2021-11-29   03:41:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Serie-Sims Division 3

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Serie-SIm    Utskriftsdatum  11 december 2016   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  14:09   
  Arrangr  Malm KK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 december 2016         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
ss Tser  2000  ngelholms Simsllskap            2:13.54   
  Miranda Ingvarsson  2001      1:42.08        1:42.08   
  Emmie Andersson  2003      31.46        2:13.54   
  Alma Sandberg  2002                 
  Nelly Hansson  2004      2:13.54        2:13.54   
                     
Triton  Simklubben Triton            2:21.63   
  Nina Noln  2002      37.68        37.68   
  Julia Stenstrm  2002      38.87        1:16.55   
  Isabel Persson  2004      34.62        1:51.17   
  Maja Blomliden  2004      30.46        2:21.63   
                     
SK Ran Fl  Simklubben Ran            2:28.68   
  Isabella Revstedt  2001      31.40        31.40   
  Elna Jepsson  2002      38.07        1:09.47   
  Barbette Karylle  2003      40.97        1:50.44   
  Lina Malmgren  2004      38.24        2:28.68   
                     
Mkk Lagkapp Fl  Malm Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 december 2016 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:09 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Serie-SIm    Utskriftsdatum  11 december 2016   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  14:09   
  Arrangr  Malm KK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 december 2016         
 
 
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
ss Pgar  2003  ngelholms Simsllskap            2:11.51   
  Gustaf Stokholm  2004      33.89        33.89   
  Wilmer Ingvarsson  2003      36.43        1:10.32   
  Stig Greiner  2003      31.91        1:42.23   
  Leo Pekberg  2002      29.28        2:11.51   
                     
Mkk Lagkapp  Malm Kappsimningsklubb            2:14.23   
  Philip Stenberg  2001      30.65        30.65   
  Bo Beckman  2002      36.95        1:07.60   
  Vincent Tran  2004      1:06.63        2:14.23   
  Jacob Baxmann  2003              2:14.23   
                     
SK Ran Po  Simklubben Ran            2:17.82   
  Joel Dahlgren  2002      32.11        32.11   
  David Elfvin  2002      34.93        1:07.04   
  Arvid Axelsson  2003      34.56        1:41.60   
  Mustapha Hariri  2005      36.22        2:17.82   
                     
SK Triton Po  Simklubben Triton            2:28.78   
  Markus Qvarfordh  2004      36.85        36.85   
  Theo Ceplitis  2004      44.06        1:20.91   
  Noel Persson  2002      33.18        1:54.09   
  Kasper Marcusson Madsen  2004      34.69        2:28.78   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 december 2016 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:09 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Serie-SIm    Utskriftsdatum  11 december 2016   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  14:16   
  Arrangr  Malm KK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 december 2016         
 
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Erica Persson  2005  ngelholms Simsllskap            32.79   
Leah Ljungerud  2006  ngelholms Simsllskap            33.11   
Julia Nilsson  2006  Simklubben Triton            35.85   
Isa Sthl  2006  Simklubben Triton            36.00   
Ebba Holm  2005  Malm Kappsimningsklubb            37.44   
Charlotte Krger  2007  Malm Kappsimningsklubb            38.71   
Freja Rosenlund  2005  Simklubben Ran            49.24   
Vega Mrtensson  2006  Simklubben Ran            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 december 2016 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:16 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Serie-SIm    Utskriftsdatum  11 december 2016   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  14:19   
  Arrangr  Malm KK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 december 2016         
 
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Kevin Waltersson  2006  Simklubben Triton            31.93   
Joel Nilsson  2005  ngelholms Simsllskap            34.36   
Emil Flodmark  2006  ngelholms Simsllskap            34.52   
Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran            35.92   
Jannes Krger  2005  Malm Kappsimningsklubb            36.34   
Rasmus Mrtensson  2006  Simklubben Triton            38.91   
Kevin Andersson  2005  Simklubben Ran            45.28   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 december 2016 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:19 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Serie-SIm    Utskriftsdatum  11 december 2016   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  14:23   
  Arrangr  Malm KK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 december 2016         
 
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Julia Osterman  2004  Malm Kappsimningsklubb    1:05.22        1:05.22   
Ebba Hellzn  2003  ngelholms Simsllskap    1:06.43        1:06.43   
Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton    1:07.55        1:07.55   
Bianca Jarbsj  2003  ngelholms Simsllskap    32.59        1:07.92   
Nicole Ahlbeck  2003  Malm Kappsimningsklubb    33.17        1:08.18   
Tyra hlin  2004  Simklubben Triton    33.21        1:09.08   
Lina Malmgren  2004  Simklubben Ran    40.16        1:27.20   
Alexandra Skogberg  2003  Simklubben Ran    1:31.94        1:31.94   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 december 2016 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:23 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Serie-SIm    Utskriftsdatum  11 december 2016   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  14:27   
  Arrangr  Malm KK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 december 2016         
 
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Stig Greiner  2003  ngelholms Simsllskap    31.29        1:05.17   
Gustaf Stokholm  2004  ngelholms Simsllskap    31.25        1:05.61   
Jacob Baxmann  2003  Malm Kappsimningsklubb    31.41        1:05.80   
Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran    31.99        1:07.23   
Leith Al-Sheesh  2003  Malm Kappsimningsklubb    35.31        1:16.03   
Kasper Marcusson Madsen  2004  Simklubben Triton    37.28        1:17.01   
Max Alm  2003  Simklubben Triton    36.27        1:17.46   
Yaser Sultan  2005  Simklubben Ran    36.56        1:20.25   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 december 2016 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:27 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Serie-SIm    Utskriftsdatum  11 december 2016   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  14:31   
  Arrangr  Malm KK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 december 2016         
 
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Filippa Sundstrm  2001  ngelholms Simsllskap    30.16        1:02.03   
Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    30.67        1:03.75   
Klara Flodmark  2001  ngelholms Simsllskap    31.71        1:05.99   
Nina Noln  2002  Simklubben Triton    33.08        1:08.23   
Bachira El-Laham  2002  Malm Kappsimningsklubb    32.63        1:08.31   
Emilia Stlhammar  2001  Simklubben Triton    34.27        1:10.57   
Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malm Kappsimningsklubb    33.81        1:11.08   
Linnea Nimander  2002  Simklubben Ran    34.87        1:14.32   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 december 2016 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:31 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Serie-SIm    Utskriftsdatum  11 december 2016   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  14:35   
  Arrangr  Malm KK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 december 2016         
 
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran    28.35        58.27   
Simon Ghidini  2001  Malm Kappsimningsklubb    28.26        58.95   
Douglas Thulin Ahlstrm  2001  Simklubben Ran    29.60        1:02.22   
Carl Ewertz  2002  Malm Kappsimningsklubb    31.28        1:04.90   
Noel Persson  2002  Simklubben Triton    31.91        1:06.99   
Noa Rydn  2004  ngelholms Simsllskap    33.34        1:11.92   
Nol Kindvall-Manners  2003  Simklubben Triton    34.26        1:15.52   
Hugo Hallberg  2003  ngelholms Simsllskap    41.88        1:30.92   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 december 2016 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:35 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Serie-SIm    Utskriftsdatum  11 december 2016   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  14:39   
  Arrangr  Malm KK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 december 2016         
 
 
Gren 9, 50m Brstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton            45.13   
Anna Larsson  2006  ngelholms Simsllskap            46.12   
Linn Axelsson  2006  ngelholms Simsllskap            48.37   
Isra Ademovska  2005  Malm Kappsimningsklubb            48.67   
Julia Nilsson  2006  Simklubben Triton            50.18   
Charlotte Krger  2007  Malm Kappsimningsklubb            50.95   
Lisa Harde  2006  Simklubben Ran            54.93   
Freja Rosenlund  2005  Simklubben Ran            57.44   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 december 2016 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:39 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Serie-SIm    Utskriftsdatum  11 december 2016   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  14:42   
  Arrangr  Malm KK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 december 2016         
 
 
Gren 10, 50m Brstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Noah Andersen  2005  ngelholms Simsllskap            44.14   
Jannes Krger  2005  Malm Kappsimningsklubb            47.22   
Gustav Bach  2005  Simklubben Ran            47.66   
Johannes Svensson  2005  ngelholms Simsllskap            48.92   
Emil Hjalmarsson  2006  Simklubben Ran            48.93   
Alex Jnsson  2006  Malm Kappsimningsklubb            49.50   
Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton            50.47   
Albin Bjrnstrm  2007  Simklubben Triton            51.36   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 december 2016 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:42 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Serie-SIm    Utskriftsdatum  11 december 2016   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  14:46   
  Arrangr  Malm KK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 december 2016         
 
 
Gren 11, 100m Brstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Emmie Andersson  2003  ngelholms Simsllskap    39.77        1:22.62   
Victoria Andersson  2003  ngelholms Simsllskap    40.86        1:25.33   
Moa Jrnegren  2003  Simklubben Triton    39.98        1:26.52   
Isabel Persson  2004  Simklubben Triton    41.73        1:28.17   
Linnea Liljenfors  2004  Malm Kappsimningsklubb    41.22        1:28.47   
Mikaela Virc  2003  Malm Kappsimningsklubb    45.24        1:36.17   
Barbette Karylle  2003  Simklubben Ran    49.57        1:43.78   
Kajsa Sjstrm Andersson  2004  Simklubben Ran            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 december 2016 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:46 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Serie-SIm    Utskriftsdatum  11 december 2016   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  15:37   
  Arrangr  Malm KK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 december 2016         
 
 
Gren 12, 100m Brstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Wilmer Ingvarsson  2003  ngelholms Simsllskap    38.27        1:21.31   
Svante Vilhelmsson  2003  Malm Kappsimningsklubb    40.32        1:25.89   
Andre Wester  2003  ngelholms Simsllskap    41.65        1:26.25   
Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran    40.16        1:27.63   
Markus Qvarfordh  2004  Simklubben Triton    41.28        1:27.64   
Vincent Tran  2004  Malm Kappsimningsklubb    41.23        1:29.40   
Kasper Marcusson Madsen  2004  Simklubben Triton    48.03        1:42.16   
Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran    52.84        1:49.08   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 december 2016 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:37 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Serie-SIm    Utskriftsdatum  11 december 2016   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  15:37   
  Arrangr  Malm KK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 december 2016         
 
 
Gren 13, 100m Brstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Miranda Ingvarsson  2001  ngelholms Simsllskap    37.97        1:18.45   
Alma Sandberg  2002  ngelholms Simsllskap    37.46        1:19.20   
Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran    37.70        1:20.72   
Elna Jepsson  2002  Simklubben Ran    42.22        1:26.73   
Julia Stenstrm  2002  Simklubben Triton    40.94        1:26.91   
Bachira El-Laham  2002  Malm Kappsimningsklubb    44.82        1:34.24   
Mira Ahlberg  2003  Simklubben Triton    44.01        1:34.75   
Felicia Sjstrm  2002  Malm Kappsimningsklubb    48.22        1:43.58   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 december 2016 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:37 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Serie-SIm    Utskriftsdatum  11 december 2016   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  15:37   
  Arrangr  Malm KK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 december 2016         
 
 
Gren 14, 100m Brstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Simon Ghidini  2001  Malm Kappsimningsklubb    36.70        1:18.27   
David Elfvin  2002  Simklubben Ran    37.18        1:19.69   
Carl Ewertz  2002  Malm Kappsimningsklubb    39.10        1:22.34   
Emil Bergman  2001  Simklubben Ran    38.43        1:22.52   
Noa Rydn  2004  ngelholms Simsllskap    45.81        1:35.77   
Theo Ceplitis  2004  Simklubben Triton    47.58        1:40.80   
Filip af Klinteberg  2003  Simklubben Triton    48.50        1:42.27   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 december 2016 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:37 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Serie-SIm    Utskriftsdatum  11 december 2016   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  15:13   
  Arrangr  Malm KK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 december 2016         
 
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Julia Erkselius  2006  Simklubben Triton            40.45   
Leah Ljungerud  2006  ngelholms Simsllskap            40.53   
Jenny Nilsson  2005  Simklubben Triton            42.79   
Anna Larsson  2006  ngelholms Simsllskap            43.79   
Emma Hubred  2006  Malm Kappsimningsklubb            44.36   
Ebba Holm  2005  Malm Kappsimningsklubb            45.55   
Elena Seitzberg  2005  Simklubben Ran            45.93   
Vega Mrtensson  2006  Simklubben Ran            53.29   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 december 2016 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:13 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Serie-SIm    Utskriftsdatum  11 december 2016   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  15:17   
  Arrangr  Malm KK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 december 2016         
 
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Emil Flodmark  2006  ngelholms Simsllskap            40.00   
Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran            42.04   
Joel Nilsson  2005  ngelholms Simsllskap            43.36   
Arvid Sderberg  2006  Malm Kappsimningsklubb            45.08   
Hadi Hariri  2005  Simklubben Ran            45.20   
Oliver Madsen  2005  Malm Kappsimningsklubb            46.70   
Kevin Waltersson  2006  Simklubben Triton            48.06   
Rasmus Mrtensson  2006  Simklubben Triton            48.80   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 december 2016 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:17 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Serie-SIm    Utskriftsdatum  11 december 2016   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  15:38   
  Arrangr  Malm KK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 december 2016         
 
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Maja Blomliden  2004  Simklubben Triton    36.64        1:14.81   
Nelly Hansson  2004  ngelholms Simsllskap    37.57        1:16.41   
Linnea Liljenfors  2004  Malm Kappsimningsklubb    36.93        1:17.41   
Emmie Andersson  2003  ngelholms Simsllskap    39.36        1:19.76   
Tyra hlin  2004  Simklubben Triton    39.80        1:20.40   
Hilma Srum  2004  Malm Kappsimningsklubb    42.68        1:25.92   
Alexandra Skogberg  2003  Simklubben Ran    54.00        1:51.73   
Kajsa Sjstrm Andersson  2004  Simklubben Ran            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 december 2016 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:38 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Serie-SIm    Utskriftsdatum  11 december 2016   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  15:25   
  Arrangr  Malm KK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 december 2016         
 
 
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Wilmer Ingvarsson  2003  ngelholms Simsllskap    36.37        1:13.13   
Gustaf Stokholm  2004  ngelholms Simsllskap    35.83        1:14.72   
Markus Qvarfordh  2004  Simklubben Triton    37.40        1:15.78   
Jacob Baxmann  2003  Malm Kappsimningsklubb    37.29        1:17.20   
Svante Vilhelmsson  2003  Malm Kappsimningsklubb    1:22.40        1:22.40   
Mustapha Hariri  2005  Simklubben Ran    44.79        1:31.83   
Neo Palenmark  2003  Simklubben Triton    44.56        1:32.93   
David Li Shi Jun  2003  Simklubben Ran            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 december 2016 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:25 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Serie-SIm    Utskriftsdatum  11 december 2016   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  15:30   
  Arrangr  Malm KK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 december 2016         
 
 
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    33.38        1:08.77   
Miranda Ingvarsson  2001  ngelholms Simsllskap    34.03        1:09.44   
Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran    37.01        1:14.53   
Klara Flodmark  2001  ngelholms Simsllskap    36.48        1:14.76   
Emilia Stlhammar  2001  Simklubben Triton    40.19        1:22.36   
Ebba Ringstrm  2004  Simklubben Triton    40.08        1:24.57   
Sanna Bredberg Jakstrand  2003  Malm Kappsimningsklubb    41.99        1:27.02   
Mia Lang  2002  Malm Kappsimningsklubb    41.57        1:27.20   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 december 2016 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:30 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Serie-SIm    Utskriftsdatum  11 december 2016   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  15:34   
  Arrangr  Malm KK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 december 2016         
 
 
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Philip Stenberg  2001  Malm Kappsimningsklubb    30.93        1:06.12   
Bo Beckman  2002  Malm Kappsimningsklubb    32.89        1:07.72   
Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran    33.93        1:10.14   
Leo Pekberg  2002  ngelholms Simsllskap    36.49        1:15.07   
Emil Bergman  2001  Simklubben Ran    37.58        1:17.59   
Nol Kindvall-Manners  2003  Simklubben Triton    43.68        1:31.35   
Theo Ceplitis  2004  Simklubben Triton    45.61        1:33.69   
Hugo Hallberg  2003  ngelholms Simsllskap    52.58        1:50.24   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 december 2016 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:34 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Serie-SIm    Utskriftsdatum  11 december 2016   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  15:40   
  Arrangr  Malm KK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 december 2016         
 
 
Gren 21, 25m Fjrilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Erica Persson  2005  ngelholms Simsllskap            16.10   
Jenny Nilsson  2005  Simklubben Triton            17.77   
Isa Sthl  2006  Simklubben Triton            17.87   
Elena Seitzberg  2005  Simklubben Ran            18.28   
Emma Hubred  2006  Malm Kappsimningsklubb            18.99   
Linn Axelsson  2006  ngelholms Simsllskap            19.11   
Lisa Harde  2006  Simklubben Ran            23.56   
Ajla Causevic  2006  Malm Kappsimningsklubb            23.87   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 december 2016 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:40 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Serie-SIm    Utskriftsdatum  11 december 2016   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  15:43   
  Arrangr  Malm KK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 december 2016         
 
 
Gren 22, 25m Fjrilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Noah Andersen  2005  ngelholms Simsllskap            17.74   
Gabriel Hachem  2005  Simklubben Ran            18.78   
Axel Bech  2006  Malm Kappsimningsklubb            19.38   
Johannes Svensson  2005  ngelholms Simsllskap            19.58   
Arvid Sderberg  2006  Malm Kappsimningsklubb            19.91   
Alfred Sternerup  2006  Simklubben Triton            20.03   
Emil Hjalmarsson  2006  Simklubben Ran            22.08   
Albin Bjrnstrm  2007  Simklubben Triton            24.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 december 2016 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:43 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Serie-SIm    Utskriftsdatum  11 december 2016   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  15:52   
  Arrangr  Malm KK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 december 2016         
 
 
Gren 23, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Ebba Hellzn  2003  ngelholms Simsllskap            34.03   
Nicole Ahlbeck  2003  Malm Kappsimningsklubb            34.30   
Julia Osterman  2004  Malm Kappsimningsklubb            34.64   
Bianca Jarbsj  2003  ngelholms Simsllskap            34.96   
Isabel Persson  2004  Simklubben Triton            35.21   
Malin Olofsson  2004  Simklubben Triton            36.91   
Barbette Karylle  2003  Simklubben Ran            41.73   
Lina Malmgren  2004  Simklubben Ran            45.90   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 december 2016 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:52 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Serie-SIm    Utskriftsdatum  11 december 2016   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  15:45   
  Arrangr  Malm KK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 december 2016         
 
 
Gren 24, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Stig Greiner  2003  ngelholms Simsllskap            32.31   
Leith Al-Sheesh  2003  Malm Kappsimningsklubb            37.10   
Vincent Tran  2004  Malm Kappsimningsklubb            37.38   
Andre Wester  2003  ngelholms Simsllskap            38.67   
Neo Palenmark  2003  Simklubben Triton            41.30   
Max Alm  2003  Simklubben Triton            42.39   
Yaser Sultan  2005  Simklubben Ran            44.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 december 2016 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:45 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Serie-SIm    Utskriftsdatum  11 december 2016   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  15:52   
  Arrangr  Malm KK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 december 2016         
 
 
Gren 25, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Alma Sandberg  2002  ngelholms Simsllskap            32.00   
Filippa Sundstrm  2001  ngelholms Simsllskap            32.51   
Mathilda Herlin  2001  Simklubben Ran            33.16   
Isabella Frykholm  2001  Simklubben Ran            33.78   
Nina Noln  2002  Simklubben Triton            35.85   
Mia Lang  2002  Malm Kappsimningsklubb            36.16   
Julia Stenstrm  2002  Simklubben Triton            38.57   
Felicia Sjstrm  2002  Malm Kappsimningsklubb            39.27   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 december 2016 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:52 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Serie-SIm    Utskriftsdatum  11 december 2016   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  15:50   
  Arrangr  Malm KK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 december 2016         
 
 
Gren 26, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Philip Stenberg  2001  Malm Kappsimningsklubb            30.22   
Douglas Romare  2001  Trelleborg Sim            31.18   
Bjrn Wallenius  2001  Simklubben Ran            33.34   
Leo Pekberg  2002  ngelholms Simsllskap            33.60   
Douglas Thulin Ahlstrm  2001  Simklubben Ran            33.77   
Noel Persson  2002  Simklubben Triton            35.53   
Filip af Klinteberg  2003  Simklubben Triton            43.90   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 december 2016 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:50 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Serie-SIm    Utskriftsdatum  11 december 2016   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  15:57   
  Arrangr  Malm KK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 december 2016         
 
 
Gren 27, 5*50m frisim damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
ss Tser  2000  ngelholms Simsllskap            2:35.96   
  Miranda Ingvarsson  2001      29.35        29.35   
  Alma Sandberg  2002      30.07        59.42   
  Bianca Jarbsj  2003      31.77        1:31.19   
  Nelly Hansson  2004      32.27        2:03.46   
  Erica Persson  2005      32.50        2:35.96   
                     
Mkk Lagkapp Fl  Malm Kappsimningsklubb            2:43.57   
  Bachira El-Laham  2002      31.80        31.80   
  Ebba Holm  2005      37.66        1:09.46   
  Nicole Ahlbeck  2003      31.69        1:41.15   
  Sanna Bredberg Jakstrand  2003      32.63        2:13.78   
  Julia Osterman  2004      29.79        2:43.57   
                     
Triton  Simklubben Triton            2:44.36   
  Maja Blomliden  2004      31.57        31.57   
  Tyra hlin  2004      33.35        1:04.92   
  Isa Sthl  2006      36.39        1:41.31   
  Isabel Persson  2004      31.77        2:13.08   
  Nina Noln  2002      31.28        2:44.36   
                     
SK Ran Fl  Simklubben Ran            2:52.58   
  Elna Jepsson  2002      29.12        29.12   
  Lina Malmgren  2004      40.43        1:09.55   
  Barbette Karylle  2003      36.33        1:45.88   
  Isabella Revstedt  2001      29.16        2:15.04   
  Elena Seitzberg  2005      37.54        2:52.58   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 december 2016 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:57 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tvling  Serie-SIm    Utskriftsdatum  11 december 2016   
  Tvlingsort  Malm    Utskriftstid  16:01   
  Arrangr  Malm KK         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  11 december 2016         
 
 
Gren 28, 5*50m frisim herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Mkk Lagkapp  Malm Kappsimningsklubb            2:31.85   
  Simon Ghidini  2001      26.06        26.06   
  Jannes Krger  2005      35.94        1:02.00   
  Vincent Tran  2004      31.65        1:33.65   
  Jacob Baxmann  2003      30.13        2:03.78   
  Bo Beckman  2002      28.07        2:31.85   
                     
ss Pgar  2003  ngelholms Simsllskap            2:34.67   
  Wilmer Ingvarsson  2003      29.78        29.78   
  Gustaf Stokholm  2004      31.44        1:01.22   
  Joel Nilsson  2005      1:04.39        2:05.61   
  Stig Greiner  2003      29.06        2:34.67   
  Leo Pekberg  2002              2:34.67   
                     
SK Ran Po  Simklubben Ran            2:40.51   
  Bjrn Wallenius  2001      29.96        29.96   
  Hadi Hariri  2005      1:06.27        1:36.23   
  Arvid Axelsson  2003      26.98        2:03.21   
  Joel Dahlgren  2002      37.30        2:40.51   
  Mustapha Hariri  2005              2:40.51   
                     
SK Triton Po  Simklubben Triton            2:54.68   
  Alfred Sternerup  2006      40.01        40.01   
  Theo Ceplitis  2004      34.90        1:14.91   
  Kasper Marcusson Madsen  2004      1:07.11        2:22.02   
  Noel Persson  2002      32.66        2:54.68   
  Markus Qvarfordh  2004              2:54.68   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  11 december 2016 
Licensierad till: Malm Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner