2021-03-01   00:05:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2016, 2. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

afsnit 1

Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM for Hold - 2. Division    Udskriftsdato  18 december 2016   
  Stævne by  Viborg    Udskriftstidspunkt  12:23   
  Arrangør  Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 december 2016         
 
 
Løb 10, 4X100m Medley Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Danmark (1900) 3:48.86 2014-12-07 
Nordisk Rekord Senior: DEN (1900) 3:48.86 2014-12-07 
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 3:59.47 2014-04-05 
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 4:10.57 2016-11-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Team Awesome Damer    697          4:13.92   
  Vejle Svømmeklub                   
  Cecilie B. Andersen  2001      32.54  1:06.54      1:06.54   
  Laura Mathilde Elkjær  1998      34.02  1:13.31      2:19.85   
  Jeanette Ottesen  1987      26.55  57.20      3:17.05   
  Line J. V. Hededal  2001      27.14  56.87      4:13.92   
                     
Gti Piger    614          4:24.89   
  GTI  59:59.04                 
  Kristine Barrett  1998      32.02  1:06.74      1:06.74   
  Anna Andersen  2001      37.45  1:21.81      2:28.55   
  Karoline Barrett  2002      27.27  1:00.53      3:29.08   
  Emilie Beckmann  1997      26.13  55.81      4:24.89   
                     
Wonder Women Hvidovre Disk    585          4:29.23   
  Hvidovre Svømme Klub                   
  Frederikke Mertins  2000      32.34  1:07.45      1:07.45   
  Olivia Berglund  1998      33.93  1:12.59      2:20.04   
  Laura Lange  2001      31.77  1:07.81      3:27.85   
  Jamilla Bistrup  2001      28.98  1:01.38      4:29.23   
                     
Stv Damer    573          4:31.10   
  Slagelse Svømmeklub                   
  Matilde Mantzius Mosegård  2003      33.72  1:10.30      1:10.30   
  Regitze Gotthard  2002      34.59  1:14.09      2:24.39   
  Clara Schade Cantby  2000      30.40  1:06.62      3:31.01   
  Sofie Nielsen  2001      28.79  1:00.09      4:31.10   
                     
Viborg Damer    565          4:32.31   
  Viborg Svømme Klub  59:59.04                 
  Rebecca E. Jakobsen  2003      32.81  1:06.99      1:06.99   
  Kathrine Fog  2000      33.61  1:13.39      2:20.38   
  Christie Prøhl  1998      30.88  1:08.03      3:28.41   
  Sarah Bundgaard  2003      29.33  1:03.90      4:32.31   
                     
Hsc Kindergarden Rød Stue    564          4:32.56   
  Holstebro Svømme Club  59:59.01                 
  Cecilie Christiansen  2003      33.93  1:09.58      1:09.58   
  Sascha Lausten  2002      36.51  1:16.50      2:26.08   
  Merete Toft Jensen  1999      29.78  1:05.90      3:31.98   
  Isabella Bach  2002      28.76  1:00.58      4:32.56   
                     
Usg Damer    563          4:32.58   
  U.S.G  59:59.04                 
  Emma Vilstrup  1994      34.40  1:10.05      1:10.05   
  Emma Festirstein Nyström  1996      34.94  1:16.84      2:26.89   
  Isabella Kjeldsen  1993      30.29  1:06.01      3:32.90   
  Marianne Duijm  1993      28.69  59.68      4:32.58   
                     
Vest Damer    552          4:34.37   
  Vest-Brøndby                   
  Stine Eskebo Nielsen  2001      32.52  1:07.03      1:07.03   
  Katrine V. Sørensen  1996      33.61  1:13.73      2:20.76   
  Xenia Bonnén Sjøgren  1997      31.89  1:11.52      3:32.28   
  Emilie Larsen  2001      29.54  1:02.09      4:34.37   
                     
Helsingør Damer Disk    529          4:38.40   
  Helsingør Svømmeklub                   
  Linnea Hietala  2004      33.49  1:10.34      1:10.34   
  Joline Höstman  1988      34.67  1:14.67      2:25.01   
  Camilla Feldmann  1999      33.31  1:12.45      3:37.46   
  Mathilde Maria Thorsen  2004      28.31  1:00.94      4:38.40   
                     
Helsingør Damer              DSQ  tyvstart 1. skrift 
  Helsingør Svømmeklub  59:59.04                 
  Linnea Hietala  2004      34.09  1:11.97      1:11.97   
                     
Wonder Women Hvidovre              DSQ  Tyvstart 3. skift 
  Hvidovre Svømme Klub  59:59.03                 
  Frederikke Mertins  2000      32.26  1:07.67      1:07.67   
  Olivia Berglund  1998      33.85  1:12.00      2:19.67   
  Laura Lange  2001      31.20  1:07.35      3:27.02   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 december 2016 
Licens til Viborg Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner