:15.14   
Riikka Korpi  1998  Oulun Lohet    35.87        1:15.73   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  19:03 
 
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  19:15   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 25, 100m SKU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Daniil Ivanov  2004  Kovdor    33.87        1:13.07   
Vili Rantasuo  2004  Oulun Lohet    39.44        1:22.44   
Daniil Kutsev  2005  APATITY    40.10        1:23.91   
Konsta Rantasuo  2006  Oulun Lohet    39.86        1:25.41   
Elmeri Kuulasmaa  2004  Swimming Club Rovaniemi    43.25        1:27.60   
Weeti Niemi  2006  Swimming Club Rovaniemi    44.56        1:31.45   
Topi Fordell  2005  Swimming Club Vuokatti    44.52        1:33.53   
Artem Kolokoltsov  2006  APATITY    46.83        1:36.47   
Nooa Kaunisto  2007  Kemin Uimaseura    44.95        1:37.78   
10  Miko Saukkonen  2006  Kemin Uimaseura    48.09        1:39.80   
11  Lassi Kuulasmaa  2008  Swimming Club Rovaniemi    52.12        1:45.61   
12  Onni Kelloniemi  2004  Kemijärven Kaiku    53.36        1:45.74   
Aatu Kunnari  2004  Rovaniemen Uimaseura            DNS   
                     
 
Laji 25, 100m SKU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Denis Emelyanov  2002  APATITY    32.99        1:11.39   
Nikita Rybalko  2003  Kovdor    33.55        1:12.72   
Nikita Chirkunov  2003  APATITY    33.17        1:13.44   
Viktor Kumpan  2002  APATITY    35.02        1:14.70   
Maxim Avramenko  2002  APATITY    36.32        1:16.16   
Zahar Deriugin  2003  APATITY    35.75        1:17.12   
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi    34.40        1:17.61   
Kasper Lytz  2003  Swimming Club Rovaniemi    36.55        1:20.18   
Oliver Kela  2002  Swimming Club Rovaniemi    37.32        1:20.80   
10  Tudor Ratiu  2003  Swimming Club Rovaniemi    39.87        1:22.47   
11  Valtteri Setälä  2002  Swimming Club Rovaniemi    40.13        1:26.13   
                     
 
Laji 25, 100m SKU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Nikita Kramarenko  2000  APATITY    31.20        1:06.35   
Timofei Osokin  2000  APATITY    32.98        1:12.45   
Juuso Mikael Tiensuu  2001  Kemin Uimaseura    37.37        1:20.75   
Aleksanteri Angelva  2001  Rovaniemen Uimaseura    39.55        1:26.67   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  19 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  19:15 
 
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  20 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  10:28   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 26, 400m VU T-12,14,16,N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Karina Sverchkova  2004  APATITY    1:14.55  2:37.39  4:00.14    5:15.79   
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi    1:16.86  2:45.13  4:14.00    5:38.75   
Hanna-maria Korpilähde  2004  Rovaniemen Uimaseura    1:31.44  3:11.08  4:50.05    6:24.39   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    1:32.82  3:16.43  4:57.30    6:35.29   
Anna Kortesalmi  2006  Rovaniemen Uimaseura    1:33.67  3:18.56  5:02.77    6:45.31   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit            DNF   
                     
 
Laji 26, 400m VU T-12,14,16,N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Kseniia Kazachkova  2002  Kovdor    1:08.99  2:26.72  3:45.37    5:00.73   
Ida Karjalainen  2002  Swimming Club Rovaniemi    1:20.03  2:50.13  4:19.39    5:44.08   
Aada Tapio  2003  Rovaniemen Uimaseura    1:26.74  2:57.91  4:28.31    5:55.98   
Lotta Vedenjuoksu  2003  Rovaniemen Uimaseura    1:25.11  2:57.49  4:31.40    5:59.75   
Ada Holm  2002  Oulun Lohet    1:23.85  2:58.83  4:34.94    6:08.25   
Liina Rajaniemi  2003  Rovaniemen Uimaseura    1:24.64  3:48.74  5:25.25    6:11.18   
Iida Saraniemi  2003  Rovaniemen Uimaseura    1:29.13  3:05.20  4:42.04    6:11.58   
                     
 
Laji 26, 400m VU T-12,14,16,N, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Viveca Meriläinen  2001  Kemijärven Kaiku    1:20.05  2:45.61  4:11.04    5:31.46   
Bigga Guttorm  2000  Swimming Club Rovaniemi    1:17.26  2:46.30  4:17.83    5:46.74   
                     
 
Laji 26, 400m VU T-12,14,16,N, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Inna Pajuluoma  1999  Oulun Lohet    1:11.08  2:30.66  3:50.48    5:09.60   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  20 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  10:28 
 
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  20 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  10:42   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 27, 400m VU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Topi Fordell  2005  Swimming Club Vuokatti    1:28.82  3:02.47  4:36.67    6:04.39   
Onni Kelloniemi  2004  Kemijärven Kaiku    1:39.91  3:27.63  5:15.02    6:58.16   
                     
 
Laji 27, 400m VU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Denis Emelyanov  2002  APATITY    1:04.47  2:14.33  3:26.07    4:34.74   
Nikita Chirkunov  2003  APATITY    1:07.75  2:21.83  4:15.01    4:51.45   
Oliver Kela  2002  Swimming Club Rovaniemi    1:08.67  2:23.19  3:42.54    5:04.01   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    1:11.18  2:30.40  3:50.73    5:09.17   
Valtteri Setälä  2002  Swimming Club Rovaniemi    1:19.04  2:44.33  4:11.48    5:32.64   
                     
 
Laji 27, 400m VU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Kirill Volisov  2001  APATITY    1:01.25  2:10.05  3:19.80    4:28.74   
Kirill Olshanikov  2001  APATITY    1:08.03  2:22.60  3:39.05    4:58.71   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  20 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  10:42 
 
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  20 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  10:49   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 28, 25m RU T-8,10, Loppukilpailut 9 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Evelyna Voytishina  2006  APATITY            22.29   
Pinja Perälä  2006  Kemijärven Kaiku            27.25   
Sofia Korepanova  2007  APATITY            29.10   
Sofia Palojärvi  2007  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  20 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  10:49 
 
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  20 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  10:48   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 29, 25m RU P-8,10, Loppukilpailut 8 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Lassi Kuulasmaa  2008  Swimming Club Rovaniemi            25.80   
                     
 
Laji 29, 25m RU P-8,10, Loppukilpailut 9 - 10 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ilia Yablonovskiy  2006  APATITY            22.50   
Aleksey Filatov  2006  APATITY            22.77   
Otso Jylkkä  2006  Rovaniemen Uimaseura            25.02   
Elmeri Kaihua  2006  Swimming Club Rovaniemi            25.43   
Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit            31.07   
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit            DNF   
Arsenii Belialov  2006  Kovdor            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Kirill Gorbovskih  2006  APATITY            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  20 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  10:48 
 
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  20 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  11:17   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 30, 200 PU T-14,16,N, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi    39.13  1:27.78  2:18.01    3:06.61   
Inka Lytz  2004  Swimming Club Rovaniemi    43.69  1:38.36  2:34.27    3:27.39   
Emilia Juutilainen  2004  Rovaniemen Uimaseura    46.48  1:41.58  2:38.30    3:31.53   
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi    43.56  1:38.32  2:37.69    3:35.16   
Emilia Kivijärvi  2004  Rovaniemen Uimaseura    44.51  1:40.91  2:39.97    3:37.78   
Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit    48.92  1:47.23  2:46.33    3:45.07   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  20 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  11:17 
 
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  20 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  11:22   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 31, 200 PU P-14,16,M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Nikita Rybalko  2003  Kovdor    35.68  1:20.70  2:08.29    2:55.66   
Kasper Lytz  2003  Swimming Club Rovaniemi    38.64  1:26.32  2:16.98    3:01.95   
Valtteri Setälä  2002  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 31, 200 PU P-14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Nikita Kramarenko  2000  APATITY    30.88  1:06.61  1:42.56    2:17.22   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  20 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  11:22 
 
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  20 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  11:36   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 32, 50m RU T-10,12,14,16,N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aleksandra Sverchkova  2006  APATITY            49.84   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit            50.92   
Anna Kortesalmi  2006  Rovaniemen Uimaseura            54.54   
Sofia Palojärvi  2007  Swimming Club Rovaniemi            57.42   
Sofia Korepanova  2007  APATITY            1:00.45   
Pinja Perälä  2006  Kemijärven Kaiku            1:00.77   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit            DNS   
Alisa Harlanova  2006  APATITY            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 32, 50m RU T-10,12,14,16,N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Inka Lytz  2004  Swimming Club Rovaniemi            44.20   
Alexia Tahkola  2005  Oulun Lohet            44.73   
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi            44.89   
Wenla Niemi  2004  Swimming Club Rovaniemi            46.83   
Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti            47.66   
Milena Autti  2005  Swimming Club Rovaniemi            48.35   
Anastasia Avramenko  2005  APATITY            49.62   
Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi            50.18   
Saana Lauhava  2005  Swimming Club Rovaniemi            50.19   
10  Eveliina Vakkuri  2005  Kemin Työväen Uimarit            50.86   
11  Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi            50.96   
12  Tuuli Maaria Leinonen  2004  Swimming Club Rovaniemi            51.92   
13  Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku            51.93   
14  Maria Kaarlejärvi  2004  Swimming Club Rovaniemi            53.57   
15  Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit            55.34   
16  Hilla Järvinen  2005  Swimming Club Rovaniemi            58.53   
17  Sofia Kangas  2005  Kemin Työväen Uimarit            1:00.00   
Emma Kumpu  2005  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa               
                     
 
Laji 32, 50m RU T-10,12,14,16,N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Maria Chernyatina  2002  KARELIA            37.27   
Emma Laatikainen  2003  Swimming Club Vuokatti            39.33   
Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi            39.62   
Anna Riaboshapka  2003  Kovdor            39.97   
Anastasia Dmitrieva  2003  APATITY            41.34   
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi            41.87   
Kia Leinonen  2003  Oulun Lohet            45.16   
Katariina Kuulasmaa  2003  Swimming Club Rovaniemi            45.57   
Ida Karjalainen  2002  Swimming Club Rovaniemi            47.06   
10  Néa Brosseau  2003  Swimming Club Rovaniemi            47.69   
11  Unna Teppo  2003  Rovaniemen Uimaseura            48.91   
                     
 
Laji 32, 50m RU T-10,12,14,16,N, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Olga Filaretova  2001  APATITY            36.39   
Polina Asanovich  2001  APATITY            37.97   
Emma Pajuluoma  2001  Oulun Lohet            39.75   
Iida Kunnari  2000  Rovaniemen Uimaseura            40.10   
Sofia Saukko  2001  Swimming Club Rovaniemi            42.85   
Viveca Meriläinen  2001  Kemijärven Kaiku            45.76   
Bigga Guttorm  2000  Swimming Club Rovaniemi            51.78   
                     
 
Laji 32, 50m RU T-10,12,14,16,N, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Anastasia Klochkova  1997  APATITY            36.63   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  20 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  11:36 
 
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  20 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  11:45   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 33, 50m RU P-10,12,14,16,M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Konsta Rantasuo  2006  Oulun Lohet            42.84   
Ilia Uss  2006  APATITY            45.10   
Weeti Niemi  2006  Swimming Club Rovaniemi            45.12   
Arsenii Belialov  2006  Kovdor            45.59   
Aleksey Filatov  2006  APATITY            49.70   
Ivan Lobanov  2006  APATITY            50.64   
Artem Kolokoltsov  2006  APATITY            50.97   
Aleksey Tahmanov  2007  APATITY            56.65   
Arttu Ranta-Valkama  2006  Swimming Club Rovaniemi            1:00.47   
10  Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit            1:05.14   
Elmeri Kaihua  2006  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 33, 50m RU P-10,12,14,16,M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Vili Rantasuo  2004  Oulun Lohet            41.31   
Elmeri Kuulasmaa  2004  Swimming Club Rovaniemi            44.17   
Onni Kelloniemi  2004  Kemijärven Kaiku            49.36   
Ilia Kozuhov  2005  APATITY            DSQ   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 33, 50m RU P-10,12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Viktor Kumpan  2002  APATITY            35.31   
Vetlugin Semen  2003  Kovdor            36.44   
Maxim Avramenko  2002  APATITY            36.90   
Kasper Lytz  2003  Swimming Club Rovaniemi            38.82   
Tudor Ratiu  2003  Swimming Club Rovaniemi            39.36   
Oliver Kela  2002  Swimming Club Rovaniemi            43.86   
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi            44.05   
Valtteri Setälä  2002  Swimming Club Rovaniemi            44.51   
                     
 
Laji 33, 50m RU P-10,12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kirill Volisov  2001  APATITY            34.27   
Egor Abalymov  2001  Kovdor            35.18   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  20 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  11:45 
 
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  20 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  12:18   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 34, 100m VU T-12,14,16,N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Karina Sverchkova  2004  APATITY    31.60        1:06.75   
Inka Lytz  2004  Swimming Club Rovaniemi    34.40        1:10.99   
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi    35.89        1:14.84   
Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi    35.66        1:15.37   
Hanna-maria Korpilähde  2004  Rovaniemen Uimaseura    34.97        1:15.77   
Wenla Niemi  2004  Swimming Club Rovaniemi    36.28        1:16.69   
Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti    38.74        1:20.91   
Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi    39.60        1:21.44   
Saana Lauhava  2005  Swimming Club Rovaniemi    38.85        1:22.39   
10  Evelyna Voytishina  2006  APATITY    41.07        1:24.00   
11  Maria Kaarlejärvi  2004  Swimming Club Rovaniemi    40.93        1:24.12   
12  Sani Nätynki  2005  Swimming Club Rovaniemi    39.92        1:24.98   
13  Emilia Jylkkä  2005  Rovaniemen Uimaseura    40.39        1:25.15   
14  Tuuli Maaria Leinonen  2004  Swimming Club Rovaniemi    41.16        1:27.18   
15  Mandi Vuoristo  2005  Oulun Lohet    41.08        1:27.68   
16  Sofia Palojärvi  2007  Swimming Club Rovaniemi    45.30        1:35.77   
17  Emma Kumpu  2005  Swimming Club Rovaniemi    46.12        1:36.65   
18  Inka Tolonen  2006  Oulun Lohet    46.56        1:40.74   
19  Hilla Järvinen  2005  Swimming Club Rovaniemi    46.38        1:42.73   
                     
 
Laji 34, 100m VU T-12,14,16,N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi    31.29        1:06.04   
Katariina Kuulasmaa  2003  Swimming Club Rovaniemi    33.35        1:09.91   
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi    33.49        1:10.37   
Anastasia Dmitrieva  2003  APATITY    34.48        1:11.67   
Anna Aleksanova  2003  APATITY    33.83        1:12.40   
Ida Karjalainen  2002  Swimming Club Rovaniemi    34.13        1:12.42   
Emma Laatikainen  2003  Swimming Club Vuokatti    35.14        1:12.76   
Kia Leinonen  2003  Oulun Lohet    35.10        1:13.09   
Aada Tapio  2003  Rovaniemen Uimaseura    36.66        1:16.81   
10  Iida Saraniemi  2003  Rovaniemen Uimaseura    37.79        1:17.90   
11  Néa Brosseau  2003  Swimming Club Rovaniemi    37.88        1:20.71   
                     
 
Laji 34, 100m VU T-12,14,16,N, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Emma Pajuluoma  2001  Oulun Lohet    31.81        1:06.10   
Sofia Saukko  2001  Swimming Club Rovaniemi    32.02        1:08.08   
Bigga Guttorm  2000  Swimming Club Rovaniemi    34.03        1:11.62   
Netta Kolistaja  2001  Rovaniemen Uimaseura    35.49        1:13.25   
Viveca Meriläinen  2001  Kemijärven Kaiku    35.85        1:13.53   
Kristiina Ruotsalainen  2001  Rovaniemen Uimaseura            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  20 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  12:18 
 
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  20 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  12:31   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 35, 100m VU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Daniil Ivanov  2004  Kovdor    31.65        1:06.09   
Konstantin Pahomov  2004  Kovdor    32.69        1:09.17   
Elmeri Kuulasmaa  2004  Swimming Club Rovaniemi    35.67        1:12.97   
Daniil Kutsev  2005  APATITY    34.31        1:14.90   
Otso Jylkkä  2006  Rovaniemen Uimaseura    38.62        1:22.01   
Aatu Kunnari  2004  Rovaniemen Uimaseura    39.30        1:23.88   
Onni Kelloniemi  2004  Kemijärven Kaiku    40.21        1:24.22   
Eliel Ketola  2005  Rovaniemen Uimaseura    43.81        1:31.75   
Lassi Kuulasmaa  2008  Swimming Club Rovaniemi    45.28        1:34.92   
10  Ilia Kozuhov  2005  APATITY    42.35        1:36.02   
11  Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit    43.92        1:41.80   
12  Arttu Ranta-Valkama  2006  Swimming Club Rovaniemi    54.12        1:58.67   
Topi Fordell  2005  Swimming Club Vuokatti            DSQ   
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
Laji 35, 100m VU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Denis Emelyanov  2002  APATITY    29.61        1:01.23   
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi    29.99        1:02.65   
Nikita Chirkunov  2003  APATITY    30.13        1:02.74   
Zahar Deriugin  2003  APATITY    31.48        1:04.25   
Oliver Kela  2002  Swimming Club Rovaniemi    31.61        1:05.59   
Eemeli Kauppila  2002  Oulun Lohet    31.81        1:07.10   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    32.95        1:09.17   
Tudor Ratiu  2003  Swimming Club Rovaniemi    33.63        1:10.36   
Dima Hlivenko  2003  Kovdor    34.27        1:11.12   
10  Valtteri Setälä  2002  Swimming Club Rovaniemi    34.87        1:14.39   
                     
 
Laji 35, 100m VU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kirill Volisov  2001  APATITY    26.71        56.74   
Kirill Olshanikov  2001  APATITY    29.21        1:01.57   
Timofei Osokin  2000  APATITY    31.09        1:03.31   
Aleksanteri Angelva  2001  Rovaniemen Uimaseura    34.58        1:15.11   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  20 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  12:31 
 
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  20 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  12:47   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 36, 100m RU T-12,14,16,N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi    45.82        1:34.81   
Inka Lytz  2004  Swimming Club Rovaniemi    46.03        1:35.57   
Emilia Juutilainen  2004  Rovaniemen Uimaseura    45.77        1:36.92   
Emilia Kivijärvi  2004  Rovaniemen Uimaseura    47.75        1:41.05   
Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti    49.19        1:43.12   
Milena Autti  2005  Swimming Club Rovaniemi    50.08        1:44.89   
Sani Nätynki  2005  Swimming Club Rovaniemi    52.27        1:46.48   
Anastasia Avramenko  2005  APATITY    52.79        1:50.35   
Tuuli Maaria Leinonen  2004  Swimming Club Rovaniemi    52.59        1:50.53   
10  Raita Virtanen  2005  Kemijärven Kaiku    52.37        1:50.71   
11  Eveliina Vakkuri  2005  Kemin Työväen Uimarit    53.44        1:51.53   
12  Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    53.08        1:52.32   
13  Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit    56.73        1:59.91   
14  Pinja Perälä  2006  Kemijärven Kaiku    1:00.32        2:08.89   
15  Sofia Kangas  2005  Kemin Työväen Uimarit    1:03.39        2:13.79   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit            DNF   
                     
 
Laji 36, 100m RU T-12,14,16,N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Maria Chernyatina  2002  KARELIA    38.08        1:20.91   
Kseniia Kazachkova  2002  Kovdor    39.40        1:24.39   
Emma Laatikainen  2003  Swimming Club Vuokatti    40.52        1:24.47   
Anastasia Dmitrieva  2003  APATITY    42.63        1:29.91   
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi    42.64        1:32.01   
Liina Rajaniemi  2003  Rovaniemen Uimaseura    44.68        1:34.16   
Iida Saraniemi  2003  Rovaniemen Uimaseura    47.17        1:37.68   
Katariina Kuulasmaa  2003  Swimming Club Rovaniemi    46.52        1:37.78   
Lotta Vedenjuoksu  2003  Rovaniemen Uimaseura    47.06        1:40.51   
10  Néa Brosseau  2003  Swimming Club Rovaniemi    48.91        1:45.99   
                     
 
Laji 36, 100m RU T-12,14,16,N, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Olga Filaretova  2001  APATITY    37.48        1:21.84   
Ada Niskala  2000  Rovaniemen Uimaseura    41.75        1:28.77   
Sofia Saukko  2001  Swimming Club Rovaniemi    44.23        1:33.33   
Bigga Guttorm  2000  Swimming Club Rovaniemi    53.93        1:55.23   
                     
 
Laji 36, 100m RU T-12,14,16,N, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Inna Pajuluoma  1999  Oulun Lohet    40.95        1:26.67   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  20 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  12:47 
 
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Jätkänkynttiläuinnit    Tulostuspäivämäärä  20 marraskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Rovaniemi    Tulostusaika  12:55   
  Järjestäjä  Swimming Club Rovaniemi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 marraskuu 2016         
 
 
Laji 37, 100m RU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Vili Rantasuo  2004  Oulun Lohet    41.11        1:28.40   
Konsta Rantasuo  2006  Oulun Lohet    44.16        1:32.57   
Elmeri Kuulasmaa  2004  Swimming Club Rovaniemi    45.00        1:32.58   
Weeti Niemi  2006  Swimming Club Rovaniemi    47.75        1:38.94   
Ilia Uss  2006  APATITY    47.52        1:40.67   
Topi Fordell  2005  Swimming Club Vuokatti    54.66        1:54.50   
Elmeri Kaihua  2006  Swimming Club Rovaniemi            DNS   
                     
 
Laji 37, 100m RU P-12,14,16,M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Viktor Kumpan  2002  APATITY    36.25        1:18.63   
Maxim Avramenko  2002  APATITY    38.22        1:20.01   
Vetlugin Semen  2003  Kovdor    38.15        1:21.00   
Tudor Ratiu  2003  Swimming Club Rovaniemi    42.54        1:29.43   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    44.29        1:32.46   
Valtteri Setälä  2002  Swimming Club Rovaniemi    46.05        1:35.34   
Oliver Kela  2002  Swimming Club Rovaniemi    45.88        1:35.52   
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi    46.60        1:36.04   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.00  Tulostuspäivämäärä  20 marraskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Swimming Club Rovaniemi  Tulostusaika  12:55 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner