2021-02-26   01:11:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Dronksim 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  09:10   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 1, 4X25m Frisim Mixed -07oy, Finaler 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
SK Triton Lag 1  2007  Simklubben Triton            1:11.74   
  Liv Stalbohm  2007                 
  Amy Clarén  2007      35.41        35.41   
  Linus Hofmeister  2007                 
  Sam Bengtsson Nimander  2008      1:11.74        1:11.74   
                     
SK Hajen Mix [2007]  2007  Simklubben Hajen            1:13.74   
  Julia Bruér  2007                 
  Anton Forsberg  2007      36.67        36.67   
  Meya Nilsson  2007                 
  Markus Thorsson  2008      1:13.74        1:13.74   
                     
Trelleborg Mix [2007]  2007  Trelleborg Sim            1:15.52   
  Freja Härstedt  2007                 
  Nirma Bååth  2008      36.24        36.24   
  Jacob Kjellberg  2007                 
  Victor Ravn Rehnström  2009      1:15.52        1:15.52   
                     
Mkk Mix [2007] Lag 2  2007  Malmö Kappsimningsklubb            1:15.69   
  Gustav Nilsson  2007                 
  Agnes Olsson  2007      40.40        40.40   
  Fanny Paulsson  2007                 
  Ella Ekelund  2009      1:15.69        1:15.69   
                     
SK Triton Lag 2  2007  Simklubben Triton            1:15.72   
  Anna Jörgensen  2007                 
  Albin Björnström  2007      39.48        39.48   
  Leo Marcusson Madsen  2007                 
  Jonatan Wikström  2007      1:15.72        1:15.72   
                     
Vellinge-N Mix [2007] 1  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            1:24.49   
  Elin Törnquist  2007                 
  Lilly Frost  2008      41.26        41.26   
  Lucas Lennartsson  2008                 
  Stella Silverup  2007      1:24.49        1:24.49   
                     
SK Triton Lag 3  2007  Simklubben Triton            1:27.67   
  Isa Tornqvist  2008                 
  Rebecka Strand  2008      1:27.67        1:27.67   
  Andreas Nilsson  2007                 
  Albin Reimers  2007      1:27.67        1:27.67   
                     
Vellinge-N Mix [2007] 2  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            1:28.97   
  Elliot Rosberg  2008                 
  Victoria Nordholm  2007      44.33        44.33   
  Elin Sjöö  2007                 
  Elenore Degeer  2008      1:28.97        1:28.97   
                     
SK Triton Lag 4  2007  Simklubben Triton            1:30.53   
  William Westin  2007                 
  Hugo Blomliden  2007      44.49        44.49   
  Felicia Winberg  2007                 
  Nils Melander Hansson  2007      1:30.53        1:30.53   
                     
10  SK Triton Lag 5  2007  Simklubben Triton            1:34.43   
  Ebba Palmqvist  2007                 
  Albin Lindman  2009      42.20        42.20   
  Christian Schüttert  2008                 
  Belle Nilsson  2009      1:34.43        1:34.43   
                     
SS Iden Mix [2007]  2007  Simsällskapet Iden            DNS   
  Amanda Blomkvist  2007                 
  Emelie Andersson  2007                 
  Åke Sturesson  2007                 
  Theo Muscali  2007              DNS   
                     
Mkk Mix [2007] Lag 1  2007  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  09:10 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  09:27   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 2, 25m Bröstsim Fl 07-08oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: W&Å Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            25.41   
Hanna Dahlander  2008  Simklubben Lödde            27.94   
Isa Tornqvist  2008  Simklubben Triton            28.32   
Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            28.34   
Maja Ohlsson  2008  Simklubben Triton            28.81   
Laura Stanaitis  2008  Simklubben Sydsim            31.52   
Alice Skölderud  2009  Simklubben Sydsim            36.87   
Belle Nilsson  2009  Simklubben Triton            DSQ   
Saga Johansson  2008  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 25m Bröstsim Fl 07-08oy, Finaler 10 år 
Sponsor: W&Å Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lily Thomsen  2007  Landskrona Simsällskap            24.39   
Anna Jörgensen  2007  Simklubben Triton            24.57   
Amy Clarén  2007  Simklubben Triton            24.82   
Freja Härstedt  2007  Trelleborg Sim            25.63   
Klara Singvall  2007  Simklubben Hajen            26.32   
Frida Nilsson  2007  Simklubben Hajen            26.46   
Ebba Palmqvist  2007  Simklubben Triton            27.27   
Felicia Winberg  2007  Simklubben Triton            27.85   
Stella Silverup  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            28.27   
10  Ella Johnsson  2007  Simklubben Hajen            29.05   
11  Olivia Nilsson Virc  2007  Simklubben Sydsim            29.70   
12  Elin Sjöö  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            30.75   
13  Linnea Mandl  2007  Simklubben Triton            32.86   
Maria Daria Postaca  2007  Simklubben Hajen            DSQ   
Selma Isaksson  2007  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  09:27 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  09:28   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 3, 25m Bröstsim Po 07-08oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Eladministration 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elliot Rosberg  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            26.42   
Victor Ravn Rehnström  2009  Trelleborg Sim            29.06   
Christian Schüttert  2008  Simklubben Triton            29.88   
Melvin Walters  2008  Ystads Simsällskap            30.78   
Albin Lindman  2009  Simklubben Triton            34.11   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Po 07-08oy, Finaler 10 år 
Sponsor: Eladministration 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Kjellberg  2007  Trelleborg Sim            25.79   
Nils Melander Hansson  2007  Simklubben Triton            26.56   
Leo Marcusson Madsen  2007  Simklubben Triton            27.02   
Eric Martinsson  2007  Ystads Simsällskap            28.15   
Åke Sturesson  2007  Simsällskapet Iden            29.55   
Viktor Lövberg  2007  Simklubben Sydsim            30.50   
Elliot Wohlqvist  2007  Landskrona Simsällskap            31.39   
Maximilian Silow  2007  Ystads Simsällskap            31.44   
Hugo Blomliden  2007  Simklubben Triton            33.93   
Andreas Nilsson  2007  Simklubben Triton            DSQ   
Theo Muscali  2007  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  09:28 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  09:29   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 4, 50m Bröstsim Fl 07-08oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Sportringen 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ia Pettersson  2008  Landskrona Simsällskap            52.48   
Amanda Pantzar  2008  Simklubben Hajen            54.45   
Nirma Bååth  2008  Trelleborg Sim            55.24   
Ella Ekelund  2009  Malmö Kappsimningsklubb            55.61   
Lilly Frost  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            56.12   
Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen            59.40   
My Oredsson  2008  Simklubben Sydsim            59.67   
Olivia Stenberg  2008  Ystads Simsällskap            1:05.50   
Selma Lindell  2008  Simklubben Lödde            1:05.54   
Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Fl 07-08oy, Finaler 10 år 
Sponsor: Sportringen 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden            49.44   
Julia Bruér  2007  Simklubben Hajen            50.42   
Vera Harrysson  2007  Ängelholms Simsällskap            51.64   
Alicia Ekelund  2007  Malmö Kappsimningsklubb            51.87   
Elsa Lundstedt  2007  Ystads Simsällskap            52.31   
Rebecka Agardh  2007  Simklubben Hajen            52.81   
Agnes Olsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            53.13   
Meya Nilsson  2007  Simklubben Hajen            54.81   
Fanny Paulsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            56.46   
10  Victoria Nordholm  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            57.34   
11  Elin Törnquist  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            57.38   
12  Malva Collvin  2007  Malmö Kappsimningsklubb            1:00.67   
13  Svea Nilsson  2007  Landskrona Simsällskap            1:01.73   
14  Lowa Persson  2007  Landskrona Simsällskap            1:02.60   
15  Vanja Flisbäck  2007  Simsällskapet Iden            1:05.56   
16  Vilda Berg  2007  Simklubben Lödde            1:06.02   
Liv Stalbohm  2007  Simklubben Triton            DSQ   
Millie Ohlin  2007  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  09:29 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  09:34   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 5, 50m Bröstsim Po 07-08oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Karaten Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Markus Thorsson  2008  Simklubben Hajen            52.52   
Lucas Lennartsson  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            53.87   
Anton Vitazka  2008  Simklubben Sydsim            58.24   
Oskar Svensson  2008  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Po 07-08oy, Finaler 10 år 
Sponsor: Karaten Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Frank  2007  Ystads Simsällskap            50.47   
Albin Björnström  2007  Simklubben Triton            51.94   
Gustav Nilsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            53.81   
Tobias Persson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            54.03   
Sebastian Björk  2007  Simklubben Lödde            55.26   
Anton Forsberg  2007  Simklubben Hajen            55.91   
Linus Hofmeister  2007  Simklubben Triton            56.10   
Jonatan Wikström  2007  Simklubben Triton            57.85   
Vilmer Johansson Rönqvist  2007  Landskrona Simsällskap            59.60   
10  Ludwig Nilsson  2007  Simklubben Lödde            1:00.94   
11  William Westin  2007  Simklubben Triton            1:02.98   
12  Tim Edelberg  2007  Simsällskapet Iden            1:07.45   
13  Wiliam Seanderdahl  2007  Simklubben Sydsim            1:12.54   
14  Giray Esen  2007  Malmö Kappsimningsklubb            1:16.64   
Albin Reimers  2007  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  09:34 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  09:59   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 6, 25m Frisim Fl 07-08oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elenore Degeer  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            19.60   
Amanda Pantzar  2008  Simklubben Hajen            20.90   
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            21.22   
Linnea Strandqvist  2008  Eslövs Simsällskap            23.09   
Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen            23.13   
Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            23.45   
Laura Stanaitis  2008  Simklubben Sydsim            23.86   
Olivia Stenberg  2008  Ystads Simsällskap            23.94   
Rebecka Strand  2008  Simklubben Triton            25.29   
10  Saga Johansson  2008  Ängelholms Simsällskap            25.73   
11  Maja Ohlsson  2008  Simklubben Triton            26.88   
12  Belle Nilsson  2009  Simklubben Triton            29.20   
13  Alice Skölderud  2009  Simklubben Sydsim            29.45   
                     
 
Gren 6, 25m Frisim Fl 07-08oy, Finaler 10 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Stenmark  2007  Ängelholms Simsällskap            17.22   
Amy Clarén  2007  Simklubben Triton            17.56   
Anna Jörgensen  2007  Simklubben Triton            18.95   
Ebba Palmqvist  2007  Simklubben Triton            19.54   
Frida Nilsson  2007  Simklubben Hajen            21.90   
Stella Silverup  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            22.77   
Maria Daria Postaca  2007  Simklubben Hajen            23.26   
Lily Thomsen  2007  Landskrona Simsällskap            23.39   
Olivia Nilsson Virc  2007  Simklubben Sydsim            23.59   
10  Elin Sjöö  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            25.54   
11  Linnea Mandl  2007  Simklubben Triton            29.33   
12  Selma Isaksson  2007  Simklubben Sydsim            29.84   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  09:59 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  10:15   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 7, 25m Frisim Po 07-08oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Rydjes Rörledning AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sam Bengtsson Nimander  2008  Simklubben Triton            19.14  TL beslut 
Markus Thorsson  2008  Simklubben Hajen            19.15   
Albin Lindman  2009  Simklubben Triton            22.90   
Melvin Walters  2008  Ystads Simsällskap            23.14   
Elliot Rosberg  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Po 07-08oy, Finaler 10 år 
Sponsor: Rydjes Rörledning AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonatan Wikström  2007  Simklubben Triton            17.63   
Elliot Wohlqvist  2007  Landskrona Simsällskap            19.44   
Simon Frank  2007  Ystads Simsällskap            19.56   
Linus Hofmeister  2007  Simklubben Triton            20.24   
Tage Werdler  2007  Landskrona Simsällskap            20.46   
Andreas Nilsson  2007  Simklubben Triton            20.86   
Åke Sturesson  2007  Simsällskapet Iden            22.67   
Theo Muscali  2007  Simsällskapet Iden            26.56   
Maximilian Silow  2007  Ystads Simsällskap            28.66   
Albin Reimers  2007  Simklubben Triton            DNS   
Eric Martinsson  2007  Ystads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  10:15 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  10:07   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 8, 50m Frisim Fl 07-08oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: W&Å Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nirma Bååth  2008  Trelleborg Sim            41.12   
Nia Williams  2008  Trelleborg Sim            41.70   
Isabelle Leo  2009  Ystads Simsällskap            41.74   
Hedda Lennartsson  2008  Malmö Kappsimningsklubb            42.45   
Ia Pettersson  2008  Landskrona Simsällskap            43.83   
Selma Lindell  2008  Simklubben Lödde            46.29   
Isa Tornqvist  2008  Simklubben Triton            46.40   
Ella Ekelund  2009  Malmö Kappsimningsklubb            47.18   
Lilly Frost  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            48.40   
10  Alicia Olsson  2008  Trelleborg Sim            49.16   
11  Hanna Dahlander  2008  Simklubben Lödde            50.77   
12  Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            56.19   
13  My Oredsson  2008  Simklubben Sydsim            1:06.53   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Fl 07-08oy, Finaler 10 år 
Sponsor: W&Å Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden            38.75   
Freja Härstedt  2007  Trelleborg Sim            38.81   
Vera Harrysson  2007  Ängelholms Simsällskap            39.83   
Liv Stalbohm  2007  Simklubben Triton            39.98   
Alicia Ekelund  2007  Malmö Kappsimningsklubb            40.25   
Meya Nilsson  2007  Simklubben Hajen            41.90   
Alice Strömberg  2007  Ystads Simsällskap            42.14   
Julia Bruér  2007  Simklubben Hajen            43.04   
Vilda Berg  2007  Simklubben Lödde            43.93   
10  Malva Collvin  2007  Malmö Kappsimningsklubb            44.96   
11  Fanny Paulsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            45.34   
12  Rebecka Agardh  2007  Simklubben Hajen            45.97   
13  Agnes Olsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            46.69   
14  Elin Törnquist  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            47.29   
15  Svea Nilsson  2007  Landskrona Simsällskap            48.05   
16  Elsa Lundstedt  2007  Ystads Simsällskap            49.58   
17  Lowa Persson  2007  Landskrona Simsällskap            50.19   
18  Millie Ohlin  2007  Simklubben Lödde            51.85   
19  Ella Johnsson  2007  Simklubben Hajen            57.40   
20  Victoria Nordholm  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            57.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  10:07 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  10:13   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 9, 50m Frisim Po 07-08oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: VVS & Kakeltjänst 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Vitazka  2008  Simklubben Sydsim            45.99   
Lucas Lennartsson  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            47.98   
Victor Ravn Rehnström  2009  Trelleborg Sim            48.60   
Oskar Svensson  2008  Simklubben Sydsim            55.16   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Po 07-08oy, Finaler 10 år 
Sponsor: VVS & Kakeltjänst 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Forsberg  2007  Simklubben Hajen            41.14   
Viktor Lövberg  2007  Simklubben Sydsim            43.48   
Leo Marcusson Madsen  2007  Simklubben Triton            44.83   
Giray Esen  2007  Malmö Kappsimningsklubb            45.27   
Sebastian Björk  2007  Simklubben Lödde            45.65   
Albin Björnström  2007  Simklubben Triton            45.95   
Gustav Nilsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            46.66   
Jacob Kjellberg  2007  Trelleborg Sim            47.15   
Vilmer Johansson Rönqvist  2007  Landskrona Simsällskap            52.41   
10  William Westin  2007  Simklubben Triton            54.28   
11  Hugo Blomliden  2007  Simklubben Triton            54.38   
12  Tim Edelberg  2007  Simsällskapet Iden            56.28   
13  Wiliam Seanderdahl  2007  Simklubben Sydsim            59.70   
Ludwig Nilsson  2007  Simklubben Lödde            DSQ   
Tobias Persson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  10:13 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  10:41   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Fl 07-08oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Eladministration 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nirma Bååth  2008  Trelleborg Sim            21.91   
Hedda Lennartsson  2008  Malmö Kappsimningsklubb            23.36   
Ia Pettersson  2008  Landskrona Simsällskap            23.81   
Isabelle Leo  2009  Ystads Simsällskap            23.81   
Molly Emilsson  2008  Ystads Simsällskap            24.24   
Lilly Frost  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            24.40   
Ella Ekelund  2009  Malmö Kappsimningsklubb            24.58   
Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen            25.18   
Isa Tornqvist  2008  Simklubben Triton            25.40   
10  Selma Lindell  2008  Simklubben Lödde            26.83   
11  Alicia Olsson  2008  Trelleborg Sim            28.67   
12  Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            28.68   
Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            DSQ   
My Oredsson  2008  Simklubben Sydsim            DSQ   
Rebecka Strand  2008  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Fl 07-08oy, Finaler 10 år 
Sponsor: Eladministration 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Stenmark  2007  Ängelholms Simsällskap            18.46   
Amy Clarén  2007  Simklubben Triton            19.07   
Vera Harrysson  2007  Ängelholms Simsällskap            19.07   
Meya Nilsson  2007  Simklubben Hajen            19.11   
Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden            19.76   
Freja Härstedt  2007  Trelleborg Sim            19.84   
Alice Strömberg  2007  Ystads Simsällskap            20.38   
Fanny Paulsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            22.71   
Liv Stalbohm  2007  Simklubben Triton            23.18   
10  Malva Collvin  2007  Malmö Kappsimningsklubb            23.39   
11  Vilda Berg  2007  Simklubben Lödde            24.75   
12  Rebecka Agardh  2007  Simklubben Hajen            25.17   
13  Elin Törnquist  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            25.34   
14  Svea Nilsson  2007  Landskrona Simsällskap            25.65   
15  Lowa Persson  2007  Landskrona Simsällskap            26.08   
16  Millie Ohlin  2007  Simklubben Lödde            26.13   
17  Elin Sjöö  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            26.37   
18  Stella Silverup  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            27.26   
19  Victoria Nordholm  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            27.59   
20  Olivia Nilsson Virc  2007  Simklubben Sydsim            28.51   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  10:41 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  10:44   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 11, 25m Fjärilsim Po 07-08oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Prodoc i Malmö AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sam Bengtsson Nimander  2008  Simklubben Triton            21.83   
Lucas Lennartsson  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            24.59   
Elliot Rosberg  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            26.94   
Anton Vitazka  2008  Simklubben Sydsim            28.79   
                     
 
Gren 11, 25m Fjärilsim Po 07-08oy, Finaler 10 år 
Sponsor: Prodoc i Malmö AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Lövberg  2007  Simklubben Sydsim            22.58  TL beslut 
Jonatan Wikström  2007  Simklubben Triton            22.59   
Sebastian Björk  2007  Simklubben Lödde            23.41   
Andreas Nilsson  2007  Simklubben Triton            24.61   
Albin Björnström  2007  Simklubben Triton            26.02   
Vilmer Johansson Rönqvist  2007  Landskrona Simsällskap            28.06   
Tim Edelberg  2007  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  10:44 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  11:14   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 12, 25m Ryggsim Fl 07-08oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Panduro Hobby AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            23.60   
Ia Pettersson  2008  Landskrona Simsällskap            24.29   
Laura Stanaitis  2008  Simklubben Sydsim            25.14   
Isa Tornqvist  2008  Simklubben Triton            25.71   
Olivia Stenberg  2008  Ystads Simsällskap            25.74   
Linnea Strandqvist  2008  Eslövs Simsällskap            26.25   
Belle Nilsson  2009  Simklubben Triton            26.26   
Alicia Olsson  2008  Trelleborg Sim            26.58   
Alice Skölderud  2009  Simklubben Sydsim            28.61   
10  Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            29.25   
11  Saga Johansson  2008  Ängelholms Simsällskap            30.75   
12  Maja Ohlsson  2008  Simklubben Triton            30.94   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Fl 07-08oy, Finaler 10 år 
Sponsor: Panduro Hobby AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Meya Nilsson  2007  Simklubben Hajen            20.90   
Liv Stalbohm  2007  Simklubben Triton            21.19   
Amy Clarén  2007  Simklubben Triton            21.20   
Frida Nilsson  2007  Simklubben Hajen            24.54   
Svea Nilsson  2007  Landskrona Simsällskap            24.80   
Maria Daria Postaca  2007  Simklubben Hajen            25.00   
Lily Thomsen  2007  Landskrona Simsällskap            26.28   
Elin Sjöö  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            26.45   
Olivia Nilsson Virc  2007  Simklubben Sydsim            27.47   
10  Stella Silverup  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            27.65   
11  Selma Isaksson  2007  Simklubben Sydsim            28.53   
12  Ella Johnsson  2007  Simklubben Hajen            29.89   
13  Linnea Mandl  2007  Simklubben Triton            31.67   
Felicia Winberg  2007  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  11:14 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  11:16   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 13, 25m Ryggsim Po 07-08oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Prenad AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Melvin Walters  2008  Ystads Simsällskap            23.32   
Markus Thorsson  2008  Simklubben Hajen            24.27   
Albin Lindman  2009  Simklubben Triton            24.50   
Elliot Rosberg  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            26.61   
Christian Schüttert  2008  Simklubben Triton            28.93   
                     
 
Gren 13, 25m Ryggsim Po 07-08oy, Finaler 10 år 
Sponsor: Prenad AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Nilsson  2007  Simklubben Triton            21.69   
Åke Sturesson  2007  Simsällskapet Iden            23.29   
Linus Hofmeister  2007  Simklubben Triton            24.64   
Vilmer Johansson Rönqvist  2007  Landskrona Simsällskap            26.08   
Hugo Blomliden  2007  Simklubben Triton            26.10   
Elliot Wohlqvist  2007  Landskrona Simsällskap            26.80   
Wiliam Seanderdahl  2007  Simklubben Sydsim            28.29   
Eric Martinsson  2007  Ystads Simsällskap            30.09   
Albin Reimers  2007  Simklubben Triton            DNS   
Tage Werdler  2007  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  11:16 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  11:25   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 14, 50m Ryggsim Fl 07-08oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nirma Bååth  2008  Trelleborg Sim            48.40   
Nia Williams  2008  Trelleborg Sim            48.83   
Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen            53.56   
Molly Emilsson  2008  Ystads Simsällskap            53.83   
Ella Ekelund  2009  Malmö Kappsimningsklubb            54.66   
Selma Lindell  2008  Simklubben Lödde            54.91   
Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            57.58   
My Oredsson  2008  Simklubben Sydsim            1:00.89   
Lilly Frost  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            1:01.74   
Rebecka Strand  2008  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Fl 07-08oy, Finaler 10 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden            43.99   
Tilda Stenmark  2007  Ängelholms Simsällskap            45.06   
Alicia Ekelund  2007  Malmö Kappsimningsklubb            45.69   
Vera Harrysson  2007  Ängelholms Simsällskap            45.74   
Freja Härstedt  2007  Trelleborg Sim            46.66   
Alice Strömberg  2007  Ystads Simsällskap            48.68   
Rebecka Agardh  2007  Simklubben Hajen            50.30   
Elin Törnquist  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            50.63   
Malva Collvin  2007  Malmö Kappsimningsklubb            54.57   
10  Lowa Persson  2007  Landskrona Simsällskap            1:00.65   
11  Victoria Nordholm  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            1:01.23   
12  Millie Ohlin  2007  Simklubben Lödde            1:05.54   
Elsa Lundstedt  2007  Ystads Simsällskap            DSQ   
Julia Bruér  2007  Simklubben Hajen            DSQ   
Vilda Berg  2007  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  11:25 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  11:29   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 15, 50m Ryggsim Po 07-08oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Syd El i Malmö AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sam Bengtsson Nimander  2008  Simklubben Triton            50.99   
Lucas Lennartsson  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            55.02   
Victor Ravn Rehnström  2009  Trelleborg Sim            55.62   
Anton Vitazka  2008  Simklubben Sydsim            56.64   
Oskar Svensson  2008  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Po 07-08oy, Finaler 10 år 
Sponsor: Syd El i Malmö AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonatan Wikström  2007  Simklubben Triton            46.07   
Giray Esen  2007  Malmö Kappsimningsklubb            49.71   
Anton Forsberg  2007  Simklubben Hajen            51.15   
Albin Björnström  2007  Simklubben Triton            51.46   
Leo Marcusson Madsen  2007  Simklubben Triton            52.15   
Sebastian Björk  2007  Simklubben Lödde            54.85   
Gustav Nilsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb            59.06   
Tim Edelberg  2007  Simsällskapet Iden            1:00.85   
Maximilian Silow  2007  Ystads Simsällskap            1:03.40   
Viktor Lövberg  2007  Simklubben Sydsim            DSQ   
William Westin  2007  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  11:29 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  11:50   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 16, 100m Medley Fl 07-08oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nirma Bååth  2008  Trelleborg Sim    51.92        1:49.73   
Ia Pettersson  2008  Landskrona Simsällskap    52.74        1:52.62   
Molly Emilsson  2008  Ystads Simsällskap    55.55        1:53.28   
Isabelle Leo  2009  Ystads Simsällskap    53.66        1:57.48   
Selma Lindell  2008  Simklubben Lödde    57.69        2:02.59   
Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen    59.24        2:03.41   
Isa Tornqvist  2008  Simklubben Triton    57.49        2:05.83   
Lilly Frost  2008  Vellinge-Näsets Simklubb    1:05.84        2:07.31   
Rebecka Strand  2008  Simklubben Triton    1:03.40        2:13.58   
                     
 
Gren 16, 100m Medley Fl 07-08oy, Finaler 10 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Blomkvist  2007  Simsällskapet Iden    45.24        1:38.40   
Vera Harrysson  2007  Ängelholms Simsällskap    44.61        1:39.55   
Tilda Stenmark  2007  Ängelholms Simsällskap    47.31        1:40.17   
Amy Clarén  2007  Simklubben Triton    45.18        1:40.35   
Freja Härstedt  2007  Trelleborg Sim    47.20        1:42.93   
Meya Nilsson  2007  Simklubben Hajen    47.60        1:46.02   
Julia Bruér  2007  Simklubben Hajen    49.13        1:46.18   
Liv Stalbohm  2007  Simklubben Triton    50.82        1:48.01   
Elin Törnquist  2007  Vellinge-Näsets Simklubb    52.73        1:49.94   
10  Agnes Olsson  2007  Malmö Kappsimningsklubb    58.31        2:00.14   
11  Anna Jörgensen  2007  Simklubben Triton    59.21        2:02.18   
Alice Strömberg  2007  Ystads Simsällskap            DNS   
Lowa Persson  2007  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Svea Nilsson  2007  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  11:50 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  11:56   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 17, 100m Medley Po 07-08oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Ultra Clean i Malmö 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Vitazka  2008  Simklubben Sydsim            DSQ   
Lucas Lennartsson  2008  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Po 07-08oy, Finaler 10 år 
Sponsor: Ultra Clean i Malmö 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tobias Persson  2007  Malmö Kappsimningsklubb    47.91        1:42.68   
Albin Björnström  2007  Simklubben Triton    54.47        1:51.87   
Viktor Lövberg  2007  Simklubben Sydsim    53.52        1:57.70   
Vilmer Johansson Rönqvist  2007  Landskrona Simsällskap    59.04        2:02.26   
Tim Edelberg  2007  Simsällskapet Iden    1:05.43        2:11.14   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  11:56 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  12:09   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 18, 4X25m Medley Mixed -07oy, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: W&Å Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Mkk Mix [2007]  2007  Malmö Kappsimningsklubb            1:27.29   
  Giray Esen  2007                 
  Ella Ekelund  2009      48.81        48.81   
  Alicia Ekelund  2007                 
  Tobias Persson  2007      1:27.29        1:27.29   
                     
Trelleborg Mix [2007]  2007  Trelleborg Sim            1:30.54   
  Jacob Kjellberg  2007                 
  Nirma Bååth  2008      48.34        48.34   
  Freja Härstedt  2007                 
  Alicia Olsson  2008      1:30.54        1:30.54   
                     
SK Hajen Mix [2007]  2007  Simklubben Hajen            1:33.19   
  Markus Thorsson  2008                 
  Anna Gutenwik  2008      52.69        52.69   
  Rebecka Agardh  2007                 
  Anton Forsberg  2007      1:33.19        1:33.19   
                     
Mkk Mix [2007] Lag 2  2007  Malmö Kappsimningsklubb            1:34.27   
  Agnes Olsson  2007                 
  Gustav Nilsson  2007      52.26        52.26   
  Malva Collvin  2007                 
  Fanny Paulsson  2007      1:34.27        1:34.27   
                     
SK Triton Lag 4  2007  Simklubben Triton            1:39.91   
  Andreas Nilsson  2007                 
  Maja Ohlsson  2008      52.17        52.17   
  Rebecka Strand  2008                 
  William Westin  2007      1:39.91        1:39.91   
                     
Vellinge-N Mix [2007] 1  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            1:41.86   
  Elin Törnquist  2007                 
  Elin Sjöö  2007      54.73        54.73   
  Lilly Frost  2008                 
  Lucas Lennartsson  2008      1:41.86        1:41.86   
                     
SK Triton Lag 3  2007  Simklubben Triton            1:44.08   
  Felicia Winberg  2007                 
  Hugo Blomliden  2007      56.96        56.96   
  Isa Tornqvist  2008                 
  Leo Marcusson Madsen  2007      1:44.08        1:44.08   
                     
Vellinge-N Mix [2007] 2  2007  Vellinge-Näsets Simklubb            1:45.95  Backup 
  Stella Silverup  2007                 
  Victoria Nordholm  2007      53.99        53.99   
  Elliot Rosberg  2008                 
  Elenore Degeer  2008      1:45.95        1:45.95   
                     
SS Iden Mix [2007]  2007  Simsällskapet Iden            DNS   
  Åke Sturesson  2007                 
  Emelie Andersson  2007                 
  Amanda Blomkvist  2007                 
  Theo Muscali  2007              DNS   
                     
SK Triton Lag 1  2007  Simklubben Triton            DSQ   
                     
SK Triton Lag 2  2007  Simklubben Triton            DSQ   
                     
SK Triton Lag 5  2007  Simklubben Triton            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  12:09 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  15:11   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 19, 4X50m Medley Mixed -06, Finaler 11 år 
Sponsor: Levin &Ohlsson Måleri AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hs Mix [2006]  2006  Helsingborgs Simsällskap            2:41.70   
  Viggo Holst  2006      40.25        40.25   
  Emma Jönsson  2006      44.54        1:24.79   
  Izabelle Agrell  2006      39.79        2:04.58   
  Elias Haugen  2006      37.12        2:41.70   
                     
Mkk Mix [2006] Lag 1  2006  Malmö Kappsimningsklubb            2:48.23   
  Emilia Folklund  2006      38.37        38.37   
  Arvid Söderberg  2006      50.67        1:29.04   
  Emma Hubred  2006      42.95        2:11.99   
  Alex Jönsson  2006      36.24        2:48.23   
                     
SK Triton Lag 1  2006  Simklubben Triton            2:51.36   
  Rasmus Mårtensson  2006      46.61        46.61   
  Julia Erkselius  2006      43.88        1:30.49   
  Alfred Sternerup  2006      13.02        1:43.51   
  Isa Ståhl  2006      1:07.85        2:51.36   
                     
SK Lödde Mix Lag 1 [2006]  2006  Simklubben Lödde            2:54.22   
  Albin Lundkvist  2006      49.96        49.96   
  Amanda Dihle  2006      50.32        1:40.28   
  Aron Paulsson  2006      37.53        2:17.81   
  Ida Husby  2006      36.41        2:54.22   
                     
Vellinge-N Mix [2006]  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            3:04.24   
  Douglas Åkerlind  2006      50.07        50.07   
  Carl-Magnus Källkvist  2006      48.10        1:38.17   
  Julia Primetta  2006      43.02        2:21.19   
  Miki Prior  2006      43.05        3:04.24   
                     
SK Lödde Mix Lag 2 [2006]  2006  Simklubben Lödde            3:04.95   
  Ted Nilsson  2006      45.97        45.97   
  Axel Wergeland  2006      44.28        1:30.25   
  Tyra Sivtoft  2006      44.52        2:14.77   
  Eleonora Sjögren  2006      50.18        3:04.95   
                     
Eslövs SS Mix [2006]  2006  Eslövs Simsällskap            3:10.84   
  Livia Landmyr  2006      49.61        49.61   
  Ella Andersson  2006      50.04        1:39.65   
  Jakob Tidén  2006      45.13        2:24.78   
  Adam Malmquist  2006      46.06        3:10.84   
                     
Mkk Mix [2006]  2006  Malmö Kappsimningsklubb            3:21.50   
  Ajla Causevic  2006      59.95        59.95   
  Saga Wemlén  2006      54.03        1:53.98   
  Axel Bech  2006      48.87        2:42.85   
  Ashkan Alyasvand  2006      38.65        3:21.50   
                     
SK Hajen Mix [2006]  2006  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
Vellinge-N Mix [2006] 2  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  15:11 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  15:23   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 20, 50m Bröstsim Fl -06, Finaler 11 år 
Sponsor: Eladministration 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton            44.92   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            45.71   
Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            46.67   
Isa Ståhl  2006  Simklubben Triton            46.92   
Julia Nilsson  2006  Simklubben Triton            48.70   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap            49.80   
Lovisa Järnegren  2006  Simklubben Triton            49.92   
Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap            50.20   
Sally Persson  2006  Helsingborgs Simsällskap            50.83   
10  Agnes Nilsson  2006  Ängelholms Simsällskap            51.19   
11  Kerstin Cederlund  2006  Helsingborgs Simsällskap            51.49   
12  Ida Husby  2006  Simklubben Lödde            51.68   
13  Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen            51.87   
14  Saga Holst  2006  Helsingborgs Simsällskap            54.12   
15  Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen            54.82   
16  Sophia Schüttert  2006  Simklubben Triton            54.87   
17  Astrid Roos  2006  Ängelholms Simsällskap            54.94   
18  Juni Davidsson  2006  Simklubben Triton            56.39   
19  Emilia Wendel  2006  Simklubben Triton            56.48   
20  Linnea Mårtensson  2006  Landskrona Simsällskap            56.57   
21  Tilda Bergqvist  2006  Landskrona Simsällskap            56.97   
22  Alice Svensson  2006  Simklubben Lödde            59.49   
23  Emilia Grahn  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            1:03.01   
24  Klara Kingberg  2006  Simklubben Triton            1:03.26   
25  Agnes Angelsmark  2006  Ystads Simsällskap            1:05.28   
26  Sofia Sjögren  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            1:09.63   
Ajla Causevic  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Anduena Shabani  2006  Landskrona Simsällskap            DSQ   
Eleonora Sjögren  2006  Simklubben Lödde            DSQ   
Miki Prior  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Nellie Hånell  2006  Simklubben Triton            DSQ   
Saga Tretinjak  2006  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  15:23 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  15:30   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 21, 100m Bröstsim Fl -06, Finaler 11 år 
Sponsor: Jungklaus Konsulting AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap    44.00        1:32.79   
Emilia Folklund  2006  Malmö Kappsimningsklubb    46.12        1:37.50   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap    47.99        1:39.12   
Emma Jönsson  2006  Helsingborgs Simsällskap    45.88        1:39.31   
Anna Larsson  2006  Ängelholms Simsällskap    47.93        1:40.49   
Hannah Nilsson  2006  Ystads Simsällskap    50.61        1:46.96   
Ella Andersson  2006  Eslövs Simsällskap    50.07        1:50.51   
Amanda Dihle  2006  Simklubben Lödde    52.11        1:50.69   
Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde    52.73        1:52.77   
10  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap    52.23        1:53.12   
11  Saga Wemlén  2006  Malmö Kappsimningsklubb    56.12        1:59.74   
12  Celine Holman  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    56.97        2:02.39   
13  Elina Tousi  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    59.29        2:08.24   
Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  15:30 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  15:37   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 22, 50m Bröstsim Po -06, Finaler 11 år 
Sponsor: Panduro Hobby AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Flodmark  2006  Ängelholms Simsällskap            44.73   
Rasmus Lundström  2006  Trelleborg Sim            51.24   
Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton            51.90   
Elias Albrektsson  2006  Simsällskapet Iden            51.97   
Elias Haugen  2006  Helsingborgs Simsällskap            52.15   
Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim            52.23   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim            52.92   
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde            53.31   
Felix Mårtensson  2006  Trelleborg Sim            53.94   
10  Hugo Skölderud  2006  Simklubben Sydsim            54.34   
11  Melvin Losvall  2006  Helsingborgs Simsällskap            56.89   
12  Linus Sellergren  2006  Simklubben Lödde            1:00.65   
13  Adam Malmquist  2006  Eslövs Simsällskap            1:03.02   
14  Edmond Heset Neziri  2006  Malmö Kappsimningsklubb            1:03.49   
15  Albin Lundkvist  2006  Simklubben Lödde            1:11.68   
Casper Silvborg  2006  Simklubben Lödde            DSQ   
Philip Nordén  2006  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  15:37 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  15:42   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 23, 100m Bröstsim Po -06, Finaler 11 år 
Sponsor: Staffanstorp Tanden AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde    1:36.22        1:36.22   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde    1:37.80        1:37.80   
Teo Cokalic  2006  Helsingborgs Simsällskap    48.06        1:40.66   
Viggo Holst  2006  Helsingborgs Simsällskap    48.64        1:42.34   
Carl-Magnus Källkvist  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    49.34        1:45.24   
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim    1:46.58        1:46.58   
Stefan Kovacevic  2006  Helsingborgs Simsällskap    51.61        1:48.77   
Isak Jarebrant  2006  Simklubben Triton    1:51.29        1:51.29   
Alex Jönsson  2006  Malmö Kappsimningsklubb    1:52.44        1:52.44   
10  Andrey Vozhzhov  2006  Malmö Kappsimningsklubb    52.89        1:54.57   
11  Eray Ölcer  2006  Malmö Kappsimningsklubb    54.24        1:56.77   
12  Hugo Snecker  2006  Helsingborgs Simsällskap    1:58.05        1:58.05   
13  Douglas Åkerlind  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    1:03.21        2:14.78   
14  Davit Causevic  2006  Malmö Kappsimningsklubb    1:03.19        2:15.75   
Elliott Sommarström  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Filip Brodelius  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Hugo Sörum  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  15:42 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  15:57   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 24, 50m Frisim Fl -06, Finaler 11 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen            35.43   
Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap            38.07   
Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            38.46   
Elize Jönsson  2006  Ystads Simsällskap            38.50   
Leona Assarsson  2006  Ängelholms Simsällskap            39.67   
Amanda Dihle  2006  Simklubben Lödde            39.82   
Saga Holst  2006  Helsingborgs Simsällskap            40.60   
Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen            41.10   
Lovisa Järnegren  2006  Simklubben Triton            41.16   
10  Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            42.56   
11  Saga Tretinjak  2006  Simklubben Hajen            42.93   
12  Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen            44.08   
13  Sophia Schüttert  2006  Simklubben Triton            44.34   
14  Nellie Hånell  2006  Simklubben Triton            44.95   
15  Emilia Wendel  2006  Simklubben Triton            44.99   
16  Linnea Mårtensson  2006  Landskrona Simsällskap            45.27   
17  Livia Landmyr  2006  Eslövs Simsällskap            45.91   
18  Elin Hedman  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            46.15   
19  Celine Holman  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            46.62   
20  Agnes Angelsmark  2006  Ystads Simsällskap            46.83   
21  Juni Davidsson  2006  Simklubben Triton            47.62   
22  Astrid Roos  2006  Ängelholms Simsällskap            47.64   
23  Tilda Bergqvist  2006  Landskrona Simsällskap            48.69   
24  Klara Kingberg  2006  Simklubben Triton            48.87   
25  Alice Svensson  2006  Simklubben Lödde            49.16   
26  Eleonora Sjögren  2006  Simklubben Lödde            50.22   
27  Elina Tousi  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            56.64   
28  Sofia Sjögren  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            59.60   
29  Anduena Shabani  2006  Landskrona Simsällskap            1:04.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  15:57 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  16:06   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 25, 100m Frisim Fl -06, Finaler 11 år 
Sponsor: Lokaltidningen 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Izabelle Agrell  2006  Helsingborgs Simsällskap    35.54        1:13.79   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap    36.03        1:15.84   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap    36.54        1:17.42   
Julia Nilsson  2006  Simklubben Triton    36.27        1:17.51   
Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton    36.48        1:17.98   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap    38.36        1:18.45   
Isa Ståhl  2006  Simklubben Triton    37.47        1:18.49   
Kerstin Cederlund  2006  Helsingborgs Simsällskap    39.26        1:21.47   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap    39.13        1:21.70   
10  Felicia Leo  2006  Ystads Simsällskap    38.95        1:22.65   
11  Anna Larsson  2006  Ängelholms Simsällskap    41.26        1:23.85   
12  Sally Persson  2006  Helsingborgs Simsällskap    39.76        1:24.36   
13  Ida Husby  2006  Simklubben Lödde    39.92        1:26.91   
14  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap    41.32        1:28.15   
15  Emma Hubred  2006  Malmö Kappsimningsklubb    40.55        1:28.50   
16  Hannah Nilsson  2006  Ystads Simsällskap    41.60        1:30.13   
17  Olivia Malmborg  2006  Ystads Simsällskap    43.93        1:31.41   
18  Emma Jönsson  2006  Helsingborgs Simsällskap    44.13        1:32.13   
19  Agnes Nilsson  2006  Ängelholms Simsällskap    45.72        1:36.17   
20  Ella Andersson  2006  Eslövs Simsällskap    43.90        1:37.72   
20  Miki Prior  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    45.98        1:37.72   
22  Ajla Causevic  2006  Malmö Kappsimningsklubb    46.97        1:37.78   
23  Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    49.35        1:43.17   
24  Emilia Grahn  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    50.41        1:43.66   
25  Saga Wemlén  2006  Malmö Kappsimningsklubb    51.58        1:48.54   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  16:06 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  16:10   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 26, 50m Frisim Po -06, Finaler 11 år 
Sponsor: W&Å Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim            35.72   
Arvid Söderberg  2006  Malmö Kappsimningsklubb            36.31   
Hugo Skölderud  2006  Simklubben Sydsim            36.54   
Teo Cokalic  2006  Helsingborgs Simsällskap            36.60   
Filip Andrén  2006  Simklubben Hajen            38.98   
Rasmus Lundström  2006  Trelleborg Sim            40.10   
Felix Mårtensson  2006  Trelleborg Sim            41.04   
Albin Lundkvist  2006  Simklubben Lödde            42.08   
Victor Gunnersand  2006  Simklubben Lödde            42.30   
10  Edmond Heset Neziri  2006  Malmö Kappsimningsklubb            44.79   
11  Vincent Rockler-Håkansson  2006  Simklubben Triton            45.70   
12  Elias Albrektsson  2006  Simsällskapet Iden            46.80   
13  Philip Nordén  2006  Helsingborgs Simsällskap            46.88   
14  Youssef Fahim  2006  Malmö Kappsimningsklubb            47.55   
15  Hugo Snecker  2006  Helsingborgs Simsällskap            47.66   
16  Adam Malmquist  2006  Eslövs Simsällskap            49.67   
17  Casper Silvborg  2006  Simklubben Lödde            59.43   
18  Linus Sellergren  2006  Simklubben Lödde            1:08.41   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  16:10 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  16:21   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 27, 100m Frisim Po -06, Finaler 11 år 
Sponsor: Karaten Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde    35.15        1:11.62   
Emil Flodmark  2006  Ängelholms Simsällskap    35.23        1:11.92   
Jakob Tidén  2006  Eslövs Simsällskap    36.37        1:17.80   
Viggo Holst  2006  Helsingborgs Simsällskap    36.77        1:18.71   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde    39.51        1:21.63   
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde    38.71        1:22.27   
Alex Jönsson  2006  Malmö Kappsimningsklubb    38.04        1:22.83   
Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton    40.51        1:25.60   
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim    39.69        1:26.00   
10  Axel Bech  2006  Malmö Kappsimningsklubb    42.52        1:28.25   
11  Ashkan Alyasvand  2006  Malmö Kappsimningsklubb    44.28        1:28.95   
12  Rasmus Mårtensson  2006  Simklubben Triton    42.43        1:30.69   
13  Isak Jarebrant  2006  Simklubben Triton    42.35        1:30.93   
14  Elias Haugen  2006  Helsingborgs Simsällskap    44.93        1:32.83   
15  Stefan Kovacevic  2006  Helsingborgs Simsällskap    44.27        1:34.05   
16  Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim    42.58        1:34.64   
17  Filip Brodelius  2006  Malmö Kappsimningsklubb    45.72        1:39.40   
18  Mathias Schalin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    46.58        1:40.43   
19  Melvin Losvall  2006  Helsingborgs Simsällskap    47.63        1:40.60   
20  Andrey Vozhzhov  2006  Malmö Kappsimningsklubb    44.68        1:41.23   
21  Carl-Magnus Källkvist  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    46.02        1:41.67   
22  Hugo Sörum  2006  Malmö Kappsimningsklubb    50.26        1:44.78   
23  Elliott Sommarström  2006  Malmö Kappsimningsklubb    49.75        1:45.25   
24  Douglas Åkerlind  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    49.50        1:47.16   
25  Eray Ölcer  2006  Malmö Kappsimningsklubb    48.91        1:54.03   
Davit Causevic  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  16:21 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  16:52   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 28, 25m Fjärilsim Fl -06, Finaler 11 år 
Sponsor: Eladministration 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen            16.47   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap            17.00   
Isa Ståhl  2006  Simklubben Triton            17.60   
Julia Nilsson  2006  Simklubben Triton            17.94   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            18.12   
Sally Persson  2006  Helsingborgs Simsällskap            18.81   
Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap            18.86   
Emma Jönsson  2006  Helsingborgs Simsällskap            19.85   
Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton            20.09   
10  Ida Husby  2006  Simklubben Lödde            20.24   
11  Kerstin Cederlund  2006  Helsingborgs Simsällskap            20.32   
12  Elize Jönsson  2006  Ystads Simsällskap            20.37   
13  Amanda Dihle  2006  Simklubben Lödde            20.69   
14  Saga Holst  2006  Helsingborgs Simsällskap            20.81   
15  Emilia Wendel  2006  Simklubben Triton            21.12   
16  Agnes Nilsson  2006  Ängelholms Simsällskap            21.18   
17  Lovisa Järnegren  2006  Simklubben Triton            21.30   
17  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap            21.30   
19  Leona Assarsson  2006  Ängelholms Simsällskap            21.41   
20  Linnea Mårtensson  2006  Landskrona Simsällskap            21.56   
21  Tilda Bergqvist  2006  Landskrona Simsällskap            21.58   
22  Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen            21.76   
23  Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen            23.26   
24  Elin Hedman  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            24.82   
25  Nellie Hånell  2006  Simklubben Triton            25.80   
26  Emilia Grahn  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            27.07   
27  Eleonora Sjögren  2006  Simklubben Lödde            27.40   
28  Celine Holman  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            27.43   
29  Astrid Roos  2006  Ängelholms Simsällskap            27.90   
30  Elina Tousi  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            29.24   
31  Klara Kingberg  2006  Simklubben Triton            32.03   
Sofia Sjögren  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  16:52 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  16:53   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 29, 50m Fjärilsim Fl -06, Finaler 11 år 
Sponsor: Rydjes Rörledning AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Izabelle Agrell  2006  Helsingborgs Simsällskap            39.79   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap            40.73   
Anna Larsson  2006  Ängelholms Simsällskap            40.75   
Emilia Folklund  2006  Malmö Kappsimningsklubb            40.86   
Emma Hubred  2006  Malmö Kappsimningsklubb            42.86   
Felicia Leo  2006  Ystads Simsällskap            43.71   
Hannah Nilsson  2006  Ystads Simsällskap            44.18   
Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            49.92   
Ajla Causevic  2006  Malmö Kappsimningsklubb            53.42   
10  Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            56.97   
11  Miki Prior  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            57.49   
12  Ella Andersson  2006  Eslövs Simsällskap            58.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  16:53 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  16:58   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 30, 25m Fjärilsim Po -06, Finaler 11 år 
Sponsor: Panduro Hobby AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Lundström  2006  Trelleborg Sim            20.22   
Rasmus Mårtensson  2006  Simklubben Triton            21.82   
Edmond Heset Neziri  2006  Malmö Kappsimningsklubb            21.90   
Albin Lundkvist  2006  Simklubben Lödde            22.19   
Stefan Kovacevic  2006  Helsingborgs Simsällskap            23.16   
Melvin Losvall  2006  Helsingborgs Simsällskap            24.10   
Hugo Snecker  2006  Helsingborgs Simsällskap            24.25   
Vincent Rockler-Håkansson  2006  Simklubben Triton            24.67   
Philip Nordén  2006  Helsingborgs Simsällskap            25.24   
10  Mathias Schalin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            28.05   
11  Adam Malmquist  2006  Eslövs Simsällskap            28.13   
12  Douglas Åkerlind  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            31.10   
Teo Cokalic  2006  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Youssef Fahim  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  16:58 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  17:04   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 31, 50m Fjärilsim Po -06, Finaler 11 år 
Sponsor: VVS & Kakeltjänst 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Flodmark  2006  Ängelholms Simsällskap            37.80   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            37.95   
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde            42.89   
Hugo Skölderud  2006  Simklubben Sydsim            44.94   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim            45.03   
Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim            45.49   
Arvid Söderberg  2006  Malmö Kappsimningsklubb            45.88   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde            46.47   
Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton            47.78   
10  Ashkan Alyasvand  2006  Malmö Kappsimningsklubb            48.91   
11  Axel Bech  2006  Malmö Kappsimningsklubb            50.89   
12  Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim            52.13   
13  Hugo Sörum  2006  Malmö Kappsimningsklubb            58.91   
14  Eray Ölcer  2006  Malmö Kappsimningsklubb            59.57   
15  Carl-Magnus Källkvist  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            1:00.27   
16  Elliott Sommarström  2006  Malmö Kappsimningsklubb            1:00.55   
Jakob Tidén  2006  Eslövs Simsällskap            DNS   
Elias Haugen  2006  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Viggo Holst  2006  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  17:04 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  17:18   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 32, 50m Ryggsim Fl -06, Finaler 11 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap            39.17   
Julia Nilsson  2006  Simklubben Triton            40.96   
Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton            41.35   
Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen            41.61   
Isa Ståhl  2006  Simklubben Triton            42.11   
Anna Larsson  2006  Ängelholms Simsällskap            43.76   
Julia Primetta  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            44.50   
Elize Jönsson  2006  Ystads Simsällskap            44.65   
Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap            44.91   
10  Ida Husby  2006  Simklubben Lödde            45.38   
11  Amanda Dihle  2006  Simklubben Lödde            46.85   
12  Emilia Wendel  2006  Simklubben Triton            46.99   
13  Ella Andersson  2006  Eslövs Simsällskap            47.28   
14  Saga Tretinjak  2006  Simklubben Hajen            47.98   
15  Leona Assarsson  2006  Ängelholms Simsällskap            48.20   
16  Emma Jönsson  2006  Helsingborgs Simsällskap            48.63   
17  Saga Holst  2006  Helsingborgs Simsällskap            48.80   
18  Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen            49.12   
19  Tilda Bergqvist  2006  Landskrona Simsällskap            49.43   
20  Olivia Malmborg  2006  Ystads Simsällskap            50.15   
21  Linnea Mårtensson  2006  Landskrona Simsällskap            50.61   
22  Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen            50.65   
23  Agnes Nilsson  2006  Ängelholms Simsällskap            51.27   
24  Nellie Hånell  2006  Simklubben Triton            52.54   
25  Elin Hedman  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            53.45   
26  Astrid Roos  2006  Ängelholms Simsällskap            53.88   
27  Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            54.08   
28  Eleonora Sjögren  2006  Simklubben Lödde            56.76   
29  Klara Kingberg  2006  Simklubben Triton            57.69   
30  Celine Holman  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            58.38   
31  Emilia Grahn  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            58.44   
32  Sofia Sjögren  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            1:04.03   
33  Elina Tousi  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            1:10.11   
34  Anduena Shabani  2006  Landskrona Simsällskap            1:14.04   
Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            DNS   
Livia Landmyr  2006  Eslövs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  17:18 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  17:24   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 33, 100m Ryggsim Fl -06, Finaler 11 år 
Sponsor: Prodoc i Malmö 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap    44.06        1:27.79   
Emilia Folklund  2006  Malmö Kappsimningsklubb    42.82        1:27.98   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap    43.24        1:29.24   
Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap    45.66        1:32.61   
Sally Persson  2006  Helsingborgs Simsällskap    45.72        1:33.77   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap    47.88        1:37.31   
Emma Hubred  2006  Malmö Kappsimningsklubb    48.10        1:38.68   
Miki Prior  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    54.00        1:53.11   
Saga Wemlén  2006  Malmö Kappsimningsklubb    1:00.21        2:02.10   
Kerstin Cederlund  2006  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  17:24 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  17:30   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 34, 50m Ryggsim Po -06, Finaler 11 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Skölderud  2006  Simklubben Sydsim            43.93   
Arvid Söderberg  2006  Malmö Kappsimningsklubb            44.18   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde            44.40   
Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton            45.84   
Filip Andrén  2006  Simklubben Hajen            45.95   
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde            47.27   
Teo Cokalic  2006  Helsingborgs Simsällskap            47.27   
Rasmus Mårtensson  2006  Simklubben Triton            47.49   
Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim            49.75   
10  Stefan Kovacevic  2006  Helsingborgs Simsällskap            50.26   
11  Isak Jarebrant  2006  Simklubben Triton            50.32   
12  Albin Lundkvist  2006  Simklubben Lödde            52.15   
13  Vincent Rockler-Håkansson  2006  Simklubben Triton            52.84   
14  Carl-Magnus Källkvist  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            52.89   
15  Elias Albrektsson  2006  Simsällskapet Iden            54.07   
16  Hugo Snecker  2006  Helsingborgs Simsällskap            54.13   
17  Edmond Heset Neziri  2006  Malmö Kappsimningsklubb            55.30   
18  Philip Nordén  2006  Helsingborgs Simsällskap            55.43   
19  Elliott Sommarström  2006  Malmö Kappsimningsklubb            55.93   
20  Youssef Fahim  2006  Malmö Kappsimningsklubb            56.05   
21  Adam Malmquist  2006  Eslövs Simsällskap            57.63   
22  Victor Gunnersand  2006  Simklubben Lödde            58.64   
23  Casper Silvborg  2006  Simklubben Lödde            1:03.35   
24  Linus Sellergren  2006  Simklubben Lödde            1:12.94   
Jakob Tidén  2006  Eslövs Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  17:30 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  17:39   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 35, 100m Ryggsim Po -06, Finaler 11 år 
Sponsor: Prenad AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde    41.48        1:27.66   
Viggo Holst  2006  Helsingborgs Simsällskap    45.25        1:29.44   
Emil Flodmark  2006  Ängelholms Simsällskap    44.32        1:29.91   
Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim    47.41        1:35.19   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim    46.72        1:36.50   
Rasmus Lundström  2006  Trelleborg Sim    48.62        1:38.27   
Elias Haugen  2006  Helsingborgs Simsällskap    49.04        1:39.44   
Alex Jönsson  2006  Malmö Kappsimningsklubb    52.08        1:49.18   
Davit Causevic  2006  Malmö Kappsimningsklubb    58.50        1:55.99   
10  Andrey Vozhzhov  2006  Malmö Kappsimningsklubb    56.43        1:56.83   
11  Filip Brodelius  2006  Malmö Kappsimningsklubb    2:03.26        2:03.26   
Axel Bech  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
Ashkan Alyasvand  2006  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Douglas Åkerlind  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Mathias Schalin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Melvin Losvall  2006  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  17:39 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  18:02   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 36, 100m Medley Fl -06, Finaler 11 år 
Sponsor: W&Å Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap    38.94        1:24.87   
My Pettersson  2006  Landskrona Simsällskap    40.92        1:28.87   
Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsällskap    42.26        1:30.69   
Isa Ståhl  2006  Simklubben Triton    42.66        1:30.72   
Tea Stark Friis  2006  Ystads Simsällskap    45.66        1:31.36   
Anna Larsson  2006  Ängelholms Simsällskap    42.93        1:31.42   
Emilia Folklund  2006  Malmö Kappsimningsklubb    42.04        1:31.50   
Julia Nilsson  2006  Simklubben Triton    42.63        1:32.91   
Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton    45.05        1:33.23   
10  Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen    42.48        1:33.86   
11  Kerstin Cederlund  2006  Helsingborgs Simsällskap    45.02        1:35.89   
12  Maja Jensen  2006  Landskrona Simsällskap    42.48        1:36.17   
13  Ida Husby  2006  Simklubben Lödde    46.35        1:37.24   
14  Hannah Nilsson  2006  Ystads Simsällskap    47.70        1:37.25   
15  Felicia Leo  2006  Ystads Simsällskap    45.05        1:37.88   
16  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsällskap    45.87        1:38.48   
17  Sally Persson  2006  Helsingborgs Simsällskap    45.37        1:38.90   
18  Emma Jönsson  2006  Helsingborgs Simsällskap    48.85        1:40.35   
19  Amanda Dihle  2006  Simklubben Lödde    49.43        1:42.57   
20  Saga Holst  2006  Helsingborgs Simsällskap    49.22        1:46.17   
21  Emilia Wendel  2006  Simklubben Triton    48.87        1:48.52   
22  Agnes Nilsson  2006  Ängelholms Simsällskap    51.42        1:48.64   
23  Olivia Malmborg  2006  Ystads Simsällskap    52.60        1:48.98   
24  Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen    50.48        1:49.66   
25  Maja Rödin  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    54.18        1:50.49   
26  Miki Prior  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    56.62        1:51.06   
27  Linnea Mårtensson  2006  Landskrona Simsällskap    53.01        1:52.40   
28  Elin Hedman  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    54.68        1:58.35   
29  Astrid Roos  2006  Ängelholms Simsällskap    58.41        1:59.16   
30  Emilia Grahn  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    59.44        2:04.15   
31  Celine Holman  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    1:05.00        2:09.31   
32  Elina Tousi  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    1:07.19        2:12.26   
Tyra Sivtoft  2006  Simklubben Lödde            DNS   
Ella Andersson  2006  Eslövs Simsällskap            DSQ   
Izabelle Agrell  2006  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Leona Assarsson  2006  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
Sofia Sjögren  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  18:02 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  18:11   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 37, 100m Medley Po -06, Finaler 11 år 
Sponsor: Syd El i Malmö 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Flodmark  2006  Ängelholms Simsällskap    38.87        1:23.81   
Axel Wergeland  2006  Simklubben Lödde    44.51        1:31.32   
Viggo Holst  2006  Helsingborgs Simsällskap    44.08        1:33.86   
Karl Svensson  2006  Simklubben Sydsim    44.70        1:37.42   
Arvid Söderberg  2006  Malmö Kappsimningsklubb    45.54        1:37.51   
Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton    46.92        1:37.77   
Teo Cokalic  2006  Helsingborgs Simsällskap    50.78        1:38.51   
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde    46.09        1:40.65   
Hugo Skölderud  2006  Simklubben Sydsim    45.13        1:41.12   
10  Rasmus Lundström  2006  Trelleborg Sim    48.47        1:41.26   
11  Jonatan Bååth  2006  Trelleborg Sim    48.90        1:41.91   
12  Elias Haugen  2006  Helsingborgs Simsällskap    50.63        1:42.66   
13  Felix Mårtensson  2006  Trelleborg Sim    46.77        1:43.15   
14  Carl-Magnus Källkvist  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    52.76        1:44.10   
15  Isak Jarebrant  2006  Simklubben Triton    52.87        1:44.28   
16  Stefan Kovacevic  2006  Helsingborgs Simsällskap    53.80        1:47.17   
17  Melvin Losvall  2006  Helsingborgs Simsällskap    55.80        1:59.35   
18  Albin Lundkvist  2006  Simklubben Lödde    55.22        1:59.39   
19  Hugo Sörum  2006  Malmö Kappsimningsklubb    57.91        2:00.39   
20  Vincent Rockler-Håkansson  2006  Simklubben Triton    59.52        2:02.08   
21  Douglas Åkerlind  2006  Vellinge-Näsets Simklubb    1:02.65        2:08.01   
Jakob Tidén  2006  Eslövs Simsällskap            DNS   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            DSQ   
Rasmus Mårtensson  2006  Simklubben Triton            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  18:11 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  18:38   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 38, 4X50m Frisim Mixed -06, Finaler 11 år 
Sponsor: Eladministration 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hs Mix [2006]  2006  Helsingborgs Simsällskap            2:23.88   
  Izabelle Agrell  2006      33.87        33.87   
  Viggo Holst  2006      34.86        1:08.73   
  Sally Persson  2006      37.30        1:46.03   
  Teo Cokalic  2006      37.85        2:23.88   
                     
SK Lödde Mix Lag 1 [2006]  2006  Simklubben Lödde            2:26.87   
  Tyra Sivtoft  2006      40.42        40.42   
  Ted Nilsson  2006      37.33        1:17.75   
  Ida Husby  2006      36.38        1:54.13   
  Aron Paulsson  2006      32.74        2:26.87   
                     
SK Triton Lag 1  2006  Simklubben Triton            2:27.55   
  Isa Ståhl  2006      36.78        36.78   
  Alfred Sternerup  2006      38.81        1:15.59   
  Rasmus Mårtensson  2006      38.20        1:53.79   
  Julia Nilsson  2006      33.76        2:27.55   
                     
Mkk Mix [2006] Lag 1  2006  Malmö Kappsimningsklubb            2:29.06   
  Arvid Söderberg  2006      38.49        38.49   
  Alex Jönsson  2006      37.55        1:16.04   
  Emilia Folklund  2006      35.06        1:51.10   
  Emma Hubred  2006      37.96        2:29.06   
                     
Mkk Mix Lag 2  2006  Malmö Kappsimningsklubb            2:48.61   
  Axel Bech  2006      38.60        38.60   
  Ashkan Alyasvand  2006      41.15        1:19.75   
  Ajla Causevic  2006      40.75        2:00.50   
  Saga Wemlén  2006      48.11        2:48.61   
                     
SK Lödde Mix Lag 2 [2006]  2006  Simklubben Lödde            2:52.25   
  Axel Wergeland  2006      36.13        36.13   
  Eleonora Sjögren  2006      52.04        1:28.17   
  Albin Lundkvist  2006      44.80        2:12.97   
  Amanda Dihle  2006      39.28        2:52.25   
                     
Vellinge-N Mix [2006]  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            2:58.86   
  Julia Primetta  2006      39.33        39.33   
  Mathias Schalin  2006      49.48        1:28.81   
  Miki Prior  2006      47.02        2:15.83   
  Carl-Magnus Källkvist  2006      43.03        2:58.86   
                     
Eslövs SS Mix [2006]  2006  Eslövs Simsällskap            DNS   
  Jakob Tidén  2006                 
  Ella Andersson  2006                 
  Livia Landmyr  2006                 
  Adam Malmquist  2006              DNS   
                     
SK Hajen Mix [2006]  2006  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
Vellinge-N Mix [2006] 2  2006  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  18:38 
 
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  05 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  09:19   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 39, 200m Medley Fl -05, Finaler 12 år 
Sponsor: Ultra Clean AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    37.52  1:23.23  2:14.03    2:53.91   
Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    37.02  1:21.43  2:16.59    2:54.15   
Ebba Jönsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    39.46  1:24.71  2:17.35    2:58.62   
Natasha Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    38.41  1:24.96  2:16.69    2:58.68   
Erica Persson  2005  Ängelholms Simsällskap    36.96  1:24.34  2:20.67    3:00.48   
Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb    40.40  1:28.28  2:18.55    3:00.60   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap    38.96  1:26.72  2:17.24    3:02.65   
Amanda Persson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    39.52  1:25.58  2:19.89    3:03.08   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    38.70  1:26.32  2:23.00    3:05.42   
10  Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton    38.25  1:25.83  2:22.71    3:06.87   
11  Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    42.44  1:32.49  2:24.96    3:08.67   
12  Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap    40.97  1:30.24  2:29.32    3:11.25   
13  Klara Pantev  2005  Helsingborgs Simsällskap    42.68  1:32.20  2:30.07    3:14.98   
14  Filippa Bremer  2005  Helsingborgs Simsällskap    41.24  1:39.38  2:34.06    3:19.38   
15  Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim    46.98  1:38.26  2:34.46    3:24.89   
16  Stella Jaran  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    48.35  1:45.58  2:49.06    3:37.13   
17  Ella Andréasson  2005  Simklubben Lödde    51.79  1:56.98  2:57.07    3:48.97   
Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim            DSQ   
Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            DSQ   
Nellie Emilsson  2005  Ystads Simsällskap            DSQ   
Öznur Metovska  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  09:19 
 
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  05 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  09:32   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 40, 200m Medley Po -05, Finaler 12 år 
Sponsor: Levin&Ohlsson Måleri AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    36.50  1:19.60  2:11.84    2:52.05   
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    37.03  1:22.76  2:18.10    2:55.73   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap    38.83  1:24.19  2:15.59    2:57.09   
Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap    40.04  1:24.73  2:21.84    2:58.37   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    39.05  1:26.00  2:21.04    3:02.31   
Simon Mosén  2005  Trelleborg Sim    37.88  1:23.74  2:23.41    3:05.29   
Noah Andersen  2005  Ängelholms Simsällskap    40.82  1:32.57  2:28.28    3:12.33   
Victor Borg  2005  Simklubben Triton    43.13  1:34.48  2:34.62    3:13.86   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb    38.74  1:30.11  2:31.20    3:16.35   
10  Jens Magnusson  2005  Simklubben Triton    45.49  1:34.63  2:32.08    3:19.29   
11  Jannes Krüger  2005  Malmö Kappsimningsklubb    48.39  1:41.63  2:42.51    3:28.39   
12  Johannes Svensson  2005  Ängelholms Simsällskap    50.49  1:42.52  2:44.16    3:31.53   
13  Elias Berg  2005  Ängelholms Simsällskap    50.34  1:46.35  2:53.67    3:44.53   
14  Dillar Said  2005  Malmö Kappsimningsklubb    55.62  1:58.40  3:07.26    4:00.08   
15  Emrik Johansson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    1:00.08  1:56.27  3:00.52    4:00.61   
16  Lucas Stark  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    57.65  2:00.46  3:08.45    4:01.20   
Oliver Wohlquist  2005  Landskrona Simsällskap            DNS   
Oliver Madsen  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  09:32 
 
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  05 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  09:48   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 41, 200m Medley Fl -04, Finaler 13 år 
Sponsor: Panduro Hobby AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton    35.66  1:16.47  2:05.62    2:44.92   
Tyra Öhlin  2004  Simklubben Triton    36.79  1:19.45  2:09.42    2:46.81   
Isabel Persson  2004  Simklubben Triton    35.33  1:19.27  2:07.58    2:48.60   
Mica Nolén  2004  Simklubben Triton    36.30  1:16.62  2:11.01    2:49.80   
Linnea Liljenfors  2004  Malmö Kappsimningsklubb    35.88  1:21.95  2:12.77    2:55.44   
Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap    39.88  1:25.86  2:16.55    2:58.10   
Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap    37.89  1:21.70  2:19.09    2:58.79   
Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde    40.47  1:26.87  2:17.83    3:00.13   
Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap    41.44  1:28.24  2:17.92    3:00.86   
10  Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb    39.84  1:26.41  2:20.02    3:00.91   
11  Julia Nilsson  2004  Simklubben Lödde    41.88  1:31.66  2:23.47    3:07.40   
12  Alice Devinder  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    42.12  1:32.44  2:27.57    3:08.82   
13  Olivia Fallesen  2004  Trelleborg Sim    40.56  1:30.49  2:23.87    3:12.09   
14  Emma Ramic  2004  Simklubben Triton    43.55  1:30.81  2:27.62    3:12.65   
15  Ebba Ringström  2004  Simklubben Triton    41.32  1:29.78  2:27.56    3:13.03   
16  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap    44.17  1:35.75  2:30.93    3:18.99   
17  Alicia Ståhl  2004  Helsingborgs Simsällskap    42.01  1:35.19  2:38.22    3:24.06   
18  Felicia Zander  2004  Ängelholms Simsällskap    46.30  1:38.47  2:43.19    3:30.01   
19  Hedda Andréasson  2004  Simklubben Lödde    48.58  1:44.88  2:49.46    3:41.84   
Hanna Johansson  2004  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Susanne Sarabi  2004  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  09:48 
 
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  05 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  09:54   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 42, 200m Medley Po -04, Finaler 13 år 
Sponsor: Jungklaus Konsulting AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    31.36  1:12.17  1:55.09    2:32.03   
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    35.03  1:14.18  2:06.51    2:44.91   
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim    36.03  1:21.38  2:09.78    2:48.53   
Oskar Strandqvist  2004  Eslövs Simsällskap    37.09  1:21.51  2:11.34    2:49.44   
Hampus Ståhl  2004  Eslövs Simsällskap    39.34  1:28.10  2:19.91    3:05.22   
Lucas Gyllenskiöld  2004  Simklubben Triton    54.06  1:52.27  3:05.00    4:04.34   
Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  09:54 
 
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  05 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  10:17   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 43, 100m Bröstsim Fl -05, Finaler 12 år 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Björnström  2005  Simklubben Triton    39.53        1:23.75   
Erma Duratovic  2005  Trelleborg Sim    39.20        1:25.79   
Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap    41.05        1:28.21   
Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsällskap    42.20        1:29.10   
Zinna Bengtsson Nimander  2005  Simklubben Triton    43.05        1:30.62   
Amanda Persson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    43.13        1:32.44   
Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    43.87        1:33.44   
Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    44.45        1:33.83   
Vega Vollmer  2005  Helsingborgs Simsällskap    43.48        1:33.84   
10  Natasha Olsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    45.34        1:33.93   
11  Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb    43.68        1:34.13   
12  Teodora Petric  2005  Malmö Kappsimningsklubb    44.56        1:34.87   
13  Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb    45.42        1:35.17   
14  Nellie Siöland  2005  Simklubben Triton    44.53        1:36.04   
15  Liv Bexell  2005  Helsingborgs Simsällskap    46.64        1:36.72   
16  Amanda Pålsson  2005  Simklubben Triton    45.68        1:37.13   
17  Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap    45.52        1:37.44   
18  Filippa Bremer  2005  Helsingborgs Simsällskap    45.23        1:38.48   
19  Amanda Jälminger  2005  Helsingborgs Simsällskap    47.77        1:39.00   
20  Bea Sprung  2005  Helsingborgs Simsällskap    47.41        1:39.80   
21  Frida Elofsson  2005  Simklubben Triton    47.95        1:41.07   
22  Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim    48.66        1:41.71   
23  Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap    45.83        1:42.32   
24  Nellie Emilsson  2005  Ystads Simsällskap    50.53        1:44.44   
25  Isabella Larsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    47.64        1:44.59   
26  Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    49.94        1:46.09   
27  Patrisia Lindén  2005  Helsingborgs Simsällskap    49.95        1:46.84   
28  Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb    50.65        1:47.23   
29  Isra Ademovska  2005  Malmö Kappsimningsklubb    51.21        1:49.75   
30  Jenny Nilsson  2005  Simklubben Triton    51.62        1:52.42   
31  Ida Viberg Mårtensson  2005  Ystads Simsällskap    54.18        1:52.47   
32  Ella Andréasson  2005  Simklubben Lödde    52.68        1:53.53   
33  Saga Rausek Nielsen  2005  Simklubben Triton    55.88        1:56.81   
34  Thea Arntell  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    57.23        2:02.86   
35  Lovisa Rosenström  2005  Ängelholms Simsällskap    56.52        2:03.52   
36  Julia Lennarsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    1:00.61        2:10.87   
37  Maja Kruse  2005  Malmö Kappsimningsklubb    1:01.77        2:10.93   
Celie Rosén  2005  Trelleborg Sim            DSQ   
Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  10:17 
 
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  05 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  10:30   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 44, 100m Bröstsim Po -05, Finaler 12 år 
Sponsor: Staffanstorp Tanden AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    41.74        1:28.70   
Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap    45.06        1:34.36   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    44.40        1:35.18   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    45.40        1:36.27   
Noah Andersen  2005  Ängelholms Simsällskap    46.86        1:37.06   
Malte Svensson  2005  Helsingborgs Simsällskap    46.64        1:40.03   
Joel Nilsson  2005  Ängelholms Simsällskap    47.26        1:41.62   
Jens Magnusson  2005  Simklubben Triton    48.85        1:44.10   
Vilgot Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    49.31        1:44.58   
10  Stefan Bondzic-Rasic  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    47.74        1:45.01   
11  Sebastian Strand  2005  Simklubben Triton    51.29        1:48.73   
12  Johannes Svensson  2005  Ängelholms Simsällskap    52.59        1:49.75   
13  Emrik Johansson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    52.17        1:49.94   
14  Vincent Berglind  2005  Malmö Kappsimningsklubb    53.16        1:51.70   
15  Hilding Hallberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    52.25        1:51.76   
16  Pelle Erdös  2005  Simklubben Lödde    51.56        1:51.81   
17  Victor Borg  2005  Simklubben Triton    52.93        1:52.59   
18  Patrik Eidenhag  2005  Ängelholms Simsällskap    56.20        1:55.36   
19  Wille Palm  2005  Helsingborgs Simsällskap    55.52        1:55.90   
20  Lucas Stark  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    57.35        2:01.05   
21  Alexander Silow  2005  Ystads Simsällskap    58.32        2:04.90   
22  Adam Lindsjö  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    1:00.41        2:13.34   
23  Adin Vlahovljak  2005  Landskrona Simsällskap    1:03.00        2:14.35   
Oliver Wohlquist  2005  Landskrona Simsällskap            DNS   
Andrey Slavnov  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  10:30 
 
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  05 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  10:40   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 45, 100m Bröstsim Fl -04, Finaler 13 år 
Sponsor: W&Å Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb    39.21        1:22.15   
Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap    41.56        1:27.13   
Isabel Persson  2004  Simklubben Triton    41.82        1:27.43   
Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim    41.56        1:28.19   
Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde    41.24        1:28.22   
Linnea Liljenfors  2004  Malmö Kappsimningsklubb    41.67        1:28.49   
Julia Nilsson  2004  Simklubben Lödde    43.48        1:30.77   
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb    43.42        1:31.65   
Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap    44.60        1:34.12   
10  Malin Olofsson  2004  Simklubben Triton    45.28        1:36.90   
11  Alice Devinder  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    45.49        1:36.93   
12  Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsällskap    45.36        1:37.38   
13  Olivia Fallesen  2004  Trelleborg Sim    45.95        1:38.22   
14  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap    45.44        1:39.09   
15  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap    47.48        1:40.42   
16  Elsa Thell  2004  Landskrona Simsällskap    46.86        1:40.59   
17  Ida Jeppsson  2004  Simklubben Triton    48.84        1:40.87   
18  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim    46.21        1:41.04   
19  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden    49.18        1:42.73   
20  Emma Ramic  2004  Simklubben Triton    48.99        1:43.73   
21  Nelly Gustavsson  2004  Landskrona Simsällskap    50.00        1:46.05   
22  Mollie Dalengran  2004  Simklubben Triton    50.08        1:47.10   
23  Emily Li  2004  Malmö Kappsimningsklubb    51.23        1:47.40   
24  Hedda Andréasson  2004  Simklubben Lödde    49.02        1:47.69   
25  Hanna Nilsson  2004  Trelleborg Sim    53.00        1:50.19   
26  Susanne Sarabi  2004  Simklubben Lödde    51.16        1:51.64   
27  Felicia Zander  2004  Ängelholms Simsällskap    54.36        1:56.08   
28  Alicia Ståhl  2004  Helsingborgs Simsällskap    54.74        1:59.20   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  10:40 
 
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  05 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  10:47   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 46, 100m Bröstsim Po -04, Finaler 13 år 
Sponsor: Lokaltidningen 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Lennartsson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    36.75        1:17.41   
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim    39.72        1:25.06   
Markus Qvarfordh  2004  Simklubben Triton    41.05        1:27.93   
Ludvig Romare  2004  Malmö Kappsimningsklubb    42.87        1:30.92   
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    42.99        1:31.39   
Oskar Strandqvist  2004  Eslövs Simsällskap    44.52        1:33.80   
Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap    44.80        1:36.41   
Hampus Ståhl  2004  Eslövs Simsällskap    46.46        1:38.48   
Ossian Lundholm  2004  Ystads Simsällskap    46.74        1:41.70   
10  Carl Rogmark  2004  Simklubben Hajen    49.43        1:45.20   
11  Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    50.52        1:47.01   
12  Alexander Persson  2004  Simklubben Triton    51.09        1:50.05   
13  Marcus Riis  2004  Ystads Simsällskap    54.94        2:00.92   
14  Erik Koch  2004  Simklubben Hajen    1:01.02        2:11.77   
Luke Brickhill  2004  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  10:47 
 
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  05 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  11:21   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 47, 100m Frisim Fl -05, Finaler 12 år 
Sponsor: Eladministration 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Bea Sprung  2005  Helsingborgs Simsällskap    33.65        1:09.82   
Maja Björnström  2005  Simklubben Triton    33.39        1:10.36   
Amanda Persson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    33.91        1:11.39   
Hildur Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    35.32        1:12.02   
Liv Bexell  2005  Helsingborgs Simsällskap    35.18        1:12.98   
Erica Persson  2005  Ängelholms Simsällskap    35.58        1:14.16   
Ella Röiseth  2005  Landskrona Simsällskap    35.81        1:14.36   
Nelly Ahmadi  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    36.00        1:14.48   
Ebba Jönsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    36.23        1:15.73   
10  Hanna Stenskepp  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    36.19        1:15.89   
11  Beatrice Ask  2005  Malmö Kappsimningsklubb    36.57        1:16.01   
12  Thea Wicknertz  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    36.60        1:16.09   
13  Vega Vollmer  2005  Helsingborgs Simsällskap    36.25        1:16.31   
14  Amanda Pålsson  2005  Simklubben Triton    37.34        1:17.21   
15  Johanna Jönsson  2005  Ystads Simsällskap    36.70        1:18.06   
15  Livia Sjunnesson  2005  Landskrona Simsällskap    36.93        1:18.06   
17  Patrisia Lindén  2005  Helsingborgs Simsällskap    37.18        1:18.18   
18  Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsällskap    37.42        1:18.74   
19  Nellie Siöland  2005  Simklubben Triton    36.41        1:18.85   
20  Amanda Jälminger  2005  Helsingborgs Simsällskap    38.06        1:19.43   
21  Emma Ingner  2005  Malmö Kappsimningsklubb    37.40        1:19.94   
22  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim    37.02        1:20.33   
23  Klara Pantev  2005  Helsingborgs Simsällskap    38.97        1:21.13   
24  Isabella Larsson  2005  Helsingborgs Simsällskap    38.48        1:22.40   
25  Nora Olsson  2005  Malmö Kappsimningsklubb    38.08        1:22.84   
26  Tova Siversson  2005  Landskrona Simsällskap    36.83        1:22.90   
27  Stella Jaran  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    39.59        1:25.20   
28  Ebba Holm  2005  Malmö Kappsimningsklubb    41.30        1:25.25   
29  Öznur Metovska  2005  Malmö Kappsimningsklubb    41.92        1:27.28   
30  Rebecca Westergren  2005  Trelleborg Sim    41.80        1:30.30   
31  Ella Andréasson  2005  Simklubben Lödde    45.18        1:36.07   
32  Thea Arntell  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    46.67        1:36.18   
33  Frida Elofsson  2005  Simklubben Triton    45.87        1:39.59   
34  Isra Ademovska  2005  Malmö Kappsimningsklubb    46.52        1:40.88   
35  Lovisa Rosenström  2005  Ängelholms Simsällskap    50.27        1:46.17   
36  Ida Viberg Mårtensson  2005  Ystads Simsällskap    51.24        1:49.27   
37  Julia Lennarsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    56.09        1:59.86   
Emma Persson Vejgården  2005  Simklubben Triton            DNS   
Annika Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
Celie Rosén  2005  Trelleborg Sim            DSQ   
Maja Kruse  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
Sofia Mohlin  2005  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  11:21 
 
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  05 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  11:32   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 48, 100m Frisim Po -05, Finaler 12 år 
Sponsor: Karaten Bygg AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Seth Nillund  2005  Malmö Kappsimningsklubb    32.47        1:07.40   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    33.11        1:08.21   
Jacob Langell  2005  Helsingborgs Simsällskap    34.76        1:10.64   
Aram Kazarian  2005  Malmö Kappsimningsklubb    33.42        1:11.41   
Niklas Andersson  2005  Helsingborgs Simsällskap    34.18        1:11.53   
Victor Borg  2005  Simklubben Triton    34.85        1:12.22   
Jonathan Ravn Rehnström  2005  Trelleborg Sim    35.26        1:13.50   
Joel Nilsson  2005  Ängelholms Simsällskap    35.44        1:13.62   
Anton Liebenhagen  2005  Simsällskapet Iden    35.40        1:13.63   
10  Simon Mosén  2005  Trelleborg Sim    34.16        1:13.72   
11  Ludvig Hoff  2005  Landskrona Simsällskap    36.55        1:16.14   
12  Noah Andersen  2005  Ängelholms Simsällskap    37.39        1:19.27   
13  Sebastian Strand  2005  Simklubben Triton    38.91        1:20.25   
14  Jannes Krüger  2005  Malmö Kappsimningsklubb    38.54        1:20.49   
15  Andrey Slavnov  2005  Malmö Kappsimningsklubb    37.95        1:20.54   
16  Oliver Madsen  2005  Malmö Kappsimningsklubb    39.24        1:20.57   
17  Jens Magnusson  2005  Simklubben Triton    40.00        1:23.74   
18  Malte Svensson  2005  Helsingborgs Simsällskap    39.62        1:24.74   
19  Hilding Hallberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    41.76        1:24.93   
20  Vilgot Lindberg  2005  Helsingborgs Simsällskap    40.42        1:25.55   
21  Wille Palm  2005  Helsingborgs Simsällskap    41.34        1:25.75   
22  Stefan Bondzic-Rasic  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    39.74        1:26.55   
23  Elias Berg  2005  Ängelholms Simsällskap    41.68        1:26.56   
24  Johannes Svensson  2005  Ängelholms Simsällskap    41.61        1:27.75   
25  Vincent Berglind  2005  Malmö Kappsimningsklubb    41.85        1:28.64   
26  Alexander Silow  2005  Ystads Simsällskap    43.42        1:30.47   
27  Lucas Stark  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    43.06        1:31.41   
28  Pelle Erdös  2005  Simklubben Lödde    43.89        1:32.87   
29  Dillar Said  2005  Malmö Kappsimningsklubb    44.10        1:33.63   
30  Patrik Eidenhag  2005  Ängelholms Simsällskap    45.46        1:33.65   
31  Dennis Henriksson  2005  Simsällskapet Iden    49.09        1:42.27   
32  Theodor Fought  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    48.23        1:45.38   
33  Adin Vlahovljak  2005  Landskrona Simsällskap    48.19        1:50.17   
34  Emrik Johansson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb    50.36        1:51.42   
35  Oscar Stenkula  2005  Simklubben Triton    54.99        2:03.58   
Oliver Wohlquist  2005  Landskrona Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  11:32 
 
Resultat Gren 49 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 49 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  05 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  11:43   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 49, 100m Frisim Fl -04, Finaler 13 år 
Sponsor: Panduro Hobby AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mica Nolén  2004  Simklubben Triton    31.75        1:05.57   
Julia Osterman  2004  Malmö Kappsimningsklubb    31.95        1:06.12   
Kristina Orban  2004  Malmö Kappsimningsklubb    32.35        1:07.00   
Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton    32.86        1:08.32   
Emelie Ek-Värn  2004  Landskrona Simsällskap    33.63        1:10.09   
Tyra Öhlin  2004  Simklubben Triton    33.60        1:10.32   
Tova Kjellberg  2004  Trelleborg Sim    33.56        1:10.42   
Fanny Hess  2004  Landskrona Simsällskap    33.89        1:10.63   
Isabel Persson  2004  Simklubben Triton    34.33        1:11.60   
10  Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsällskap    35.07        1:13.62   
11  Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap    36.28        1:14.74   
12  Hilma Sörum  2004  Malmö Kappsimningsklubb    36.61        1:14.96   
13  Alice Devinder  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    35.16        1:15.45   
14  Sanna Westerberg  2004  Trelleborg Sim    36.67        1:15.60   
15  Malin Olofsson  2004  Simklubben Triton    35.79        1:15.94   
16  Hanne Husby  2004  Simklubben Lödde    36.21        1:17.25   
17  Julia Nilsson  2004  Simklubben Lödde    37.04        1:17.51   
18  Tyra Jarvi  2004  Simsällskapet Iden    37.15        1:18.52   
19  Ida Jeppsson  2004  Simklubben Triton    37.89        1:18.53   
20  Alicia Ståhl  2004  Helsingborgs Simsällskap    37.75        1:19.10   
21  Hanna Johansson  2004  Malmö Kappsimningsklubb    38.18        1:19.47   
22  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap    38.77        1:19.73   
23  Ebba Ringström  2004  Simklubben Triton    36.70        1:21.39   
24  Mollie Dalengran  2004  Simklubben Triton    38.54        1:22.91   
25  Elsa Thell  2004  Landskrona Simsällskap    39.84        1:23.38   
26  Felicia Zander  2004  Ängelholms Simsällskap    40.10        1:24.01   
27  Emily Li  2004  Malmö Kappsimningsklubb    41.57        1:24.27   
28  Hedda Andréasson  2004  Simklubben Lödde    39.84        1:24.73   
29  Nelly Gustavsson  2004  Landskrona Simsällskap    40.57        1:25.43   
30  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap    40.94        1:27.14   
31  Olivia Fallesen  2004  Trelleborg Sim    41.47        1:29.31   
32  Hanna Nilsson  2004  Trelleborg Sim    44.49        1:34.15   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  11:43 
 
Resultat Gren 50 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 50 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  05 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  11:48   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 50, 100m Frisim Po -04, Finaler 13 år 
Sponsor: Rydjes Rörledning AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvig Romare  2004  Malmö Kappsimningsklubb    31.25        1:04.47   
Oskar Strandqvist  2004  Eslövs Simsällskap    31.69        1:06.02   
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    31.95        1:07.45   
Max Ringström  2004  Trelleborg Sim    32.67        1:08.40   
Markus Qvarfordh  2004  Simklubben Triton    33.58        1:10.30   
Erik Simonsson  2004  Vellinge-Näsets Simklubb    35.53        1:13.62   
Hampus Ståhl  2004  Eslövs Simsällskap    37.01        1:17.21   
Viggo Thomsen  2004  Landskrona Simsällskap    37.37        1:19.37   
Luke Brickhill  2004  Malmö Kappsimningsklubb    38.92        1:21.09   
10  Ossian Lundholm  2004  Ystads Simsällskap    40.83        1:25.70   
11  Carl Rogmark  2004  Simklubben Hajen    41.75        1:26.18   
12  Marcus Riis  2004  Ystads Simsällskap    43.33        1:33.53   
13  Lucas Gyllenskiöld  2004  Simklubben Triton    44.85        1:34.93   
14  Erik Koch  2004  Simklubben Hajen    47.33        1:40.65   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  05 februari 2017 
Licensierad till: Simklubben Triton  Utskriftstid  11:48 
 
Resultat Gren 51 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 51 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dronksim    Utskriftsdatum  05 februari 2017   
  Tävlingsort  Staffantorp    Utskriftstid  12:07   
  Arrangör  Sk Triton         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 51, 4X50m Medley Mixed 04oy, Finaler 13 år och yngre 
Sponsor: Eladministration 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mkk Mix [2004] Lag 1  2004  Malmö Kappsimningsklubb            2:15.46   
  Ludvig Romare  2004      36.13        36.13   
  Hugo Lennartsson  2004      34.95        1:11.08   
  Kristina Orban  2004      34.27        1:45.35   
  Julia Osterman  2004      30.11        2:15.46   
                     
Trelleborg Mix [2004]  2004  Trelleborg Sim            2:21.91   
  Simon Mosén  2005      38.59        38.59   
  Max Ringström  2004      38.96        1:17.55   
  Erma Duratovic  2005      33.58        1:51.13   
  Tova Kjellberg  2004      30.78        2:21.91   
                     
SK Triton Lag 1  2004  Simklubben Triton            2:22.22   
  Mica Nolén  2004      34.04        34.04   
  Maja Björnström  2005      39.37        1:13.41   
  Markus Qvarfordh  2004      36.84        1:50.25   
  Victor Borg  2005      31.97        2:22.22   
                     
Hs Mix [2005] Lag 1  2005  Helsingborgs Simsällskap            2:23.03   
  Jacob Langell  2005      37.09        37.09   
  Niklas Andersson  2005      39.92        1:17.01   
  Hildur Andersson  2005      34.50        1:51.51   
  Bea Sprung  2005      31.52        2:23.03   
                     
Vellinge-N Mix [2004]1  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            2:28.16   
  Isaac Barrett  2005      36.91        36.91   
  Hanna Stenskepp  2005      42.30        1:19.21   
  Erik Simonsson  2004      36.86        1:56.07   
  Amanda Persson  2005      32.09        2:28.16   
                     
Mkk Mix [2004] Lag 2  2004  Malmö Kappsimningsklubb            2:30.19   
  Beatrice Ask  2005      40.74        40.74   
  Linnea Liljenfors  2004      40.37        1:21.11   
  Seth Nillund  2005      37.11        1:58.22   
  Aram Kazarian  2005      31.97        2:30.19   
                     
SK Lödde Mix Lag 1 [2004]  2004  Simklubben Lödde            2:31.09   
  Julia Nilsson  2004      40.45        40.45   
  Hanne Husby  2004      39.80        1:20.25