2020-02-21   00:12:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2016, 3. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM for Hold - 3. Division    Udskriftsdato  18 december 2016   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  08:05   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 december 2016         
 
 
Løb 10, 4X100m Medley Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Danmark (1900) 3:48.86 2014-12-07 
Nordisk Rekord Senior: DEN (1900) 3:48.86 2014-12-07 
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 3:59.47 2014-04-05 
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 4:10.57 2016-11-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Holbæk Damer    677          4:16.38   
  Holbæk Svømme Klub                   
  Sarah Bro  1996      30.34  1:01.57      1:01.57   
  Rikke Møller Pedersen  1989      31.74  1:08.19      2:09.76   
  Ida Maria Nielsen  2000      29.92  1:05.04      3:14.80   
  Pernille Jensen  1998      28.88  1:01.58      4:16.38   
                     
Aarhus Swim Damer    596          4:27.54   
  Aarhus Swim  59:59.03                 
  Ida Bøgh Hald  2001      32.42  1:07.23      1:07.23   
  Laura Fogh  2003      33.64  1:12.56      2:19.79   
  Mia Seehausen  2001      31.46  1:07.44      3:27.23   
  Sigrid Lei Lamberg  2002      28.73  1:00.31      4:27.54   
                     
Triton Damer    584          4:29.34   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59:59.04                 
  Frederikke Jensen  2000      33.64  1:08.32      1:08.32   
  Julie Bak  1997      34.58  1:14.82      2:23.14   
  Emma Lyngby Larsen  1998      30.28  1:05.31      3:28.45   
  Elina Lynge Wagner  1996      28.80  1:00.89      4:29.34   
                     
Nyborg Damer    580          4:29.89   
  Nyborg Svømmeklub  59:59.04                 
  Karina Høybye Olesen  2001      31.56  1:06.53      1:06.53   
  Maria Bebe Hansen  2004      36.97  1:18.74      2:25.27   
  Thea Lund Petersen  1998      29.31  1:04.18      3:29.45   
  Maria Bredal Larsen  2002      28.66  1:00.44      4:29.89   
                     
Odder Piger  1998    538          4:36.82   
  Odder Svømmeklub  59:59.03                 
  Johanne Skovgaard Terp  1999      32.70  1:07.13      1:07.13   
  Mette Dyrhauge Winther  1998      36.64  1:51.32      2:58.45   
  Cecilie Lykke Hansen  1999      36.36  1:05.91      4:04.36   
  Maja Fridberg Madsen  2002      32.46  32.46      4:36.82   
                     
Skjoldmøerne  2000    528          4:38.46   
  Roskilde Svømning  59:59.03                 
  Anna Aavang Brendstrup  2000      34.63  1:10.14      1:10.14   
  Silke Mehr  2000      35.00  1:15.71      2:25.85   
  Alberte Fie Petersen  2002      32.99  1:11.31      3:37.16   
  Christina Christensen  2001      29.20  1:01.30      4:38.46   
                     
Hørsholm Piger    512          4:41.39   
  Hørsholm Svømmeforening                   
  Stinna Schnabl  1999      33.69  1:10.46      1:10.46   
  Emma Hjort Kaas  2002      35.82  1:50.08      3:00.54   
  Elena Westmark Holm  2003      39.84  1:08.61      4:09.15   
  Marina Nissen Jakobsen  2000      32.24  32.24      4:41.39   
                     
Helsinge Damer  1998    500          4:43.69   
  Helsinge Svømmeklub                   
  Cecilie Jørgensen  1998      34.53  1:10.20      1:10.20   
  Iben Jeppesen  2000      40.43  1:56.11      3:06.31   
  Julie Schmidt  1995      34.52  1:04.14      4:10.45   
  Emma Jensen  2002      33.24  33.24      4:43.69   
                     
Kalundborg Disk Løp    388          5:08.70   
  Kalundborg SK                   
  Frida Bang Stanelt  2004      35.33  1:12.12      1:12.12   
  Caroline Holm  2004      39.80  1:24.52      2:36.64   
  Engeline Scheby Petersen  2002      36.50  1:21.84      3:58.48   
  Anna Larsen  2004      33.78  1:10.22      5:08.70   
                     
Kalundborg Piger              DSQ  Tyvstart 
  Kalundborg SK  59:59.03                 
  Frida Bang Stanelt  2004      34.35  1:11.20      1:11.20   
  Caroline Holm  2004      40.04  1:25.93      2:37.13   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 december 2016 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark