2021-04-15   07:06:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2016 Svømmeligaen

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

afsnit 1

Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM for Hold - Svømmeligaen    Udskriftsdato  17 december 2016   
  Stævne by  Bellahøj, København    Udskriftstidspunkt  15:20   
  Arrangør  VAT CPH & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 december 2016         
 
 
Løb 10, 4X100m Medley Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Danmark (1900) 3:48.86 2014-12-07 
Nordisk Rekord Senior: DEN (1900) 3:48.86 2014-12-07 
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 3:59.47 2014-04-05 
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 4:10.57 2016-11-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lyngby Damer    764          4:06.29   
  Lyngby Svømmeklub                   
  Anna Brandt Nielsen  1998      30.25  1:01.64      1:01.64   
  Jessica Yu Mortensen  2000      33.03  1:09.37      2:11.01   
  Christina Kaas Elmgreen  1996      28.48  1:00.53      3:11.54   
  Signe Bro  1999      26.52  54.75      4:06.29   
                     
Aalborg Damer    749          4:07.94   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Isabella K. Sørensen  1994      29.39  1:00.91      1:00.91   
  Elida Marie Folkedal Hole  1996      32.53  1:10.86      2:11.77   
  Katrine Bukh Villesen  2000      27.49  59.17      3:10.94   
  Lisa Schøn  1999      26.78  57.00      4:07.94   
                     
Sigma Damer Diskløb    731          4:09.92   
  Sigma Swim                   
  Katharina Nekhorochko  2000      30.52  1:02.77      1:02.77   
  Sara Krog Christoffersen  1996      32.45  1:09.32      2:12.09   
  Marina Heller Hansen  1994      27.81  1:00.39      3:12.48   
  Anne Huse Gaarde-Hansen  1999      27.75  57.44      4:09.92   
                     
Kvik Damer  1994    724          4:10.74   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
  Sofie Hansen  2002      30.08  1:01.91      1:01.91   
  Anne-Sofie Lindblad  1997      33.09  1:10.56      2:12.47   
  Regitze Gaard  2001      28.49  1:01.39      3:13.86   
  Julie Krøyer Svendsen  2002      26.90  56.88      4:10.74   
                     
Hovedstadens Damer  1989    696          4:14.10   
  Hovedstadens Svømmeklub  59:59.03                 
  Emma Maagøe  1999      30.74  1:03.91      1:03.91   
  Amalie H. Falck-Schmith  1989      33.76  1:11.92      2:15.83   
  Vera Staun Hansen  1999      29.05  1:01.96      3:17.79   
  Mathilde Hager  2001      26.56  56.31      4:14.10   
                     
Vat Damer 1  1999    660          4:18.61   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
  Caroline Mathiesen  2001      33.33  1:07.12      1:07.12   
  Josefine B. Pedersen  1999      30.61  1:06.27      2:13.39   
  Victoria Vorm  2001      29.32  1:04.07      3:17.46   
  Sara Mortensen  2001      29.25  1:01.15      4:18.61   
                     
Esbjerg Svømmeklub Damer  1900    656          4:19.06   
  Esbjerg Svømmeklub  59:59.01                 
  Ellen Nielsen  2001      31.14  1:04.39      1:04.39   
  Simone H. Lauridsen  1999      34.08  1:12.76      2:17.15   
  Katrine Holm Sørensen  1992      27.69  59.67      3:16.82   
  Astrid Nielsen  2002      1:02.24  1:02.24      4:19.06   
                     
Agf Svømning Damer Diskløb    609          4:25.56   
  Agfs Svømmeafdeling                   
  Emma H. Christiansen  1999      32.00  1:06.68      1:06.68   
  Amalie Fisker Brøchner  1999      35.19  1:16.16      2:22.84   
  Trine Kjøngerskov  2000      28.76  1:02.54      3:25.38   
  Line Petersen  1991      28.67  1:00.18      4:25.56   
                     
Farum Roses  1996    479          4:47.76   
  Farum Svømmeklub  59:59.03                 
  Kathrine Pii Frederiksen  2000      34.13  1:12.25      1:12.25   
  Dagmar Boeck  2004      37.79  1:23.04      2:35.29   
  Sarah Sejr Aagaard  2000      32.57  1:11.62      3:46.91   
  Stine Saaby Schmidt  2002      28.36  1:00.85      4:47.76   
                     
Agf Svømning Damer              DSQ  2 Flyben e 125 m 
  Agfs Svømmeafdeling  59:59.04                 
  Emma H. Christiansen  1999      31.42  1:06.17      1:06.17   
                     
Sigma Damer              DSQ  Tyvstart 
  Sigma Swim  59:59.04                 
  Katharina Nekhorochko  2000      30.78  1:02.89      1:02.89   
  Sara Krog Christoffersen  1996      31.34  1:07.51      2:10.40   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  17 december 2016 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  15:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner