2021-04-16   09:38:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2016 Svømmeligaen

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

afsnit 1

Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM for Hold - Svømmeligaen    Udskriftsdato  17 december 2016   
  Stævne by  Bellahøj, København    Udskriftstidspunkt  15:20   
  Arrangør  VAT CPH & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 december 2016         
 
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Francesca Halsall (1990) 51.19 2009-11-22 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 51.32 2014-11-23 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.58 2016-10-09 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 53.55 2011-11-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Signe Bro  1999    780  27.17        55.30   
  Lyngby Svømmeklub  59:59.04                 
                     
Ida Marko-Varga  1985    774  26.71        55.44   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.03                 
                     
Maj Howardsen  1997    751  27.31        55.99   
  Sigma Swim  59:59.04                 
                     
Line Jørgensen Bruun  1995    741  27.06        56.24   
  Aalborg Svømmeklub  59:59.04                 
                     
Klara Reeh  1999    718  27.62        56.85   
  Lyngby Svømmeklub  59:59.03                 
                     
Josephine Holm  1999    716  27.57        56.90   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59:59.04                 
                     
Amalie Bærentsen  2000    713  27.63        56.97   
  Aalborg Svømmeklub  59:59.03                 
                     
Nanna Drewsen  1998    695  27.72        57.46   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
                     
Mathilde Hager  2001    694  28.09        57.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  59:59.03                 
                     
10  Anne Huse Gaarde-Hansen  1999    686  28.16        57.71   
  Sigma Swim  59:59.03                 
                     
11  Johanne Hingebjerg  2002    657  28.26        58.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  59:59.04                 
                     
12  Matilde Kjeldsen  1999    654  28.25        58.65   
  Agfs Svømmeafdeling  59:59.04                 
                     
13  Emma Wael  1993    636  28.69        59.19   
  VAT Copenhagen  59:59.04                 
                     
14  Line Petersen  1991    634  28.58        59.24   
  Agfs Svømmeafdeling  59:59.03                 
                     
15  Simone H. Lauridsen  1999    596  29.14        1:00.48   
  Esbjerg Svømmeklub  59:59.03                 
                     
16  Astrid Nielsen  2002    556  29.61        1:01.90   
  Esbjerg Svømmeklub  59:59.04                 
                     
17  Emilie Buurgaard Westh  1999    521  29.95        1:03.25   
  Farum Svømmeklub  59:59.03                 
                     
18  Simone Jørgensen  1999    517  29.86        1:03.41   
  Farum Svømmeklub  59:59.04                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  17 december 2016 
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH  Udskriftstidspunkt  15:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner