Resultater for Tonttu-Uinnit
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tonttu-Uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Helsinki |
|
Tulostusaika |
17:11 |
|
|
Järjestäjä |
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Glen Marcus Villems |
2004 |
|
290 |
|
|
|
|
38.11 |
|
|
Orca Swim Club |
39.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Serhat Kalin |
2005 |
|
204 |
|
|
|
|
42.83 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
43.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Masih Tantula |
2004 |
|
195 |
|
|
|
|
43.48 |
|
|
Simmis Grani |
43.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Richard Lõoke |
2006 |
|
179 |
|
|
|
|
44.79 |
|
|
Top Uimareura |
43.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anton Kettunen |
2005 |
|
143 |
|
|
|
|
48.19 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
47.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Karl Hendrik Vainjärv |
2005 |
|
141 |
|
|
|
|
48.41 |
|
|
Top Uimareura |
48.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Georg Hendrik Veso |
2005 |
|
141 |
|
|
|
|
48.49 |
|
|
Orca Swim Club |
47.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Roiko |
2004 |
|
136 |
|
|
|
|
48.99 |
|
|
ORCA Helsinki |
47.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jegor Goverdov |
2004 |
|
134 |
|
|
|
|
49.32 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Margus Veske |
2005 |
|
122 |
|
|
|
|
50.82 |
|
|
Ram Tallinn |
50.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Eeli Partanen |
2005 |
|
117 |
|
|
|
|
51.57 |
|
|
Cetus Espoo |
50.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Aaro Imppola |
2006 |
|
116 |
|
|
|
|
51.73 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
53.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Wilhelm Tomingas |
2006 |
|
112 |
|
|
|
|
52.36 |
|
|
Ram Tallinn |
51.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Veeti Inkilä |
2006 |
|
104 |
|
|
|
|
53.63 |
|
|
Cetus Espoo |
56.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Robin Tint |
2005 |
|
81 |
|
|
|
|
58.18 |
|
|
Ram Tallinn |
53.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Alex Karlsson |
2006 |
|
79 |
|
|
|
|
58.83 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
58.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mikael Rasinmäki |
2006 |
|
75 |
|
|
|
|
59.68 |
|
|
Cetus Espoo |
57.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ville Tolppala |
2007 |
|
71 |
|
|
|
|
1:00.91 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:01.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Laur Välja |
2007 |
|
65 |
|
|
|
|
1:02.60 |
|
|
Ram Tallinn |
58.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Rihard Kiil |
2007 |
|
49 |
|
|
|
|
1:08.62 |
|
|
Ram Tallinn |
1:08.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Anton Koronen |
2005 |
|
44 |
|
|
|
|
1:11.08 |
|
|
HTU Stadi |
1:10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Robin Sõggel |
2006 |
|
40 |
|
|
|
|
1:13.40 |
|
|
Ram Tallinn |
59.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Artur Ots |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Ram Tallinn |
52.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Valerii Gvozdiuk |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uimaseura Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
- |
William Fagerstedt |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
56.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
418 |
|
|
|
|
33.76 |
|
|
Cetus Espoo |
33.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Christopher Palvadre |
2003 |
|
417 |
|
|
|
|
33.79 |
|
|
Top Uimareura |
32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Antti Oinonen |
2003 |
|
363 |
|
|
|
|
35.37 |
|
|
Uinti Imatra |
35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aleksander Konovalov |
2002 |
|
327 |
|
|
|
|
36.65 |
|
|
Top Uimareura |
39.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
299 |
|
|
|
|
37.72 |
|
|
Cetus Espoo |
37.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Karlo Kilpinen |
2003 |
|
281 |
|
|
|
|
38.52 |
|
|
Kemin Uimaseura |
39.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Matias Rasinmäki |
2003 |
|
254 |
|
|
|
|
39.84 |
|
|
Cetus Espoo |
41.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kirill Antipov |
2003 |
|
248 |
|
|
|
|
40.16 |
|
|
Uimaseura Helsinki |
40.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Rasmus Paal |
2003 |
|
243 |
|
|
|
|
40.46 |
|
|
Audentes |
40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Johann Markus Liivak |
2002 |
|
188 |
|
|
|
|
44.00 |
|
|
Orca Swim Club |
46.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Verneri Hauska |
2003 |
|
163 |
|
|
|
|
46.13 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
48.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Niklas Laur |
2003 |
|
118 |
|
|
|
|
51.43 |
|
|
Ram Tallinn |
51.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
10 joulukuu 2016 |
Lisenssinhaltija: CETUS |
Tulostusaika |
17:11 |
|