2021-11-27   07:26:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för ENA Games 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  21 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  09:36   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 1, 50m Ryggsim Herrar, Frsk 12 r och yngre 
Sponsor: Ackes Frgcenter 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsllskap            37.66   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsllskap            38.80   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsllskap            40.01   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsllskap            40.49   
Malte Franzn  2007  Upsala Simsllskap            41.60   
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            42.73   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsllskap            44.63   
Manfred Brnstrm  2005  Skuru Idrottsklubb            45.10   
Tomas Frman  2005  Upsala Simsllskap            45.67   
10  Eskil Brnstrm  2006  Skuru Idrottsklubb            45.79   
11  Filip Hallin  2006  Upsala Simsllskap            47.28   
12  Edvin Pitic  2005  Upsala Simsllskap            51.50   
Nils Frman  2005  Upsala Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  09:36 
 
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  21 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  16:13   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 1, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 r och yngre 
Sponsor: Ackes Frgcenter 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsllskap            37.16   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsllskap            37.34   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsllskap            40.87   
Malte Franzn  2007  Upsala Simsllskap            41.30   
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            45.04   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  16:13 
 
Resultat Gren 2 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  21 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  09:52   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 2, 50m Ryggsim Damer, Frsk 12 r och yngre 
Sponsor: Ackes Frgcenter 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena            35.84   
Ida Dalin  2005  Sala Simsllskap            36.03   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsllskap            36.33   
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsllskap            36.48   
Mathilda Almgren  2005  Skuru Idrottsklubb            38.20   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsllskap            38.47   
Melody Read  2005  Skuru Idrottsklubb            40.18   
Nora Kovacs  2006  Skuru Idrottsklubb            40.74   
Malvina Walldn  2005  Simklubben Ena            40.94   
10  Matilda Bergstrm  2005  Skuru Idrottsklubb            41.16   
11  Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            41.34   
12  Emma Lidell  2005  Skuru Idrottsklubb            41.79   
13  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsllskap            41.80   
14  Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb            42.26   
15  Lovis Lng  2005  Upsala Simsllskap            42.76   
16  Hilma Wahlstrm  2006  Upsala Simsllskap            43.27   
17  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            44.24   
18  Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsllskap            44.39   
19  Louise Mrtensson  2006  Skuru Idrottsklubb            46.31   
20  Olivia Budden  2007  Simklubben Ena            46.71   
21  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsllskap            47.10   
22  Emilia hln  2005  Upsala Simsllskap            47.60   
23  Olivia Punga  2005  Upsala Simsllskap            47.84   
24  Tilda Hgbom  2005  Skuru Idrottsklubb            48.03   
25  Nina Nilsson  2005  Skuru Idrottsklubb            48.38   
26  Thea Eriksson  2006  Simklubben Ena            48.41   
27  Sanna Randerstedt  2006  Simklubben Ena            50.39   
28  Filippa Bergman  2005  Skuru Idrottsklubb            50.87   
29  Elin Finne  2007  Blsta Simklubb            51.01   
30  Molly Brinck  2007  Blsta Simklubb            51.17   
31  Alice Belic  2005  Skuru Idrottsklubb            51.32   
32  Ebba Rosenberg  2007  Blsta Simklubb            53.42   
33  Tindra Brgrd  2006  Simklubben Ena            53.76   
34  Tva Jakobs Kling  2006  Skuru Idrottsklubb            1:05.85   
35  Linnea Alvin  2006  Simklubben Ena            1:05.98   
Tilde Svegrdh  2005  Upsala Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  09:52 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  21 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  16:16   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 2, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 r och yngre 
Sponsor: Ackes Frgcenter 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Ida Dalin  2005  Sala Simsllskap            35.52   
Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena            35.64   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsllskap            36.72   
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsllskap            37.10   
Mathilda Almgren  2005  Skuru Idrottsklubb            37.69   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsllskap            39.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  16:16 
 
Resultat Gren 3 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  21 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  09:57   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar, Frsk 13 - 14 r 
Sponsor: Enkping Bowling 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Malmstrm  2003  Skuru Idrottsklubb    32.75        1:09.22   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsllskap    35.84        1:13.77   
Gustaf Walldn  2003  Simklubben Ena    37.49        1:16.50   
Jonathan Svedberg  2003  Sala Simsllskap    36.87        1:18.06   
Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb    38.88        1:19.63   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsllskap    39.05        1:20.41   
Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb    39.54        1:22.12   
Lukas Hglund  2004  Upsala Simsllskap    40.33        1:22.91   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsllskap    39.90        1:23.27   
10  Victor Bckstrm  2003  Skuru Idrottsklubb    40.05        1:23.39   
11  Felix Mrvad  2003  Sala Simsllskap    41.77        1:25.61   
12  William Rismyhr  2004  Upsala Simsllskap    43.06        1:26.60   
13  Malte Larsson  2003  Sala Simsllskap    42.71        1:27.73   
14  Max Antonsson  2004  Sala Simsllskap    42.84        1:28.45   
15  Linus Bergstrand  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    41.88        1:28.82   
16  Olle Nilsson  2004  Sala Simsllskap    43.64        1:29.34   
17  Joel Fischer  2003  Upsala Simsllskap    43.64        1:29.53   
18  Samuel Delvenne  2003  Upsala Simsllskap    43.38        1:30.94   
Mikael Sderberg  2003  Upsala Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar, Frsk 15 - 16 r 
Sponsor: Enkping Bowling 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Edwin Nystrand  2002  Sala Simsllskap    32.56        1:06.79   
Marcus Johnsson  2002  Sala Simsllskap    32.52        1:07.79   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsllskap    32.87        1:08.57   
Joel Larsson  2001  Sala Simsllskap    32.98        1:09.53   
Edvin Eskilsson  2002  Skuru Idrottsklubb    34.19        1:11.89   
Axel Flykt-Rosn  2002  Skuru Idrottsklubb    34.13        1:12.01   
Jakob Hanson  2002  Sala Simsllskap    35.57        1:13.76   
Lukas kerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    36.26        1:15.11   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsllskap    36.57        1:16.86   
10  Elias Holst  2002  Upsala Simsllskap    38.39        1:19.51   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar, Frsk 17 r och ldre 
Sponsor: Enkping Bowling 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Erik Forsstrm  1999  Upsala Simsllskap    29.47        1:01.66   
Carl Gransson  2000  Upsala Simsllskap    31.33        1:04.74   
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsllskap    32.11        1:07.18   
Roman Milkin  1999  Upsala Simsllskap    34.69        1:12.24   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  09:57 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  21 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  16:25   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: Enkping Bowling 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Malmstrm  2003  Skuru Idrottsklubb    33.49        1:09.86   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsllskap    35.12        1:12.86   
Gustaf Walldn  2003  Simklubben Ena    37.06        1:15.76   
Jonathan Svedberg  2003  Sala Simsllskap    37.73        1:18.59   
Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb    38.06        1:19.03   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsllskap    39.85        1:21.36   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 r 
Sponsor: Enkping Bowling 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Edwin Nystrand  2002  Sala Simsllskap    32.27        1:05.68   
Marcus Johnsson  2002  Sala Simsllskap    32.18        1:06.80   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsllskap    32.51        1:07.42   
Joel Larsson  2001  Sala Simsllskap    32.74        1:09.10   
Edvin Eskilsson  2002  Skuru Idrottsklubb    34.83        1:12.64   
Axel Flykt-Rosn  2002  Skuru Idrottsklubb    35.53        1:14.66   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 r och ldre 
Sponsor: Enkping Bowling 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Erik Forsstrm  1999  Upsala Simsllskap    30.14        1:01.80   
Carl Gransson  2000  Upsala Simsllskap    31.32        1:04.70   
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsllskap    32.15        1:06.71   
Roman Milkin  1999  Upsala Simsllskap    34.40        1:12.62   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  16:25 
 
Resultat Gren 4 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  21 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  10:12   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Frsk 13 - 14 r 
Sponsor: Hans-Erik Johansson 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Elvira Dalin  2003  Sala Simsllskap    35.34        1:13.45   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsllskap    37.08        1:16.31   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsllskap    37.70        1:17.81   
Olivia stlund  2003  Skuru Idrottsklubb    38.54        1:18.49   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    37.11        1:18.98   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    39.98        1:20.35   
Kajsa Franzn  2004  Upsala Simsllskap    39.57        1:22.83   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsllskap    39.96        1:23.03   
Klara Pettersson  2004  Upsala Simsllskap    40.29        1:23.11   
10  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsllskap    41.28        1:23.85   
11  Tea Persson  2004  Simklubben Ena    40.31        1:24.51   
12  Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb    40.76        1:24.68   
13  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsllskap    39.57        1:25.21   
14  Elsa Bckstrm  2004  Skuru Idrottsklubb    41.57        1:26.45   
15  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    40.47        1:26.49   
16  Malva Morell  2004  Upsala Simsllskap    43.01        1:26.84   
17  Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb    42.17        1:27.54   
18  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsllskap    43.58        1:27.62   
19  Lovisa Niska Sderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    42.25        1:27.64   
20  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsllskap    42.68        1:28.17   
21  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    42.99        1:28.48   
22  Elina Widn  2003  Gimo Simsllskap    45.03        1:32.57   
23  Alexandra Nordgren  2004  Skuru Idrottsklubb    46.22        1:38.35   
24  Nora stman  2004  Skuru Idrottsklubb    49.42        1:43.19   
Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsllskap            DSQ   
Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Frsk 15 - 16 r 
Sponsor: Hans-Erik Johansson 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena    33.99        1:10.31   
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena    34.06        1:10.37   
Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    35.28        1:12.13   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsllskap    35.17        1:13.84   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    35.33        1:14.17   
Jonna Lding  2002  Upsala Simsllskap    36.64        1:15.16   
Lovisa Knigsson  2002  Simklubben Ena    36.38        1:15.95   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    36.48        1:16.33   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsllskap    36.91        1:16.67   
10  Tova Franzn  2001  Upsala Simsllskap    37.58        1:18.33   
11  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsllskap    38.80        1:19.24   
12  Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    38.08        1:21.10   
13  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb    39.65        1:22.69   
14  Anna Lithell  2001  Sala Simsllskap    40.47        1:25.03   
15  Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    41.64        1:25.75   
16  Ester Inghammar  2002  Upsala Simsllskap    44.93        1:32.35   
17  Evelina Larsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    47.74        1:37.97   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Frsk 17 r och ldre 
Sponsor: Hans-Erik Johansson 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Sdertlje Simsllskap    33.13        1:09.56   
Elin Hkansson  1997  Karlskoga Simfrening    35.77        1:14.38   
Emma Widen  1999  sterby Simsllskap    37.23        1:15.42   
Matilda Hgberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb    38.18        1:18.14   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  10:12 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  21 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  16:34   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: Hans-Erik Johansson 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Elvira Dalin  2003  Sala Simsllskap    35.57        1:13.55   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsllskap    36.48        1:15.35   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    38.26        1:17.00   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsllskap    37.79        1:17.69   
Olivia stlund  2003  Skuru Idrottsklubb    38.61        1:18.09   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    40.95        1:22.78   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 r 
Sponsor: Hans-Erik Johansson 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena    33.31        1:10.16   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsllskap    34.25        1:11.38   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    34.06        1:11.45   
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena    34.44        1:11.61   
Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    35.74        1:13.43   
Jonna Lding  2002  Upsala Simsllskap    35.84        1:15.18   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 r och ldre 
Sponsor: Hans-Erik Johansson 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Sdertlje Simsllskap    33.40        1:08.93   
Elin Hkansson  1997  Karlskoga Simfrening    34.66        1:12.44   
Emma Widen  1999  sterby Simsllskap    38.99        1:17.87   
Matilda Hgberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb    37.70        1:18.13   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  16:34 
 
Resultat Gren 5 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  21 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  10:15   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 5, 50m Fjrilsim Herrar, Frsk 12 r och yngre 
Sponsor: ENA Bilvrdscenter 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsllskap            35.26   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsllskap            41.34   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsllskap            44.21   
Malte Franzn  2007  Upsala Simsllskap            44.48   
Tomas Frman  2005  Upsala Simsllskap            45.57   
Manfred Brnstrm  2005  Skuru Idrottsklubb            47.46   
Nils Frman  2005  Upsala Simsllskap            47.48   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsllskap            47.60   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsllskap            48.94   
10  Ravi Parekh  2005  Upsala Simsllskap            52.01   
11  Edvin Pitic  2005  Upsala Simsllskap            52.76   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  10:15 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  21 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  16:50   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 5, 50m Fjrilsim Herrar, Finaler 12 r och yngre 
Sponsor: ENA Bilvrdscenter 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsllskap            35.80   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsllskap            40.30   
Malte Franzn  2007  Upsala Simsllskap            42.95   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsllskap            44.16   
Manfred Brnstrm  2005  Skuru Idrottsklubb            44.99   
Tomas Frman  2005  Upsala Simsllskap            46.46   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  16:50 
 
Resultat Gren 6 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  21 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  10:22   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 6, 50m Fjrilsim Damer, Frsk 12 r och yngre 
Sponsor: ATD Fragrance Store 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsllskap            34.66   
Ida Dalin  2005  Sala Simsllskap            35.42   
Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena            35.88   
Nora Kovacs  2006  Skuru Idrottsklubb            37.73   
Melody Read  2005  Skuru Idrottsklubb            38.74   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsllskap            38.85   
Malvina Walldn  2005  Simklubben Ena            39.65   
Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb            41.16   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsllskap            41.37   
10  Emma Lidell  2005  Skuru Idrottsklubb            41.97   
11  Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            42.18   
12  Mathilda Almgren  2005  Skuru Idrottsklubb            42.94   
13  Matilda Bergstrm  2005  Skuru Idrottsklubb            43.41   
14  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsllskap            43.64   
15  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            44.82   
16  Olivia Punga  2005  Upsala Simsllskap            46.05   
17  Emilia hln  2005  Upsala Simsllskap            46.78   
18  Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsllskap            46.94   
19  Olivia Budden  2007  Simklubben Ena            47.72   
20  Thea Eriksson  2006  Simklubben Ena            48.07   
21  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsllskap            48.21   
22  Louise Mrtensson  2006  Skuru Idrottsklubb            48.30   
23  Lovis Lng  2005  Upsala Simsllskap            49.23   
24  Tilda Hgbom  2005  Skuru Idrottsklubb            49.78   
25  Tilde Svegrdh  2005  Upsala Simsllskap            49.99   
26  Molly Brinck  2007  Blsta Simklubb            58.55   
Hilma Wahlstrm  2006  Upsala Simsllskap            DSQ   
Sanna Randerstedt  2006  Simklubben Ena            DSQ   
Tindra Brgrd  2006  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  10:22 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  21 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  16:53   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 6, 50m Fjrilsim Damer, Finaler 12 r och yngre 
Sponsor: ATD Fragrance Store 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Ida Dalin  2005  Sala Simsllskap            34.55   
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsllskap            34.57   
Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena            36.08   
Melody Read  2005  Skuru Idrottsklubb            37.36   
Nora Kovacs  2006  Skuru Idrottsklubb            39.27   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsllskap            39.70   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  16:53 
 
Resultat Gren 7 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  21 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  10:44   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 7, 100m Fjrilsim Herrar, Frsk 13 - 14 r 
Sponsor: ENA Energi 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Mikael Sderberg  2003  Upsala Simsllskap    31.16        1:06.66   
Lukas Malmstrm  2003  Skuru Idrottsklubb    32.69        1:09.43   
Gustaf Walldn  2003  Simklubben Ena    39.14        1:22.65   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsllskap    38.83        1:25.57   
Victor Bckstrm  2003  Skuru Idrottsklubb    39.48        1:27.05   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsllskap    42.27        1:31.21   
Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb    43.35        1:31.39   
Felix Mrvad  2003  Sala Simsllskap    41.81        1:31.74   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsllskap    43.67        1:32.55   
10  William Rismyhr  2004  Upsala Simsllskap    43.89        1:33.87   
11  Lukas Hglund  2004  Upsala Simsllskap    44.20        1:34.50   
12  Olle Nilsson  2004  Sala Simsllskap    44.68        1:39.26   
13  Samuel Delvenne  2003  Upsala Simsllskap    46.30        1:42.79   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsllskap            DSQ   
Linus Bergstrand  2003  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Fjrilsim Herrar, Frsk 15 - 16 r 
Sponsor: ENA Energi 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Johnsson  2002  Sala Simsllskap    29.74        1:02.50   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsllskap    29.15        1:03.99   
Edwin Nystrand  2002  Sala Simsllskap    30.35        1:04.78   
Axel Flykt-Rosn  2002  Skuru Idrottsklubb    31.32        1:09.84   
Gabriel Henkel  2001  Skuru Idrottsklubb    33.08        1:10.25   
Joel Larsson  2001  Sala Simsllskap    32.55        1:11.22   
Jakob Hanson  2002  Sala Simsllskap    33.51        1:12.69   
Edvin Eskilsson  2002  Skuru Idrottsklubb    33.88        1:13.18   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsllskap    36.04        1:21.44   
10  Elias Holst  2002  Upsala Simsllskap    42.06        1:35.71   
                     
 
Gren 7, 100m Fjrilsim Herrar, Frsk 17 r och ldre 
Sponsor: ENA Energi 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Carl Gransson  2000  Upsala Simsllskap    29.03        1:02.25   
Erik Forsstrm  1999  Upsala Simsllskap    30.76        1:03.51   
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    29.83        1:04.49   
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsllskap    30.13        1:09.60   
Oliver Soneborg  2000  Skuru Idrottsklubb    32.67        1:10.86   
Roman Milkin  1999  Upsala Simsllskap    32.58        1:10.87   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  10:44 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  21 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  17:02   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 7, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: ENA Energi 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Mikael Sderberg  2003  Upsala Simsllskap    31.54        1:06.36   
Lukas Malmstrm  2003  Skuru Idrottsklubb    31.24        1:07.24   
Gustaf Walldn  2003  Simklubben Ena    37.98        1:20.85   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsllskap    38.04        1:23.95   
Victor Bckstrm  2003  Skuru Idrottsklubb    37.70        1:25.06   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsllskap    41.59        1:30.59   
                     
 
Gren 7, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 15 - 16 r 
Sponsor: ENA Energi 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Johnsson  2002  Sala Simsllskap    29.30        1:02.23   
Philip Rosvall  2001  Upsala Simsllskap    29.63        1:03.17   
Edwin Nystrand  2002  Sala Simsllskap    30.90        1:05.38   
Gabriel Henkel  2001  Skuru Idrottsklubb    32.18        1:08.46   
Axel Flykt-Rosn  2002  Skuru Idrottsklubb    31.82        1:09.20   
Joel Larsson  2001  Sala Simsllskap    32.46        1:11.68   
                     
 
Gren 7, 100m Fjrilsim Herrar, Finaler 17 r och ldre 
Sponsor: ENA Energi 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Carl Gransson  2000  Upsala Simsllskap    29.11        1:01.70   
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    29.28        1:03.90   
Erik Forsstrm  1999  Upsala Simsllskap    31.10        1:04.68   
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsllskap    30.36        1:08.57   
Oliver Soneborg  2000  Skuru Idrottsklubb    32.30        1:10.35   
Roman Milkin  1999  Upsala Simsllskap    32.50        1:10.65   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  17:02 
 
Resultat Gren 8 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  21 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  10:57   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 8, 100m Fjrilsim Damer, Frsk 13 - 14 r 
Sponsor: SEC Enkping 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsllskap    36.37        1:17.30   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsllskap    37.82        1:19.97   
Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    36.35        1:20.16   
Elvira Dalin  2003  Sala Simsllskap    38.15        1:22.44   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsllskap    38.95        1:23.18   
Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    39.28        1:24.12   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsllskap    37.27        1:24.61   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    40.28        1:25.94   
Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsllskap    41.04        1:26.07   
10  Klara Hjalt  2003  Skuru Idrottsklubb    39.57        1:27.05   
11  Lovisa Niska Sderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    40.72        1:29.56   
12  Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    40.89        1:29.66   
13  Tea Persson  2004  Simklubben Ena    39.82        1:29.68   
14  Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    40.95        1:30.57   
15  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsllskap    42.17        1:32.68   
16  Malva Morell  2004  Upsala Simsllskap    40.67        1:32.69   
17  Kajsa Franzn  2004  Upsala Simsllskap    43.76        1:35.40   
18  Olivia stlund  2003  Skuru Idrottsklubb    43.49        1:36.44   
19  Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsllskap    44.12        1:38.05   
20  Elsa Bckstrm  2004  Skuru Idrottsklubb    44.97        1:38.23   
21  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsllskap    48.41        1:43.30   
22  Elina Widn  2003  Gimo Simsllskap    47.48        1:45.31   
                     
 
Gren 8, 100m Fjrilsim Damer, Frsk 15 - 16 r 
Sponsor: SEC Enkping 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena    32.83        1:07.67   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    33.33        1:11.84   
Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    33.47        1:13.46   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsllskap    34.70        1:15.23   
Tora Hansson  2002  Skuru Idrottsklubb    35.64        1:15.75   
Felicia stlund  2002  Skuru Idrottsklubb    34.45        1:16.18   
Tova Franzn  2001  Upsala Simsllskap    35.99        1:17.02   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    34.37        1:19.17   
Ella Langell Hgblom  2001  Skuru Idrottsklubb    37.78        1:23.72   
10  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsllskap    40.32        1:25.99   
11  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb    40.43        1:29.34   
12  Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    40.42        1:29.43   
13  Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsllskap    40.07        1:32.06   
14  Ester Inghammar  2002  Upsala Simsllskap    45.56        1:43.89   
                     
 
Gren 8, 100m Fjrilsim Damer, Frsk 17 r och ldre 
Sponsor: SEC Enkping 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Sdertlje Simsllskap    30.51        1:05.48   
Emma Widen  1999  sterby Simsllskap    34.26        1:13.31   
Matilda Hgberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb    37.24        1:21.26   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  10:57 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  21 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  17:10   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 8, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: SEC Enkping 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsllskap    36.22        1:15.93   
Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    35.12        1:19.43   
Elvira Dalin  2003  Sala Simsllskap    36.84        1:19.85   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsllskap    37.95        1:20.16   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsllskap    38.46        1:23.16   
Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    38.50        1:23.73   
                     
 
Gren 8, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 15 - 16 r 
Sponsor: SEC Enkping 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena    31.74        1:08.14   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    32.92        1:11.51   
Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    33.90        1:13.40   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsllskap    34.49        1:14.19   
Felicia stlund  2002  Skuru Idrottsklubb    35.50        1:18.19   
Tora Hansson  2002  Skuru Idrottsklubb            DNF   
                     
 
Gren 8, 100m Fjrilsim Damer, Finaler 17 r och ldre 
Sponsor: SEC Enkping 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Sdertlje Simsllskap    29.89        1:04.22   
Emma Widen  1999  sterby Simsllskap    35.29        1:15.21   
Matilda Hgberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb    37.66        1:21.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  17:10 
 
Resultat Gren 9 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  21 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  11:04   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 9, 100m Medley Herrar, Frsk 12 r och yngre 
Sponsor: Astas Vedugn 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsllskap    37.94        1:23.66   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsllskap    40.38        1:26.86   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsllskap    43.45        1:29.90   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsllskap    44.96        1:36.24   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsllskap    47.18        1:38.84   
Malte Franzn  2007  Upsala Simsllskap    43.42        1:39.01   
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    46.82        1:40.15   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsllskap    51.90        1:41.09   
Nils Frman  2005  Upsala Simsllskap    48.60        1:42.13   
10  Tomas Frman  2005  Upsala Simsllskap    48.10        1:43.62   
11  Edvin Pitic  2005  Upsala Simsllskap    55.67        1:54.48   
12  Eskil Brnstrm  2006  Skuru Idrottsklubb    53.72        1:54.84   
Manfred Brnstrm  2005  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  11:04 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  21 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  17:13   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 9, 100m Medley Herrar, Finaler 12 r och yngre 
Sponsor: Astas Vedugn 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsllskap    38.17        1:22.04   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsllskap    39.53        1:23.25   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsllskap    44.16        1:31.07   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsllskap    44.35        1:35.27   
Malte Franzn  2007  Upsala Simsllskap    43.74        1:36.46   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsllskap    46.79        1:38.67   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  17:13 
 
Resultat Gren 10 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  21 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  11:18   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 10, 100m Medley Damer, Frsk 12 r och yngre 
Sponsor: ENA Bilvrdscenter 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsllskap    36.68        1:18.06   
Ida Dalin  2005  Sala Simsllskap    37.17        1:19.65   
Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena    36.56        1:21.97   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsllskap    39.35        1:25.67   
Malvina Walldn  2005  Simklubben Ena    41.35        1:26.75   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsllskap    41.05        1:26.94   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsllskap    42.46        1:28.70   
Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    43.91        1:29.71   
Emma Lidell  2005  Skuru Idrottsklubb    41.85        1:30.00   
10  Nora Kovacs  2006  Skuru Idrottsklubb    43.06        1:30.68   
11  Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb    41.61        1:30.76   
12  Melody Read  2005  Skuru Idrottsklubb    43.39        1:33.78   
13  Matilda Bergstrm  2005  Skuru Idrottsklubb    43.35        1:33.94   
14  Sofia Wennerberg  2005  Upsala Simsllskap    45.39        1:36.94   
15  Olivia Punga  2005  Upsala Simsllskap    49.84        1:37.25   
16  Emilia hln  2005  Upsala Simsllskap    47.90        1:38.60   
17  Tilde Svegrdh  2005  Upsala Simsllskap    49.42        1:39.76   
18  Lovis Lng  2005  Upsala Simsllskap    48.97        1:39.80   
19  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    46.35        1:39.98   
20  Louise Mrtensson  2006  Skuru Idrottsklubb    45.02        1:40.39   
21  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsllskap    49.10        1:41.45   
22  Thea Eriksson  2006  Simklubben Ena    50.19        1:41.86   
23  Hilma Wahlstrm  2006  Upsala Simsllskap    48.49        1:42.87   
24  Olivia Budden  2007  Simklubben Ena    51.22        1:44.24   
25  Tilda Hgbom  2005  Skuru Idrottsklubb    50.18        1:44.71   
26  Alice Belic  2005  Skuru Idrottsklubb    50.35        1:47.77   
27  Elin Finne  2007  Blsta Simklubb    54.31        1:52.86   
28  Ebba Rosenberg  2007  Blsta Simklubb    57.34        1:54.55   
29  Sanna Randerstedt  2006  Simklubben Ena    54.22        1:55.57   
30  Tindra Brgrd  2006  Simklubben Ena    58.19        2:01.03   
Molly Brinck  2007  Blsta Simklubb            DNS   
Filippa Bergman  2005  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Linnea Alvin  2006  Simklubben Ena            DSQ   
Linnea Bckstrm  2006  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  11:18 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  21 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  17:17   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 10, 100m Medley Damer, Finaler 12 r och yngre 
Sponsor: ENA Bilvrdscenter 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsllskap    37.07        1:17.39   
Ida Dalin  2005  Sala Simsllskap    36.05        1:17.80   
Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena    36.84        1:20.31   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsllskap    40.02        1:27.05   
Malvina Walldn  2005  Simklubben Ena    41.31        1:28.49   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsllskap    42.07        1:28.55   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  17:17 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  21 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  16:04   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 11, 800m Frisim Damer, Finaler 0 r och ldre 
Sponsor: ENA Energi 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Emma Widen  1999  sterby Simsllskap    1:11.01  2:26.63  3:42.25  4:58.47  9:57.20   
          6:14.78  7:31.22  8:47.73       
Felicia stlund  2002  Skuru Idrottsklubb    1:10.02  2:25.52  3:41.46  4:56.90  9:57.34   
          6:12.14  7:28.17  8:44.36       
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsllskap    1:11.81  2:28.98  3:46.37  5:03.93  10:08.98   
          6:20.39  7:37.12  8:53.58       
Lovisa Knigsson  2002  Simklubben Ena    1:15.52  2:34.78  3:56.73  5:20.25  10:45.77   
          6:42.98  8:04.74  9:26.25       
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsllskap    1:16.26  2:38.71  4:01.07  5:24.07  10:46.78   
          6:46.46  8:08.80  9:30.14       
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    1:17.24  2:39.13  4:01.32  5:23.78  10:51.02   
          6:46.67  8:09.30  9:30.93       
Matilda Hgberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb    1:20.00  2:45.00  4:08.20  5:31.80  11:00.38   
          6:54.45  8:18.82  9:40.90       
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    1:15.49  2:38.23  4:03.26  5:27.62  11:07.58   
          6:52.01  8:16.18  9:42.70       
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    1:19.94  2:45.05  4:11.31  5:37.35  11:16.90   
          7:04.84  8:30.78  9:56.24       
10  Ella Langell Hgblom  2001  Skuru Idrottsklubb    1:17.23  2:40.95  4:04.84  5:29.91  11:27.28   
          7:01.14  8:39.51  9:59.11       
11  Lovisa Niska Sderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    1:21.89  2:53.35  4:24.78  5:53.50  11:28.55   
          7:18.40  8:42.34  10:06.38       
12  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    1:19.75  2:46.64  4:15.29  5:44.59  11:30.84   
          7:13.78  8:41.13  10:07.00       
13  Elsa Bckstrm  2004  Skuru Idrottsklubb    1:21.14  2:52.68  4:23.39  5:55.05  11:52.31   
          7:26.02  8:58.15  10:26.92       
14  Malvina Walldn  2005  Simklubben Ena    1:19.32  2:47.21  4:17.15  5:50.66  12:10.68   
          7:25.63  9:00.19  10:36.86       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  16:04 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  21 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  16:09   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 12, 4X50m Medley Herrar, Finaler 0 r och ldre 
Sponsor: Blomsterlandet 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Herrar [1999]1  1999  Upsala Simsllskap            1:57.23   
  Erik Forsstrm  1999      29.41        29.41   
  Roman Milkin  1999      33.91        1:03.32   
  Carl Gransson  2000      27.89        1:31.21   
  Alexander Almasi  2000      26.02        1:57.23   
                     
Skuru Ik Herrar Lag 1  2001  Skuru Idrottsklubb            2:01.64   
  Edvin Eskilsson  2002      33.54        33.54   
  Lukas kerblom  2002      33.09        1:06.63   
  Axel Flykt-Rosn  2002      29.00        1:35.63   
  Lukas Malmstrm  2003      26.01        2:01.64   
                     
Sala SS Herrar  2000  Sala Simsllskap            2:04.76   
  Jonathan Svedberg  2003      35.36        35.36   
  Joel Larsson  2001      33.36        1:08.72   
  Edwin Nystrand  2002      30.13        1:38.85   
  Marcus Johnsson  2002      25.91        2:04.76   
                     
Upsala S Herrar [1999]2  1999  Upsala Simsllskap            2:07.54   
  Adi Ramovic  2004      33.64        33.64   
  Mikael Sderberg  2003      35.08        1:08.72   
  Philip Rosvall  2001      29.05        1:37.77   
  Jonatan Fischer  2001      29.77        2:07.54   
                     
Hk Sim Herrar  2000  Hallsberg Kumla Simklubb            2:33.86   
  Benjamin Wallin  1995      42.34        42.34   
  Leo Karlsson  2006      50.87        1:33.21   
  Vilmer Jansson  2000      28.65        2:01.86   
  Linus Bergstrand  2003      32.00        2:33.86   
                     
Skuru Ik Herrar Lag 2  1991  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  16:09 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  21 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  17:36   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 13, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 13 r och ldre 
Sponsor: Blomsterlandet 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Mix1 [2001]  2001  Upsala Simsllskap            1:51.06   
  Erik Forsstrm  1999      26.47        26.47   
  Matilda Lantz  2002      30.19        56.66   
  Lina Westerlund  1995      29.01        1:25.67   
  Carl Gransson  2000      25.39        1:51.06   
                     
Upsala S Mix2 [2001]  2001  Upsala Simsllskap            1:53.39   
  Alexander Almasi  2000      26.70        26.70   
  Jeanna Wiell  2001      30.28        56.98   
  Jonna Lding  2002      29.10        1:26.08   
  Mikael Sderberg  2003      27.31        1:53.39   
                     
Skuru Ik Mix 1  Skuru Idrottsklubb            1:55.06   
  Lukas Malmstrm  2003      27.25        27.25   
  Axel Flykt-Rosn  2002      27.04        54.29   
  Filippa Lindskog  2004      31.15        1:25.44   
  Tora Hansson  2002      29.62        1:55.06   
                     
Sala SS Mix Lag 1  Sala Simsllskap            1:55.59   
  Marcus Johnsson  2002      27.17        27.17   
  Joel Larsson  2001      27.27        54.44   
  Elvira Dalin  2003      30.77        1:25.21   
  Ida Dalin  2005      30.38        1:55.59   
                     
Skuru Ik Mix 2  Skuru Idrottsklubb            1:55.78   
  Gabriel Henkel  2001      27.63        27.63   
  Felicia stlund  2002      30.29        57.92   
  Anna Westborg  2002      30.55        1:28.47   
  Oliver Soneborg  2000      27.31        1:55.78   
                     
Hk Sim Mix 1  Hallsberg Kumla Simklubb            1:59.89   
  Vilmer Jansson  2000      26.84        26.84   
  Josefine Stenman  2002      30.72        57.56   
  Elsa Jansson  2002      30.54        1:28.10   
  Benjamin Wallin  1995      31.79        1:59.89   
                     
Upsala S Mix3 [2001]  2001  Upsala Simsllskap            2:01.94   
  Philip Rosvall  2001      28.52        28.52   
  Vera Hermansson  2003      31.12        59.64   
  Geshin Zarei  2003      33.03        1:32.67   
  Jonatan Fischer  2001      29.27        2:01.94   
                     
Skuru Ik Mix 4  Skuru Idrottsklubb            2:02.68   
  Victor Bckstrm  2003      31.57        31.57   
  Felicia Heintz  2004      32.60        1:04.17   
  Olivia stlund  2003      32.17        1:36.34   
  Martin Jareman  1996      26.34        2:02.68   
                     
Skuru Ik Mix 3  Skuru Idrottsklubb            2:03.91   
  Edvin Eskilsson  2002      29.58        29.58   
  Matilda Hgberg-Klang  2000      32.37        1:01.95   
  Ella Langell Hgblom  2001      33.89        1:35.84   
  Lukas kerblom  2002      28.07        2:03.91   
                     
Hk Sim Mix 2  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
                     
Skuru Ik Mix 5  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  17:36 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  21 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  17:39   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 14, 4X50m Medley Mixed, Finaler 12 r och yngre 
Sponsor: Blomsterlandet 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Mix [2005]1  2005  Upsala Simsllskap            2:35.52   
  Clara Frykberg  2005      37.34        37.34   
  Botvid Wiell  2005      45.31        1:22.65   
  Lisen Myrelid  2005      40.39        2:03.04   
  Danny Simaleza  2005      32.48        2:35.52   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  17:39 
 
Resultat Gren 15 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  22 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  11:53   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 15, 100m Brstsim Herrar, Frsk 13 - 14 r 
Sponsor: ENA Energi 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Malmstrm  2003  Skuru Idrottsklubb    34.45        1:14.72   
Gustaf Walldn  2003  Simklubben Ena    40.54        1:24.36   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsllskap    40.75        1:28.33   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsllskap    43.15        1:32.17   
Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb    44.42        1:34.48   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsllskap    44.79        1:34.48  Deltar ej i final 
Jonathan Svedberg  2003  Sala Simsllskap    45.22        1:35.43   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsllskap    44.87        1:35.51   
Felix Mrvad  2003  Sala Simsllskap    46.24        1:38.81   
10  Olle Nilsson  2004  Sala Simsllskap    50.00        1:42.46   
11  Joel Fischer  2003  Upsala Simsllskap    49.16        1:44.12   
12  Max Antonsson  2004  Sala Simsllskap    49.67        1:45.49   
Mikael Sderberg  2003  Upsala Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Brstsim Herrar, Frsk 15 - 16 r 
Sponsor: ENA Energi 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lukas kerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    35.37        1:14.94   
Joel Larsson  2001  Sala Simsllskap    35.22        1:15.25   
Edwin Nystrand  2002  Sala Simsllskap    38.08        1:19.61   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsllskap    40.78        1:28.12   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsllskap    40.69        1:28.21   
Elias Holst  2002  Upsala Simsllskap    42.12        1:29.60   
David Forsblad  2002  Upsala Simsllskap    44.75        1:35.82   
                     
 
Gren 15, 100m Brstsim Herrar, Frsk 17 r och ldre 
Sponsor: ENA Energi 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Carl Gransson  2000  Upsala Simsllskap    33.65        1:11.82   
Roman Milkin  1999  Upsala Simsllskap    35.32        1:18.50   
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    37.46        1:19.45   
Oliver Soneborg  2000  Skuru Idrottsklubb    37.48        1:21.77  Deltar ej i final 
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsllskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  11:53 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  22 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  16:25   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 15, 100m Brstsim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: ENA Energi 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Malmstrm  2003  Skuru Idrottsklubb    34.28        1:16.85   
Gustaf Walldn  2003  Simklubben Ena    40.47        1:24.18   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsllskap    40.88        1:27.80   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsllskap    42.85        1:32.02   
Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb    45.13        1:35.48   
Jonathan Svedberg  2003  Sala Simsllskap    44.88        1:36.56   
                     
 
Gren 15, 100m Brstsim Herrar, Finaler 15 - 16 r 
Sponsor: ENA Energi 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lukas kerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    35.27        1:13.55   
Joel Larsson  2001  Sala Simsllskap    34.70        1:13.97   
Edwin Nystrand  2002  Sala Simsllskap    38.15        1:18.84   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsllskap    40.95        1:26.34   
Elias Holst  2002  Upsala Simsllskap    40.30        1:27.18   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsllskap            DNS   
                     
 
Gren 15, 100m Brstsim Herrar, Finaler 17 r och ldre 
Sponsor: ENA Energi 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Carl Gransson  2000  Upsala Simsllskap    33.96        1:11.46   
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    36.50        1:16.09   
Roman Milkin  1999  Upsala Simsllskap    35.71        1:18.33   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  16:25 
 
Resultat Gren 16 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  22 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  10:50   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 16, 100m Brstsim Damer, Frsk 13 - 14 r 
Sponsor: ICA Supermarket Stjrnkp 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    40.87        1:25.60   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsllskap    41.45        1:27.75   
Elvira Dalin  2003  Sala Simsllskap    41.44        1:27.78   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsllskap    41.74        1:28.38   
Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb    41.72        1:29.35  Deltar ej i final 
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsllskap    42.05        1:30.18   
Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    42.41        1:30.27   
Lovisa Hodell  2004  Lindesbergs Simsllskap    42.86        1:30.39   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsllskap    42.04        1:31.93   
10  Amanda Viksten  2004  Upsala Simsllskap    44.52        1:32.05   
11  Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    44.04        1:32.24   
12  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    43.97        1:33.00   
13  Leia Eriksson  2004  Sala Simsllskap    45.12        1:33.26   
14  Elsa Bckstrm  2004  Skuru Idrottsklubb    46.26        1:34.82   
15  Sofia Hgdin  2004  Upsala Simsllskap    45.11        1:35.74   
16  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsllskap    45.20        1:35.81   
17  Malva Morell  2004  Upsala Simsllskap    45.64        1:36.44   
18  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsllskap    45.79        1:36.72   
19  Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsllskap    44.98        1:36.90   
20  Klara Hjalt  2003  Skuru Idrottsklubb    45.37        1:36.98   
21  Carolina Modig  2003  Sala Simsllskap    45.75        1:37.24   
22  Alice Nordn  2003  Lindesbergs Simsllskap    46.77        1:38.18   
23  Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    46.02        1:38.38   
24  Linn Nilsson  2003  Sala Simsllskap    44.46        1:38.44   
25  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsllskap    46.70        1:38.69   
26  Kajsa Franzn  2004  Upsala Simsllskap    46.98        1:39.02   
27  Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb    47.98        1:39.28   
28  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsllskap    48.69        1:39.74   
29  Elina Widn  2003  Gimo Simsllskap    47.80        1:40.40   
30  Julia kerstrand  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    47.69        1:40.55   
31  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsllskap    47.86        1:40.76   
32  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsllskap    48.77        1:41.34   
33  Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb    48.66        1:43.31   
34  Wilma Pettersson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    50.76        1:47.33   
35  Nora stman  2004  Skuru Idrottsklubb    51.80        1:48.88   
36  Olivia Nyberg Borgelin  2003  Skuru Idrottsklubb    51.51        1:50.55   
37  Alexandra Nordgren  2004  Skuru Idrottsklubb    57.78        2:08.26   
                     
 
Gren 16, 100m Brstsim Damer, Frsk 15 - 16 r 
Sponsor: ICA Supermarket Stjrnkp 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Adelina Walldn  2002  Simklubben Ena    37.94        1:19.99   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsllskap    38.86        1:21.48   
Felicia stlund  2002  Skuru Idrottsklubb    39.43        1:21.55   
Tora Hansson  2002  Skuru Idrottsklubb    39.25        1:22.34   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    39.87        1:23.56   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    40.49        1:25.14   
Jonna Lding  2002  Upsala Simsllskap    41.12        1:25.92   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    41.27        1:26.04   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsllskap    40.30        1:26.49   
10  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsllskap    41.64        1:30.11   
11  Tova Franzn  2001  Upsala Simsllskap    43.26        1:30.66   
12  Anna Lithell  2001  Sala Simsllskap    44.84        1:33.79   
13  Alva Olsson  2002  Upsala Simsllskap    44.20        1:35.15   
14  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsllskap    47.27        1:37.60   
15  Ester Inghammar  2002  Upsala Simsllskap    47.49        1:39.55   
16  Frida Lundstrm  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    48.60        1:41.19   
17  Evelina Larsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    50.30        1:44.68   
18  Ella Langell Hgblom  2001  Skuru Idrottsklubb    49.67        1:46.26   
Ivy Hongwilai  2002  Sala Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Brstsim Damer, Frsk 17 r och ldre 
Sponsor: ICA Supermarket Stjrnkp 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lina Westerlund  1995  Upsala Simsllskap    36.21        1:16.39   
Rebecka Gustafsson  1998  Sdertlje Simsllskap    36.83        1:18.05   
Elin Waara  1997  Karlskoga Simfrening    38.21        1:21.28   
Matilda Hgberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb    44.53        1:34.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  10:50 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  22 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  16:34   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 16, 100m Brstsim Damer, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: ICA Supermarket Stjrnkp 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    39.83        1:24.04   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsllskap    41.36        1:27.34   
Elvira Dalin  2003  Sala Simsllskap    42.19        1:28.58   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsllskap    41.98        1:28.72   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsllskap    42.73        1:31.60   
Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    43.02        1:31.92   
                     
 
Gren 16, 100m Brstsim Damer, Finaler 15 - 16 r 
Sponsor: ICA Supermarket Stjrnkp 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Adelina Walldn  2002  Simklubben Ena    37.75        1:17.41   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsllskap    37.89        1:19.53   
Felicia stlund  2002  Skuru Idrottsklubb    38.72        1:21.74   
Tora Hansson  2002  Skuru Idrottsklubb    39.77        1:23.18   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    39.78        1:23.78   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    40.78        1:25.18   
                     
 
Gren 16, 100m Brstsim Damer, Finaler 17 r och ldre 
Sponsor: ICA Supermarket Stjrnkp 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lina Westerlund  1995  Upsala Simsllskap    36.05        1:15.26   
Rebecka Gustafsson  1998  Sdertlje Simsllskap    36.51        1:17.56   
Elin Waara  1997  Karlskoga Simfrening    38.15        1:21.61   
Matilda Hgberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb    44.10        1:33.89   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  16:34 
 
Resultat Gren 17 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  22 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  10:03   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 17, 50m Brstsim Herrar, Frsk 12 r och yngre 
Sponsor: Ackes Frgcenter 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsllskap            44.66   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsllskap            45.03   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsllskap            45.04   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsllskap            45.63   
Nils Frman  2005  Upsala Simsllskap            47.99   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsllskap            49.57   
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            50.12   
Tomas Frman  2005  Upsala Simsllskap            52.05   
Malte Franzn  2007  Upsala Simsllskap            52.06   
10  Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsllskap            52.52   
11  Edvin Pitic  2005  Upsala Simsllskap            54.04   
12  Eskil Brnstrm  2006  Skuru Idrottsklubb            1:00.22   
Manfred Brnstrm  2005  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  10:03 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  22 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  16:36   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 17, 50m Brstsim Herrar, Finaler 12 r och yngre 
Sponsor: Ackes Frgcenter 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsllskap            42.00   
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsllskap            43.46   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsllskap            44.45   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsllskap            45.10   
Nils Frman  2005  Upsala Simsllskap            48.64   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsllskap            50.09   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  16:36 
 
Resultat Gren 18 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  22 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  10:13   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 18, 50m Brstsim Damer, Frsk 12 r och yngre 
Sponsor: Ackes Frgcenter 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsllskap            39.01   
Ida Dalin  2005  Sala Simsllskap            41.27   
Malvina Walldn  2005  Simklubben Ena            41.84   
Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena            44.07   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsllskap            44.55   
Emma Lidell  2005  Skuru Idrottsklubb            44.69   
Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsllskap            44.95   
Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            45.19   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsllskap            45.95   
10  Olivia Punga  2005  Upsala Simsllskap            46.29   
11  Tilde Svegrdh  2005  Upsala Simsllskap            46.49   
12  Lovis Lng  2005  Upsala Simsllskap            47.88   
13  Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb            48.30   
14  Lilly Tuominiemi  2005  Lindesbergs Simsllskap            48.60   
15  Matilda Bergstrm  2005  Skuru Idrottsklubb            48.73   
16  Wiyada (moa) Pansawang  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            49.47   
17  Thea Eriksson  2006  Simklubben Ena            49.52   
18  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            51.38   
19  Olivia Budden  2007  Simklubben Ena            51.61   
20  Louise Mrtensson  2006  Skuru Idrottsklubb            51.68   
21  Elin Finne  2007  Blsta Simklubb            52.14   
22  Ebba Rosenberg  2007  Blsta Simklubb            52.28   
23  Hilma Wahlstrm  2006  Upsala Simsllskap            53.10   
24  Linnea Alvin  2006  Simklubben Ena            53.25   
25  Linnea Bckstrm  2006  Skuru Idrottsklubb            53.59   
26  Alice Belic  2005  Skuru Idrottsklubb            53.63   
27  Tindra Brgrd  2006  Simklubben Ena            57.74   
28  Tilde Furingsten  2008  Skuru Idrottsklubb            59.31   
29  Sanna Randerstedt  2006  Simklubben Ena            1:01.76   
30  Filippa Bergman  2005  Skuru Idrottsklubb            1:04.93   
Molly Brinck  2007  Blsta Simklubb            DNS   
Emilia hln  2005  Upsala Simsllskap            DSQ   
Freja Klarbo-Egan  2008  Simklubben Ena            DSQ   
Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsllskap            DSQ   
Melody Read  2005  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Tva Jakobs Kling  2006  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  10:13 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  22 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  16:39   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 18, 50m Brstsim Damer, Finaler 12 r och yngre 
Sponsor: Ackes Frgcenter 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsllskap            38.79   
Ida Dalin  2005  Sala Simsllskap            41.05   
Malvina Walldn  2005  Simklubben Ena            41.86   
Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena            44.00   
Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsllskap            44.70   
Emma Lidell  2005  Skuru Idrottsklubb            44.99   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  16:39 
 
Resultat Gren 19 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  22 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  10:22   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Frsk 13 - 14 r 
Sponsor: Bakshoppen.se 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Malmstrm  2003  Skuru Idrottsklubb    28.49        59.84   
Mikael Sderberg  2003  Upsala Simsllskap    29.02        1:00.65   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsllskap    30.92        1:05.16   
Gustaf Walldn  2003  Simklubben Ena    32.38        1:06.76   
Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb    33.08        1:08.26   
Victor Bckstrm  2003  Skuru Idrottsklubb    32.85        1:09.28   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsllskap    33.64        1:09.56   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsllskap    33.94        1:09.87   
Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb    32.67        1:10.26   
10  Jonathan Svedberg  2003  Sala Simsllskap    33.85        1:11.32   
11  Lukas Hglund  2004  Upsala Simsllskap    35.19        1:12.08   
12  Joel Pelling  2003  Upsala Simsllskap    34.58        1:13.29   
13  Malte Larsson  2003  Sala Simsllskap    35.55        1:15.32   
14  Olle Nilsson  2004  Sala Simsllskap    37.62        1:15.59   
15  Felix Mrvad  2003  Sala Simsllskap    37.60        1:17.75   
16  Joel Fischer  2003  Upsala Simsllskap    37.72        1:18.08   
17  Max Antonsson  2004  Sala Simsllskap    37.83        1:18.18   
Oliver Stafferd  2004  Skuru Idrottsklubb            DNF   
                     
 
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Frsk 15 - 16 r 
Sponsor: Bakshoppen.se 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Johnsson  2002  Sala Simsllskap    27.42        57.17   
Gabriel Henkel  2001  Skuru Idrottsklubb    28.71        58.13   
Axel Flykt-Rosn  2002  Skuru Idrottsklubb    28.21        59.50   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsllskap    29.52        1:00.71   
Joel Larsson  2001  Sala Simsllskap    29.02        1:01.47   
Edwin Nystrand  2002  Sala Simsllskap    29.64        1:01.54   
Edvin Eskilsson  2002  Skuru Idrottsklubb    30.15        1:02.76   
Jakob Hanson  2002  Sala Simsllskap    30.60        1:03.80   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsllskap    31.37        1:07.15   
10  David Forsblad  2002  Upsala Simsllskap    33.29        1:08.51   
11  Elias Holst  2002  Upsala Simsllskap    33.79        1:11.76   
                     
 
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Frsk 17 r och ldre 
Sponsor: Bakshoppen.se 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Carl Gransson  2000  Upsala Simsllskap    27.77        56.98   
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsllskap    27.90        58.49   
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    28.37        58.61   
Oliver Soneborg  2000  Skuru Idrottsklubb    30.41        1:02.72   
Roman Milkin  1999  Upsala Simsllskap    30.61        1:04.13   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  10:22 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  22 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  16:59   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: Bakshoppen.se 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Malmstrm  2003  Skuru Idrottsklubb    28.39        58.72   
Mikael Sderberg  2003  Upsala Simsllskap    28.66        59.04   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsllskap    31.77        1:05.80   
Gustaf Walldn  2003  Simklubben Ena    32.86        1:07.87   
Victor Bckstrm  2003  Skuru Idrottsklubb    33.58        1:10.93   
Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb    33.99        1:11.24   
                     
 
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 r 
Sponsor: Bakshoppen.se 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Gabriel Henkel  2001  Skuru Idrottsklubb    28.40        57.58   
Marcus Johnsson  2002  Sala Simsllskap    27.76        57.63   
Axel Flykt-Rosn  2002  Skuru Idrottsklubb    28.20        59.58   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsllskap    29.46        1:00.62   
Joel Larsson  2001  Sala Simsllskap    28.98        1:01.59   
Edwin Nystrand  2002  Sala Simsllskap    30.13        1:02.34   
                     
 
Gren 19, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 r och ldre 
Sponsor: Bakshoppen.se 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Carl Gransson  2000  Upsala Simsllskap    27.61        56.87   
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    27.95        57.51   
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsllskap    27.76        57.63   
Oliver Soneborg  2000  Skuru Idrottsklubb    28.93        1:01.35   
Roman Milkin  1999  Upsala Simsllskap    30.14        1:03.44   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  16:59 
 
Resultat Gren 20 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  22 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  10:52   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 20, 100m Frisim Damer, Frsk 13 - 14 r 
Sponsor: Bakshoppen.se 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Elvira Dalin  2003  Sala Simsllskap    32.64        1:07.41   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsllskap    32.89        1:08.13   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    33.58        1:09.69   
Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    33.24        1:09.86   
Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb    33.55        1:10.06   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    32.91        1:10.36   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsllskap    34.30        1:10.46   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsllskap    32.80        1:10.69   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsllskap    33.95        1:11.00   
10  Olivia stlund  2003  Skuru Idrottsklubb    34.73        1:11.55   
11  Tea Persson  2004  Simklubben Ena    34.52        1:12.23   
12  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsllskap    35.14        1:12.56   
13  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsllskap    34.54        1:12.86   
14  Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    34.86        1:13.27   
15  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    34.79        1:13.28   
16  Carolina Modig  2003  Sala Simsllskap    34.37        1:13.37   
17  Wilma Pettersson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    36.11        1:13.73   
18  Klara Hjalt  2003  Skuru Idrottsklubb    35.59        1:14.21   
19  Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsllskap    35.11        1:14.36   
20  Emma Alfredeen  2003  Upsala Simsllskap    36.02        1:14.51   
21  Elsa Bckstrm  2004  Skuru Idrottsklubb    35.01        1:14.56   
22  Julia kerstrand  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    36.70        1:15.17   
23  Alice Nordn  2003  Lindesbergs Simsllskap    36.29        1:15.98   
24  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsllskap    36.56        1:15.99   
25  Kajsa Franzn  2004  Upsala Simsllskap    35.50        1:16.06   
26  Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb    36.45        1:16.37   
27  Tilde Lantz  2004  Upsala Simsllskap    36.54        1:17.10   
28  Malva Morell  2004  Upsala Simsllskap    36.69        1:17.26   
29  Elina Widn  2003  Gimo Simsllskap    36.38        1:17.27   
30  Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb    36.54        1:17.81   
31  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsllskap    37.44        1:18.16   
32  Lovisa Niska Sderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    37.28        1:18.34   
33  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsllskap    38.15        1:18.71   
34  Leia Eriksson  2004  Sala Simsllskap    38.68        1:20.46   
35  Sofia Hgdin  2004  Upsala Simsllskap    39.38        1:22.14   
36  Linn Nilsson  2003  Sala Simsllskap    39.86        1:25.81   
37  Alexandra Nordgren  2004  Skuru Idrottsklubb    41.81        1:28.34   
38  Nora stman  2004  Skuru Idrottsklubb    42.32        1:31.50   
39  Olivia Nyberg Borgelin  2003  Skuru Idrottsklubb    44.61        1:33.94   
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena            DNF   
                     
 
Gren 20, 100m Frisim Damer, Frsk 15 - 16 r 
Sponsor: Bakshoppen.se 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena    29.84        1:02.24   
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena    30.39        1:04.83   
Jonna Lding  2002  Upsala Simsllskap    31.95        1:05.99   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    31.70        1:06.37   
Felicia stlund  2002  Skuru Idrottsklubb    31.94        1:06.63   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsllskap    32.49        1:06.84   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    32.23        1:06.87   
Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    32.06        1:07.12   
Jeanna Wiell  2001  Upsala Simsllskap    31.93        1:07.35   
10  Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    33.19        1:08.13   
11  Ella Langell Hgblom  2001  Skuru Idrottsklubb    33.35        1:09.68   
12  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb    33.39        1:09.82   
13  Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    33.55        1:09.96   
14  Tova Franzn  2001  Upsala Simsllskap    33.82        1:10.84   
15  Lovisa Knigsson  2002  Simklubben Ena    33.79        1:10.90   
16  Malla Myrelid  2002  Upsala Simsllskap    33.73        1:11.35   
17  Tora Hansson  2002  Skuru Idrottsklubb    34.15        1:12.37   
18  Alva Olsson  2002  Upsala Simsllskap    37.11        1:17.71   
19  Ester Inghammar  2002  Upsala Simsllskap    38.71        1:19.09   
19  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsllskap    37.53        1:19.09   
21  Evelina Larsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    41.18        1:26.36   
22  Ivy Hongwilai  2002  Sala Simsllskap    40.21        1:26.74   
Anna Lithell  2001  Sala Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 100m Frisim Damer, Frsk 17 r och ldre 
Sponsor: Bakshoppen.se 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Sdertlje Simsllskap    29.24        1:00.19   
Elin Hkansson  1997  Karlskoga Simfrening    31.14        1:04.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  10:52 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  22 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  17:06   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 20, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: Bakshoppen.se 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Elvira Dalin  2003  Sala Simsllskap    32.62        1:06.81   
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsllskap    32.58        1:07.44   
Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb    32.11        1:07.94   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    33.18        1:08.83   
Alicia Budden  2004  Simklubben Ena    33.64        1:09.46   
Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    33.56        1:11.17   
                     
 
Gren 20, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 r 
Sponsor: Bakshoppen.se 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Tova Magnusson  2002  Simklubben Ena    29.61        1:01.88   
Jonna Lding  2002  Upsala Simsllskap    31.52        1:05.48   
Felicia stlund  2002  Skuru Idrottsklubb    32.02        1:05.57   
Emilia Boberg  2002  Simklubben Ena    31.01        1:06.16   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    31.79        1:06.26   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsllskap    32.31        1:06.48   
                     
 
Gren 20, 100m Frisim Damer, Finaler 17 r och ldre 
Sponsor: Bakshoppen.se 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m        Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Sdertlje Simsllskap    28.68        59.43   
Elin Hkansson  1997  Karlskoga Simfrening    30.46        1:03.13   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  17:06 
 
Resultat Gren 21 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  22 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  10:57   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 21, 50m Frisim Herrar, Frsk 12 r och yngre 
Sponsor: ENA Bilvrdscenter 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsllskap            31.95   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsllskap            33.95   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsllskap            35.74   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsllskap            36.10   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsllskap            36.45   
Malte Franzn  2007  Upsala Simsllskap            37.50   
Manfred Brnstrm  2005  Skuru Idrottsklubb            37.54   
Filip Hallin  2006  Upsala Simsllskap            37.96   
Tomas Frman  2005  Upsala Simsllskap            38.77   
10  Nils Frman  2005  Upsala Simsllskap            39.42   
11  Edvin Pitic  2005  Upsala Simsllskap            40.77   
12  Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            41.13   
13  Eskil Brnstrm  2006  Skuru Idrottsklubb            42.94   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  10:57 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  22 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  17:08   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 21, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 r och yngre 
Sponsor: ENA Bilvrdscenter 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Danny Simaleza  2005  Upsala Simsllskap            31.58   
Botvid Wiell  2005  Upsala Simsllskap            33.57   
Markus Brenning  2005  Upsala Simsllskap            34.72   
Ravi Parekh  2005  Upsala Simsllskap            35.79   
Malte Franzn  2007  Upsala Simsllskap            36.11   
Rasmus Loklint  2005  Upsala Simsllskap            36.43   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  17:08 
 
Resultat Gren 22 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  22 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  11:04   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 22, 50m Frisim Damer, Frsk 12 r och yngre 
Sponsor: Nippon & Frezon Catering 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Ida Dalin  2005  Sala Simsllskap            30.64   
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsllskap            32.08   
Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena            32.24   
Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            32.34   
Mathilda Almgren  2005  Skuru Idrottsklubb            33.60   
Isabella Viklund  2006  Lindesbergs Simsllskap            33.64   
Malvina Walldn  2005  Simklubben Ena            34.06   
Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb            34.49   
Melody Read  2005  Skuru Idrottsklubb            35.39   
10  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsllskap            35.52   
11  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsllskap            35.67   
12  Lovis Lng  2005  Upsala Simsllskap            36.01   
13  Emma Lidell  2005  Skuru Idrottsklubb            36.05   
14  Lilly Tuominiemi  2005  Lindesbergs Simsllskap            36.30   
15  Matilda Bergstrm  2005  Skuru Idrottsklubb            36.60   
16  Emilia hln  2005  Upsala Simsllskap            37.48   
17  Tilde Svegrdh  2005  Upsala Simsllskap            37.52   
18  Hilma Wahlstrm  2006  Upsala Simsllskap            38.29   
19  Louise Mrtensson  2006  Skuru Idrottsklubb            38.34   
20  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            38.48   
21  Olivia Punga  2005  Upsala Simsllskap            38.50   
22  Klara Mattiasson  2005  Upsala Simsllskap            38.79   
23  Wiyada (moa) Pansawang  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            39.04   
24  Linnea Bckstrm  2006  Skuru Idrottsklubb            39.26   
25  Sanna Randerstedt  2006  Simklubben Ena            39.77   
26  Thea Eriksson  2006  Simklubben Ena            40.89   
27  Olivia Budden  2007  Simklubben Ena            42.19   
28  Elin Finne  2007  Blsta Simklubb            42.25   
29  Alice Belic  2005  Skuru Idrottsklubb            42.58   
30  Tindra Brgrd  2006  Simklubben Ena            42.61   
31  Ebba Rosenberg  2007  Blsta Simklubb            44.56   
32  Nina Nilsson  2005  Skuru Idrottsklubb            45.39   
33  Filippa Bergman  2005  Skuru Idrottsklubb            46.07   
34  Tilde Furingsten  2008  Skuru Idrottsklubb            46.88   
35  Linnea Alvin  2006  Simklubben Ena            58.76   
Tva Jakobs Kling  2006  Skuru Idrottsklubb            DNF   
Clara Frykberg  2005  Upsala Simsllskap            DSQ   
Freja Klarbo-Egan  2008  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  11:04 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  22 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  17:10   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 22, 50m Frisim Damer, Finaler 12 r och yngre 
Sponsor: Nippon & Frezon Catering 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Ida Dalin  2005  Sala Simsllskap            30.77   
Tara Klarbo Egan  2005  Simklubben Ena            31.78   
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsllskap            32.13   
Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            32.54   
Mathilda Almgren  2005  Skuru Idrottsklubb            32.96   
Isabella Viklund  2006  Lindesbergs Simsllskap            33.74   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  17:10 
 
Resultat Gren 23 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  22 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  11:21   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 23, 200m Medley Herrar, Frsk 13 - 14 r 
Sponsor: Blomsterlandet 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mikael Sderberg  2003  Upsala Simsllskap    31.20  1:10.33  1:53.91    2:26.21   
Gustaf Walldn  2003  Simklubben Ena    38.61  1:20.31  2:06.46    2:41.63   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsllskap    36.17  1:18.88  2:08.26    2:44.57   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsllskap    41.79  1:28.46  2:18.71    2:55.72   
Victor Bckstrm  2003  Skuru Idrottsklubb    38.45  1:24.24  2:17.75    2:56.52   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsllskap    42.08  1:26.74  2:19.62    2:58.59   
Lukas Hglund  2004  Upsala Simsllskap    43.95  1:28.67  2:21.15    2:59.36   
Joel Pelling  2003  Upsala Simsllskap    39.71  1:25.39  2:17.92    2:59.75   
Jonathan Svedberg  2003  Sala Simsllskap    39.10  1:24.83  2:23.19    3:03.11   
10  Felix Mrvad  2003  Sala Simsllskap    42.82  1:32.25  2:26.71    3:09.08   
11  Olle Nilsson  2004  Sala Simsllskap    46.36  1:34.22  2:30.34    3:12.65   
12  Max Antonsson  2004  Sala Simsllskap    46.17  1:32.84  2:31.56    3:16.07   
Joel Fischer  2003  Upsala Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 200m Medley Herrar, Frsk 15 - 16 r 
Sponsor: Blomsterlandet 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Johnsson  2002  Sala Simsllskap    29.54  1:06.18  1:50.57    2:23.84   
Edwin Nystrand  2002  Sala Simsllskap    30.98  1:07.01  1:50.97    2:24.40   
Lukas kerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    32.26  1:17.35  1:58.45    2:35.44   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsllskap    34.47  1:14.24  2:03.66    2:37.26   
Gabriel Henkel  2001  Skuru Idrottsklubb    33.59  1:15.70  2:04.18    2:37.42   
Edvin Eskilsson  2002  Skuru Idrottsklubb    33.52  1:13.60  2:03.07    2:38.94   
David Forsblad  2002  Upsala Simsllskap    41.54  1:25.09  2:19.71    2:59.82   
Elias Holst  2002  Upsala Simsllskap    42.99  1:29.71  2:20.48    3:00.94   
Joel Larsson  2001  Sala Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 200m Medley Herrar, Frsk 17 r och ldre 
Sponsor: Blomsterlandet 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Carl Gransson  2000  Upsala Simsllskap    29.56  1:05.24  1:46.53    2:18.38   
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsllskap    29.86  1:07.78  1:53.30    2:30.24   
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    31.71  1:14.96  1:58.10    2:31.34   
Roman Milkin  1999  Upsala Simsllskap    33.20  1:14.65  2:01.88    2:39.43   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  11:21 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  22 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  17:25   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 23, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 r 
Sponsor: Blomsterlandet 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustaf Walldn  2003  Simklubben Ena    37.74  1:18.27  2:04.00    2:40.59   
Adi Ramovic  2004  Upsala Simsllskap    36.70  1:20.50  2:10.50    2:47.91   
William Rismyhr  2004  Upsala Simsllskap    44.02  1:30.82  2:21.64    2:58.51   
Oskar Andersson  2003  Upsala Simsllskap    44.38  1:28.74  2:21.69    2:59.33   
Victor Bckstrm  2003  Skuru Idrottsklubb    40.20  1:27.30  2:21.77    3:03.82   
Mikael Sderberg  2003  Upsala Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 r 
Sponsor: Blomsterlandet 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Johnsson  2002  Sala Simsllskap    28.85  1:06.48  1:49.37    2:23.43   
Edwin Nystrand  2002  Sala Simsllskap    30.94  1:07.81  1:51.52    2:25.34   
Lukas kerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    30.68  1:12.65  1:55.01    2:31.73   
Johan Ljunggren  2001  Upsala Simsllskap    34.72  1:15.32  2:04.94    2:37.79   
Edvin Eskilsson  2002  Skuru Idrottsklubb    33.35  1:12.72  2:02.82    2:38.22   
Gabriel Henkel  2001  Skuru Idrottsklubb    34.54  1:17.91  2:05.82    2:43.19   
                     
 
Gren 23, 200m Medley Herrar, Finaler 17 r och ldre 
Sponsor: Blomsterlandet 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Carl Gransson  2000  Upsala Simsllskap    29.46  1:05.42  1:46.34    2:18.13   
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsllskap    30.43  1:07.71  1:52.62    2:27.40   
Roman Milkin  1999  Upsala Simsllskap    33.42  1:13.86  2:00.30    2:36.92   
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 januari 2017 
Licensierad till: Simklubben Ena  Utskriftstid  17:25 
 
Resultat Gren 24 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Frsk) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  ENA Games    Utskriftsdatum  22 januari 2017   
  Tvlingsort  Enkping    Utskriftstid  11:54   
  Arrangr  SK ENA         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  21 januari 2017         
 
 
Gren 24, 200m Medley Damer, Frsk 13 - 14 r 
Sponsor: ENA Energi 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vera Hermansson  2003  Upsala Simsllskap    35.75  1:15.46  2:04.42    2:42.34   
Elvira Dalin  2003  Sala Simsllskap    37.39  1:17.15  2:06.54    2:44.93   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsllskap    38.40  1:20.07  2:11.42    2:49.40   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsllskap    36.81  1:21.33  2:16.99    2:57.17   
Linnea Bergqvist  2003  Upsala Simsllskap    42.98  1:28.46  2:19.48    2:59.53   
Celina Hoffner  2004  Upsala Simsllskap    39.44  1:26.82  2:20.35    3:00.12   
Elsa Bckstrm  2004  Skuru Idrottsklubb    40.94  1:28.36  2:24.19    3:02.55   
Alice Johansson  2003  Simklubben Ena    41.27  1:28.03  2:21.46    3:02.60   
Tilde Lantz  2004  Upsala Simsllskap    44.91  1:30.39  2:20.07    3:02.79   
10  Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    43.67  1:31.65  2:23.11    3:03.29   
11  Olivia stlund  2003  Skuru Idrottsklubb    43.53  1:28.01  2:23.98    3:03.41   
12  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    40.11  1:30.45  2:22.78    3:03.95   
13  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsllskap    42.22  1:28.38  2:21.93    3:04.14   
13  Malva Morell  2004  Upsala Simsllskap    42.25  1:30.07  2:23.76    3:04.14   
15  Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    38.00  1:26.69  2:21.63    3:04.48   
16  Klara Hjalt  2003  Skuru Idrottsklubb    41.74  1:28.48  2:22.24    3:06.01   
17  Tea Persson  2004  Simklubben Ena    40.06  1:27.87  2:22.85    3:06.02   
18  Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsllskap    39.85  1:35.91  2:28.84    3:09.87   
19  Wilma Pettersson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    42.69  1:30.22  2:30.06    3:11.69   
20  Elsa Stjerna  2004  Upsala Simsllskap    47.53  1:35.72  2:32.94    3:14.99   
21