2021-02-28   23:26:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2016, 2. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

afsnit 1

Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM for Hold - 2. Division    Udskriftsdato  17 december 2016   
  Stævne by  Viborg    Udskriftstidspunkt  11:10   
  Arrangør  Viborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 december 2016         
 
 
Løb 7, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 
Europarekord Senior: Yannick Agnel (1992) 3:32.25 2012-11-15 
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Hansen  2000    709  57.20  1:57.87  2:57.64    3:57.95   
  Vejle Svømmeklub  59:59.04                 
                     
Christian Rasmussen  1998    705  58.44  1:58.40  2:58.07    3:58.40   
  Holstebro Svømme Club  59:59.04                 
                     
Christopher Jedel  1995    686  57.43  1:57.87  2:58.93    4:00.57   
  Helsingør Svømmeklub  59:59.03                 
                     
Marcus Kindberg  1993    663  57.86  2:00.47  3:02.32    4:03.36   
  Hvidovre Svømme Klub  59:59.03                 
                     
Jonas Gadegaard Hansen  1998    661  57.98  2:00.22  3:02.18    4:03.63   
  Vejle Svømmeklub  59:59.03                 
                     
Jonas Holmström  1992    650  58.22  1:59.84  3:00.63    4:04.93   
  Helsingør Svømmeklub  59:59.04                 
                     
Mathias Rasmussen  2001    577  1:00.17  2:04.14  3:09.50    4:14.82   
  Holstebro Svømme Club  59:59.03                 
                     
Oliver Jacobsen  1997    574  1:01.15  2:06.59  3:12.51    4:15.39   
  Hvidovre Svømme Klub  59:59.04                 
                     
Martin Nielsen  1997    573  59.60  2:05.45  3:11.97    4:15.41   
  Vest-Brøndby  59:59.04                 
                     
10  Casper Davidsen  1999    571  1:00.66  2:04.65  3:10.39    4:15.78   
  Vest-Brøndby  59:59.03                 
                     
11  Matthias Hansen  2001    567  1:00.93  2:06.78  3:12.54    4:16.34   
  Slagelse Svømmeklub  59:59.03                 
                     
12  Chris Lund Rasmussen  2001    561  1:00.41  2:05.24  3:11.11    4:17.24   
  Viborg Svømme Klub  59:59.04                 
                     
13  Mikkel Weis Kallesøe  2000    507  1:02.80  2:10.07  3:18.60    4:26.18   
  Viborg Svømme Klub  59:59.03                 
                     
14  August Schade Cantby  2002    465  1:04.51  2:14.72  3:24.98    4:33.90   
  Slagelse Svømmeklub  59:59.04                 
                     
15  Mads Enghave  2002    452  1:03.60  2:14.83  3:26.37    4:36.53   
  GTI  59:59.04                 
                     
16  Anders T. Rasmussen  1993    424  1:03.42  2:14.25  3:27.53    4:42.49   
  U.S.G  59:59.03                 
                     
17  Rune Solvang  1980    398  1:06.82  2:19.08  3:33.26    4:48.42   
  U.S.G  59:59.04                 
                     
18  Mads Baltzer  2002    395  1:08.03  2:21.76  3:35.49    4:49.15   
  GTI  59:59.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  17 december 2016 
Licens til Viborg Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner