2021-03-01   00:01:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2016, 2. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

afsnit 1

Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM for Hold - 2. Division    Udskriftsdato  17 december 2016   
  Stævne by  Viborg    Udskriftstidspunkt  10:39   
  Arrangør  Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 december 2016         
 
 
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:01.86 2014-12-06 
Nordisk Rekord Senior: Julia Hjort-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristine Mikkelsen  2000    624  30.62  1:06.72  1:49.08    2:22.60   
  Hvidovre Svømme Klub  59:59.03                 
                     
Regitze Gotthard  2002    573  32.46  1:11.32  1:51.85    2:26.71   
  Slagelse Svømmeklub  59:59.03                 
                     
Maria Cleman Hatting  2001    567  30.90  1:08.58  1:53.16    2:27.21   
  Holstebro Svømme Club  59:59.04                 
                     
Sascha Lausten  2002    549  32.52  1:12.60  1:54.61    2:28.82   
  Holstebro Svømme Club  59:59.03                 
                     
Helene Olesen  2000    543  31.76  1:09.85  1:52.71    2:29.34   
  Vejle Svømmeklub  59:59.04                 
                     
Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    540  30.83  1:09.88  1:54.10    2:29.63   
  GTI  59:59.04                 
                     
Jamilla Bistrup  2001    530  31.45  1:09.86  1:53.83    2:30.54   
  Hvidovre Svømme Klub  59:59.04                 
                     
Isabella Kjeldsen  1993    519  32.23  1:11.44  1:55.24    2:31.62   
  U.S.G  59:59.04                 
                     
Laura Mathilde Elkjær  1998    517  32.75  1:12.40  1:52.88    2:31.80   
  Vejle Svømmeklub  59:59.03                 
                     
10  Xenia Bonnén Sjøgren  1997    502  31.66  1:11.63  1:57.76    2:33.25   
  Vest-Brøndby  59:59.04                 
                     
11  Sofie Villum Færch  2002    498  33.43  1:12.48  1:57.14    2:33.66   
  Helsingør Svømmeklub  59:59.03                 
                     
12  Kathrine Fog  2000    493  34.71  1:15.05  1:56.28    2:34.25   
  Viborg Svømme Klub  59:59.04                 
                     
13  Emma Mikkelsen  2001    483  32.94  1:15.41  1:59.27    2:35.29   
  Vest-Brøndby  59:59.03                 
                     
14  Stine Dahl Vest  1994    453  32.07  1:14.04  1:59.90    2:38.61   
  U.S.G  59:59.03                 
                     
15  Amanda Hietala  2002    443  34.52  1:14.08  2:01.07    2:39.74   
  Helsingør Svømmeklub  59:59.04                 
                     
16  Olivia Foltmar-Michaelsen  2001    443  33.31  1:13.04  2:01.04    2:39.79   
  GTI  59:59.03                 
                     
17  Helene Marie Andersen  2001    434  34.16  1:15.48  2:04.55    2:40.94   
  Viborg Svømme Klub  59:59.03                 
                     
18  Mathilde Rasmussen  2002    378  36.16  1:18.47  2:07.99    2:48.41   
  Slagelse Svømmeklub  59:59.04                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  17 december 2016 
Licens til Viborg Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner