Results for GSK Adventsstævne 2016
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja 1
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:08 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1954-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 36.43 | ||||||
2 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 37.60 | ||||||
3 | Anas El Ayadi | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.29 | ||||||
4 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 38.94 | ||||||
5 | Oliver Lorentzen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.48 | ||||||
6 | Sofus Noel Sigh-Sørensen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.27 | ||||||
7 | Aleksander Grøn Skovgaard | 2004 | Roskilde Svømning | 40.34 | ||||||
8 | Christian Andersen | 2003 | Orient Svømning | 44.86 | ||||||
9 | Gustav Hillestrøm | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 46.63 | ||||||
10 | Marius Hornshøj Skovø | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.59 | ||||||
11 | Valdemar B. C. Gryholt | 2003 | Swim Team Tåstrup | 56.89 | ||||||
- | Carl Johan Zahll Larsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frode Sejlø Andersen | 2004 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Jonatan Sandfeld | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Teodor Roed Schøning | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 39.72 | ||||||
2 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 45.04 | ||||||
3 | Daniel Poulsen | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 55.31 | ||||||
- | Oskar Krak | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
- | Johan Uglebjerg Høck | 2005 | Orient Svømning | DSQ | Afslut på mave | |||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 45.82 | ||||||
2 | Jens Chrestian Koefoed | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 47.63 | ||||||
3 | Noah Pagh Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton | 48.41 | ||||||
4 | Rasmus Egholm | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 49.48 | ||||||
5 | Magne Riedel Pedersen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 51.91 | ||||||
6 | Emil Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton | 52.28 | ||||||
7 | Aske Bøttcher | 2006 | Orient Svømning | 53.56 | ||||||
8 | Laurits Højgaard Allin | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 55.01 | ||||||
9 | Kalle Hannibal Nielsen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 58.45 | ||||||
- | Oliver Lycik | 2006 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Svøm.på mave v.25m | |||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asger Temdrup Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 45.89 | ||||||
2 | Marinus Leisvig | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.44 | ||||||
3 | Nikolaj Nielsen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 52.87 | ||||||
4 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 54.42 | ||||||
5 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton | 55.68 | ||||||
6 | Viktor Vinther | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.60 | ||||||
7 | Milton Kaufmann Lindqvist | 2008 | Svømmeklubben Triton | 1:12.62 | ||||||
8 | Oscar Vaabengaard | 2007 | Glostrup Svømme Klub | 1:16.00 | ||||||
9 | Toke Hjalholdt | 2007 | Swim Team Tåstrup | 1:18.63 | ||||||
10 | Mathias Drygaard | 2008 | Svømmeklubben Triton | 1:18.80 | ||||||
- | Jonas Hayatzaki | 2007 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Laurits Vestergaard | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Marcus Munk | 2007 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Theodor van Overeem | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Ej berør v.25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:08 |